User Ondrej's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Šachové figurky review

16.11.2019 Verified purchase

Záveř trilogie

Asi nejslabší z celé trilogie, ale pořád velmi kvalitní detektivka z kouzelného prostředí Vnějších Hebrid. Kniha ve které vyšla na povrch další stará záhada, a která kombinuje současnost a minulost stejně jako dvě předchozí. Fin tentokrát narazí na starého kamaráda s dost divným jménem Piskoř a jako už tradičně, věci se dají do pohybu jiným směrem, než bylo původně zamýšleno.

Přednes Jiřího Dvořáka je opět bezchybný, už si to bez něj ani nedovedu představit.

Usměvavý muž review

16.11.2019 Verified purchase

Wallander je zpět

Wallander jako policajt, kterého v životě neustále provází bahno. Už čtvrtý příběh ze série sleduje Wallandera jako depresivního asociálního komisaře s perfektním čichem na gaunery a ohromnou klikou. Po jeho očekávaném návratu k policii je příběh trochu ozvláštněn novou kolegyní, která jakoby vlila Wallanderovi krev do žil. Kniha se hodně pomalu rozbíhá, je trochu překombinovaná a závěr vyprávění naopak dost uspěchaný. Ale je to Wallander, takže fanoušci si přijdou na své...

Tradičně skvělý Jiří Vyorálek pokračuje v nastavené laťce.

Příběh služebnice review

09.11.2019 Verified purchase

Mrazení

Hodně nepříjemná sonda do blízké budoucnosti, kde ztráta plodnosti je hlavní prioritou, kolem které se točí veškeré dění. Nejmrazivější je asi představa, že ten celý koncept není tak nereálný a dovedu so představit, že by se to mohlo stát. Delegovaní boháči mají právo mít děti se služebnicemi, které fungující v podstatě jen jako plodnice. Další obyvatelstvo rozkastováno podle jejich přínosu "společnosti". Odporná představa.

Zuzana Kajnarová je skvělá interpretka a trpěl jsem s ní. Rozhodně doporučuji se před poslechem hodně obrnit.

Citlivý člověk review

09.11.2019 Verified purchase

První Topol

Je to můj první Topol, takže jsem z toho trochu jelen. Hodně překotný a zdánlivě nesourodý příběh kočovných herců plný imaginace a bizarností. Nic takového jsem nečekal, takže jsem se docela dlouho rozkoukával, než jsem se naladil na autorovu notu. Navštívíme spoustu lokací, poznáme mnoho prazvláštních postaviček a zažijeme hodně zvláštní dobrodružství. Přednes Petra Čtvrtníčka se skvěle poslouchá, interpret se hodně snaží a může za to, že to všechno příjěmně ubíhá.

Muž z ostrova Lewis review

29.07.2019 Verified purchase

Dokonalost

Další příběh Fina Macleoda z Vnějších Hebrid a jeho přátel (i nepřátel), kde se o Finovi dozvíme zase o něco více. Klasická šablona kombinace dvou příběhů v jednom tentokrát dotažená k dokonalosti. Tento příběh jsem si opravdu užil. Nemůže se nabažit detailního a sugestivního popisu kopání, sušení a pálení rašeliny.

Skvělý Jiří Dvořák, jehož hlas je uklidňující a konejšivý, i když mluví o odporné vraždě.

Krev na sněhu review

29.07.2019 Verified purchase

Trochu jiný Nesbo

Skvělá jednohubka hozená trochu do stylu noir, kde hlavní hrdina je sice chladnokrevný nájemný zabiják, ale má poetické založení. Ano, citlivý vrah, který má navíc problémy s počty a čtením. Je to trochu jiná detektivka, než jakou čekáte od tohoto autora, ale možná právě proto stojí za to. Příběh má nápad a nechybí obligátní překvapivý zvrat, ale jinak jde o vcelku nenáročný poslech.

Velmi mě překvapil přednes Davida Novotného, dodává příběhu potřebnou šťávu a děj tak nerušeně plyne.

Nulorožec review

25.07.2019 Verified purchase

Skvělá bizarnost

Alkohol nic neřeší, ale odstraňuje potřebu něco řešit.

Chvíli mi trvalo naladit se na autorovu vlnu bizarností a obrovské imaginace, ale když jsem to akceptoval, stala se z toho docela slušní jízda. Kniha není úplně oddechová, právě kvůli tomu nepřebernému množství bizarních situací jsem musel hodně sledovat dějovou linku (linky), ale přesto je neuvěřitelně zábavná. Takový gloglobus bych chtěl zažít i ve skutečnosti... Seriozní interpretace Pavla Rímského tomu potom nasazuje korunu.

Za mě nejvyšší hodnocení a určitě si poslechnu i ostatní knihy.

Vegetariánka review

26.04.2019 Verified purchase

Dobrou chuť

Skvělá kniha. Ze začátku se mi sice sbíhaly sliny při popisu všemožných dobrot a lahůdek, ale postupem času se z knihy stává surrealistické drama a místy až horor. Musel jsem si tedy nechat zajít chuť... Interpreti to zvládli na jedničku a příběh zarputilé Jonghje bojující proti všemu a všem mě chytl a nepustil. Kniha má spád a těch šest hodin uteklo jako voda.

Farma zvířat review

26.04.2019 Verified purchase

Současné, až mrazí

Neskutečně současná kniha, kde jsem nepřestával kroutit hlavou. Velká škola manipulace, sebeklamu a slepé důvěry, kterou vidíme dnes a denně u našich předních politiků. Další trefná sonda do společnosti od pana Orwella, který se stává mým oblíbeným autorem. Člověk ho zřejmě docení až ve vyšším věku. Pamatuji si, že jem to četl jako malý, ale interpretace pana Vinkláře je opravdu na top úrovni a vydržel bych ho poslouchat mnohem déle. Jediné, co mi velmi vadilo, byly písně a básně, které sice do příběhu zapadaly, ale během poslechu působily dost rušivě.

Obraz Doriana Graye review

14.03.2019 Verified purchase

Klasika

Kniha určitě stojí za poslech, jde o literární klasiku, interpreti jsou špičkoví a je to relativně zábava. Osobně jsem měl ale problém se zpracováním. V autě se to poslouchat v podstatě nedá, protože interpreti nemluví stejně hlasitě, takže je potřeba neustále přidávat nebo ubírat na hlasitosti. Navíc jsou přidávány různé efekty, které poslech dost komplikují.

Příběh ale negativa relativně vynahrazuje. Postupná proměna v charakteru hlavního hrdiny a koncept bezstarostného života bez známek stárnutí nabírá postupně obrátky až do divokého zakončení.

Skála review

02.02.2019 Verified purchase

Tak trochu jiná detektivka

Hodně zajímavá detektivka z prostředí skotského ostrova Lewis, napsaná tak, že vlastně ani jako detektivka nepůsobí. Prolínající se linie vzpomínek z minulosti a současných událostí má něco do sebe a kniha spolu s perfektním přednesem pana Dvořáka mě udržela přikovaného až do konce. Nevím, jestli to bylo tím prostředím, nebo kvalitním příběhem, ale bavilo mě to a jsem rád, že jsou k dispozici i další pokračování.

Na západní frontě klid review

02.02.2019 Verified purchase

Povinná četba

Hodně syrový příběh z první světové války napsaný tak poutavě a autenticky, až z toho mrazí. Osudy mladých kluků povolaných do války jsou protkány hlavně bolestnými a depresivními událostmi. Není divu, že se u nich dostavuje totální odlidštění a ztráta kontaktu s realitou. Přednes pana Plesla byl velmi dobrý, dokáže skvěle vtáhnout do děje, takže si ty hrůzy zažijete na vlastní kůži.

Ostře sledované vlaky review

02.02.2019 Verified purchase

Skvělé

I přes to, že film i kniha jsou notoricky známé, doporučuji všem zkusit i formu audioknihy. Přednes pana Plesla tragikomický příběh ještě vylepšuje a dodává mu grády. Dokonale Vás vtáhne do toho nádražáckého světa.

Český ráj review

11.12.2018 Verified purchase

Musíš pružit!

Skvělá jednohubka o chlapech a jejich rolích ve společnosti. O tom, jak se jejich role mění a jak to někteří nedokážou unést. Je plná hlášek a fantastický přednes Petra Čtvrtníčka k tomu sedí jako pr*el na hrnec. Moje první Rudišovka, ale určitě ne poslední.

Bílá lvice review

30.11.2018 Verified purchase

Wallander jede!

Skvělý Wallander jednající na vlastní pěst tentokrát s přímým ohrožením své vlastní rodiny. Celá africká linka je velmi předvídatelná, ale příběh tak nějak zajímavě oživuje. Pan Vyorálek jako vždy výborný, zvládá rozlišit spoustu postav a nepůsobí to směšně.

Spalovač mrtvol review

06.11.2018 Verified purchase

Náročné

Lukáš Hlavica je fantastický. V jeho podání získává kniha opravdu nepříjemně děsivý podtón, podobný pocit jsem měl ze stejnojmenného filmu. Je až neuvěřitelně pravdivé, jak člověka dokáže změnit demagogická doktrína. Před očima jsem měl sice pořád pana Hrušínského, ale to vůbec nebylo na škodu.

Norské dřevo review

06.11.2018 Verified purchase

Čistá melancholie

Hodně zajímavý náhled do života dvacetiletého japonského kluka v šedesátých letech dvacátého století. Kniha je velmi melancholická, plná depresí, smrti, ale i sexu, který tu funguje jako takový motor příběhu. Na mě to bylo moc bolestínské a ulitované. Je jasné, že hlavnímu hrdinovi se nedějí zrovna pozitivní věci, ale jeho přístup mi nedovolil se s ním ztotožnit. Kniha se ale příjemně poslouchala a výkon všech tří interpretů mě hodně bavil. Velmi rychle to uteklo a určitě zkusím i jinou knihu od Murakamiho, jeho styl mě zaujal.

Švábi review

06.10.2018

Skvělé

Poslouchat pana Hynka Čermáka opravdu stojí za to. Každá kniha, kterou namluvil, byla opravdovým zážitkem. Pro mě zatím nejlepší kniha ze série (jsem teprve na začátku), která si mě získala na všech frontách. Ať už exotickou lokalitou, diplomatickým prostředím i skvěle vykonstruovaným příběhem. Má to šmrnc a nepustí Vás to.

Jediná moje výtka patří opět hudebním předělům, podle mě to do knih nepatří, ale co se dá dělat...

Červenka review

06.10.2018 Verified purchase

Harry Hole, co jiného?

Harry Hole, tentokrát částečně abstinující, řeší zločin sahající hluboko do norské historie. Poutavý příběh navíc s exkurzí do norského dějepisu řeší kamarádství, zradu a nezměrnou touhu po pomstě. Jako vždy u Nesbo jde o chytlavou knihu, zobrazující policejní práci se všemi neduhy, která je umocněna skvělým přednesem Hynka Čermáka.

Otčina review

06.10.2018 Verified purchase

Zážitek

Úchvatná dramatizace pozvedá celkový dojem z jinak lehce šablonovitého detektivního příběhu. Nacházíme se v Německu v roce 1964, ale v alternativním vesmíru, kde Německu neprohrálo druhou světovou válku. Detektiv March se snaží objasnit případ týkající se vysokých nacistických pohlavárů. Zápletka slibuje mnohé, ale je relativně předvídatelná a pokud dáte stranou to výborné ztvárnění, jde o průměrnou detektivku. Byla by škoda to oddělovat, protože právě dramatizace tomu dává správnou šťávu.

Poslechnuto na jeden zátah a skutečně jsem si to užíval.

Psi z Rigy review

11.09.2018 Verified purchase

Wallander melancholický

Wallander je moje srdcovka a ani tentokrát nezklamal. Stále zadumaný, nemluvný a melancholický detektiv, tentokrát na výletě do postsovětského Lotyšska. Kvalitní příběh a uvěřitelná zápletka i popis policejní práce. Projev pana Vyorálka tomu dává tu správnou až uspávací atmosféru, i přes to, že některé hlasy znějí spíš vtipně. A jako vždy, hudební přechody jsou sice spojené s příběhem, ale klidně bych je omezil nebo úplně zrušil.

Sběratel review

28.06.2018 Verified purchase

Další trefa

V rychlém sledu další kniha, za které mrazí. Příběh únosce a oběti, který prostě nechcete, aby se někdy stal skutečností. Jaroslav Plesl i Lucie Pernetová vynikající a až děsivě věrohodní. Při poslechu máte pocit, že jde spíše o rozhlasovou hru, než přednes audioknihy, což zážitek ještě umocňuje. Výborná věc až na ty hudební přechody, to je něco, co opravdu nemusím.

Lolita review

26.06.2018 Verified purchase

Zážitek

Pokud jste knihu nečetli, pravděpodobně (jako já) jste si o ní udělali nějakou představu zvenčí a s tou do toho šli. Kniha mě ale naprosto zaskočila a zbortila vykonstruovanou ideu, kterou jsem dosud měl. Je to neskutečně silný zážitek hlavně díky přednesu Miloslava Mejzlíka, který mě zavrtával do sedačky. I přes odpor k hlavní postavě knihu prostě nejde přestat poslouchat.

Soumrak dne review

21.06.2018 Verified purchase

Stojí za to

Zajímavý příběh a fantastický Jan Vlasák. O majordomovi, který v honbě za vysněnou "důstojností" obětuje veškeré osobní štěstí a ovlivní tím životy ostatních. Přednes pana Vlasáka tomu potom dodává potřebnou osobní rovinu a donutil mě knihu doposlechnout v kuse v podstatě bez přestávky.

Nikdy nedělej kompromis review

21.06.2018 Verified purchase

Skvělé

Fantastická kniha, spousta skvělých tipů a zkušeností převedených do reálného života. Autor skutečně ví, o čem mluví a hlavně to opravdu funguje! Jediná malá výtka patří přednesu, chvílemi mě i uspával.

Psychologie ovlivňování review

21.06.2018 Verified purchase

Nechápu

Ze začátku se kniha poslouchala pěkně, ale postupem času, neustálým opakováním autorových webových stránek a nabídky kurzů, přestala být zajímavá. V knize bylo pár zajímavých tipů, ale celé to působilo spíše jako reklama, než plnohodnotná kniha. Doporučil bych spíš knihu od jiných autorů, pokud se o toto téma zajímáte.

Ostrov Entry review

11.05.2018 Verified purchase

Slušná oddechovka

Šlo o mou první knihu z prostředí Vnějších Hebrid a většinu knihy jsem byl nadšen. Příběh je pěkně vystavěn, zápisy z deníků tvořící druhou příběhovou linku vás udrží ve střehu a celé je to dostatečně zajímavé a neotřelé, abyste chtěli vědět, jak to dopadne. Pak nastane zlom a ani vynikající přednes Jiřího Dvořáka, ani zajímavý příběh z minulosti nedokážou napravit nelogičnosti v pátrání a případu ze skutečnosti. Tím bohužel lehce sráží celou knihu a nemůžu ji dát 100%. Jinak ale příjemná a nenáročná audiokniha.

Svět podle Garpa review

06.04.2018 Verified purchase

Román pro dospělé

Smekám před Johnem Irvingem i Martinem Zahálkou. Skvělá kniha o smrti, o životech před ní, o rodině a o "odlišnostech" mezi námi. V průběhu knihy se navíc odehrají další příběhy v rámci Garpových děl, takže jde o několik knih v jedné. Výborný přednes a práce s hlasem pana Zahálky zážitek z knihy ještě umocňuje. Navíc s Easter Eggem v podobě přebreptu, co chtít víc.

Vřele doporučuji všem dospělým posluchačům.

Umění války review

30.12.2017 Verified purchase

Není pro každého

Kniha splnila mé očekávání, ale pokud hledáte příběh, zkuste něco jiného. Tato je spíše souborem rad a postřehů že starověké Číny, jak vést válku a jak ji takticky nejlépe zvládnout. Některé pasáže jdou převést i do dnešní doby a můžou se hodit k jednání s lidmi, takže můžeme říct, že kniha je v tomto ohledu nadčasová. Ale dovolím si tvrdit, že není pro každého a ne každý tam najde to, co hledá. Velmi mě potěšil působivý přednes pana Rimského.

Netopýr review

14.12.2017

Výborná kniha, perfektní hrdina

Dlouho jsem otálel s detektivkami od tohoto autora, ale nakonec mě vlna pozitivních recenzí semlela taky. Pro první knihu jsem zvolil audioknižní zpracování a ukázalo se to jako dobrá volba, takže u něj už zůstanu. Hynek Čermák je v jako vypravěč fantastický a jeho přednes přesně zapadá do stylu této knihy. Hlavní hrdina není vůbec kladná postava, má snad víc špatných vlastností než těch dobrých, ale o to větší je to zábava (i když jde o vraždy). Vytknul bych snad jen hudební předěly, to mi tam nesedělo a příběh byl šroubovaný trochu do extrému. Ale bavil jsem se skvěle a těším se na další díly.

Motýlek review

01.12.2017 Verified purchase

Perfektní

Největším překvapením je pro mě fantastická interpretace pana Lichého. Moc jsem od toho nečekal, ale takto strhující přednes mi nedovolil knihu odložit. Film jsem viděl, ale audiokniha odkrývá z příběhu ještě mnohem více a umocňuje tak celkový zážitek. Je to i strhující cestě za svobodou, nezlomné vůli a odvaze učinit i ta nejšílenější rozhodnutí. To, co Motýlek prožil, je na několik životů a jeho dobrodružství je naprosto neuvěřitelné a tím vás stále drží v napětí. Vřele doporučuji.

Klub rváčů review

01.12.2017 Verified purchase

Velmi dobré

Skvělá kniha. Člověk se nemůže ubránit porovnání s filmem a stále mu vyskakují konkrétní obrazy u jednotlivých scén. Ale na obsah to nemá vliv, bavil jsem se celou dobu, a interpretace byla bezchybná. Doporučuji všem, ideální pokud neznáte film, ale to není moc pravděpodobné...

Vrazi bez tváře review

21.11.2017 Verified purchase

Konečně detektiv!

Kurta Wallandera jsem si velmi oblíbil na základě stejnojmenného seriálu, a proto jsem byl velmi zvědavý, jak na mě budou působit knihy (podle kterých byl seriál natočen). A musím říct, že mě to zasáhlo asi ještě více. Ponurá atmosféra, depresivní detektiv a uvěřitelná a hlavně aktuální zápletka. Já jsem spokojený a těším se na další díly.

1984 review

26.10.2017 Verified purchase

Fantastická kniha

Perfektní zpracování klasiky světové literatury. Náhled do fungování absolutně totalitního rezimu, který neztrácí nic na své aktuálnosti ani v dnešní době. Rozhlasová hra s plejádou známých herců udrží Vaši pozornost od začátku do konce. Malou výtku mám k velmi dlouhým pauzám mezi kapitolami. Vřele doporučuji. Velký bratr tě sleduje!