User Jirka's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Šest vran review

01.03.2021 Verified purchase

Nezdolatelní hrdinové

Přestože je kniha z mého oblibeného žanru fantasy, příliš jsem si ji neužil a v jednu chvíli jsem zvažoval, že ji ani nedoposlouchám.

První asi čtyři hodiny jsou nuda a nezajímavý příběh, který se teprve pak aspoň trochu rozjede a zaujme. Upřímně jediná část knihy, která za něco stojí, je její závěr, asi tak poslední 3 hodiny. A o to víc jsem byl zklamaný, že kniha vlastně nemá konec a je nutné si počkat na další díl. Ale do toho já už nejdu, tahle audiokniha mi prostě nesedla příběhem, ani interpretací. Nezastavitelní hrdinové, kteří si se vším poradí, skoro jako americký akční hrdina...

Multiple POVs

Po strništi bos review

30.01.2021 Verified purchase

Hezký poslech.

Byla to moje první ausiokniha p. Svěráka. Navzdory tomu, že audiokniha vlastně nemá příběh, byl její poslech poutavý, příjemný a bohužel krátký. Děj audioknihy je vlastně tvořen krátkými vzpomínkami z dětství a pro toho, kdo své dětství taktéž trávil na vesnici, moc příjemnými a skutečnými. A k podání p. Svěráka není co dodat, moc příjemná a odpočinková audiokniha.

Řbitov zviřátek review

26.01.2021 Verified purchase

Kdo se bojí, nesmí do lesa...

Žánr téhle audioknihy není můj šálek kávy, nemám rád horory a podobné příběhy. King je ale natolik známý, že jsem to zkusil a tato audiokniha byla mým prvním seznámením s autorem. Z recenzí jsem tušil, co mě čeká, ale stejně...

Od první chvíle jsem byl lapen a pohlcen příběhem, který se začal odvíjet. Bylo to dáno tím, že autor dokáže vše podrobně a přitom stále velmi poutavě posluchači vykreslit.

Šestnáct hodin poslechu uteklo opravdu velmi rychle a ani jednu minutu jsem se nenudil. Hlavní interpret výborný a závěrečná čast, kde dochází ke střídání hlasů, dodala příběhu na síle. K samotnému ději nic neprozradím, jen doporučím poslech této výborné audioknihy!

Pochovaní zaživa review

12.01.2021 Verified purchase

Podzim života...

Je to moje první kniha od Dominika Dána. A i když to není zrovna múj žanr, docela dobře jsem se pobavil. Příběh je to zajímavý, jen by mohl být trochu víc propracovaný. Slovenština mi nevadila a nekazila dojem z audioknihy. Jen mi nějak nesedl interpret. Ale možná je to jen tím, že jsem byl zvyklý na jiného interpreta z poslechu předchozích audioknih (Sága o Zaklínači).

A group of detectives

Nohy z jílu review

26.12.2020 Verified purchase

Nohy z jílu

Mám rád knihy od Pratchetta. Většinu jich mám již z minulosti přečtenou, ale rád si teď nějakou znova poslechnu. Za mě osobně jsou nejlepší knihy ty, ve kterých vystupuje noční hlídka a toto je jedne z nich. Vtipný, zábavný a vlastně i pravdivý, takový je příběh ve smyšleném Anku, který ve spoustě věci je odrazem i dnešního světa. Ten, komu se Pratchett líbí, by určitě tuto knihu neměl vynechat. A výkon interpreta je opravdu dobrý, skvěle vykresluje jednotlivé postavy.

Humor

Zaklínač: Bouřková sezóna review

28.11.2020 Verified purchase

Ještě, ještě, ještě...

V nadpisu hodnocení je vlastně řečeno vše. Skončil příběh Ciri a já okamžitě sáhl po dalším zaklínačském díle.

Ještě dalši tak výborné příběhy o Zaklínači.

Ještě další zaklínačské audioknihy s výborným inerpretem.

Prostě ještě, ještě...

Paní jezera review

28.11.2020 Verified purchase

A co teď.

Už od začátku této audioknihy jsem měl smíšené pocity. Bylo to proto, že jsem věděl, že s ní něco skončí. A bylo mi to hrozně líto, protože během poslechu célé ságy jsem se výborně bavil. Skvělé dílo a v případě audioknihy taktéž skvělý výkon interpreta. Příběm Ciri a Zaklínače končí. Ale jak se říká, něco končí a něco začíná...

K Zaklínači se budu určitě ještě vracet!

Křest ohněm review

28.11.2020 Verified purchase

Nezbývá než doporučit.

Je to prostě výborné. Celá sága Zaklínače se naprosto přesně trefila do mého vkusu. Děj plyne naprosto nenuceně a přitom jsem stále v očekávání věcí příštích. Opravdu, ani jednou jsem se u poslechu této audioknihy nenudil. Interpret super, umí to podat!

Věž vlaštovky review

28.11.2020 Verified purchase

Zaklínač + Ciri.

Psát recenze na Zaklínače začíná být čím dál těžší. Nerad bych se v nich totiž opakoval. Ale nedá se nic dělat... Je to super kniha/audiokniha. Příběh který baví, bez zbytečných kudrlinek a v případě audioknihy výborný interpret! Kdybych mohl, poslouchal bych nonstop.

Pád nebes review

24.08.2020 Verified purchase

Matterhorn

K poslechu audioknihy mě spíše zlákal její autor, kterého zřejmé každý zná. Přestože horolezectví není mým koníčkem, tak audioknihu hodnotím vcelku pozitivně. A stejně jako jsem vyčetl z jiných recenzí i já hodnotím první polovinu audioknihy jako zajímavější než je její druhá část. Za poslech určitě stojí a dalšímu titulu autora se nebudi bránit.

Čas opovržení review

24.08.2020 Verified purchase

Zaklínač!!

Další díl Zaklínače a další pochvala autorovi a interpretovi. Stejně dobré jako díl předchozí a věřím, že i ty následující. Škoda psát jak je audiokniha(kniha) výborná, stačí jen doporučit, přečtěte nebo poslechněte!

Krev Elfů review

24.08.2020 Verified purchase

A už to jede.

Tak konečně tu máme Zaklínače jako příběh a ne jen jako povídky. Těšil jsem se a je na co. Způsob, jakým je ta kniha napsána, je mi blízký a společne s výbornou interpretací p. Fingera jde skutečně o super zážitek. Má to děj, má to spád a není tam snad ani chvilka nudy. Ságu o Zaklínači řadím mezi to nejlepší, co jsem kdy četl, nebo poslouchal.

Meč osudu review

24.08.2020 Verified purchase

Vzhůru do světa Zaklínače

Hrozně jsem se těšil na to, až začnu s touhle ságou. Tento díl vlastně není tím úplně prvním dílem této ságy a protože zde nebyl dostupný jako audiokniha, tak jsem ho klasicky přečetl jako knihu - Poslední přání. Je to stejně jako tato popisovaná audiokniha soubor povídek. Ale v tomto vlastně tedy již druhém dílu se objevují části žovotního příběhu Zaklínače. Někdy to může působit lehce nesrozumitelně, ale to se všechno vysvětlí v náslesujících dílech.

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na interpretaci, která mi zpočátku moc neseděla. Ale teď po doposlochaném již několikátém dílu ságy musím naopak říct, že interpret p. Finger je opravdu super. Stal jsem se na Zaklínači snad i trochu závislý a těším se na každou volnou chvíli, kterou můžu věnovat poslechu. Za sebe můžu na 100 % doporučit.

Královna ohně review

13.06.2020 Verified purchase

Velké finále se nekonalo?

Stejně jako u předchozích dílů hodnotím kladně interpretaci. Střídaní interpretů je příjemná změna a jejich výkon hodnotím pozitivně. Možná to bylo tím, že jsem se na závěrečný díl těšil až moc a měl tak asi přehnané očekávaní, ale z celé řady ho hodnotím asi jako nejméně vydařený. Od prvního dílu jsem fandil pro mě ústřední postavě Vélina. A tak mám pocit, že to sním šlo tak nějak "z kopce" a v tomto posledním díle vlastně nic nepředvedl. To je podle mě škoda, přestože tím získaly na důležitosti ostatní postavy. Celkově mi pak závěr přišel už tak nějak bez napádu a přes očekávanou závěrečnou melu se toho vlastně moc neudálo. Škoda…

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Stráže! Stráže! review

23.02.2020 Verified purchase

Stráže!

Tak jako u většiny Pratchettových knih i u této platí, že jí mám již z minulosti přečtenou, ale stejně… Za mě jedna z nejlepších Pratchettových knih co znám, příběhy hlídky jdou prostě super. A výkon interpreta musím hodnotit stejně, moc fajn poslech. Těch pár hodin audioknihy uteklo ani nevím jak. Každý si tam najde to své, humor, akce i něco málo k zamyšlení. Takže můžu jen a jen doporučit, škoda že zatím nejsou namluvené všechny knihy týkající se hlídky.

Husitská epopej II Rating

22.02.2020 Verified purchase

Husitská epopej I review

06.01.2020 Verified purchase

Zábavný dějepis

Je to skutečně tak. Zábavný dějepis. Díky této audioknize se dovídám podrobněji část dějin naší země a za sebe musím říct, že je to velice příjemné. Zatím moje asi 3 kniha od V. Vondrušky a jsem stále spokojen. Děj skutečně zajímavý a prestože zrovna nejsem fanoušek historie, nestalo se mi, že bych se u knihy nudil. Hlavních postav je tam vlastně několik a jejich život vás tak hezky provází celým dějem. Každopádně doposlouchat všech 7 dílů mi ještě zabere dost času. Je to kniha pro všechny, nejem pro milovníky historie.

Co se týče interpreta, bez námitek, příjemný poslech.

Muži ve zbrani review

02.11.2019 Verified purchase

Výborný Pratchett a jeho "policie"

Přestože jsem knihu kdysi četl, rád jsem si jí teď poslechl. Z počátku jsem si musel trochu zvykat na to, jak je kniha namluvená, ale pak se mo to zalíbilo a tak musím interpreta jenom chválit. Doufám, že jsou takhle namluven i ostatni audioknihy od Pratchetta.

Pro toho, kdo Pratchetta nezná, můžu za sebe říct, výborná audiokniha, jenom bych začal jiným titulem, který této audioknize předchází. Mám přečtenou většinu Pratchettových knih a za mě jsou nejlepší právě ty, ve kterých vystupujou hrdinové hlídky, nebo popř. jen kap. Elánius, tam prostě chybu neuděláte a stejné je to i s tímto titulem. Výborná audiokniha!

Severská mytologie review

08.10.2019 Verified purchase

Jak to bylo…

Tato audiokniha není příliš dlouhá a to je jediná výtka k ní.

Vše ostatní hodnotím na výbornou. Pro mě lehce váhavý a ne tak úplně zajímavý začátek audioknihy, která se následně "rozjede" do několika zajímavých a poutavých příběhů. Výborně jsem se bavil a nemalou zásluhu na tom měl také interpret. Zatím nejlepší audiokniha, co se týče právě výkonu interprreta. Vřele doporučuji a určitě zkusím i další díla autora, hlavně pokud je namluvil p. Soukup.

Msta písecké panny review

01.10.2019 Verified purchase

Divoké dějiny.

Nejkratší audiokniha, kterou jsem zatím slyšel. Ale za to každou její minutu se pořád něco děje. Jasná dějová linka, ze které se po celou dobu nesejde, což je škoda, mohlo být pár minut příběhu navíc. Ta délka je jediná věc, kterou bych knize vytkl, jinak parádní poslech s výbornou interpretací. Určitě vyzkouším další knihy autora.

Pán věže review

29.09.2019 Verified purchase

Ještě musíme vydržet

První díl jsem poslouchal před poměrně dlouhou dobou a tak jsem nejdřív malinko tápal a vzpomínal jak to bylo v předešlém díle. První díl se mi líbil, od začátku až do konce se pořád něco dělo. Tady je to zpočátku bez nějaké větší akce, poslouchá se to fajn, ale trochu nuda a čekání co bude dál. Asi od poloviny se to ale změní a pak nemám námitek. Trochu je z příběhu cítit potřeba to natáhnou na další díl, ale dobré, aspoň je se na co těšit. Hodnotím celkově tak 90 %.

Hunger Games (komplet) review

14.08.2019 Verified purchase

Dobré = za tři.

Známa věc, která mě ale příliš neoslovila. Doposlouchal jsem až do konce ale spíš ze zvědavosti, než z nadšení. Působilo to na mě celé, tak nějak lacině a snad i trochu předvídatelně. Ale možná to bylo tím, že jsem se nějak nedokázal ztotožnit s hlavní hrdinkou.

Mluviti pravdu review

14.08.2019 Verified purchase

Pro toho, kdo chce poslouchat.

Tato kniha asi není úplně pro každého, její obsah je opravdu silný a syrový! Přesně jako skutečný život… Příběh, který baví od začátku až do konce. Občas člověk kroutí hlavoi a říká si, tohle se opravdu stalo? Knihu jsem přečetl a pak si jí ještě i poslechl.

Audiokniha je dobře namluvená, příjemně se poslouchá.

Píseň krve review

14.08.2019 Verified purchase

Příjemné překvapení.

Tuto audioknihu jsem dostal. Autor byl pro mě neznámý a tak jsem nevěděl, co vlastně čekat. Ale musím říct, že jsem byl skutečně příjemně překvapen. Barvitě vylíčený vývoj postavy a vůbec celý děj je moc zajímavý a poutavý. K tomu je audiokniha kvalitně namluvená. Jsem rád, že jsem tuto knihu objevil a těším se na její pokračování.