User Věrka's Reviews

Bridget Jonesová - Láskou šílená review

16.04.2020 Verified purchase

Bridget v nové poloze

Pro mě překvapivě asi nejlepší z celé "ságy" o Bridget Jonesové. Příběh velmi citlivě tentokrát přechází z dobře známých úsměvných trapasů a přehmatů do chvilek dojetí až smutku a zase zpátky - a je to tak uvěřitelné a reálně představitelné, že jsem kromě občasného hlasitého smíchu stejně plynule střídala slzy v očích. Kromě autorky velká zásluha Martiny Hudečkové. A tentokrát jsem intenzivně vnímala také fantasticky zvolenou hudbu - která vlastně měla také 2 verze - jednu pro romantiku a druhou pro smutek a pocit osamělosti. Tuším, že k některým pasážím téhle knihy se budu občas vracet.

Dítě Bridget Jonesové review

01.04.2020 Verified purchase

Bridget Jonesová jak ji známe

Velmi dobře provedená audiokniha, před očima mi běžely filmové postavy a prostředí. Příběh je tentokrát jednodušší, zaměřený na radostné očekávání vytouženého dítěte a místy méně radostné zmatečné citové trampoty tak typické pro Bridget Jonesovou. Jak říká v knize Bridget jeden z hrdinů: "Víš, co na tobě nejvíce miluji? Že jsem se s tebou nikdy ani na okamžik nenudil!" Také jsem se nenudila a potřebuji si koupit další knihu, abych věděla, jak to teda doopravdy dopadlo.

Angličtina - frázová slovesa review

16.06.2018 Verified purchase

Výborné pro osvojení obtížné části anglické gramatiky

Jsem velmi spokojená. Často opakuji, občas něco vypisuji, kromě samotných frázových sloves se naučím spoustu dalších slovíček a vyplním dlouhé pěší pochody :-) . Jediné, co mi trochu chybí, že ještě znovu zopakování fráze v angličtině po jejích českém překladu. Ale chápu, že tím by se zase nahrávka protáhla. Členění podle písmen je vyhovující a praktické.

Už zase skáču přes Merde! review

16.06.2018 Verified purchase

Velmi zdařilé pokračování prvního "Merde"

Pokračování Paulových peripetií ve Francii se mi líbilo ještě více než první díl. Místy jsem se smála nahlas. Opustili jsme pracovní prostředí francouzské potravinářské firmy a přenesli se do pestřejšího života francouzských žena mužů a jejich rodin a přátel. Ubylo pro mě násilného obhroublého humoru, popis některých situací byl opravdu velmi vtipný a jejich vývoj občas i napínavý. Doufám, že seženu 3. díl.

Kudy do pohody review

23.03.2018 Verified purchase

Kniha vhodná k uvolnění

Knížka není nijak obsáhlá, nejsou v ní výrazně objevné nebo neznámé informace, ale celkově lze pojmout jako návod, co všechno může přispět k naší duševní pohodě a rovnováze - a ono se většinou skutečně jedná o obyčejné a jednoduché věci. Interpretace je dosti svérázná, ale kdo zná pana doktora Nešpora, tak ví, co očekávat. Vynikající mně přišla cvičení na uvolnění, protože to se při audioposlechu dá rovnou krásně aplikovat.

Merde! Rok v Paříži review

15.03.2018 Verified purchase

Zábavný pohled na rozdíly mezi Francouzi a Angličany

Knížka mě hodně bavila a audio nahrávka poměrně dlouho vydržela. Přednes je velmi dobrý, působní autentičně. Vadila mi obhroublost a občasná vulgarita humoru, která někdy byla na místě a vtipná, ale někdy mi přišla trochu vynucená (za to jsou ty stržené hvězdičky). Paříž miluji, takže jsem si některé scény představovala jako film a hodně jsem ocenila skrytě objektivní popis dobrých a horších stránek britské a francouzské povahy (i když závěr byl vzhledem k okolnostem příběhu byl povahou postav dost černobílý).

Maigret a lovec zvuků review

15.03.2018 Verified purchase

Příjemná hodinka s Rudolfem Hrušínským

Jedená se o dramatizaci, nikoli o čtení knihy. To je třeba si uvědomit, když člověk plánuje, jak dlouhý čas s audionahrávkou vystačí (čtená kniha by patrně trvala déle). Nádherná interpretace R. Hrušínského st., dobré délkové dělení do kapitol. Občas příliš velké rozdíly v úrovni hlasitosti, ale v každém případě příjemný a napínavý poslech.

Němčina pro každého 1 review

15.03.2018 Verified purchase

Pro studenty se základní znalostí němčiny dobré

Takhle zpracovaná němčina se dobře učí např. na kratších vycházkách apod. Němčině je dobře rozumět, výklad je také srozumitelný, ale některé věty jsou již od počátku natolik dlouhé, že je začátečník nejen nemůže pochopit (což by pro účel dostat němčinu do uší nevadilo), ale ani dobře zopakovat. Doporučila bych každou kapitolku ukončit nějakým zvukovým signálem, tak jak je tomu na začátku každé kapitolky.

Ekonomie dobra a zla review

15.03.2018 Verified purchase

Poutavé seznámení s poměrně náročnou tématikou

Audiokniha je velmi dobře zpracovaná. Samotné téma ekonomicko - filozoficko - antropologické je poměrně náročné a pro četbu této knížky bych asi potřebovala vždy delší souvislý časový úsek, vracet se k předchozím kapitolám, nalistovat.... S audio formou jsem to dělala také, ale je to mnohem operativnější, takže jsem mohla knihu absolvovat "po kouskách", tak jak jsem zrovna měla chvilku volného času. Velmi oceňuji právě antropoligický nadhled a uvedení vzájemných vazeb a souvislostí. Doporučila bych pouze delší jednotlivé nahrané kapitoly.