User PJA's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Centurion review

01.01.2021 Verified purchase

Radost poslouchat

Opět nové prostředí, další pohled od historie římských legií, opět jde dobrodružně o život. Příběh má skvělý spád, interpret je opět výborný. Intriky mají stále Macron a Caton v patách a zase se jim podaří dramaticky splnit úkoly i s dalším novým překvapením. Mohu jen doporučit, dala jsem si hned tři díly.

Gladiátor review

01.01.2021 Verified purchase

Výborné pokračování

Výborné pokračování série o Macronovi a Catonovi, další dobrodružstív v novém místě a opět dobrý pohled do dějin. Vyšší hodnosti také nejsou daleko a půjde o život, jako v přechozích dílech. Škoda jen, že to hrozně rychle utíká. Interpret je výborný.

Zikmund Lucemburský review

12.05.2020 Verified purchase

Výborný příběh české historie

Velmi dobře popsaný kousek české historie, který známe více z té drsnější strany, je popsán svědkem, který byl velmi blízko Zikmundovi a ukazuje i kladnější stránky tohoto panovníka a také husitů. Výborně zvolený interpret k popisovanému příběhu. Už se těším na další kousky. Doporučuji.

Lovec králíků review

03.05.2020 Verified purchase

Super napětí

Výborná detektivka, s výborným interpretem. Kdo má tento žánr rád, určitě jej Jo Nesbo nezklame. Sice se to trochu táhne, ale zase to napětí je a hlavně závěr je výborný. Joona Lina je opět pronásledován svými stíny z minulosti a je zde také nejedno překvapení, a hlavně opět možnost, která jakoby čekala na další díl.

Ulička hanby review

17.04.2020 Verified purchase

Dobré poslouchání

Pan Hyhlík je nejlepší interpet knih pana Vondrušky, díky jeho hlasu se každý příběh i tento dobře poslouchá. Tentokrát zde příliš pomocními Adama z Dobronína nezasahují, o to víc je zde lehce nastíněna minulost pana z Dobronína. I těch mrtvých je dost, opět jeden prefíkaný zločinec a zase štěstěna i náhoda. Dobře se to poslouchalo, děj má spád a konec je velmi překvapivý.

Duch znojemských katakomb review

27.03.2020 Verified purchase

Vondruška nikdy nezklame

Detektivka v duchu napětí a překvapení, výborný interpret, děj má spád, odkrývá i trochu historie z okolí Znojma, Oldřich z Chlumu je tentokrát pouze s panošem Otou, ale Diviš se tam objeví taky i když trochu jiný. Poslouchali jsme jedním dechem.

Maigret se brání review

08.03.2020 Verified purchase

Klasika, která opět nezklamala

Opět pro milovníky klasiky, Maigret v podání Jana Vlasáka je vše co klasika má mít. Příběh je hodně zajímavý, vše se postupně rozplétá a lze dojít k rozřešení díky náznakům, které pozorný posluchač-detektiv dokáže rozpoznat. Napětí nechybí a příběh má dobrý spád. Vyslechla jsem při jedné služební cestě a nejsou zde žádné zbytčné pasáže, kde se nic neděje a hlavně vše souvisí se vším.

Bratrstvo Kniha třetí - Lovci review

29.02.2020 Verified purchase

Dobrodružství pokračuje

Pokračování příběhu nezklame, trochu se děj dá předvídat, ale kdo má rád takovou dobrodružnou oddechovku, tak si přijde na své. V bojích se trochu přitvrdilo, ale i posádka stárne. Interpret je výborný. Už se těším na další pokračování a díky hodně kapitolám, které jsou kratší děj pěkně odsýpá.

1793 review

08.02.2020 Verified purchase

Krutost minulosti

Zajímavá detektivka ze starého Stockholmu, při zapojení fantazie je to hodně surové, příběh je trochu zamotaný a teprve v konci se vše vysvětlí, je potřeba vydržet. Na konci se vše vysvětlí a vazby jsou až nečekané. Je to něco jiného než klasická detektivka, ale doporučuji pro milovníky historické detektivky. Interpret je pro tento tip detektivky je super.

Smrtící bílá review

02.02.2020 Verified purchase

Zmítání

Oblíbený břitký detektiv, jeho zmítající se asistentka a detektivní příběh. Tak bych to asi shrnula. Nebýt toho neustálého zmítání Robin, mohl by příběh mít i spád, když se oprostím od neustálého řešení jestli toto ano a toto ne, tak je samotný příběh napínavý a zase zajímavý. Při poslechu je prostě nutné Robinino zmítání vydžet, Cormoran má opět svojský styl a hledá, logicky zvažuje možnosti, hledá propojení a je super. Interpret je opět výborný.

Goldstein review

02.01.2020 Verified purchase

Pokračování v mírnějším rytmu

Dala jsem si tři díly za sebou a je to dobré pro orientaci, díly se dají poslouchat i samostatně. Trochu se to víc táhlo a ne úplně vše bylo vyjasněno. Nicméně už je zde partný začínající nástup NSDAP v Německu a velmi dobře je zde vykreslena plíživá změna v systému a politice předválečného Německa. Gedeon zde až zase tak samostatně nekoná a víc poslouchá. Příběh mi přišel nejslabší, ale celkový dojem díky interpretovy je dobrý.

Tichý zabiják review

02.01.2020 Verified purchase

Dobré pokračování

Druhý díl byl mnohem lepší než první, ale hlavně proto, že už je vše více jasnější. Poslouchat se dá bez znalosti prvního, ale když to navazuje je to pro orientaci mnohem lepší. Opět velmi zajímavý pohled na Berlín 30tých let, staré i nové postavy, i Gedeon má zase kliku i smůlu a vše končí opět zajímavým rozuzlením. Jen některé části se trochu táhnout, ale není to na škodu příběhu. Opět doporučuji. Interpret je opět velmi dobrý.

Mokrá ryba review

02.01.2020 Verified purchase

Inspirace v televizi

K poslechu mne zlákal seriálv v ČT a kniha je lepší než film. Dobový Berlín před válkou, krásný popis tehdejší scenerie, vykreslení postav a situace v Německu velmi dobře popsáno. Gedeon je zajímavá postava, může mít hodně, ale prostě se tomu vnitřně zdráhá, chytrí, nadějný a ambiciózní. Výborná interpretace. Jsou zde i postavy, které ve filmu nejsou a hlavně víc věcí se zde dobře pochopí. Děj má dobrý spád, napětí i zajímavý vztah. Doporučuji.

Bratrstvo Kniha druhá - Nájezdníci review

14.12.2019 Verified purchase

Dobrodružství s nádechem fantazie

Kdo zná jednu ze sérií Johna Flanaga si určitě prijde na své. Opět je to o boji, odvaze, nápadech a stále není konec. Prostě, druhý díl, který se dá poslechnout i samostatně, vše je ve zkratce z prvního dílu popsáno. Interpet výborný, poslechla jsem jedním dechem. Těším se na další díly.

Stín modrého býka review

14.12.2019 Verified purchase

Dobrá history fantazi

Poslech prima, chvílemi jsem nevěděla co je fikce a co pravda, ze začátku jsem té fantazii i věřila, ale velmi příjemné na poslech, je zde spád děje, super interpret, dobře zvolený charakter hlasu. Mohu jen doporučit.

Sestry review

26.11.2019 Verified purchase

Servaz nezklamal

Výborný Servaz, stále vyšetřuje, výborný interpret, dobře nahradil původního interpreta. Detektivka má spád, překvapení, nikde se moc netáhne, poslouchala jsem jedním dechem. Není nutné znát předchozí díly, dá se poslouchat i bez jejich znalosti. Na dlouhé jízdy výborné.

Bratrstvo Kniha první - Vyděděnci review

09.11.2019 Verified purchase

Fantazy a historie v dobrém podání

Nová série od Johna Flanagana je v podobném duchu jako Hraničáři, nechyb napětí, hodně různých ponaučení, dá se sice mírně odhadovat jak se co bude vyvíjet, ale přípěhu to vlastně pomáhá. Interpret je příjemný. Už se těším na další pokračování.

Dobronínské morytáty review

09.11.2019 Verified purchase

Klasika, která nezklamala

Opět jsme to dali skoro jedním dechem, poutavé, příběh nám trochu odkryl mládí Jiřího Adama z Dobronína. Celkem nečekané rozuzlení, s překvapivým pachatelem. Dobré lze jen pro milovníky Vondrušky doporučit.

Boskovická svodnice review

09.11.2019 Verified purchase

Osvěžující

Tradiční, precizní, historicky obohacující a mnohdy trochu odlehčená klasika z pera pana Vondrušky. Jiří Adam z Dobronína opět využívá náhod a zkušeností, jeho pomocníci nezklamou. Kdo má rád historické detektivky, tak si opět užije, opět jem to vzala skoro na jeden zátah. Doporučujeme

Setkáme se v ráji review

08.07.2019 Verified purchase

Zbytečně dlouhé

Dala jsem si po sobě dvě detektivky od stejného autora Heine Bakkeida, se stejným vyšetřovatelem, ale jiným interpretem. Už to nikdy neudelám. Ze začátku jsem si na rozdílného interpreta nemohla zvyknout, následně se příběh nekonečně táhl, se spoustou zbytečných detailů v momentech, kdy to být nemuselo a pak se najednou příběh vyřešil. Co mi přijde až neskutečné, je neuvěřitelná spotřeba léků hlavního hrdiny, který, když je najednou přestane brát, tak se nic neděje. Taky prožil v životě všechno zlé co se člověku může stát. Hodně mimo. Zbytečně dlouhý příběh, které při zpětném pohledu mohl být poloviční. Kdo má rád obšírné vyprávění, bez podstaty, tak si užije.

Až mi zítra budeš chybět review

26.06.2019 Verified purchase

Pro milovníky Norských krimi

Pomalejší rozběh, pak konec už výrazně lepší s dobrým spádem, možná až moc těžce životem zkoušený hlavní hrdina, ale nakonec příběh celkem zajímavý a konec Vás bude nutit k poslechu bez přerušení. Filip Švarc je super vybraný interpret. Dobrá detektivka, jdu na další od stejného autora.

Vánoce Hercula Poirota review

16.06.2019 Verified purchase

Klasika nezklamala

Dobrý interpret klasické detektivky, která nepostrádá kombinaci Agáthy Christie. Audiokniha je tak akorát dlouhá, příjemný interpret dodává příběhu dobrou atmosféru. Hudební předěly jsou v pořádku. Máte-li chuť na klasiku mohu jen doporučit. Na konci Herkule Poirot opět vše vysvětlí svým dramatickým způsobem.

Firewall review

07.04.2019 Verified purchase

Wallander lepší než film

výborný a dobře padnoucí interpret, prostě jednoznačně je potřeba víc Wallanderů, aby zněl pan Jiří Zaorálek co nejvíc. Výborný příběh, v TV je z děje jen část. Příběh má napětí, trochu pomaleji se rozbíhá a Wallander na vše přijde i trochu jaksi náhodou, možná trochu více vysvětlení by to sneslo, ale jinak výborné. Doporučuji.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město review

02.04.2019 Verified purchase

lepší než film

Styl fantasy, kterou mohou poslouchat děti i dospělí. Jako vždy u fantasy je psaná forma lepší, interpret je velmi dobře vybraný. I díky hlasu a práci s hlasem jsem si hodně dokázala představit, dokonce i hudba je vložena velmi zajímavě. Lepší než film, postavy jsou trochu jiné, ale to nevadí, dá se totiž obsáhnout více z pohledu postav, území a fantazie. Poslouchali jsme jedním dechem. Dlouhé tak akorát. Mohu jen doporučit.

Terror review

13.02.2019 Verified purchase

Výborný příběh

Výborný příběh, žádná rychlokvaška, napětí, velmi zajímavé pojetí více interpretů podle různých postav. Velmi dobře zvolení interpreti. Kniha je dlouhá, ale stojí za poslech, konec už jsem poslouchala téměř u všeho celý den. Trochu horor, ale dá se tomu věřit, Drsné prostředí někonečně mrazivého počasí dalekého severu. Spousta špatných rozhodnutí a nezlomné vůle, někdy to špatné co je hluboko ukryto v některých lidech dokáže být dvojnásobným zlem v marastu naprosté beznaděje. Doporučuji.

Lazar review

28.11.2018 Verified purchase

Dvojitá dávka napětí

Výborný napínák od začátku do konce. Joona Lina je opět v akci, výborné a Pavel Rímský pro mne nejlepší interpret. Mohu jen doporučit. Hltala jsem každou kapitolu, napětí od začátku až do konce a možná to vlastně ještě není u konce, ale to je otázka. I když se teď příběh točí víc kolem Sagy, je to zase výborné. Doporučuji.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Artemis review

20.11.2018 Verified purchase

Mírné zklamání

Druhá audiokniha od Andy Weira mne zklamala, i když Marťan je prostě vysoká laťka pro podobné žánry všeobecně. Příběh mi přišel hodně jednoduchý bez správné zápletky a neočekávaného vyústění, stále mi v příběhu nesedělo určité propojení některých zemí a přišlo mi to hodně na silu. Interpetka byla celkem v pořádku, ale příběh byl prostě takový normální, napětí ano, ale takové hodně běžné. I když prostředí ve vesmíru trochu zmírnilo mé zklamání.

Jediný muž review

07.10.2018 Verified purchase

Když neuvěřitelné se stane pravdou

Výborný příběh, vše je o náhodě, která je obyčejně tam, kde ji nejméně čekáme. Výborný interpret, dobře se poslouchal, hezká práce s hlasem, který dobře s charaktery hrdinů ladil. Při poslechu jsem si uvědomovala více a více tu hrůzu, která se děla v táborech, to tsunami lidského utrpení, zrůdnosti a nenávisti, ale také obrovské lidské odhodlání a odvahu. Máte-li chuť vrátit se do období druhé světové války, mohu jen a jen doporučit. Děj má spád, žádná zbytečná místa.

Mariňáci 1 review

12.09.2018 Verified purchase

Nadpis odpovídá obsahu

Podívám-li se na název a následně jsem vyslechla, je to co jsem očekávala. Zajímavé, plné fantazie a bitva pořádná je zde také. Interpret se mi poslouchal dobře, velmi se hodí k tomuto tématu. Kdo si rád občas poslechne trochu jiné fantazie určitě si užije. Délka přiměřená, žádná hluchá místa, dej má spád. Je to typická sci-fi z dílny Walker & Volf.

Dívka ve vlaku review

12.09.2018 Verified purchase

Víc psychologie než detektivky

Příběh více psychologický než detektivní, není to úplně na odlehčený poslech. Někdy jsem se ztrácela v postavách a v časech, ale takto to je, když se u poslouchání dělají i další věci. přednes byl v celku dobrý, interpretky se hodily svými charaktery hlasů k daným postavám. Některé pasáže byla na mne příliš zdlouhavé, ale tento typ žánru zase tolik nevyhledávám, filmová podoba mne také přilis nezaujala. když se oprostím od vlastního pohledu, pro milovníky větší psychologie a méně děje je to optimální příběh.

Mortdecai – Záhadný případ s knírem review

11.09.2018 Verified purchase

Odlehčená možná detektivka

Úplně mi tento styl neseděl, nešlo mi se zaposlouchat, dokonce jsemi kapitoly přeskakovala, šlo to určitě zkrátit, ale to je o celé knize. Jsou zde zbytečné pasáže, při kterých jsem neudržela pozornost. Moc mi neseděl ani interpret, ale to je věc názoru. Pro někoho, kdo hledá odlehčení určitě ano, pro milovníka detektivek určitě ne.

List zo záhrobia review

09.09.2018 Verified purchase

Detektiv Kraus v začátcích

Opět dobrá detektivka, takový příběh ze začátku 90.let, kde lze i polemizovat, ale v té době bylo všechno možné. Detektiv Krauz je začátcích, vztahy se teprve rodí, opět mohu jen doporučit. Mariál Geišberg je výborný, příběěhu dodává svůj styl.

Sámo review

09.09.2018 Verified purchase

Super kus historie

Výborný interpret, který dodává historii své kouzlo. Dobře napsané, dá se s nadsázkou říct čtivé, příběh má spád, interpret si nehraje intonačně zbytečně s hlasem podle různých postav, ale zaměřeuje se v dikci na dané situace a výborně to celý příběh dokresluje. Ze školy si o Sámovi nepamatuji nic, z toho příběhu mi je vše jasné a ještě se to dobře poslouchalo. Výborné, mohu jen doporučit.

Rudé paprsky severního slunce review

26.08.2018 Verified purchase

Slabý příběh o zajímavém tématu

Tedy k této audioknize jsem přistupovala s velkým očekávání, vůbec nechápu jak toto někdo může nazvat thiller, nejhorší bylo vydržet to očekávávní, že přece něco napínavého tam musí být. Opak pravdou, příběh by se vešel do 45 minut, jednalo se o neustálé zmítání hlavních hrdinů a hlavně hrdinek. Myšlenka opravdu dobrá, ale ta děsivá rozvláčnost, takové to má mě rád, nemá mě rád. Jedno velké zklamání. Také interpreti tomuto rádoby špionážnímu příběhu dodávali velmi rozporuplné pocity, paní Postlerová se fakt hodí do hezkých psychologickcýh příběhů, ale ne do detektivek. Stále stejná intonace, měla jsem co dělat to doposlouchat. Byla jsem zvědavá co z toho vyjde, ale bohužel nic.

Václav IV. review

14.08.2018 Verified purchase

Trochu historie nikoho nezabije

Tento typ historické beletrie popisující fakt z naší dávné minulosti mám ráda, i když se mi to hodně jeví jako přikrášlené ve prospěch Václava IV. v této formě popisu mi to vůbec nevadilo. Interpeti jsou výborní, prostě hlas obou interpretů mi sedí, i to vystřídání v půlce dle střídání popisu mezi otcem a synem je na místě. Příběh má spád, nejsou zde žádné prodlevy, občas děj trochu poskočí víc, ale s tím se dá dobře srovnat. Pro milovníky tohoto žánru doporučuji.

Řez do tuhého review

02.08.2018 Verified purchase

Pravdivá Kriminálka Las Vegas

Nejdříve jsem se nemohla příliš zaposlouchat, ale nakonec se to dalo a poutavé vyprávění o vlastní zkušenosti z povolání forenzního patologa mne velmi zaujal. V televizi je vše krásné, rychlé, miliony přístrojů po ruce, ale skutečnost je jiná, mnohem jednodušší. Vlastní roli hraje zkušenost, zájem, znalosti a praxe. Příběh je velmi zajímavý. Co mi nesedělo byla interpretka, očekávala bych hlas více korespondující s věkem hrdinky. Přišlo mi to jako vyprávění teenagera.

Maigret: Je tu Felicie review

24.07.2018 Verified purchase

Jistá klasika

Maigret je jistá klasika, ve spojení s janem Vlasákem je to balzám pro uši, žádná moderna, Maigret je do příběhu zapojen i osobně, líbí se mi, že má i normální soukromý život, což se dnes moc nenosí. Příběh dobře plyne, žádná nudá místa, paní Maigretová zase sehraje důležitou roli a Maigret přijde na všechno dílem náhody a dílem vlastního úsudku. Opět Maigreta doporučuji.

Zákrok review

24.07.2018 Verified purchase

Dobrá klasika

Pro každého, kdo má rád robina Cooka, mohu jen doporučit. Klasická stavba příběhu, napětí nechybí, všechny postavy se nějakým způsobem dotýkají, hodně menších zajímavých epizod. Interpret Marek Holý je vybraný celkem vkusně, jen u smrti trochu více pohnutí v hlase nezaškodí, ale toto je jediná připomínka. Příběh má spád, nejsou zde dlouhé popisy, někdy trochu více náhod, ale v takovém příběhu se to snese. V přebytku severských příběhů příjemné osvěžení.

Mrtví v Badger’s Drift review

16.07.2018 Verified purchase

Midsomer je výborný

Midsomer nezklamal, výborný příběh mající spád, žádná hluchá místa, víc podrobností než ve filmu, výborný interpret, no prostě kdo chcete slyšet klasiku, mohu jen doporučit. Hned jsem všechny ty postavy viděla. Nic komplikovaného a přece to bylo napínavé. Interpet, pan Vladislav Beneš má výborný hlas, hned v první minutě jsem se zaposlouchala. Velmi zajímavé rozuzlení, v televizi jste možná viděli, ale to nic na napětí nemění.

Déšť smývá stopy review

09.07.2018 Verified purchase

Špatný výběr interpreta

Málokdy to dělám, oceňuji práci interpretů, ale zde vybraná paní Simona Peková je opravdu děsivá. Prostě se mi nedalo zaposlouchat, příběh jsem dávala silou vůle, ale párkrát jsem nudné pasáže i přeskakovala. Z tohoto příběhu mám pocit, že na severu není nikdo normální a všichni se s něčím léčí. Příběh se děsivě táhne, interpretka je neposlouchatelná a děj více než nudný. Více psychologie než dramatu, pro milovníky psychologického rozboru to asi lze doporučit, na cestu autem opravdu ne. bude Vás to nesmíně rozčilovat. Po dlouhé době jsem velmi zklamaná a opět se mi potvrdilo, že není severská detektivka jako severská detektivka. Je nutné opravdu velmi dobře poslouchat.

Noc review

05.07.2018 Verified purchase

Tajemné jako obvykle

Martin Servaz je opět obětí Juliana Hirtmanna, zase samé tajemství, opět překvapivé rozuzlení, ale i trochu milosrdenství pro Martina. Prostě mně se líbí interpret Jiří Žák, které svých charakterem hlasu dodává příběhu napětí. Trochu mi je s podivem jaké kontakty Julian Hirtmann stále má, ale k příběhu to patří. Opět hodně tajemna a napětí až do konce. Nekonečný příběh pokračuje a doufám, že bude pokračovat dál.

Čierny chlieb lásky review

29.06.2018 Verified purchase

Milý kriminální příběh ze 30-tých let

Příběh nezklamal, cesta do hlubin cikánovy duše na Slovensku ve 30-tých letech minulého století. Kriminální příběh lehce popisuje vztahy v cikánské komunitě, pravidla, která byla pro ně svatá a těžkosti, které je provázeli v jejich kočovném životě Interpret je více než vhodně vybraný, příbéh má spád, není hluchých míst. Opět pro milovníky detektivních příběh alá rada Vacátko mohu více vřele doporučit. Poslechla jsem si nahrávku s chutí.

Diabolská maska review

26.06.2018 Verified purchase

Panoptikum města Prešpurk

Opět příběh jak vyšitý z dob rady Vacátka, krásná hezká slovenská archaická slova, výborný interpret, děj má spád. Je zde mord, i ty rodinné peripetie, opět to bude spoluřešit novinář. Kdo si chce potěšit srdce klasikou, určitě neprohloupí.

Sára review

26.06.2018 Verified purchase

Dominik Dán v plné palbě

Typický humor, zapeklitý příběh, krásně provázaný, současnost i minulost, Richard Kraus jako vždy velmi vtipný, Marián Geišberg jedinečný. Příběh v úvodu hodně dlouhý, ale stále je tu velké napětí co z toho vyjde, hodně pohled i do minulosti a budete si říkat, že i toto je opravdu možné. Opět náhody, které světe div se, se dějí. Doporučuji, poslechnuto za dva dny. Jen doporučuji.

Hocikam mimo tohto sveta review

19.06.2018 Verified purchase

Panoptikum města Bratislavského

Milý příběh ze staré Bratislavy/Prešpurku z doby rady Vacátka. Napětí přiměřené, hned si ten seriál každý vybaví. Interpret je vybraný velmi dobře, pracuje dobře s hlase, takže se posluchač neztrácí. Hezká detektivka, kdy vražda byla ještě zajímavou a mikroskop a DNA ještě nikdo pořádně neznal. Dopročuji a hlavně poslouchám všechny příběhy po sobě, jako seriál. Výborné, milé na poslech a nedá se moc předvídat.

Jaskyňa vrahov review

13.06.2018 Verified purchase

Milé překvapení

Dlouho jsem se odhodlávala, ale byla jsem příjemně překvapena. Knížka je psána odlehčenou formou, příběh má spád, vlastní detektivní zápletka je sice až v polovině knihy, ale delší úvod je nezbytný pro pochopení rozuzlení. Interpet je celkem v pohodě, namluveno slovensky a poslech je bez problémů. Mohu jen doporučit. Hlavní hrdina stále vzpomíná na svoji lásku, ale pěkným způsobem.

Amber 1 - Devět princů Amberu review

07.06.2018 Verified purchase

Hodně rozvláčný začátek

začátek byl velmi zdlouhavý, vůbec jsem netušila co se bude dít. Musela jsem si vícekrát přečíst o čem to vlastně má být, abych vytrvala. Na to, že je to o princech, tak je tam samá současnost, najednou prehistorie a pak fantazie. No dalo mi to práci, ale vytrvala jsem a pak se to konečně rozjelo. Interpret byl celkem v pořádku, škoda jen, že je to celkem krátké a zatím další díl není. Celkově zpětně se to dá zhodnotit, pozitivně, ale chce to vytrvat.

Nemesis review

01.06.2018 Verified purchase

Dramatizace mi moc nesedí

Příběh Harryho Hole je opět napínavý, ale dramatizace trochu mátla, hlasů bylo hodně a občas jsem se ztrácela. Pan Bareš mi zde hodně seděl do hlavní role. Tento příběh má hodně spád, ale díky znalosti knížky bylo snažší se zorientovat. Nicméně tato detektivka stojí určitě za poslech.

Jack Reacher: Jatka review

30.04.2018 Verified purchase

Dobrá detektivka

Dobrá klasika, co se mi líbí. Interpret je výborný, hudební doprovod tak akorát a příběh pěkně graduje, je zde i trochu hezkého vztahu, příběh má své tajemno i postupné odkrývání hlavní zápletky. Taková pěkná klasika, napětí je zde tak akorát a je to uvěřitelné. Můžu jen doproučit.

Jack Reacher: Nevracej se review

22.04.2018 Verified purchase

Jiné než film

Příjmený poslech pana Fridricha. Opravdu dodal příběhu lehce nadnesený charakter, opravdu jsem se rychle zaposlouchala, příběh je hodně odlišný od filmu. Dobrý akční příběh, trochu na hraně uvěřitelnosti, ale to vůbec nevadilo. Příběh má spád, nejsou zde hluchá místa, vztah mezi hrdiny je tak akorát, žádné zbytečné přehrávání. Pro milovníky akčních příběhů, mohu jen doporučit. Hned se pouštím do dalšího příběhu.

Maigret a jeho mrtvý review

17.04.2018 Verified purchase

Klasika nezklamala

Starý dobrý Maigret, klasická detektivka, která má svůj příběh pěkně zamotaný, ale dobře se to poslouchá. Pan Vlasák je mi jako interpret pro tento typ velmi příjemný. Maigret volí i trochu jiné metody pro vyšetřování, líbí se mi vhodně zakomponování jeho myšlenek a kombinace akce a klidu. Milovníkům klasiky mohu jen doporučit.

Umrlčí cesta review

17.04.2018 Verified purchase

Příliš dlouhý úvod

Velmi obtížně jsem se zaposlouchávala do příběhu, nebýt pana Jiřího Dvořáka, tak to snad ani nedoposlouchám. Strašně rozvleklý začátek, který ne a ne se rozběhnout. Prostřední část nabrala trochu více rychlosti, ale začínalo se to jevit jako obehraný příběh a konec jsem si prostě jen vyslechla. Bohužel mi v příběhu chybělo trochu víc napětí. Celkově to ujde hlavně díky interpretovi, ale příběh je opravdu slabší.

Macbeth review

15.04.2018 Verified purchase

Úplně jiný Nesbo

Někdy říkám "ševče drž se svého kopyta". Nemohla jsem se zaposlouchat. Začátek byl velmi matoucí a užuž jsem přemýšlela, že to nedoposlouchám, když se příběh začal nějak vyvíjet. Bohužel nebyl interpret zvolen příliš šťastně, dlouho jsem si nějak zvykala. Prostředek příbehu je dá se říct nejzajímavější. Děj měl celkem spád. bohužel konec se zase stal celkem předvídatelný, a všechno tak nějak šlo. Chvílemi jsem měla pocit, že ten příběh jsem viděla v televizi. Jsem z příběhu rozpačitá, chvíli špatné, pak velmi dobré a pak snad dobré. Dá se poslechnout, ale není to Nesbo, Harry je prostě Harry.

Vánoční vražda a jiné povídky review

14.03.2018 Verified purchase

Krátké, ale milé

Krátké detektivky, vhodné pro ty co nemají moc rádi dlouhé detektivky. Interpretka je příjemná, řekla bych, že se více než hodí pro ten typ příběhů. Rozuzlení je vždy hodně zajímavé, milý anglický styl. Každý příběh má své kouzlo a na pachatele jsem nikdy nepřišla.

O krok pozadu review

14.03.2018 Verified purchase

Mnohem lepší než film

Pan Vyorálek jako interpret je pro Wallandera ten nejlepší výběr, výborná dikce ještě dodává některým situacím na dramatičnosti a dokáže dobře přiblížit danou situaci. Příběh je v typickém stylu Mankelových detektivek. Také je mnohem lepší konec než v televizi, řekla bych důveryhodnější a vysvětluje mnohem víc. Pro milovníky klasických detektivek, mohu jen doporučit.

Syndrom E review

19.02.2018 Verified purchase

Zajímavé až do konce

Dobře napsaná i načtená detektivka. Byla jsem zvědavá na každou kapitolu, děj se dobře posouval, nejsou zde hluchá místa. Franck Thiliez mě hodně překvapil svým stylem, tajuplnost a bohužel reálnost, hrdinové jako obvykle se spoustou problémů, ale stojí za poslech. Pan Jiří Žák tomu dodává svým zastřeným hlasem nádech tajemna. Konec Vás naladí na další knihy, doufám, že brzy budou. Kniha má spád a není zbytečně dlouhá.

Prolitá krev review

24.01.2018 Verified purchase

Slabší detektivka

Ne každá severská krimi je napínavá. Tady se děj jaksi pozvolna táhne, nejvíc mne zajímal příběh vlka, protože hlavní dějová linka byla velmi slabá. Je to i není detektivka, chybí tomu napětí, překvapení, nejvíce se dozvíte v proslovu, kdy si celé motto příběhu uvědomíte. Řekla bych, že jsou určitě i lepší severské detektivky, paní Stryková byla z pohledu poslechu celkem v pořádku. Ale možná dynamičtější hlas by mohl pomoci přidat na napínavosti. Celý příběh se nese v takovém pohádkově poklidném duchu.

Prázdné křeslo review

17.01.2018 Verified purchase

Zdárná série

Lincoln opět vyšetřuje ze svého křesla a Amélie se snaží prosadit svůj důvtip a zase jsou tu chmury z minula. Jan Vondráček je dobře vybraný interpret a příbehu hodně dodává, také se dobře navazuje na předchozí příběhy. Stále u mne platí, první detektivka byla nejlepší, ale tento příběh má celkem také spád. Je zde napínavý zvrat téměř až na konci příběhu, zase trošku krkolomný, ale dá se to. Jen od samého začátku jsem čekala, kdy se Lincolnovi povede lépe, je tedy potřeba slyšet vše od začátku. Celkově hodnotím celkem pozitivně.

Elling: Pokrevní bratři review

23.12.2017 Verified purchase

Nemohla jsem se zaposlouchat

Nemohla jsem se zaposlouchat, začátek příběhu je velmi nejasný, je nutné poslouchat celý příběh a pamatovat si co bylo v předchozích částech. Hlavní linie a pointa postupně vyplouvají, ale moc mi to nesedělo. Ani interpret nebyl úplně nejlepší. Přílišné obšírné popisy dost nepodstatných částí, moc nedoporučuji za volant. Není to pro pohodovou jízdu.

Klub rváčů review

23.12.2017 Verified purchase

Mírně zmatené

Celkem jsem se těšila na poslech, ale byla jsem dost zklamaná. Interpret se snažil, ale bohužel příběh má trochu zamotanější stavbu a první dvě hodiny byly dost nejasné. Stále jsem se nemohla zaposlouchat, Díky filmu jsem měla celkem velké očekávání a byla jsem zklamaná.Ale je pravdou, že příběh postupně vrcholil. chce to vytrvat, ale pro pohodou jízdu to není.

Divoké labutě review

23.12.2017 Verified purchase

Silný příběh

Příběh velmi silný, popisuje Čínu z pohledu, který nebývá publikován. Autorka postupně prochází rodinou ságu 2 generací, velmi detailně vykresluje poměry změn v Číně, kdy jedinec skutečně neznamená nic, poslušnost je někdy i málo a diktatura je nadevše. I ten kdo se o historii Číny nemusí zajímat, může najít poměrně, věcný pohled, bez zbytečných obstrukcí. Příběh má spád, paní Maciuchová je velmi dobře vybraný interpret.

Ken Wood a válečné zvony Rhótů review

15.12.2017 Verified purchase

Složitější orientace

Nebylo to tak akční jak jsem očekávala, pan Klem mi pro tento typ hodně sedí, je výborný a příběhu dodává na barvitosti. Samotný příběh mne tolik nenadchl, když je příběh kratší nedá se úplně přesně vše popsat a někdy chybí trochu víc vysvětlení. Dá se poslechnout na dvakrát.

Cigaretka na dva ťahy review

15.12.2017 Verified purchase

Vypůjčený název

Suchý humor Dominika Dána v podání Mariána Geišberga opět nezklamal, i když v detektivkách pozoruji nárůst alkoholové závislosti detektivů z oddělení vražd, ale je nutné to brát s nadhledem. Tentokrát se objevují zápletky dvě a dvě náhody opět pomohou, pachatelé budou velmi překvapiví a oběť smutná. Děj má jako obvykle spád, vždy všechno nějak souvisí a když budete pozorně poslouchat dokážete si krásně některé kroky rozplétat. Opět stojí za to.

Žiješ iba dvakrát review

12.12.2017 Verified purchase

Slovenský humor

Detektivka, která opět stojí za poslech, samozřejmě slovenský humor. Příběh mírně atypický, ale je to dobře napsáno čtivou formou, příběh má spád a dokážu tomu uvěřit. Parta kriminalistů se k případu dostane velkou náhodou a Richard Kraus má kliku a spoustu přátel, díky kterým přijde na hodně zajímavých věci. Kdo má rád Dominika Dána určitě si přijde na své.

Hrdý Budžes review

04.12.2017

Výborné pobavení

Už dlouho jsem se tak nepobavila u audioknihy, výborný příběh z doby nedávné a fantatiský přednes. Až jsem si představovala, jak to všechno probíhá. Paní Hrzánová je úžasná v roli hlavní hrdinky, viděla jsem i v divadle, ale toto je mnohem lepší. Jako odlehčení a připomenutí co všechno bylo možné mohu jen a jen doporučit.

Vražda v Orient expresu review

29.11.2017 Verified purchase

Klasika nezklamala

Klasická detektivka od Agathy s oblíbeným Hercula Poirota. J chutí jsem si poslechla, děj má spád, L. Hlavica vyloženě v audio verzi sedí a nejsou zde žádné zbytečné předěly. Detektivka, pro ty co neznají, s nečekaným rozuzlením a na Poirota velmi lidské vyřešení případu. Mohu jen doporučit.

Pan Kaplan má stále třídu rád review

18.11.2017

Výborné pobavení

Výborné pobavení se, viděla jsem v divadle pobavila jsem se, četla jsem pobavila jsem a když jsem slyšela tuto verzi upřímně jsem se v mnoha momentech zasmála. Interpreti excelují, dej je jednoduchý, ale ty momenty s různě krkolomnými obraty, jsou usměvné. Opravdu doporučuji. Z interpretů není nikdo kdo by zaostával a svérázný projev pana Goldflama, je jedinečný. Vřele doporučuji, nemá věkové omezení a také jsem si představovala, jak asi zní naše angličtina rodilým mluvčím.

Nehanebné neviniatko review

13.11.2017 Verified purchase

Zase jedna dobrá

Pro milovníky publicisty Dominika Dána a interpreta Mariána Geišberga opět mohu jen doporučit. Hezký lechtivý humor, s doboru detektivní zápletkou, dokonce příběhu hodně věřím, že jde o realitu, prostě možné je všechno. Opět se zde prolínají odkazy na mafii, ale především se točí kolem jedné pěkné a záhadné vraždy. Opět perlí celý kriminalistický tým, tentokrát již doplněný dalšími novými členy, kteří také sehrají svojí roli. Zajímavé rozuzlení a opět krásná ukázka propletenosti těch vysoce postavených.

Tanečník review

11.11.2017 Verified purchase

Příjemné pokračová dobré detektivky

Příjemné pokračování dobré detektivky. Je pravdou, že si stále představuji i filmové zpracování předchozí detektivky, ale opět super napětí, zajímavé zvraty, vztah mezi hlavnímí hrdiny se opět posunult trochu dál. Konec příběhu je trochu old fashion, ale přese se nemusí jen střílet a každý konec nemusí být ze sféry vrcholně akční. Amélie se stává více a více sympatickou a Lincoln má i své dobré stránky. Mírně je příběh v úvodu upřen jiným směrem, ale vše se záhy objasní, i pachatelé jsou dobře ukryti ve spleti příběhu, ale pro milovníky mohu jen a jen doporučit, a také představujte si i herecké protagonisty předchozího příběhu a příběh bude mít úžasný spád.

Hlas Černého hvozdu review

02.11.2017 Verified purchase

Nesedí mi interpret

bohužel musím navázat na jedno z hodnocení. Nevhodně vybraný interpret, který při pokusech o drama prostě nezmění a nezmění dikci. Příběhy nejsou příliš provázané a to mne mátlo. Interpret tomu bohužel příliš nepomáhal, pauzy tam kde se nehodily a dramatickém ději naopak strohost. Povídky jsou ale někdy i zajímavé až napínavé, což mě přinutilo nedat nižší hodnocení. vnímám to jako pokus o nalezení dalších zajímavých interpretů.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

25.10.2017 Verified purchase

Už to ztrácí grády

Opět jsem byla potěšena výkonem pana Stránského, jen ten děj v této knize už neměl ty grády. Poslední díl už není tak napínavý jako ty předchozí a chvílemi už se to všechno zdá jako příliš vykonstruované. Lisbeth už prožila snad všechno co mohla prožít a ti kdo slyšeli předchozí díly budou trochu překvapeni tím, co se ještě dalo v dětství zažít, mírně mi to nesedělo. Dá se říct, že poslechnout si i tento díl stojí za to. Další díl bych už nedoporučovala psát. Na konci je opět napětí hodno této série.

Nesmírný review

18.10.2017 Verified purchase

Série opět nezklamala

výborný interpret, výborné série trochu jiných detektivek. Příběh se nevymyká celé sérii a opět zde dojde ke zjištění a vyřešení starého případu, s velmi zajímavým rozuzlením. Pan Bareš se příjemně poslouchá, hlavní hrdinové prožívají své rodinné i osobní strasti a taky se trochu poodkryje Asadova minulost, velmi zajímavé. Carl a Rose taky nezklamou, vraždy jsou rozložené mezi současnost i minulost. Opět pro milovníky této série další dobrá detektivka.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Vetřelec - Probuzení review

28.09.2017 Verified purchase

Sci-fi jak má být

Výborná audiokniha, pan Rímský je můj oblíbený interpret, opravdu dodává této syrové sci-fi ještě další rozměr. Opět kniha lepší než film a jsou zde vysvětleny detaily, které nejsou ve filmu podchyceny. Pan Rímský výborně intonací hlasu a dikcí oddělil ženské i mužské postavy. Každému, kdo chce dobrou sci-fi jen vřele doporučuji.

Vídeňské bratrstvo review

12.09.2017 Verified purchase

Něco málo opět ze severu

Další celkem dobrá detektivka ze severu, z Norska. Námět vychází z fanatismu a náboženství. příběh neměl úplně takový spád, ale dalo se to poslouchat. Interpret byl celkem v pořádku, umím si přestavit i někoho jiného. Je vidět, že z důvodu etnické a náboženské korektnosti se hledají mnohdy i dosti krkolomné situace, ale stále to je ještě v mezích celkem zajímavé detektivky.

Sherlock Holmes - Hitlerův posel smrti review

11.09.2017 Verified purchase

Sherlock nikdy nezklame

Audiokniha je více stylu rozhlasové hry, ale kdo má rád, když je ve hře více hlasů, tak to stojí za to. Velmi dobře vybraní interpreti, až na ženskou postavu, která mi moc nesedí hlasem k věku, jsou postavy obsazeny výbornými herci. příběh je typicky Holmesovský, o překvapení není nouze, i když někdy mírně krkolomná. Milý pokus o propojení skutečnosti a fikce. Příběh je celkem dlouhý, ale za pár milých večerů to stojí. Příjemná změna od jednoho interpreta k vícero.

Andělíčkářka review

18.08.2017

Špatný výběr interpreta

Trvalo mi hrozně dlouho než jsem se do příběhu zaposlouchala. Vadí mi příliš mnoho postav, popisy co dělají děti, hodně to strhává děj. Bohužel interpretka mi nepřidávala a měla jsem vělký problém zaposlouchat se. Hudba příšerná, hlasitá a nevhodná. Jednu knihu jsem od autorky i četla, ale není to úplně ono, to napětí se stupňuje strašně pomalu. Možná s lepším interpretem a bez hudby by audioknha byla výrazně lepší. Do konce jsem prostě vydržela z pouhé zvědavosti. Dokonce jsem i některé kapitoly přeskakovala, není to obvyklé, ale nemohu hodnotit moc dobře.

Rudý kapitán review

29.07.2017 Verified purchase

Jiný Dominik Dán

Dominik Dán svým příběhem opět nezklamal, pro ty co se těší na poslech a viděli film zjistí, že příběh je hodně jiný. Je zde mnoho detailů a postav, které film postrádá. Opět se mi potvrdilo, že když si zvyknu na jednoho interpreta u stejného spisovatele, velmi těžko se mi do příběhu zaposlouchává. Pan Stránský je výborný interpret, ale Marián Geišberg mi víc sedí. Když se oprostím od srovnávání je to opět velmi dobrá kvalita a musím objektivně hodnotit jako výborné - celkově, interpretaci i příběh. Pro milovníky slovenštiny to bude trochu zklamání, ale je to o zvyku a v půlce příběhu mi to už ani nepřišlo.

Korene zla review

24.07.2017 Verified purchase

Výborný interpret a příběh

Opět mne Dominik dán příběhem nezklamal a zase tomu přidal ještě výborný poslech Marián Geišberg. Tentokrát nejde tolik o soukromý život policistů jako o příběh. Je zde dobře ukázán vyšetřovací postup, co všechno se musí zvážit a kam až dokáže dojít lidská nesamostatnost a závislost. Příběhu se dá lehce uvěřit, dýchá z něj autenticita začátku porevolučního období. Policisté musí vydřet lecos a důležitost náhody je také krásně popsána. Pro milovníky Dominika Dána zase jeden dobrý příběh, i když je kratší než ostatní příběhy.

Mycelium IV: Vidění review

21.07.2017 Verified purchase

dobré pokračování sci-fi

Byla jsem zvědavá na pokračování a stále je na co se těšit. Objevují se další skutečnosti, příběh víc a víc vysvětluje to o čem uvede v předchozích dílech zmínku. Líbí se mi různorodost interpretů, velmi dobře vybraných dle věku i charakteru hlasu. Je vidět, že příběh graduje. Ještě jsou tu dva díly, ale už te´d jsem zvědavá jak to celé dopadne. určitě je nutné znát díly před touto částí, jinak se v příběhu nedá zorientovat. Postavy jsou dobře vykreslené a jejich charakter se otevirá a dokresluje každou kapitolou. Jen ty dvě mladé ženy Pinkertina a sestra Lucase, jsou takové jednoduché, ale to je asi dobře, protože díky jejich přehmatům je stále co řešit.

Mycelium III: Pád do temnot review

10.07.2017 Verified purchase

Stále dobře napínavé

s chutí jsem si poslechla další díl sci-fi a opět mne to nezklamalo. Dobře poskládaní interpreti, děj se odvíjí celkem svižně, i když jsou tu pasáže, které děj mírně předběhnout a pak teprve vysvětlí, ale při troše fantazie je to nepodstatné. Jedná se o příběh na pokračování, proto stále hodně částí je otevřených a je dobré poslechnout si hned další díl, aby se neztratila dějová nit. Určitě doporučuji, příběh pro celou rodinu, není to úplně oddechovka. Pospíchám na další díl.

Mycelium I: Jantarové oči review

08.07.2017

Super česká sci-fi

Prvních několik kapitol jsem trochu trpěla, ale jak se příběh rozběhl nemohla jsem přestat poslouchat. Příběh je napínavý a chvílemi i akční. Líbí se mi zvolení více interpretů, díky různému věku interpretů se dobře orientuje o koho se jedná. Příběh je originální a postavy dobře promíchané, jak ze země tak i z jiné planety. Dobře vše popsáno, takže se to dá celkem dobře si i vybavit. Doporučuji.

Brisingr review

05.07.2017

Výborný příběh

Pan Stránský výborný, příběh strhující a děj má spád. Eragon je starší a už není tak naivní, ale umí se i postavit zlu a řešit spoustu problémů. Opět jsem poslouchala jedním dechem a to nejsem nejmladší, ale prostě můj styl. Kdo má rád fantasy, přijde si na své. Čtvrtý díl bude lahůdka, už teď to vím.

Inheritance review

05.07.2017

Zase jedním dechem

Musím jen a jen znovu pochválit pana Stránského, výborný interpret. Velmi dobře zvolený, s výborným hlasovým projevem. Děj je výborný také a hlavně strhující, nejsou hluchá místa a stále je čím překvapit, nechybí bitvy, trochu romantiky i čár. Eragon roste dál a už ví co a jak, Škoda, že nevznikl film, byla bych opravdu zvědavá. Doporučuji, nemohla jsem se od poslechu odtrhnout. A už se těším na to jak to dopadne.

Eldest review

05.07.2017

Jedním dechem podruhé

Pan Stránský opět nezklamal, příběh je napínavý, zbytečně se netáhne, hodně napínavých míst a stále mne to nutilo poslouchat dál a dál. Eragon je trochu starší a příběh dobře navazuje na předchozí díl. Určitě doporučuji vyslechnout si předchozí díl, aby se posluchač zorientoval. Ale zase nemohu než pochválit, interpreta, příběh i zpracování. Prostě mě se to líbí. A kdo má rád tento žánr, přijde si na své.

Eragon review

05.07.2017

Jedním dechem

Výborný příběh, výborný interpret. Nemám jediné kritické slovo. Pan Stránský se výborně hodí jako interpret, velmi dobře mění barvu hlasu a dikci u jednotlivých postav. příběh je mnohonásobně lepší než film, kde je spoustu věcí vynecháno. Tento příběh je nesmírně poutavý, má své napětí a je dobře dlouhý. Eragon zde dobře dozrává, není to takový klučík jako ve filmu. Nevím jestli úplně děti u poslechu vydrží, ale mládež trochu odrostlejší by mohla. Není to Pán prstenů, ale kdo má rád tento žánr přijde si na své.

Krev na sněhu review

20.06.2017 Verified purchase

Jiný Nesbo

Byla jsem zvědavá na jiného Nesbo a možná je to vlivem delších a napínavějších detektivek od stejného autora anebo jiného stylu nebyla jsem úplně spokojená. Příběh je popisován v první osobě a chvílemi jsem byla zmatena kdo je kdo, především v závěru. Příběh je kratší a než jsem se zaposlouchala, byl konec. Chyběla mi napínavost. Co mohu hodnotit velmi pozitivně je výkon interpreta, který příběhu hodně dodal a k roli se hodil, pan Novotný se dobře poslouchá. Závěrečný epilog mne zmátl, jestli nešlo spíše o fikci. Prostě jiný Nesbo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Roden24 review

29.05.2017 Verified purchase

Lehká sci-fi

Krátký zajímavý sci-fi příběh, děj hezky běží a není nutné moc zapojovat fantazii, protože téma je lehce stravitelné. Na audioknize je napsáno hodně interpretů, ale je hlavně o paní Eleně Podzámské. Dá se to poslechnout na jeden zátah, je to i lepší. Kapitoly jsou krátké a není to únavné.

Švábi review

29.05.2017

výborný interpret a příběh

Opět mne pan Hynek Čermák i příběh nezklamal. Prostě čistá detektivka, sice ne přímo z Norska, ale dobrá klasika. A pan Čermák umi Harryho Holeho fantasticky. Příběh je z dalekého Thajska, ale svázaný s Norskem. Nic není tak jak to vypadá, hlavní hrdina je pořádný prevít a díky exotické zemi se nštítí ničeho. Harry zase exceluje svými komentáři, ale líbí se mi, že to není zase tak depresivní detektiv, ale umí svými komentáři vnést do příběhu i humor. Mohu jen doporučit, milovník HH je opět dobře pobaví.

Marco review

22.05.2017 Verified purchase

Odložený případ opět za jedna

Zase jedna dobrá severská detektivka. Pro milovníky Oddělení Q, Carla a jeho týmu mohu jen doporučit. Příběh má spoustu napínavých momentů a hlavní hrdinové jsou sympatičtí svými projevy. Pan Bareš svojí dikcí přidává na napětí i odlehčení. Vše začíná v Africe a když se oprostíte od zemí, které se v příběhu objevují máte co dělat, abyste se necítili jako doma. Děj se mi líbil, když jsem knížku začala číst nemohla jsem se posunout dál, ale čtená verze, mě hned zaujala. Mohu jen doporučit.

Playground review

14.05.2017 Verified purchase

Něky příliš mnoho škodí

Není to Joona Lina, jedná se o fantazii, která bohužel své napětí ztrácí v předlouhém úvodu, kde se toho moc neděje. Až v druhé polovině se začíná rýsovat o co vlastně jde. Byla jsem zklamaná, jak se původní zajímavé zahájení ztratilo a objevilo se zase až ke konci. Tereza Bebarová je výborná interpetka, takže díky ní přece jenom nějaké pozitivní hodnocení dílu dát mohu, ale příběhě je fakt slabší. Některé části kapitol jsem v dokonce v půlce přeskakovala. Prostě Joona Lina to není.

Kritik review

06.05.2017 Verified purchase

Hodně slabé

V příběhu mi zásadně chyběla gradace. Hlavní hrdina Enzo se zmítá mezi ženami, neustále se tu pláče, dcery dělají věci co se otci nelíbí a on se s tím zase nějak vyrovná, to věčné řešení vztahů s ženami úplně upozadilo příběh, kterému chyběla gradace. 20 kapitol je o zmítání a pak se celé vyřešení odehraje v závěrečné části. Škoda, na konci jsem si říkala, že se tomu klidně náboj mohl dát, ale těch žen a jejich pocitů a dojmů je prostě příliš. Interpret mi nesedí, asi by se víc hodil pro ženský román. Není to prostě ta úroveň Petera Maye.Ale jsem stejně zvědavá dál, věřím, že hlavní hrdina už ženy vyřešil a možná v dalších částech Akta Enzo přijde i víc napětí. Určitě si je poslechnu.

Cela číslo 17 review

29.04.2017 Verified purchase

Detektivka trochu jinak

Opět jsem si užila při poslechu pana Mariana Geišberga. Děj byl postavený trochu jinak, než běžná detektivka, ale je to podle skutečnosti, takže téměř v každé správné dektivce rozhodne o úspěchu náhoda a odhodlání hlavního aktéra. Poslechla jsem si detektivku ve dvou dnech, nemohla jsem počkat. Dominik Dán se mi moc líbí svými náměty dle skutečnosti a možná to není o takové střílečce, ale když si představím, že jedná o příběh, který se stal, tak mi střílení nechybí. A opět krásný lehký humor. Pro ty co mají rádi Dominika Dána a interpretaci Mariana Geišberga, doporučuji.

Smrť na druhom brehu review

28.04.2017 Verified purchase

Výborná interpretace

Opět milá detektivka ze Slovenska, interpret pán Marián Geišberg svým projevem přidává audioknize další rozměr. Prolínají se dva příběhy, které se na konci zajímavě propojí. Richard Kraus je opět jedinečný a dík náhodám a kamarádům dokáže vyřešit i téměř nevyřešitelné. Kdo zde příliš akčních scén, tak ty tady nehledejte, kdo chce detektivku s dobrým koncem a ještě slovenštinu v krásném podání i se specifickými výrazy, ten si užije. Dominik Dán je výborný.

Mucholapka review

23.04.2017 Verified purchase

Výborný interpret

Výborná kriminálka téměř z domova. Pan Geišberg nezklamal a jeho svojský a místně téměř autentický styl četby je opravdovou lahodou pro ucho. Každý kdo rád slovenské knihy se dobře pobaví. Klasický kriminální případ masového vraha, aniž to tak ze začátku nevypadá. Děj má spád, postav je tak akorát, je zde určitá návaznost na předchozí kriminálky a hlavní kriminalista Richard Kraus opět velice humornou formou řeší své rodinné peripetie. Pro milovníky slovenského jazyka, doporučuji.

Sova review

21.04.2017 Verified purchase

Trochu krkolomné

Detektivna byla výrazně lepší než předchozí díl, i když opět krkolomné. Tentokrát mi víc sedl i výkon interpreta. Nemohu se příliš srovnat se stále se opakujícím stylem - hlavní vyšetřovatel plný vlastních problémů, dcera, která neví co chce a nejvíc nějakého partnera a chráněnka vyšetřovatele, která je podivín. Některé scény jsou potom víc než předvídatelné. Také zlom jak se vyšetřovatelé dostanou k hlavnímu materiálu je takový ne úplně objasněný, hlavně jeho důvod. Ale jinak o 100% lepší než předchozí detektivka od Samuela Bjorka. Znám, ale lepší severské. Nicméně dá se poslouchat, má to celkem spád a není to nikde zbytečně natažené. Proto hodnotím i celkem pozitivně.

Pátá žena review

13.04.2017 Verified purchase

Interpret na jedničku

Wallander nikdy nezklame. Jestliže jste viděli film, tak se najdou i shody, ale v této formě se dozvíte mnoho detailů a jsou zde i jiná fakta o životě komisaře Wallandera. Opravdu klobouk dolů před panem Vyorálkem, audioknize přidává díky své interpretaci napětí i další faktor, takže se jedná o trojrozměrné audio. Mohu jen doporučit, děj hezky plyne a v samém závěru dojde k vysvětlení. Poslouchala jsem kde se dalo. Mohu jen doporučit.

Provazochodkyně review

08.02.2017 Verified purchase

První díl byl lepší

Po dobrém prvním díle jsem se těšila na stejný zážitek a byla zvědavá jak to všechno dopadne. Bohužel jsem byla zklamaná, protože mi přišla, že hlavní hrdinka se jakoby mimochodem dostala do situace špionky a hledá se. Interpreti jsou moc dobří, ale bohužel hodně zajímavého je až v závěru, jakoby v celoživotním shrnutí hlavní hrdinky. Škoda, měla jsem problém se někdo zorientovat v citech hlavní hrdinky. Nicméně jedná se o pokračování a kdo má rád pokračovací příběhy, tak bude spokojen.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

V lese visí anděl review

24.10.2016 Verified purchase

Příliš mnoho postav

Opravdu není severská detektivka, jako severská detektivka. Je dobré, když je příběh spletitý, ale normálně, ne příliš překombinovaný se spoustou postav, hlavně dětí. Jak se píše v komentáři k příběhu, je potřeba si všímat hodně detailů od samého začátku, což může být náročné, protože jsem se náročně dostávala do příběhu. Pak už to celkem šlo, největší spád to má na konci, ale příběhu chybí gradace v konci. Petra Špalková se dá celkem poslouchat a příběhu i hodně pomáhala. Bohužel opět jeden z nešvarů detektivek v současné době, opět jsou v tom detektivové zainteresováni.

Dívka, která spadla z nebe review

20.10.2016

Takových více

Příběh se mi moc líbil, pěkně gradoval, ale ten konec, snad bude pokračování, pro milovníky příběhů z druhé světové války, Paříž a tajná služba, každý bude mile překvapen. Hlavní hrdinka mne do příběhu úplně vtáhla a proto stále věřím v pokračování. Dobře ukázané, že vše je o lidech, osobních ztrátách a motivaci. Doporučuji, dobře se poslouchá a má spád. Tak další obrázek situace v Paříži za války.

Králova řeč review

19.10.2016

Lepší než film

Výborná audiokniha, pan Táborský velmi dobře koresponduje k hlavnímu hrdinovi. Kniha popisuje mnohem víc, než je vidět ve filmu a vysvětluje co se skrývá za pozadím proč hlavní hrdina je takový jaký je, co všechno si prošel a co ztratil. Samozřejmě stojí za to viděl i film i divadelní představení, ale ty vnitřní pocity a víc o vlastním učení a tréninku krále je v knize popsáno nejlépe a pan Táborský, to výborně podává. Poslouchala jsem jedním dechem. Doporučuji.

Hunger Games (komplet) review

13.10.2016

Lepší než film

Prostě opět se potvrdilo pravidlo, že audikniha je mnohem lepší než film, výborně zvolená interpretka, nejdříve jsem si poslechla díl podle vydávání, ale pak jsem si to dala ještě jednou naráz a má to spád. Chce to slyšet všechny díly, je zde návaznost a bez její znalosti se může příběh zdát matoucí. Taky se dobře vysvětlí i znaky, které nejsou ve filmu moc vidět. Kdo má rád fantazy v budoucnosti podle mne si užije.

Metro 2033 review

12.10.2016 Verified purchase

Apokalyptika kdy nevíte, jestli je to pravda

Podle mne, apokalyptika jak má být. Už se těším na další díl. Filip Čapka byl vybrán jako intrepret velmi dobře, jeho hlas hodně pomáhal autentičnosti a do příběhu Vás rychle vtáhne. Hodně zajímavé téma, přežívajících skupin v metru pod Moskvou, kdy o jeho velikosti a délce tras nemusíte vůbec pochybovat. V Praze by knížka byla asi o dost kratší. Hodně děje, zajímavé postavy, nevšední příběh, poslouchat dál mě pobízela zvědavost. Snad to tak nikdy nedopadne. Něco tak dobrého jsem od ruského autora nečekala, ale fakt mile překvapil. Druhý a třetí díl jsem již koupila, abych nemusela čekat na audio. Snad brzy vyjde.

Svět podle Garpa review

10.10.2016

Pro milovníky J.Irvinga

Jedním slovem - výborný. Román od J. Irvinga je výborný, byť se jedná o fikci, musím říct, že jsem chvílemi věřila, že se to doopravdy stalo. Znáte-li i jeho další knihy, tedy audioknihy, příběh je opět nesmírně zajímavý a každá kapitola přináší další a další zvraty. Musím pochválit i interpreta Martina Zahálku, hlas k příběhu je vybrán výborně. Často zaznívají životní pravdy velmi trefně podané. Milovníci nejen Johna Irvinga budou nadšeni. Pro cestu do auta ideální a taky hodně dlouhý poslech.

Děti boží review

10.10.2016 Verified purchase

Super detektivka

Opět jsem se nezklamala volbou této detektivky. Interpet Jiří Žák mě vtáhl do děje od prvních slov. Kdy uslyší první detektivku Děs může očekávat podobné napětí a spád. Hlavní hrdina je sympaťák s tahem na branku. Když říká, že mu na ničem nezáleží tak mu to můžete věřit. Děj je zajímavý, vyšetřovat je co a děj se rychle odvíjí, má spád. Prostě výborná detektivka, výborný interpret a žádné zbytečnosti.

Tři bratři review

05.10.2016 Verified purchase

Pohádkový muzikál

Mírné zklamání, těšila jsem se na pěknou pohádku a tak mi styl moc nesedl. Každý kdo má rád pana Svěráka si může přijít na své, jeho styl vyprávění alá Jára Cimrman potřebuje odstup v poslechu knih o Járovi. Kdo viděl filmovou pohádku si dokáže lecos představit, všeobecně mi tento styl přednesu moc nesedí a ani děti nevydržely příliš dlouho poslouchat, hlavně zpívané části. Takže kdo nemusí pana Svěráka tak nedoporučuji, kdo ano určitě si přijde na své.

Karel IV. - Císař a synové review

04.10.2016 Verified purchase

Historie lehkou formou

Výborná audiokniha podtržená příjemným hlasem pana Jiřího Dvořáka. Příběh je přímým pokračováním předchozích audioknih, ale dá se poslouchat i bez jejich znalosti. Vlastní obsah knihy je napsán bez zbytečných prodlev a má spád. V audioknize je trochu víc hudby než je třeba, ale jedná se o hudbu k dané době, tak se to dá. Naštěstí je hudba vždy na konci kapitol. Je to zase jiný pohled na dobu, o které píše i pan Vondruška, ale jazyk je podobný, takže se to hezky doplňuje. Vřele doporučuji i pro osvěžení znalosti historie.

Stín viny review

27.09.2016 Verified purchase

Hezká americká

Milá detektivní hra, skvělé obsazení, díky němuž si při troše představivosti příběh nechat před očima odehrát. Americký styl, tento typ přivítají milovníci detektivek rozhlasového vysílání, napětí zde je a viník není hned tak jasný. Škoda, že je tak krátká. Kldně bych si dala hned další.

Čtvrtá oběť review

27.09.2016 Verified purchase

Čínský svět

Zajímavá detektivka, kdo zná předchozí díl může se těšit na pokračování dvojice hlavních hrdinů ve stylu seriálu Kosti. Zajímavý námět, mrtvol je hodně a vyústění je napínavé. Mírně odlehčené, takvým tím napětím mezi hlavními hrdiny, ale kniha má spád a interpeti jsou vybráni velmi dobře.

Sluneční bouře review

22.09.2016 Verified purchase

Ne detektivku za každou cenu

Bohužel se mi touto detektivkou ze severu potvrdilo, že vždy se najde i slabší kvalita mezi super detektivkama. Příběh začíná hodně zajímavě a napínavě, ale to je všechno. Každý kdo čte detektivky po pár kapitolách odhadně kdo je pachatel a co se za tím skrývá. Ze 34 kapitol je 20 zcela zbytečných. výkon interpetky není špatný, ale bohužel chybí větší napětí a dramatičnost. Příběh prolíná historii a současnost, vůbec není jasné proč některé postavy jsou zmíněny a jaká je jejich role. Ve spoustě případů se jedná pouze o prodloužení příběhu. Poslechnout se příběh dá, ale nepřináší severský standard.

Děs review

19.09.2016 Verified purchase

Pěkný napínák

Velmi dobrá detektivka, interpret výborně doplnil pochmurnou atmosféru a dodal kriminálce výborné napětí. Doporučuji jen neposlouchat hned po jiných audioknihách se stejným interpretem. Napínavé, s dobrým spádem, nebylo jasné kdo je pahcatel a má to další dějovou linku v podobě hlavního hrdiny a jeho minulosti. Autor se nezatěžuje popisováním příliš mnoha nepodstatných detailů, když něco zmíní má to svůj důvod.

Idiot review

16.09.2016 Verified purchase

Klasika

Ruskou klasiku mám velmi ráda a tato opět nezklamala. Vzhledem k většímu počtu interpretů, jedná se víc o rozhlasovou hru je nutno dobře poslouchat a neztratit se v postavách, ale příběh je to výborný a obsazení také. Pro ty co si chtějí doplnit rozhled v klasické literatuře mohu jen doporučit. Hra má spád, a dá se hezky poslechnout najednou.

Brouk review

14.09.2016 Verified purchase

Česká mezinárodní detektivna

Celkem dobrý pokus o česko-mezinárodní detektivku, trošku více napětí v příběhu by prospělo, ale mám ráda interpretku tak se celkem dobře poslouchalo. vzhledem k dějové linii, by příběh mohl být i kratší. Ale na české poměry dobré.

Karel IV. - Tajný deník review

05.09.2016 Verified purchase

Věčný aktuální příběh

Interpret Jiří Dvořák dává téměř každému příběhu svým hlasem zajímavost. Nutí poslouchat dále a dále. Líbí se mi pojetí příběhu z pohledu vyprávění hlavního aktéra, popisuje svůj půhled a pocity, není to forma obyčejného příběhu. Dobře se také některá fakta pamatují. Mohu jen doporučit, už se těším na pokračování.

Mráz review

30.08.2016 Verified purchase

Jen Jean Reno chyběl

Výborná francouzská detektivka, typu Purpurové řeky. Napětí rostlo s dobou poslechu, hlavní hrdina takový normální, bez deprese, ale se spoustou fóbií. Ale je to sympaťák. Příběh zajímavý a hodně napínavý. Velmi dobrý interpret, mírně chraplavý hlas dodává příběhu zajímavé zbarveni. Doporučuji a těším se na druhou knihu.

Motýlek review

11.07.2016 Verified purchase

Interpretace na výbornou

Výborný příběh, lepší než ve filmovém zpracování, byť Steve McQueen zahrál hlavní roli skvěle, ale film nedokáže zachytit celý obsah. Pan Norbert Lichý byl pro tento příběh vybrán velmi dobře, v hlase dokázal vykreslit i pocity a stav nálady hlavního hrdiny, jenom doporučuji. Příběh je dobře rozdělen do částí a hudba je citlivě vložena.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Jednou nohou v hrobe review

01.07.2016 Verified purchase

Zase výbrná interpretace

Opět musím vyzdvihnout výbornou intrepretaci, napínavý příběh, ve kterém se vždy ukáže kousek řešení a zase se objeví život mordparty. Marián Geišberg umí výborně dosadit polohou hlasu charakter každé postavy, napínavé a nesmírně zábavné.

GAME review

23.06.2016 Verified purchase

IT technologie náš už mají

Moc se mi audiokniha líbila, zajímavý námět a poslouchala jsem jí jedním dechem. Výběr interpretů tak,y super, námět hodně zajímavý, ve stylu nikomu nemůžeš věřit a hlavní hrdinové to rozehrávají taky dobře. Je to syrové, bež sladkých emocí a má to spád. Už se těším na další díl. Kniha má zajímavý nápad.

Babičky: Mrtvý kuchař review

14.06.2016

Nikdy neslibuj předem

dohužel po dlouhé době mne zklamal popis knihy. Ani zdaleka to nepřipomíná slečnu Marplovou. Chybí pořádná zápletka, která posluchače vede příběhem. Jako dobrý počin vidím věk hlavních hrdinů, ale to co se mezitím odehrává je vlastně čekání na podstatu vlastního příběhu a jeho vyšetřování s trochou napětí. Hodně jsem se musela nutit vydržet poslouchat příběhy o ničem, kdy hrdinky jakoby náhodou něco zaslechnout a vůbec neví co s tím. Jsem hodně zklamaná na to, že na obalu je uvedeno brilantní finská variace na slečnu Marplovou.

Muž jménem Ove review

07.04.2016

Sarkasmu a krutá pravda

Výborný příběh o muži, který si chtěl žít svůj život, o těch co jej neustále otravovali. S některými k sobě našli cestu a pomohli jeden druhému. Život v knize, která je plná sarkasmu s krutou pravdou o změnách kolem nás, které jako slušný člověk nejste schopen pochopit. Příběh se pružně odvíjí, má spád a prolínání současnosti s minulostí je vhodně kombinováno a dobře na sebe navazuje. Dobře vybraný interpret s pěknou češtinou a hlasem jen potrhuje děj knihy a postavu hlavního hrdiny.

Marťan review

24.03.2016 Verified purchase

Fantazie na 100%

Výborný příběh, ve srovnání s filmem doplňuje pocity a myšlenky hlavního hrdiny. Dobrý nápad se dvěma interprety, kteří se střídají dle místa vyprávění. Při poslechu je nutné věnovat pozornost odborným popisům procesů a nedá se u toho moc pracovat hlavou.

Mucha review

24.03.2016 Verified purchase

Výborná slovenská detektivka

Od Dominika Dána jsem slyšela vše co vyšlo. Výborný příběh s kriminální zápletkou, ukázkou doby plné změn, kdy málokdo věděl co dělat a rychle se třídila společnost. Moc se mi líbí i způsob jak je interpretováno, Marián Geišberg tomu svým způsobem dodává i lehké odlehčení. Opět hodně vtipných momentů. Už se těším na další. Dá se poslouchat samostatně, ale v případě, že jste slyšeli i další příběhy pár odkazů zde je.

Syn review

24.03.2016 Verified purchase

Zajímavé rozuzlení i námět

Opět se mi potvrdilo, že když autor má moc knih s jedním hlalvním hrdinou těžko se mi zaposlouchává do jiného příběhu i jiného interpreta. Děj je zajímavý a opět podle vzoru Nesba se osobní záležitosti hodně prolínají. Lze hodnotit pozitivně, příběh do dobře odvíjel, rozuzlení opět zajímavé. Kniha má spád, i interpret byl v pořádku. Takže lze doporučit.

Usměvavý muž review

24.03.2016 Verified purchase

Dobrá detektivka

Velmi dobrá švédská detektivka. Jiří Vyorálek mi zde moc sedí, jeho hlas si snadno spojíte s hlavním hrdinou, Kurtem Wallanderem. Kdo viděl detektivku a pak si poslechl tuto audioknihu bylo to nesrovnatelně lepší. Kurt zde není až zase takový asociál jako ve filmu a jsou tady vystiženy díky panu Zaorálkovi jeho vnitřní pocity a také způsob jak na všechno přijde. Doporučuji, výborně sladěný příběh, výborný interpret a dobrá detektivka.

Uzol review

24.03.2016 Verified purchase

výborný interpret

Výborný příběh, potvrzuje se, že v náhoda je velmi důležitá a Krauz se tady ukazuje takový jaký je, otec od rodiny, ale nějaké ty tychtle mechtle nejsou k zahození. Příběh má opět spád a Marián Geišberg je výborný. Líbí se mi, že je to obyčejných lidech, všechno pěkně normálně.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Krv nie je voda review

24.03.2016 Verified purchase

Opět výborná Dánovka

Moje již několikátá v pořadí dánovka, která zase nezklamala. Promyšlený děj do poslední chvíle, Krauz byl trochu za světce, ale i to se stává, nechybělo napětí i humor v dialozích, který mám ráda, velmi osvěžující. Policajti zase fungovali jako parta, děj má spád, interpret je prostě výborný, žádná hluchá místa a největší padouch, jak už to tak bývá díky postavení no prostě si to poslechněte a uslyšíte. Za mne fakt dobré, že se těším na další.

Stalker review

24.03.2016 Verified purchase

Severský standard

Pavel Rímský je výborný interpret a jeho hlas a dikce dodává celému příběhu napívaný nádech. Joona Lina je zase svůj a jsem ochotná mu věřit, že na to opravdu přijde logickým úsudkem a taky dobře zachytí jakýkoliv náznak. Celkově je příběh napínavý, děj má spád a dobře sedí do dnešní internetové doby.

Rychlopalba review

24.03.2016 Verified purchase

Dobrý český akčňák

Hodnotím hodně pozitivně. Trochu jsem se ze začátku obávala přílišné kombinace brutality a humoru, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena, vtípky byly dobře posazené a zase tolik brutální to nebylo. Celkem dobře popsáno prostředí Prahy a okolí. Líbila se mi tvrdohlavost hlavní postavy, je to český policajt, ale dobrej drsňák, i mu to přemýšlí a jde do toho naplno. Sebe nešetří. Dávám pět hvězd hlavně proto, že je to hodně jiné a na české prostředí prostě hodně dobrý. Audio knihy od nakladelství Walker & Volf se všeobecně vymykají standardu.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

24.03.2016 Verified purchase

Počítačový expert

Poměrně dobře navazuje na předchozí tři díly od Stiega Larssona. Jen jsem vždycky překvapená jak prostě bez ničeho vzniknou obrovské znalosti, ale to je o knížce. Napětí je tady velké, známé postavy, je to zase o získaných informacíh, které jsou super tajné a proto je i dostatek ztrát na životě. Spád to má a Martin Stránský se dobře poslouchá. V jeho podání je Blomvist velký sympaťák a Lisbeth už hodně vyrostla. Mohu jen doporučit.

Tajemný Etrusk review

24.03.2016 Verified purchase

Historický příběh s mnoha zajímavostmi

Jedná se o podobný příběh jako Egypťan Sinuhet. Hodně historických zajímavostí, je zde správné napětí, vztahy a jedy. Děj je dobře napsaný, příběh má spád. Vzhledem k velkému počtu interpretů je potřeba se na poslech víc soustředit, aby se posluchač neztratil. Není to úplně do auta, víc poslech v klidu. Příběh, ale určitě stojí za poslech.

Pán ohně review

24.03.2016 Verified purchase

V Číne nic překvapujícího

Dobrá detektivka, promíchaná vztahem mezi hlavními hrdiny. Zajímavé střetnutí civilizací a hezky plynoucí rozvíjející se vztah mezi hlavními hrdiny. Nevím jak moc pravdivě je popsána čínská realita, ale dá se tomu z této knihy celkem věřit. Hlavní hrdinka zase umí všechno a ve svém oboru ví víc než je nutné, ale knížka má spád a střídání hlasů je dobrým zpestřením. Je to jiný typ knihy než předchozí detektivky od Petera Maye, ale zase začátek trilogie, takže další díl jsem si nedočkavostí už přečetla. Kdo má rád detektivní dvoji muž a žena, když to ještě k tomu jiskří tak si přijde na své.

Sběratel kostí review

24.03.2016 Verified purchase

Lepší než film

Super detektivka, kdo zná film bude překvapený kolik podstatných věcí i detailů se ve filmu vypustilo. I když díky filmu jsem si hned představila hlavní hrdiny. Dobré napsané, interpet Jan Vondráček mi do detektivky dobře seděl. Nejsou žádné zbytečné proluky a co je potřeba detailněji popsat je tam. Už se těším na další od stejného autora.

Mycelium II: Led pod kůží review

24.03.2016 Verified purchase

Hezká česká SciFi

Poslech je výborný, chce to znát přechozí díl a poslouchat brzy po sobě, ale moc se mi to líbilo. Taková milá napínavá scifi. Interprti jsou výborní, i když jich je víc, je to celkem dobře přehledné. MOhu jen doporučit.

Výjimeční lidé review

24.03.2016 Verified purchase

chybí napětí

Hodně jsem se těšila pro dobrých detektivních příbězích, ale tato audiokniha úplně neplnila mé očekávání. Moc ni neseděl interpret a příběh mi přišel dost plytký. Hodně se řeší osobní život a vztahy než samotný příběh. Hlavní hrdina Enzo, vlastně už je za zenite, ale potom vlastně zase není. Příběh příliš negradoval, možná to bylo interpretací, která nedávala pravý důraz v momentě, kdy to mělo přijít.