User Simona 's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Prázdniny v Evropě review

19.04.2020 Verified purchase

Pútavý cestopis

Skutočne pútavý a z prvej ruky vyrozprávaný cestopis putovania po Európe. Dozvedela som sa veľa zaujímavých a miestami až prekvapujúcich informácií o našich susedoch blízkych i tých vzdialených. Pokračujem v počúvaní :)

S vlčí hlavou v erbu Rating

03.04.2020 Verified purchase

Čas vlků review

21.03.2020 Verified purchase

Skvelé pokračovanie

Druhý diel bol rovnako pútavý a dynamický ako prvý. História podávaná románovou formou je perfektná. Teším sa na 3. Super séria, ktorá má šťavu, úroveň a historické pozadie. Ďakujem.

Čtvrtý králův pes review

16.03.2020 Verified purchase

Najlepší historický román

Do Tasa sa nedá nezamilovať :) Drsný, priamy, čestný.... charakter na pohľadanie. Sto bodov dávam za to, ako dokázal Kráľa usmerniť. Vynikajúci historický a dobrodružný román, ktorého atmosféru perfektne dopĺňa interprét. Ihneď kupujem aj pokračovanie. Ďakujem za zážitok :)

Právo první noci review

29.02.2020 Verified purchase

Výborný príbeh

Tento príbeh bol poriadne dlhý a zamotaný. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla na interpréta a kým sa príbeh rozbehol, ale potom to už bola jazda na jednotku. Záver boll prekvapivý a dej k nemu výborne gradoval. Vynikajúca detektívka. Super zážitok.

Faja review

23.02.2020 Verified purchase

Strhujúce pokračovanie

Ani pokračovanie ma nesklamalo!!!! Vynikajúce gradovanie deja, odhalenie viacej zo zákulisia života v nížinách, odhalenie pohnútok kapitána a neviem sa dočkať pokračovania. Už aby tu bolo!!! Interpretácia vynikajúca!!! Som nadšená.

Naslouchač review

19.02.2020 Verified purchase

Excelentný príbeh

Bol to skutočne excelentný zážitok. Perfektná zápletka, napätie, sympatický hrdinovia a dúfam, že pokračovanie bude rovnako vynikajúce . Interpretácia je tiež vynikajúca. Nemohla som sa od počúvania odtrhnúť. Skvelé, skvelé.

Klášterní kostnice review

16.02.2020 Verified purchase

Pútavý príbeh z kláštorného prostredia

Pokračovanie dobrodružstva nám už známych hrdinov nás tentokrát zaviedlo do kláštora, kde pod pokrievkou zbožnosti bublajú krivdy, vášne a zloba. Veľmi pútavý príbeh s výbornou interpretáciou. Doporučujem.

Doktor v domě review

13.02.2020 Verified purchase

Príjemný humor

Pri počúvaní Doktora v dome som sa dobre bavila. Lekárske prostredie, dávna doba a brilantný nenásilný humor autora ma dostali. Vynikajúce počúvanie a reset z bežných povinností :) Doporučujem.

Jedinečný Jeeves Rating

10.02.2020 Verified purchase

Jen tak dál, Jeevesi Rating

10.02.2020 Verified purchase

Případů se ujímá Jeeves review

10.02.2020 Verified purchase

Príjemný anglický humor

Keď potrebujem vypnúť a nezaťažovať si hlavu rozmýšľaním, ľahnem si a pustím si napríklad aj Jeevsa. Anglický suchý humor mám rada. Príbehy sú humorné a stvorené na relaxáciu a leňošenie. Samozrejme, dá sa pri nich aj žehliť :) Doporučujem.

Drsný spasitel 1 review

17.12.2019 Verified purchase

Drsný a fajn

Hlavný hrdina mi bol okamžite sympatický a i keď nemám rada brutalitu, tuná som ju nevnímala s odporom. Dej sa posúva dynamicky, príjemnú atmosféru celej knihe dodáva aj interprét, ktorý bol vybraný dokonale. Nemám výhrady, žiadne. Kto má rád apokalyptické žánre, určite si príde na svoje. Doporučujem.

Tři muži ve člunu review

03.12.2019 Verified purchase

Klasika

Jeroma mám rada už od školských liet, kedy nám pani učiteľka AJ doporučila jeho knihy. Sú skvelé. Takýto druh humoru mám strašne rada :) v dnešnom preexponovanom svete, keď ešte aj humor je častokrát za hranicou humoru, mi staré dobré diela dokážu pozdvihnúť náladu. Interpretácia je výborná. Doporučujem vypočuť si.

Zvěrolékař a kočičí historky review

03.12.2019 Verified purchase

Dojemné

Príbehy o mačkách od doktora Harriota nemajú chybu. Sú dojemné, aj som si poplakala :) a hlavne sú o veľkých srdciach - mačacích aj ľudských. Interpretácia vynikajúca, lepšia ako v podaní pána Lábusa. Super pohodové počúvanie.

Pán věže review

03.12.2019 Verified purchase

Dokonalá fantasy

Tieň krkavca je moja obľúbená knižná trilógia. Preto som s očakávaním siahla aj po audioknihe. Druhý diel Pán veže bol rovnako fascinujúci ako ten prvý. Možno mám malú výhradu voči interprétovi Vélina, pretože miestami sa mi zdal jeho prejav príliš pomalý. V prvom diele to bolo OK, ale tu mi už chýbala väčšia dynamika v interpretácii. Lyrna bola výborná, tej dávam 100 bodov. Interprétka výborne využívala hlasové zafarbenie na vyjadrenie jej nálad a pocitov. Bol to dlhý zážitok :) Doporučujem všetkým milovníkom fantasy.

Apage Satanas Rating

03.12.2019 Verified purchase

Netopýr review

03.12.2019 Verified purchase

Raz mi stačilo

Toto bol môj prvý a aj posledný Nesbo. Nie že by to bolo zlé, naopak. Ale tej brutality, ktorá sa na nás valí z kín, kníh a televízie mi už začína byť nevoľno. Inak príbeh bol fajn, opilecký detektív mi sympatický nebol, nemala som s nim žiadne pochopenie, ale príbeh bol dostatočne dramatický a neočakávaný. Mám radšej klasické starosvetské detektívky. Tieto dnešné krváky sa mi nepáčia. Som zvedavá, ako budú detektívky vyzerať za 40 rokov. Neodvážim sa hádať. Interpretácia bola vyborná.

Zvěrolékař a psí historky review

03.12.2019 Verified purchase

Milé príbehy pre milovníkov zvierat

Nakoľko aj ja som milovníčka zvierat, príbehy doktora Harriota sú mi blízke a vždy potešia. Interpretácia pánom Lábusom bola tiež vydarená. Cena je síce vyššia vzhľadom na minutáž, ale zase keď potrebujem trochu mentálneho odpočinku, vždy si ju môžem s radosťou znovu vypočuť. Relaxačná oddychovka. Super.

První dámská detektivní kancelář review

01.12.2019 Verified purchase

Perfektná

Takýchto kníh je zúfalo málo. Život na inom - čiernom kontinente z pohľadu ženy, dokonca súkromnej detektívky má svoje nesporné čaro. Hlavne čo sa týka informácií o živote a kultúre, zapracovaných veľmi precízne do vyšetrovaní pani Precious. Rada by som si vypočula aj pokračovanie :) Interpretácia sa mi páčila. Perfektné.

Plzeňské mordy Rating

07.11.2019 Verified purchase

Adventní kletba Rating

24.10.2019 Verified purchase

Na ostřích čepelí I. Rating

23.10.2019

Konec vlka samotáře review

23.10.2019 Verified purchase

Celkom fajn

Nebolo to zlé. Také pohodové poobedné počúvanie. Len tá podivná zápletka mi trochu pokazila celý dojem :) akoby to písala nejaká prestarnutá romantička :) nehodilo sa mi to tam. Interpretácia nebola zlá, ale ani neohúrila. Bola ako ten príbeh - zanechala vo mne divný pocit.

Ostrov Entry review

14.10.2019 Verified purchase

Úžasná

Tak toto bola pecka. Fantastický príbeh z histórie Škótov, kde detektívna časť je iba doplnok, avšak výborný. Každý deň som sa tešila na pokračovanie a záver bol rovnako nečakaný, ako som dúfala. Skvelý autor, skvelá interpretácia, kúpim si ďalšiu knihu :) fakt odporúčam!!!!

Umrlčí cesta review

08.10.2019 Verified purchase

Vynikajúca

Vynikajúci dychberúci príbeh, ktorý sa výborne počúva. Doporučujem všetkým, ktorí majú radi detektívky tak trochu netradičné. Autor šikovne pripravuje čitateľa / počúvateľa na šokujúce odhalenie, ktoré príde v závere.

Jack Reacher: Jatka review

04.10.2019 Verified purchase

Skvelá

Hlavný hrdina je bohovský sympaťák. Doslova so zatajeným dychom počúvate príbeh, ktorý sa zamotáva čoraz viac a viac. Bolo to naozaj perfektné, rovnako ako interpretácia.

Nebezpečné známosti review

30.09.2019 Verified purchase

Vynikajúca

Kniha bola zaujímavým ponorením do života lenivej a skazenej šľachty v minulosti. Interpretácia bola vynikajúca, bola som veľmi zvedavá, ako to nakoniec dopadne. Skvelý príbeh.

Případ masopustních maškar Rating

25.09.2019 Verified purchase

Msta písecké panny review

25.09.2019 Verified purchase

Skvelá detektívka

Príbehy zo stredoveku mám veľmi rada, ale detektívka z tohto obdobia má ešte väčšie čaro. Výborne som sa pobavila. Určite si kúpim celý cyklus. Hlavný hrdina je veľmi sympatický :)

Jménem Krále review

24.09.2019 Verified purchase

Vynikajúci príbeh

Bola som zvedavá, čo za príbeh nám autor ponúkne. A po dopočúvaní okamžite kupujem ďalšiu detektívku zo stredoveku od tohto autora. Skvelá interpretácia iba umocnila celkový dojem z príbehu. Ďakujem.

Povídky podivných Rating

13.06.2019

Píseň krve review

13.06.2019 Verified purchase

Zážitok

Z počúvania tejto knihy som mala skutočný zážitok. Milujem fantasy a táto sága mi doslova učarovala. Vélin je obdivuhodný človek, bojovník a jeho ľudskosť ma dostala. Interpretácia knihy je fantastická. Uff ešte predýchavam poslednú kapitolu a teším sa na pokračovanie. Nádherný 27 hodinový zážitok. ĎAKUJEM ešte raz za podmanivú interpretáciu, ktorá ešte umocnila môj celkový dojem z knihy.

Moje matka Marlene Dietrichová Rating

13.06.2019

Amber 1 - Devět princů Amberu review

11.06.2019 Verified purchase

Nech žije boj

Kniha sa mi páčila, ale jedna stačila :) myslím si, že autor osloví viacej mužov ako ženy. Na môj vkus sa tam príliš veľa bojovalo, opisy bitiek sú podrobné a oslovia určite viacej mužov. Korvin je sympaťák a celú dobu som mu držala palce. Pri konci knihy ma však už nudil :) mimo bojových scén je dej pomalý a občas doslova uspávajúci. Ale celkovo som celkom spokojná. Nie je to však úplne môj fantasy štýl :)

Znamení vlka review

06.06.2019 Verified purchase

Sexuchtivá vlčica

Nebolo to zlé, ale toho sexu a opisov chlapských pozadí bolo príliš veľa :) inak sa kniha dobre počúva, je vcelku dynamická, ale iba pre baby. Chlap sa musí pri počúvaní alebo zastreliť, alebo bude mať do konca života komplexy :) dávam plný počet bodov za vytrhnutie z depresívnej nálady, v ktorej som sa čvachtala. Kniha ma pobavila a sexuchtivú Tory som si nakoniec aj obľúbila. Nikto nie je predsa dokonalý :) a možno by sme reagovali rovnako, keby okolo nás boli takí dokonalí samci, akých opisuje autorka :)