User Juraj's Reviews

Nevinným sa neodpúšťa review

14.04.2021 Verified purchase

Nevinná kriminálka

Lepšie by som to nedal, ale pán Mňahončák proste nie je pán Geišberg. Ten dal v interpretácii laľtku príliš vysoko. Ešte pán Sklár sa k tomu blíži. Toľko k interpretácii. Čo sa týka príbehu ide o takú nevinnú kriminálku. V porovnaní s inými príbehmi od Dominika, žiadny masaker, ak vražda, tak taká decentná, žiadna dráma, žiadne riziko pre detektívov ... ale raz za čas treba aj takúto oddychovku.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

A group of detectives Unexpected twist

Čierny kruh: Koniec mafie review

02.04.2021 Verified purchase

Karika je iný ako Dán

Obaja autori patria medzi mojich obľúbených. Karika však píše inak, naturálnejšie a z iného prostredia, resp. z iného uhľa pohľadu zločinu. V tejto časti série budete mať pocit, že Milan Ostrý má mnoho spoločného s autorom a jeho životom a v závere sa dozviete do akej miery by to mohlo byť realitou. Výborné čítanie a zaujímavé prelínanie deja z minulých častí série.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Historical Based on a true story Unexpected twist

Čierna hra: Vláda mafie review

18.03.2021 Verified purchase

Doplnenie príbehu

Odporúčam čítať knihy zo série o mafii od pána Kariku v správnom poradí. Ja som ich nevedomky čítal presne opačne. V konečnom dôsledku to len minimálne ovplyvnilo môj zážitok, ale predsalen trochu škoda.

Psychological Domestic Well-rounded characters

Běžkyně review

21.02.2021 Verified purchase

Obohacujúca beletria vďaka čínskemu prostrediu

Bežkyňa je potvrdením, že nielen z odoborných kníh si človek rozširuje všeobecný rozhľad. Po slovenských a severských detektívkach dobre padne nahliadnuť do exotickej Číny. Príbeh zaujímavý, interpretácia s malým mínusom, pretože striedanie mužského a ženského hlasu pre mňa nemalo pravidlá, čo ma trochu rušilo. Pre skúseného čitateľa detektívok bolo niekoľko momentov (tajomstiev) vopred priehľadných, ale na každú kapitolu som sa tešil a celkovo bola pre mňa kniha obohatením.

Modern A group of detectives Unexpected twist Contains romance

Klíčem je klid review

28.01.2021 Verified purchase

Staré známe pravdy povedané trochu inak

Kniha je tak akurát dlhá. Pre mňa to bolo skôr zhrnutie poznatkov a myšlienok, ktoré som získal v minulosti. Sem tam veľmi inšpirujúci citát a každé tvrdenie dostatočne vysvetlené z viacerých uhlov pohľadu a hlevne cez príbehy a životopisy slávnych.

Meditation & Mindfulness Thinking Life Happinness Children & Upbringing

Čierny rok: Vojna mafie review

13.01.2021 Verified purchase

Kto z toho bude ťažiť?

"Kto z toho bude ťažiť?", je kľúčová otázka vždy, keď sa niečo udeje alebo "zázračne" odhalí. Všetko ostatné sú kecy. Jozef Karika má práve talent, odkrývať utajené pozadie, identitu bábkohercov a najskrytejšie ľudské pohnútky. Na celkový zážitok série o mafii má vplyv poradie čítanie jednotlivých dielov ... návod je na webe

Based on a true story Well-rounded characters

Atomové návyky review

15.12.2020 Verified purchase

Jedna z najlepších o osobnom rozvoji

Z kníh, ktoré som prečítal je toto jedna z najlepších s témou osobného rozvoja. Plná motivačných a vysvetľujúcich príbehov. Plná praktických rád a odkazov. Presne pomenovala mnohé moje myšlienky z minulosti. Odporúčam každému, ale zvlášť tomu, kto si občas dá nejaké predsavzatie a nedarí sa mu.

Productivity Time management Thinking

V tieni mafie review

07.10.2020 Verified purchase

Naturalistické detaily plné násilia a tvrdej erotiky

Pán Karika si dal záležať na detailoch pri popisovaní vrážd, erotických scén a zákuliasia natáčania porna. Ak máte dostatočne silný žaludek kniha sa vam bude páčiť. Mne sa páčila.

Based on a true story Domestic Well-rounded characters

Žízeň review

24.09.2020 Verified purchase

Klasika autora JO Nesbo

Príbeh nadväzuje na predošlé udalosti a pripravuje pôdu na ďašiu knihu. Hary Hole rieši svoj ďalší prípad napriek tomu, že je učiteľ na škole. Až do konca neviete kto je vlastne hľadaná osoba č.1. Výborne napísané aj prečítané.

Northern Crime Male detective Unexpected twist

Nůž review

02.09.2020 Verified purchase

Úžasný Jo Nesbo

Pán Nesbo už vyradil z deja mnohé dôležité postavy, ale vyradiť Ráchel bola silná káva. Tak mnoho podozrivých a nakoniec úplné nečakané rozuzlenie kto je vrah som už dávno nečítal. Palec hore.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Northern Crime A group of detectives Unexpected twist

Nevieš dňa, nevieš hodiny Rating

12.08.2020 Verified purchase

Zámožnost všem Rating

12.08.2020 Verified purchase

Klbko zmijí Rating

04.08.2020 Verified purchase

Kdy review

26.06.2020 Verified purchase

Každá kapitola iná

Niektoré kapitoly ma bavily viac, iné menej. Opieranie sa o zaujímavé vedecké pokusy a príklady psychologických hádaniek boli pre mňa veľkým prínosom. Podľa názvu som od knihy očakával niečo iné. Celkovo som ale spokojný, odnášam si kopec podnetov do môjho života.