User Ixi's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Plavý kůň review

11.02.2021 Verified purchase

Není Agatha jako Agatha

Knížky od Agathy Christie mám velmi ráda, ale tahle mě tolik nezaujala jako jiné. Možná mi chyběl zajímavější vyšetřovatel v podobě slečny Marplové nebo Hercula Poirota, ale faktem je, že tahle knížka mi přišla jako průměrná detektivka a ne obvyklá zamotaná skládačka od královny zločinu. Obzvláště části debatující mysticismus a samotná seance mi vůbec nesedly. Tu a tam v knize prosvitne stará dobrá Agatha v matoucích vodítkách a závěrečném odhalení, ale na víc jak 3* to nestačí.

Interpretace byla skvělá.

Herkulovské úkoly pro HERCULA POIROTA review

24.01.2021 Verified purchase

Fajn sbírka povídek

Kniha je volně propojenou sbírkou povídek s Herculem Poirotem v hlavní roli. Některé povídky jsou velmi zajímavé, některé trochu slabší, ale celkově se jedná o fajn sbírku povídek ku poslechu.

Bohužel mi vůbec nesedl přednes pana Freje - zejména jeho Poirot, který se místo jemného gentlemana stává v některých momentech někým úplně jiným.

Vraždy podle abecedy review

05.12.2020 Verified purchase

Pro mě překvapivé

Musím říct, že jsem lehce rozčarovaná z toho, že se mi příběh líbil mnohem méně než si ho pamatuji - možná za to zčásti může fakt, že v tomto překladu Poirot mluví dosti zvláště s archaismy a dost mě to rušilo, možná interpret, který mi moc nesedl.

Viděla jsem vraždu review

17.11.2020 Verified purchase

Fajn Agatha Christie

Taková pěkná Agatha Christie k poslechu. Není to nejlepší z Poirotovek, ale je to velmi fajn. Bohužel se mi zdálo, že tentokráte těch indicií, kdo je vrah je tam až moc, takže jsem zápletku zhruba tušila - mám radši, když je to více zamotané - ale i tak jsem si ji užila. Interpretace skvělá.

Pět malých prasátek review

01.11.2020 Verified purchase

Zvláštní Agatha

Knihy Agathy Christie mám moc ráda, ale tahle mi nesedla. Interpretace je výborná a kniha je napsaná velmi dobře, ale příběh se mi nelíbil - vracíme se ke zločinu, za který byl odsouzen nevinný člověk a vyšetřování probíhá v poslouchání těch samých událostí z různých úhlů.

Zapomenutá vražda review

28.10.2020 Verified purchase

Pro mě jedna ze slabších Christiovek

Nejdříve k interpretaci - jak paní Ježková, tak paní Meruňková jsou obě excelentní, pan Meduna mi tam trochu neseděl ale nebylo to nijak extra rušivé.

Ovšem co se týče příběhu, tak pro mě lehké zklamání - vrah byl podle mě jasný a žádné nenápadné ukazatele na ostatní podezřelé tentokráte nepomohly. Proto dávám 3*, ale pokud je vám jedno, že tentokráte nebude dlouhé luštění a přemýšlení nad identitou vraha, klidně se 1-2* přidejte.

Vlak z Paddingtonu review

25.10.2020 Verified purchase

Moc pěkná Agatha Christie

Knihy Agathy Christie mám moc ráda, takže jsem nadšená, že začínají vycházet v audio podobě. Před poslechem tohoto příběhu se slečnou Marplovou jsem poslouchala také ty předchozí, kde hlavním vypravěčem byl výborný pan Brousek, tak jsem se bála, zda bude paní Ježková stejně dobrá - a byla!

Příběh je velmi zajímavý a vskutku potrápil mé malé šedé buňky - byla jsem velmi ráda, že jsem odhalila vraha. Jediné co, tak poslední věta slečny Marplové jakoby nechává jednu příběhovou linii otevřenou, ale naštěstí jsem byla na internetu schopna dohledat, jak to autorka myslela.

Rozhodně doporučuji a těším se na další Christie audioknihy.

Smysluplná vražda review

08.10.2020 Verified purchase

Fajn Agatha Christie

Velmi se mi líbí kombinace Otakara Brouska (mluví děj a téměř všechny postavy) a Růženy Meruňkové (mluví slečnu Marplovou), doufám, že takových knih bude více a více.

Příběh je tentokráte (na Agathu Christie) trochu průhlednější - od začátku mi bylo jasné, kdo je vrah a jak to provedl, ale i tak je to velmi příjemný poslech.

Mrtvá v knihovně review

25.09.2020 Verified purchase

Doporučuji

Druhý příběh se slečnou Marplovou je svižnější než ten první a velmi fajn. Slečna Marplová už má jisté renomé, tak ji policie více poslouchá než, že by jí překážela. Zápletka je velmi dobrá. Intepretace výborná.

Vražda na faře review

23.09.2020 Verified purchase

Velmi příjemná audioknížka

První případ slečny Marplové je velmi slušnou "Christiovkou". Její příběhy jsou méně výpravné než ty s Herculem Poirotem, což ale neznamená, že by si je člověk užil méně.

Interpretace je naprosto výborná.

Svědkyně obžaloby a další povídky review

25.07.2020 Verified purchase

Příjemná kolekce povídek

Příběhy od Agathy Christie mám velice ráda a jsem moc šťastná, že začaly vycházet v audio podobě. Tato kolekce obsahuje různorodé povídky - některé mi přišly trochu slabší v porovnání s jejími ostatními díly ale i tak jsem si poslouchání užila.

Kniha má vícero interpretů a vyprávění je skvělé (užila jsem si zejména pana Preisse :)).

Digitální minimalismus review

24.07.2020 Verified purchase

Kniha k zamyšlení

Dnes už má chytrý telefon téměř každý, také na nás vykukuje spousta sociálních sítí s různých obsahem, které nás lákají se tam registrovat a pak vyžadují naši pozornost. Tato kniha je vede k zamyšlení kolik času vlastně na internetu a telefonu trávíme a jestli by ten čas nešel trávit nějak jinak. Ne každý to bude chtít slyšet, protože je jednodušší scrollovat na facebooku než si vzít do ruky knihu či hudební nástroj a často si už ani neuvědomuje, jak často nás různé notifikace ruší od práce, partnera a vůbec plnohodnotného života.

Knihu rozhodně doporučuji.

Vánoce Hercula Poirota review

16.07.2020 Verified purchase

Doporučuji

Jediné, čeho lituji je, že neexistuje způsob, jak bych mohla vymazat již čtené a viděné příběhy, abych si je tak mohla znovu 'poprvé' vychutnat - bohužel jsem si při poslouchání vzpomněla, na to kdo je vrah, ale i tak to bylo skvělé!

Němý svědek review

11.07.2020 Verified purchase

Jen tak dál

Jsem velmi ráda, že OneHotBook začal namlouvat Agathy Christie. Toto je třetí, kterou jsem od nich poslouchala (po Smrti na Nilu a Zlu pod sluncem) a z těch třech mi přišla nejslabší - nevím, jestli to bylo přítomností Kapitána Hastingse nebo tím, že mě zdůvodnění vraha stoprocentně nepřesvědčilo, ale i tak do bylo skvělé poslouchání a těším se na další knihy. Interpret je skvělý.

Zlo pod sluncem review

08.07.2020 Verified purchase

Příjemná Agatha Christie

Agathu Christie a její detektivky mám velmi ráda, a zejméta ty s Herculem Poirotem a slečnou Marplovou. Zlo pod Sluncem je velmi fajn detektivkou, i když jsem přišla na to, co se stalo, ještě před závěrečným odhalením (možná už jsem ji ale kdysi četla nebo viděla, kdo ví). Interpretace je skvělá. Smrt na Nilu se mi líbila o úroveň výš, proto 4*.

Myšlení, rychlé a pomalé review

06.07.2020 Verified purchase

Forma vítězí nad obsahem.

Knihy od nakladatelství Melvil mám velmi ráda, protože poskytují nový pohled na život (Faktomluva, Jídlo na prvním místě, Atomové návyky apod.). Myslela jsem si, že toto bude další z přelomových knih formující můj náhled na svět, ale naneštěstí se tak nestalo.

Ne, že by námět nebyl zajímavý. Je vidět, že Daniel Kahneman je velmi inteligentní člověk, který strávil svůj život zkoumáním lidského chování a má mnoho co předat. Bohužel mi moc nevyhovovala forma, jakou svoji knihu postavil. Myšlenky jsou formulovány mnohem obtížněji a složitějším jazykem, než je nutné (autor je pravděpodobně příliš zvyklý na psaní vědeckých článků), což stěžuje pochopení myšlenky (zejména při audioverzi, kdy se člověk nemůže jednoduše vrátit na začátek odstavce, ale musí se vrátit o kus poslechu zpět). Na závěr kapitol mi také chybělo jejich jednoduché shrnutí.

Interpretace je velmi dobrá a interpret udělat se složitým tématem, co se dalo.

Smrt na Nilu review

05.07.2020 Verified purchase

Skvělá Agatha Christie

Jsem velmi ráda, že vydavatelství OneHotBook začalo načítat knihy Agathy Christie. Tato první dáma zločinu je úžasnou spisovatelkou a Smrt na Nilu se jí velmi povedla. Kniha je výborně načtena a hudební podkres mezi jednotlivými kapitolami se k námětu Nilu velmi hodí. Rozhodně doporučuji.

Sekáč review

30.04.2020 Verified purchase

Další Úžasná Zeměplocha!

Jsem velmi ráda, že OneHotBook pokračuje s vydáváním Zěměploch a vybírá si skvělé interprety. Pan Vondráček odvedl vynikající práci a už se těším, jakou další Pratchettovu knihu namluví příště.

Atomové návyky review

18.04.2020 Verified purchase

Velmi užitečná kniha

Kniha vnáší pohled do toho, jak fungujeme a v čem chybujeme, když se snažíme osvojit si nějaký návyk jako je třeba pravidelné cvičení. Autor představuje fungování návyků a radí, jak si osvojit dobré návyky a zbavit se těch špatných.

Kniha se mi velmi líbila. Je to jedna z těch, po které se zamyslíte nad tím, jak co děláte a jak to skutečně dělat lépe. Interpretace je skvělá.

Doporučuji při poslouchání pracovat s doplňkovými materiály dostupnými ke stažení na stránce nakladatelství (grafy nebo tabulky se do mluvené podoby těžko převádějí).

Nohy z jílu review

04.01.2020 Verified purchase

Jan Zadražil opět nezklamal

Třetí ze série hlídky z cyklu Úžasná Zeměplocha epesně božího Sira Terryho Pratchetta je stejně skvěle namluvená jako dvě předchozí knihy (Stráže! Stráže! a Muži ve zbrani). Velmi doufám, že nakladatelství chystá další audioknihy ze série, a už se nemohu dočkat.

Muži ve zbrani review

04.01.2020 Verified purchase

Další skvěle namluvená Pratchettovka

Další velmi dobře namluvená kniha ze série hlídky a Zeměplochy génia Sira Pratchetta. Chvíli mi trvalo si zvyknout na styl namluvení trpaslíků a trolů, ale kromě této maličkosti to bylo skvělé! Doporučuji a těším se na další knihy ze série.

Stráže! Stráže! review

04.01.2020 Verified purchase

Fantastické!

Stráže! Stráže! jsou jednou z mých oblíbených knih od Sira Pratchetta a na toto zpracování jsem byla velmi zvědavá. Jan Zadražil rozhodně nezklamal. Namluvení je skvělé a zejména bratři tajné společnosti velmi pobavili.

Kniha je vhodná i pro ty, co nemají se Zeměplochou zatím žádné zkušenosti. Rozhodně doporučuji.

Faktomluva review

21.12.2019 Verified purchase

Kniha vám ukáže, že svět je jiný, než jste si mysleli

Každý máme určitou představu, jak svět vypadá a kam spěje. Autor vám na začátku knihy položí třináct otázek o světě - např. 'Kolik procent lidí na světě má přístup k elektrické energii? a) 20% b) 50% c) 80%'. Pravděpodobně budete překvapeni tím, že svět je ve skutečnosti jiný, než jste si mysleli - protože se změnil od té doby co jste chodili do školy, protože ho média představují jinak než jaký je, nebo protože máme určité lidské instinkty vnímání. V knize autor poutavou formou vysvětluje, jak se svět ve skutečnosti mění a jak bychom mohli vylepšit své přijímání světa.

Kniha je nejen velmi zajímavá ale i velmi poutavá, kde autor ilustruje jednotlivé aspekty na příhodách z jeho života.

Namluvení je perfektní.

Rozhodně doporučuji.

Jídlo na prvním místě review

27.11.2019 Verified purchase

Nejlepší knížka o jídle

Jídlo je velmi důležitá součást našeho zdraví. V dnešní době jsme bombardováni 'zdravými' a často si odporujícími radami ze všech stran. Kniha Jídlo na prvním místě přehledně ukazuje, jak nás jídlo ovlivňuje a představuje problémové položky, které nám mohou škodit s tím, že si můžeme vyzkoušet (pomocí omezení a následného zařazení), zda jsme na ně nějak citliví, nebo ne.

Rozhodně doporučuji přečíst (poslechnout), budete pak o jídle přemýšlet jinak.

Knihu jsem četla již dvakrát v papírové verzi a ráda jsem si poslechla i audioknihu pro osvěžení a motivaci. Interpretka je dobrá i když mě výslovnost angličtiny (zejména 'Whole30') tahala často za uši.