User Karel's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Clona review

20.01.2021 Verified purchase

Více hlasů by tomu dodalo šťávu

Začalo to titulem V lese visí anděl, skončilo to Clonou. První díl moc nezaujal do okamžiku, dokud nezačalo docházet k různým zvratům a napjatým situacím. To mě pak i bavilo a s radostí jsem vyposlechl do konce. Sova už byla o něco lepší, ale Clona mě dostala. Tentokrát se dílo povedlo na výbornou a Clonu jsem hltal od začátku až do konce téměř bez zastavení.

Samozřejmě jde o trilogii, kde bez předchozích dílů nedáte dohromady souvislosti. Takže než si pustíte Clonu, kterou opravdu doporučuji, vyslechněte si i V lese visí anděl a Sovu. Vše vám následně bude dávat tak nějak víc smysl.

Každopádně Clonu mohu označit za poklidně plynoucí detektivku, která si dokáže udržet pozornost posluchače a rozhodně stojí za poslech. Co bych já osobně změnil?

ˇInterpretka je skvělá, ale sedí mi spíše pro ženské role. Podle mě by bylo mnohem zajímavější, kdyby byl titul načten více interprety. Interpret pro muže, pro ženy. Působilo by to na mě z hlediska poslechu lépe.

A co hudební předěly? Zde ani neruší, ani nepřekáží. Krátce a výstižně identifikují konec kapitol, konec jednotlivých stop. A to oceňuji. Vím, že když uslyším hudební předěl, končí kapitola a já se mohu těšit na další.

Classic Female detective Unexpected twist Contains romance

Prašina - Bílá komnata review

01.01.2021 Verified purchase

Neztrácí jiskru, navíc oslní každého. I dospělí zatají dech

Mistrně vyprávěný příběh Matoušem Rumlem, parádní dějová linka, která strhne a už nepustí.

Tři díly a každý díl má jisté kouzlo. Prašina rozhodně není trilogií ztrácející jiskru, jak tomu mnohdy bývá. První díl natchne, zbývající nudí. Když se zaposloucháte do Prašiny, tak u poslechu zůstanete od začátku až do samého konce. Budete chtít poslouchat bez přerušení, protože příběh je natolik napínavý, že nejde jen tak odejít. Autor ví, jak udržet pozornost čtenáře, Matouš Ruml zase, jak udržet pozornost posluchače. Pokud si myslíte, že Prašina je dílo pouze pro děti, tak to se rozhodně pletete. Jen to zkuste. Pusťte si první díl a posuďte sami.

Girl main character Boy main character Real life

Krvavé jahody review

29.12.2020 Verified purchase

Peklo v Rusku, jen pro silné povahy

Velmi krutá a nelítostná kniha. Ukazující, že peklo nezažívali lidi za války jen ze strany Němců, ale i Rusů. Nepřikrášlený a za srdce rvoucí příběh, který k poslechu vyžaduje pevné nervy a nezdolnou vůli.

Hodně mi toho dal, hodně mi pomohl si uvědomit některé věci a již nyní jsem definitivně přesvědčen, že bych něco takového skutečně nechtěl zažít. Od poslechu jsem se nedokázal odtrhnout a Krvavé jahody jsem vyposlechl takřka bez zastavení.

Tohle by si měl přečíst každý ať vidí, jaké zzvěrstvo se rozhodně nesmí už nikdy opakovat.

Tatérka review

28.12.2020 Verified purchase

Děsivé, ale i poučné. Tetovat se ale nenechám

Na tetování jsem nikdy nebyl. Vůbec mi nebylo jasné, co si představit a zda-li tuto knihu dovedu vyposlechnout až do konce. Samotný název toho mnoho neprozradil, mírně anotace. Nicméně mi to nedalo a odhodlal jsem se do Tatérky ponořit.

Už od prvního okamžiku mě příběh strhl a já vydržel až do poslední věty. I když jde o autorčinu prvotinu, poradila si s dějovou linkou skvěle a rozhodně zaujme. Propracovaná zápletka, ale i prostředí, které pro mě bylo zcela neznámé a neprobádané. Kromě hledání vraha jsem tak měl možnost poznat tatérský svět a dovědět se o tetování i něco víc, než pouze to, že existují lidi, kteří si rádi tetují různé obrazce na tělo. I po vyposlechnutí této knihy nejsem přesvědčen, že tetování je něco pro mě, ale bylo vskutku zajímavé přečíst / vyposlechnout si detektivní příběh z jiného, než často opakovaného prostředí. Byli i chvíle, kdy jsem se fakt bál. A to v okamžiku interpretací vrahových myšlenek, protože to fakt bylo děsivé a strhující zároveň. Interpretka si s vrahovým hlasem fakt vyhrála a vskutku dokázala přimět posluchače, aby mu běhal mráz po zádech.

Věřím, že titul si své příznivce určitě najde. A co se mě týče, pokud autorka napíše ještě něco dalšího, rád si její další počin přečtu nebo vyposlechnu, bude-li opět v audiu.

Male detective Explicit scenes Unexpected twist Contains romance

Čierny rok: Vojna mafie review

28.12.2020 Verified purchase

Čierná hra bavila víc.

Méně napínavé a zajímavé než první díl Čierná hra. Zatím co první díl jsem vyposlechl takřka na několikrát, přelouskání druhého dílu mi trvalo o mnohem déle.

Možná je to též tím, že Čierný rok vojnu mafie, jsem si vyslechl s delším odstupem od Čierné hry, ale osudy hlavních hrdinů mi již nepřipadaly natolik strhující jako v Čierné hře. Přesto jsem si i v druhém dílu našel pasáže, které zaujali, ale nebylo jich mnoho. První díl bavil víc.

Spy & political Well-rounded characters

Nůž review

11.10.2020 Verified purchase

Harry vždy překvapí. I po dvanácté

Dvanáctý díl série s Harrym Holem. Než jsem se pustil do poslechu, probleskla mi hlavou myšlenka, že mě Jo Nesbe nedokáže už jen tak překvapit. Přeci jen nápady musí někdy dojít.

Ovšem to neplatí u Jo Nesba a jeho knih s Harrym. Každý titul této série je originální a dokáže udržet pozornost čtenářů / posluchačů od začátku až do konce. Netuším jak to autor dělá, ale tato série snad nikdy neomrzí. A tentokrát je vše natolik napínavé, že se od poslechu rozhodně neodtrhnete dřív, než nastane rozuzlení. Jen s chutí do toho, nebudete litovat.

Male detective Unexpected twist Contains romance

Balíček review

28.09.2020 Verified purchase

Reálná hrozba

První titul, který jsem od tohoto autora slyšel. Zaujal svojí precizností, propracovaností a dalo by se říci, že i realitou. Vše co hlavní hrdinka zažívá, není nic nadpřirozeného a nemožného, ale jsem přesvědčen, že by k tomuhle mohlo za určitých okolností skutečně dojít i v reálném životě každého z nás. Kniha mě okouzlila, dějová linka nepustila ze svých tenat. Rozhodně nejde o poslední titul tohoto autora a už se jdu poohlížet po dalším. V některých chvílích jsem s hlavní hrdinkou soucítil a dokonce jsem měl občas pocit, že něco číhá i na mě. Autor dokázal podmínit v posluchači fantazii natolik, že ho dokáže zcela vtáhnout do děje. Za mě doporučuji všem, kdo má rád napětí od začátku až do samého konce. I když Balíček je jednou z mnoha knih autora, nemusíte mít obavy, že se v ději ztratíte nebo některé pasáže nepochopíte. Nejde o sérii, ale o samostatný příběh, takže si ho můžete vyposlechnout zcela samostatně.

Psychological Well-rounded characters

Mengeleho děvče review

20.08.2020 Verified purchase

Tohle je teprve ten pravý a nefalšovaný horor

Situace ohledně židovské otázky a koncentračních táborů, mě zajímala od dob mých studií. Přečetl jsem na tohle téma hodně titulů popisující útrapy v těchto hrůzostrašných lágrech a seznámil se z mnoha způsoby, jak se tenkrát zacházelo s lidmi. Bohužel až titul Mengeleho děvče mi ukázal krutost tehdejší doby a způsobil, že mi nejednou běhal mráz po zádech. Teprve tato kniha mi ukázala, co je opravdová krutost a horor. Ještě teď, když si vybavím některé pasáže z knihy, se mi dělá nevolno. Tento titul by si měl poslechnout každý člověk aby pochopil, co se už nikdy v životě nesmí opakovat. Jen pro silné povahy.

Mycelium V: Hlasy a hvězdy review

20.08.2020 Verified purchase

Příběh, který má hlubokou myšlenku a obrovskou sílu, která neslábne

Málo kdy se v našich Českých končinách zrodí příběh s tak hlubokou a propracovanou myšlenkou jakým je Mycelium. Musím uznat, že autorka vybudovala vyloženě svůj svět, kde prožívá celý svůj život s jednotlivými postavami. Dlouhé, rozsáhlé dílo, které ani pátou knihou neztrácí nic ze své okázalosti a jedinečnosti. Věřím, že nám má Mycelium ještě co říci. A podle mě to pátou knihou nekončí. Alespoň to tak v závěru nevypadá. Je-li tomu tak, už se moc těším na další pokračování, protože jsem nesmírně zvědav, jak vše dopadne. Jedno je ovšem zřejmé. Vy, co Mycelium neznáte od počátku od první knihy, nemáte šanci pochopit celou hlubokou myšlenku a sílu rozsáhlé dějové linky. Rozhodně doporučuji k poslechu.

Takes place in Space Multiple POVs

Lovec draků review

18.07.2020 Verified purchase

Krása, ale i krutost

Krásný příběh prolínající životní roviny mezi Amerikou a Avgánistánem. Též plný lásky a přátelství. Ukazuje, život v Avgánistánu pohledem jeho autora, který v této zemi vyrůstal. Vše popsáno v živých barvách. Napínavé a zajímavé od začátku do konce. Doporučuji. Od příběhu jsem se nedokázal odtrhnout a vyposlechnuto do pár dní.

Trhlina review

18.07.2020 Verified purchase

Až mě zamrazilo

Nelze jinak. Při vyposlechnutí Trhliny mám jasno. Do pohoří Tribeč na Slovensku mě asi nikdo nedostane. Děsivé. Nedokážu odhadnout, zda-li vše, co je v knize popsáno může být reálné a pravdivé, ale až mráz po zádech běží. Jeden z mála titulů, který jsem se neodhodlal poslouchat v nočních hodinách. Skvěle zpracováno po všech stránkách a rozhodně doporučuji k poslechu. Nebudete litovat.

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět  review

18.07.2020 Verified purchase

Neztrácí na síle

Jsem spíše zaměřen na tituly, kde je nějaký jasný děj. Nikdy dřív by mě nenapadlo, že se pustím zrovna do příhod s Alanem Carlsonem. Nicméně zaujala anotace a tak jsem to zkusil. Sto letého staříka jsem vyposlechl jedním dechem a nemohl jsem se dočkat dalšího pokračování, dalšího rozuzlení. A dočkal jsem se v podobě druhého dílu.

Mívám zkušenost, že první díl autoři tvoří s obrovským nadšením, u dalších pokračování nadšení upadá. Sto jedna letý stařík mě ovšem přesvědčil, že tomu tak nemusí být vždy. Druhý díl se v ničem neliší od toho prvního, co se týče udržení pozornosti posluchače, čtenáře. Skvěle zpracováno a rozhodně se máte na co těšit. Humor, kterým disponuje Alan, neuvadá. Je pořád stejný a neztrácí na síle. Interpretace také parádní, děj se opírá o aktuální dění ve světě před pár lety. Za mě doporučuji.

Žízeň review

22.12.2019 Verified purchase

Napínavé až do samého konce, nezdařená interpretace

Jo Nesbo opět podává skvělý výkon. Už po jedenácté. Ale i tato detektivka s Harrym neztrácí nic z okázalosti a napětí až do samého konce. Pouze drobná vada na kráse a to konkrétně interpretace. K audio verzím příběhů s Harrym mi lépe sedí proslulý Hynek Čermák. David Matásek mi jako náhrada za pana Čermáka nepasuje. A když se zaposloucháte pozorně zjistíte, že na začátku knihy došlo i k mírně odlišné výslovnosti jmen několika účinkujících postav, což též není to pravé. Pevně věřím, že další knihy s Harrym, bude opět předčítat Hynek Čermák.

Drsný spasitel 2 (dokončení) review

03.12.2019 Verified purchase

Nezvyklá sága z českých luhů a hájů

Nezvyklá dvoudílná sága. Ale musím říct, že úžasná. Zvláště fakt, že je zasazena do ČR. Nedalo se odtrhnout uši, dokud vše neskončilo. Každopádně doporučuji. A kdo ví. Třeba to i zde v ČR bude takto jednou vypadat. I když radši ne. Drsným spasitelem bych já osobně být nechtěl.

Policie review

03.12.2019 Verified purchase

Do hlouby policejní práce

V tomhle díle populární série s vyšetřovatelem Harrym, se ponoříte skutečně do hloubi policejní práce, aby došlo k odhalení vraha. Odhalení je v závěru šokující a takové, jaké by skutečně nikdo nečekal. Rozhodně ne Harry. Opět propracovaná kniha, která rozhodně stojí za vyposlechnutí. Pro lepší pochopení děje ovšem doporučuji vyposlechnout i předchozí díly hlavně Přízrak, na který se v Policii dost odkazuje. Tak ať pochopíte všechny souvislosti. Lépe si pak celý titul každopádně vychutnáte. A závěrem nezbývá než dodat, že Hynek Čermák je interpretem na pravém místě.

Prašina - Černý merkurit review

03.12.2019 Verified purchase

Moderní technologie nejsou vše. A Prašina to dokazuje

První díl jsem zvládl vyposlechnout takřka na jeden nádech. Jinak tomu nebylo ani u druhého dílu Prašiny, na který jsem se hrozně těšil. Autor opět nezklamal a připravil unikátní příběh, který rozhodně stojí za vyposlechnutí. Prolínání se moderní doby s obdobím bez moderních technologií, nemá jednoznačně chybu. Zažít by to měl každý, aby pochopil, že technologie neznamenají vše. Prašinu řadím na seznam svých oblíbených knih takřka na první příčky pomyslného žebříku.

Caligo review

15.10.2019 Verified purchase

Pohltí a nepustí. Roden 24 a Caligo nezapomenutelná díla

Nejdřív jsem si říkal, že titul Roden 24 mě rozhodně nemůže zaujmout. Nakonec jsem se nechal přesvědčit už jen díky tomu, že se jednalo o dramatizaci. A i když Roden je krátkým dílem, skvěle při jeho poslechu proniknete do světa bdících a spících. Nakonec mě Roden i bavil. Zase o něco jiný žánr, který se hodí vyposlechnout.

Ale co je Roden 24 o proti druhému dílu Caligo. Tohle pokračování bdících a spících nemá jednoznačně chybu. Jednak se do interpretace pustil Peter Kočiš, jehož hlas mě zaujal hned na první dobrou. Pravděpodobně můj oblíbený slovenský interpret. Druhak parádní příběh, u kterého rozhodně budete bdít až do samého konce. Parádní zpracování po všech stránkách a napětí až až. Vynikající závěr.

Doporučuji jak Roden 24, u kterého pochopíte, o co vlastně jde a následně i Caligo. Poslechněte oba díly, jinak přijdete o celkový zážitek a pochopení některých souvislostí, které v Caligu vysvětleny nejsou, ale v Rodenovi ano.

Nabarvené ptáče review

23.09.2019 Verified purchase

Jen pro silné povahy, rozhodně ne pro děti

Krutosti války neznající mezí. Titul jen pro otrlé a silné povahy. Nic nepřikrášleno a nezjemněno. Přiblížen velice tvrdý život za války, který bych já osobně nechtěl zakusit. Kromě krutých chvilek malého chlapce a válečných útrap, se kterými se musí potýkat, kniha přináší jedno obrovské poselství a to, že válka je krutá a nepřináší žádný užitek. Spíše utrpení.

Interpretace skvělá, jakož i doprovodný hudební podkres. Titul mě bavilo číst od začátku až do konce, ale u některých pasáží se i mě samotnému dělalo zle. Doporučuji skutečně pro silné a otrlé.

Drsný spasitel 1 review

07.09.2019 Verified purchase

Zůstat ve střehu. Jinak si to neužijete.

Je málo titulů, u kterých se hodí neztratit pozornost ani na okamžik. A Drsný spasitel k nim rozhodně patří. Když se mi náhodou stalo, že mi unikla podstatná část, vracel jsem se k ní tak dlouho, dokud jsem celý příběh nespojil v celek. A vyplatilo se. Skvěle vytvořená audio verze knihy, kterou rozhodně doporučuji.

Titul v audiu má podle mého jen jednu drobnou vadu. Jednotlivé audio stopy jsou zbytečně moc dlouhé. Uvítal bych jich klidně víc, ale o něco kratších. Lépe by se udržoval přehled o tom, kde se při poslechu zrovna nacházíte.

Brouk review

14.06.2019 Verified purchase

Trocha oddychu neuškodí

Poslední dobou jsem četl, ale i slyšel dost přemodernizovaných titulů a tak pro mě tato detektivka představovala odpočinek, pozvolný napínavý příběh a oddych od veškerých těch moderních záležitostí, kterých je i v knižním světě přehršel. Interpretka zaujala a příjemně se poslouchala. I když jsem neslyšel a ani nečetl první počin autorky, Brouk se mi líbil. Kdo má rád takovou normální, pozvolna plynoucí detektivku ne příliž obdařenou katastrofickými pasážemi, tak věřím, že toho tento titul osloví.

Terror review

08.06.2019 Verified purchase

Děsivé, ale velice krásné

Titul mě neskutečně ohromil. Jak různorodou interpretací jednotlivých postav, děsivými zvukovými efekty, ale především samotným příběhem. Přímá dějová linka má jasný cíl. Neztrácíte se, nemusíte si ledacos domýšlet a všemu spolehlivě rozumíte. Plně se můžete vžít do děje a pořádně si tento katastrofický scénář vychutnat. V některých chvílích až mráz po zádech běhá. A závěrečné rozuzlení nemá chybu.

Terror si skutečně zaslouží ocenění za audioknihu roku všemi deseti. Jakmile se zaposloucháte zjistíte, že ani délka celého díla v audiu, vás od zavření knihy předčasně, rozhodně neodradí. S každou další kapitolou budete zvědaví, jak bude děj pokračovat a jak vše nakonec dopadne. Děsivé, ale velice krásné.

Jedlová samota review

11.05.2019 Verified purchase

Titul pocítíte až hluboko ve své duši

Nejde jinak. Poutavý příběh vás chytne a nepustí. Doslova horor na vlastní kůži. Vynikající interpretace a zpracování. Titul si získané ocenění za nejlepší dramatizaci roku 2018, rozhodně zaslouží. Uvítám více podobných zpracování. Doporučuji. Pokud chcete, aby vám běhal mráz po zádech a báli jste se usnout, pusťte si tuto dramatizaci ve večerních hodinách. V určitých chvílích vás to bude nutit jít kontrolovat domovní dveře, jestli máte skutečně zamčeno.

Jde o horor na vlastní kůži. To nepopírám, protože celou dějovou linku prožijete v kůži jednotlivých postav, jako kdybyste vy sami byli součástí tohoto příběhu. Aniž byste si to ze začátku uvědomovali, příběh vám nahlédne hluboko do duše a kromě nezapomenutelného zážitku, na vás děj zapůsobí i z psychologického hlediska. Prostě po všech stránkách geniální dílo, kterému dávám velký palec na horu a plný počet hvězd.

Pán věže review

01.05.2019 Verified purchase

Přestanete vnímat čas

Druhý díl skvěle doplňuje ten první. Na rozdíl od prvního dílu, kde byl kladen hlavní důraz pouze na hlavního hrdinu, v Pánovi věže je příběh více rozmělněn a rozprostřen do více postav. Tím se celá kniha stává zajímavější a napínavější. Dějové linky se táhnou každá zvlášť a postupně se setkávají, až se na konec protnou v jeden smysluplný celek. Dílo mi připadá lépe zpracované než píseň krve i vzhledem k více zvukovým efektům a několika interpretům, reprezentujícím hlavní postavy díla. Kdybych se ale nejdříve neseznámil s knihou Píseň krve, Pán věže by mi připadal zmatený a neúplný. U celého příběhu rozvětveného do několika samostatných knih, které na sebe samovolně navazují a vzájemně se doplňují, je užitečné znát předešlé souvislosti. Z tvorby autora jsem zatím nadšen. Osobně se už moc těším na další pokračování. Dávejte si pozor. Příběh vás natolik pohltí, že úplně přestanete vnímat čas. I když je kniha docela dlouhá, vyposlechnete ji s minimálními přestávkami, protože budete netrpěliví, co číhá v dalších odstavcích a kapitolách.

Neviditelný review

01.05.2019 Verified purchase

Děsivé, ale krásné

Prvně jsem tento titul slyšel jako audio knihu v podání jednoho interpreta. Nyní zpracovanou jako dramatizaci. I samotná audio kniha ve mě zanechala řadu děsivých chvilek a mráz běžící po zádech. Dramatizace tohoto díla mé představy ještě prohloubila a utužila. Děsivé, ale krásné. Rozhodně se hodí vyposlechnout. Většinou prózy nečtu, ale tentokrát toho nelituju.

Píseň krve review

15.04.2019 Verified purchase

Nejde neslyšet

Titul píseň krve doslova ohromil. Mistrně zpracovaný příběh a unikátní interpretace. Velkou měrou připomíná hru o trůny, u které se zjevně jen tak knižního pokračování nedočkáme. Vzhledem k tomu, že Stín krkavce má být trilogie, existuje velká pravděpodobnost, že i třetí díl bude převeden do audio podoby. Ze začátku sice působí dost jako kronika a chvíli jsem se domníval, že mě čekají jen zápisky kronikáře, ale jakmile začal samotný příběh, už jsem se od knihy neodtrhl. Poslouchal jsem doma, v autě, ale i v práci. Zvládl jsem první díl za několik dní a nyní s chutí hltám Pána věže.

Rozhodně doporučuji každému, kdo má rád historické napínavé příhody podobného rázu, jaké tvoří George R. R. Martin. Titul řadím na žebříček nejoblíbenějších knih na horní příčku.

Prolitá krev review

03.03.2019 Verified purchase

Není to můj šálek kávy

I když mě titul svojí dějovou linkou a způsobem, kterým byl stvořen, neoslovil, byla Prolitá krev lepší než první díl Sluneční bouře. Nicméně příběhy Asy Larsson nejsou můj šálek kávy. Dají se vyslechnout, místy mě i bavily např. situace s Míšou, ale nijak zvlášť nezaujaly. Věřím ovšem, že si k nim stačí najít cestu. Mě se to nepodařilo. Navíc hlas Jany Strykové mi v roli interpretky v tomhle případě nepasuje. Je ovšem logické, když titul sepsaný autorkou, namlouvá žena.

Sluneční bouře review

02.01.2019 Verified purchase

Nezklame, ani neokouzlí

Tento titul ležel dlouho v knihovně a čekal, až na něj uzraje ten správný čas. A ten přišel. Sluneční bouře je zajímavé dílo samo o sobě. Už jen z toho důvodu, že ukazuje jak to chodí v různých kongregacích a jak snadno se dá strhnout ostatními, když v něco věříte.

Dějová linka není náročná, ale některé pasáže mě vyloženě nudily. Především ty, které se týkají podrobností ohledně náboženských praktik. Na náboženství jsem nikdy moc nebyl a tak jsem tyto pasáže poslouchal spíše na půl ucha.

Nicméně i tak jsem u příběhu vytrval až do konce a v závěru nakonec vše pochopil.

Knihu jsem odložil s pocitem, že byla zajímavá, ale nepatří mezi mé oblíbence a favority. Každopádně neodolám a vyzkouším i druhé dílo s názvem Prolitá krev.

Jsem zvyklý, že detektivní a jiné podobné záležitosti čtou muži. Hlas Jany Strykové mi ze začátku nepasoval, ale pak mi došlo, že je vlastně velice vhodně zvolen. To proto, že hlavní slovo v této knize mají především ženy.

Hudební předěly neruší, ale krásně uvozují jednotlivé části díla.

Titul doporučuji. Rozhodně nezklame, ani neokouzlí.

Děs review

25.12.2018 Verified purchase

Jen pro otrlé

Nezkreslená brutalita. Bude chybět málo, aby se vám nezvedl žaludek. Jde o skutečný děs. Žádný horor. Tohle je mnohem horší. Určeno pouze pro otrlé jedince.

I přesto mistrně zpracováno. Mám rád příběhy kde vím, na čem jsem. Kde se děj nevlní všemi směry a od začátku je jasné, o co se jedná. A titul Děs je jeden z nich. Napětí nebere konce. V okamžiku, kdy se zaposloucháte, neustanete, dokud vše neskončí. Tedy pouze pokud přežijete popisy brutálních scén, nad kterými se vám může udělat opravdu hodně zle.

Kdyby se vám náhodou zdálo, že je celé dílo málo děsivé, stačí ho slyšet v podání Jiřího Žáka, který

vás rozhodně přesvědčí o opaku. Pokud jde o hudební předěly, jsou minimální. Nejsou nijak dlouhé, trvají maximálně pár vteřin. Efektivně ovšem dokreslují přechody mezi jednotlivými pasážemi celého díla. Uvozují jednotlivé pasáže. Tím pádem zaručují lepší orientaci při poslechu.

Vůbec se nedivím hlavnímu hrdinovi P za jeho nelítostné a tvrdé chování. Na jeho místě bych postupoval stejně. Zvlášť, kdybych se měl setkat s takovým šílencem, který nezná hranice.

Titul je zajímavý a rozhodně se při něm nudit nebudete. Jednoznačná dějová linka dokáže udržet vaši pozornost od začátku až do konce. Jen počítejte s tím, že se jedná o nesmírně brutální příběh, který není pro každého.

Volání netvora review

23.12.2018 Verified purchase

I slza ukápla. Chytá za srdce

Příběh, který vás chytne za srdce. Donutí každého zastavit se a zamyslet nad řadou otázek, pokládaných si snad stokrát za život. A pomůže vám na ně najít odpovědi. Mistrně napsaná kniha, konfrontující posluchače s realitou, ze které neexistuje úniku. Lepšího průvodce, jakým je jan Ondráček v roli interpreta, nenajdete.

Anotace nic neznamená. Celé dílo v ní vypadá neškodně a nezajímavě. Alespoň mi to tak připadalo, než jsem se odhodlal zjistit, co se ve Volání netvora ukrývá. Příběh předává poselství. Reálné, ale bez výjimky pravdivé. Každý posluchač v něm odhalí hluboký smysl a význam, který může mít vliv na jeho další kroky životem.

Uvědomil jsem si řadu věcí. Reálných, co jednou potkají každého z nás. A věřím, že vy na tom budete stejně. Tento titul musíte jednoznačně slyšet.

Zákrok review

22.12.2018 Verified purchase

Církev se nezastaví před ničím

Jednoznačný důkaz, že se církev nezastaví předničím. Soudní lékař se dostává k zajímavému případu, který žádnému s posluchačů rozhodně nedá spát. Mírně mi v knize nesedí záležitosti s rakovinou a terapeutickou léčbou, když se nakonec dílo točí kolem něčeho jiného, ale pravděpodobně na tom chce autor ukázat část práce soudního lékařství.

Interpretace v podobě Marka Holého opět nezklamala. Jeho hlas jsem si oblíbil z knih o římském legionáři Cattonovi a ani v titulu Zákrok neztratil nic z okázalosti a jedinečnosti.

Pokud máte rádi církevní záležitosti a chcete si ověřit, že když jde do tuhého, tak že se církev nezastaví skutečně před ničím, je tento titul přesně pro vás. Navíc mistrně napsaný Robinem Cookem.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Velká vánoční audiokniha (Vyprávění o vánočních zvycích a tradicích s koledami) review

16.12.2018 Verified purchase

Vánoce se vším všudy. A hodně do hloubky.

Název nezaujal, ani samotná anotace. K pořízení tohoto titulu mě inspirovala až samotná ukázka a hlas Josefa Somra s podkresem tradičních Vánočních melodií a písní. A nyní už vím, že jsem udělal dobře.

Pokud byste rádi poznali Vánoce z různých úhlů nejen u nás, ale i ve světě, zjistili, jak to ve skutečnosti bylo s Ježíškem a že se pravděpodobně nenarodil v prosinci, detailněji poznali Vánoční zvyky, jak je to s dárky, stromkem, že kapr je tradičním Vánočním pokrmem teprve po dobu 60 let a mnohem a mnohem víc, je tato kniha určená právě pro vás.

S Vánoci a nejbližšími svátky se seznámíte opravdu velice podrobně a určitě se pak na celý tento čas, budete dívat rozhodně jinak.

Z knihy jsem nadšen a všem, kdo milují Vánoční čas a chtěli by ho poznat skutečně do hloubky, by tento titul každopádně neměl uniknout. Já už teď vím, že bych rád ochutnal Muziku nebo bych si rád vychutnal Vánoce v Austrálii. Taky by mě hodně zajímalo, jaké to asi bylo, když se věšel stromek špičkou dolů nad štědrovečerní stůl nebo jaké to je slavit Vánoce v Srbsku.

A věděli jste, že písmena K, M, B, které tři králové píšou na dveře domů a chlévů, opravdu neznamenají jejich křestní jména tedy Kašpar, Melichar, Baltazar, ale úplně něco jiného? I význam těchto symbolů odhalíte při poslechu této knihy.

Roden24 review

09.12.2018 Verified purchase

Začnete se ptát sami sebe

Celý titul vede k zamyšlení. A to skutečně každého. Dovedete si představit život bez spánku a snění? Život, kde budete mít na všechno dostatek času? Po vyslechnutí celého příběhu budete mít jasno. A především se vám v hlavě vyrojí řada otázek, na které začnete chtě nechtě hledat odpovědi.

Rozhodně stojí za poslech. A navíc, hlavní vypravěčka má skutečně okouzlující hlas. Samotné zpracování včetně zvukových efektů, hudby a interpretů, vyřešeno na jedničku. Aniž byste chtěli, budete přeneseni do zcela jiného světa, kde neexistuje odpočinek, spánek ani snění. A je to tak opravdu dobře?

Promlčení review

09.12.2018 Verified purchase

Vždy v obraze

První příběh od Jirky Březiny, který se mi dostal do uší. Rychlý spád, jasná dějová linka, plně udržitelná pozornost díky krátkým kapitolám. Přijatelný a nerušivý hudební podkres. Interpret Jakub Saic mi ze začátku moc k srdci nepřirostl, ale nakonec jsem si na jeho hlas zvykl. To největší kouzlo však tkví v prostředí, kde se příběh odehrává. Konkrétně v místech, které znám sice jen z doslechu, ale nejsou míle vzdálená, jako u řady jiných zahraničních děl.

Kdo má rád příhody z Českých luhů a hájů a ještě ke všemu na bázi detektivních zápletek, rozhodně doporučuji.

Hora mezi námi review

30.11.2018 Verified purchase

Vede k zamyšlení

Symbolika hor může být různorodá. V tomhle případě představuje překážky, které je nutné překonat. A to jak v lásce, tak v záchraně života. Skutečně povedené dílo, které stojí za poslech. Už jen proto, že vám dává zamyslet se nad svými činy a nabízí pohled na způsob řešení běžných životních situací.

Interpretace Marka Holého je zde na pravém místě. Co mě ale vážně dostalo, je překvapivý závěr.

Filmové zpracování neznám. Rozhodně ovšem nedokáže vystihnout takové detaily, jako knižní verze. Než shlédnete film, celý příběh si poslechněte v audio podání.

Artemis review

18.08.2018 Verified purchase

Vesmír pohledem znalce nabízí skvělý zážitek

Je zajímavé zjišťovat, jak se bude žít v budoucnosti. A proč by to nemohlo být na měsíci v Artemidě? Parádní titul, který se poslouchá takřka bez přerušení. Interpretka Tereza Dočkalová v roli hlavní hrdinky byla vynikající volba. I samotná dějová linka zaujme hned po prvních pár větách. Co ale oceňuji nejvíce, jsou autorovy znalosti vesmírného prostoru. V jeho podání získává Artemis zcela jiný rozměr, než kdyby o vesmíru psal někdo, kdo o něm nemá ani páru. To, že autor ví, o čem je řeč, dokazuje už v Marťanovi. Na Artemis se rozsáhlé znalosti o vesmíru definitivně potvrzují. A právě autorovy dovednosti umocňují celý zážitek z celého díla. Vše si lze krásně představit a zcela se vžít do situace, jako kdybyste v Artemis sami žili. Titul doporučuji.

Sova review

22.07.2018 Verified purchase

Rozhodně lepší, než jednička

První díl pokračující série, bývá z pravidla vždy nejlépe zpracovaný. V tomhle případě je to ovšem naopak. V lese visí anděl se moc nevydařil, Sova sklízí ovace. Příběh více zaujme, i Petra Špalková už nepůsobí ponuře a unaveně. Dokonce by se dalo říct, že se jí daří vyhrát si lépe s jednotlivými postavami. Snaží se je napodobit jak nejlépe svede.

Zatím co u titulu V lese visí anděl jsem se musel k poslechu vyloženě nutit, Sova mě bavila od samého začátku. Prostě lepší než jednička po všech stránkách.

V lese visí anděl review

18.07.2018 Verified purchase

Pomalý rozjezd, ponurý interpret

Po několika prvních kapitolách jsem vážně uvažoval o tom, že titul odložím. Ze začátku mi celý příběh připadal dosti zmatený a nedokázal jsem zachytit tu pravou dějovou linku. To až později, až zmizelo více holčiček a vše začalo tak nějak dávat smysl. Nakonec jsem rád, že jsem vydržel až do konce. Nyní mohu říct, povedené, co se týče dějové linky.

Co mi ale vůbec nesedlo, byla interpretace. Petra Špalková působila velice ponuře a unaveně. Až časem mi došlo, že je to pravděpodobně záměr. Příběh byl dle mého názoru vyprávěn z pohledu zničené Mii Krügerové.

Hudební předěly na mě v některých chvílích až zbytečně moc hlasité. Potěšily takové, které připomínaly alespoň vzdáleně filmy slavného kouzelnického učedníka Harryho Pottera.

Při zakoupení tohoto titulu se nenechte odradit hned na začátku. Vytrvejte a nakonec vás určitě kniha zaujme.

Nehanebné neviniatko review

18.07.2018 Verified purchase

Profesionální policejní práce

Pořekadlo, první díl vždy nejlepší, u deníka dobrého detektiva rozhodně neplatí. Ani druhá kniha ze série neztrácí nic na okázalosti a nezapomenutelném napětí. Všem milovníkům detektivek rozhodně doporučuji k poslechu. Okouzlil jak příběh, interpretace, tak i nenápadný hudební doprovod. A nejvíce ze všeho asi celá zápletka, která opět nabízí možnost nahlédnout pod ruce skutečné policejní práci.

Exorcista - Souboj s ďáblem review

24.06.2018 Verified purchase

Neusnete. Obestře vás děs

Nefalšovaný horor, při kterém vám rozhodně bude běhat mráz po zádech. Zvlášť, pokud si vyposlechnete tohle audio podání. Tvůrci si skutečně dali záležet a celou dějovou linku podávají vskutku věrohodně a nesmírně strašidelně. Nic nezjednodušují a vy tak můžete bez obalu nahlédnout pod pokličku toho největšího zla. A na vlastní kůži poznat jak to vypadá, když někoho posedne ďábel.

Titul není ušetřen ničeho. Ani nehorázných vskutku peprných vulgarizmů. Zvukové efekty, podmanivá hudba a vynikající interpreti vás pohltí. To doslova.

Pokud se rádi bojíte, jednoznačně si pusťte tento horor před spaním, ale jen, když nebude na blízku manželka či děti. Osobně snesu hodně, ale i mně při poslechu běhal mráz po zádech a věřte nebo ne, ale nemohl jsem usnout.

Vyplatí si položit otázku. Vskutku šlo o posednutí ďáblem nebo o duševní chorobu?

Filmové zpracování jsem neviděl, takže jsem si knihu vychutnal naplno. Doporučuji. Ale ne pro děti.

Popol všetkých zarovná review

24.06.2018 Verified purchase

Není detektivka jako detektivka

V podstatě standardní a obyčejný detektivní příběh. To by se mohlo zdát, kdyby jej stvořil někdo jiný, než Dominik Dán, mistr ve svém oboru. Svými znalostmi policejního prostředí, dokáže do detailu vykreslit každý okamžik a vše nabírá zcela jiný rozměr. Takový, který si ani ve snu nedovedete představit. Interpretace nemá chybu. Hlas zvolen na výbornou, jakož i skvěle představená dějová linka. Navíc věřím, že pro naše sousedy ze Slovenska, má vše tak nějak hlubší dopad než pro Čechy. Nicméně ani my se nedokážeme do poslední chvíle odtrhnout.

Popol všetkých zarovná patří mezi prvotiny ze série Deník dobrého detektiva. Má první kniha v Dánově podání, do které jsem se pustil a nyní potvrzuji, že pochvalné reference od známých či Michala z Audinovinek, jsou rozhodně na tom pravém místě. V poslechu plánuji v každém případě pokračovat i nadále. Autor mě má zcela ve své moci. A koho ne.. Kdo si poslechne Dánovo dílo, jen s velkou námahou se pustí do jiné detektivky. Protože jak se zde jednoznačně ukazuje, není detektivka jako detektivka.

Vražda v Orient expresu review

14.06.2018 Verified purchase

Oceníte až na úplném konci

O slavném detektivu Poarotovi jsem toho hodně slyšel. Ještě nikdy jsem ovšem nečetl či neviděl, žádný z jeho případů. Až nyní v audio verzi Vraždu v Orient expresu. Má první myšlenka byla, končím po několika prvních kapitolách. Nezáživné, pouhé diskuze, teorie a cesta vlakem. Ještě v polovině případu, kdy probíhali výpovědi svědků, jsem si s touhle myšlenkou pohrával. Nicméně vydržel jsem až do konce a teprve pak jsem pochopil to pravé kouzlo celé knihy. V posledních několika kapitolách jsem se nedokázal odtrhnout a netrpělivě čekal, jak to dopadne. Takže radím, vydržte do konce. Pak pochopíte.

Dějová linka není nijak zvlášť strhující. Uvízlý vlak v závějích a detektiv, kterému vidíte v podstatě až do hlavy. Tolik myšlenek, teorií a dohadů, jsem snad v žádné detektivce ještě nezaznamenal. Pokud chcete velice detailně proniknout do tajů úvah a závěrů detektivní práce, pak je tento titul přímo pro vás.

Skvělou atmosféru též podtrhují nezaměnitelné zvuky vlaku, poklidná hudba a interpret Lukáš Hlavica, který se mi do tohoto zpracování, moc nehodil. Jeho hlas nicméně dle mě vystihuje poklidnou povahu Poirotovu a co fakt zvládl dokonale, napodobení ruské kněžny.

Svým způsobem je titul zajímavý, ale evidentně nic pro mě. Mám rád akčnější záležitosti.

Rychlopalba review

10.06.2018 Verified purchase

Nepřetržité střílení nečekejte

Příběhů z českého prostředí jsem slyšel v audio podobě velice málo. Tím prvním byla sága Asfalt, která mě zaujala jak svým zpracováním, dějovou linkou, tak především interpretací Ludvíka Krále. Není tedy divu, že když jsem zaznamenal, že Ludvík má roli v další české audio knize, musel jsem ji vyzkoušet. A celkově mě mile překvapila. Jak po příběhové stránce, z hlediska zvukových efektů střelby a klepání klávesnice počítače, tak i hudebním doprovodem. Co se týče samotné dějové linky, dle mě dostatečně propracovaná. Vnímal jsem vše o to víc, že se celý příběh odehrává na známých místech.

Nepřetržité střílení ovšem nečekejte. Samotný název k této myšlence vyloženě vybízí, ale ve skutečnosti se jedná plně o něco jiného. O nějaké to střílení rozhodně nepřijdete i se zvukovými efekty, ale spíše se ponoříte do života obyčejného pochůzkáře, který se pustí do zapeklité záhady, která s odchytáváním podroušených občanů, zločinců či s nudným vypisováním protokolů, nemá vůbec nic společného. Práce, která ho čeká, je mnohem zajímavější a stejně jako hlavního hrdinu, určitě pohltí i některé z vás posluchačů. Mně se to stalo a i když má titul celkem 73 kapitol, dokázal jsem se jimi prokousat za pár dnů skoro nepřetržitého poslechu.

Kromě sledování dějové linky jsem vnímal i práci české policie v Praze. Velice zajímavé sledovat, jak tato instituce možná funguje. Předpokládám totiž, že většina byla nejspíše fikce než pravda, ale i tak.

Titul hodnotím pozitivně a doporučuji k poslechu hlavně těm, kdo má rád napětí a hlasový projev Ludvíka Krále. Na hlavního hrdinu mi tento interpret vyloženě pasuje.

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. review

08.06.2018 Verified purchase

Nezáživné, ale přesto zaujme

Půlnoční slunce lze brát jako návazné pokračování na příběh Krev na sněhu, ale dějová linka celkem zklamala. Méně akčních situací, spíše hodně vzpomínek a více schovávání. Nicméně i tak se dal příběh vyposlechnout do samého konce. Může za to především interpretace Václava Neužila, který má hlas u Jo Nesbovek na pravém místě a několik postaviček, které v díle dokreslují navozenou atmosféru. Jednoduše čekáte, s čím zase přijdou.

V samém hrdinovi se ovšem jeho povolání rozhodně nezapře a některé nápady, stojí fakt za to. Pokud vás zajímá, jak Krev na sněhu v závěru dopadne, je Půlnoční slunce to pravé, co byste měli slyšet. Rozhodně nedoporučuji vyposlechnout si ho jako samostatný příběh, protože si určité souvislosti bez znalosti Krve na sněhu, jen těžko spojíte.

Macbeth review

29.04.2018 Verified purchase

Originalita a osobitost

Od Jo Nesba jsem toho četl a slyšel už celkem dost. A stojím si zatím, že každý titul od tohoto autora má své osobité a nezaměnitelné kouzlo. Jinak tomu není ani u Macbetha. Jde sice úplně o něco odlišného, než standardní příhody s Harrym Holem, ale své příznivce si tato kniha rozhodně najde. Já jsem z ní nadšen a za mě Jo Nesbo přišel opět s originálním dílem, které rozhodně stojí za pozornost. Macbethovi z mého hlediska konkuruje tak akorát Syn, kterého řadím na první místo všech Jo Nesbovek.

Akorát mi v audio verzi nesedí interpretace Václava Neužila. Ve své podstatě jde už o takovou tradici, kdy se tento interpret podílí na řadě dalších Jo Nesbových audio knih, nicméně pro Macbetha by se hodil mohutnější a drsnější hlas.

Hudební doprovod je krátký, nenáročný a skvěle podtrhuje celkovou atmosféru. Krásně odděluje jednotlivé stopáže. Macbetha doporučuji. Jen se připravte na fakt slušnou nálož krve prolití.

TO review

12.03.2018

Nenechte se odradit

Připravte si pevné nervy. Stephen King totiž představuje nejděsivější noční můru, která nás může klidně potkat. To. Není bytostí, ale v podstatě se dá říct, že živoucím a strašlivým městem. V tomhle díle napětí nebere konce a autor opravdu zkouší trpělivost čtenářů, vlastně v tomhle případě posluchačů. Ze začátku jsem chtěl knihu několikrát zaklapnout, protože mi nepřipadala nijak záživná. Rozvleklé pasáže a popisy jednotlivých situací, které uspávají. Hodně nesmírně podrobných detailů. Nicméně jak se nakonec ukazuje, vše má svůj čas. Autor tvořil celý příběh velice promyšleně a i když jsou místa, kde se nevyskytuje nic zajímavého spíše nudného, v závěru celého děje je zřejmé, že veškeré nitky, odvíjející se v rámci příběhu, tvoří celek a krásně do sebe zapadnou. Byly chvíle, kdy jsem se fakt děsil, že přijde To a nechá mě se vznášet spolu s ostatními tam dole. V tunelech. To pravé kouzlo celému příběhu ovšem nedodává um Stephena Kinga, ale vynikající audio zpracování. Vhodně zvolená interpretace a zvukové efekty. Co může posluchače odradit je délka celého díla. Dosahuje 50 hod. čistého poslechu a v určitých okamžicích máte v plánu tuto knihu zaklapnout a už ji znovu neotvírat. Ne kvůli strachu z Toho i když to možná taky, ale spíše kvůli rozvleklým a nezáživným úsekům. Zkuste vydržet ale až do konce. Až skoro na posledních stránkách, se totiž ukrývá to největší tajemství a kouzlo celého příběhu, díky kterému teprve vše pochopíte. Kniha není rozhodně určena pro děti a pro bázlivce. Jedná se o nesmírně propracovaný a kvalitní horor, ze kterého nejde nemít nepříjemné pocity.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Čierna hra: Vláda mafie review

07.01.2018 Verified purchase

Pouze pro silné povahy

Titul pouze pro silné povahy. Pozvolný, nenápadně se rozvíjející se děj, přebírají mafiánské složky. Žádné servítky, žádné úlevy. Mafiánské intriky a jednání, jsou zde vykreslovány v reálných a nepřikrášlených barvách. To se týče i intimních chvilek manželky jednoho z podnikatelů. Při poslechu to chce pevné nervy a občas i sluchátka na uších. Zvláště, když jsou poblíž děti. Hanlivými výrazy autor rozhodně též nešetří, jakož ani detailními popisy jednotlivých událostí. Přesto přesevšechno je kniha mistrně zpracovaná jak po autorské, tak i zvukové stránce. Za mě doporučuji.

Titul je zasazen do období konce komunismu, rozpadu Československa a také válečného období v Chorvatsku tehdejší Jugoslávii a Bosně a Hercegovině. Takže i když je celý příběh údajně dílem fantazie autora a nic z toho se reálně nikdy nepřihodilo, děj se odehrává na místech, která jsou posluchačům celkem známá. A to má za následek, že zážitky hlavní hrdinů na posluchače doléhají o něco víc, než kdyby se jednotlivé záležitosti odvíjeli v jiných státech dále od našich domovů.

Provazochodkyně review

17.12.2017 Verified purchase

Vzpomínky, rozbory, chabý děj

Druhý díl titulu Dívka, která spadla z nebe, rozvíjející osudy hlavní hrdinky Marian Sutrové v poválečném období. Podrobný vhled do jejího života a řada vzpomínek na válku. Tato kniha jednoznačně ukazuje, s čím se lidé přeživší válku, potýkají a jak je pro ně náročné začlenit se znovu do běžného života. Pro někoho možná zajímavé, ale mě osobně tento díl moc nezaujal. A tím pádem mi trvalo dost dlouho, než jsem se dobral k jeho konci. Více mě bavila válečná doba v první knize, než se prokousávat vzpomínkami a intrikami, které i po válce převládají. Nicméně interpretace parádní, jakož i zvukové zpracování. Než jsem se pustil do tohoto druhého dílu, tak trochu jsem předpokládal, že se jedná o volné pokračování Dívky, která spadla z nebe. To, co hlavní hrdinka zažila bezprostředně poté, co jsme ji v první knize opustili, je v Provazochodkyni nastíněno jen stručně. Spíše se tato kniha zabývá pocity Marian a jejím znovu začleněním do společnosti včetně poválečných záležitostí, které se musí jednou pro vždy vyřešit. Provazochodkyně mě nijak zvlášť neoslovila, ale věřím, že se najde řada příznivců tohoto titulu.

PAX 5: Sluhové zla review

03.12.2017 Verified purchase

Chytí a už nepustí

Všechny díly Paxe mě vždy plně pohltí a uchvátí. I ten pátý, na kterém je jasně znát, že u těchto titulů jednoduše nikdy nekončí napětí. Pořád je co řešit, pořád je s čím bojovat. Autorky mají neustále mnoho elánu a rozhodně neztrácí nit. Od prvního dílu až nyní do toho pátého, vše senzačně plyne a neexistuje čas na to se nudit. Roztříštěnost a nezáživnost, jak tomu bývá u řady jiných knih rozdělených do sérií, tady jednoduše nenajdete.

Pax je jeden z mála titulů, který v podstatě rozvíjí jeden obrovský příběh. Tam kde končí jeden díl, okamžitě navazuje další. Takže pokud neznáte dějovou linku z předchozích knih této série, jen těžko se chytíte. Vše tak nějak ztratí souvislosti a ano, pak vás může Pax přestat bavit. Začněte od prvního dílu a chronologicky postupujte k tomu poslednímu. Můžu vám zaručit, že i když původní záměr autorek byl stvořit hororové příběhy pro děti, trošku se jim to vymklo z rukou. Pax chytí a už nepustí ani dospělého. Zkuste a uvidíte sami. Já osobně už toužebně čekám na další pokračování.

Krev na sněhu review

08.11.2017

Z pohledu nájemného vraha

Strhující příběh, který nepoukazuje na vyšetřování vražd a detektivní zápletku, ale posluchači dává bez výhrad nahlédnout pod pokličku vražedných náležitostí z druhé stránky. Nebylo nic, co by mě na této dá se říct povídce nebavilo. Stručné, jasné, napínavé a jednoznačné. Jednoduchá dějová linka ve které se neztratíte a krásně spolu s hlavním hrdinou proplouváte dál až do samého konce. Nevím jak pro ostatní, ale pro mě bylo nesmírně zajímavé sledovat vše ne z pohledu policejního, ale z pohledu zločineckého. Donutilo mě to dokonce i Olafovi fandit, aby vše dopadlo tak jak bylo posluchačům předestřeno. Dílo doporučuji. David Novotný a celkové zpracování, rozhodně nezklamalo.

Dívka, která spadla z nebe review

28.10.2017 Verified purchase

Pochopení války

Nikdy jsem nepřemýšlel o válečném období tak, jako po poslechu této knihy. Při vyslovení slova válka mi vytanuly na mysl všechny ty boje, strasti a krušné okamžiky. Snad poprvé jsem dostal možnost díky Lucii Pernetové, která se interpretace celého díla zhostila skutečně skvěle, nahlédnout za oponu. Do života běžných lidí a do záležitostí tajných agentů. To, co musela vytrpět hlavní hrdinka, bych asi fakt nezvládl. Kniha je velice zajímavá a rozhodně doporučuji k poslechu. Díky ní dokážete lépe pochopit, co znamená, když nastane válka. Osobně doufám, že nic podobného nebudu muset během svého života zažít. Začínám si dělat zálusk i na Provazochodkyni, pokračování tohoto díla.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

20.10.2017 Verified purchase

Pohádka měnící se v neúprosnou realitu

Tato kniha jednoznačně poukazuje na problémy všedních dnů, se kterými se může potýkat skutečně každý z nás. Krutou realitu však autor krásně zasadil do tajuplných pohádek a vybájeného světa zvaného jako říše před procitnutím. Příběhy, které se v něm odehrávají, postupně s hlavní hrdinkou sedmiletou Elsou, přestávají být pohádkou a stávají se skutečností. Výborné zpracování, napětí a především interpretace. Valérie Zavadská vyloženě okouzlila. Titul rozhodně zaujme jak děti, kterým dokáže odpovědět na řadu otázek ze života tak i dospělé, kteří si v ní též najdou to své. Snadno se může přihodit, že vám ukápne i nějaká ta slza. Natolik je celé dílo dojemné a v určitých chvílích bere za srdce. Jednoznačně doporučuji.

Nesmírný review

11.10.2017 Verified purchase

Pořád ve formě

S očekáváním jsem se pustil už do šestého případu oddělení Q a musím podotknout, že autor tyto knihy píše nejspíše skutečně s láskou a obrovským elánem, protože ani šestý díl neztratil nic na okázalosti a propracovanosti. Napínavý, jako ty předchozí. Vyšetřovatelé, interpretace, zpracování, nemá chybu. Rozhodně doporučuji k poslechu. Pro lepší pochopení všeho, co se v oddělení Q odehrává, nic nepokazíte, když budete poslouchat od prvního dílu. Získáte tak větší souvislosti a případy Carla, Asada, Rose a nyní i Gordona, vás úplně jinak pohltí. Jedna z mála sérií, která je zatím kompletně v audio podobě a rozhodně stojí za to.

Ostrov šedých mnichů review

03.09.2017 Verified purchase

Úchvatný poslech a parádně situovaný děj

Kniha pro mě byla zajímavá od začátku až do konce. Ať už celkovou strukturou příběhu a pozvolna plynoucím dějem, prostředím, kde se vše odehrává, tak i velmi příjemným hlasem Kristýny Kociánové. Ten mě naprosto pohltil. Postav tak akorát, krásně se prolínaly a posluchač neztratil o ničem přehled. Zvukové zpracování včetně ladících hudebních předělů nemá chybu. Doporučuji.

Dívka ve vlaku review

19.08.2017

Pro ženy ideál

Kniha je zajímavá, od určité chvíle i napínavá. Ale jako muž jsem tuto knihu poslouchal spíše ze zvědavosti jak to celé dopadne, než aby mě zaujala. Vše se točí kolem ženských osudů a lze zde skvěle pozorovat ženské úvahy a názory na řadu věcí. Též celkem propracované smýšlení žen. Pro ženy ideální záležitost, muže dle mě tento titul moc neosloví.

Setkání s Rámou review

06.08.2017

Výprava, kde nesmíte chybět

Tajemný objekt plující vesmírem, který dostal název Ráma. Odvážná posádka a mnohá dobrodružství společně s vynikající režií a nezaměnitelným audio zpracováním nakladatelství Walker a Volf. Strhující příběh, chytré řeči vědátorů a neočekávaný výsledek. Přesně takové je dílo Setkání s Rámou. Jakmile se do jeho poslechu pustíte, nepřestanete. Mě osobně pohltilo tak, že v určitých okamžicích jsem vůbec nevnímal své reálné okolí. Až do závěrečného rozuzlení jsem se zcela ponořil do děje a spolu s posádkou průzkumné lodi hltal neskutečné zážitky na palubě Rámy. Občas mi vadily chytré řeči a rady vědátorů, sedících kdesi na Marsu, nemajících o aktuální situaci v Rámovi ani ponětí, ale musí se nechat, že někteří byli nadmíru znalí a dokázali posádce dost vhodně radit.

Zvukové zpracování a interpret nemá jedinou chybu, při některých zvukových efektech až mrazí. Zvláště, když posloucháte prostřednictvím sluchátek. Pokud vám z anotace díla připadá, že se bude jednat o nudné vědecké pojednání vesmírných průzkumníků, tak jste úplně vedle. Setkání s Rámou je senzačně podaný napínavý příběh, který jen málo koho zklame. Délka knihy tak akorát, ideální na cesty nebo pochmurné letní dny. Pokud vás dílo nadchne podobně jako mě, zvládnete jej vyposlechnout klidně i za víkend.

Mycelium IV: Vidění review

03.08.2017 Verified purchase

Chce to vytrvalost a dostatek času

Ani čtvrtý díl neztrácí nic ze své propracovanosti a okázalosti. Oceňuji parádní výběr herců, povedené hudební předěly a vynikající atmosféru. Samotný příběh už je ovšem na mě moc dlouhý. Jsou chvíle, kdy se do poslechu musím vyloženě nutit, ale rozhodně neplánuji přestat dřív, než se doberu jeho konce. První díly mě velice zaujaly a byla by škoda s tím teď přestat. Nicméně mi připadá, že některé pasáže jsou dost politické, rozvleklé a nudné. I přesto má celá série Mycelium určité kouzlo, které mě nutí poslouchat dál. Pokud jste ve světě Mycelia začátečníci, ani neuvažujte o tom, že byste si poslechli nejdříve tento 4 díl. Pokud neznáte základní souvislosti, přestane vás tato série bavit do pár minut. Hodí se začít od prvního dílu a postupovat chronologicky. Jde v podstatě o takovou skládačku, jejíž dílky nebo-li jednotlivé části série, na sebe vzájemně navazují.

Kouzelný měsíc review

27.06.2017 Verified purchase

Krátká, kouzelná se skrytým posláním

Tohle dílo skončilo v mé knihovně jen díky skvělému interpretovi Jirkovi Lábusovi. Zaujal mě už tenkrát, když načetl první díl Harryho Pottera a poslouchal jsem i několik dílů nekonečného seriálu Tlučhořovi. Nedalo mi to a musel jsem prostě vyzkoušet, jak si poradil z pohádkou Kouzelný měsíc. I když jde o skutečně krátkou audioknihu, jejíž délku jsem několikrát kontroloval, protože se mi tomu pořád nechtělo věřit, zaslouží si plný počet hvězd. Parádně zpracováno jak po stránce interpreta, hudebního doprovodu, ale i krásně zasazených zvukových efektů. Tohle všechno dává tomuto titulu nezaměnitelné kouzlo.

Chválím a doporučuji. Při poslechu se rozhodně nepobaví jen děti, ale i dospělí. Úžasný příběh s užitečným a skrytým posláním, které bychom si dle mého měli všichni vzít k srdci.

Mycelium III: Pád do temnot review

17.06.2017

Dokonalost především

Už třetí díl. Neztrácí na okázalosti, napětí a propracovanosti. Stejně jako dva předchozí, Jantarové oči a Led pod kůží i Pád do temnot má své osobité a nezlomné kouzlo. Dějová linka se krásně táhne dál a posluchače nenechává na pochybách. Ten, kdo se jednou do Mycelia zaposlouchá, neustane, dokud nedojde k úplnému konci celé ságy. Skvěle podáno po všech stránkách. Interpretace, hudební předěly a v podstatě i výsledné zpracování. Děj se vyostřuje, ale to se dalo čekat. To nejzásadnější rozuzlení se dle mě blíží. Ale jak to celé dopadne? To ukáže čas a další díly ságy. Rozhodně doporučuji k poslechu. Ale abyste z toho měli ten opravdový zážitek, poslouchejte od Jantarových očí. Příběh na sebe totiž krásně navazuje a když nebudete znát předchozí okolnosti, těžko do něj proniknete.

Otčina review

26.05.2017

Obraz by to jen kazil

Tohle zpracování se nedá ani snad považovat za rozhlasovou hru. Spíše za velmi zdařený film. Jen nemá obraz. To ovšem vůbec nevadí, protože herecké zpracování, zvuková kulisa včetně celkového příběhu, jednoznačně dokonalé.

Jasný, ale i někdy celkem drasticky se odvíjející děj, herecké obsazení nemá chybu. Skvěle ztvárněn život v době, do které příběh zapadá. Vyslechnuto zatím jednou, ale rozhodně ne naposledy. Celkové zpracování mě okouzlilo.

Lepší dramatizaci jsem dosud neposlouchal a já osobně ji nominuji na první příčku pomyslného žebříčku rozhlasových děl. Mohu jedině doporučit.

Frankenstein review

21.05.2017 Verified purchase

Hrůzné, ale přesto tak dokonalé

Napětí, které se postupně stupňuje a celý příběh nabírá na intenzitě. Ze začátku zmatení, ale když dáváte pozor, začnou vám pomalu docházet všechny souvislosti. Hrůzné a přitom natolik dokonalé. Občas mi vadilo několik zbytečně dlouhých hudebních předělů, ale jinak není této audioknize co vytknout. Skvělé přiblížení nezdarů vědeckého úspěchu. Být na místě Frankensteina, taky bych z toho asi zešílel a v podstatě se zbláznil. Dílo není rozhodně určeno pro slabé povahy. I mě čas od času běhal mráz po zádech a těžko jsem usínal. Ale rozhodně doporučuji.

Doktor Proktor a velká loupež zlata review

30.04.2017 Verified purchase

Humorná, ale přesto velice napínavá detektivka nejen pro děti

Doktor Proktor opět v akci. A zase ve skvělém podání Davida Novotného, povedeného hudebního doprovodu a zvukových efektů. Příběh, který vás chytne a nepustí. Parádně řešená detektivní zápletka v humorném a dětském podání. Napínavé od začátku až do konce, pobaví se jak děti, pro které je hlavně příběh určen, tak i dospělí. Bulík samozřejmě opět exceluje a nápadité vynálezy šíleného doktora neberou konce. Rozhodně doporučuji k poslechu.

Pokud příhody Doktora Proktora neznáte, bude lepší, když si vyposlechnete všechny dosud publikované díly. Lépe pak všemu porozumíte a příběh pro vás bude ještě humornější a zajímavější, než když si jej poslechnete jako první. Děj mě tak uchvátil, že jsem celou knihu přelouskal ušima za jeden den.

Robin Hood review

17.04.2017 Verified purchase

Román nečekejte

Robin Hood mě vždy okouzloval svoji chrabrostí a zbojnickým životem. Poslechem této dramatizace jsem očekával napínavý příběh, ve kterém bude plno napětí, zvratů a v závěru jednoznačný konec. Zklamání však přišlo brzy. Místo rozpracované a ucelené dějové linky, jsem se dočkal několika vyprávěných příhod Robina a jeho členů družiny. Koncepce takto vytvořené dramatizace mě nijak zvlášť nezaujala. Což o to. Herecké obsazení ušlo až na to, že mi někteří herci připadali, že se nedovedou plně vžít do svých rolí. Jejich vyprávění na mě bylo moc odborné a ne příliš záživné i v těch nejnapínavějších chvílích. Zvuková kulisa celkem ušla, ale těch zvuků mohlo být taky o něco víc. Např. lépe řešeno střílení z luku, souboje klacky apod. Nejlépe hodnotím zvuky lesa a doprovodnou hudbu.

Děj a celkové zpracování nic moc. Pokud ale máte rádi vyprávění příběhů, třeba se vám tato dramatizace bude zamlouvat.

Na ostřích čepelí II. review

16.04.2017 Verified purchase

Dotvoření celku

První díl skončil v tom nejnapínavějším. A tak mě velice potěšilo, že s poslechem druhé části došlo ke krásnému navázání děje tam, kde byl náhle utnut. Koniáš nezklamal ani po druhé, Zdeněk Velen neztratil elán při načítání. Úporné boje, intriky a neočekávané zvraty pokračují, závěrem všeho tolik očekávané rozuzlení.

Poslechněte si obojí. Jak první tak i druhou část. Jinak všechny střípky nezapadnou na správná místa a vy budete marně hledat odpovědi na své otázky. Na to, že je Miroslav Žamboch z Čech,stvořil unikátní ságu, se kterou se stojí za to jednoznačně seznámit. Koniáš je jednoznačným příkladem toho, že i v naší malé zemi existují odborníci spisovatelského řemesla.

Na ostřích čepelí I. review

13.04.2017 Verified purchase

Příběh, který vás nepustí

První dílo, které jsem od pana Žambocha slyšel v audio podobě, byla sága Líheň. Děj mě velice pohltil a tak mi netrvalo se dlouho rozhodovat nad tím, jestli se pustit i do příhod Koniáše.

Už od prvních několika okamžiků poslechu mi bylo jasné, že padl hřebík na hlavičku. Zajímavý a strhující děj, který vám neumožní přestat. Koniáš je fakt správný hrdina a jednoduše se mi zamlouvá. Hlas Zdeňka Velena se na roli interpreta hodí dokonale.

V určitých chvílích mi běhal dokonce mráz po zádech a s napětím jsem čekal, jak daná situace dopadne.

Hudební podkresy jsou bezva a celkem bych i řekl, že i ony mají v sobě tak trochu tajemna a lze se díky nim dostat do té správné nálady.

Stejně jako Líheň, i tohle dílko hodnotím velice pozitivně a jednoznačně doporučuji k poslechu. Už se těším na to, až se pustím do další části.

Švábi review

04.02.2017 Verified purchase

Netopýr okouzlil, Šváby dojaly

Tvrdí se, že první díl sérií bývá nejlepší. U tohoto druhu detektivek to evidentně neplatí. Netopýr mě okouzlil, Švábi dojali. Opět senzační počin norského autora a hlavního hrdiny Harryho Holea.

I když se současný případ odehrával ne v Norsku, ani v Sydney, ale v Bangkoku, napětí a pořádná zápletka, která posluchače pohltí, rozhodně nechyběla. Poslech stál za to. Co by to bylo za sérii detektivek Harryho Holea bez Hynka Čermáka. Tento interpret k nim neodmyslitelně patří.

Jediné, co mi zde mírně vadilo, byly hudební předěly. Podle mě byly nevhodně zasazené do celého příběhu. Místo na konec kapitol, by se hodily mezi jednotlivé části děje. V některých částech bývá zbytečně dlouho ticho. Hudba by v těchto místech měla větší využití a smysl.

Kniha se mi celkově líbila a doporučuji k poslechu. Dokonce mi připadá, že je zde méně scén alkoholika, Harry se drží.

5x Tom Ripley review

20.01.2017 Verified purchase

Okno do sféry zločinu

Přehrání krátké ukázky stačilo k tomu, abych se rozhodl pustit do poslechu této audioknihy. Musím říct, že pro mě celkem netradiční příběh. I když uznávám, dramatizace povedená včetně doprovodných zvukových efektů a vhodně vybraných herců. Pokud jde o samotnou dějovou linku, plyne pozvolna. Po prvních pár minutách jsem měl pocit, že to nebude nic pro mě a chtěl jsem poslech ukončit. Nakonec ovšem nelituju toho, že jsem vytrval ještě chvíli. Postupně vše dostává tak nějak šmrnc a nakonec mě intriky, lži a přetvářka, což jsou hlavní vlastnosti Toma Ripleyho, doslova pohltily. V podstatě se nejedná o příběh s jasnou dějovou linkou. Ale spíš bych tuhle knihu přirovnal k prezentaci toho, jak fungují zločinci. Jde o takový náhled do jejich světa. V celém díle jsou velice podrobně popisovány záležitosti, se kterými se musí lidé tohoto typu vypořádávat. Jak je potřebné zahlazovat stopy a při tom neustále unikat spravedlnosti. Ze začátku je Tom takový zelenáč. Ale jak plyne čas, stane se z něj doslova mistr v oboru.. To vše skvěle podtrhuje dramatizovaná podoba celého díla.

Pokud od této knihy očekáváte nějakou jednoznačnou zápletku a pořádné napětí, tak jste na špatné adrese. Jestli ale toužíte zjistit, co se stane, když podlehnete pokušení a pustíte se na cestu mafie a zločinu a máte v plánu poodhalit hrůznost takového počínání, pak si zážitky Toma Ripleyho rozhodně poslechněte. Podotýkám ovšem, že to není pro každého. Některé scény jsou fakt až děsivé a poslouchat je v nočních hodinách, vyvolává mrazení v zádech. Mně osobně se dílo líbilo, ale musel jsem mu nejdřív přijít na chuť.

Čtvrtá oběť review

25.12.2016 Verified purchase

Zapeklitý případ

Tvrdí se, že první díl je vždy nejlepší a následně to začne pokulhávat. Tohle tvrzení ale rozhodně neplatí o Čtvrté oběti, druhé knize s detektivem Lim a Margaret Cambelovou. Stále skvěle podán život v Číně, efektní čínské hudební předěly a zápletka, která má nečekané vyvrcholení. I když celé dílo působí pozvolným dojmem a postupně dochází ke skládání všech podstatných usvědčujících důkazů, do poslední chvíle mě nenapadlo, kdo je vrah.

Tvůrci audio zpracování se vytáhli ještě o něco víc než v prvním díle. Martin Myšička umí nasadit ten pravý čínský přízvuk a do hlasu Jany Plodkové jako Margaret jsem se vyloženě zamiloval. Oceňuji doplňující efekt při telefonování, jakož i propracované střídání dvou hlavních hrdinů v ženské a mužské roli. S tímto zvláštním úkazem jsem se u jiných audioknih nesetkal a v tomhle případě se to přesně hodí. Není žádný problém se soustředěním, jestli zrovna sledujeme činy Margaret nebo Liho.

Čtvrtá oběť je parádním pokračováním prvního dílu Pán ohně. Pro ten správný zážitek se hodí znát i předchozí knihu, abyste hladce vklouzli do současného děje.

Osobně jsem s tímto dílem spokojen a doporučuji k poslechu.

Dar z nebes review

28.11.2016 Verified purchase

Dohnán dokonce až k slzám

Tato kniha mě jednoduše a jednoznačně dostala. Síla, která je v ní ukrytá mě obestřela a představte si, že v některých chvílích jsem měl do konce až slzy na krajíčku. Senzační práce interpreta, to bez pochyby. Podání celého problému smrti nemá chybu. Uznávám, že z ní mám i celkem menší strach.

V některých chvílích jsem ovšem váhal nad tím, jestli vytrvat a doposlouchat dílo až do konce. Tak od poloviny knihy jsem nabyl dojmu, že už je to moc náboženské a nijak mě to nebavilo. Nicméně u konce se zase objevili pasáže, které stojí fakt za to si vyposlechnout. Takže i když vám tato kniha může chvílemi připadat nezáživná, vytrvejte do konce. Vyplatí se to.

Pokud jde o hudební předěly. To je snad poprvé, co si na ně stěžuju. Ok. Vhodně vystihují atmosféru, ale jsou podle mě moc dlouhé a takové jednotvárné.

Je to neuvěřitelné. Ale při psaní tohoto hodnocení mám zvláštní pocit. Jako kdyby mě fakt někdo pozoroval. Mike, děkuji ti, že jsi mně, čtenáři této knihy dovolil nahlédnout za hranice země. Cením si toho a budu tvé poselství rád předávat dál.

PAX 3, 4: Dívka ze záhrobí, Neviditelný zloděj review

23.11.2016 Verified purchase

Napětí nebere konce

Volné pokračování příběhů dvou bratrů Alrika a Vigga. Pokud jste neposlouchali první dva díly, jen těžko se dostanete do obrazu.

Opět se jedná o nesmírně zajímavou a napínavou dějovou linku, která nebere konce. Neodmyslitelný hlas Jana Vondráčka je na tom pravém místě a dalo by se říci, že je pro vyprávění těchto příhod přímo stvořen.

Zase otevřený konec. Jak to jen bude pokračovat dál? Už se nemůžu dočkat. Doporučuji k poslechu jak dětem, tak i dospělým. Příhody pro každého.

Pán ohně review

20.11.2016 Verified purchase

Čína jako na dlani

Propracovaný detektivní příběh, který v sobě odráží vyšetřovací postupy čínských policistů a především čínského života. Při jeho vyslechnutí máte představu o tom, jak to v některých případech v Číně chodí, což mě na celém příběhu zaujalo asi nejvíce. Dějová linka pozvolna plyne a vy tak máte dost času si vše krásně vychutnat.

Martin Myšička, představující mužské role především Číňany mi skutečně připomíná tak trochu Číňana a to hlavně svým přízvukem v hlase.

Pro mladou a nadějnou patoložku je hlas Jany Plodkové též vyhovující. Navíc paní Plodková umí krásně napodobovat čínský přízvuk, nejvíce je to patrné u Lili Pchenk.

Zajímavým úkazem je časté střídání interpretů, což je pro mě mírně neobvyklé, ale celkem rychle jsem si na to zvykl. Krásně máte přehled o tom, kolem koho se zrovna točí pozornost.

A taková Čínská muzika tvořící hudební předěly, do příběhu též efektivně zapadá.

Příběh nemá jednoznačné zakončení. Mám takový dojem, že jeho volné pokračování nastoupí v dalších dílech. I přes otevřený závěr je odhalen a potrestán vrah.

PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak review

11.11.2016 Verified purchase

Neustále ve střehu

Příběh dvou bratrů, kde budete neustále ve střehu. Tajemná a strašidelná atmosféra doplňována efektními zvukovými efekty a hudebními předěly nenechá v klidu jak děti, tak i dospělé. Dějová linka je zřejmá a nepřerušovaná. Krátké a smysluplné kapitoly, ve kterých je vše jasné. Nemáte šanci se ztratit. Zůstanete napnutí až do posledního okamžiku. Příběh končí v tom nejdůležitějším, doufám, že do audio podoby bude zpracováno i další pokračování.

Nesmím zapomenout ani na Jana Vondráčka, kterého znáte např. z Marťana. Jeho osobitý hlas se plně hodí pro ztvárnění celého díla a nutno podotknout, že mu tato role sedí dokonale.

Pokud se rádi bojíte, doporučuji tyto příhody poslouchat v nočních hodinách.

Všemi dary obdarovaná review

09.11.2016 Verified purchase

Smutek i děs v jednom

Svět, který se odehrává v této knize by se dal nazvat noční můrou. Všemu vládnou bytosti mající název hladovci. Běžní lidé se před nimi třesou a vyhýbají se jim jak to jen jde, aby se taky nenakazili touhle strašlivou nemocí. Závěrečné rozuzlení pro mě bylo dost nečekané, ale když se nad tím teď zpětně zamýšlím, jinak to snad ani být nemohlo.

Celým hororovým, ale v podstatě nesmírně smutným příběhem nás provází 3 interpreti. Jejich hlasy byly zdárně vybrány a skvěle podtrhují dějovou linku. Ten správný dětský hlas, který byl přiřazen hlavní hrdince desetileté Melánii, vás dokáže efektivně vtáhnout do děje. Když ho posloucháte připadáte si, jako kdybyste byli sami v její kůži. I ty myšlenky jaké se honí hlavou desetiletému dítěti jsou skvěle interpretovány. Klára Sedláčková Oltová je Melánií na tom správném místě.

Slečna Justinová. Přívětivá mladá žena, která je i údajně velice hezká. Nepotřebujete fotografii nebo detailní popis její postavy. Stačí slyšet hlas Dany Černé a tuto dámu si jednoznačně oblíbíte.

Seržant Parks a vojín Gallagher. Drsní, nevlídní chlápci, pro které se vojenská služba hodí. I když Gallagher je o něco vlídnější než seržant, pro mužské role v tomhle příběhu pevně sedí hlas interpreta Vasila Fridricha.

Atmosféru efektivně podtrhovaly i zajímavé hudební předěly, které se dle mě nalézají též na těch správných místech.

Musím uznat, že OneHotBook u mě opět slušně zabodovalo a režie tohoto díla se vydařila na výbornou.

Ke knize mám pouze drobnou výhradu. Hlas Kláry Sedláčkové Oltové se vůbec nehodil pro mužské role. Dana Černá si s rolí Parxe a Gelegera poradila celkem obstojně, ale když Klára Sedláčková napodobovala oba muže, znělo to celkem zvláštně.

I tak ale tuto knihu hodnotím pozitivně a myslím, že si plně zasluhuje čestné místo v audioknihách NAHLAS.

Rozhodně nedoporučuji k poslechu malým dětem. Některé scény jsou celkem děsivé.

Doktor Proktor a konec světa. Možná… review

15.10.2016 Verified purchase

Dospělý opět dítětem

Vše začalo prvním příběhem s názvem Prdící prášek. Pokračovalo to přes Vanu času až ke konci světa. Řeknete si, že příhody tak trochu šíleného doktora Proktora, nezapomenutelného karamelového pudinku včetně nestandardních, ale velice užitečných vynálezů, dovedou zaujmout jen děti. To jsem si též myslel do okamžiku, než jsem se odhodlal zaposlouchat do Prdícího prášku. David Novotný mě svým nezapomenutelným hlasem uchvátil takřka po několika prvních větách. Jak úžasně dovede intonovat a navodit tu správnou atmosféru, to rozhodně nemá chybu. A co takhle parádní hudební doprovod? Ten se taky povedl. Nutno tedy říci, že příhody s Lízou, Bulíkem a doktorem Proktorem, mě zaujaly nejdříve jako skvěle řešená audiokniha včetně hlasu samotného interpreta. Ze začátku jsem byl napnutý, co David ještě nevymyslí, až jsem nakonec postřehl, že mě pohltil celý příběh. Po chvíli mi došlo, že hltám děj plnými doušky a nedokázal jsem se odtrhnout. Byl jsem hrozně zvědavý, jak vše dopadne.

A za vše může David Novotný, který mě svým kouzelným hlasem dovedl zcela pohltit. Můžu říct, že je to skvělý pocit vrátit se na chvíli do dětských let a zase jednou se pořádně pobavit spolu s dětskými hrdiny příběhu. Zkuste to taky a brzy se budete smát tak, jako už dlouho ne.

A závěrem skládám velkou poklonu před autorem o kterém jsem se domníval, že tak bravurně dovede zpracovat jen napínavé detektivky s Harrym Holem. Mýlil jsem se. Doktor Proktor je zdárným důkazem, že i v Jo Nesbovi je dětská duše, která se potřebovala projevit. A zvládla to dokonale.

Doktor Proktor a vana času review

07.10.2016 Verified purchase

Pobavíte se, ale zároveň se i něčemu naučíte

David Novák drží příčku interpretace vysoko i v tomhle příběhu Doktora Proktora. Jeho nezaměnitelný hlas nemá jednoznačně chybu a není divu, že uchvátí jak malé, tak i dospělé čtenáře. No a když Bulík začne měnit dějiny, je to prostě senzační. Navíc autor vše podává takovou formou, u které se nejde nesmát a pro hromadu malých posluchačů je tohle dílo skutečně poučné. Věřím, že řada z nich si bude dlouho pamatovat, kdo to byla Johanka z Arku a co dokázala, jakož i jak probíhal takový cyklistický závod či velká francouzská revoluce. A to všechno bez trápení ve škole, kde se o těchto záležitostech většina dětí dovídá celkem nudným způsobem.

Při poslechu tohoto příběhu se jednak parádně pobavíte, ale zároveň se i něco přiučíte.

Osobně mi připadá, že příběh je více napínavější než prdící prášek. Z hlediska dospělého čtenáře mě více zaujal.

Doktor Proktor a prdicí prášek review

08.09.2016 Verified purchase

Humor nejen pro děti

Názvy příběhů doktora Proktora mě provází už nějaký ten rok. Ani ve snu by mě ale nenapadlo že se s nimi někdy blíže seznámím. Z humorného vyprávění pro děti se ale nakonec vyklubaly příhody, které dokážou zaujmout i dospělého člověka, pokud má smysl pro legraci a trochu toho dětského pochopení.

Sám bych se asi nikdy do zkoumání záležitostí Proktora nepustil, kdyby nebylo audio zpracování a parádní interpretace Davida Nováka. Jeho pojmutí těchto příběhů vás jednoduše uchvátí. Pro mě je mistrem hlasu. Je vynikající, jak dokáže měnit hlasy jednotlivých postav a skutečně se vžít do jejich rolí. Ráčkující a trochu šílený doktor Proktor nemá chybu, jakož i zločinec pan Trán či radostné hlásky jednotlivých dětí. A paní Strobeová. Standardní, přísná učitelka, kterou si v podání pana Nováka nejde nepředstavit. Občasné zvukové efekty a hudební předěly v těch správných okamžicích dodávají celému příběhu ten patřičný nádech.

A prdící prášek? Pokud se domníváte, že se celá příhoda točí kolem nějaké nesmyslné činnosti s prděním, u které se pobaví jen děti, nesmírně se mýlíte. Ve skutečnosti jde totiž o skvěle promyšlený příběh, který má jasnou zápletku, trochu toho napětí a vynikající rozuzlení. Při jeho poslechu se nebudete nudit, i když už nejste děti.

Marťan review

04.09.2016 Verified purchase

Projděte se po Marsu. A to doslova

Když poprvé uslyšíte slovo marťan, pravděpodobně se vám vybaví nějaká šílená vědecká publikace, kterou normální smrtelník nemá šanci pochopit. Tak to ale vůbec není. Kniha Marťan totiž popisuje život jednoho z astronautů, který nedobrovolně zůstal na Marsu. Samozřejmě nechce umřít, což na této planetě není žádný problém, takže se snaží přežít, jak se jen dá. Všechny vědecké experimenty, které je nutné provádět, jsou popisovány způsobem, který pochopí skutečně každý. I když nepatříte mezi vědce, knihu si vychutnáte naplno. Dokáže hlavní hrdina vyzrát na Mars a dostat se zpět na planetu Zemi?

Na to naleznete odpověď v samotné audioknize, ze kterou si nakladatelství a její interpreti skutečně skvěle vyhráli.

Osobně jsem Marťana už četl. V digitální podobě, ale v té audio se jedná o nezapomenutelný zážitek.

Oceňuji především vynikající výběr interpretů a rozhodnutí, propůjčit samostatný hlas hlavnímu hrdinovi Markovi. To dodává celému příběhu ten pravý šmrnc. Nezaměnitelný hlas, představující Marka vždy posluchače okamžitě upozorní, že se právě nalézáme někde na planetě Mars.

A co se týče hudebních předělů?

Jsou jednoznačně na svém místě a jejich volba též nemá chybu. Skvěle dokážou podtrhnout tu pravou atmosféru a navodit představu skutečného napětí.

Tohle audio zpracování Marťana by se mohlo považovat za vydařenou variantu toho, že čtení je rozdílné než poslouchání. Přečtěte si nejdřív Marťana v papírové nebo digitální verzi. Pak si ho poslechněte. A takřka okamžitě objevíte to pravé kouzlo audioknih.

Kruh review

25.08.2016 Verified purchase

Husí kůže

Od začátku až do samého konce tohoto nesmírně delikátně propracovaného příběhu jsem často míval husí kůži. Není divu. Jiří Žák totiž ani tentokrát nezklamal a stejně jako v předchozím díle s názvem Mráz, dokázal navodit tu pravou magickou a nesmírně přesvědčivou atmosféru. S jednotlivými postavami si efektivně hrál a osobně mi připadalo, že se do jejich dějových linek dokáže vcítit. Skvěle napodoboval klidný hlas hlavního vyšetřovatele Servaze a v těch pravých chvílích přispěchal se správně dávkovaným napětím. Jeho hlas se rozhodně na zpracování audio podoby této knihy jednoznačně hodí.

Nicméně i když interpret byl podle mě věrohodně zvolen, hudební předěly, skládající se především z klavírních skladeb, mi nedávaly moc smysl. Postupem času jsem pochopil, že mají hlavně naznačovat napětí, ale i uvolnění v jednotlivých kapitolách. Stačí se zaposlouchat a podle jednotlivých tónů tuto drobnost lze rozeznat. Jenže se domnívám, že hudební doprovod byl vsazen na nesprávné místo. Větší účinek by měl, kdyby byl vkládán mezi změny děje vprostřed kapitol. Když si nedává posluchač pozor a nezná do jisté míry celý příběh, snadno mu unikne prolínání s více postavami. V jednu chvíli se soustředíte na aktuální činnost Martina Servaze a než se nadějete, jste na dívčí koleji u jeho dcery Margot. Kdyby hudba rozdělovala tyto dějové linky, dávalo by to podle mě větší smysl.

Jinak je ale celá kniha mistrně zpracována a občas se můžete přistihnout, že přemýšlíte stejně jako policisté. Děj vás pohltí a nepustí, dokud společnými silami s Martinem a jeho kolegy, neodhalíte vraha. A musím říct, že já na něj narazil až na samém konci příběhu.

Kromě nevhodně rozmístěných hudebních podkresů, hodnotím dílo pozitivně a osobně se už těším na další příběhy z této série.

Dítě číslo 44 review

03.08.2016 Verified purchase

Jedním dechem

Píše se rok 1953 a v Rusku vládne Stalinovská éra. Všichni jsou podřízeni vyšší moci a nikdo nemá právo jednat podle vlastní vůle. Zrádce vlasti čeká zatčení, mučení a nakonec smrt. Ve většině případů i celé jejich rodiny.

A právě v této kruté době se odehrává příběh Dítě číslo 44, kdy hlavní hrdina Lev pracuje u MGB a sjednává spravedlnost, i když s ní nemusí souhlasit. Na kolejích u železniční stanice v Moskvě je zavražděn malý chlapec krutým způsobem. Shodou okolností je to syn jednoho z kolegů Lva. V tomhle okamžiku se rozpoutá příběh, který si jednoduše vyposlechnete jedním dechem. Jste napjatí až do samého konce. Do poslední chvíle netušíte, kdo je vrah.

Celé dílo se v audio podobě povedlo zpracovat vynikajícím způsobem. Senzační výběr interpretů a nezapomenutelné zvukové efekty, které neomylně podtrhují celou strašlivou atmosféru. Od prvního okamžiku až do samého konce si připadáte, jako kdybyste vy sami byli součástí strhujícího děje a spolu s hlavním hrdinou očekáváte i svoje selhání a nakonec smrt. Jen netušíte, kdy přijde.

Na základě odvíjejícího děje lze snadno vydedukovat, že autor přesně vystihl život v dané době. V některých chvílích se neubráníte tomu, aby vám neběhal mráz po zádech a říkáte si, že byste v roce 1953 rozhodně nechtěli žít. A není divu. Na celém díle je totiž strašně krásně poznat, jak byl život tehdy neúprosný.

Audio dramatizace tohoto titulu se vydavatelství Radioservis skutečně vydařila a plným právem jí náleží získané ocenění za audio knihu roku v roce 2015.

Metro 2033 review

17.06.2016 Verified purchase

Jednou nohou na onom světě

Všichni lidé, kteří to dokázali, se zachránili před jadernou katastrofou neobvyklým způsobem. Ukryli se do útrob metra, kde si vybudovali svůj podzemní svět. Ten však provází též své strasti, se kterými je nutno se vypořádat.

Přesně v takovém podzemním světě nebo-li v životě v tunelech se ocitá i hlavní hrdina knihy Arťom. Poklidný život na jedné stanici netrvá dlouho. Zasáhnou nevídané síly, které Arťoma donutí udělat vše proto, aby zachránil jak sebe, tak své blízké.

Kniha Metro 2033 je prvním dílem ze série Metro. Její autor poukazuje na celkem reálnou možnost, jak by se jednoho dne mohl změnit náš svět k nepoznání. Od začátku až do konce provází posluchače interpret Filip Čapka, který se své role zhostil skvěle. Jednotlivé předěly mezi kapitolami podtrhují stále napínavější atmosféru.

V okamžiku, kdy si knihu pustíte, poslechnete ji skoro bez zastavení. Filip mi totiž připadá, jako kdyby byl sám hlavním hrdinou. Jeho klidný a parádně posazený hlas dokáže vždy navodit tu pravou atmosféru v té správné chvíli. S jednotlivými postavami si skutečně vyhrává a vy se domníváte, že příběh vypráví takovým způsobem, jako kdyby byl sám jeho součástí. Tím vás dovede tak efektivně vtáhnout do děje, že není žádný problém zajistit si ten správný prožitek.

Knihu jednoznačně doporučuji všem, kteří se už někdy zamýšleli nad podobou našeho světa za několik let, protože se domnívám, že její autor skutečně vystihl pravý kontext současnosti. Na své si přijdou i nadšenci do dobrodružství a milovníci fantazie.

Dějová linka je snadno pochopitelná a nebude trvat dlouho, než vás zcela pohltí.