User Mika's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Mycelium IV: Vidění Rating

25.03.2021 Verified purchase

Řez do tuhého review

31.12.2020 Verified purchase

ráda někdy doposlouchám

Moc nevím, jak svůj názor na dílo shnout. Mám rozporuplné pocity. Čekala jsem něco co mě rozhodí. Začala jsem knihu poslouchat s podobným pociem, jako když se otáčíte za autonehodou. Ale asi tím, jak je pitva chladně podávána, chladně je i příjmána. Vlastně proto jsem se asi trochu nudila - i když musím říct že některá fakta o pitvách jsou skutečně zajímavá - a knihu nedoposlouchala. Ale doposlouchat ji chci. Každopádně WOW u mě nebylo.

Mycelium III: Pád do temnot review

31.12.2020 Verified purchase

parádní příběh - nadšení trvá

Snad každy, kdo si čte recenzi na 3. díl, už musí mít za sebou první dva. Tak asi netřeba psát o tom, jak fascinující je to myšlenka a opravdu unikát v literatuře. Asi nejzásadnější je pro mě fakt, že mě to stále baví a pořád jsem zvědavá, co bude dál :)

Marťanská kronika review

31.12.2020 Verified purchase

nenáročné, milé

Příběh není komplikovaný, snadno se poslouchá a poslech utíká. Jen hudební doprovod mě neoslovil - ale věc vkusu samozřejmě. Určitě příjde na řadu další Bredbury.

Planina review

31.12.2020 Verified purchase

zklamání

Nevím proč, ale vystrašená ani nějak zvlášť napnutá jsem při poslechu nebyla. Poitnta mi přišla celkem průhledná a závěr trochu zmatený. Čekala jsem trochu víc, tak možná proto zklamání.

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu review

30.12.2020 Verified purchase

konečně další :)

Dalajlámovu kočku zbožňuji! Na čtvrtý díl mi příběh ještě nepřišel ohraný. Ale oproti předchozím, bylo třeba poslouchat pečlivěji, více přemýšlet nebo se občas i vracet.

Měsíc je drsná milenka review

30.12.2020 Verified purchase

odpočinkové sci-fi

Příběh vedl spíš k zamyšlení o politice než o technické vyspělosti v budoucnosti. Ale díky tomu to nebyl těžký poslech. Vše si šlo bez obtíží představit a i při drobné nepozornosti v poslechu vůbec nic neuniklo. Ráda si od autora poslechnu něco dalšího.

Jíst, meditovat, milovat review

30.12.2020 Verified purchase

stojí za to

Poslechla jsem na doporučení. Následně shlédla film. Oproti filmu byly některé kapitoly zdlouhavé, ale krásně popisovali vnitřní pocity a situace. V opačném pořadí by mě kniha už asi nebavila.

Entopolagurace review

30.12.2020 Verified purchase

šlo to

Tuto audioknihu jsem dostala při nákupu jako dárek - a na to, že byla zdarma a nic jsem od ní nečekala, byla docela dobrá. Některé části byli nudnější a pro představu složitější. Ale jsem ráda, že jsem knihu poslouchala. Lze říct, že to byl jiný úhel pohledu na dalekou budoucnost.

Ta přede mnou review

10.06.2020 Verified purchase

čtivé

Přečetlas jsem jedním dechem. V recenzích jsem se dočetla, že rozuzlení je jasné už od začátku. To mě vlastně mátlo tak, že mi docela dlouho trvalo, než jsem ho "prokoukla". Takže jsem se sama dokonale zmátla :) Občas mi příběh připomínal Padesát odstínů šedi v detektivním podání. Ale poslechu nelituji. Interpretace - změny hlasu - mi příliš neseděla, což může být jen otázka vkusu.

Mycelium V: Hlasy a hvězdy review

10.06.2020 Verified purchase

konečně pokračování

Po dlouhém čekaní, jsem s nadšením pokračovala. Přestože mě celý smyšlený svět pohltil, překvapilo mě, kolik jsem toho z předchozích dílů zapomněla. Proto jsem občas trochu tápala v ději. Některé pasáže mi přišli moc hloubavé, ale to asi ve všech dílech a asi to i podkresluje celý příběh. Každopádně jsem spokojená a těším se na poslední díl.

Metro 2035 Rating

10.03.2020 Verified purchase

Atlas Mraků review

13.08.2019 Verified purchase

Pro mne špatná volba

Nechci knihu hanit, ale můj subjektivní dojem je velmi špatný. Knihu jsem si pořídila na základě dobrých recenzí a doporučení kamarádky. Ale nebyla jsem absolutně schopná se zaposlouchat. Slova plynula, ale neulpěla. Po necelých 4 hodinách nepochopení, jsem tuto knihu odložila. Že snad jindy.

Hana review

13.08.2019 Verified purchase

Působivé

Dlouho jsem se této knize vyhýbala - ani nevím konkrétní důvod, ale přebal mě odrazoval. Až po přečtení recenzí, jsem si ji pořídila. A byla jsem spokojená. Odposloucháno na jeden zátah. Ale výsledný dojem je smutek.

Řbitov zviřátek review

13.08.2019 Verified purchase

Snesitelný horor

Přiznám se, že jsem horor jsem četla teprve asi po třetí nebo po čtvrté. Po první zkušenosti (z dětství) se mi do toho částečně nechtělo ze strachu, že se budu bát :) No ale tak hrozné to nebylo. Naopak. Příběh se mi líbil.

Jediné co trochu kazilo dojem tak interpretace. Dlouho žádné střídaní interpretů, pak až k závěru najednou. To bylo až matoucí. Samotný závěr možná skoro komický.

Ale Kinga si brzy vyberu asi dalšího.

Vrazi bez tváře review

13.08.2019

Není špatná

Tato detektivka mi nepřišla špatná. Na severskou literaturu nebyla přehnaně "krvavá". Ale stejně na mě příběh nijak zvlášť nezpůsobil. Jsou to tak tři týdny, co jsem ji dočetla a pomalu už na příběh zapomínám - a to asi není příliš dobrá odezva.

Tatér z Osvětimi review

28.05.2019 Verified purchase

Neskutečné, že se jedná o skutečný příběh

Takovýto příběh by si měl přečíst každý. Jednak proto, abychom si uvědomili, jak hrozná byla minulost a nezapomněli na ni. Jednak proto, abychom se naučili i v děsných věcech najít něco hezkého.

Mycelium II: Led pod kůží review

01.05.2019 Verified purchase

skvělé pokračování

Nadšení pokračuje. Fascinující svět. Čtenář pomalu neví s kým sympatizuje. Interpretace také skvělá. Dojem kazí představa, že i následující díly skončí opět zcela otevřeně.

Setkání s Rámou review

01.05.2019 Verified purchase

Skvělé scifi

Naprosto skvělá knížka. Děj není nijak strhující. V knize je však popisován neznámý svět, z kterého čiší nejistota a neznámo. Parádní je závěr, poukazující na to, jak se lidstvo vnímá jako zajímavé. Opravdu k zamyšlení.

Mycelium I: Jantarové oči review

01.05.2019 Verified purchase

luxusní české scifi

Naprosté nadšení. Zcela nový nezvyklý svět. Zcela mě nadchlo, že se jedná o českou autorku, což v knize není vůbec znát (nemyslím jen kvůli názvům, které zní skandinávsky). Sice bylo zpočátku obtížnější se zorientovat, protože je čtenář do příběhu vržen po hlavě, ale o to rychleji ho kniha vtáhla a pohltila. Opravdu z ní mám velký dojem. Jen konec je naprosto otevřený, jakoby v půlce kapitoly. Naštěstí v tomto případě šlo ihned navázat dalším dílem.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Volání Kukačky review

01.05.2019 Verified purchase

Neurazí, nenadchne

Taková normální detektivka. Možná jsem příliš kritická, ale chybělo mi v příběhu něco jedinečného, výjimečného. Takový klasický scénář - detektiv ne úplně klaďas. Zápletka nikterak složitá.

Raději bych zůstala u Joanne Rowlingové :)

Lazar review

01.05.2019 Verified purchase

Klasika

Na Keplerovi asi toho moc už nepřekvapí. Spousta násilí, brutality, umírají postavy sympatické čtenářovi... Ale ano, příběh je napínavý a propracovaný. Celkový dojem dobrý, ovšem už bych opustila linii Joona Linny. Obdobně jako u Nesbo, čím víc naposloucháno, tím míň nadšeno.

Přehodit řeku review

01.05.2019 Verified purchase

střet přítomnosti s minulostí

Běžně si tento žánr nevybírám. Knihu jsem zvolila ze zvědavosti, protože aktuálně žiji v blízkosti Slapské přehrady. K místnímu kraji mám velkou vazbu, tato kniha ji snad ještě umocnila. Celkově je atmosféra knihy dost ponurá, a to v obou časových liniích. Ale reálná bohužel. Mrzí mě, že jsem nestihla autorské čtení. Doporučuji.

Někdo blízký review

01.05.2019 Verified purchase

Nejasné až do konce

Doporučuji. Zdánlivě jasný případ, který se však větví na různé varianty. Až jsem si tipovala, že je to 50 na 50, následně 30 na 30 a na 30... pak možná i po 20 procentech. Každopádně správná varianta mě napadla, ale že v takové podobě a okolnostech, to ne. V dnešní době, častého pohřešování, celkem aktuální téma. I vsuvky citací ze sociálních sítí, jsou zajímavé a aktuální, ale mě osobně trochu iritovaly. Ale asi proto, že mě iritují i v realitě. Odposloucháno pomalu na jeden zátah.

Věř mi review

01.05.2019 Verified purchase

Trošku bláznivé :)

Je to příběh plný zvratů. A i když jsem tušila, že to bude jinak, než se zdá, tak předvídatelné to zcela nebylo. A závěr jsem celkem vytušila, ale že až takhle vyhrocené to bude, to jsem zase nečekala. K hodnocení audioknihy to sice nepatří, ale připomínku mám i k "přebalu knihy" - náramně se k příběhu hodí a imponuje, musela jsem pořád koukat na display.

Všemi dary obdarovaná review

02.04.2019 Verified purchase

Ideální pro zfilmovaní

Po prvních kapitolách mě napadlo, zda není kniha předlohou filmu - zcela bych to tak viděla. A ona je. Jen si po dočtení nejsem jistá, zda ho chci vidět. Knížka se mi líbila docela hodně, ale čekám pouze filmový krvák. Ale překvapí. Co se týká interpretů, tak hezké. Občas se mi nezdálo, když interpret jedné osoby o sobě mluvil ve třetí osobě. Dojem to však nijak nezkazila.

Alias Grace review

30.11.2018 Verified purchase

Roztahly příběh bez gradace

Příběh byl docela pěkný. Líbil se mi popis života v tehdejší době. Ale často jsem ztrácela pozornost. Vstupy, kdy byly citovaný básně a články mi příliš nedávali smysl. V tištěné knize by to možná bylo snazší. Pak mi přišla škoda hodně rozleklého závěru a to, že stejně jako v samotném případů není jasno o vině. Ale jsem ráda, že jsem si ji poslechla.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nemilovaná review

29.11.2018 Verified purchase

Doplnění literární gramotnosti

Již od puberty si slibuji, že si od Lustiga něco přečtu. V hodinách Literatury, mě zaujalo vyprávění naší češtinářky. Samotnou knihu Nemilovaná jsem si asi spletla po těch letech s jinou knihou. Tak jsem byla trochu překvapená (před koupí jsem si k ní nic nečetla, ani neposlechla ukázku). Trvalo mi díky tomu asi déle, než jsem se zaposlouchala. Nakonec mě i mile překvapila interpretka, která mě trochu odrazovala.

Nakonec ale tento žánr příliš vyhledávat nebudu, rozhodně nic oddechového.

Pes Jejího Veličenstva review

29.11.2018 Verified purchase

Kočka lepší

Po přečtení a po nadšení ze všech dílů Dalajlamovy kočky jsem byla zvědavá na tento příběh. Představení královny tímto stylem bylo milé, ale do Nelsona se mi vůbec nepodařilo vžít. Dalajlamova kočka mě naopak oslovila tím, že jsem se začala dívat kočičí perspektivou. Zde, tou psí, mi to příliš nešlo. I zde u Psa, byla snaha předat nějaké dobré poselství. Ale za Kočkou to pokulhává.

Letopisy Narnie (komplet 1-7) review

18.11.2018 Verified purchase

do

Měla jsem pocit, že mám mezeru ve vzdělání, když neznám Letopisy Narnie. Teprve při poslechu prvního dílu mi došlo, že jsem ho viděla asi v televizi - a že ani tehdy mě to nijak zvlášť nezaujalo. Asi už postrádám dětský pohled na věc. Zatím jsem poslechla příběhů 5. A to asi spíš z nudy. Zbylé si nechám, až přijde třeba nějaká sentimentální nálada. Pro děti však super.

Osm hor review

18.11.2018 Verified purchase

rozporuplný názor

V knize mi byl ohromě blízký pocit vnímání přírody. A to jak otce, tak i syna. I vztah syna k otce mi přišel velmi skutečný. Kniha působí zvláštně, jak nejsou nijak obšírně popisovány pocity a myšlenky, spíš jen děj. Chvílemi se mi toto zamlouvalo a chvílemi jsem to postrádala. Zřejmě osobitý styl autora. Navíc se mi příběh zda takový bez konce. Což byl asi taky záměr. Prostě zvláštní - netradiční poslech.

Artemis review

18.11.2018 Verified purchase

hezké sci-fi

Byla jsem na knihu zvědavá kvůli autorovi. Marťan se mi zdál mnohem realističtější. Artemis už je opravdu pohádka. Ale zábavná. Odposloucháno hned. Sice bez hlubších dojmů, ale určitě ne se zklamáním.

Příběh služebnice review

18.11.2018 Verified purchase

Opravdu ponuré

Až strašidelné, jak jsou lidi zmanipulovatelní - a to že skutečně jsou. Překvapilo mě, že se nejedná o novodobé dílo. V dnešní době, celkem častých problémů s neplodností, mrazivé. Donutilo mě to shlédnout obě serie seriálu. Nechci hodnotit, co je lepší, co horší. Už jen ze zvědavosti se určitě podívám i na serii třetí. A ráda bych viděla zfilmovaný příběh.

Macbeth review

18.11.2018 Verified purchase

Nesbo pro mě naposled

Musím přiznat, že jak jsem byla nadšená z Lovce hlav a některých knihách o H. Hole, tak už opakovaně jsem byla autorem zklamaná. Syna jsem nedoposlouchala, Krev na sněhu mi přišlo jednoduchoučká. Macbetha jsem chtěla vzdát.. Bylo mi to jen líto, opravdu nerada nechávám rozposlouchané knížky. Překonala jsem se, v druhé půlce už se začala trochu orientovat, možná se i trochu bavit, ale asi to byl Nesbo naposled.

Dveře do léta review

18.11.2018 Verified purchase

Klidný poslech

Kniha mě bavila. Sice jsem ji úplně nehltala, ale líbila se mi. Jen se mi nezdála teorie cestování v čase - že mohla být jedna postava současně dvakrát. Na druhou stranu závěr dal novou myšlenku, že i samotné cestování konkrétní osoby je dané osudem.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Ostré předměty review

18.07.2018 Verified purchase

Opravdu čtivé

Nedošlo mi při výběru knihy, že se jedná o dílo stejné autorky jak Zmizelá. Ale ten styl mi byl tak povědomý, že mě to napadlo. Takže musím říct, že má Flynn opravdu osobitý styl. Ani nevím, zda se mělo jednat o detektivní příběh nebo o horor. Každopádně to bylo dost psycho. Vyposloucháno jedním dechem.

Metro 2034 review

16.07.2018 Verified purchase

Po Metro 2033 velké zklamání

Po přečtení Metra 2033, ze kterého jsem byla nadšená, jsem dost zklamaná. Postrádala jsem napětí, vetší návaznos (v linii dění na povrchu). Dlouho jsem čekala, kdeže je ta zápletka a pak byl najednou konec. Hlavní myšlenkou bylo asi to, že je lidstvo nepoužitelné. To na me ale nezapůsobilo.

Umrlčí cesta review

28.06.2018 Verified purchase

Super včelařská tématika

Moc se mi, jako včelaři, líbila tématika. Vůbec bych ji podle názvu nečekala. (Koupila jsem si na doporučení a pro oblibu autora.) I myšlenka příběhu mi přišla dobrá. Jen vývoj děje nebyl až tak strhující a neočekávaný.

Ovšem nelíbily se mi hudební vsuvky. A to pro to, že báuď byli velmi podobné - ba stejné - jhako v ostrovní trilogii.

Muž a žena review

28.06.2018 Verified purchase

Tak nevím

První novelea Family Frost byla krátká a vtipná. Sice zas dost vulgární, ale tak nějak to sedlo. Dost jsem se nasmála. Ovšem druhá novela Časrodějka z Křemelky už mi tak zajímava nepřišla. I když jsem nic na takové téma asi nečetla, tak mi to přišlo ohrané. Doposlouchala jsem to jen pro to, že jsem neměla v nouzi po poslechu staženou žádnou jinou :)

Za zavřenými dveřmi review

28.06.2018 Verified purchase

Nic strhujícího

Kniha se mi líbila, ale nadšená nejsem, protože vývoj příběhu byl velmi předvídatelný. Ale téma celkem zajímavé. Při představě, že by takový psychopat existoval, tak brrr.

Na interpretku si šlo celkem snadno zvyknout. Jen některá slova tahala za uši.

Dalajlamova kočka a síla meditace review

22.04.2018 Verified purchase

Třetí a opět skvělá

Třetí díl Dalajlamovi kočky je ve stejné duchu jako dva předchozí díly - opět příjemné a milé poslouchání s dobrými radami na šťastnější život. Bylo hezké sledovat vývoj hlavních postav a především Její Svátosti Kočky, z které se ukázkově stává lepší bytost. Závěrečný návod na meditaci byl dobrým bonusem.

Metro 2033 review

28.02.2018 Verified purchase

Velmi ponuré

Musím ocenit. A milá. Chvíli mi trvalo, než jsem se zaposlouchala, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Stísněný pocit, pocit zmaru... Jen mě občas přemohl realista a říkala jsem si, že není zcela promyšlené pozadí děje. Konkrétně to, aby se udály tak velké evoluční změny během dvou generací, to, že stará generace pamatuje život na zemi a mladší už žije z legend v podzemí a bojuje s mutanty. To mi přijde jen těžko uvěřitelné. Ovšem lidské vlastnosti, jako hyenizmus a nabubřelost a domnělá nadřazenost, už uvěřitelné opravdu jsou. "Sice" sci-fi, ale s myšlenkou. Závěr jsem čekala všelijaký, ale takovýto ne. Nějakou tu chvilku jsem po poslechu ještě přemýšlela.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dalajlamova kočka a umění příst review

28.02.2018 Verified purchase

Jak pravdivé

Opět - milý, příjemný, jednoduchý a motivační poslech. Velmi oceňuji, jakou formou autor předává budhistická moudra. Všem kolem sebe jsem doporučovala první díl. Budu i druhý. A těším se na třetí.

Mimo jiné mě velmi baví popis chování Jesky. Typické kočičí chování vysvětlené lidským pohledem.Tyto pasáže jsem měla úplně jasně před očima :)

Dalajlamova kočka review

12.02.2018 Verified purchase

Velká moudra v lehké formě

Velmi přívětivou, nenásilnou a humornou formou autor podává základy budhistického smýšlení. Poukazuje na základy, které dělají život hezčím a šťastnějším. Tím, že je příběh vyprávěn kočkou, se stává i neotřelým. Doporučuji všem, kteří se tématikou zabývají anebo zabývat chtějí. Jdu rovnou na další díl.

Do vody review

15.01.2018 Verified purchase

Hawkinsové jsem nepropadla

Tak jak jsem byla celkem v rozpacích z Dívky ve vlaku, tak tady už nejsem. V Dívce se mi pletly jen dva hlasy. Zde jsem se ztrácela ve značně větším měřítku. Mnoho postav, zdlouhavý příběh. Žádná hlubší myšlenka. Jen kruté mezilidské vztahy. Nelituji, ale nezopakuji.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

15.01.2018 Verified purchase

Dětská fantazie

Muž jménem Ove je nepřekonatelná knížka. Ale i u této si nejsem jistá, zda je příběh víc veselý, nebo víc smutný. Každopádně leckoho může vrátit do dětství, pokud měl skvělou babičku - babičku pro každou špatnost. Je zde vidět ten nádherný okamžitk, kdy se sejde věk babičky a vnoučete. Ten věk, kdy si mentálně nejvíc rozumí - plánují a fantazírují. Poslech mě opakovaně přivedl k slzám. Bylo mi strašně líto, že jsem už o babičku přišla. Ovšem opět jsem si uvědomila, jak byla skvělá. Knihu doporučuji.

Zkurvenej příběh review

15.01.2018 Verified purchase

zkurvenej temnej příběh

Chvíli mi trvalo, než se mi podařilo zaposlouchat. Ale stálo to za to překlenout. Zajímavé pojetí detektivky. Líbily se mi dětské postavy a jejich pohled na svět. Ve střetu s dospělými ještě prohlubovaly temnotu příběhu. Děj měl několik pěkných zvratů.

Norské dřevo review

15.01.2018 Verified purchase

Velmi specifické

Poslouchala jsem během deštivých dnů. Za slunečných by se snad ani nedalo. Opravdu se celou knihou nesou chmury. Zatím jsem nečetla nic, z čeho bych měla podobné pocity. Jediné, co bych vytkla a co mě zaráželo, proč všechny ženské postavy nebyly interpretovány ženou. Tento fakt pro mě absolutně zkazil závěr. Přišel mi, jako by ke knize ani nepatřil - bohužel působil velmi komediálně.

Rychlé šípy (komplet 3 alb) review

15.01.2018 Verified purchase

sympatická klasika

Dramatizované podání bylo autentické a asociovalo mi filmovou verzi. Podporovalo napínavou atmosféru (i přes skutečnost, že se jedná o známý příběh) a podněcovalo představivost starého města. Jediné co mě mrzelo, že jsem se ke knize nedostala v dětském věku. Byla bych nadšená.

Mráz review

15.01.2018 Verified purchase

jednoduchý případ

Oproti předchozím knihám mi zápletka přišla průhledná hned od začátku. Zcela jsem viděla, jak bude tato detektivka zfilmována a to bez nějakého velkého ohlasu. Neurazila, nepotěšila. Od autora si dám chvíli pauzu, ale asi se k němu zas někdy vrátím.

Kosmonaut z Čech review

15.01.2018 Verified purchase

Příjemný poslech

Někde jsem narazila na přidovnání knihy k Malému princovi. Proto jsem čekala hlubší "filozofování". Ale zklamaná určitě nejsem. Hlubších myšlenek je v příběhu několik. Ale i přes smutné okamžiky jsou v něm i veselé - nebo spíš milé.

Na tento titul jsem narazila náhodně (díky Víkendovce) a jsem za to ráda. Jen tak mi tenhle příběh z povědomí nezmizí.

Výjimeční lidé review

10.07.2017 Verified purchase

nesrovnatelné s trilogií Lewis

Po přečtení trilogie z ostrova Lewis mi tato kniha k autorovi neseděla. Zápletka byla slabá. Řešení příběhu bylo poněkud snadné, rychlé, spíš tak nějak jako vedlejší. (Jen mě vedlo k zamyšlení, jak internet změnil svět..) Po linii postav byl příběh docela zajímavý. Ale čekala jsem víc - přemýšlím, zda v Enzovi pokračovat, nebo se pustit do autorových čínských thrillerů a nebo si od autora dát raději pauzu.

P.S. review

10.07.2017 Verified purchase

Odpočinkové

Velmi jsem se těšila, protože autorku, jako herečku, mám velmi ráda a protože jsem po sérii severských detektivek potřebovala něco vřelejšího, svižnějšího a vtipného. To jsem také dostala, ale unesená jsem oproti očekávání nebyla. Ale myslím, že je to věkem a životními zkušenostmi. Pokud bych již byla matkou, možná bych knihu více chápala. Takto jsem se s ní nijak zvlášť nesžívala.

Z tohoto žánru u mě stoprocentně vede kniha Matky to chtěj taky od Ireny Obermannové, na kterou jsem po dlouhé době stále nezapomněla a stále ji řadím mezi to nejlepší, co jsem kdy poslouchala.

Nebezpečné známosti review

10.07.2017 Verified purchase

Čekala jsem víc

Jsem zklamaná. Po přečtení Lolity mě navnadil článek Když (audio)knihy pobuřují - http://blog.audiolibrix.com/zajimave-audioknihy-ke-stazeni/kdyz-audioknihy-poburuji/

Forma epistolárního románu je sice zajímavá, ale příběh mě rozhodně nepohltil. Naopak mě chvílemi nudil. Na obraty "ach, jsem tak šťastná/ý a ach, jsem tak nešťastná/ý jsem byla úplně alergická. Jsem sice ráda, že jsem si touto klasikou doplnila vzdělání, ale určitě se k ní nemám chuť vracet (a to ani ve filmové verzi)

Krev na sněhu review

10.07.2017 Verified purchase

oddechováí detektivka

Tato kniha od Nesbo mě nijak neurazila, ale také nijak zvlášť nenadchla. Olav, hlavní postava, je sice "záporňák", ovšem na můj vklus až moc velký slušňák. Příběh až překvapivě rychle a příjemně odsýpal. Bohužel zápletka se dala velmi rychle prokouknout. Takže k závěru jsem byla zklamaná, čekala jsem, že nás autor bude více tahat za nos.

Lovec králíků review

29.04.2017 Verified purchase

Barvité líčení násilí, slabší detektivní zápletka

Kniha se poslouchala velmi dobře, ale … Příběh nemá hlubokou zápletku. Vrah byl na můj vkus velmi brzo vyzrazen. I když tipovala jsem ho správně již v počátku. Takže knihu jako detektivku bych hodnotila jako slabou. Jako thriller již jako dobrou. Veškeré scény, včetně násilných, kterých je v knize opravdu velmi mnoho, jsou barvitě a do detailu popisovány – naprostý scénář pro film. Některé pikantní vsuvky byly příjemným zpestřením, ale bez kontextu. Dokonce jedna ze série vražd, působila jako vsuvka. Dále v příběhu se na ni tak nějak zapomnělo. Přijde mi, že Kepler vsází čím dál tím víc na bulvárnost. A epilog? Ten nebyl závěrem, ale pouze upoutávkou na další díl. Celkově mám z knihy dojem, že sice dobře zabavila během deštivých dnů, ale že se jedná pouze o velmi komerční dílo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Syn review

17.04.2017

zklamání - stále nedoposloucháno

Série Harry Hole se mi líbila. Některá kniha více, některá méně. Zde jsem počítala, že nebude, proto jsem nebyla připravená srovnávat. Naopak jsem se i zvědavě těšila, protože z Lovce hlav jsem byla naprosto nadšená. Ale... hned v úvodu jsem se ztrácela. Už jsem váhala, zda má cenu tuto knihu číst a věnovat ji čas. Proto jsem se podívala sem do recenzí. To co mi dějově uniklo, jsem si doplnila :) a trochu se navnadila, že tomu mám dát šanci. Ale teď, v půlce, to skutečně vzdávám. Možná jen nejsem dobře naladěná, možná se potřebuji více soustředit. Na mě teď příliš složitý a nepřehledný děj.

Myslím, že se k ní někdy vrátím, ale nejdřív až doposlouchám svůj nemalý seznam, který jsem si ve zklamaném rozpoložení sestavila.

Matky to chtěj taky review

17.04.2017

Velmi příjemná oddychovka

Mohu jedině doporučit. Rozhodně se nejedná o laciný příběh, naopak. Podněcuje i k zamyšlení. Jedna z mých prvních audioknih, na kterou určitě nezapomenu.

Co na mě také celkem zapůsobilo, tak Matyldin první dojem z norského studenta. Osobní zkušenost mám stejnou.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

17.04.2017 Verified purchase

Fantasy ano, horor ne

Přestože jsem měla větší očekávání, jedná se o hezkou knihu se zajímavou myšlenkou. Líbila se mi provázanost dvou světů. Hororových prvků tam pro dospělého však příliš není. (Bála jsem se pouze jednou.) Ovšem pro dětského čtenáře to skutečně může být strašidelný příběh.

Po přečtení jsem shlédla i film. Nevím, ale možná se mi líbil víc jak kniha. I když v některých bodech se od předlohy lišil a závěr, který je předpokládám obsahem druhého dílu, byl vcelku kvapný.

Druhý díl si možná také někdy poslechnu, ale nedávám mu prioritu.

Poslední Aristokratka review

06.03.2017 Verified purchase

neurazí, ale neobohatí, ani nijak zvlášť nerozesměje

Po poslechu několika detektivek jsem si přála něco pro odlehčení. Těšila jsem se na humor. Byla jsem ale zklamaná. Některé pasáže byly úsměvné, ale pro mne určitě ne k upřímnému smíchu. Vtipné glosy se opakovaly tak dlouho, až nebyly vtipné. Všudypřítomné ironie bylo až příliš.

Interpretace mi extra sympatická nebyla. Až mě trochu dráždilo, když se vyprávění rozhovorů formou scénáře poněkolikáté opakovalo. (Za to však interpretka nemůže.)

Pokud si někdy poslechnu další díl, tak pravděpodobně jedině z nudy a trošku ze zvědavosti, kam má příběh rodiny Kostků směřovat.

Playground review

03.03.2017 Verified purchase

Barvité, akční, plné násilí a smutku

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli autorovi. Jinak bych žánr fantasy zřejmě nezvolila. Musím ale říct, že příběh mě bavil. Opravdu barvitě vylíčené prostředí, ale i veškeré násilí, kterého nebylo zrovna málo. Před očima mi běžel jasný akční film. Byly scény, které mě skutečně dojímaly a hned několikrát mě přivedly k pláči. Obdobně jak u detektivek od počátku tipuji vraha, tak jsem tipovala, jak moc špatně příběh skončí. Od Keplera jsem určitě jednoznačný happyend nečekala.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Lolita review

22.02.2017 Verified purchase

nic veselého

Jsem ráda, že jsem se dostala i k této "klasice". Na svou dobu určitě velmi kontroverzní téma, v dnešní době však až tak pikantně nepůsobí. Nabokova slovní virtuozita mi blízká nebyla - příběh natahovala, až jsem občas ztrácela pozornost.

Interpretace výborná.

Lovci hlav review

28.01.2017

Velmi napínavé - snad nejlepší Nesbø

Má první kniha tohoto autora a snad i nejlepší. Zcela mě nadchla. Jak charakterem postav (vysloveně „slizkým“ hlavním hrdinou), tak stylem podání příběhu. V jednu chvíli děj úplně jasný před očima v druhou překvapení, že je vše úplně jinak. Čtenář je dokonale tahán za fusekli. Nešlo jinak, než poslouchat téměř na jeden zátah!

Dívka ve vlaku review

27.01.2017 Verified purchase

Nezvyklé pojetí hlavních postav

Co se týká příběhu – nejedná se rozhodně o zapeklitou detektivku, ale o příběh s detektivní zápletkou zásadně založeny na psychologii postav. V knize nefigurují postavy s výjimečnými vlastnostmi, ale s celkem běžnými charaktery, s reálnými životními zkušenostmi a starostmi. Obecně se mi líbí, když hlavní postavy nejsou jednoznační klaďasové. Ale teď mi bylo až nepříjemné, jak nesympaticky na mě postavy působí. Příběh svádí k zamyšlení, proč se člověk chová, tak jak se chová… kam až ho okolnosti můžou zavést. Myslím si, že každá čtenářka se může v jedné ze tří ženských postav alespoň krátce vidět a pak si říkat, opravdu bych se chovala takhle? Až takhle strašně!? Zda knihu doporučit mužům, nevím. Každopádně to pro ně může být dobré, snad i zajímavé, nahlédnutí do různých stylů ženského smýšlení.   Interpretace – zprvu jsem se trochu ztrácela a dva ženské hlasy obtížně rozeznávala. Tím však nehaním bezesporu výborný projev interpretek. Po chvilce soustředění jsem si navykla a velmi dobře se zaposlouchala.