User Michal's Reviews

Syn review

10.12.2018

Temné

Temná kniha s dobrým tempom a prekvapujúcim záverom. Celý dej sa točí okolo trojuholníka spása - vykúpenie - láska. Tradične Nesbo rozohráva niekoľko dejových liniek s veľkým počtom postáv (kde sa môže človek niekedy strácať) ale inak plynie príbeh veľmi voľne, prirodzene a napínavo. A Harry tu vôbec nechýba. Určite sa oplatí vypočuť, je to veľmi profesionálne načítané, čím je zážitok ešte viac dramaturgicky umocnený.

Netopýr review

05.12.2018

Za očakávaním

Ak vám budú radiť, aby ste nezačali počúvať sériu s Harrym Holeom touto knihou, poslúchnite ich (na rozdiel odo mňa). Pomerne skoro sa dovtípite kto je vrah, niektoré pasáže sú vyslovene nudné a zbytočné. Plus prišlo mi zvláštne predstaviť hlavnú postavu celej série pre ňu v cudzom prostredí. Ale načítané (Hynek Čermák) je to výborne.

OPEN: Andre Agassi review

04.12.2018

Prečo?

Najprv k samotnému obsahu - kniha je skvelá, vynikajúco napísaná, jedna z najlepších športových autobiografií aké som čítal/počúval. Kto poznám "Ja som Zlatan Ibrahimovič", tak toto je podobné.

Ale absolútne nerozumiem, ako sa takáto interpretácia mohla dostať na trh! Najprv som si myslel, že niekto si len robí srandu a po dvoch minútach naskočí skutočná interpretácia. Je tak neuveriteľne zle načítané, až sa čudujem sám sebe, že som vydržal 25 minút. Musel som si zaobstarať anglickú verziu. Toto je naozaj profesionálne komerčne vyrobená audiokniha, ktorá sa predáva? Zlá výslovnosť, dikcia, narábanie s hlasom, hlasitosťou. Ak by ste si ju načítali doma pri vysávaní, výsledok nebude horší. Naozaj to nie je vtip, alebo sociologický výskum, že čo všetko sú schopní čitatelia/poslucháči vydržať?

K2 - 8611 m review

25.11.2018

K2 - zóna smrti

Niekedy možno komplikovanejšia štruktúra popretkávaná listami je zbytočná a mätúca, ale samotný príbeh je strhujúci. Ak máte radi vysokohorskú tému, toto vás nesklame. Od vtipných momentov prípravy na celú expedíciu až po momenty keď ide o holý život, si čítaním alebo počúvaním vo výbornom podaní M. Táborského priblížite, čo to znamená vystúpiť na druhú najvyššiu (a najťažšiu) horu sveta. A to v časoch, keď ešte komerčné výstupy neboli tak rozšírené a na osemtisícovky sa nedostal ktokoľvek.

Lolita review

25.11.2018

Výnimočné

Aj keď to najskôr poznáte vďaka filmovému spracovaniu s J. Ironsom, knižné spracovanie pridáva ešte ďalšiu dimenziu tomotu monumentálnemu dielu. Temné zákutia života predložené absolútne naturalisticky bez snahy prikľášľovať alebo zamlžovať danú realitu. Z literárnej stránky absolútne majstrovstvo slova Nabokova. Audio spracovanie bolo takžiež výborné, počúvalo sa to viacmenej samo.

TO review

25.11.2018

Najkomplexnejší King

Absolútny vrchol Kingovej tvorby. Len niekto s takou predstavivosťou ako King dokáže vymyslieť tak komplexný príbeh a podať ho takým spôsobom, že stotožniť sa s hlavnými hrdinami trvá asi tak 2-3 strany. Aj tí, ktorí Kinga nikdy nečítali by si mali To prečítať/vypočuť. V tomto žánri sa nič lepšie nájsť nedá.

Dva proti Říši review

14.11.2018

Výborné

Kniha veľmi dobre dokumentuje to, na čo pri spätnom hodnotení historických udalostí často zabúdame. A to, že výsledok rôznych aktov a činov vôbec nie je dopredu stanovený a v konečnom dôsledku rozhodujú (môžu rozhodovať) detaily. "Veľké" dejiny sú často výsledkom "malých" epizód, rozhodnutí konkrétnych ľudí, jednoduchej náhody či zhody okolností (zaseknutá zbraň a pod.). A zbytočne sa na to snažíme napasovať zložitý retrospektívny determinizmus. O to väčšiu váhu má hrdinstvo Gabčíka, Kubiša a ďalších. Audio spracovanie knihy je bezchybné, výborne sa počúva.

Macbeth review

09.11.2018

Nesbo pridal na tempe

Dejovo asi najrýchlejší Nesbo (oproti sérii s Harrym Holeom). Rýchle tempo a akcia mi veľmi vyhovovali, nudnejších pasáží je fakt minimum. Zatiaľ najlepší Nesbo, čo som čítal/počúval. K dobrému dojmu prispela aj výborná interpretácia.