User Al's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Země lidí review

23.02.2021 Verified purchase

Malý velký princ

Jméno tohoto autora mám po léta spojeno toliko s Malým princem. Tak konečně napravuji tento dluh. Je až neuvěřitelné, jak dokáže spisovatel - letec popisovat obyčejné příběhy a zároveň hrůzy, které způsobují lidé vedením válek. Jeho poetiky je tak v drsném kontrastu tvrdého životního údělu, který si autor vybral.

Interpret je skvělý, už dlouho jsem Jana Hartla nikde neviděl ani neslyšel. A tohle byla “bomba”!

Zlá krev review

22.02.2021 Verified purchase

Podvod, kam se podíváš

Tak jistě, mám nápad a zda se šílený, ale jdu za tím a strhnu ostatní atd. Takhle vznikla řada vynálezů, nejen iPhone. Autor zdůrazňuje, ze nedostudovala, nicméně i Jobs a Gates nejdřív vymýšleli a pak si vystudovala, co jim bylo po chuti. Tahle bouda je ale příkladná. Protože tady nešlo jen o nějakou hru nebo tak něco, tady byly v sázce lidské životy. A trvalo to dlouho, i Bidena to zaujalo...

Čemu se vlastně divit. Hru s čísly tu s námi hrají pořad a už rok. A jak praví klasik, není potřeba vymyslet konspirační teorie, stačí sledovat, kam tečou peníze.

Zatraceně poučný příběh, dobře napsán a velmi solidně a poutavě načten.

Jak získávat přátele a působit na lidi 2019 review

21.02.2021 Verified purchase

Překvapení

Dlouho jsem s touto knihou otálel, protože jsem měl pocit, ze jde o překonáno záležitost. Není tomu tak. Autor knihu napsal vlastně devadesáti lety a vůbec to není znát. Je v mnohem aktuální. I když byl autor i za svého života mnohdy kritizován, myslím, ze většina myšlenek je dobrá a přínosná v jakékoliv době a v jakémkoliv oboru.

Co se interpretace tyče, hlas vynikající, přednes skvělý, jen trochu zbytečně zpomalené.

Knihu doporučuji všem, problémy Vám nevyřeší, ale v mnohem ukáže cestu.

Angličtina - vlastnosti pro pokročilejší B1, B2 review

17.02.2021 Verified purchase

Přeložte...

Opět stejný model: slovíčka, tam i zpět, pak věty, z angličtiny do češtiny a zpět, poslech, procvičování, opakování. Jednoduché, tedy dokonalé, ani ne tolik nových slov, jako spíše nových spojení. Malé překvapeni tentokrát - nasty bastard!

Tedy poděkování různým autorům a interpretům. Mohu jen doporučit!

Šíleně jednoduché review

15.02.2021 Verified purchase

Jednoduchost je koncept

Jednoduchost je těžší než složitost, je těžké myslet jednoduše ve světě složitostí, ale stojí to zato. Některé fráze z této knihy tesat do kamene!

Když jsem si koupil první iphone, měl jsem s ním velký problém. Před tím jsem měl léta Nokie s OS Symbian, pak chvilku Microsoft mobil, či jak se to jmenovalo, na mobily s Androidem jsem také chvilku ťukal a pořád a pořád něco nastavoval.... Největší problém pak nastal právě s iPhonem, než jsem zjistil, že nemusím nastavovat vůbec nic! A to je celá filosofie, kterou Steve Jobs vytvořil. Jednoduchost je dokonalá!

Kniha je oslavou právě zmíněného Jobse, ale je zároveň návodem k tomu, jak přemýšlet obecně. Jednoduše.

V jednoduchosti je veliká síla. A dobrat se k tomu, vyžaduje opravdové úsilí.

Autor vystihl dokonale celou myšlenku a interpret svým přednesem , jen podtrhl.

Doporučuji všem, kteří se dívají na svět složitě.

Diabol v zrkadle review

11.02.2021 Verified purchase

Příjemná oddychovka

Opět Juraj Červenák, tedy autor dříve spíše fantasy literatury a dnes zejména historických detektivek. Zvláštní dvojice kapitána Steina a notáře Barbariče (nebo trojici spolu s Jarošem) vyšetřuje tentokrát ve Vídni. Autor v minulé knize "znectil" Prahu a nyní Vídeň. Pochopitelně to myslím v nadsázce, lumpové byli jsou a budou všude a v jakékoliv době a bohužel metody se nemění, mění se sice zbraně a prostředky, ale to je asi vše.

Jako u předešlých knih i tato je velmi přesvědčivá a nenechává čtenáře na pochybách. Do děje "vniknete" hned po úvodní krátké větě a nepusí Vás až do konce. Je to hodně dobré a čtivé a i když si to nehraje na dějepis, jsou zde vidět i skutečné postavy a reálie.

Technická angličtina review

09.02.2021 Verified purchase

Osvědčená kombinace

V osmi kapitolách - výroba, logistika, materiály, nástroje..... osvědčenou metodou, tedy zavedeným stylem již podobných audioknih, autoři nutí posluchače vnímat nejen význam a výslovnost, ale celkový koncept. sloíčka na dvakrát tam i zpět, slova a věty taktéž a nakonec jen věty tam i zpět, tedy jednou z AJ do ČJ a pak z ČJ do AJ.

Jelikož jde zde o "různé autory" a zároveň "různé interprety", nelze být úplně konkrétní. Nicméně interpretace i skladba je výborná.

Ať pokračují "různí"

Stát se investorem review

02.02.2021 Verified purchase

Investovat či spekulovat?

Od této knihy jsem nic neočekával a zřejmě to způsobilo mé nadšení. Autor vychází z klasiků investování a často je cituje. Warren Buffett, Benjamin Graham jsou nestoři a průkopníci v této oblasti. Autor je nezveličuje, ale ani nehaní. Používá celou řadu myšlenek a úvah i od jiných autorů, nikomu nic nevnucuje, jen ukazuje cestu. Velice dobrá a užitečná kniha.

interpreta jsem dosud neznal, ale chválím na sto procent.

Život na Mississippi review

21.01.2021 Verified purchase

4300 mil

Tak jestli chcete poznat kus Ameriky, nečtěte zprávy, ale čtete Marka Twaina. Kniha je něco mezi autobiografií a cestopisem. Autor s láskou líčí zážitky ze svého mládí, které z části trávil na parnících brazdící Mississippi. Je to úžasné vyprávění podtržené skvělým hlasem interpreta.

V závěru je krásná myšlenka o vzniku Ameriky: nejdříve byla whiskey, pak misionář, poté přišli první osadníci, za nimi obchodníci, desperáti, s nimi soudci a advokáti a nakonec filuta, který měl jakousi starou koncesi na všechno, co vzniklo před jeho příchodem.

Anglická gramatika A1, A2 review

14.01.2021 Verified purchase

Cestou do školy...

Úplné základy anglického jazyka v klasické kombinaci slova a věty jedním a pak druhým směrem a nakonec poslech a rozumné množství gramatiky. Zvolil jsem to právě pro dceru a každodenní (pokud to tedy šlo) desetiminutovou jízdu autem do školy. Bude to chtít opakovat. Ale o to právě jde. Využitý čas v krátkém časovém úseku byl naprosto ideální.

V tieni review

09.01.2021 Verified purchase

Bestie?

Nerad bych naznačoval děj příběhu, jen mě napadá pro malé srovnání film Mužská záležitost a Případ kriminálního rady. A dost. vyprávěno tak, jak je u autora zvykem, s patřičným napětím a klasickými "prostřihy" dějových linií. I když, na rozdíl od jiných detektivek, lze tušit vraha zhruba od poloviny příběhu. Ale to nic neubírá na napětí, spíše naopak. Jako v jiných knihách, tak i zde autor upltňuje znalost prostředí, popis policejní práce, jako by byl jedním z nich...

MM nutno pochválit!

Anglické konverzační otázky a odpovědi pro pokročilé review

21.12.2020 Verified purchase

Do třetice...

Nejprve mírně, pak středně a nyní pokročile. Stejný způsob, dvakrát anglicky, jednou česky a pak odpověď. Nejde o rodilého mluvčího a právě to e inspirující! Prostě je vidět, že to jde a že může každý. A zejména délka lekcí - 50 kapitolek po asi dvou minutách je dobře aplikovatelná zejména při jízdě autem.

Špion, který přišel z chladu review

21.12.2020 Verified purchase

Autor je špion

Autor se po vydání svém románu už nezbavil obvinění, že není bývalým agentem MI6. Tak věrohodně působil jeho příběh. A poměrně zdařile, až je to s podivem, se podařilo toto dílo zfilmovat. Mistrně rozehrané drama dvojtého agenta nebo trojtéhho, který stejně končí tak, jako všichni agenti, kteří si začnou klást otázky a přemýšlet o smyslu své práce.

Bohužel zrovna v době, kdy jsem knihu četl-poslouchal, autor zemřel.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nebe nezná vyvolených review

12.12.2020 Verified purchase

Muž @ žena

Obyčejný příběh muže a ženy. Jednoduché věrné zpracování relativně běžného vztahu mezi mužem a ženou.

Ale způsob zpracování (myslím autora) je jedinečný a osobitý. Klérfajt psáno pochopitelně jinak, mi evokuje myšlenku jasného ohne, který se vane vším, tak jako vzduch. Vydechneme a není nic.

EMR je nedocenitelný a nenahraditelný svým jazykem a formou.

Konverzační business otázky a odpovědi review

11.12.2020 Verified purchase

Yes

Ve 48 kapitolách více než 500 otázek a odpovědí na dané téma. Byť autor není rodilý mluvčí, je to rychlé stručné a dobře namluvené, možná i lepší, než od rodilého mluvčího, protože každý je od někud a člověk nemusí mít zrovna znalosti profesora Higginse, aby mluvil dobře anglicky.

Atomové návyky review

11.12.2020 Verified purchase

Návyk - zlozvyk

Celý život je složen z celé řady stejných nebo opakujících se situací, tedy určitých návyků, které se naučíme v dětství nebo zlozvyků, které přidáváme tím, že si vše snažíme usnadnit během dospívání a dalšího života. Podstatné je tedy zjevně to, jak je od sebe odlišit a ty negativní se snažit eliminovat a ty "gativní" prohlubovat a udržovat. Kniha je poměrně stručná a celkem kvalitně namluvená.

Umění milovat review

11.12.2020 Verified purchase

Láska je tu s nami...

Nebo jinak, kdo nemiluje sebe sama nemůže milovat bližního svého. Klasika od německého psychologa má stále co říct. Je totiž jednoduše výstižná a aplikovatelná. I přes to, že se názory a pohled na svět vyvíjejí. Vztah lásky a konzumu doby může být někým vykládán jako marxistický, ale to je prostě fakt, bez ohledu na společenské uspořádání a politické smýšlení.

Hriech náš každodenný review

17.11.2020 Verified purchase

Odpudivá realita

Děsivé téma, známé spíš z cizí literatury, či filmografie. Ale bohužel stále, i u nás, tabuizované a vysokými hodnostáři té celosvětové velké instituce, záměrně nejmenuji, omlouvané a tudíž obtížně vyšetřované. Typicky DD, vlastně jedna ze starších detektivek.

Napočítal jsem již 30 knih tohoto autora a všechny jsem slyšel nebo četl a musím říci, že je to stále čtivé poutavé i zábavné. Autor dovede perfektně popsat prostředí i policejní práci.

Interpret není špatný, dokonce bych řekl, že se hodně zlepšil v intonaci i celkovém projevu.

A group of detectives

Anglické konverzační otázky a odpovědi pro středně pokročilé review

12.11.2020 Verified purchase

Další 50 bez obav

V návaznosti na předchozí mírně pokročilé i zde solidně sestavené otázky a odpovědi. Nejlépe využitý čas v autě! Věty jsou stejně jako v předešlém bloku sestaveny formou dvakrát otázka překlad a reakce. Gramatiku lze fixovat právě bez dlouhého přemýšlení přímo z poslechu. Autor, jakožto učitel, namlouvá sám, tedy není zde rodilý mluvčí. Ale tomu nic neubírá na perfektní výslovnosti.

Dostojevskij, dramatizace E.F.Burian: Bílé noci review

12.11.2020 Verified purchase

Klasika

Trocha sentimentu, trocha romantismu, skoro má posluchač pocit, že jde o rozsáhlejší báseň. Není zde ta pozdější ponurost Dostejevského tvorby. Nesmělý mladík se dvoří dívce, která čeká jiného. Interpretace dokonalá, dominuje František Němec. Je to skvělá ukázka tvorby divadla EFB.

Zámožnost všem review

12.11.2020 Verified purchase

Projev

V úvodu je řečeno, že toto bylo sepsáno z projevu Tomáše Bati. A skutečně i dokonalým přednesem interpreta to celé vypadá jako projev. Moudré myšlenky moudrého muže. Jednoduché zásady cedení podniku a práce s lidmy. Dnes existuje mnoho různých směrů a proudů vedení, ale baťovské rady jsou základem.

Anglické konverzační otázky a odpovědi pro mírně pokročilé review

12.11.2020 Verified purchase

Bez obav

V padesáti cca dvouminutových blocích autor srozumitelně řekne dvakrát po sobě otázku, pak jí přeloží a odpoví, většinou krátce. Je to jednoduché, srozumitelné, věty jsou běžné a odpovídají dané úrovni. Není třeba dlouho přemýšlet nad gramatickými jevy, ty při opakování vlezou do paměti, jako malá násobilka.

Cesta slepých ptáků review

01.11.2020 Verified purchase

Sci-fi klasika

Pokračování románu J. Verna? Skvěle provedená dramatizace. Forma vyprávění je jakoby dokumentární. O to víc působí skutečněji. Autor toto dílo vytvořil trojdílné, stálo by za to i pokračování. Ano, je to spíše pro mládež, ale co na tom. Souček, kromě toho, že psal záhady, byl záhadný sám o sobě. Jen matně si vzpomínám na seriál rozhovoru ze 70. let, kdy vysvětloval, mimo jiné, jak vypadá 4 rozměrný prostor. Dodnes nedoceněný autor.

Tři povídky Ludvíka Součka review

01.11.2020 Verified purchase

Sci-fi klasika

Jeden z nejlepších spisovatelů sci-fi a zároveň literatury faktu. Tyto povídky znám dávno od mládí. Tedy kromě broučků. Cestování časem je zajímavé téma již mnohokrát zpracované, ale problematika levotočivosti aminokyselin je ve světě sci-fi poměrně ojedinělá. Dramatizace je zdarilá, ostatně jako jiná podobná rozhlasová tvorba, která má u nás dlouhou tradici.

2001: Vesmírná odysea review

26.10.2020 Verified purchase

Klasik Sci-fi

Jak bývá málokdy zvykem, nejprve byl film, na kterém autor spoluvytvářel scénář a potom až román. Je to úchvatný příběh o tom, co se může stát, když počítač převezme plně kontrolu nad vším. Závěr je naprosto neskutečný: jiné světy, jiné dimenze, čtvrtý rozměr snad, nebo pátý, kdo ví. Autor má úžasnou fantazii. A co teda ten černý monolit???????

Štyri epištoly k ľuďom review

26.10.2020 Verified purchase

Poselství

Epištola - dopis - poselství... Nebo prostě úvahy básníka o životě, lidech, o pravdě, o údělu. Téma zjevně souviselo s dobou vzniku (1968). Milan Rúfus je bezpochyby jedním z největších básníků a zdá se, že bohužel trochu opomíjeným.

Interpreti pochopitelně výteční.

Smrt je mým řemeslem - Mistři slova review

26.10.2020 Verified purchase

Jawohl

Nejprve bych zmínil interpreta, o kterém musím říci, že mě překvapil. Některé pasáže působily jeho přičiněním ještě děsivěji. Dále je poměrně zajímavá forma překladu, která občas zachovává německé výrazy, což svou strohostí podtrhuje vojenskou atmosféru.

Co se příběhu týče, celá zpověď působí tak, jakoby se dotyčný člověk vlastně ničeho nedopustil, vykonával jen rozkazy. To byla obvyklá fráze obhajoby při Norimberských procesech. Tady to má ještě jiný nádech. Daný zejména tím, že hlavního protagonistu známe od dětství.

Merle je geniální vypravěč.

Stařec a moře review

26.10.2020 Verified purchase

Staré a tudíž dobré

Ani nevím jak charakterizovat toto geniální dílo. Vlastně obyčejný příběh o obyčejném rybáři a jeho náhodném úlovku, o který nakonec přijde kuriozním způsobem. Při poslechu má člověk dojem, že je s ním na lodi, že loví ryby, že hladoví, jen aby ulovil svou rybu.

Interpret je vynikající, celý Santiago. Četl jsem to kdysi dávno, pak jsem viděl film a po letech se touto formou vracím. Je to vskutku literární klenot.

Malevil review

06.10.2020 Verified purchase

Ta věc...

Vize postapokaliptického světa je stále aktuální téma. A dnes možná více než dříve. Byť je to již starší dílo, a odehrává se v 70. letech, není to vůbec znát. Mistrovské vykreslení postav, prostředí, zápletky, to vše působí naprosto skutečně a proto děsivě.

Zajímavé je pojetí audioknihy jako dramatizace nebo hra. Výkony jsou vynikající a povyšují dílo o další rozměr.

Tedy podtrženo a sečteno: dá se poslouchat opakovaně.

Spomienkou si ťa privolám review

01.10.2020 Verified purchase

Nejen Sova

Vzpomínky jsou skvěle! Něco znám ze slovenské tv3, která poušti starší inscenace a také z csfilm kanálu. L. Chudík je úžasný vypravěč a herec. A stará dobra kapela je hodně zajímavá, dosud jsem znal jen jako Nezralé maliny. Dlužní vzpomenout i na ostatní v ukázkách. Zejména pan Dibarbora a Valach.

Einstein - Jeho život a vesmír review

01.10.2020 Verified purchase

Autorita

Tak dlouho jsem pohrdal autoritami až jsem se sám stal autoritou.

Isaacson je skvělý a co je hlavní, neuchyluje se k žádným svým úvahám a drží se striktně faktů. Vychází z korespondence ze záznamů. Poprvé jsem měl to potěšeni přečíst si jeho knihu o Jobsovi.

Einstein je prostý člověk s neuvěřitelnou představivostí a nadáním. To vše doplněno obrovskou pílí a pracovitostí. Co je nejvíce překvapující, zpočátku neměl žádné zázemí pro své výzkumy a vše se odehrávalo v jeho hlavě.

Nádherný popis fyziky, skoro bych řekl, ze kdo neměl fyziku rad, po této četbě (poslechu) si ji oblíbí. Vše je popsáno srozumitelně a velmi poutavě. Zajímavá je i sonda do jeho soukromí.

Klbko zmijí review

29.09.2020 Verified purchase

Opět na hraně

Tou hranou mám na mysli propojení organizovaného zločinu a soudní moci. Závěrečná kapitola naznačuje, že příští kniha by mohla být ještě aktuálnější. A v případě autora by asi nebyla tak naivní, jako ta, která už o vraždě novináře vyšla. Kniha DD je zárukou kvalitní detektivky. Jako vždy popis policejní práce a znalost prostředí přinášejí další nevšední zážitek. Co se tyče interpreta, myslím, ze se s tím popasoval celkem dobře.

Navždy plynule review

23.09.2020 Verified purchase

Každý se může naučit všechno

V zásadě nic nového, čímž nechci říci, že je to špatně. Naopak. Jen naučené postupy umět aplikovat. Osobně mám problém s tvorbou kartiček, ale asi na tom něco je. Lepší fixace paměťové stopy pomocí emocionálních prožitků a multimediálních prostředků skutečně funguje, jak říkávali již dříve staří kantoři - uč se s tužkou v ruce! Co je nejzajímavější? To, že není striktní a nakaždém způsobu učení hledá to dobré a naznačuje, co moc nefunguje. Příloha textů cca 120 stran je poučným doplňkem.

Anglická gramatika B1 review

13.09.2020 Verified purchase

Opakování je matka moudrosti

Další skvělá příležitost, jak si zopakovat kousek gramatiky a slova, vesměs z 95% běžně používaná. Anglicky mluvčí je perfektní a vše probíhá podle zaběhnutého schématu. Pochopitelně lze poslouchat opakovaně.

Jak hledat slunce review

13.08.2020 Verified purchase

Provence jako od Pagnola

Znám Listy z Provence, toto jsem slyšel poprvé. MH umí dokonale pracovat s jazykem a umí tak krásně vyjádřit své myšlenky a pocity. A děla to tak, že má čtenář nebo posluchač pocit, jako by byl na místě s autorem. Sám jsem si Provence několikrát projel a musím dat za pravdu, že tento kout Francie je úžasný. MH se v této knize více zaměřil na vyznání vztahu a právě ono metaforické hledání slunce je příznačné. Vzhledem k autorů ilustrací se asi poohlédnu i po tištěné verzi.

Pochopitelně nelze nezmínit interpretaci samotným autorem. MH umí vyprávět velice poutavě a zajímavě.

Předscény review

13.08.2020 Verified purchase

Račte si řát?

Jak prosté a jak dokonalé. A stále aktuální. I když by se mohlo zdát, že oba protagonisté glosují tehdejší dobu a dění. Zejména je trefná poznámka o tom, že je zde spousta třicetiletých, kteří už tu dlouho nemuseli být. Werich je prostě Werich a Horníček důstojně nahradil Voskovce. Oba jsou dokonalí a ví přesně jak a co říci a jak reagovat.

Nejen hry, ve kterých byly tyto predsceny realizovány, ale samotné předscény jsou naprosto jedinečné a neopakovatelné.

Faraon review

22.07.2020 Verified purchase

Nejen o Faraonovi

Jediný historický román známého autora z přelomu 19. a 20. století. Popisuje, a poměrně věrně, dobu cca 12. století před naším letopočtem a fiktivního faraona a jeho nástup k moci. Na jeho postavě, kterou vidí spíše kriticky, vykresluje, co se může stát, když je vládce poněkud prchlivý a nedbá rad starších.

Je zajímavé, že se autor pustil do tohoto tématu, když se historii významně nevěnoval. Nicméně jeho popis doby a prostředí, byť o ní z historických pramenů moc nevíme, působí věrohodně a autenticky. Tento druh literatury mě pak vede k tomu, že se začnu vrtat v historických knihách.

Překvapila mě dramatizace, původně jsem s tím nepočítal, velice dobré a poutavé a možná i lepší než prostá četba.

Vyjednejte nemožné review

22.07.2020 Verified purchase

Kdo nesedí u stolu, je na jídelním lístku

Nejen tato věta mi utkvěla z této skvělé knihy. Vyjednat možné a zejména nemožné, to je zásadní pro každého člověka. Nejen ve vysoké politice, v podnikání, ale častokrát v běžném životě - vždyť každý se již setkal s tím, že musel vyjednat cenu domu při koupi nebu plat v novém místě. Proto si myslím, že tato kniha je skutečně pro každého přínosná.

Veliké plus vidím v tom, že autor popisuje řadu příkladů vyjednávání z historie a z politiky, rozebírá je a tím podtrhuje celou hlavní myšlenku knihy.

Ruština do ucha review

22.07.2020 Verified purchase

Dobrá edice

Po mnoha letech osvěžení a doplnění jazyka, který jsem se učil ve škole. Nevím, jak by to na mě působilo jako na začátečníka, ale forma je velice příjemná a nenáročná a postupuje plynule od jednoduchých gramatických jevů přes mírně složitější až po konverzační temata. Interpretace výborná. Mohu jen doporučit.

Hluboká práce review

02.07.2020 Verified purchase

Variace na digitální téma

Zprvu se mi to zdálo jako obdoba nebo jiný pohled na digitální zaplevelení naší mysli. Ale autor přináší návody a možnosti, jak se všech diginástrah nebo mělké práce vyvarovat. Zjišťuji, že některé zásady již dodržuji, například vyřizování emailů nebo minimalizace sociálních sítí - tedy to je nejjednodušší, protože tím jsem netknutý. Ale zásadnější problém i při lepší organizaci práce je multitasking. A to v kombinaci s webovými nástrahami je skutečně zabiják produktivity. Jakékoliv. Tedy zaprvé je kdobré knihu přečíst, ale pak především zadruhé se podle některých zásad řídit. Paradoxem doby je, že technologie, které mají pomoci práci zjednodušovat, jí spíše komplikují. Inu je to jako s tím ohněm - dobrý sluha, ale zlý pán.

Angličtina do práce review

25.06.2020 Verified purchase

Opakování

Maximálně efektivní forma opakování angličtiny, tentokrát zaměřena na pracovní oblast. Vyhovuje zejména z toho důvodu, že fixuje v paměti fráze tím, že je slyšíte nejpreve anglicky a pak to samé česky. Prostě opakování nenásilnou formou. Skripta jsou užitečná, jen trochu nechápu smysl těch "kartiček".

Digitální minimalismus review

16.06.2020 Verified purchase

Digitální demence

Termínem digitální demence označil známý německý psycholog chorobu, která se pandemicky šíří a znamená postižení podobné demenci, ale způsobené zaávislostí na sociálních sítích. Jak z toho ven ukazuje kniha o digitálním minimalismu. Postupy a rady, které autor předkládá, vychází téměř z podobných odvykacích postupů, které se používají při léčbě závislosti na drogy. Vzhledem k tomu, že digitální závislostí je postižena hlavně mladší generace, která je vychovávána tak, že bez virtuálního prostředí pro ní svět nemůže existovat, je a horší, než u alkoholismu. Paradoxně zde platí, že vzdělanější člověk je na tom hůře. Tedy jako u všeho platí staré známé: Dobrý sluha a zlý pán.

Óda na radosť review

12.06.2020 Verified purchase

Básník

Autor je nejen básník, ale také esejista a znalec literatury. Po dlouhých letech si zde mohu doplnit vzdělání, protože kdysi se v učebních osnovách nevyskytoval. Po prvním poslechu se mi nechtělo věřit, že jde o současného autora konce 20. století. jeho verše jsou tak srozumitelné a hluboké, že chytnou za srdce. Interpret je skvělý, včetně závěrečného vyznání.

Ohnivé znamenie review

10.06.2020 Verified purchase

Příběh z našeho města?

Jistě, že nejde o "naše město" popisované v současnosti, ale o to samé město a zemi několik století zpět. S historickými detektivkami se roztrhl pytel a kupodivu tato inflace neznamená zhoršení kvality, spíše naopak. Autor velmi dobře vystavěl příběh a uvedl souvislosti, které se dotýkaly hraběnky Báthory. Ale dlužno dodat, že jen tímto drobným připomenutím se pokusil dosadit příběh do doby a spojit ho s legendou. Jinak jde autorovi spíše o důkladné vedení příběhu po dějové ose a udržení napětí až do závěrečného rozuzlení. O interpretovi snad netřeba hovořit.

Angličtina - slovíčka pro pokročilé B2, C1 review

05.06.2020 Verified purchase

Opakování není nikdy dost

Slovíčka nejprve jedním směrem, pak obráceně a potom týmž způsobem věty. Vcelku hodně dobrá forma jednak opakování a jednak učení jednoduchých frází. Podání velmi slušného rodilého mluvčího je srozumitelné a vše je vhodné i pro poslech při jízdě autem. Což velmi často využívám.

Francouzština do ucha review

28.05.2020 Verified purchase

Opakování

Polovina (asi tak) je zaměřena na shrnutí gramatických jevů a časů a jejich procvičení na příkladech. Druhá část je zaměřena na procvičení slovíček. Je to jednoduché, srozumitelné a dobře se to poslouchá. Jen ta gramatická část se v autě (alespoň, co se mě týče) poslouchá hůře, gramatika chce více klidu. Ale to je jen mé hodnocení, vždy soukromě posuzuji audioknihy také podle toho, dají-li se dobře poslouchat v autě. Pěkná je poslední kapitolka s hovorovými výrazy.

Sedm duchovních zákonů úspěchu review

26.05.2020 Verified purchase

Úspěch

Lékař Deepak Chopra, který napsal více než 80 knih, se zabývá celostní medicínou a Ajurvédou, ale zároveň zdravým životním stylem. Cestu k úspěchu popisuje od základu jinak. Vlastně jako uvědomnění si sebe sama jako součást většího celku. Poukázáním na kvantovou teorii se přibližuje k názorům fyzika Goswamiho. Kniha je sice kratší, ale výstižná. Interpret se velmi dobře poslouchá.

Venuša zo zátoky review

23.05.2020 Verified purchase

Drsné horké léto

Téma, které je známé spíše z amerických filmu až neuvěřitelně popsané v kvalitní detektivce Mistra DD. Z deštivého nálezu se nejprve vyklube hodně špatná dětská hloupost a prolne se s krutou děsivou sadistickou vraždou, provedenou pro pobavení a pro kšeft. Poznámka jednoho ze zločinců, ze zájemci jsou z nejvyšších kruhu, je také běžná v zahraničních filmech s podobnou tematikou. Obě linie příběhu jsou jako vždy doplněny osobními příběhy detektivů. Tentokrat velmi smutnými.

Co se týče nového interpreta, sklánim se před jeho uměním. Navázat na MG se mu podařilo dokonale. Knihu jsem před časem četl, ale poslech mě zajímal taktéž. Dlužní dodat, ze knize dodává další rozměr.

Supraphon vypravuje... (Hašek, Čapek, Bass, Pavel, Drda, Hrabal) review

19.05.2020 Verified purchase

Navnadění

U tohoto typu audioknih mě vždy trochu negativně naladí to, že většinou není nikde pokračování. A tohle byly vesměs ukázky, které jsem slyšel poprvé a knihy od Eduarda Basse jsou skvělé. Ale tímto to rozhodně nehaním, naopak. Skladba výborná a interpretace výtečná. Trojku jsem poslouchal, tohle je zřejmě první díl. Jen nemohu nalézt dvojku.

Táto, povídej! (komplet) review

13.05.2020 Verified purchase

Unikát

Tak nejprve pro dceru (a nejen pro ní) vymýšlel pohádky, a pak si dcerou povídal o všem možném. Historie Osvobozeného divadla, zajímavosti o hercích atakdále. Velmi zdařilá živá forma dialogu, která činí z prostého vyprávění o životních osudech celistvý příběh, okořeněný bonmoty a zároveň vtipně glosovaný.

Semafor 1964-1971 (komplet 11 alb) review

10.05.2020 Verified purchase

Jó, to jsem ještě byl.....

Myslím Semafor a to nejlepší z nejlepšího od dvojce SŠ. Dá se to poslouchat pořád a neomrzí to a to neříkám jen z nostalgie. Pouštím tyto písničky už léta svým potomkům a kupodivu také se jim to neomrzelo. A kupodivu s většinou svých vrstevníků si v tomto ohledu moc nerozumí. Ty písničky jsou prostě nesmrtelné. A jejich provedení je více než dokonalé a to jak dramaturgicky- z filmů, představení či estrád, tak pochopitelně interpretací. Vždyť, kde byla největší "líheň" nejlepších zpěváků?

Suma sumárum review

10.05.2020 Verified purchase

Známý i neznámý Werich

O Janu Werichovi se toho dá napsat spousty a nebo říci jedním slovem, že je jedinečný. Obojí ho stejně nevystihne ať by byl popis sebedelší. Kromě neznámých kousků bych vyzvedl pohádky. Jsou naprosto kouzelné a dají se poslouchat, číst a dlužno dodat některé i vidět pořád. Werich a Voskovec to je spojení, které je neopakovatelné i když kaž a nebo právě proto, že každý byl jiný. Když se rozcházeli, tak proto, že JW nemohl žít tam, kde nehrál jako kluk kuličky. JV zase mohl žít tam, kde si pověsí kabát.

Roden24 review

10.05.2020 Verified purchase

Spánek nebo snění

Nevím proč, ale název mě dlouhou dobu odrazoval od poslechu. Ale pak jsem se odhodlal a byl jsem docela překvapen. Zajímavý námět, dosud tvrdím, že člověk zbytečně prospí polovinu života. Navíc pomocí jednoduché pilulky, která nejen organismus restartuje, ale i zušlechťuje a omlazuje.... Dobrý nápad. Ale asi při dobrém time managementu lze zvládnout taky dost. Zpracování něco mezi audioknihou a rozhlasovou hrou působilo velmi příjemně a svěže, možná v tomto případě (kratší formát) vhodněji.

Poslední poklona Sherlocka Holmese (komplet) review

10.05.2020 Verified purchase

Opravdu poklona

Klasické, mně již známé z minolosti, detektivní příběhy, které svým přednesem vylepšil interpret. Kdysi jsem četl různé detektivky od různých světových autorů a taktéž jsem s oblibou shlédl jejich filmové zpracování. Musím však říct, že A.C.Doyle je nejlepší jako kniha nebo audiokniha. Filmy nebyly nikdy tak úchvatné. Zejména v popisu prostředí je jedinečný. Smysl autora pro detail a popis zápletek je přímo famózní.

Závislé vztahy Rating

07.05.2020 Verified purchase

Vytváření hojnosti review

06.05.2020 Verified purchase

Hojnost je všude

Zajímavé a poutavé popisování lidské touhy a snahy k vytváření hojnosti a to nejen materiální. Protože vše je propojené. Za nejvýstižnější považuji větu: V každé touze je obsažena mechanika jejího naplnění. A pak závěrečné shrnutí jak abecední, tak v poslední kapitole 25 vlastností. Interpret se více než hodil k tomuto tématu.

Supraphon vypravuje...3 review

30.04.2020 Verified purchase

Desert

Je to opravdu jako vynikající desert tyto ochutnávky. Některé jsem nikdy neslyšel, některé známé a většina z nich by stála za vydání celá. Interpreti jistě nepřekvapí svým dokonalým projevem. Kdysi dávno jsem od Poláčka nejdříve slyšel a pak teprve četl jeho úsměvnou knihu. Co bych si rád ale poslechl celé je v podání V. Brodského Muži v ofsajdu. To bylo úžasné.

Jen malá technická: při poslechu v autě se mi na displeji zobrazuje u každé povídky vždy jako autor Karel Čapek a třeba v PC přehrávači se jrolují vždy všichni autoři.

Nejkrásnější židovské legendy review

26.04.2020 Verified purchase

Trocha moudrosti

Není to o Roubíčkovi s Kohnem. Je to o životě, je to o radosti o smutku o všem z čeho se život skládá a viděno prismatem židovským. Navíc se skvělým a mistrným přednesem Otakara Brouska.

Akvizice a fúze menších a středních firem review

26.04.2020 Verified purchase

Akvizice

Nevím, co říct. Příliš stručně, příliš jednoduché. Interpreti to trochu vylepšili, ale přesto musím konstatovat, ze na uvedené téma existuje zajímavější a podnětnější literatura. Vše je příliš obecné a takové chození kolem kaše ani ne moc horké.

Zítra už bylo review

26.04.2020 Verified purchase

Skoro scifi

Tak zpočátku se mi to zdálo trochu rozpačité, podání interpreta malinko fádní. Ale příběhy mě postupně vtáhly a i na hlas jsem si zvykl. Upřednostňují povídku Desertér. Nakonec musím říci, že autor si dobře pohrál s příběhy a celkem slušně vytvořené zápletky byly skoro věrohodné. Asi se podívám, co ještě napsal.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

11.04.2020 Verified purchase

Milénium v Našom mestě

Tak zpočátku se mi to zdálo trochu zvláštní, jednoduché. Dva příběhy na pozadí Silvestra a Nového roku 2000. Ale vše se vyvíjelo tak, jak zvykem u DD. Jedna zbytečná smrt omylem a jedna úplně zbytečná vražda. Interpret se zhostil s úkolem nelehkým, a tak jsem to i vnímal, jenže po první hodině poslechu jsem musel zkonstatovat, ze je opravdu dobrý a umí.

Pred popravou review

08.04.2020 Verified purchase

Jako vždy

Nezklamalo, jako vždy. Inteligentní zábava, originální humor založeny nejen na slovních hříčkách. Lehká politická satira-volba orgánu na nesmyslné schůzi nesmyslného výboru. Doporučuji všem a v každé době.

Božka aneb Když domácnost řídí stroj na průšvihy review

08.04.2020 Verified purchase

Překvapení

Je to prvotina v oblasti beletrie jinak známého autora. Překvapivě vtipné a zajímavé vyprávění o tom, jak chce člověk spojit užitečné s prospěšným- zaměstnat uklízečku do domácnosti a zároveň pomoci kamarádce své ženy. Skvěle napsáno.

Album scén z divadelních her (Drda, Vančura, Klicpera) review

29.03.2020 Verified purchase

Překvapení

Tak o interpretech asi netřeba hovořit. Drdu znám nejen z TV zpracování, ale i z rozhlasu. Zlého jelena taktéž. Ale co je zajímavé a pro mě nové, to je Vančura - Alchymista i Josefína. Docela rad bych si to poslechl celé.

Kvantový doktor review

29.03.2020 Verified purchase

Všechno souvisí se vsim

Náročné na poslech. Velice zajímavé téma, do kterého se sice dá zaposlouchat, ale je to právě ta literatura, kterou potřebuji mít i v ruce a listovat a podtrhávat. Jinými slovy donutili jste mě si knihu ještě koupit. Je to skvěle téma, které není jen o alternativní léčbě, ale o přístupu jako takovem.

Angličtina - slovesa pro mírně pokročilé review

28.03.2020 Verified purchase

Opakování

Ano opět opakování. Asi se také opakuji. Nicméně tato forma je opravdu výborná. Překlad z jedné strany a pak z druhé, když něco uteče, po chvíli to slyšíte znova. A délka je naprosto vyhovující a možná lepší, než několikahodinové cykly.

Zikmund Lucemburský review

28.03.2020 Verified purchase

Autor nezklamal

Takové “nejiráskovské” pojetí počátku 15. století. Závěr lucemburské epopeje. Otec vlasti státník, tvůrce velké Evropy, první syn neschopný a líný, druhý syn neústupný nedočkavý, ale přesto s jasnou vizí a daleko více je tím jablkem, které nepadlo daleko od stromu. Někde jsem četl, že Prokop deformuje dějiny. Přesně to samé kdysi vyčítali Jiráskovi. Tak bych jen upozornil, že pánové, aniž bych je srovnával, jsou spisovatelé, literáti a ti mohou své příběhy psát, jak libo. Nicméně mě poslech přinutil zalistovat si i v historických pramenech. A to zejména knihy historika Spěváčka. I když napsal o Janu Lucemburském, Karlovi a Václavovi, nějak už se nedostalo na Zikmunda. A to teď marně sháním. Co se interpreta týče, tak poměrně důstojně vystřídal původního a byl naprosto vynikající.

Václav IV. review

21.03.2020 Verified purchase

Konec království?

Jablko spadlo daleko od stromu. Proroctví se vyplnilo a král jako by byl tomu rad. Příběh o nerozhodném, slabém a veskrze nevhodném vládci, který se zároveň nevymanil ze stínu svého otce. Interpret se změnil, ale přednes je stejně kvalitní.

Smích prodlužuje život! review

20.03.2020

Smích je lek

Tak to je povedený výbor. Jak scének. Tak interpretů. Jsem už pamětník a radu věci znám z dřívější TV. To se ještě nenazýval baviči i když zatraceně dobře pobavili. Dnes baviči pobaví jen sebe, proto je v oblibě umělý smích!

Smích prodlužuje život! 10 review

19.03.2020 Verified purchase

Klasika

Tak po opakovaném poslechu se to rozhodně nevyčerpá a pakliže to opravdu prodlužuje život, tak z toho kouká nesmrtelnost. Staří a stále více dobří autoři či interpreti by mohli být příkladem dnešním nepovedeným takzvaným bavičům.

Hry Jonáš a tingl-tangl, Sladký život blázna Vincka, Člověk z půdy review

19.03.2020 Verified purchase

Překvapení

A k smíchu je a taky není. Ale hlavně je. Tím překvapením myslím blázna Vincka. A obě známe hry jsou proste super! I když jsem jako pana Sommerová znal Horníčka, tohle bylo dost povedené. Dá se poslouchat do omrzeni. Bohužel o pozdější tvorbě Semaforu, a to zejména od devadesátých let, se to říci nedá.

Dívka, která musí zemřít review

19.03.2020 Verified purchase

Už to není ono

Tenhle díl pro mě zklamáním. Takové jakoby za každou cenu něco. Interpret vyborný, ale pochopitelně to nevytrhne. Larson je Larson, to jsem chápal, ale autor by to měl pochopit také.

Karel IV. - Císař a synové review

11.03.2020 Verified purchase

Do třetice

Povídání o poslední fázi života Karla IV. Zaměřené na jeho vztah k synům a následnictví nejstaršího z nich. Psáno v podobném duchu, možná místy nepatrně rozvlekle, ale stejně poutavě, jako předcházející díly. Celá trilogie vlastně v druhem plánu popisuje snažení císaře o sjednocení větší části Evropy. Tedy zajímavé pro srovnání se současnosti.

Malý princ review

06.03.2020 Verified purchase

Pohádka s velkým P

Koupil jsem původně pro děti, i když knihu znají. Ale sám jsem se zaposlouchal a pouštím si to občas na cestách. Eduard Cupák svým pojetím vyzdvihuje knihu do nebes. Plastičnost jeho hlasu podtrhuje poetiku celého příběhu, založeného na "pouhém" setkání letce s malým chlapcem - princem.

Angličtina - slovesa pro začátečníky review

27.02.2020 Verified purchase

Dobré

I když jsem to původně nebral pro sebe, musím říci, že trocha opakování nikdy neuškodí. Zejména když v této úrovni si aspoň člověk ověří, že zná. Forma výuky, zpracování, anglický mluvčí - jednoznačně kvalitní.

Angličtina - vlastnosti pro začátečníky A1, A2 review

26.02.2020 Verified purchase

Super

Byť pro začátečníky, je to velice zajímavé, vypíchne - li se určitá kapitola, jako třeba vlastnosti. Takže procvičení a osvěžení je přínosné. A zejména délka všech lekcí je dobrá a dá se udržet pozornost celých 90 minut.

Murárska balada review

18.02.2020 Verified purchase

Moderní poezie

Relativně mladá báseň, o jejím vzniku na konci sám autor podá vysvětlení. Působivý nepatetický přednes MG jen podtrhuje vyznění této jakoby živitopisné balady tak, že bych si jí ani nemusel číst.

Úryvok z rozsiahlejšieho cyklu review

18.02.2020 Verified purchase

L+S

Otázkou je jaký je ten celý cyklus? Dosud mně neznámé dialogy, které jsou v podobném duchu. Co je vlastně dialóg? A jak vzniklo slovo ošípané? A co by tomu řekl Shakespeare? Nič, lebo nevie po slovensky. Tito dva pánové kdysi nikdy nezklamali. Doporučuji na povzbuzení dobré nálady, opakovaně.

Telefonát od doktora Mäkčeňa review

14.02.2020 Verified purchase

Slovák má dve duše

Takové antidepresivum pro každý den. A klidně opakovaně. "Tak teda dojme!" Není moc takových dvojic v naší historii, ale všechny se povedly. Slovní hříčky, dialekty, dialogy až do absurdna, prostě paráda. Najde se ještě někdo takový dnes? Poslouchám to vždy orommel!

Karel IV. - Císař a císařovna review

14.02.2020 Verified purchase

Pokračování deníku

Skutečně poutavé vyprávění císařovo v brilantním podání interpreta. Nutí mě listovat v historických materiálech. Ani ne proto, abych si ověřil fakta, ale spíše abych si doplnil a oprášil dějiny této části Evropy. Souvislosti a reálie jsou zpracovány s velkou pečlivostí a dílčí příběhy jsou popsány s maximální věrohodností.

Angličtina - slovíčka pro mírně pokročilé B1 review

11.02.2020 Verified purchase

drill

Opakování je matkou moudrosti... Zajímavá jednoduchá forma učení a opakování slovíček a frází v solidním podání obou interpretů. Skripta jako doplněk užitečná, škoda, že jsem jich všiml až pozdě.

Karel IV. - Tajný deník review

11.02.2020 Verified purchase

Lekce dějepisu

V poslední době se objevuje více autorů českých i slovenských, kteří jdou pro náměty do historie. Autor si zjevně nedělá ambice být historikem, ale z jeho vyprávění je znát, že má široké znalosti. Hlavní postava zde ve vzpomínkách účtuje se svým otcem a vzpomíná na to, jak se dostal na čeký trůn. Interpretace je skvělá a jen podtrhuje dobovou atmosféru, stejně jako doprovodná hudba.

Sámo review

09.12.2019 Verified purchase

historická fikce

Vzhledem k tomu, že autor měl jako podklad k hlavní postavě jen několik mínek z francouzských kronik, je až pozoruhodné, co se mu podařilo vytvořit. Popis prostředí vypadá tak, jako by ho autor důvěrně znal. Je to velice "čtivé" a působivé a myslém, že vhodné i pro mladší generace jako doplněk výuky dějepisu.

Velké maličkosti review

30.10.2019 Verified purchase

Werich jako vždy

Unikátní záznam, který obsahuje některé neznámé nebo málo známé rozhovory. Werich svým osobitýn způsobem hovoří jak o sobě, tak o jiných (Nezval, Šlitr...). Nejzajímavější je úvaha o antisemitizmu.

Všecky krásy světa review

29.10.2019 Verified purchase

Básník

Úžasné vyprávění, autorské čtení. Seiferta i přes to, že nebyl dříve veleben a proto málo znám, jsem četl a čítával vždy rád. Pro jednoduchou srozumitelnost a přirozenost, pro čisté emoce, které z jeho díla vycházely.

Mluviti stříbro s Miroslavem Horníčkem - O smíchu review

29.10.2019 Verified purchase

O smíchu se smíchem

Tak tady bych řekl, že i mluviti zlato. Kdykoliv promluví o jakémkoliv tématu, jde na to svým osobitým způsobem, s humorem, žívě, se smíchem. V dnešní překorektní době by se všemi názory asi na obrazovku nemohl.

Jan Pivec bez líčidla review

29.10.2019 Verified purchase

Příjemné posezení

Posezení u šálku kávy jsem jako vždy absolvoval v autě. Nezapomenutelný hlas Jana Pivce a jeho úvahy a myšlenky jsou příjemným zpestřením všedního dne. Životní moudra jsou nadčasová a mají co říci i dnes.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

29.10.2019 Verified purchase

Pořád dobré

Další díl, nové postavy, nový příběh. Zpočátku se mi zdálo, ze se příběh rozvíjí pomalu a s odkazy na minulost jsem se měl chvílemi problém, ale celkové vzato to je opět dobře vystaveny příběh, který je pro svou syrovost typicky pro severské příběhy. Podobně pokusy na lidech a rada jiných, které byly v minulosti prováděny zejména farmaceutickými firmami, by se nedaly popsat lépe. Tak jsem jen zvědav na další díl. Pan Stránský jako vždy vynikající.

Hipík review

13.10.2019 Verified purchase

Prostě Coelho!

Hipík, rovná se cestovatel, volnomyšlenkář, vyznavač volné lásky a východních náboženství. To vše naplňuje tato kniha, která je nejen osobním vyznáním, ale i trochu cestopisem, s vloženými esejistickými poznámkami komentujicimi politické události a vlastně zpovědi autora a osobním zúčtováním se sebou samým a s dobou: “Karlo, jsi tady.” Nicméně nádherné strhující vyprávění o jedné cestě.

P. S. Autobus do Nepálu dnes jezdí snad jen z Indie

Před-svědčování review

09.10.2019 Verified purchase

Přesvědčí a určitě

Návod na to, jak se nechat nebo nenechat přesvědčit nebo lépe opít rohlíkem či utáhnout na vařenou nudli, jak se říká. Autor umí vyložit a vysvětlit dane téma srozumitelně a přitažlivě, takže těch několik hodin uteče poměrně rychle.

Tichý dvojhlas review

02.10.2019 Verified purchase

Mistři

Jeden Mistr slova psaného a druhý slova mluveného. O to víc, že si měli oba co říci a to nejen na úrovni společenské. Oba měli v minulé době podobné zkušenosti. Z nahrávky je zřejmý vzájemný respekt básníka a interpreta. Krásné je zkloubení obou jazyků.

Gramotingltangl Jana Wericha v pořadu Jiřího Suchého review

02.10.2019 Verified purchase

Vy nevíte, co je středověk..

Moudrá slova moudrého starého klauna. O slavných lidech, o psech, o záhadách, o závisti, o radosti, o jídle, zkrátka o věcech obyčejných obyčejné vyprávění neobyčejného muže.

Maminka review

27.09.2019 Verified purchase

Sefert

Připomínka četby z mládí, kdy jsem více holdoval poezii. Krásná interpretace nádherných klasických veršů. Dojemné, ale nikoliv sentimentální. Je tam právě tolik emocí, kolik tam má být.

Král Lear review

27.09.2019 Verified purchase

Král měl tři dcery!

Prastaré téma opakovaně zpracované a zpracovávané je neustále živě a podnětné. Klasická dramatizace s předními, dá se říci nejlepšími herci, je naprosto jedinečná a ukazuje to , co už dnes téměř není možné - nejsou již takoví herci.

...k české národní povaze review

25.09.2019 Verified purchase

Publicista nebo spisovatel

U Mahlera je někdy trochu problém s fakty, ke kterým občas přistupuje více jako spisovatel. Ale to nehodnotím vyloženě kriticky. Jeho vyprávění ní je vždy poutavě a zajímavé. Nemluvě o dokonalé interpretaci.

Poklady z archivu review

25.09.2019 Verified purchase

Hej pane králi

V rozhlase se toho kdysi vysílalo hodně zajímavého a vyprávění Jana Wericha patří k pokladům našich kulturních dějin. A to nejen podle názvu, protože tento sestřih beru jako pokračování všech rozhovoru. Vzpomínky a úvahy podané nenapodobitelným způsobem.

Tři na lavičce review

24.09.2019 Verified purchase

Stáří

Příběh o tom, že každý zřejmě zestárne a tak je k tomu potřeba přistupovat. Hodnoty, které člověk zastával v mládí, tedy přátelství, porozumění, vztahy k druhým, se ve stáří nemění, vlastně jsou stejně důležité. Jinými slovy, pakliže byl někdo v mládí bez přátel, těžko je k stáru najde.

Světlem oděná review

24.09.2019 Verified purchase

Praha

Nejen lidi a přírodu, ale také své město miloval. A uměl o tom svým osobitým způsobem poeticky vyprávět. Nazval bych to poetickým průvodcem Prahou. Podání Václava Vosky snad není třeba komentovat.

Proč spíme review

23.09.2019 Verified purchase

Lidé, spěte!

Nad ránem jsem doposlouchal a hrůzou jsem nemohl usnout! Už v šedesátých letech prováděl doc. Vojtěchovský výzkum cirkadiánních rytmů jako první na světě. Prováděl zároveň výzkum spánku a spánkové deprivace. Kniha je velmi podnětná a závěry z ní plynoucí jsou více než přínosné. Nejde o kompilát dohadů a názorů, ale o fakta podložená výzkumy. Je třeba změnit chápání spánku jako málo využitého či nevyužitého času.

Faktomluva review

17.09.2019 Verified purchase

Všechno je jinak?

Základní omyl u většiny lidí: já jsem svobodný člověk, já mám právo na svůj názor a proto můj názor je nejlepší a je to fakt! Jak praví klasik: pravda je jen jedna a proto ji nemůže mít každý. Úžasná podnětná kniha o omylech faktech naději. luví srozumitelně a jasně o jednoduchých věcech až je to zarážející. Co může být dnes faktem?

Zbraně vlivu review

16.09.2019 Verified purchase

Manipulace

Autor mě překvapil už knihou o přesvědčování a toto je opět variace na podobné téma. Manipulace je vlastně základním rysem chování? Sociální psychologie je zajímavý obor a autor je skutečně fundovaný odborník. Kniha je pro všechny, kdo nechtějí být manipulováni.

Rozmarné léto (1981) review

13.09.2019 Verified purchase

Tento zpusob

Opravdu nevím, jak se k tomu postavit. Kdysi dávno, po přečtení knihy, mě absolutně vzalo filmové zpracování. Ale teď se jakoby vracím k podstatě. Nicméně jde zjevně spíše o to navodit si vlastní představu, neovlivněnou jakoukoliv dramaturgii. Při tomto díle bych i odpustil Vančurovi jeho tenkrát zjevně módní a salonní levicovost.

Srpnová neděle review

13.09.2019 Verified purchase

Další Hrubín

Stejně jako u Romance zde vyšla autorovi a režisérovi naprosto přesně představa a forma celého díla. Ale to je věc filmu. Toto zpracování trochu více odpovídá záměru autora i když je téměř herecky obdobně obsazené. Tři generace, tři pohledy na život a soužití, tři pohledy kolem sebe, “paninko”! Jedna beznaděj? První nechtějí už raději s ničím hýbat, druzí cítí, ze ujíždí vlak, třetí chtějí svůj “stříbrný vítr”. Zase nadčasové.

Povídky z jedné a druhé kapsy review

12.09.2019 Verified purchase

Klasika

Co říci ke Karlu Čapkovi a jeho nadčasovému dílu? Četl jsem již dávno, televizní zpracování jsem kdysi taky viděl - to nebylo vždy úplně zdařilé. Poslech bych dal na úroveň četby, i když je třeba zdůraznit, že tito interpreti podtrhují a vyzdvihují samotné zpracování. Povídky jsou skvělé a to vycházejí vlastně jen z novinových zpráv.

Motivace review

12.09.2019 Verified purchase

Dlouhé, ale výborné

Jedna z mála knih, která je delší než je u autora obvyklé. Ale jasné, přehledné, komplexní a už při četbě, tedy poslech, výrazně motivující. Mysli, tedy buď. Když si dovolím tuto parafrázi, tak myslím, že knihu plně vystihuje. Cena je vysoká, ale tady mi tolik nevadí.

Angličtina do ucha 3 - pokročilí review

07.09.2019 Verified purchase

Další úroveň

Nyní nejen nova slova a fráze, ale zároveň procvičovali gramatických frází a struktur použitelných v běžném rozhovoru. Velice užitečný je přiloženým text PDF. Ten vše usnadňuje a umožňuje vizuální kontrolu.

Prodejce 21. století - poradce a přítel review

05.09.2019 Verified purchase

Opět zákazníci_

Tato kniha je jakýmsi doplněním tématu o zákaznících (a naopak). Tentokrát jakoby více zaměřena na prodejce. I když vše souvisí se vším (nemůže být prodejce bez zákazníka) je více návodem pro toho, kdo chce být jako prodejce úspěšný a mít tak před ostatními výhodu.

Zákazníci - jak je získat a neztratit review

04.09.2019 Verified purchase

Kdo je zákazník?

Velmi dobrá kniha. I když jsou různé obory podnikání, různí zákazníci, tudíž by se dalo říci, že různé přístupy. Bezpochyby ano, ale obecné principy platí pro všechno a to minimálně v 75%. Pro mě vždy dilema jakou energii věnovat stálým zákazníkům a jakou vložit na hledání nových. Toto není úplný návod, ale v mnohém pomůže.

Dokonalý lídr review

02.09.2019 Verified purchase

Kdo je lídr?

Vždy v této problematice tápu jaký je vlastně rozdíl mezi lídrem šéfem manažerem. Existuje spousta výkladů a definic, ale vlastně po poslechu této knihy zjistíte, že jsou vlastně definice zbytečné. Podnětná kniha s odpovídající stopáží. Doporučuji k opakovanému poslechu.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

01.09.2019 Verified purchase

Takoví jsme byli

Tak možná prvním autorem historických thrilleru byl Alois Jirásek, mnohými vynášení, jinými zatracovaný. Chtěl také jen ukázat dobu minulou se všemi nedostatky. Nechci autora přirovnávat k němu ani k Vondrouškovi, každý má svou čeští, ale jsou zde určitě spojnice. Autor velice dobře zvládá historické souvislosti a do nich umně dokáže vpravit jakoby novodobou detektivku a to přesně podle všech pravidel.

Doktor Marcus a jeho rod review

23.08.2019 Verified purchase

Nemocnice uprostřed Berlína

Tak, jak bylo vždy zvykem u autora, lze zde vytušit větší a propracovanější projekt televizního seriálu, který zjevně neprošel sítem doby. Toto zpracování, které jsem poprvé slyšel díky ČR před mnoha lety, je však naprosto jedinečné. Znalost prostředí nemocnice spojené s historii a zejména historii Německa několika desetiletí dvacátého století se projevuje spolu s podáním všech interpretů na celkové kvalitě audioknihy. Byť místy mám pocit, ze je trochu kopírován filmový scénář. Dietl je Dietl.

Romance pro křídlovku review

12.08.2019 Verified purchase

Demence

Není lepší zpracování problematiky demence v literatuře. Navíc v této formě. Je to dokonalé, je to ze života, je to nadčasové! Opět generační rozdíly a tentokrát násobené duševní chorobou a jejím takřka přesným popisem. Interpretace vynikající. Neodpustím si připomenout spojení Hrubína a Vávry a stejnojmenného filmu.

Hodina v rodném městě review

17.07.2019 Verified purchase

Hodina s Karlem Hogerem

První setkání s tímto autorem. Skvělí interpreti KH si pohraje s dialogem a každému slovu dá patřinou váhu. Hra je jakousi obžalobou války a společnosti a společenské situace vůbec. V režii pana Červinky jsou upozaděny vedlejší efekty a vše je postaveno na několika postavách.

Pád Cařihradu review

08.06.2019 Verified purchase

Konec říše

Pád imperia. Autor využívá historických událostí a na jejich pozadí vypráví skvělý příběh plný tajemství a záhad. Jde pochopitelně o fikci, ale to mě přinutilo podívat se do historických pramenů a oživit si trochu dějepis. MW jako by tam tenkrát byl a vše zažíval. Tak je dílo napsané a působí až příliš věrohodně. Skvělá práce obou interpretů.

Angličtina do ucha 2 - mírně pokročilí review

03.06.2019 Verified purchase

Opakování

Opakování je důležité a tento způsob je velice užitečný. Na první pohled je toho moc najednou a proto má člověk pocit, ze to neubývá. Nicméně při rytmu 1 lekce denně to je i zábavnější.

Osobní rozvoj review

21.05.2019 Verified purchase

Motivace

Další autorova kniha na téma motivace, tentokrát konkrétněji přímo zaměřená na osobní rozvoj. Známé téma, ale zpracování a pojetí trochu jiné, než jsem očekával. O to víc zajímavější a přínosnější. Vzhledem k délce se k ní rád vracím opakovaně.

Time Management - hospodaření s časem review

20.05.2019 Verified purchase

Zloději času

V zásadě nic nového, ale kniha není dlouhá a mluví srozumitelně a výstižně. Opět mnohokrát rozpracované téma. Pokud sle člověk nezačne jinak myslet a opravdu se svým časem zabývat, může přečíst tisíc knih a nic mu to nepřinese.

Superkoučink review

02.05.2019 Verified purchase

Kouč?

Pro mě nové. Toto téma je bych spíše řadil na pole motivací a osoního rozvoje. Osobně vítám spíše jiné knihy od tohoto autora. Ale o to víc mě to zaujalo a přineslo odpovědi na otázky ohledně koučování vůbec. Doporučuji knihy tohoto autora. Dá se podle nich upravit vlastní život i obchod.

Manager review

02.05.2019 Verified purchase

Manager

Na první pohled příliš stručné, ale o to víc nabyté informacemi, které sice nejsou úplně nové, ale přesto podnětné a doplňující to, co už člověk ví nebo tuší. Trochu dost vysoká cena.

Jak být skvělým vůdcem a předběhnout konkurenci review

02.05.2019 Verified purchase

Vúdec - lídr

Kvalitní kniha, možná na pomezí mezi business literaturou a osobním rozvojem. Řekněme doplnění dalších knich autora (Lídr, Manager...). I když mám někdy pocit, že se autor trochu opakuje. Každopádně velmi podnětné a odpovídající dané problematice. S tímto autorem jsem se dosud nezklamal.

Závist si musíš zasloužit review

13.04.2019 Verified purchase

Interaktivní Toman

Poslouchám čas od času některé kapitoly a možná bych řekl, že je "užívám" pro povzbuzení mysli. Závist je prý ošklivá vlastnost, ale každá mince má dvě strany, když človek uvědomí, že si jí opravdu musí zasloužit.

Proč jen 5 % lidí uspěje review

13.04.2019 Verified purchase

Krutá pravda

Ano, nemohou všichni uspět, ale většina neuspěje právě proto, že se rozhodli předem neuspět. a tudíž si sami zvolili. Toman je svůj a svým osobitým způsobem, doplněným vlastní anamnézou, dává návod, jak nebýt outsider.

O úspěchu review

11.04.2019 Verified purchase

Úspěch je možný

Možná se trochu opakuje, ale je to velice působivé. Jednoduchým způsobem oproštěným od balastu a snad trochu drsně pedantsky opět ukazuje to, co každý možná tuší, ale bojí se to přiznat. Pakliže se někdo na cestu úspěchu nechce vydat, nemůže tam nikdy skončit.

Padesát let republiky. Pásmo veršů k 50. výročí vzniku československého státu review

11.04.2019 Verified purchase

Poezie vždy živá

I když jde o tematický výběr lehce politický více vlastenecký, dříve se používalo skoro až hanlivé označení - angažovaná poezie, jde o velmi hezky zpracované pásmo našich předních básníků. O to víc třeba vyzdvihnout neméně slavné interprety.

Divadelní profily (historický archiv) review

31.03.2019 Verified purchase

Ochutnávka

Jako starý posluchač sobotních odpoledních rozhlasových her jsem toto právě ocenil. Staří mistři literatury ústy mistrů slova. Možná by si dnešní takzvaní herci mohli povinně poslechnout, aby věděli, co je divadlo. Vydra, Korbelář, Štěpánek to je opravdová pastva pro uši.

Kniha pěti kruhů a Kniha rodinných tradic válečného umění review

31.03.2019 Verified purchase

Umění boje?

Japonský výklad umění boje nebo války. Nechci tím přirovnávat ke stejnojmennému dílu Sunć. Jen mi to připadá jako jiný pohled na podobnou tematiku. A stejně jako starší Umění války, tak i tato, tedy vlastně tyto knihy, které i když jinak, ale mluví o tomtéž, nejsou příručkou pro přímý boj. Je to, malinko přeženu, o osobním rozvoji každého člověka. Interpret mi velice vyhovuje a rád poslouchám audioknihy namluvené panem Hyhlíkem.

Tajemný Etrusk review

19.03.2019 Verified purchase

Putování

Román o cestě, putování. Skvěle zpracovaný historický příběh ze starověku, MW má obrovské znalosti, takže čtenář-posluchač má dojem, že vše je reálné. Autora znám už dávno a číst jeho knihy je naprosto úžasné. Skvělá dramatizace dává románu další rozměr.

Jak úspěšně vyjednávat review

19.03.2019 Verified purchase

Jde to

Umění vyjednávat je poměrně ložité, proto vždy uvítám nové postřehy. Kniha je poměrně jasná stručná a přednes je dobrý. Nicméně autor má za sebou i lepší publikace. Určitě je užitečné si to poslouchnout už kvůli základní orientaci v dané problematice.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

08.03.2019 Verified purchase

Inspirováno serií

Překvapuje mě, kolik čtenářů-posluchačů, si plete pojmy. Jde o jiného autora, tudíž jiný pohled, jiný příběh, spojení s Larssonovou trilogii je pouze skrze hlavní postavy. Cele je to “seversky” drsné a poutavě napsané. Tedy mohu jen říct, že je to velmi kvalitní a v podobném duchu jako původní Milénium. Interpret pochopitelně vynikající.

Motivace zvenčí je jako smrad review

07.03.2019 Verified purchase

Toman je prostě Toman

Jednoduše jasně a důrazně hovoří o prokrastinaci, předsudcích, sebevědomí a ctižádosti. Před tím jsem četl více publikací o motivaci, ale myslím, že Toman vše válcuje. Vnitřní motivace je základ úspěchu. Člověk musí začít sám od sebe a nečekat na pobídky z vnějšku, jen tak lze nalézt správnou cestu.

Poslední poklona Sherlocka Holmese 6 - Nezvěstná šlechtična review

07.01.2019 Verified purchase

Watson

Tentokrat doktor Watson sám v akci. Klasická holmesovská detektivka. Solidní příběh se solidní zápletkou. Interpretace ne na sto procent, ale asi spis proto, ze jsem byl zvyklý na dramatizace Doylových příběhu.

Úspěch, to jsou cíle, zbytek jsou jen komentáře review

07.01.2019 Verified purchase

Dobré

V množství knih a učebnic na téma úspěch je tato nesmírně zajímavá. A proto se k ní rád vracím. I když preferuji v tomto ohledu spíše Tomana. Toto je trochu více profesionálnější a ako motivace hodně dobré.

Nemilovaná review

11.12.2018 Verified purchase

Lustig a jeho koncentráky

Tohle jsem si neuměl představit s hlasem paní Molavcové. A teď si to neumím představit s jiným interpretem. Její hlas umocnil atmosféru doby a místa a zároveň prožitků hlavní interpretky. touha po životě, touha po štěstí v přímé konfrontaci s neúprosnou realitou. Lustig je jedinečný ve vykreslení a popsání zážitků té hrozné doby a to zejména pro jejich individualitu.

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni review

21.11.2018 Verified purchase

Pohádky z dětství

Nevím, kde ve světě by se našlo tolik autorů kvalitních pohádek jako u nás. Koupil jsem pro děti s tím, že je nutím poslouchat, což v dnešní multi době není jednoduché. Ale daří se. Každá voda nakonec steče shora dolů a ........

Přízrak review

15.11.2018 Verified purchase

HH doma

Výborně, skvěle, úžasné napsané a skvěle odvyprávěné. Příběh zvratu a rozuzleni, která nejsou úplně očekávaná. Jestli se tohle děje na ulicích jen z poloviny, je to šokující a děsivé!

Pozitivní myšlení není pro každého review

15.11.2018 Verified purchase

Toman motivující

Další z edice knih a přednášek o motivaci a osobním rozvoji. Trochu sketické - není pro každého. Ale autor sám sděluje proč. Všechno je v nás a vše máme ve svých rukou. Ostatně na jeho osobním životě je to patrné nejlépe.

Techniky rychlého učení review

11.10.2018 Verified purchase

Standard

Řekl bych, že slušný standard. V podstatě nic nového, ale shrnuté a dobře sestavené. Dá se použít, pokud člověk chce. Faktem je, že jsou i lepší učebnice učení, založené na trochu jiných principech.

Nehanebné neviniatko review

09.10.2018 Verified purchase

Dobrá detektivka

Brutální vražda mladé dívky v jejím domě. Autor rozvíjí postupně příběh a odhaluje stále nové možnosti motivů až úplně nakonec dojde k překvapivému rozuzlení. Slovo nehanebný by se dalo použít možná stejně jako hanebný, tedy nejde o opak či zápor, česky řekněme nestoudný. V některých případech je slovenský jazyk citlivější a důslednější. Nemluvě o působivé interpretaci MG.

Básnik review

09.10.2018 Verified purchase

Druhá

Volné pokračování Uzlu, které graduje zajímavou kontroverzně pojatou zápletkou. zároveň se zde dozvídáme o konci minulého režimu tak trochu z druhé strany. U autora nikdy nevíte, co je fabulace a co se opírá o realitu, ale přesto do sebe vše zapadá a příběh je nebo jeví se realně a pravdivě.

Uzol review

09.10.2018 Verified purchase

První

První příběh detektiva Krauze z roku 1988. Dnes mají autoři většinou problém popsat doby dávno minulé a atmosféru osmdesátek zejména. Autor vše ční nepodbízivě a věrohodně. První nesnadné kroky mladého pochůzkáře u kriminálky pod vedením zkušeného staršího kolegy.

Krv nie je voda review

09.10.2018 Verified purchase

Historie

Detektivka, která využívá pozadí historických událostí a to rozdělení republiky. Mafie toho pochopitelně dokázala využít lépe než ostatní. Další vynikající detektivka Dominika Dána z Našeho města. Na poslech absolutně super.

Hypnotizér review

09.10.2018 Verified purchase

Nezklamalo

I přes svou délku nutno říci, že je to solidně postavený příběh. Zápletka s psychiatrem, který se věnuje hypnóze je neotřelá a zajímavá. Ze severských detektivek sice preferuji Nesba, ale časem ještě tohoto autora vyzkouším. Interpret veskrze zajímavý.

Švábi review

09.10.2018 Verified purchase

Zase HH

Tak znovu severská detektivka a znovu odjinud, tentokrat z Thajska. Velká znalost prostředí doplňuje tuto skvělou detektivku a činí z ni velmi poutavě čtení. Nebo poslech? Díky za skvělý výkon HČ.

Alchymista review

09.10.2018 Verified purchase

Coelho a jeho cesta

Tuto knihu jsem dávno znal, tak jako jiné knihy Coelha. Putování pastýře je vlastně putování nebo hledání cesty či sebe sama. Autor je výborným psychologem jako vypravěčem a umí v každém (kdo tedy chce) otevřít jeho duši a podívat se na sebe jinýma očima. Radost strach touha štěstí, zkrátka život se vším všudy. O koupi audioknihy rozhodlo jméno interpreta. MG je neopakovatelný a kvůli němu jsem už knihu nečetl, ale jen poslouchám.

Tao Te Ting review

09.10.2018 Verified purchase

Tao plodí jedno...

...jedno plodí dvě a dvě plodí tři. Taoismus lze chápat z jedné strany jako náboženství a z druhé jako filozofické učení. Zároveň také jako jistý manuál nebo metodiku k dobrému vládnutí, tedy návod jak dělat věci správně. V tomto podání navíc dostává jistý poetický rozměr díky interpretům.

Kniha mlčení. Básnické a filosofické texty staré Číny review

09.10.2018 Verified purchase

Tao jinak

Interpretace nejen pojednání o tao, ale i několika dalších textů - básní. Je to úžasné, vystihuje to nejen východní mystiku a myšlení, ale zároveň i to, že základní principy nejsou jiné, jen je na ně nazíráno jiným pohledem. Krátké, ale krásné.

Emoční inteligence review

09.10.2018 Verified purchase

Co je inteligence?

Trvalo mi to dlouho, než jsem to cele doposlouchal a hlavně, než jsem si zvykl na hlas interpreta (mám ho spojeného spis s Vondruskou). Ale je to dost vědecká publikace na to, abych ji jen poslouchal, tímto se potřebuji i prolistovat. Ale je to naprosto jedinečná publikace v tomto oboru.

Soumrak dne review

09.10.2018 Verified purchase

Brit anebo Japonec

Tak ponuré, suché a zároveň dramatické vyprávění jsem opravdu nečekal. Majordomus, co chce být majordomus a je trochu vykolejen z události. Zvláštní příběh. A Vlasák umí být nejen Maigretem, ale i dobrým majordomem.

Cigaretka na dva ťahy review

09.10.2018 Verified purchase

Jako vždy

Děsivá vražda, mafie v našem městě pracuje naplno. Super detektivka v tom nejlepším podání, jaké muže být. Pan Geisberg je dokonalý interpret a těžko ho někdo překoná. Stejně tak autora těžko překonat v jeho poctivém popisu policejní práce.

Jednou nohou v hrobe review

09.10.2018 Verified purchase

Zase DD

Marian Geišberg je duchem dánovek, jeho pojetí četby je výjimečné a povyšuje každou knihu o level výše. Teda ne ze by to potřebovala.

Zápletka je poněkud podivná a zvláštní, ale o to zajímavější rozuzleni, kdy na konci knihy se sejde několik dějových linií.

List zo záhrobia review

09.10.2018 Verified purchase

Dán?

Loupeže a vraždy na pomezí dvou dějových epoch. Havel na hrad a vězni z vězení. Ukázka toho, kam to muže bláznivý entuziasmus dovést. Nestačilo pustit jen ty některé tzv politické? Nestačilo, těch totiž tenkrát už nebylo tolik. Skvěle namluveno Burgerem, totiž MG!

Červenka review

09.10.2018 Verified purchase

Opět HH

A zase cestuje detektiv daleko, ale tentokrat do historie, do období druhé světové války. Je až z podivem, jak se dokáže autor vypořádat s takto náročnou problematikou a nezklouznout k obvyklým historickým klišé. K interpretovi netřeba nic dodávat.

Sára review

09.10.2018 Verified purchase

Dánovka

Pachatel nejistý a co víc? Ani oběť není jistá! Tohle muže napsat jenom Dán. Nebo to i zažil? Napětí v našem městě ve skvělém podání interpreta a hlavně popis policejní práce, jakoby tam skutečně byl autor sám?

Policie review

09.10.2018 Verified purchase

HH žije

Tak když někdo v seriálech umírá a ožívá, je to vždy protažené za vlasy, ale tady to má hlavu a patu. Opět skvěle vystaveny příběh, kvalitní popis Policejni rutinní práce a poutavě popsané zápletky a rozuzleni. A Čermák? Asi se s detektivem HH musel znát.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Korene zla review

08.10.2018 Verified purchase

Oba brehy

Vraždí se už všude. Kvalitní a propracované dialogy, strhující příběh, prostředí, které rozhodne není neznámé a hlas interpreta, to jsou všechno atributy dobře detektivky, která je více než zajímavá.

Popol všetkých zarovná review

25.11.2017 Verified purchase

Únos

DD+MG=kvalitní detektivka na druhou. MG umí svým "přednesem" celou atmosféru syrových mafiánských devadesátých let jen umocnit. jednak kvalitně napsaný příběh, který se na základě faktů snaží nastínit politické poměry nejen v Našom mestě. Druhak daleko nejlepší popis událostí okolo únosu. A nedávno uvedený film této knize nesahá ani po úvod.

Nežná fatamorgána review

25.11.2017 Verified purchase

Listopad 89

Vražda mladé dívky, chronologicky třetí pokračování příhod jedné party - mordparty ve známém městě. Na pozadí měnící se politické situace, která je mimochodem velmi zajímavě popsaná, se odvíjí poutavý příběh a rodí se při něm nové vztahy na pracovišti. V podání MG je to úžasné.