User Jan's Reviews

Já, Poutník review

03.10.2020 Verified purchase

Skvělá kniha

Příběh se zpočátku zvolna vyvíjí, je to potřeba vydržet. To se jen objevují jeho jednotlivé "nitky". Později to nabývá na dynamice, přichází napětí, které je nenásilně udržováno a stupňováno. Já osobně jsem dopadl tak, že jsem knihu poslouchal celou noc, abych věděl, jak to dopadne. A to se mi tedy moc často nestává!

Knihu vřele doporučuji všem milovníkům dobrodružství, napětí a cizích krajin. Přednes Martina Stránského je skvělý, přesně vystihuje rozpoložení postav a probíhající děj.

Well-rounded characters

Klbko zmijí review

10.08.2020 Verified purchase

Kniha, která opět nezklamala

Jak vyplývá z nadpisu, ani tentokrát mne nová kniha od Dominika Dána nezklamala. Zajímavý příběh, pomalu a logicky se rozvíjející. Navíc popisuje jisté praktiky v justici, místní správě, ale i v policii, což se člověk takhle podrobně jen tak někde nedočte. Bohužel nás tam tentokrát potkala i velmi, velmi, smutná událost (ale víc prozrazovat nebudu).

Interpret pan Mňahončák knihu načetl excelentně, řekl, bych, že jeho přednes je kniha od knihy lepší. Naučil se tónem a zabarvením hlasu vyjadřovat jednotlivé postavy. Tím se samozřejmě stává kniha hodně poslouchatelnou a přednes má potřebnou dynamiku.

Knihu jsem poslouchal takřka "jedním dechem". A už teď se těším na další.

A group of detectives

Jeden z nás review

07.07.2020 Verified purchase

Dobrá kniha

Tato kniha od Shari Lapeny je velmi povedená. Postupně se vyvíjející děj, spojený se seznamováním s jednotlivými aktéry. Ze začátku je třeba být pozorný, aby se vstřebaly informace a jména. Pak se ale ukazuje, že každý z nich má nějaký hříšek, jemně se naznačuje, že on, či ona by mohl být vrah .... Prakticky až do konce není jasné, kdo to bude. Příběh má pak poměrně překvapivé rozuzlení.

Knihu doporučuji k poslechu, podle mého názoru je zatím nejlepší z těch již vydaných.

Interpretace M. Hudečkovou a L. Hruškou je profesionální, dynamická, rozlišuje jak osoby, tak děj podle momentálního napětí.

Well-rounded characters

Pochovaní zaživa review

20.06.2020 Verified purchase

Další příběh z "Našeho města"

Očekával jsem netrpělivě další příběh od Dominika Dána. Nicméně tentokrát to bylo slabší. Zápletka byla taková nějaká nevyhraněná, plochá. Dlouho se to rozvíjelo, včetně zdlouhavého popisu vztahů v několika rodinách, nicméně v podstatě nic z toho potom nevzniklo. Tak doufám, že další příběh bude lepší. Jinak samozřejmě přednes pana Mňahončáka neměl ani tentokrát chybu, prostě báječný.

Děti kapitána Granta review

13.06.2020 Verified purchase

Milý Jules Verne

Tak jsem si dopřál poslech jedné ze svých oblíbených knih z mého dětství. Přesto, že jsem tu knihu četl mnohokrát a viděl nebo slyšel v mnoha různých podobách, i tuto audioknihu jsem vyslechl až do konce. Prostě je to můj oblíbený Jules Verne a jedna z jeho "verneovek". Jak čas běží, stále nám mají co říci a neztrácejí na kvalitě. No a četba knihy je přece jen lepší než různé ty zkrácené verze či dramatizace. Přednes pana Zemana je vyhovující, dá se to poslouchat.

Betónová blondína review

13.06.2020 Verified purchase

Dobrý Harry Bosch

Zase jeden povedený Harry Bosch. Příběh má trochu jinou záletku, než bývá zvykem, dobře se poslouchá, protože se plynule odvíjí a navazuje. Přednes panem Gogálem je poutavý, není jednotvárný, příběh knihy ještě vylepšuje. Detektivky s Harry Boschem rád poslouchám.

Venuša zo zátoky review

13.06.2020 Verified purchase

Zase jeden dobrý "Dán"

Tentokrát velmi dobře zpracovaná zápletka, bez zbytečných hluchých míst. Napínavý děj, jasná, hladce se odvíjející nit příběhu. Tato kniha od Dominika Dána je povedená, a dobře se poslouchá. Přednes pana Mňahončáka tomu dává další kvalitu, je velmi rozmanitý, vystihuje jednotlivé dialogy, takže poznáte i jednotlivé postavy. Audiokniha je celkově velice povedená. Její poslech mi přinesl vynikající zážitek.

Křišťálový klíč II. - Vídeňský sen review

20.04.2020 Verified purchase

Skvělá sága

Musím přiznat, že po vyslechnutí prvního dílu, jsem se už nemohl dočkat toho dalšího. Mám rád díla takového typu - ságy, popisující osudy určitých lidí a jejich rodin, v průběhu věku.

Od pana Vondrušky je to tentokrát dílo trochu jiné, než obvykle, ale opravdu velmi povedené. Přednes pana Hyhlíka standardně dobrý.

Už aby tu byl třetí díl ...

Skvělá audiokniha, doporučuji.

Zlatá hora review

25.03.2020 Verified purchase

Kratěna ani tentokrát nezklamal

Kniha je pokračováním neméně pěkné knihy - viz popis. Jedná se o klasický dobrodružný příběh, s jasnou dějovou linkou a dostačující dávkou napětí. Žádné složitosti ani překombinované zápletky. Doplněno popisem zajisté krásné přírody kolem Yukonu. Přednes pana Třebického odpovídá ději - drsný, chlapácký a není jednotvárný. Od poslechu jsem se nemohl odtrhnout. Nádherná kniha. Jen bych si ještě přál, aby byly načteny také další knihy tohoto skvělého autora.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

19.03.2020 Verified purchase

Byl jsem potěšen

Byl jsem potěšen, že se opět začala načítat díla pana Dána. Tento příběh se tradičně skládá z více vláken vyšetřování. Děj probíhá hladce a logicky, bez nějakých složitostí a překombinovaných zápletek.

Knihu jsem si poslechl rád a jsem spokojen. Přednes pana Mňahončáka nemá chybu. Těším se na další, jen tak dál.

Knihu doporučuji všem audiočtenářům, příznivcům děl pana Dána pak zvláště.

Sněžný měsíc review

17.02.2020 Verified purchase

Příliš mne nenadchla

Na knihu jsem se s ohledem na předešlá díla autorky docela těšil. Nicméně mne velmi zklamala. Podle mého je to zatím nejhorší kniha od této autorky.

Příběh obsahuje velmi ale opravdu velmi zdlouhavou úvodní část, ve které se řeší nejrůznější osobní vztahy, propletené odskoky do minulosti. Je to tak zdlouhavé a zavaleno spoustou jmen a podružných příběhů, že jsem se v tom ztrácel. Samotná kriminální zápletka se objeví, poměrně rychle a jaksi "ploše" se vyřeší a je konec. Není to tedy ani dobrý román, ani dobrá kriminálka. Bohužel vyhozené peníze.

Jediné, co za něco stálo, byla interpretace K. Kociánové.

Terror Rating

25.11.2018 Verified purchase

Noc Rating

23.07.2018 Verified purchase