User LL's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Marťan Rating

18.05.2016 Verified purchase

Vrazi bez tváře Rating

10.10.2015 Verified purchase

Syn Rating

10.10.2015 Verified purchase

Norština - cestovní konverzace Rating

23.09.2015 Verified purchase

Steve Jobs review

03.09.2015 Verified purchase

Audiobiografia tvorcu Jabĺčka

Meno a ocenenia autora tejto audioknihy Waltera Isaacsona hovoria samé za seba. Okrem biografie tvorcu firmy s logom odhryznutého jabĺčka Stevea Jobsa, napísal biografie takých osobností ako boli Benjamin Franklin, Albert Einstein a Henry Kissinger. Najväčšou devízou tohto autora, ktorá ide ruka v ruke so slobodou slova, ktorú mu umožňuje práve jeho reputácia, je snaha o čo objektívnejšie podanie života Jobsa, toho, akou komplikovanou osobnosťou bol, bez príkras, so všetkými jeho pozitívami aj negatívami. Keďže ide o obsiahlú a podrobnú biografiu, jej audio spracovanie je vítanou alternatívou ku knižnému spracovaniu. Autora si pred svojou smrťou vybral sám Jobs, s tým, že mu v priebehu zberu podkladov a informácií o jeho život nechá voľnú ruku a nebude ovplyvňovať ľudí vo svojom okolí, že má záujem, aby bol výsledok čo najvernejší realite, ktorá v prípade Jobsa nebola vždy svetlá, mal svoje ľudské prednosti, ale aj chyby. Aj keď väčšina poslucháčov bude asi poznať životný príbeh Jobsa, toto spracovanie im doplní veľa chýbajúcich kúskov do skladačky o živote tohto bezpochyby vplyvného a v určitom smere geniálneho človeka. O kvalite audioknihy sa po zvukovej ani interpretačnej stránke nedá polemizovať. Audioknihu prerozprával Martin Stránský a spravil tak skvelo, kniha sa počúva prirodzene, určite stojí za to si ju vypočuť.

Básnik Rating

03.09.2015 Verified purchase

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol Rating

29.07.2015 Verified purchase

Lovci hlav review

29.07.2015 Verified purchase

Nesbovka mimo série s Harrym

K tejto audioknihe som sa dopracovala až ako poslednej z vydaných audiokníh od Jo Nesba, s výnimkou jeho rozprávkovej série pre deti. Vypočutiu audioknihy predchádzalo pozretie rovnomenného filmu. Vzhľadom na to viem posúdiť, že audiokniha bola čo do detailov, tak ako to už klasicky býva v porovnaní s kino spracovaním knižného diela, podstatne lepšia, detailnejšia, príbeh nemá chybu, poslucháča udržiava svojimi zvratmi v neustálom napätí a určite sa Vám nestane, že by ste sa pri ňom nudili (ani pokiaľ ste už predtým - ako ja, videli film). Časovo ide o jednu z kratších audio Nesboviek, čo jej však neuberá na hodnote a určite stojí za to si ju vypočuť. Osobne sa k nej tak ako k iným Nesbovkám rada vrátim. Na rozdiel od série s HH, ktorú predčítal skvelý Hynek Černák, túto audioknihu narozprával Filip Švarc, taktiež v českom jazyku. Napriek počiatočnej zaujatosti k zmene osoby rozprávača, Filip nesklamal, audioknihu podal prirodzene od začiatku do konca, a myslím si, že ani zarytému proČernákovcovi táto zmena nebude vadiť. Kvalite spracovania sa nedá vytknúť nič. Už sa teším na ďalšie diela od tohto nórskeho autora, rovnako na povinné must-hear sériu s Harrym, ako aj na jeho dve nové knihy mimo našej vyšetrovateľskej ságy :)

Asfalt I. - Poslední tři týdny Rating

20.05.2015 Verified purchase

Policie review

20.05.2015 Verified purchase

Desiata Nesbøvka

Ide zatiaľ poslednú knihu a zároveň audioknihu od Jo Nesba zo série Harryho Holeho, ktorá výnimočne skončila s otvoreným dejom, ktorý si pýta pokračovanie. Ako uviedol samotný autor, séria bude mať ešte minimálne par kníh, kým sa osud HH uzavrie. Dej audioknihy je pútavý od začiatku do konca, autor štandardne kvalitne stupňuje napätie, poslucháč si ani neuvedomí, kedy je koniec, nebyť toho, že nám chýba rozuzlenie, na ktoré sme zvyknutí. Audio verzia v podaní Hynka Čermáka je podaná vynikajúco, nedá sa jej nič vytknúť, poslucháč je na rozprávačov hlas zvyknutý, kniha je podaná bez afektu, zvuková kvalita je výborná. Voľba tohto rozprávača je jednou z najväčších devíz vydavateľstva One Hot Book, určite sa teším aj na ďalšie diely v jeho podaní a rovnako sa rada ku všetkým knihám v podaní HČ vrátim. Dejom nás sprevádzajú staré známe postavy, do ktorých životov tento príbeh zasiahne. Sledujeme posun v živote našej hlavnej postavy, ale to by už nebol Harry, aby sa zas všetko v jednom okamihu nezmenilo. Zo zdanlivo stabilizovaného života sa proti svojej vôli, ale isto vráti k svojej životnej náplni - vyšetrovaniu, čím smerujeme k budúcim audio/knihám. Lebo bez ohľadu na okolitý chaos mu od samého začiatku série bola vlastná zodpovednosť voči ľuďom, na ktorých mu záležalo, na rozdiel od zodpovednosti voči samému sebe.

Fifty Shades of Grey: Padesát odstínů šedi review

11.05.2015 Verified purchase

Cukor od "E L Jamesa"

Audioknihu som si zakúpila na odporúčanie mojich kolegýň, ktoré všetky do radu prečítali všetky diely série v jej knižnom vydaní. Keďže ma obsah ani po vypočutí časti audioknihy subjektívne nezaujal, audioknihu som zatiaľ nedopočúvala. Audiokniha (a teda aj jej knižný proťajšok) sú písané jednoduchým oddychovým štýlom a sú pravdepodobne vhodnejšie pre romantickejšie ladené ženské publikum. Aj napriek SM tónu, ktorý sa snaží knihu odlíšiť od iných kníh z ružovej knižnice, sa to však autorke obsahovo nepodarilo, a z plánovaného cukru a biča, ostal len cukor.. Poslucháč, ktorého cieľom je práve tento žáner, si asi príde na svoje. Niektoré z kolegýň, odhodlané sa ku knihe ešte raz vrátiť, si tiež zakúpili túto audioknihu a na rozdiel odo mňa, padla na nadšenú pôdu.. ku knihe sa môžno vrátim pri nejakej oddychovej príležitosti, napriek vyššie uvedenému ju rozprávačka Tereza Bebarová narozprávala prirodzene a bez afektu. Audio spracovanie je štandardne dobrej kvality, nedá sa mu vytknúť nič. Túto audioknihu odporúčam pre tie poslucháčky, ktoré aspoň približne vedia, do čoho idú a očakávajú knižnú romantiku v koži ovečky, tváriacej sa, že je vlk :)

Cesta review

11.05.2015 Verified purchase

Pulitzerovka od McCarthyho

Knihu Cesta od Cormaca McCarthyho som pôvodne čítala v knižnom vydaní, dokonca som sa k nej vrátila opakovane. Autor za ňu získal Pulitzerovu cenu, čo je myslím na mieste pri tomto dielku. V postapokalyptickom svete sa naplno prejavuje charakter ľudí, autor veľmi pekne a ľudsky vykresľuje vzťah otca so svojím synom. Keď som zistila, že kniha vyšla aj v audio verzii, patrila jednoznačne k must have. Keďže mi bol obsah už známy a zvolila som si ho kvôli nemu, bola som zvedavá skôr to, ako sa Jiří Ornest vysporiada s jeho prerozprávaním. Vo výsledku je audiokniha spracovaná výborne, s kvalitným audio, rozprávač predčíta knihu bez afektu, prirodzene a veľmi dobre sa počúva od začiatku do konca, keďže aj samotná kniha je útla rozsahom, tých pár hodín počúvania zbehne rýchlo a človek postrehne aj detaily, ktoré mu možno v písomnom prevedení ušli. Audioknihu môžem len odporúčať, dej, aj spracovanie poslucháča určite nesklamú.

Snehuliak review

30.01.2015 Verified purchase

Siedma Nesbovka zo série HH

Voči Nesbovmu Snehuliakovi som od začiatku mala väčšie očakávania, jednak kvôli celosvetovým pozitívnym recenziám, jednak kvôli tomu, že s výnimkou audioknihy Nemesis/Bohyňa pomsty, ide zatiaľ o jedinú audioknihu narozprávanú v slovenskom jazyku. Vzhľadom na to, že Bohyňa pomsty bola realizovaná formou inscenácie, ktorá nie každému poslucháčovi sadne, mala som obavy, či aj Snehuliak nepodlezie vysoko nasasednú látku Hynka Čermáka, ktorý vynikajúco narozprával všetky české audio Nesbovky. Po vypočutí Snehuliaka musím konštatovať, že Martin Mňahončák audioknihu podal vynikajúco, bez afektu, počúva sa prirodzene, má príjemné zafarbenie hlasu, a bolo by fajn, keby bol hlavným interprétom aj ďalších Nesboviek, ktoré vyjdú v slovenčine. Pútavý rozprávač, nadštandardne kvalitný príbeh a pokračovanie osudu Harryho Holea, starých aj nových zaujímavých kolegov a kolegýň, Rachel a Olega, vo výsledku spôsobia, že vyše 14 hodinový príbeh by ste najradšej počúvali bez prerušenia od začiatku do konca. Napriek temnej atmosfére knihy si v nej, tak ako v každej Nesbovke zo série o Harrym Holeovi, poslucháč/čitateľ nájde vždy minimálne pár zaujímavých myšlienok a pohľadov na svet, idey dobra, zla, spravodlivosti, možno o trochu iný, nekonformný pohľad na prácu a nároky na vyšetrovateľov, operatívy, krimi technikov, súdnych znalcov a iných spolupracujúcich odborníkov z policajného fachu, často diametrálne odlišné od vnímania bežného občana. Kvalite spracovania a hudobným predelom jednotlivých kapitol sa nedá vytknúť nič, vhodne dopľňajú atmosféru audioknihy. Snehuliak je skvelý, pre mňa spolu s Prízrakom ide o top Nesbovky, určite stojí za vypočutie.

Přízrak review

17.01.2015 Verified purchase

Deviata Nesbovka zo série HH

Obsahovo, vykreslením hlavných postáv, ide podľa mna o jednu z najlepších Nesboviek s hlavným hrdinom - v tomto dieli už bývalým vyšetrovateľom Harry Holeom. Od momentu, kedy nám bola predstavená táto svojrázna postava v knihe Netopier/Netopierí muž, uplynulo už už v deji vyše desať rokov, avšak autor si vždy nájde spôsob, ako nám Harryho o niečo viac priblížiť, spôsob jeho uvažovania, charakterové rysy, jeho dejový vývoj, ako aj vývoj ľudí z jeho okolia, rodiny, kolegov, partnerov. Kniha je napísaná pútavo, v pasážach, kde sa to dejovo pýta, humorne, naplno v nej vynikne autorov cit pre detail a aj veci neznalý poslucháč sa z nej dozvie čo to o postupe vo vyšetrovaní, znaleckom dokazovaní a pod. Kvalite spracovania tejto audiohnihy sa nedá vytknúť nič, vydavateľstvo nesklamalo. Interpretácia Hynkom Čermákom je štandardne vynikajúca, počúva sa prirodzene a poslucháči, ktorí si na neho zvykli z predchádzajúcich audionesboviek v českom jazyku, sa k nemu vždy radi vrátia. Český preklad je dobrý a osobne si myslím, že je vernejší originálu ako jeho slovenská verzia. Určite sa ku audioknihe rada vrátim, ide o výbornú detektívku, obsahovo aj podaním.

Forrest Gump review

17.12.2014 Verified purchase

Forrest Gump - oldie but goldie

Forresta Gumpa a jeho príbeh takmer všetci poznáme z kín ako výborný celovečerný film. Menej ľudí už pozná knihu autora Winstona Grooma, ktorá bola kvalitným podkladom filmového scenára. Jej audio podobu narozprával v českom jazyku Jan Hartl. Jeho podanie audiopríbehu je vynikajúce, pôsobí presne tak v tomto prípade má - trochu infantilne, primerane hotnote IQ hlavnej postavy, tak ako to máme zafixované z filmu, celkový dojem vyznieva prirodzene, humorne a ľudsky. Audiokniha je podrobnejšia, okrem známych scén z filmu obsahuje aj scény, ktoré sa do filmu nedostali, avšak určite stojí za to si ich vypočuť, poslucháč sa pri nich určite nudiť nebude a z audioknihy sa dozvie o hlavnej postave podstate viac ako z filmu. Kvalita audioknihy je výborná, celkovo ju hodnotím pozitívne a určite stojí za vypočutie.

Nemesis review

17.12.2014 Verified purchase

Štvrtá Nesbovka zo série o HH

Po vypočutí audiokníh Netopýr a Červenka som sa veľmi tešila na tretie audiospracovanie knihy od výborného autora severských detektívok Jo Nesbo (druhá kniha Švábi zatiaľ audioverziu nemá). Audioknihy vyšli v českom vydavateľstve One Hot Book a prvé dva diely narozprával Hynek Čermák. Nemesis prerozprával Igor Bareš v úlohe Harryho Holea, spolu s kolektívom ďalších českých mužských a ženských interprétov. Audiokniha Nemesis má na rozdiel predchádzajúcich dvoch dielov z danej série podobu inscenácie, text pôvodnej knihy je upravený do priamej reči interprétov za doprovodu zvukov, ktoré sú v tlačenej knihe pravdepodobne opísané, čo má vplyv na celkovo kratšiu dĺžku audioknihy, ako som bola zvyknutá u prvých dvoch Nesboviek (necelých 5 hodín namiesto obligátnych 10-14 hodín). Spracovanie audioknihy do podoby inscenácie a zásahy do pôvodného textu autora, sú v tejto audioknihe skôr negatívne. Inscenácia a veľký počet interprétov mali za následok, že audiokniha bola, aspoň pre mňa, zmätočná, menej dobre zapamätateľná, vačšina interprétov na mňa pôsobila v českom podaní afektovane (s výnimkou interpréta Igora Bareša, ktorý narozprával postavu HH), neprirodzene, výnimočne som za rušivé a zbytočne dlhé považovala aj hudobné predely jednotlivých kapitol. Samotný český jazyk nie je v prípade audiokníh od Jo Nesba na prekážku, v predchádzajúcich dvoch dieloch, ktoré narozprával Hynek Černák, bol prejav interpréta vynikajúci a teším sa na ďalšie audioknihy v jeho podaní. Pokiaľ ide o dej knihy, zápletku a vykreslenie postáv, Jo Nesbo štandardne nesklamal, po obsahovej stránke sa s knihou vyhral, avšak audiokniha v dôsledku zásahov vydavateľstva do jej obsahu a spracovania do podoby inscenácie, stratila na kvalite a mám za to, že prišla o veľa dobrých momentov a očakávala som od nej (alebo presnejšie od jej spracovania) viac. Z uvedeného dôvodu som rozhodnutá v budúcnosti si prečítať aj tlačenú verziu Nemesis (v slovenskom vydaní Bohyne pomsty). Ako plus hodnotím kvalitu zvuku audioknihy. Z vyššie uvedených dôvodov sa osobne k vypočutiu tejto audioknihy určite nevrátim, avšak poslucháči, ktorým vyhovuje skôr forma inscenácie než klasicky predčítanej knihy, môžu mať na vec iný názor.

Netopýr review

28.11.2014 Verified purchase

Prvá audio Nesbovka

Netopier je vynikajúca prvotina od Jo Nesba zo série detektíva Harryho Holea, výborná zápletka, dej chytľavý od začiatku do konca, poslucháč až takmer do konca netuší, kto je vrah. Jo Nesbo je štandardne kvalitný autor, jeho knihy, ako aj táto, je viac o uvažovaní, o atmosfére, než o presných vyšetrovacích postupoch alebo reáliách. Podľa mňa top, hneď keď som ju dopočúvala, pustila som si ju znova od začiatku. V knihe sa poslucháč zoznámi s postavou Harryho Holea, jeho základných povahových rysoch a čo to z jeho minulosti a prítomnosti. Autor, ktorý narozprával audioknihu, Hynek Čermák, to spravil kvalitne, bez afektu, český jazyk v tomto prípade vôbec nie je prekážkou, v porovnaní so slovenskou verziou mám pocit, že český preklad je presnejší. Hynek sa počúva dobre a prirodzene, poslucháč si hneď zvykne na zmenu oproti klasickým tlačeným verziám kníh, aj keď ide o jeho prvé audioknihy, tak ako to bolo v mojom prípade. Zvukové predely/podmaz v knihe dobre dopĺňajú dej, nie sú rušivé, osobne sa mi páčili. Čo sa zvukovej kvality spracovania týka, tiež výborné. Knihu vrelo odporúčam vypočuť.

Ruština - cestovní konverzace review

28.11.2014 Verified purchase

Základy Ruštiny rýchlo, ľahko a zapamätateľne

Audioknihu Ruština, cestovní konverzace, som si kúpila ako učebnú pomôcku k zvládnutiu úplnych základov - základnej slovnej zásoby, výslovnosti ruského jazyka, a svoj účel a moje očakávania v tomto smere splnila. Predstavuje dostatočne jednoduchú pomôcku k samoštúdiu, či už pre turistu, alebo na zvládnutie základnej komunikácie a osvojenie slovnej zásoby, je prehľadne rozdelená do jednotlivých tematických oblastí od komunikačných základov ako pozdravy, čísla, cez jedlo, cestovanie a pod. Audiokniha je narozprávaná kvalitne, čo je dôležité pre zafixovanie správnej výslovnosti, s dostatočným časovým intervalom pre zopakovanie výslovnosti zo strany poslucháča tejto audioknihy. Audiokniha je v porovnaní s klasickými tlačenými učebnicami lepšie zapamätateľná a aspoň pre mňa bolo jednoduchšie vypočuť si jednotlivé lekcie aj po náročnejšom dni, ako sa prinútiť čítať obdobnú učebnicu Ruštiny v písanej forme, kde by slovnú zásobu dopĺňala len fonetická transkripcia, ktorá je nie pre všetkých dostatočne zrozumiteľnou pomôckou pri výučbe cudzieho jazyka. Túto audioučebnicu odporúčam každému záujemcovi o pohodlné zvládnutie základov Ruštiny.

Červenka review

28.11.2014 Verified purchase

Tretia Nesbovka zo série HH

Červenka je druhá audiokniha od Jo Nesba zo série detektíva Harryho Holea (v poradí prerozprávanie jeho tretej knihy z tejto série, keďže druhá kniha Švábi vyšla zatiaľ len v tlačenej forme v českom jazyku, slovenský preklad by mal byť publikovaný v roku 2015, a na audioknihu si ešte asi budeme musieť počkať), obsahovo vynikajúca kombinácia deja z minulosti - osudov Nórskych vojakov v službách nemeckej SS v bitke pri Leningrade na východnom fronte počas druhej svetovej vojny, a deja zo súčasnosti detektíva z oddelenia vrážd v Osle, Harryho Holea, neskôr menej šťastnou zhodou okolností dočasne preradeného k Tajnej službe. Autor štandardne precízne vykresľuje osudy viacerých ústredných postáv, ako aj pracovného a osobného života HH, ktorého poslucháč zase o niečo lepši spozná a nie je možné si ho definitívne neobľúbiť pre jeho priamosť a precízne logické uvažovanie. Audiokniha má výbornú atmosféru, drží poslucháča od začiatku do konca celých vyše 14 hodín, osobne sa k nej tiež ešte vrátim. Nesbo sa verne pridržiava historických faktov, sám sa o tejto knihe vyjadril, že ide o silný materiál a od prvej strany sa snažil zachovať určitú opatrnosť a nepokaziť to. Audio podanie Hynka Čermáka je vynikajúce, veľmi dobre sa počúva a pamätá aj v českom jazyku. Zvukové predely v audioknihe vhodne dopĺňajú atmorféru deja, nerušia, zvuková kvalita vydavateľstva One Hot Book je výborná. Knihu určite odporúčam vypočuť.