User Barkl's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Nezvratné alibi review

18.03.2021 Verified purchase

Enzo nezklamal

Enzo pokračuje v řešení nevyjasněných vražd z minulosti, v příběhu není nouze o nebezpečí, a samozřejmě žen kolem Enza, tak jak jsme zvyklí z předcházejících dílů. Samotný případ vraždy se rozplétá postupně, přiměřeně rychle, poutavě podáno. Je věnován i čas Enzovu soukromému životu. Jediné co vám možná bude na příběhu vadit, je to, že už je asi poslední a s Enzem se už nesetkáte. Chybět mi bude i přednes Davida Matáska, který podal opět skvělý výkon. (právě interpretací této série se stal mým audio oblíbencem) Celkové zpracování audioknihy vyznívá velice dobře.

Male detective

Literární spolek Laury Sněžné review

17.03.2021 Verified purchase

Úžasné a hrozné

Knihu jsem zakoupila v domnění, že to žánrově bude něco jako Konec pana Y od Scarlett Thomas. Nebylo. Průběhem poslouchání mi to stylem připadalo hodně podobné Sto rokům samoty od Marqueze, až pak jsem si přečetla, že kniha je ve stylu finského magického realismu. Moje pocity byly, jednak že je to hrozné, hlavně v případech barvitého líčení pro mne až nechutností (naštěstí takových pasáží tam nebylo mnoho). Další pocity, že je to krásné, úžasné. Valil se na mě z nahrávky vodopád slov, který evokoval barvité představy... Určitě dílo, které vás nenechá chladným. Co se týče zpracování, tak jsem měla ze začátku "problém" s interpretem. Nicméně jak jsem se zaposlouchávala, tak styl jeho přednesu odpovídal stylu knihy, a v konečné fázi ho hodnotím pozitivně. Zvukové předěly byly vhodně umístěny a doplňovaly atmosféru příběhu. Celkově mám z díla podivný pocit, což bylo asi záměrem autora:-)

Single POV

Naučte mě zabít draka review

23.02.2021 Verified purchase

Poslední?

V tomto díle se Sváťa i Hanka opět dostávají do nebezpečí a do problémů. Tentokrát to až není tolik vina Hančiny prudké povahy. V tomto díle jde hodně o draky a jejich spojení s rytíři. V příběhu jsou nové postavy, nadaný chlapec Vítek a mladý rytíř. dostáváme se do výcvikového tábora rytířů. Autorka se pokusila o romantickou zápletku ve vztahu Hanka a Sváťa, dle mne zbytečné, ale chápu že pro dívky kolem 11 let asi zajímavé téma. Podle mne je dílo vhodné pro děti ve věku 10-12 let. Zpracování audioknihy a interpretace opět na velmi vysoké úrovni. Vzhledem k tomu, že se jedná asi o poslední díl série, mi bude hlas Margit Vinklárkové chybět.

Bez práva na život review

23.02.2021 Verified purchase

Nebezpečné schopnosti

Hanka je v tomto díle ochránkyní/průvodkyní své malé adoptivní sestry, která jak se ukáže má velmi silné magické schopnosti. Právě pro tyto schopnosti je rodina nucena ji dát do společenství, kde prý bude moci i se svými schopnostmi žít a nikoho neohrožovat. To nehostinné místo mi připadalo jako nějaká sekta. Hanka se s uspořádáním věcí samozřejmě nehodlá smířit. Tento díl má posluchači zase co nabídnout, až na již řečenou ponurost společenství Bdělého Securita, a vlastně celkově ponurejší atmosféru, než jsme byli zvyklí v minulých dílech, to byl opět pěkný příběh. Interpretka Margit Vinklárková opět podala skvělý výkon.

Single POV

Artemis Fowl review

23.02.2021 Verified purchase

Sympatický chytrý rošťák

Audio jsem koupila pro dítě, a poslouchali jsme společně. Hrdinou je Artemis kluk s nadprůměrnou inteligencí, který se svým způsobem snaží zachránit svou rodinu. V příběhu pro mě byli překvapující skřítci a jiná stvoření, jsou takoví moderní. Mě příběh až tolik nenadchl, čekala jsem něco ve stylu Kouzelná země skřítků, ale dítě bylo spokojené. Knihu bych řadila do žánru pohádková fantasy. Věkově vhodné, dle mého názoru, pro děti 10+. Zpracování a interpretování bylo na slušné úrovni.

Ages 9 - 11 Supernatural

Měsíc je drsná milenka review

22.02.2021 Verified purchase

Měsíční revoluce

Audiokniha se mi zdála zpočátku zajímavá líčením způsobu života na Měsíci, potom byla hodně rozvláčná, všude soudruzi a zakládání politických buněk, něco jako budování komunismu - knihu jsem odložila. Po delší době jsem se k ní vrátila děj nabíral obrátky a už mi nečinilo problém knihu doposlouchat. Kdyby nebylo dle technických informací zřejmé, že se jedná o dílo z doby dávno minulé, tak bych to ani nepoznala. Zejména popis politického manipulování lidmi se mi jeví jako vysoce aktuální. Dle mě zdařilé sci-fi. Interpret podal dobrý výkon, v knize jsou akustické předěly, počítač má "počítačový" hlas. Zpracování hodnotím jako dobré.

Takes place in Space

Egypťan Sinuhet review

02.02.2021 Verified purchase

Řeka moudrosti

Audioknihu jsem poslouchala po celý měsíc, vychutnávajíce si každou knihu, kapitolu, myšlenku... Toto dílo vnímám jako klasiku - skvost literatury. Jako takovému byla i jejímu zpracování věnována náležitá pozornost. Přednes interpreta pana Lukáše Hlavici je příjemný, přirozený, nic vás neruší. Pro jednotlivé postavy používá různé hlasy, což ještě více pomohlo vystihnout povahu a chování osob. Hudební předěly mezi kapitolami a knihami byly vkusné, jako by mě do Egypta přenesly. S tímto dílem jsem se setkala nyní podruhé, před x lety jako s knihou mě zaujalo líčení zvyků v Egyptě své doby a "obveselování". Nyní více vnímám moudrost myšlenek, vzorce chování společnosti i jednotlivců. A zjišťuji, že toto dílo je, a pravděpodobně bude i nadále aktuální v kterékoliv době. Doporučuji k poslechu, já jsem byla velmi spokojená.

Stínadla se bouří review

18.09.2020 Verified purchase

Dobrodružství

V audioknize se setkáváme s Rychlými šípy v situaci, kdy se ve Stínadlech něco chystá. Příběh plný dobrodružství o odvaze, kamarádství, ušlechtilosti mne opět zaujal, a ráda jsem prožívala napětí spolu s dcerou a Rychlými šípy utíkajícími v uličkách Stínadel. Ač si na příběh pamatuji z knihy, zakoupila jsem audio kvůli velice dobrému zpracování předcházejícího dílu (Záhada hlavolamu), a byla jsem spokojena. David Matásek je výborným interpretem a jeho přednes knize velice svědčí. Podal výborný výkon!

Boy main character

Dračí cejch review

18.09.2020 Verified purchase

Hanka jako Strážce

V tomto díle se Hanka seznámí na vlastní kůži s rolí strážce. Úkol ji zavede do zase úplně jiné (dračí) kouzelnické školy. Více se dozvídáme o dracích a co je to dračí cejch. Hanka se jako obvykle opět ocitá ve smrtelném nebezpečí. V tomto díle vnímám zřetelněji to, že Hanka musí svoje chování hodně korigovat, protože ač je v právu, musí pro dosažení zdárného výsledku volit opatrnou strategii. Interpretka Vinklárková je skvělá i v tomto díle. Určitě stojí za poslechnutí - doporučuji.

Kavárna U Anděla 1: Nová doba review

18.09.2020 Verified purchase

Romantika a válka

Příběh je z doby druhé světové války a v době po ní. Sleduje osudy jedné německé rodiny a jejich spolubydlících v domě. Pro mne bylo zajímavé nahlédnout do života obyčejných Němců v době války. V příběhu jsou dobře vykresleny charaktery jednotlivých postav. Jsme seznámeni i s životem v zajateckém táboře ve Francii. O romantickou linku se postarají dvě mladé představitelky rodiny a jejich známosti. Audioknihu jsem velice ráda poslouchala i díky přesvědčivému přednesu paní Zuzany Slavíkové.

Zlodějíček z pátých hradeb review

04.08.2020 Verified purchase

Na ostrově

Tento díl nás zavádí na ostrov, kde Hanka hledá pro ni důležitou osobu. Při hledání se připlete do konfliktu mezi ostrovany, zase se dostane do velkého nebezpečí. Vystupují zde jak stávající postavy z předcházejících dílů, tak postavy nové. Bytosti hodné i zlé. V tomto díle je důležitá příbuznost mezi postavami. V příběhu jsou popsány další světy a možnosti cestování mezi nimi. Vícehlasý přednes interpretky opět na výbornou, Margit Vinklárková prostě umí. Audioknihu doporučuji k poslouchání.

Epic Paralel reality Single POV

Otrocká krása review

04.08.2020 Verified purchase

Dospívání

Hrdinové dospívají, a i úkoly před které jsou postaveni jsou obtížnější, než v prvních dílech. Hanka i její kamarádka se dostávají do nebezpečné situace, jsou ohroženy na životě. I v tomto díle není o nadpřirozené bytosti jako jsou draci, jednorožci, trpaslíci a tulíci, nouze. Celkové zpracování knihy je na výbornou. Interpretka paní Margit Vinklárková má neuvěřitelný rozsah, dokáže postavy namlouvat různými hlasy..., dle mého názoru nepřekonatelná:-). Knihu doporučuji k poslechu.

Epic Paralel reality

Průvodce ztracených review

04.08.2020 Verified purchase

Nová škola

Dostáváme se do nového prostředí, do nové školy, děti se už nevrací do Santareny. Nové prostředí nabízí autorce další možnosti zápletek příběhu a řadu dalších postav. Příběh se mi líbil, i když prostředí se mi místy zdálo ponurejší. I když už je to pátý díl série, stále je příběh zajímavý, stále se něco děje. Zpracování audioknihy je velice pěkné. Interpretka Vinklárková je prostě úžasná, stejně jako v předcházejících dílech série.

Paralel reality

Zpětný ráz Rating

07.07.2020 Verified purchase

Vrať drakovi, co je jeho review

19.06.2020 Verified purchase

U Sirén

V tomto dílu vystupují opět hlavní hrdinové Hanka, Sváťa a Rafael, opět se objevují nové postavy, jak na straně dětí nebo Hanky - ti hodní, ale také i jako nepřátelé, hlavně jeden. Zejména Hanka se musí dokonce i skrývat, ale díky tomu se můžeme dovědět něco o Sirénách. Autorka už v tomto díle předkládá kromě pohádkových i jemných motivů i více zla. Určitě další dobrý díl, který stojí za to si naposlouchat. Zpracování a interpretace už tradičně na vysoké úrovni.

Dům doktora Fišera review

19.06.2020 Verified purchase

Zajímavé

Příběh je o dvou dětech asi dvanáctiletých, co zažívají dobrodružství v takovém moderním "hradu/pevnosti". Objeví v něm kluka, který je opravdu zvláštní. Mě kniha nutila přemýšlet nad tím, jak bych jako rodič reagovala na skutečnost, že by moje děti objevili podobné tajemství. Kniha je pěkně zpracovaná a přednes pana Hádka je lze hodnotit jako přiměřený pro výpověď Petra, hlavní postavy knihy. Kniha je zajímavá a i když je zápletka vlastně hodně jednoduchá, tak nad ní budete pravděpodobně přemýšlet i když knihu doposloucháte.

Únosce draků review

01.04.2020 Verified purchase

O dracích

Třetí díl série je stále pohádkový i když trošku strašidelnější. Hlavní hrdinové jsou už větší a objevují se nové postavy, a jedné z nich je dáno více prostoru. Příběh i zápletky v tomto díle jsou opět zajímavé a možná i napínavější, než v dílech předchozích. Zpracování audioknihy je opět skvělé, interpretka podává stabilní výborný výkon. Poslech knihy určitě doporučuji.

Faja Rating

01.04.2020 Verified purchase

Smrt kouzelného džina review

01.04.2020 Verified purchase

Příběh plný magie

Toto audio jsem zpočátku ani nechtěla poslouchat vzhledem k názvu. Džin byl v prvním díle mou oblíbenou postavou. Nicméně děj se rozbíhá dál, kolem Hanky a Sváti se objevují nové postavy. Dočkáme se i nějakých překvapení. Audiokniha poutavě zpracovaná. Interpretka podává slušný výkon. Mění hlasy u jednotlivých postav. Audio určitě doporučuji k poslechu.

Parazit review

05.03.2020 Verified purchase

Nemastné neslané

Audiokniha má samozřejmě atraktivní námět, ale... Osobně mi vadilo, že nešlo o jednu akci a osoby se střídaly. Bylo to takové rozvleklé. Nevím možná to byl záměr ukázat život více lidí, mě to však neoslovilo. Interpretaci hodnotím jako dobrou. Očekávala jsem více.

Roden24 Rating

02.03.2020 Verified purchase

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

02.03.2020 Verified purchase

Zbytečné obavy

Mám ráda Dánovky, tato je výjimečná tím, že interpretem už nemohl být pan Marián Geišberg. Měla jsem obavy jak bude vyprávění jiným hlasem znít. Naštěstí byl, dle mého názoru, interpret dobře vybrán. Jeho přednes mi nevadil a myslím, že by mohl být důstojným nástupcem. Příběh je dobrý jako vždy. Vše se motá především kolem silvestrovské noci. A Rišo Krauz opět řeší, tlstý Váňa do kanceláře nosí a pojídá proviant, José prohání baby... Opět jsem se dobře bavila. :-)

Ostrov zasvěcení review

23.02.2020 Verified purchase

Příjemná fantasy

Zakoupila jsem audio aniž jsem příběhy znala s tím že to zkusíme. Z knihy jsem nadšená. Propracovanost světa, vystavěnost charakterů jednotlivých postav je úžasná. Moc pěkné snové a hlavně nehororové poslouchání pro děti od kterého se neodtrhnou ani dospělí. Interpretku Margit Vinklárkovou jsem také neznala a svým výkonem mě přesvědčila. Mění hlasy, vyjadřuje pocity postav, dle mého názoru přiměřený dramatický přednes. Audio všem doporučuji. Právě jsem zakoupila druhý díl, a doufám, že nebudeme muset čekat dlouho na další. :-)

Malevil review

07.02.2020 Verified purchase

Vcelku překvapení

Po zakoupení se mi do knihy nechtělo - neměla jsem náladu na postapo. Příběh ale začíná ještě před katastrofou a vykresluje život a charakter hlavního hrdiny od dětství. Samotný život přeživších PO, je zajímavý nejen co do technických otázek přežití, ale zejména se zabývá vztahem jednotlivce ve společnosti a k zažitým obvyklým pravidlům. Audiokniha je pojata jako velký projekt s mnoha herci (důvod proč jsem audio tohoto žánru zakoupila). Moje očekávání co se týče zpracování bylo naplněno. Herci podali skvělé výkony, hudební předěly vkusné. Příběh mne až překvapil, a to velmi příjemně.

Dobrodružství Sherlocka Holmese 11 - Berylová korunka Rating

07.02.2020 Verified purchase

Relaxace & meditace pro každý den Rating

07.02.2020 Verified purchase

Jak se zbavit starostí a začít žít Rating

07.02.2020 Verified purchase

SPRÁVNÁ PĚTKA opět v akci review

05.02.2020 Verified purchase

Dobrodružství se správnou pětkou

Skvělá audiokniha pro děti (dle mého názoru do max. 10-11 let). Zatím jsme ji poslouchali 2x. Správná pětka opět pátrá. Toto dobrodružství se odehrává v zimě, tak je to zase trošku jiné než první díl. O napětí není nouze. Pořád jsme čekali, jestli tu chodbu najdou nebo ne. :-) Správnou pětku známe z filmů a tento příběh zfilmován nebyl, nebo jsme ho neviděli, tak to poslouchání bylo pro nás opravdu úplně nové a nevěděli jsme jak to dopadne. Co se týče interpretace, tak Michaele Maurerové tento typ příběhu vyloženě sedl, podala opět excelentní výkon.

Venkovské sídlo 1: Zlaté časy review

05.02.2020 Verified purchase

Příběh o silné ženě

Audiokniha je velmi příjemná na poslech, Kamila Špráchalová příběh velmi pěkně interpretuje. V příběhu se prolínají dvě časové linie druhá světová válka a doba bezprostředně po ní, a 90-tá léta minulého století. Obě dvě doby jsou pro naše posluchače určitě zajímavé, protože jsou z pohledu německých žen. Např. po pádu Berlínské zdi je ukázán rozdíl mezi východními a západními Němci. V paměti mi utkvělo, jak si žena z NSR říká směrem k západem nadšeným obyvatelům NDR něco ve smyslu: "Ti se později budou moc divit co je to vlastně kapitalismus". Příběh jsem ale především vnímala jako příběh dvou silných žen, baronky Franzi a její vnučky. Tak snad bude načten i další díl.

Panský dům review

05.02.2020 Verified purchase

Příjemné poslouchání

Audiokniha je romantický příběh o mladé ženě - sirotkovi, která přichází pracovat do panského domu majitele továrny. Je zde líčen život v domě tohoto druhu, hierarchie služebnictva atd. V příběhu nechybí láska, intriky a překvapení. Pro mne příjemný romantický příběh z dob minulých. Interpretace panem Soukupem skvělá! Těším se na další díly.

POHRÁTKY aneb cesta pavoučka Vincka review

12.01.2020 Verified purchase

Pro menší děti

Příběh je jemný jednoduchý a milý. Pěkné a přínosné je namluvení více interprety. Audio jsem koupila pro dceru 8 let. Už ji moc nezaujala. Poslechli jsme pouze jednou, a to i přes to, že je audiokniha krátká, jsme poslouchali na víckrát. Proto se domnívám, že je určená spíše menším dětem tak kolem 6-tého roku věku.

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

12.01.2020 Verified purchase

Výborný interpret

Audioknihu jsem zakoupila, protože jsem byla zvědavá na "slovenského Vondrušku" a hlavně na interpreta pana Geišberga mladšího. S interpretací jsem byla velmi spokojena pan Geišberg mladší má pěknou barvu hlasu. Jeho hlas k dílu seděl, a jeho výkon hodnotím jako velmi zdařilý. A doufám, že budu mít možnost tohoto interpreta slyšet i u dalších audioknih. Pan Červenák má samozřejmě svůj styl a srovnání s naším panem Vondruškou je podle mne v tom, že oba dokáží napsat velmi poutavou formou historickou detektivku. Děj a líčení prostředí mi přišlo velmi surové. Dva hlavní představitelé kapitán Stein a notář Barbarič mi zpočátku připadali nesympatičtí až hrozní. Ale postupem vyšetřování jsem si je oblíbila. Moc mě nezaujalo líčení dobových reálií a měla jsem problém knihu doposlouchat do konce.

Mitfordské vraždy review

03.01.2020 Verified purchase

Román s vraždou

Audioknihu jsem poslouchala ve vánočním období, a nemohla jsem zvolit lépe. Spíše než detektivku jsem ji vnímala jako román kde se stane vražda. Období po první světové válce. Hlavní hrdinka je chudá mladá žena Louisa, která je přijata jako služebná v domě u bohatých lidí. Kniha popisuje život v domě a probíhající pátrání po vrahovi ženy, která cestovala ve stejném vlaku jako Louisa. Co se týče srovnávání s A. Christie, tak mi to moc nesedí. Stejné se mi zdá snad jen prostředí a období. Je to jiné, ale velmi pěkné, takové jemné. Poslouchání bylo velmi příjemné. Přednes pana Meduny excelentní!

Dopisy, které nikdo nečetl review

16.10.2019 Verified purchase

Prostě nádhera

Dopisy které nikdo nečetl je velice poutavě zpracovaný milostný příběh z období druhé světové války. Od první kapitoly jste vtáhnutí do děje. A ve mě po doposlechnutí příběh ještě delší dobu rezonoval. Určitě stojí za poslech. Audiokniha je technicky velice dobře zpracovaná. Je načtena dvěma interprety a jsou v ní vhodně použity hudební předěly. Kdyby to šlo, dala bych knize i 10 hvězdiček.

Země příběhů - Kouzelné přání review

13.09.2019 Verified purchase

Kouzelná kniha

Země příběhů přivádí čtenáře, prostřednictvím dvou sourozenců, do pohádkového světa. Mohou se tak setkat s pohádkovými postavami, které znají z klasických pohádek, ale v nestandardních situacích. Poslech audioknihy mne zpočátku nezaujal, ale postupem času se příběh rozjede. Dcera byla tedy nadšená od začátku do konce. Zpracování audioknihy je výborné. Interpret mění hlasy pro jednotlivé postavy. Kniha stojí za poslech. Jen doufám, že se brzy dočkáme načtení dalšího dílu.

SPRÁVNÁ PĚTKA na ostrově pokladů review

19.06.2019 Verified purchase

Dobrodružné prázdniny

Kniha zakoupena pro dítě. Je velmi pěkně načtena paní Maurerovou, máte pocit, jako byste tam byli s hlavními hrdiny . Příběh je o sourozencích, kteří se poprvé setkají se svou trochu zvláštní a tajemnou sestřenicí a vzájemně k sobě hledají cestu. Děj se odehrává v období prázdnin a točí kolem ostrova, plavby a řešení detektivní zápletky. Krásné předprázdninové a prázdninové poslouchání pro děti, dle mého názoru, ve věku 8 - 11 let. Doporučuji k poslechu.

Setkáme se v ráji review

19.06.2019 Verified purchase

Moře, skály, zima

Knihu jsem zakoupila po přečtení prvního dílu, zajímal mě další osud bývalého policisty Thorkilda Aske. Stejně jako v prvním díle tak i tady se hlavní představitel potýká se závislostí na lécích. Někdy jsem byla až překvapena, že po tom co do sebe nacpe, dokáže ještě fungovat. V tomto díle pomáhá s knihou známé spisovatelce, a jak jinak dostane se, aniž by o to sám stál, do víru vražd, pátrání, zápasu. Vzhledem k prvnímu má tento díl, dle mého názoru, lépe vystavěný příběh. Spisovatel postupně zvyšuje napětí. Nemohla jsem se v druhé půlce od poslechu odtrhnout. co se týče technického zpracování audioknihy, tak velmi kladně hodnotím interpretaci. Knihu určitě doporučuji.

Ochráním tě review

30.04.2019 Verified purchase

Návrat na ostrov

Audioknihu jsem si koupila proto, že je autorem Peter May, a mám načtené všechny. Kniha mne nezklamala, ale ani nepředčila nadšení z ostrovní trilogie. Řeší se vražda, která se udála ve Francii a s hlavní hrdinkou putujeme na ostrov Lewis. Jak je u tohoto autora zvykem, tak se současný příběh prolíná s líčením z minulosti a přírody ostrova, zvyků místních obyvatel. Dle mého názoru je v této knize hlavním tématem láska hlavní hrdinky a o to, kdo je vrah až tolik nejde. Autor nabízí hned několik důvodů, proč by si někdo přál smrt zavražděného, je těžké si vybrat. Ve vedlejší dějové lince líčí situaci matky, která volí mezi kariérou a péčí o děti. Zpracování knihy mě zpočátku hodně vadilo. K osvědčenému interpretovi je přidán ženský hlas. Chápu, že má oddělit časovou rovinu, což se podařilo, ale asi by mi byl příjemnější mladistvější hlas interpretky, když líčí příhody z dětství. Hudební motivy byly příjemné a některé stejné jako v ostrovní trilogii. Kniha je zajímavá, nutí k přemýšlení, určitě stojí za poslech.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Časodějové 1 - Klíč k času review

15.04.2019 Verified purchase

nový čarovný svět

Knihu jsem zakoupila pro dceru. Čekala jsem trochu jiného Harry Pottera. Příběh je drsnější a určitě určen pro starší dívky tak cca 11 let, nakonec jsem doposlouchala sama. Příběh nás zavádí do nového světa, který ovládají čarodějové - hodináři, kteří umějí ovládat čas. Hlavní hrdinkou je dívka, která o časování nemá ani potuchy, protože je vychovávaná mimo svoji čarodějnickou rodinu v obyčejném světě. Společně s ní se snažíme prozkoumat nový svět. Mě osobně vadila častá bezmocnost hrdinky ve vypjatých situacích, působila až depresivně. Jedná se o první díl, doufám, že bude brzy načten další.

Interpret mě nijak výrazně neoslnil, ale ani mi u příběhu nepřekážel - hodnotím neutrálně. Zvukové efekty, dotvářející děj, mě zpočátku vyděsily. Zvykla jsem si na ně, ale klidně bych se obešla bez nich.

Entomologův odkaz review

10.04.2019 Verified purchase

Důvtipný Enzo a úžasný Matásek

Na tuto Mayovku jsme se velmi těšila a vychutnávala si její poslech. Pan Matásek opět předvedl skvělý výkon. Enzo řeší odložený starý případ na ostrově u Francie. Jedná se o vraždu staršího muže - entomologa. V příběhu není nouze o dramatické momenty. Autor nám předkládá několik postav - obyvatel ostrova, jako možné podezřelé. Pro mě se rozuzlením příběhu koncem knihy velké překvapení nekonalo. nicméně i tak mne bavil Enzův postup v řešení tohoto případu. V příběhu tentokrát není kolem Enza tolik žen jako v předchozích dílech, ale i jeho milostný život se v knize vyvíjí. Kniha určitě stojí za poslech.

Hadohlavec review

10.04.2019 Verified purchase

Poutavé pokračování čínské série

Margaret a Li se opět zcela neplánovaně pracovně setkávají u nového případu. Kriminální zápletka je zajímavá a zaměřená na aktuální téma migraci. Tento díl se neodehrává v Číně, ale v USA. Mě osobně se tento příběh oproti prvním dílům jeví, jako by lehce přirozeně plynul. Dramatičnost není tak dramatická, pitev není tolik a ve vzájemném vztahu dvou hlavních protagonistů už čtenáře předchozích dílů už nic překvapit nemůže. Kniha je dobrá a stojí za poslech. Příjemný pocit, který z knihy mám, je především zásluhou obou interpretů. Velice působivé interpretování.

Pan Buřtík a pan Špejlička Rating

22.03.2019 Verified purchase

Mumínci a kometa review

20.03.2019 Verified purchase

Další Mumínci

Po Mumíncích s čarodějovým kloboukem, jsem dceři koupila i tyto Mumínky a kometa. Příběh je jednoduchý laskavý, právě tak jak má pro malé děti být. Osobně se domnívám, že jednotlivé postavy zastupují určité povahové rysy lidí. Autorka mumínky staví do situací, které mohou potkat i děti. Příběh se mi jeví jako zábavný a i mírně poučný. Interpretace pana Javorského je skvělá. Napřed jsem si nedokázala představit jak knihy načte, ale po poslechnutí ukázky jsem se pro koupi rozhodla, a výkon pana Javorského mne nezklamal. Doporučuji pro menší děti tak do 8-9 let.

Mumínci a čarodějův klobouk review

01.03.2019 Verified purchase

Pro děti

Mumínky si velmi přála dcera. Zná je jako kreslený seriál. Mě připadá příběh velice rozvleklý a jednoduchý jen rozpoznávání jednotlivých postav mi činilo problémy. Dcera byla ale velmi spokojená a poslech si užíváme opakovaně.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema review

09.01.2019 Verified purchase

Lokomotiva na cestách

Audioknihu jsem zakoupila pro dceru. bohužel ji nezaujala a nedoposlouchala ji do konce. Jim se vydává hledat se svými přáteli včetně lokomotivy nové místo pro život a objevuje různá místa. Mně se příběh vcelku líbil, je trošku fantastický, laskavý a vlastně jednoduchý. Nicméně kvalit Nekonečného příběhu, dle mého názoru nedosahuje a v tomto směru jsem byla mírně zklamaná. Naopak kladně hodnotím interpretaci panem Janem Vlasákem, která byla bezchybná, příjemná a nahrávku posunula výše.

Hora mezi námi review

09.01.2019 Verified purchase

Sníh sníh sníh

Kniha je plná sněhu, zimy. Příběh pojednává o muži a ženě jenž se vůbec neznají, a kteří spolu uvíznou v divočině/od civilizace vzdálené oblasti. Celý příběh je o tom, jak se do civilizace snaží vrátit. Muž vypráví o svém manželství a dospívání. Kniha je zařazena do kategorie romantika a tam také patří. Nejedná se o drama a není v příběhu u aktérů silně vyjádřená touha a vůle přežít.

Interpret Marek Holý svou interpretací zvedá knihu o úroveň výše. Audionahrávku jsem ráda poslouchala.

Amarylis z Aminty review

26.12.2018 Verified purchase

Úplně hodná a milá princezna

Pohádka o hodné milé princezně, která bojuje svou laskavostí proti nepřízni osudu a nepřátelům. Amarylis si získá vaše sympatie. Příběh nás zavádí do pohádkové říše. Dcera si ji oblíbila, A knihu posloucháme ji už asi po osmé:)) Pokud existují další díly, uvítáme je v audio zpracování. Interpretace odpovídá tématu. Pan Bohdan Tůma se vžívá do jednotlivých postav, odlišuje je. Celkový dojem z audioknihy je velmi dobrý.

Cizinka review

26.12.2018 Verified purchase

Romantika

Na knihu Cizinka jsem se velmi těšila, čekala jsem něco ve stylu spisovatelky Barbary Erskine. Je to jiné. Kniha je hodně romantická, popisuje nespočet erotických scén (dle mého názoru se nedá poslouchat v přítomnosti dětí). Historický podtext je působivý, líčení zvyklostí doby je zajímavé. Zpracování audioknihy je odpovídající tématu, interpretace Jitky Ježkové je skvělá. Určitě doporučuji, myslím si že tento žánr v nabídce chyběl, a kniha mne potěšila.

Alea - dívka moře: Volání z hlubin review

22.11.2018 Verified purchase

Posloucháme pořád dokola...

Příběh dívky Aley nás doma zaujal natolik, že jsme poslouchali už několikrát. Alea je zvláštní dívka, odlišuje se od ostatních a na začátku ani neví v čem je její jinakost. Vše odhaluje během příběhu, kdy se seznámí s novými kamarády, a její život se mění. Přednes interpretky je vynikající, i když jsem si na něj musela chvíli zvykat. Zvukové předěly korespondují se situací v jednotlivých kapitolách. Jedinou chybou je, že není načteno všechno z této řady o Alee, a tak vlastně konec této první knihy zůstává hodně otevřený. Až bude další Alea určitě ji koupíme.

Jídlo na prvním místě review

22.11.2018 Verified purchase

Určitě zajímavé poslouchání

Jídlo na prvním místě jsem poslouchala velmi dlouho. Kniha obsahuje opravdu hodně informací o jídle. Prakticky se dozvíte, že špatné je skoro všechno. Plán na zlepšení a změna jídelníčku je opravdu zajímavá a podnětná. Nicméně si myslím, že pokud nejste majitelem menší biofarmy (nebo alespoň samozásobitel), nebo opravdu tučného konta, tak je velmi těžce realizovatelná.

Načtení knihy je velice dobré. Interpretka s klidem a srozumitelně všechny informace reprodukuje.

Kniha určitě stojí za přečtení, i když zrovna neplánujete radikálně změnit svoje stravovací návyky, alespoň se nad nimi zamyslíte. doporučuji.

Zločin na Zlenicích hradě review

17.09.2018 Verified purchase

Příjemná změna

Kniha zločin na Zlenicích je velice příjemným posloucháním. Ve srovnání s tvorbou pana spisovatele Vondrušky vychází velice dobře. Jde o detektivní řešení vraždy, podobně jako v knihách Vlastimila Vondrušky, akorát je to bez líčení milostných dobrodružství a popisu jídla. Když si uvědomím, že dílo vzniklo v roce 1940, tak může být až překvapivé, jak čtivý příběh to v současné době je. Určitě doporučuji k poslechu. Výkon interpreta pana Pavla Soukupa je velmi příjemný, a audiokniha je dobře zpracována.

Artemis review

02.09.2018 Verified purchase

Super Sci-Fi z Měsíce

Kniha mne velmi zaujala jak atraktivním tématem, tak velkou dávkou humoru, který z hlavní hrdinky jen sršel. Autor zpracovává téma téměř odloučené komunity, která si žije po svém, má svoje pravidla, zvyky, společenské rozvrstvení, no a je to na Měsíci. A právě tato skutečnost objasňuje technické aspekty nutné pro tento příběh. Hlavní představitelka je sympatická mladá žena se spoustou chyb, ale já jí od první minuty držela pěsti, ať se jí vše podaří... Pokud srovnám s Marťanem, tak je tato kniha technicky jednodušší, a i když i tady jde o život, tak je to takové lehčí poslouchání. Po technické stránce je audiokniha velice dobře zpracovaná. Interpretku Dočkalovou neznám, ale její projev v této audio mne velice zaujal, určitě vyhledám její další načtené knihy. Toto je první audio, kterou poslouchám podruhé, tak mne kniha zaujala.

Karel IV. - Císař a císařovna review

17.08.2018

Příjemná historie

Druhý díl trilogie Karel IV se zaměřuje více než v prvním díle na jeho čtvrtou manželku Alžbětu. Nevnímala jsem ho jako přesné pokračování Tajného deníku, jsou tam okrajově popsány stejné události jako v prvním díle, kde není císařovně věnováno tolik prostoru jako v druhém dílu. Postupem knihy se vyvíjí jejich vzájemný vztah. A Alžběta se z velmi mladé dívky, s vrtochy, stává již moudřejší mladou ženou. V příběhu je věnována i část výchově syna Václava, který je stále upřednostňován. Vyprávění příběhu lehce plyne v historických souvislostech, popisuje i jednání Karla IV v říši, zejména v souvislosti s korunovací císařovny. Oproti spisovateli Vondruškovi se autor nesnaží o pikantní příběhy, popisování chování vymyšlených postav ... atd. Dle mého názoru se více drží historicky doložených postav a faktů, a přesto jeho vyprávění nejsou suchá a dají se velmi příjemně poslouchat. Interpret Jiří Dvořák podal vynikající výkon. Stejně jako první díl, i tento je doplněn historickými písněmi.

List zo záhrobia review

17.08.2018 Verified purchase

Amnestie

V audioknize Krauz se svými staršími kolegy, Edkom a Otom řeší případ po amnestii v roce 1990. Pro samotné policisty to musela být velice těžká doba, z jedné strany strach z propuštění (všichni byli pravděpodobně povinně v KSČ), a na straně druhé zvýšení počtu trestných činů a zvyšující se jejich brutalita. Člověk se pravděpodobně znovu neubrání otázce, zda tato amnestie byla alespoň trochu od jejího hlavního aktéra promyšlená. :-(

Samotný konkrétní příběh je zajímavý, a ve výsledku smutný, pro zbytečně zmařené životy. Vyšetřování, a humor mordparty je typicky Dánovský. Poslouchání, tedy znalce dánovek, určitě nezklame. K vynikající celkové podobě audioknihy samozřejmě významně přispěl výkon interpreta pana Geišberga.

Sál smrti review

11.07.2018 Verified purchase

Jedna velká pitva

Třetí díl má již zajímavější příběh. Na můj vkus, je v něm ale příliš mnoho mrtvol a Margaret jen pitvá a pitvá a pitvá. V příběhu je vykresleno několik postav a čtenář už může přemýšlet, kdo za vraždami stojí a o co se vlastně jedná. V osobní linii příběhu je vztah Liho a Margaret opět ohrožen. I přes drobné výhrady k příběhu je audiokniha dobře poslouchatelná, ztvárnění postav přiměřené. Další díl si opět určitě koupím.

Čtvrtá oběť review

11.07.2018

Love story v Číně

Druhý díl Čínských Thirllerů začíná rozvláčně a vlastně ani nevíte co se stalo nebo nestalo mezi prvním a druhým dílem, něco se dovídáte až v průběhu knihy. Vztah patoložky a komisaře je zvláštní a k detektivnímu příběhu, je dle mého názoru, až násilně přidán jako možnost líčení odlišností dvou kultur. Detektivní příběh sahá až do historie Kulturní revoluce v Číně. Dále se řeší otázka politiky jednoho dítěte, zejména to jak ovlivňuje životy obyvatel. Technické zpracování audioknihy je dobré. Výkony interpretů stabilní, odlišují mluvu čínských postav (kromě Liho, ten mluví normálně). Plodková vhodně vyjadřuje duševní rozpoložení Margaret, poznáme naštvání, skleslost, znechucenost...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Pán ohně review

11.07.2018

Jiný May

Po naposlouchání ostrovních románů a série Akta Enzo, jsem přešla na čínské thirllery. Příběh a detektivní zápletka je spíše průměrná, a rozuzlení mi připadá až nereálné. Exotické je pro mne prostředí Číny, líčení života běžných obyvatel, jejich zvyků a mentality. Zaujaly mne i zmínky o historickém vývoji v Číně. Dramatickým prvkem je střetávání dvou kultur ve vztahu detektiva a patoložky. Audio je načteno dvěma herci, dle mého názoru podali dobrý výkon. Pokud ke knize nebude přistupovat jako k další Mayovce, tak nebudete zklamaní. Doporučuji.

Anička a cirkus review

10.07.2018 Verified purchase

Další příběhy Aničky

Milá kniha především pro malé holčičky. Autorka má cit pro dětskou duši a píše o tom, o čem všem může přemýšlet cca 9-letá slečna. Tentokrát přijel do města cirkus, a Aničce záhy učarovala jeho atmosféra a prostředí, těší se na představení a sní o tom že v cirkuse dokonce vystupuje... Jakoby na pozadí příběhu je opět menší poučení o vztazích, které děti prožívají. Přednes Marthy Issové je velice příjemný a k příběhu se hodí.

Sára review

10.07.2018 Verified purchase

Prostě Dán

Příběh knihy je velice působivý, zpočátku popisuje historii jedné rodiny, tak zajímavou, že až po cca 1/4 knihy jsem si říkala, a kde je teda Richard a José? Ale chlapi z oddělení vražd se záhy objevili a začali řešit. Nechybí ani vtipné slovní přestřelky, které v dánovkách opravdu miluji. Zpracování audioknihy je opět perfektní, a Geišberg jako vždy nepřekonatelný.

Karel IV. - Tajný deník review

21.05.2018

Příjemné poslouchání o Karlu IV

Knihu pro poslech jsem zvolila ze zajímavosti, abych mohla porovnat s knihami V. Vondrušky, které mám přečtené skoro všechny. Autor Prokop líčí historii jiným pohledem a jiným jazykem, který mi byl příjemný. V tajném deníku líčí střípky dětství a mládí Karla IV a potom až přípravy na svatbu až ke korunovaci jeho poslední manželky. Zpracování knihy se mi líbilo, interpret Jiří Dvořák, je můj oblíbený, a ani v této audioknize mne nezklamal. Jako hudební předěly byly voleny asi středověké písně, což bylo určitě velmi vhodné, nicméně mne třeba zarazilo zařazení, dle mého dojmu, náboženského chorálu, za kapitolu o svatební noci královských novomanželů. Kniha mne zaujala a chystám se na poslech dalších dílů.

Ostrov Entry review

21.05.2018

Další úžasný Mayův ostrovní "detektivko-cestopisný" román.

Příběh je vystavěn podobně jako u trilogie Lewis. Prolíná se současnost s minulostí. Na rozdíl od trilogie Lewis se nejedná o vzpomínky některé z hlavních postav, ale o život předka detektiva Sima, který je předkládán formou jeho deníku a vzpomínek Sima na čtení deníku. Popisuje život obyvatel Skotska v první polovině 19. století, a vystěhování z jejich pachtů majitelem panství. Okrajově líčí osidlování Kanady a přilehlých ostrovů. V příběhu vystupuje mnoho postav, tak jak Simovi(předkovi) vstupují do života a ovlivňují jej. Některé vztahy a skutečnosti ovlivňují i život jeho prapotomka Sima(detektiva). Příběh samozřejmě vrcholí až k závěru knihy, kdy autor, popisuje další události z minulosti Sima, a vše začíná dávat smysl.

Zpracování audioknihy není co vytknout, je podobné jako u ostrovní trilogie - skvělý přednes pana Dvořáka, vhodná hudba.

Černé světlo review

21.05.2018 Verified purchase

Dobrý příběh a čím dál lepší Matásek

Třetí část akt Enzo se vyznačuje silnějším příběhem, než předcházející dva díly. Enzo vyšetřuje další neobjasněný případ, jenže se to s postupem děje změní na hru kočky s myší a vlastně není jasné, kdo je lovcem a kdo kořistí. Enzovi s vyšetřováním opět pomáhá jeho tým žen - dcery, asistentka. A objeví se, jak už jsme zvyklí, i další nová žena. Příběh má spád, je zajímavý, určitě doporučuji. Zpracování audioknihy bylo odpovídající tématu, hudební předěly skvěle doplňovaly děj. Interpret David Matásek je v této audioknize skvělý, opravdu čím dál lepší! Už aby byl další díl.

Kritik review

02.05.2018

Vinařská detektivka

Po výjimečných lidech jsem s obavami začala poslouchat tento druhý díl Akta Enzo, a nakonec jsem byla spokojená. Děj se vesměs odehrává na venkově ve vinařských oblastech, autor popisuje přírodu, zpracování vína..., což mě osobně sedělo více než běhání po městech v díle prvním. Naopak se mi nelíbilo, že je kolem Enza už moc žen, až jsem se v jejich francouzských jménech ztrácela, a přemýšlela, která je vlastně která. Nejsem si jistá, zda se dá v průběhu knihy zjistit, kdo je vrah, tak je kniha spíše vhodná pro toho, kdo chce společně s Enzem pomalu odhalovat co se za neobjasněným úmrtím skrývá a kam až povedou nitky vyšetřování, než odvozovat, kdo je vrah. Interpretace pana Matáska se mi líbila. Jevila se mi ještě lepší než v prvním díle. Nemám ráda, pokud jsou v knihách používána slova v cizím jazyce, v interpretaci pana Matáska mi to však nevadilo. Hudební předěl jednotlivých kapitol byl vhodný a příjemný. Knihu doporučuji, a já se už těším na k poslechu nachystaný třetí díl.

Robinson Crusoe review

24.04.2018

Vhodné pro děti

Audio knihu jsem si chtěla poslechnout z nostalgie a se vzpomínkami na povinnou četbou ve škole. Přednes pana Brabce je výborný. Jeho nadšení, když se Robinsonovi něco podaří je úplně nakažlivé, měla jsem z toho velice příjemný pocit. Vzhledem k tomu, že se jedná o zkrácenou verzi, jsem si poslechla i další audioknihu delší variantu Robinsona v podání Miloslava Mejzlíka, která je delší a téměř nezkrácená. Pokud obě audioknihy srovnám, tak tato v podání pana Brabce mi přijde vhodnější pro menší děti tak do 10 let. Moje dítě (7 let) ji s radostí poslouchalo, u té delší varianty nevydrželo a nedoposlouchalo do konce.

Výjimeční lidé review

24.04.2018

No, ostrov Lewis to není, nesrovnávejte.

Po přečtení trilogie Lewis a Umrlčí cestě jsem se vrhla na poslech audio Výjimeční lidé. Začátkem knihy jsem byla velmi zklamaná z příběhu, z popisu prostředí, kde jsem se ve francouzských názvech ztrácela... a knihu jsem odložila, a začala poslouchat něco jiného. Srovnání s trilogií Lewis dopadlo pro knihu Výjimeční lidé žalostně. K poslechu jsem se po čase vrátila, a neporovnávala s již zmíněnou trilogií Lewis a šlo to. Příběh je zajímavý, ještě zajímavější je postava hlavního hrdiny a tušení jeho předcházejícího života. (jsou uvedena důležitá fakta) Tak snad v dalších dílech se bude postupně odkrývat, uvidíme. Kriminální zápletka graduje ke konci Enzovým podezřením, kdo je vrah. Příběh má spád, i když je tam spousta detailů, které mají dávat smysl a vlastně navádět detektiva v dalším směru hledání, mě však byly cizí, tak jsem si to objevování souvislostí a s tím co který symbol znamená moc neužila. Pokud knihu nesrovnáváte s Lewis, tak je to příjemná "hledačka" ve stylu Dana Browna. Na audioknize velmi oceňuji výkon Davida Matáska, a to to není můj oblíbený herec. Jeho výkon byl přesvědčivý a možná jeho příjemný hlas mne přivedl k doposlouchání knihy. Nelituji. A jdu na další díl. :-)

Krtečkova dobrodružství review

12.04.2018 Verified purchase

Krteček, klasika

Příběhy o krtečkovi jsou velmi pěkně zpracovány. Hlavním interpretem je Marek Eben a jako krteček malé dítě asi Anička Slováčková. Dceři se moc líbil hlas krtečka, koupila jsem na základě ukázky, pro dceru při nemoci, jako alternativu k televizi, když musela ležet. Příběhy jsou asi v druhé části doplňovány písničkami, a závěr je pojat jako vánoční. Vzhledem k tomu že je to celé kolem 4 hodin, tak se jedná o komplet. Dceři se krteček moc líbil, a určitě bude poslechnut ještě několikrát.

Umrlčí cesta review

08.04.2018 Verified purchase

Další ostrovní krimi příběh, který nezklamal.

Umrlčí cesta je dalším krimi příběhem se záhadou z pera Petera Maye. Odehrává se na ostrově jako trilogie Lewis. Rozdíl v tomto příběhu je v tom, že jej nevypráví detektiv, ale člověk, který může být jak vrahem, tak obětí. S postupujícím příběhem, se začínají skutečnosti vynořovat a zapadat do sebe. Do poslední chvíle jsem přemýšlela kdo je vlastně kdo a jak vše bude vysvětleno ... a dočkala jsem se.

Každá kniha Petera Maye mě zatím vedla k zamyšlení se nad nějakým tématem, tato mne vedla k zamyšlení nad křehkostí symbiózy jednotlivých živočišných druhů.

Výkon pana Dvořáka byl skvělý. Už si ho s ostrovními krimi romány Petera Maye spojuji. Hudební předěly vhodně korespondují s tématem knihy a jejich hlasitost je odpovídající ke čtenému textu - neruší a doplňuje ho. Minimálně jeden z hudebních motivů je totožný s hudebním motivem z audioknihy z Šachových figurek.

Kristýnčina pavučina review

05.04.2018 Verified purchase

Moc hezký příběh pro děti

Audioknihu o prasátku Vilíkovi pavoučici Kristýnce holčičce jsem poslouchala společně s dcerou. Příběh se nám líbil, popisuje život prasátka na farmě. Popis je laskavý ale realistický, dle mého názoru vhodný věk dětí od 7-8 let. Nejlepší na nahrávce je interpretka Hana Maciuchová. Střídá hlasy u všech postav, dle tónu hlasu vyjadřuje i jejich náladu. Dceři se nejvíce líbilo, když mluvila jako husa, a potom přešla do tichého hlásku pavoučice. Moc hezký a hezky zpracovaný příběh pro děti.

Šachové figurky review

05.04.2018 Verified purchase

Ani potřetí nezklamal

V Šachových figurkách se opět vracíme s detektivem Finem na ostrov Lewis. Fin už u policie sice nepracuje, ale jeho detektivní schopnosti mu zůstávají a využívá jich k dopadení vraha a rozuzlení 17 let starého případu, který s ním opět, jak jinak, osobně souvisí.

Fin se vrací ve vzpomínkách do minulosti do doby svého raného mládí a hledá spojitosti. Já osobně v celé knize cítím, samozřejmě kromě rozuzlení záhady/tajemství, i motiv silného chlapského přátelství. Fascinuje mne i popis prostředí a přírody na ostrově tak, že bych se tam možná i ráda podívala. Pak zase autor popisuje déšť a silný vítr, že si řeknu že nikam nepojedu.:-) K popisům používá krásný jazyk, pravděpodobně patří i dík překladateli. Zpracování audioknihy je opět výborné. Jiří Dvořák je pan Herec a jeho přednes je bezkonkurenční. Hudební předěly v knize mne oslovily, vhodně doplňovaly celek. Hudební motiv, který se v celé knize v různém provedení opakoval mně osobně připadal velmi silný a k příběhu vhodný.

Dále chci uvést k samotnému nákupu audioknihy, že oceňuji rychlost s jakou je možno vybranou knihu získat. Měla jsem už nachystané dva první díly trilogie a chytla mne chřipka, začala jsem poslouchat a v sobotu v noci jsem už nutně potřebovala díl třetí. Odklepla jsem objednávku a do minuty jsem mohla stahovat a poslouchat. Tak tímto děkuji Audiolibrixu za servis.

Muž z ostrova Lewis review

05.04.2018

Skvělý návrat na Lewis

Muž z ostrova Lewis, jako druhá část trilogie Lewis, je mou druhou knihou od Petra Maye. Setkáváme se se stejným detektivem Finem jako ve Skále. V druhé části je v centru dění záhada v podobě nalezení neznámého mrtvého muže na ostrově. V první části trilogie se autor vrací do detektivova dětství, v této knize je to ještě o generaci dál až do padesátých let. Bravurně popisuje prostředí, zvyky, počasí v této ostrovní oblasti. I v této části je zase tajemství. Autor ho postupně odkrývá a vy můžete do poslední chvíle přemýšlet jak to tedy přesně tenkrát bylo. Výborná kniha.

Technické zpracování audioknihy je skvělé, stejně jako o prvního dílu. Interpret pan Dvořák je výborný a hudební předěly opět vhodně dokreslují ladění příběhu.

Skála review

05.04.2018

Krimi s tajemstvím

Skála je první audiokniha od Petra Maye kterou jsem si pečlivě vybrala. Dlouho jsem váhala, protože severskou detektivku si po přečtení několika jiných autorů představuji tak, že hrůza a krev kape z každé stránky, a to opravdu nepreferuji. Zpočátku jsem byla velice překvapena, a moje překvapení se v průběhu poslechu knihy měnilo v nadšení. Styl bych charakterizovala jako příběh s tajemstvím s kriminální zápletkou. Hlavní představitel detektiv se kvůli případu vrací na ostrov - místo svého dětství. Potkává svoje bývalé spolužáky, kamarády, lásku. Na pozadí příběhu autor popisuje prostředí ostrova, přírodu a počasí. Myslím, že toto prostředí je pro nás atraktivní. Dále mne zaujala činnost, nebo zvyk, který je na tomto ostrově praktikován, a kolem kterého se celý příběh vlastně točí.

Audiokniha je i velmi dobře zpracovaná. Přednes pana Dvořáka je excelentní, zvukové předěly se vhodně připojují k tématice a celkovému ladění knihy.

Knihu doporučuji k poslechu.

Setkání s Rámou review

20.03.2018 Verified purchase

Setkání se sci-fi

Knihu jsem zakoupila po nadšení z audioknih stejného žánru: Marťan a Vzpoura mozků. Ve srovnání s předcházejícími dvěma mě osobně tato kniha připadala málo akční. V určitých zejména hodně popisných pasážích jsem se výrazně nudila. Celá kniha byla vlastně o tom, že posádka kosmické lodi prozkoumává cizí obrovské těleso ve vesmíru. Příběh mne moc nenadchnul, nicméně i tak obsahoval pár velmi napínavých momentů, kdy jsem čekala, co se stane. Dále mne i zaujalo líčení vztahů a organizování společnosti v budoucnosti. Velmi pozitivně hodnotím interpretaci a zvukové efekty, které posunuly audioknihu výrazně nahoru.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Anička na horách review

20.03.2018 Verified purchase

Další Anička

Další kniha o Aničce, kterou jsem pořídila. Známe už předcházející díly, tak jsem věděla do čeho jdeme. Ani tato Anička nezklamala a nijak nevybočuje z již namluvených dílů. Jednoduchý děj, dle mne, vhodný pro holčičky věk 6-10 roků. Poslouchala jsem společně s dcerou, a bylo to příjemné jedno odpoledne. Knize velmi prospívá, že je namluvená právě Marthou Issovou, která snaží se o poutavý a zároveň nepřehnaný přednes, což se jí daří.

Žiješ iba dvakrát review

16.02.2018 Verified purchase

Sázka na jistotu

Pro mne je kniha Dominika Dána v podání Mariána Geišberga vždycky sázka na jistotu. Interpret se velice dobře poslouchá slovenština je příjemná. V této knize řeší tým záhadné zmizení pracovnice z věznice. Vzhledem k popisu knihy jsem stále čekala, kdy se objeví na scéně bývalý vězeň Puskailer. Ale byl to jen asi spojovací mostík k tomuto případu a on se tam neobjevil. Konec případu a jeho vyřešení je hodně dramatické a mě z něho úplně mrazilo. Jako vedlejší linka příběhu je líčení konce vážné nemoci v rodině jednoho z detektivů. Autor to popisoval dle mého názoru realisticky, nedramatizoval to, ani neidealizoval.Nicméně si myslím, že někomu, kdo s rakovinou bojuje, nebo ji má v rodině , by to čtení nemuselo být příjemné.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Cigaretka na dva ťahy review

13.02.2018 Verified purchase

Prostě Dán

Moje zatím poslední odposlouchaná kniha od Dominika Dána. Ani tato "dánovka" nezklamala. V případu se hledá vrah řidiče dodávky, dále se řeší krádež drog, a celá mordparta v čele s Krauzem. Autor popisuje i jednání dalších osob, které jakoby s prvotním případem nemají nic společného....., ale jak bývá zvykem, vše se začne spojovat a zapadat do sebe. Většina knih Dominika Dána vede čtenáře k položení určitých otázek. U této jsem přemýšlela které skupiny obyvatelstva cítí nedostatek peněz na základní potřeby, až je to může vest ke zločinu.

Co se týče interpretace, tak Marián Geišberg je úžasný, a alespoň pro mne k dánovkám patří. Už se těším na další audioknihu, doufám, že brzo se nějaká načtená kniha objeví.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nehanebné neviniatko review

12.02.2018 Verified purchase

Prostě Dánovka

Kvůli zakoupení této knihy jsme vstoupila do klubu Audiolibrix, a nelituji. Dominik Dán má svůj osobitý styl vyprávění, a ani tentokrát nezklamal. Mě osobně se nejvíce líbí sounáležitost a zákon omerty všech chlapů v partě. Když poslouchám jejich špičkování v mistrovském podání M. Geišberga, tak mám pocit, jakoby všichni seděli u mě doma v obýváku a tlustý Váňa pokrajoval tlačenku.... V tomto příběhu se do vyšetřování aktivně zapojuje i posila týmu Petra a vnáší tak do vyšetřování ženský prvek. Po vyslechnutí této knihy jsem přemýšlela, co všechno je v životě možné, a co se může za zavřenými dveřmi domácností odehrávat.

Sára - Kniha první review

16.01.2018

Laskavá kniha

Knihu jsem začala poslouchat s dcerou v domnění, že se bude jednat o pohádku či příběh o malé holčičce. Příběh v knize sice je, ale je v ní i mnohem víc. Autor na základě příběhu a líčení situací, do kterých se hlavní představitelka dostává, ukazuje, jak lze na tyto každodenní situace a činnosti nahlížet a získávat na věci pozitivní pohled.Vše je vyprávěno nenásilnou až laskavou formou a přizpůsobeno dětskému věku. Technické zpracování je velice dobré, vhodné k tématu. Kniha působí klidným, pozitivním a laskavým dojmem. Doufám, že se dočkáme audio zpracování i u dalších dílů.

Marťan review

15.01.2018

Stojí za přečtení

Knihu stojí za to poslechnout, i když sci-fi není vaším vyhledávaným žánrem. Moje první audio v tomto žánru.Kniha popisuje nedobrovolný pobyt hlavního hrdiny na Marsu. Uvádí nás do děje spoustou technických detailů a postupů - co vše musí Marek udělat, aby si zabezpečil podmínky pro život na této planetě. Zpočátku jsem měla snahu s pochopením sledovat vše co vymýšlí a jak to udělá. Zda jsou jeho předpoklady správné, jestli to může fungovat, nebo je to fikce... Ale později jsem tyto detaily přestala řešit a soustředila se především na jeho prožívání situace. Markův vztah k životu, je dle mého názoru, tím nejsilnějším co kniha nabízí. Zpracování audio knihy je přiměřené tématu. Zpočátku mě hodně rušily "kosmické" zvukové předěly, ale dalo se na to zvyknout a v celkovém výsledku vhodně doplňovaly celek. Kniha je namluvena dvěma interprety, jeden mluví Marka a jeho vyprávění, druhý čte dění na Zemi.

Za mě určitě kniha stojí za přečtení.