User zp.jolly's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Běžkyně review

20.02.2021 Verified purchase

Na dobré vlně

Pokračování čínské série nezklame. Do vyšetřování se očekávaně přimotávají přípravy na svatbu. Opět se naučíme něco o životě ve žluté zemi. Pak můžeme lépe chápat chování tohoto velkonároda. Celkově to není nejlepší příběh této série, do série ale patří. Tak se budeme těšit na pokračování - na nějaký další zvrat v životě hlavních hrdinů. Dávám 4.

Ústav review

01.01.2021 Verified purchase

Jak kdo chce...

Další kniha od Kinga. A opět kontraverzní. Trochu scifi, trochu detektivka, trochu thriller. Někdo bude nadšený, někdo řekne fantazmagorie. Jak kdo chce, můžete si vybrat. V každém případě je kniha vyborně načtená a celkově vypracovaná. Má spád, má tempo, má vývoj. Není to sice mé oblíbené téma, přesto vysoce hodnotím celkový výsledek 4,5. Kniha mne pobavila a rozhodně nelituji utraceného kreditu.

Nezvratné alibi review

19.12.2020 Verified purchase

Loučení?

Pokud má býti tohle loučení s Enzem Macloudem, pak se povedlo. Uzavřel by se tím zajímavý příběh. Někde vzadu v hlavě vám však budou hlodat otázky: Opravdu je to vše? Opravdu se tím už Peter May Enza definitivně zbavil? Opravdu se už nemáme těšit na další příběh? Na nějaký velký Happy End? Pokud to bylo vše, pak je tato série výborná i s tímto ukončením. David Matásek se Enza zhostil v velkou nóblesou, na 5 hvězdiček.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Zrcadlový muž review

19.12.2020 Verified purchase

Zrcadlový muž

Komisař Joona Linna trochu jinak. Vyzrál, u policie už něco zažil, přesto je stále neoblomný a jako buldok jde za svým cílem.

Příběh muže s dvojitou tváří výrazně graduje v závěru, první třetina knihy je jen rozjezd děje. Audiokniha tím získává celkové hodnocení velmi dobré. Pavel Rímský není můj oblíbený interpret, chvíli si na něj vždy musím zvyknout ale i tak odvádí nadprůměrnou práci. Kdo má rád Keplera, nemůže si toto dílo nechat ujít. Doporučuji.

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik review

10.11.2020 Verified purchase

První příběh

Pokud je to první příběh, pak asi budou další. Samotný příběh má určitě větší potenciál. Ne, že by současné zpracování bylo špatné, pouze je nezapamatovatelné. Pokud se budeme těšit, že se to bude vyvíjet k lepšímu, pak je to dobrá vize. Není lehké se v konkurenci Nesba,Keplera či Mankella prosadit. Proto buďme shovívaví a dejme šanci dvojce. Této knize trochu chybí grády. Ale za poslech stojí, už jen pro to srovnání.

GAME review

10.11.2020 Verified purchase

Zase jiná Hra

Game. Hra. To už je trochu obehrané téma. Pravdou je, že zase z jiného úhlu pohledu. V samotném ději vás toho moc nepřekvapí. Co mne překvapilo, a co cením, je aranžmá této audioknihy. Vyborné výkony při podání děje. Prostě vás to vtáhne do příběhu, protože toho idiota, co se nechá zase napálit, prostě vidíte před očima, prostě to s ním prožijete. Oddechovka, která stojí za poslech. Jen od nápadu(názvu) nic nového nečekejte.

Když se kruh uzavřel review

10.11.2020 Verified purchase

To chce slyšet..

Posloucháme tady různé příběhy. Populární jsou teď ty ze severu Evropy. Ale já stále říkám, že sever tak nějak navazuje na naše zlatá 60. A pak je tu tento příběh. První hodina je rozhodující, kdo ji překoná, pak už jen poslouchá a hltá příběh. Martin Stránský je jistota, jeho podání patří mezi špičku provedení audioknih. Příjemná je dokonale padnoucí hudba. Nemohu dát 100% - co když přijde ještě něco lepšího? Doporučuji!

DNA review

17.10.2020 Verified purchase

Nová řada

Nová řada severských detektivek se určitě zabydlí ve vaší sbírce. Trochu krkolomná jména dělají někomu možná lehký chaoz v příběhu. Také několik podobných skupin "sourozenců" se line dějem trošku nepřehledně. Proto nemohu dát 5 hvězd. Přesto u této autorky vidím slušný potenciál do budoucna. Doporučuji poslech, načteno velice poutavě.

Úzkosti a jejich lidé review

14.08.2020 Verified purchase

Vysoká kvalita

F.Backman je mistr slova, každý komu doporučíte jeho knihy je minimálně spokojený, každý se usmívá a má dobrou náladu. Proto je takových autorů třeba. Protože pohodu potřebujeme. Kniha je samozřejmě pohodové čtení, v našem případě poslech. Otakar Brousek ml. je tím autorem slova, který přidává ještě bonus navíc. Proto musí být celkové hodnocení jen a jen nadprůměrné! Pohodu při poslechu!

X způsobů smrti review

14.08.2020 Verified purchase

Není vždycky posvícení

Pokud mě předchozí díl nadchnul, pak tohle "pokračování" je zklamáním. Autor se vyžívá hodně nereálném příběhu, což je dílku jen naškodu. Opakoval bych se výčtem "hloupostí" v příběhu. Přitom nosná myšlenka je určitě výborná. Vše pak nemůže zachránit ani pan Soukup, který je, jak se dalo čekat - pětihvězdičkový.

Brouk review

14.08.2020 Verified purchase

Pomalý nástup

Detektivka, která pobrala cenu láká k zařazení do své sbírky každého milovníka tohoto žánru. Pokud tedy podlehnete svodům budete muset akceptovat fakt, že děj pomalu startuje a až ve druhé polovině nabírá na obrátkách. Autorka tvořící v zahraničí má velký talent. Budoucnost ukáže, jak ho využije. Inspektorka trochu oklikou začíná věci se zmizelou dívkou přicházet na kloub. Děj v závěru nabere obrátky, takže celkový dojem je pak docela dobrý. Interpretce přednesu jsem ale po celou dobu nemohl přijít na chuť. Její výkon se mi zdá velice průměrný. Takže se budeme těšit, zda přijde pokračování, a zda nastane pokrok?

Fáma review

21.06.2020 Verified purchase

Pomlouvat se nevyplácí

Vážené dámy, prostě ženy - pomlouvat se nevyplácí. Jde opravdu o "babské" čtení s poněkud komplikovaným až překvapivým koncem. Načtení má ovšem výbornou úroveň a proto to všichni naposlouchají tento příběh bez delší pauzy. Téma je podle mě hodně zajímavé, neobvyklé a ne tak hojně autory zpracovávané. Poslech doporučuji každému, kdo rád čte v tomto případě poslouchá. Na Hraně 3 až 4++++ .

O krok pozadu review

16.06.2020 Verified purchase

Severská klasika

Komisař Kurt Wallander se vzpamatovává ze smrti svého otce, přitom musí čelit zhoršujícímu zdravotnímu stavu, a k tomu stopuje nebezpečného vraha a jediným vodítkem mu je portrét ženy, kterou ve Švédsku nikdo nezná. Někde se pohybuje bezohledný vrah a Kurt je v pátrání po něm stále "o krok pozadu". Jeden by si řekl, že na jednoho komisaře je toho až moc ale nedejte se mýlit, Kurt k tomu ještě stíhá vyšetřovat nečekanou smrt svého kolegy. Tento příběh je trochu "přepříběhovaný". Interpretace pana Vyorálka je ovšem výborná. Na závěr už lze dodat pouze, že je velká velká škoda, že Kurt už není v plné síle.

Zpětný ráz review

16.06.2020 Verified purchase

Klasika

Enzo nezklame. Poutavý příběh nás přivádí do vyhlášené francouzské kuchyně. Enzo musí zapojit všechny své šedé buňky mozkové na rozlousknutí záhady kolem léta nevyřešené smrti vyhlášeného kuchaře. Ale to je jeho práce, to on dobře umí. Zase se kolem něj motají krásné ženy, kterým on tak rád neodolá. David Matásek je osvědčený hlas. Příběh je ovšem trochu dopředu čitelný, proto jen 4+ .

Konec hry review

24.05.2020 Verified purchase

Kruh se uzavřel

William Wolf Fawkes se musí vynořit z temnot, aby vyřešil vraždu o které se všichni domnívají, že je sebevraždou. Třetí díl se odehrává poněkud v jiné atmosféře než předchozí dva. Už tu netečou litry krve a mrtvoly nepadají jako hrušky po dešti. Přesto bez tohoto dílu nebudete mít příběh uzavřený. Kniha je promyšleně napsaná, děj se stupňuje. Interpretace příběhu je opět výborná v podání Martina Stránského, kterého výborně doplňuje Monika Žáková. Pokud jste hltali předchozí dva příběhy v pohodovém tempu si poslechněte i třetí.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Motiv X review

29.04.2020 Verified purchase

Stále v napětí

Dá se bez okolků konstatovat, že série s Fabianem je stále zajímavější a zapeklitější. Příběh je poutavě rozehrán do několika směrů. A jak už to v životě chodí něco se podaří vyřešit a něco ne. Jde o nejzajímavější díl série. A my posluchači se už těšíme na další pokračování. Pan Soukup je zase při čtení skvělý, i jeho zásluhou je série mimořádně zajímavá. Tak šup sem s pokračováním....

Stříbrná cesta Rating

14.04.2020 Verified purchase

Znovu Provence review

14.04.2020 Verified purchase

Ještě jednou pro pohodáře.

Pohodově laděná sbírka povídek. Série o Provence působí tak trochu jako malebný turistický průvodce. Máte zde vykreslenou atmosféru jižní Francie, hodně skvělého jídla a pití. V závěrečném díle chybí více historek ze života, více svérázných postaviček, ke kterým by se čtenář později vracel. Když jsem knížky dočetl, bylo to jako odjíždět domů z dovolené. Pavel Soukup si drží vysoký standard v interpretaci knihy

Navždy Provence review

14.04.2020 Verified purchase

Kniha na dovolenou

Tahle kniha je ideální pokud si ji přibalíte do batožiny na dovolenou, a to už v jakékoliv formě. Pohodová oddechovka, kterou si užijete na pláži v Řecku stejně jako na chalupě na Šumavě. Dodá vám informace, že lze žít i jinak než ve stresu, že si lze života užívat. Přednes interpreta je stejně pohodový jako kniha samotná. Tak si ji nezapomeňte vzít sebou!

Dědina review

26.03.2020 Verified purchase

Relax

Dle mého pohledu je více interpretů málo-kdy k lepšímu výsledku. Kniha je milá, pobaví vás, neurazí ale obávám se, že vícekrát už nebudete mít potřebu ji vyhledat. Po druhé stránce věci....není špatné si někdy uvařit čaj či kávu, sednout a jen tak poslouchat a odpočívat. K tomu je toto dílko stvořeno.

Oběť bez tváře review

19.02.2020 Verified purchase

Génius nebo hlupáček?

Další ze série severské krimi ničím nepřekvapí. Milovníci této četby jsou rozmazlováni počtem i kvalitou titulů. A je proto těžké něco nového do této oblasti doplnit. Asi proto je hlavní hrdina chvíli génius, které v předstihu řeší své případy, a chvíli hlupáček, který se s nikým nepodělí o svá zjištění,vyšetření,poznání,úvahy a fakta. Dostává se proto do životních situací, kdy jeho život visí na vlásku a musí se na čas změnit v Meresjeva. (kdo neví o koho jde-musí si přečíst Příběh opravdového člověka). Kniha je výborně načtená, projev pana Soukupa mnohokrát převyšuje pointu příběhu. Ale jak jsem již řekl na začátku - je už velice těžké vymyslet něco nového do krimy ze severu. Nemohu dát více než jen 3 hvězdičky.

Dobrý proti severáku review

25.01.2020 Verified purchase

Zrcadlo dnešní doby

Tuto audio-knihu jsem si koupil protože znám příběh dokonale z knižní podoby. Je to má srdeční záležitost, neb se mi totožný příběh udál ve skutečném životě. Dnes všichni sedí u PC a hledají záchranu na internetu....místo aby hovořili, navštěvovali a prožívali. Audio provedení mě nezklamalo. Ema a Leo mohou žít kdekoliv na světě a podobný příběh se může odehrát tak nebo podobně. Je to zrcadlo doby.

Loutkář review

31.12.2019 Verified purchase

Méně je někdy více

Spisovatel Daniel Cole se snaží přiblížit k severským detektivkám, kde je obětí mnohdy více než obyvatel a autoři vraždy popisují velmi podrobně. A čím šílenější motiv, tím šílenější vraždění. Daniel Cole jde jen v jejich stopách. Na rozdíl od Hadrového panáka u Loutkaře už ale přestřelil a je to spíše na škodu. Detektiv s tržnou ranou od sekáčku, která silně krvácí ještě hodinu honí zloducha. Při honbě za úspěchem se dostává příběh hodně mimo realitu. Nemohu dát více než 3+.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Firewall review

24.11.2019 Verified purchase

Bylo líp

Příběh se velmi dobře poslouchá, jelikož autor to s posluchači prostě umí. Pěkný příběh, ale už se k němu asi nevrátím, jeden z dílů, který je spíše průměrný. Sérii s Wallanderem poslouchám postupně, a přestože se určitá témata v každém díle opakují (politika a mezinárodní zločin), jedná se o zajímavé téma na příběh. Hlas Jiřího Vyorálka je ale přesvědčivý, takže o důvod víc, proč si tento příběh poslechnout.

Selfies review

24.11.2019 Verified purchase

Oživení na Qéčku

Pokud očekáváte, že další díl série bude nuda....potom vás realita překvapí. Příznivci oddělení Q nebudou zklamáni vývojem na oddělení. Zaběhnuté koleje prostě "vytrhali indiáni". Pro Carla, Asada, Gordona a Rose se život na něž si zvykli promění v chaoz a změny. Stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud vyřešili. Ale nebyli by to naši hrdinové, aby si neporadili. Jeden z nejlepších dílů této série. Pokud by oddělení Q mělo takovou progresi, pak nezbývá než se těšit na nový příběh. Osvědčený Igor Bareš odvádí svůj vysoký standard.

Dívka, která musí zemřít review

08.10.2019 Verified purchase

Snad je poslední?

Už šestý příběh Lis Salanderové mistrovsky pro nás načetl Martin Stránský. Jeho výkon je profesionální a patří mezi top autory četby. To už se bohužel nedá říci o samotné knize. V závěru se posluchač dovídá, že jde o tečku za jednou etapou Lisbetina života. Tak všichni doufejme, že jde opravdu o tečku. Ne - že by děj knihy nebyl zajímavý. Samotný nosný příběh naopak zajímavý je. Jenže souvislosti s Lisbeth jsou už jen natahovanou špagetou. Kde jsou ty časy, kdy se velká část knihy zajímala o samotnou Lis, kdy se čtenář nořil do její mysli, kdy se nemohl odpoutat od jejich divokých myšlenkových pochodů. Kdy jsme jí fandili jako na sportovním klání. My všichni milovníci Milénia se tedy tiše a bez emocí (bohužel) loučíme s redakcí časopisu, s Mikaelem a hlavně s Lisbeth – není pochyb, že S. Larsson otevřel cestu novým hrdinkám ale to už bude na jiných autorech.

Právo nálezce review

08.10.2019 Verified purchase

Hodges - Jerome - Holly

Druhé pokračování třídílné série s penzionovaným detektivem Hodgesem, je zase o něco lepší. Na první knihu navazuje jen velmi okrajově a vše je dobře zasazeno do děje. Čtenář (posluchač) se ani na chvíli nebude nudit. Naopak příběh zajímavý od začátku do konce. Kniha končí tak, že je zřejmé, že linka z prvního příběhu s magorem Bradym se protáhne i do třetího dílu, kde velmi pravděpodobně opět vstoupí do popředí. Mistrovsky napsaná kniha.

Konec hlídky review

16.09.2019 Verified purchase

Lepší než čekáte

Pokračování často bývá jen odvarem původního. V tomto případě - tak tomu není. Pokud si někdo myslel, že Pan Mercedes dostane 100% hodnocení, pak by muselo následovat 110%. Příběh je ještě lépe propracovaný....děj ještě více strhující. Kdo četl první příběh bude nadšený. Mistrovsky rozehraný příběh. Příznivci drsných detektivek zaplesají. Detektiv ve výslužbě Bill je zase ve formě i se svou starou "kapelou". Audioknihám neprospívá pokud je načte více hlasů, dva jsou ideál, tři stačí, víc je na škodu. Tuhle knížku budete chtít poslouchat a nebudete chtít vypnout sluchátka.

Pan Mercedes review

16.09.2019 Verified purchase

Prima kára

Mercedes je bezesporu dobrá kára. To auto by chtěl každý. A tahle knížka je detektivní příběh z pera mistra psaného slova. Mistr hororů si odskočil k detektivce. Výsledek je očekávaný. Rozhodně nejde o špatný příběh, spíše naopak. Je to drsný příběh. King nám hned na začátku přestaví vraha a psychopata v jedné osobě. Ve zbytku příběhu pak popisuje, jaké pohnutky vedly psychouše k tomu co spáchal, a k tomu co chce spáchat. Druhá dějová linka pak líčí příběh vysloužilého detektiva, který nakonec s vypětím všech sil zlo zastaví. Dvouhlasné čtení pak výborně podtrhuje dva odlišné světy hlavních hrdinů. Jde o strhující poslech dobře napsané detektivky.

Tiché roky review

30.08.2019 Verified purchase

Zrcadlo jedné generace

Jde o román výborně vypovídající o několika generacích lidí poválečné éry. Hlavně generaci dnešních třicátníků může objasnit něco ze života jejich rodičů. Něco co jim neřeknou v televizi, něco co mnozí rodiče neumí vyjádřit. Bohdana zdánlivě nechápe svět kolem sebe. Hledá vysvětlení. A tak se odvíjí příběh, v němž je vše tak nějak logické, navazující na sebe, pěkně do sebe zapadající. Mnoho rodin má podobnou minulost, která je taková všední a logická a nudná. Ale ne každý má takovou schopnost vyprávět příběh, jako paní spisovatelka. Kniha se povedla, když ji přečtete....řeknete: Ano tak to je, to je život, život není člověče nezlob se.

Do vody review

09.06.2019 Verified purchase

Někdy více může být méně

Další audiokniha autorky "Dívky ve vlaku". Přiznávám se, že jsem dlouho hledal odvahu k jejímu zakoupení. Podvědomě jsem očekával zklamání. Nic takového se ale nekonalo. Příběh je zajímavý, bohužel ale velmi předvídatelný, žádné krkolomné změny děje se nekonají. Je to rozvíjející se vyprávění, o "zakletém místě" u vody, které ale nakonec není tak "zakleté", jak se o něm traduje. Zajímavost příběhu dodává vyprávění z pohledu účastníků děje. Každý z nich to může a také vidí jinak. Audioknize ale ubližuje velké množství interpretů. Pokud knihu posloucháte poprvé nebudete mít problém se v postavách ztrácet. Někdy méně může být - více.

Entomologův odkaz review

30.05.2019 Verified purchase

Enzo je příjemná klasika.

Další pokračování s Enzem je prostě klasikou-pod níž je podepsaný Peter May. Kdo má rád tohoto autora, může si užívat jeho další dílko odehrávající se u pobřeží Bretaně. Čtenář si může vychutnávat plnými doušky nejen dobré červené víno a dobrou whisky ale i strhující příběh "vyšetřování" minulosti, jak to umí jen Enzo. Tentokrát je terčem stíhání fašistických zločinců dlouho po konci války. Jak už to v životě bývá - osud jednoho dne každého dožene. Na nic nečekejte a zapněte interpretaci Davida Matáska, jehož prima projev doplňuje příjemná hudba. Ponořte se do zajímavého příběhu.

Lazar review

24.05.2019 Verified purchase

Jen těžko snesitelná kombinace náhod a nepravděpodobností.

Autor odvedl sice velmi profesionální výkon. Samotný příběh je už ale jen snůška velmi nepravděpodobných kombinací. Z kategorie detektivka, či více thriller, se samotný příběh přibližuje spíše kategorii scifi. Příběh je velmi snadno předvídatelný a v ničem čtenáře už nepřekvapí. Pomalu půl Švédska vyvraždí šílenec ale policie se k tomu nehlásí a nechá to na dvojici, max trojici policistů. Autor se nechává strhnout k popisu prolévání krve, sekání částí lidských těl a popisu zbraní pro speciální policejní jednotky. Někdy je ale méně více. Naštěstí interpret četby pan Rýmský odvádí i v tomto případě výborný výkon. Jeho výkon je radost poslouchat. Více než tři hvězdičky nelze příběhu ale udělit.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sál smrti review

06.05.2019 Verified purchase

Vzrušující příběh přináší napětí v thrilleru z moderní Číny.

Hromadný hrob a nevyřešené vraždy. Nevyřešený vztah hlavních hrdinů. Specifika čínské kultury a čínského života. Výborný výkon herců při realizaci audioknihy . Peter May umí příběh vygradovat. Knihu přečtete jedním dechem. Prostě 5 hvězdiček.

Hadohlavec review

06.05.2019 Verified purchase

Čínská série je zábavná a poučná a přitom si udržuje velmi vysoký standard. Každá z knih této série vás donutí přemýšlet o tom, jak je Čína "jiná".

Li a Margaret jsou jako černá a bílá. Jako metal a jazz. Přesto - kdo už se dostal až ke čtvrtému pokračování, rozhodně tuhle knihu neodloží. Poutavě se rozehrává příběh, který graduje ve druhé polovině knihy. Tentokrát má ale půdu pod nohama Margaret a tím, kdo se nestačí divit je Li, neboť příběh se odehrává v jižním Texasu.

Černé světlo review

15.11.2018 Verified purchase

Post Tertium

Enzo potřetí. Příběh nezklamal. Nabízí stejně jako první dva díly poutavý příběh, který milovníky Petera May, nenechá na dlouho odejít od sluchátek. Enzo není detektiv o to více musí zapojit mozek, aby odhalil, kdo je tentokrát vrahem. Příběh se od prvních dvou liší zásadně tím, že tentokrát jde někdo přímo po Enzovi a jeho rodině. Malinko je na škodu celému příběhu, že je poněkud "čitelný-předvídatelný" dopředu. David Matásek si drží nastavenou laťku dost vysoko, jeho přednes je dynamický a výborně se hodí k dynamicky jednajícímu Enzovi.

Audio zpracování je na vysoké úrovni. Hudební doprovod nijak samotné zpracování neruší, jen lehce podtrhuje jednotlivé kapitoly.

Peter May prostě své fanoušky nezklame. Trilogie z ostrova Lewis se sice těžko dá překonat ale Enzovo pátrání je minimálně stejně poutavé. Milovníci příběhů tohoto autora nebudou zklamaní.