User Tete's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Hriech náš každodenný review

24.03.2021 Verified purchase

Na jeden nádych!

Smutné počúvanie. Ťažké počúvanie. Desivé počúvanie. Vynikajúca kniha, odvážna... Prevedenie pána Mňahončáka je na počudovanie fajn. Treba si zvyknúť to je pravda, ale na konci knihy musím uznať, že sa mi jeho prednes páčil.

A group of detectives Based on a true story Humor

Kamenná opice review

22.03.2021 Verified purchase

Nie, nie, nie

Na pokračovanie príbehu Lincolna a Amélie som sa nesmierne tešila, žiaľ pre mňa osobne bola táto kniha veľkým sklamaním. Osobne ma vôbec neoslovila a to už od začiatku. Tomuto čínskemu príbehu som sa snažila dať šancu niekoľko krát, ale žiaľ bezvýsledne a tak je táto kniha pre mňa prvá, ktorú proste nie som schopná dopočúvať do konca.

Female detective Male detective

Hadohlavec review

22.03.2021 Verified purchase

Drží sa svojho štandardu

Ďalšia kniha do série. Autor sa drží vlastného štandardu a príbeh plynule pokračuje. Napriek tomu musím konštatovať, že príbeh ktorý sa odohráva v USA už nemá ten správny šmrnc. Aspoň pre mňa nie. Avšak príbeh ma zaujal v prvej knihe z tejto série a tak som si povedala, že to už s postavami nevzdám a zistím ako dopadnú...

Female detective Male detective Contains romance

Selfies review

22.03.2021 Verified purchase

Udrží vás v napätí

Olsenovky sú podľa mňa známe tým, že vás budú držať po celý čas v napätí. Rovnako sa na to môžete pripraviť i v tejto knihe. Je to opäť jeden skvelý príbeh z oddelenia Q Na začiatku sa treba poriadne sústrediť aby ste nemali mešung v menách, ale pokiaľ tak urobíte, knihu si určite užijete. Dosť skoro zistíte kto je zločinec, ale nieje to na škodu :)

Northern Crime Male detective A group of detectives

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. review

22.03.2021 Verified purchase

Netradičná

Celá táto kniha je taká akási netradičná. Príbeh naopak. Miestami sa možno tak ako ja pristihnete, že fandíte citlivému vrahovi...

No vravím taká netradičná detektívka, iná na aké sme u autora zvyknutí...

Northern Crime Explicit scenes Contains romance

Cizinka review

21.03.2021 Verified purchase

Chcelo by to viac

Romantika ako vyšitá. Okolo faktasy a cestovania v čase sa táto kniha veľmi netočí, i keď by sa to tak z prvoti chcelo tváriť. Pripravte sa na obrovskú dávku romantiky a sexu, rovnako ako seriály ktorý je podľa knihy natočený. Je to také ľahšie počúvanie, taká červená knižnica. Hoc je to príjemné, pre mňa nedostačujúce. Chcelo by to viac. Lepšie prepracovanie postáv, zápletky, intríg, proste všetého....

Contains romance

List zo záhrobia review

21.03.2021 Verified purchase

Dvojka ktorá nikdy nemohla sklamať

Opäť, zas a znova musím písať v superlatívoch. Dvojka Dominik Dán a nebohý pán Geišberg nedokázali nikdy sklamať. Príbeh ktorý vás opäť vtiahne do seba a nepustíííí až do konca knihy. Kniha je napísaná veľmi realisticky. Opäť nechýba skvelý humor, dynamika či duch danej doby. Rýchli spád, dobrá zápletka. Proste TOPKA.

A group of detectives Based on a true story Explicit scenes

Sára review

21.03.2021 Verified purchase

Príbeh vás pohltí

Prekvapivo sa v tejto knihe už niekde v polke dozviete kto je vrah. Netreba sa však báť nieje to vôbec na škodu, príbeh pokračuje vskutku napínavo až do konca knihy. Opäť nechýba humor a spolupatričnosť. Na záver musím skonštatovať, že je veľmi na zamyslenie, ako málo stačí k tomu aby niekto vraždil....

Male detective A group of detectives Unexpected twist Humor

Roden24 review

21.03.2021 Verified purchase

Stojí to za to

V prvom rade musím povedať, že ma prekvapila krátkosť tohto diela. Napriek tomu je naozaj mimoriadne. Originálne,moderné, miestami dojemné a určite napínavé. Ak ste milovníkom scifi určite vás príbeh zaujme. Je to nenáročné počúvanie a prednes je príjemný.

For beginners in the genre

Nehanebné neviniatko review

21.03.2021 Verified purchase

Veľká dávka napätia

Počas celej audioknihy sa môžete pripraviť na naozaj veľkú dávku napätia, ktorá sa skončí naozaj až na konci knihy. Tak ako v i ostatných Dominikovich knihách ani tu nechýba veľká dávka humoru, spolupatričnosti.Z príbehu dokáže miestami až mraziť a po odpočúvaní knihy určite odporúčam nájsť si k tomu historické podklady na ineternete....

Female detective Male detective A group of detectives Unexpected twist Humor

Černí baroni review

21.03.2021 Verified purchase

Veľa som sa nasmiala

Film videl snáď každý a o jeho kvalitách nemôže byť pochýb. Rovnako je tomu i pri knihe. Je jednoducho úžasná. Pripravte sa nekontrolovateľné výbuchy smiechu! Prednes pána Landovského patrí medzi najlepšie prednesy s akými som sa stretla. On si ten prednes doslova užíval a i preto sa môžete pripraviť na to, že o zábavu je postarané :)

Môj príbeh review

19.03.2021 Verified purchase

Odporúčam :)

Vynikajúca kniha! Michelle je veľmi inšpiratívna žena. Kniha je napísaná pútavo. Pohltila ma tak, že si ju chcem rozhodne vypočuť znova. Prednes bol na jednotku a hlas pani Dzuríkovej mi k Michelle náramne pasoval.

Umrlčí cesta Rating

18.03.2021 Verified purchase

Severská mytologie review

18.03.2021 Verified purchase

Zabudnite na Marvela

Zabudnite na Marvela.... Myslíte, že poznáte Thora? Lokiho? Odina, Freju či mnohých iných? Táto kniha Vám ich ukáže v úplne inom svetle, ako poznáte z filmov. Poďte sa zoznámiť so severskou mytológiou, neubíte chybu. Kniha je napínavá, pútavá a príjemne načítaná.

Historical For beginners in the genre

Cigaretka na dva ťahy review

18.03.2021 Verified purchase

Na dva ťahy

Veru tak a možno i na jeden ťah nie len na dva, tak sa dá zhltnúť táto skvelá kniha! Dominik je pán spisovateľ a bez jeho kníh a chlapcov z oddelenia vrážd si už svoj knižný život ani neviem predstaviť. Knihu rozhodne odporúčam, dva zdanlivo nesúvisiace príbehy vás nenechajú chladnými.

A group of detectives Unexpected twist Humor

Žiješ iba dvakrát review

18.03.2021 Verified purchase

Dokonalý

Dokonalý a famózny Dominik Dán ktorého úžasným knihám dokázal dať čerešničku jedine Marián Geišberg, ktorý bol neprekonateľným čitateľom. Kniha je vynikajúca, strhujúca.... Napätie, humor, smútok, ľudskosť, nič nechýba....Odporúčam.

A group of detectives Based on a true story Explicit scenes Unexpected twist

Rychlé šípy (komplet 3 alb) review

18.03.2021 Verified purchase

Odporúčam

Vrelo audioknihu odporúčam. Je to klasika, ktorú by mal každý poznať. Mne ju čítali už ako malej a bolo veľmi príjemné sa do Stínadel opäť vrátiť. Som presvedčená, že táto strhujúca kniha sa bude páčiť ako deťom, tak dospelým. Započúvajte sa, neoľutujete :)

Dokonalé stopy  review

28.09.2020 Verified purchase

Ďalšia dobrá detektívka

Vidím, že po tejto knihe sa moja detektívna zbierka rozšíri o ďalších detektívov ktorých príbehy začnem pravidelne sledovať. Rozhodne sa plánujem vrhnúť na celú sériu Luc Callanah a to odporúčam i vám. Nečaká na vás žiadne klišé. Dočkáte sa napínavého príbehu i prvotnej zamilovanosti. Táto detektívka v sebe ukrýva psychotriller, čo jej len pridáva na zaujímavosti. A prednes je fantastický. Rozhodne odporúčam.

Modern Female detective Male detective Unexpected twist

Artemis review

10.09.2018 Verified purchase

Očakávania boli privysoké...

Moje očakávania na túto knihu boli privysoké. Nemôžem povedať, že by bola kniha zlá, ale podľa môjho názoru nebola ani z ďaleka tak dobá ako bol Marťan, napriek tomu, že obe pojednávali o niečom úplne inom. Proste Artemis nedosahuje Marťanovu úroveň. Dej sa stupňuje, no je veľmi predvídateľný, taktiež záver je dokonale predvídateľný. A celej knihe chýba niečo, vďaka čomu by ste sa do nej zamilovali...V každom prípade interpretácia bola veľmi príjemné a knihu posúva na vyšší level.

Píseň krve review

17.05.2018 Verified purchase

Iné ako ostatné

Toto bol úplne iný fantasy príbeh ako ostatné. Zaujímavý, miestami na môj vkus trošku nedotiahnutý a tak úplne nedomyslený, ale nemôžem povedať, že by mi to vyslovene trhalo uši. Bol to napínavé, malo to svoju gradáciu aj svoj spád. Dej naozaj zaujal. Interpretácii, tiež nemôžem nič vytknúť. To "lenivé" čítanie sa tam naozaj hodilo. A dĺžka knihy je famózna :) Za mňa odporúčam.

Ostré předměty review

27.01.2018 Verified purchase

...celé divné...

Ej veru tak, celé to bolo voľáke divné.

Od začiatku do konca som mala stochutí si všetky tie ženy a dievčatá postaviť do rady a dať im poriadny preplesk, nech sa láskavo spamätajú!

Kniha nie je strašidelná, ani hrôzostrašná, je celkom pútavá, značne rozčuľujúca a celkom predvídateľná. Ae v podstate Ok. Neurazí, nenadchne...

Dveře do léta review

27.01.2018 Verified purchase

Milé

Milé a príjemné počúvanie. Od samého začiatku mi to veľmi pripomínalo knihu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel...

Mám pocit akoby to bolo písané podobným štýlom.

Celá kniha je veľmi krátky, milá, povzbudivá, plná fantázie a totálne predvídateľná. No napriek tomu sa pripravte na to, že vám zdvihne náladu a vyčarí pomyselný úsmev na perách.

Určite odporúčam ako takú prestávočku medzi náročnejšími audioknihami.

Sál smrti review

27.01.2018 Verified purchase

A pokračujeme...

Táto séria kníh sa mi páči už od začiatku. Predošlú knihu som dopočúvala dosť dávno, a trošku som aj zabudla ako vlastne skončila, ale nič to a tak sa dalo dobre nadviazať. Takže ak máte podobný problém, netreba sa obávať.

Kniha je písaná v podobnom duchu a rovnakom štýle ako aj tie predošlé. Nie je prekvapivá, dej je náramne predvídateľný, ale napriek tomu nie je nudná. Interpretácia je super ako vždy, takže za mňa môžem určite odporúčať.

Setkání s Rámou review

27.01.2018 Verified purchase

NUDA

Sci-Fi mi nieje cudzie a po tejto knihe som siahla na základe recenzií. Nuž a teraz sa musím pýtať, isto sme počúvali tú istú knihu? Naozaj sú všetky tie super recenzie napísane k tejto knihe??? Neverím...Toto bolo strašné! Nuda! Nuda od samého začiatku do samého konca!Veď sa tam za celých 8 hodín či koľko to tá kniha má dohromady nič nestalo. Kde je akcia? Napätie? Dynamika? Gradácia?

Interpret sa taktiež zrovna nepretrhol. No proste podľa mňa celé zle!A to som sa tak tešila.

Až moc blízko review

20.12.2017 Verified purchase

NUDA

Extremna nuda. Knihu som dpocuvala len preto, ze som v danej chvili nemala po ruke ziadnu inu. Pribeh sa vôbec nestupnue, nieje tam napätie, nema spad. Je totalne predvidatelny. Klise. Interpretka sa sice snazi, ale niektore jej postavy mi neskutocne liezli na nervy. A po dopocuvani celej knihy musim uznat ze to ozaj za to nestalo.

Řez do tuhého review

20.12.2017 Verified purchase

konecne poriadny nahlad

Ked som tuto audioknihu kupovala vôbec som si nepozrela kategoriu kde je zaradena, neuvedomila som si ze sa nebude jednat o pribeh. Po prvej kapitole som ostala hodne prekvapena ze este stale sa nic nedeje ze je to cele len o rozpravani pribehov, spomienok...Na pocudovanie ma ale kniha zaujala, a naramne sa mi nahlad do tejto profesie, neskresleny, nevymysleny a nepritiahnuty za vlasy.

Odporucam

Příběh služebnice review

20.12.2017 Verified purchase

Ako serial

Musim hodnotit naozaj kladne. Najskôr som videla serial a az neskôr som pocuvala knihu. Na moje mile prekvapenie sa serial skoro uplne pridrziaval knihy. A musim uznat ze zaver je velmi zaujimavy, paci sa mi ze sa to takto auorka rozhodla ukoncit. Iterpretacia je ok.

Odporucam.

Ledové sestry review

06.12.2017 Verified purchase

Čudné

Áno presne tak, ak by som mala opísať knihu jedným slovom tak by som ju opísala slovom čudná. Neviem presne prečo, ale niečo mi na nej nesedelo. Možno to, že naozaj nepovažujem za reálne aby matka nedokázala rozoznať svoje deti, nech by boli akokoľvek identické. I keď fakt, že jej viac ako rok trvá zisť ktoré dieťa žije a ktoré je mŕtve sa ku koncu dozvieme, aj tak mi to príde divné. Často som pri tejto knihe nevedela, či ide o horor, detektívku, triler, či o čo vlastne, no napriek tomu môžem knihu hodnotiť v podstate kladne. Dokáže zaujať a je plná zvratov a prekvapení. Podľa mňa stojí za to si ju vypočuť.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Velký Gatsby review

30.11.2017 Verified purchase

nenaplnila ocakavania

Tentokrát musí s poľutovaním konštatovať, že kniha nenaplnia moje očakávania. Snáď prvý krát musím povedať, že film bol lepší.

Kniha nedokázala vystihnúť atmosféru zbohatlíckeho života danej daných postáv ani jednotlivé charaktery postáv tak dobre ako film. Škoda...Výkon interpreta nemôžem hodnotiť záporne ale ani vyslovene kladne. Proste nezaujal.

Do vody review

27.11.2017 Verified purchase

Dalo sa...

Nemôžem povedať, že by ma tento príbeh zvlášť oslovil či akokoľvek zaujal. Napriek tomu sa to počúvať dalo a celkom v pohode som to dopočúvala do konca. Nie je to žiadne krvavé krimi, viac je kniha postavená na popisoch citov jednotlivých postáv. Určite nemôžem súhlasiť s jednotlivými recenziami ohľadom toho, že by bola interpretácia mätúca. Nemala som najmenší problém sa v nej zorientovať a v podstate môžem povedať že som ju uvítala, aspoň to celé oživila...

Za zavřenými dveřmi review

20.11.2017 Verified purchase

Desivé

Z tejto knihy mám zmiešané pocity. Námet je veľmi dobrý i keď nie je žiadnou revolučnou novinkou a podobný príbeh bol spracovaný aj inými spisovateľmi...

V tomto príbehu sú značné medzery a nedostatky a určite nemôžem povedať, že by bol prepracovaný. Napriek tomu je však kniha zaujímavá, pútavá a relatívne ľahko si vás podmaní. Rozhodne je desivá a frustrujúca a predstava niečoho takého je neskonale príšerná...nie zrovna najlepšie hodnotím aj výber interpretky. Nemôžem povedať že by sa mi jej podanie páčilo, ale napriek tomu všetkému vám knihu odporúčam.

Vražda v Orient expresu review

20.11.2017 Verified purchase

Bravurne.

Vznikajúca detektívna, ktorú som po prvý krát mala možnosť počuť až teraz. Nikdy predtým som knihu nečítala a na filme v kine som bola zároveň s tým ako som túto audioknihu počúvala. Veľmi precízne, a prepracované. Napriek tomu, že v knihe nenájdete nejakú špeci akciu ako sme navyknutým z iných detektívok, tak sa netreba báť pretože nudiť sa zaiste nebudete a kniha určite potrápi vaše mozgové závity. Interpretácia je veľmi dobrá, takže naozaj nie je čo vytknúť.Odporúčam.

GAME review

20.11.2017 Verified purchase

Konšpiračné

Milovníci konšpiračných teórií si prídu na svoje. To rozhodne. Ale nie len oni.

Kniha je pútavá, má spád zaujímavý neurčitý záver a myslím že dokáže zaujať. Čo je naprosto perfektné tak je hlavný interpret, ktorý knihu posúva na úplne inú úroveň. Číta to naprosto dokonale! Do postavy sa úplne vžíva a tak aj vy budete mať pocit, že hlavného jrdinu sledujete z blízka...

Určite odporúčam!

Policie review

09.11.2017 Verified purchase

Napinave

Napinave od zaciatku do konca. Predosla kniha skoncila velkym napätim, a clovek nevie co ma cakat. Tato pokracuje skoro tam kde predosla skoncila a dlho nechava posluchaca v neistote. Dlho? Vlastne nie dlho, ale cely cas vas bude nechavat v neistote. Musim uznat ze je to naprosto bravurna kniha! Ani an chvilu nie je nudna. Graduje...A prednes je ako vzdy famozny. Urcite odporucam.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší review

30.10.2017 Verified purchase

uspesne zavrsenie

Tak je to tu... Uspesne zavrsenie serie. Kniha bola opät kvalitne nacitana. Interpretovi nie je co vytnkut, podal zas a znova dobry vykon. Tak ako aj v preoslych knihach nechyba rovnaky hudobny podmas, ktory knihe dodava ten spravny smrnc.

Co sa pribehu samotneho tyka tak z pociatku ma to velmi nudilo, no v prvej stvrtine sa to zacalo celkom zaujimavo rozbiehat a v polovici uz to ficalo uplne paradne a kniha si opät ziskala moju plnu pozornost. Napriek vsetkemu ju hodnotim kladne a urcite ju odporucam pokial ste pocuvali prve dve casti. Hadam by ste si nenechali ujst zaver.

Přízrak review

25.10.2017 Verified purchase

medziľudské vzťahy tu majú prednosť

Kniha je opäť v celku pútavá a zaujímavá, ale detektívna práca tu ide trošku bokom a do popredia sa dostávajú medziľudské vzťahy.

Celé je to akési smutné, depresívne. Dosť predvídateľné, ale napriek tomu dobré a strhujúce. A ten záver? Nuž som veľmi zvedavá čo bude či nebude ďalej.

Interpret opäť nesklamal a je bravúrny ako vždy a tentokrát je celá kniha popretkávaná vhodnou hudbou, čo ma veľmi potešilo.

Prázdné křeslo review

10.10.2017 Verified purchase

WAU!

To si zo mňa robíte srandu! To čo toto bolo za knihu?!

To je naprostá pecka! Napínavé, stupňujúce, strhujúce a nepredvídateľné. Niekoľko krát si budete myslieť, že viete pokračovanie a nakoniec hop všetko je inak a zase hop a zase je všetko inak. Dozviete sa kopec zaujímavostí nie len zo sveta vyšetrovateľov ale aj zo sveta hmyzu. Samé pikošky. Nudiť sa rozhodne nebudete. Odporúčam!

Mycelium IV: Vidění review

05.10.2017 Verified purchase

blížime sa k cieľu

Dej sa priostruje a pomaly ale isto sa zjavne blížime k cieľu. Napriek tomu si táto knižná séria ponechala svoj šmrnc. Objavujú sa ďalšie skutočnosti, príbeh graduje no nie je prehnaný. Interpreti opäť podávajú skvelý výkon a bol by doslova hriech nevypočuť si štvrtý diel ak máte za sebou prvé tri. Za mňa môžem povedať, že nebudete ľutovať.

Nemesis review

05.10.2017 Verified purchase

Zaujímavé

Musím uznať, že takéto spracovanie audioknihy je veľmi zaujímavé. Najskôr mi vadili všetky tie hlasy a hluk v pozadí, no po prvej kapitole ma to prešlo, privykla som si a zapáčilo sa mi to. Ani som sa nenazdala a z knihy sa stal film v hlave. Skvelé. Príbeh bol napínavý, miestami komplikovaný ale nestratíte sa, zorientovať sa v ňom dá rýchlo. Za mňa hodnotím maximálne pozitívne.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

05.10.2017 Verified purchase

opäť raz super

Podľa mňa bola táto kniha opäť raz super. Áno nie je to Stieg, ale napriek tomu je to dobrá kniha. Zaujímavá, má to spád aj dynamiku, a popravde jediné čo tomu môžem vytknúť je, že je strašne krátka. Ani som sa nenazdala a už bol koniec....

Snehuliak review

05.10.2017 Verified purchase

ooo ano

Výborne, prepracované, dostatočne dlhé a zaujímavé, áno aj také bude počúvanie tejto knihy ak sa doňho pustíte. Za mňa môžem všetkými desiatimi len odporúčať. Príbeh je výborný, nechýba dynamika, napätie ani spád. Interpret ako obvykle podáva skvelý výkon, takže určite sa do toho dajte.

Nesmírný review

05.10.2017 Verified purchase

A pokračujeme...

Ďalší príbeh oddelenia Q, je podľa mňa super.

Nechcem ho porovnávať s tými ostatnými, či bol lepší alebo horší. Všetky príbehy tohto oddelenia beriem ako celok. A musím uznať, že sa ich neviem nabažiť.

Igor Bareš ako interpret sa sem dokonale hodí, a naozaj si neviem predstaviť lepšieho.

Určite za mňa knihu odporúčam, je pútavá.

Červenka review

14.09.2017 Verified purchase

Bravurne.

Bravurna a famozna aj tak by sa dala tato kniha opisat. Skvely pribeh. Napinavy, stupnujuci sa, komplikovany, proste super. Vyborne spracovanie prilinajuceho sa deja minulosti s pritomnostou. Interpretacia bola opäť výborná, dokonca natoľko, že z audio knihy sa stane film vo vašej hlave.

Super!

PAX 5: Sluhové zla review

30.08.2017 Verified purchase

môže byť

Ak ste nepočúvali predošlé knihy tak vás táto vôbec nemusí zaujímať nakoľko sa jedná o priamu pokračovanie rozpracovaného príbehu. Ak ste predošlé knihy počúvali, tak viete čo máte čakať, príbeh sa vyvíja no nijak zvlášť sa nemení a ostáva v zabehnutých koľajach. Stále súdim, že kniha je detská no na to že je pre deti tak je dosť temná, č je vskutku zaujímavé. V každom prípade, nie je to žiaden trhák, no dokázalo ma to zaujať natoľko aby som si kúpila aj ďalšiu časť. Čo sa interpretácie týka tak tá sa taktiež nezmenila.

Anne ze Zeleného domu review

29.08.2017 Verified purchase

úžasné

Áno, naozaj úžasná kniha.

V detstve som ju vždy chcela, no nikdy sa mi toto prianie nesplnilo, až teraz. A veru, škoda, že som sa k nej nedopracovala skôr, myslím, že kniha dokáže veľmi pekne formovať detský charakter. Je pravda že zo začiatku som mala miestami až pocit, že by som Annu uškrtila, tak mi liezla na nervy, no rýchlo som si zvykla a obľúbila si ju. Celá kniha bola veľmi milá, a až ma hrialo pri srdci keď som ju počúvala. Normálne by sa mi žiadalo viac, prišla mi strašne krátka. A zaujímalo by ma aj pokračovanie Anninho života...

Čo sa interpretácie týka, tá bola naprosto báječná. Nedokážem si predstaviť , že by ju mal nahovoriť niekto iný.

Zkurvenej příběh review

25.08.2017

10 z 10

Jop! Toto si zaslúži 10 bodov z 10-tich.

Kniha bola opäť naprosto vinikajúca. Zo začiatku máte možno pocit, že Minier nedosahuje predošlej kvality, ale napriek tomu je príbeh je zaujímavý a tak počúvate ďalej. Netrvá dlho a začnú sa objavovať prvé takzvané "Minierizmi", typické pre tohto spisovateľa. A v tej chvíli už to jede přátelé! Pretože to už zacínate kombinovať, špekulovať premýšľať ako to vlastne bolo a je. A už ste do toho zažraný natoľko, že sa od knihy neviete vôbec odtrhnúť! A potom nasleduje ako obvykle famózny záver! Takže hold, do toho! Neotáľajte s tým je to pecka!

Korene zla review

26.07.2017 Verified purchase

Extáza

Veru tak dokonala Extáza, každá jedna Dominikova kniha a táto nebola výnimkou.

Príbeh-fantastický, Obdobie -Fantastické a pre mňa veľmi fascinujúce a strhujúce.Prednes- fantastický.

Kniha bola opäť napísaná vtipne, pútavo a nevtieravo. No Jednu veľkú a ba priam obrovskú chybu má a to, že je opäť strašne ale strašne krátka. Ach nech už vyjde ďalšia Audiokniha od Dominika Dána...

V každom prípade bola by obrovská chyba ak by ste si túto nevypočuli!

Mycelium III: Pád do temnot review

23.07.2017 Verified purchase

stále je to fajn

Tretí diel, je snáď po prvých dvoch tak trochu povinnosť. No povinnosť, ktorá určite nesklame. Za prvými dvoma určite nezaostáva, nie je nudný ale ani premrštený. Má akurát tie správne grády a dej sa pomaly začína rozuzľovať. Určite odporúčam.

Mycelium II: Led pod kůží review

04.07.2017 Verified purchase

Zaujimave

Zaujimave, zaujmave a este raz zaujimave....Druhy diel, urcite nesklamal. Dokazal zodpovedat a ukojit otazky, polozen v prvom diely, no dvakrat tolko ako ich zodpovedal, tak dvakrat tolko mi v hlave znova vystalo. A tak sa urcite tesim na dalsie pokracovanie. Musim uznat ze sa mi paci forma akou je kniha napisana, ako sa pritomnost po kuskoch prekryva z minulostou a odhaluje temne zakutia.

Interpretacia taktiez nesklamala, a dokaze si bez problemov udrzat atmosferu z prvej knihy, co je super.

Hold, urcite odporucam.

Mycelium I: Jantarové oči review

04.06.2017

prekvapujuce

Preferujem Fantasy nie Sci-fi. Po tejto audioknihe som po pravde siahla en z núdze cnosť, pretože som nutne potrebovala prestriedať detektívky a žiadne dobré fantasy som nenašla.

Počas prvých šiestich kapitl sm to mala 100 chutí vypnúť. Potom nasta zlom, ani neviem prečo a začalo ma to zajímať anapokon aj baviť.

Je to veľmi zvláštna kniha, a tak úplne neviem čo si o nej myslieť, no nakoniec si ma dokázala podmaniť natoľko, že si idem zadovážiť aj pokračovania. Určite jej dajte šancu, stojí to za to.

Marco review

22.05.2017 Verified purchase

Parádička

Naprosto ale naprosto báječná kniha. Pútavý dej od začiatku do konca. Skvelý prednes. Strhujúci príbeh. Kniha graduje, má spád a humor...Nič nemôžem vytknúť a rozhodne odporúčam, nie len túto, ale aj všetky predošlé príbehy oddelenia Q :)

Švábi review

09.05.2017 Verified purchase

Odoručam

Urcite odporucam. Dej je zaujimavy, volne nadväzuje na prvu cast.

Ma to dynamiku i spad. Kopec podozrivych a zaujimave odhalenia. Miestami som sa sice stracala v menach a musela som si kapitolu vypocut este raz, ale to bolo vo chvilach kedy som knihe nevenovala plnu pozornost. Interpret ako zvycajne podal skvely vykon, takze urcite sa je opät na co tesit. A ja sa tesim na dalsi diel...

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město review

21.04.2017 Verified purchase

pokracujeme

Na tuto knihu som sa velmi tesila. Jednotka sa mi pacila a bavila ma i ked mala svoje muchy.

Tato kniha bola taka nijaka... Podivne deti, ktore prizili zivoty dlhsie ako s clovek dozije sa stale spravaju ako deti, ziadne skusenosti, a inteligenciu za ten cas nepobrali? Trosku divne nie? Su podivne maju rôzne schopnosti no, vobec ch nevyuzivaju vo svoj prospech. Zasa divne... Cele, mi to prislo nepremyslene. Napriek tomu som knihu dopocuvala urcite budem pocuvat aj dalsiu, no len ako oddychovku a aby som sa dozvedela ako to cele dopadne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hypnotizér review

11.03.2017

Fúha...

Nuž, pre mňa je táto dvojica autorov nová a tak som sa rozhodla siahnuť po ich prvej knihe teda aspoň podla Wikipedie...

V celku zaujímavý začiatok prešiel plynulo do divného chaosu.

Pôvodný prípad, ktorý sa na začiatku knihy začal riešiť vypadal viac než sľubne, tak prečo ho autori tak rýchlo pochovali a začali s niečim úplne iným? Nerozumiem....

Malo to veľký potenciál a takto to zničili, prekombinovali...Škoda.

Čo sa týka práce detektíva, tak sa en chytám za hlavu. Nemá to vôbec nič spoločné s detektívnou-policajnou prácou. Jona Lima je hold, veľmi divný superhrdina. A veci kolo hypnózy? To myslia vážne?

No nedajte sa vysmiať...

Napriek tomu, že kniha vôbec nesplnila očakávania, sa počúvať dala, len netreba brať dej príliš vážne, račej ani trochu vážne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Paganiniho smlouva review

11.03.2017

Nuda

Už som nevedela čo počúvať, tak som siahla po vychvaľovanom duu Lars Kepler. Nuž jediné šťastie, že som si ako prvého vypočula Hypnotizéra, pretože toto naprosto nereálne dielo, bolo neskutočne nudné. Nič napínavé, nič zaujímavé, nič poučné, nič detektívne, nič strhujúce...Proste nedala mi táto kniha nič. A nebyť príjemnej interpretácie a husľových vsuviek tak to považujem za maximálnu stratu času.

Cela číslo 17 review

03.03.2017 Verified purchase

Drsné, napínavé, dokonalé

Drsné, napínavé, dokonalé! Áno presne také je aj táto kniha od Dominika Dána. Tentokrát sa ale pripravte na trošku iného Dominika ako ste navyknutý. V knihe sa odohráva niekoľko príbehov, naraz a hoci treba byť pozorný, určite sa nemusíte báť, že sa v knihe stratíte. Prednes pána Geišberga bol ako vždy naprosto dokonalý a ja vám za seba môžem audioknihu odporučiť všetkými desiatimi!

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

27.01.2017

Pobavilo a zaujalo

Vôbec sa mi do tejto knihy nechcelo, nechápala som ako môže byť okolo toho taký poprask. Naveľa, naveľa som sa na ňu vrhla aj ja a čuduj sa svete, zaujiala ma a pobavila. Dokonca som sa tešila na každú ďalšiu kapitolu. Interpret si taktiež dal záležať, takže môžem len odporúčať.

Sběratel review

27.01.2017

Znepokokojivé a výborné

Naozaj veľmi znepokojivý príbeh, keď si človek uvedomí aké je to všetko jednoduché a, že naozaj nie je nereálne aby sa to prihodilo aj vám, nikdy neviete....

Silný príbeh, vinikajúci načítaný. Obaja interpreti podali bravúrne výkony. Hudobný podmas, tomu dodáva tie správne grády a je na správnych miestach. Takže jediné čo môžem trošku autorovi vytknúť, je správanie obete. Na môj vkus, bola až príliš kľudná, sebavedomá silná a odvážna. Takéto správanie by som očakávala od vyzretej silnej osobnosti, čo si už v živote kdečo preskákala a nie od mladej žaby...Ale i tak veľmi dobrá kniha. Odporúčam

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

25.01.2017

A pokračovanie je kde?

Výborné. Od prvej polminúty ma kniha zaujala a zaujala ma natoľko, že by som si ju najradšej vypočula na jeden šup. Skrz povinností mi to nevylo a vypočula som ju na dva šupy. Teraz to ale ľutujem, lebo už zas nemám čo počúvať a pokračovanie nikde nevidím :( Juj ale veľmi by sa mi žiadalo pokračovania príbehu...

Čo sa interpreta týka, tak musím taktiež chváliť. Pekný prednes a veľmi príjemný hlas. K hlavnému hrdinovi mi náramne sadol.

Zvukové vsuvky boli taktiež na mieste a zaujímavé, takže im taktiež niet čo vytknúť.

Odporúčam.

Tanečník review

25.01.2017 Verified purchase

Bravúrne

Naprosto bravúrna kniha, parádny príbeh, dokonalá interpretácia. Niet čo vytknúť.

Pripravte sa na to, že budete počúvať zo zatajeným dychom. Pokiaľ ste počúvali napríklad Zberateľa kostí, alebo iný príbeh Lincolna, možno sa obávate, že to bude veľmi podobný príbeh, no opak je pravdou. Každý autorov príbeh je úplne iný no zároveň dokonale tvorí celok.

Proste bravúrne, rozhodne odporúčam.

Pevne verím, a dúfam, že budú načítané všetky príbehy o Lincolnovi.

Stín Černého hvozdu review

25.01.2017 Verified purchase

Strašná nuda

Áno, veru tak, musím povedať, že táto kniha bola veľmi nudná. Dokonca tak veľmi, že hoc je to počúvanie len na necelých 14 hodín, tak som ju nedokázala dopočúvať. Často som musela znova a znova púšťať tú istú kapitolu, len preto, že ma vôbec nedokázala zaujať a ja som sa pristihla pri tom ako rozmýšľam nad niečím úplne iným a vôbec nesledujem dej.

Gitarové vsuvky ma značne hnevali a maximálne mi prekážali a interpretov prejav, mi taktiež vôbec nesadol.

Modrá luna čarodějů, rudý měsíc války review

10.01.2017 Verified purchase

Strašné

Donútila som sa vypočuť 13 kapitol a je to príšerné. Strašná nuda, hrozná iterpretácia, otrasné zvukové vsuvky miestami na dosť divných miestach.

Proste celé zle.

Škoda, pretože popis knihy bol celkom zaujímavý. Možno nebyť interpreta, ktorý sa silou mocou snaží hovoriť ako starý černokňažník a veľmi mu to nejde, by to mohlo byť o niečom inom. Vďaka nemu som sa nedokázala vôbec sústrediť na dejovú linku.

Smrť na druhom brehu Rating

09.01.2017 Verified purchase

Mucholapka review

09.01.2017 Verified purchase

ACH!

Vynikajúce!

Na Dominikove knihy sa ani nič iné napísať nedá.

Opäť raz perfektný príbeh. Napínavý, stupňujúci sa, opäť nechýba humor, ale je sa aj nad čím zamyslieť.

Veľmi sa mi páči, že Krauz ako hlavný hrdina nevykonáva všetko, nie je ako superhrdina bez chyby ale normálny človek s normálnymi slabinami a pokleskami.

Interpret, Marián Geišberg je dokonalosť sama o sebe a dáva knihe ďalší rozmer!

Rozhodne odporúčam!

Jednou nohou v hrobe Rating

09.01.2017 Verified purchase

PAX 3, 4: Dívka ze záhrobí, Neviditelný zloděj review

09.01.2017 Verified purchase

Nutnosť vypočuť :)

Počúvali ste prvé dve audioknihy série PAX?

Tak potom je až nutnosť aby ste si vypočuli aj tieto dve.

Z prvých dvoch audiokníh, už viete čo od nich máte očakávať. Nie sú to žiadne velediela, má to plytší dej, ale taktiež to má spád, mystiku, humor a akčnosť.

Hudobné vsuvky sa nemenia a sú dobre umiestnené, a interpretácia je strhujúca :) Takže žiadna zmena.

Musím uznať, že počúvanie a bavilo a už sa teším na pokračovanie, pretože tu máme opäť otvorený koniec.

PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak review

09.01.2017 Verified purchase

Poďte do toho

Veru tak poďte do toho. Nečakajte fantasy veledielo, ale je to dobré.

Na jednej strane by si človek povedal, že skôr pre deti, na druhej strane je to miestami dosť temné...

Chýba tomu hĺbka, viem si to predstaviť ako komix, no má to spád. Nechýba ani napätie a humor.

Pokiaľ hľadáte niečo ľahšie na počúvanie medzi dvoma náročnejšími knihami, tak môžem len vrele odporúčať, no pripravte sa na to, že si určite budete chcieť vypočuť aj pokračovanie :)

Ve službách zla review

09.01.2017 Verified purchase

Príbeh sa nám stupňuje :)

Je pravda, že pre niekoho kto, počúval aj prvé dve audioknihy a hlavne , kto ich počúval nedávno sa bude musieť pripraviť na šok v podobe zmeny interpreta.

Je to značný rozdiel.

Popravde ale musím povedať, že mne sa tento šk vyhol, nakoľko som obe predošlé audioknihy počúvala hneď ako vyšli a než vydali tretiu tak pretieklo veľa vody :)

Nech už je váš prípad, akýkoľvek určite sa touto zmenou nenechajte odradiť. Pavel Rímský, je skúsený interpret a zvládol to bravúrne.

Pripravte sa na krik a nadávky, ale neľakajte sa, kniha je akčná, má to švih a spád.

Autorka krásne popísala emočné rozpoloženie jednotlivých postáv, ktoré vás prijme aby ste sa do nich dokázali vcítiť. A dej okolo Cormorana a Robin sa nápadne stupňuje a ja sa už nemôžem dočkať ďalšieho pokračovania :)

Enderova hra review

09.01.2017 Verified purchase

Bravúrne

Nie som Sci-Fi maniak, ja som skôr fantasy, ale táto kniha bola naprosto báječná.

Videla som ukážky v kine a chcela vidieť film, no nevyšlo mi to a veru ešte že tak. Po vypočutí knihy som sa dopracovala aj k filmu a veru musím povedať, ešte, že mi to predtým nevyšlo! Film bol naprostá nuda, a vidieť ho skôr, tak si knihu nikdy nevypočujem a to by bola veľká škoda, pretože kniha má rozhodne čo ponúknuť.

Myšlienky hlavnej postavy, vám dokonale opíšu jeho pocity, jeho konanie, o to budete vo filme ochudobnený a to je pritom asi to najdôležitejšie v celej knihe, bez toho to nedáva veľmi zmysel.

Určite sa taktiež môžete tešiť na priam dokonalé opisy bojových hier. Sú napísané tak šikovne, že síce povedú vašu myseľ v určitých koľajách, ale zároveň ponechajú dostatočný priestor vlastnej fantázii.

Proste skvelé! Určite odporúčam.

Marťan review

15.12.2016

Kniha prekonala neprekonateľné...

Naprosto, doslova a do písmena kniha prekonala neprekonateľné. Vôbec som ju nechcela počúvať, ale detektívky mi už liezli krkom a nevedela som do čoho sa teda pustiť. Z núdze cnosť, som siahla po Marťanovi a veru dobre so urobila.

Kniha ma dokázala zaujať hneď od začiatku, čo je prvé veľké plus. A veru až do konca vôbec nepoľavila. Je plná napätia a humoru, čo je dokonalá kombinácia :) Rozhodne musím vrelo odporúčať!

ERILIAN 1 - Město čarodějů review

30.08.2016 Verified purchase

Vhodné tak pre tínedžerky...

Kolo mágie sa táto kniha až tak veľmi netočí... Dej je veľmi jednoduchý a od začiatku predvídateľný. Kniha je podľa mňa vhodná tak pre mladé baby zo základy.

Vyjadrenie typu: “ Pravá čarodějnická a dračí fantasy přichází!, podľa môjho názoru rozhodne nie je na mieste, ale však posúďte sami.

Uzol review

18.08.2016 Verified purchase

Počúvala som s otvorenými ústami

Som mladší ročník, nezažila som socializmus.

V škole sa nás síce o ňou pokúšali čo to naučiť, no tie ich metódy.....Samozrejme, že nám všetko prezentovali tak nudne ako keby rozprávali o tom ako išli v nedeľu na nákup mlieka.

Vďaka Dominikovi, ale vidím, že to bolo iné kafé! A som veľmi vďačná, že pre tentokrát viac ako o detektívku išlo o nespokojnosť s danou dobou. Kniha mi veľa dala, veľa mi ozrejmila a naučila.

No žiadne strachy nechýba tu ani napínavý príbeh, ani strhujúci dej, spád, akčnosť a humor!

Nuž a pán Geišberg je na nezaplatenie!

Nežná fatamorgána review

18.08.2016 Verified purchase

za mna urcite ano

Osobne musim uznat ze ani tato Dominikova kniha nesklamala, i ked viem ze mnohi su ineho nazoru. Dej mi nepripadal vobec dlhy a urcite nie nudny. Tato doba "nedavno minula" ma naramne fascinuje a taketo prepojenie s pribehom hodnotim velmi kladne. Geisberg je top ako vzdy takze urcite sa je na co tesit!

Mucha review

18.08.2016 Verified purchase

Výborné

Výborné ako každá kniha Dominika Dána.

Napínavé a strhujúce. Dej sa pravidelne stupňuje a celkom zaujímavo zauzľuje. Tentokrát je to ozaj detektívka ako sa patrí. Kniha miestami až mrazí keď sa človek vcíti do jednotlivých postáv. A samozrejme opäť sa niečom pridučíte, tentokrát sa dozvieme niečo o entomológii. Interpretácia je naprosto bravúrna ako vždy. Rozhodne sa oplatí!

Krv nie je voda Rating

18.08.2016 Verified purchase

Hunger Games (komplet) review

31.07.2016 Verified purchase

Strhujúce, výborné, poučné...

Príbeh poznáte všetci, ktorý ste videli filmy, ale kým si neprečítate či nevypočujete knihy tak vlastne ani neviete o čom to je.

Výborné, strhujúce, poučné a zanechávajúce ešte veľmi dlho hlboký dojem, taká je trilógia Hunger Games.

Tereza Bebarová, číta knihy naozaj výborne, úplne Vás vtiahne do deja, kde vás knihy dokonale pohltia!

Fifty Shades of Grey: Padesát odstínů šedi review

31.07.2016 Verified purchase

Dalo sa to čakať

Veru tak, dalo sa čakať, že kniha neponúkne, žiaden hlbší zážitok. Pokiaľ očakávate zaujímavý príbeh, pestrý slovník,či aspoň priemernú zápletku, tak sa jej nedočkáte. Pokiaľ Vám však ide o spestrenie bežného dňa soft pornom, ktoré je relatívne obšírne a kvetnato popísané, tak si prídete na svoje :)

Nebezpečné známosti review

31.07.2016 Verified purchase

Jedinečné

Tento príbeh bol už toľkokrát pretváraný do mnohých podôb, že by sa dalo čakať, že táto verzia nemá čím zaujať. No nie je to pravda. Kniha je naprosto úžasná. Skvelý výkon interpretov vám pomôže sa v postavách rýchlo zorientovať a užiť si tak skvelých pár hodín počúvania.

Len časom sa možno prichytíte, ako sa snažíte pospájať jednotlivé postavy s filmovou verziou s Reese Witherspoon :) vďaka čomu sa nesústredíte úplne na príbeh a budete sa musieť trošku v počúvaní vrátiť :)

Letopisy Narnie (komplet 1-7) review

31.07.2016 Verified purchase

Skvelé od začiatku až do konca

Milujem fantasy a mám na neho obrovské nároky. Pri Narnii som bola na začiatku veľmi skeptická.

Veľmi rýchlo som však zistila, že počiatočný skepticizmus nebol a mieste. Knihy boli až prekvapivo dobré, tak dobré, že vám bude ľúto až sa táto sága bude blížiť ku koncu.

Neporovnávajte to však s kultovými fantasy typu Pán prsteňov. Toto je niekde úplne inde,v úplne inej kategórii..

Knihy sú síce určené pre mladších čitateľov, ktorý sa v živote učia čo a ako, ale rozhodne by si ich mal vypočuť aj každý dospelák, aby si pripomenul niektoré skutočnosti, ktoré dokázal vnímať ako dieťa no časom na ne pozabudol...

Dívka ve vlaku review

15.07.2016 Verified purchase

Strhujúce

Strhujúci príbeh, kedy si v podchvíľou budete myslieť, že páchateľom je niekto iný. Záver je naprosto úchvatný, prekvapivý a nečakaný. Výborná kniha, naprosto iná ako ostatné.Interpretácia je taktiež veľmi dobrá. Rozhodne knihu odporúčam!

Poslední Laponec review

15.07.2016 Verified purchase

Chce to viac...

Kniha s veľkým potenciálom, to veru áno. Námet knihy naprsto báječný, no sklamaním bolo, že len veľmi málo z neho autor vyťažil.

Chce to viac! Viac opisu, viac dynamiky, viac poznatkov a to nie len o hlavnej postave... Rozhodne to chce VIAC.

Jedno sa, ale autorovi musí nechať, tým málom, čo popísal, ma inšpiroval k vyhľadávaniu informácií o Laponcoch a ich kultúre. Zaujímavé poznatky, ktoré som tak vďaka tomu nadobudla, ale znova utvrdzujú, že táto kniha potrebuje viac...

Škoda.