User Cat_knows's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Antarktida Rating

07.03.2020 Verified purchase

100 x TGM Rating

23.11.2019

Fašismus review

22.11.2019 Verified purchase

Veľmi nekonzistentná a nekohorentná kniha

túto knihu vnímam veľmi rozporuplne a nepovažujem ju z obsahové hľadiska za zvládnutú, pre mierne nadpriemerne znalého poslucháča nemá až tak čo ponúknuť, obsahuje všeobecne známe fakty a vzostupe fašizmu, do toho sú nekoherentne niekedy zamiešané zážitky z vlastnej činnosti, táto časť nepresahuje rámec stredoškolskej učebnice alebo bežných novinových článkov a aj to s viacerými výhradami a interpretačnými nejasnosťami a chybami (napr. z domáceho prostredia: glorifikovanie Jana Masaryka, že on ako jediný demisiu nepodal a implicitne povedané, že sa tým zachoval hrdinsky, pričom je to práve naopak, spomínanie, že išlo o vraždu JM ako keby to bol fakt, potom som nepochopil to zdôrazňovanie a povýšenectvo napr. že Henlein krátkozraký telocvikár a Gottwald bol pôvodne "truhlař" - to je určite jedna z jeho najmenších chýb a vysmievanie sa z niekoho pôvodu, no holt, nie každý môže byť potomkom diplomata). Táto kniha je zachránená veľmi dobrým záverom, v podstate esejou s nadčasovými myšlienkami. K vyhotoveniu audioknihy nemám žiadne výhrady.

Opuštěná společnost Rating

24.10.2019

Sapiens Rating

22.10.2019

Nesnesitelná lehkost bytí Rating

25.09.2019

Jiný T.G.M. Rating

25.09.2019

První parta review

16.09.2019 Verified purchase

Čapek z netypického prostredia

opäť ďalší záslužný počin vo vydávaní diela najlepšieho Českého spisovateľa. Nejde o jeho najlepšie dielo, ale určite stojí za vypočutie. Sú tam typické Čapkovské motívy a práca s psychológiou postáv, oceňujem ako sa dostal do mentality baníkov.

Sběratel sněhu Rating

23.07.2019

Pád nebes review

03.06.2019 Verified purchase

Príbeh o začiatkoch alpského alpinizmu...

...od osoby asi najpovolanejšej. Zaujímavý príbeh, napísaný s citom, láskou k horám a predkom. Z celej knihy vidno, čo autor považuje za najdôležitejšie - nie rekordy, ale zodpovednosť. Zodpovednosť a úcta k horám a hlavne k iným ľuďom. A tak je zrejmé, že ktorý príbeh a ktorá postava je autorovi blízka. Kniha bola pútavá, zaujímavá, ale k tomu, aby to bolo na plný počet niečo chýbalo. Možno to, že nebola strhujúca a "akčná", ako iné knihy s podobnou tématikou (najmä himalájskou). Predpokladám, že to bol ale aj zámer autora. Načítaná je výborne, absolútne žiadne výhrady. Teším sa na ďalšie podobné knihy.

Putinovi agenti review

30.04.2019 Verified purchase

Veľmi dôležitá kniha

a som rád, že vyšla aj v audiopodobe a nekrátená (aj keď trochu oneskorene). Verím, že bude pribúdať non-fiction v češtine čoraz viac. Výhradu mám iba k tomu, že miestami sa mi javí nekonzistentná (a exkurz do minulosti o prevzatí moci v 1948 úplne zbytočný), chvíľami ide o thriller, chvíľami o dlhší novinový článok, kde jednotlivé kapitoly na seba nadväzujú len voľne. Ide väčšinou o známe informácie (zvlášť pre čitateľa domovského časopisu autora), ale kniha má svoje miesto - obsahuje všetko na jednom mieste a v zhrnutej podobe. Snáď padne na úrodnú pôdu aj pre miestnych politikov a "decision-makerov".

Ochráním tě review

25.04.2019 Verified purchase

Jednoznačne najslabší škótsky May

Na túto knihu som sa celkom tešil a bohužiaľ je to totálne sklamanie. Pripadá mi to ako keby to autor napísal len na naplnenie kontraktu príp. keby to písal iný autor, tak neverím, že vydavateľ túto knihu vydá. Úplne banálny príbeh z červenej knižnice na literatúrne omletú tému do bezvedomia, žiaden spád, žiadne reálne vyšetrovanie, všetko zo škótskych reminiscencií a reálii už dávno prebraté. Vrchol celému zasadí totálne absurdný a vyslovene smiešny záver (úplne nepravdepodobný, nelogický a nezmyselný). Tu už nejde o jednotlivé výhrady ako som mal k jeho iným dielam (aj tu nelogické správanie postáv, idem ako na porážku, nefunguje mi mobil a ja ohlasujem svoj príchod, nech to páchateľ vie), ale totálne absurdný a nepodarený koniec ako z béčkovej soap opery. V podstate celé zle. Akurát vyhotovenie a prednes audioknihy je na vysokej úrovni (tu mi ani nevadilo to, čo iným poslucháčom - striedanie hlasov, obidve načítané výborne.).

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Strážce nádrže Rating

09.04.2019

DNA review

07.04.2019 Verified purchase

Veľmi dobrá kriminálka

Veľmi dobrá kriminálka, oceňujem, že na rozdiel od niektorých iných autorov, sú tu pomerne normálne postavy (nie každý detektív musí byť rozorvaný alkoholik alebo geniálny asociál a podivín) s normálnym a pochopiteľným správaním (nie nelogicky chovajúce sa postavy), príbeh má spád a vrah je niekto iný ako som čakal. Negatívom je opäť v rámci žánru až zbytočné nepochopiteľné násilie pri prevedení vrážd a ich sériovosť, ale čo už :) Vzhľadom na to, že sa príbeh odohráva na Islande, by som očakával aj viac miestnych reálii (napr. typu P.Maya o Škótsku), ale to už je len moje osobné nastavenie a to, že som fanúšikom Islandu. Prevedenie knihy je super, načítaná je výborne, nemám čo vytknúť. A už sa teším na pokračovanie série.

Gentleman v Moskvě review

06.03.2019 Verified purchase

Veľmi dobre napísaná kniha

nadpis hodnotenia úplne vystihuje túto audioknihu, naozaj je veľmi dobre napísaná (a aj preložená), s citom pre jazyk, výborne sa počúva. P. Bareš je asi najlepší interpret audiokníh a ceny, ktoré povyhrával sú naozaj zaslúžené. Samozrejme, dá sa zaoberať tým do akej miery je to realistické, ale v tomto prípade to myslím nemá zmysel. Treba sa len započúvať. Kniha dá naozaj veľa každému, aj človeku znalému histórie, aj ten kto má povedomie len matné. S citom napísaná kniha a jedna z najlepších audiokníh. Snáď sa dočkáme aj ďalších kníh od autora.

Krakatit Rating

06.03.2019 Verified purchase

Povídky malostranské Rating

06.03.2019 Verified purchase

Hlava XXII review

28.02.2019 Verified purchase

Nadčasová klasika

knihu som vypočul asi 20 rokov od prvého prečítania a samozrejme, že s odstupom času to nadšenie už nebolo také veľké, ale je to určite klasika klasík modernej literatúry a vypočuť / prečítať by si ju mal každý. Humor, absurdné situácie a skvelá sonda do fungovania armády (alebo akejkoľvek hierarchickej štruktúry alebo korporácie). Takisto aj interpretácia knihy je na vysokej úrovni.

Deník Anne Frankové Rating

19.02.2019

Osm hor review

19.02.2019

Veľmi banálna kniha

od knihy som čakal rozhodne viac, v podstate banálne pojednanie o horách a živote v nich, kniha je priemerne napísaná, jazyk nie je ani poetický ani strhujúci a veľmi ťažko sa bolo zžiť s postavami, človek bol ľahostajný k ich osudu. Samozrejme, boli v knihe aj zaujímave momenty, ale nič čo by utkvelo v pamäti. Je to typ knihy, ktorý je dôležitejší pre autora ako pre čitateľa (autor sa potreboval "vypísať"). Veľká sila kníh o horách je spojená buď s napínavosťou deja (najmä prekonávania nových medzí) alebo s nejakou kontemplatívnou nadčasovou hodnotou a dajme tomu filozofickou úrovňou. Táto kniha rozhodne nemala nič z uvedeného. Možno dávam bod dole aj preto, že posledná kniha, ktorú som pred touto čítal bol Čapkov cestopis "Cesta na Sever", čo je rozhodne dielo iného rangu. Prednes pána Batěka bol úplne v poriadku, počúvalo sa to dobre...len ten obsah....

Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy review

30.01.2019 Verified purchase

Podnetná kniha

Veľkou devízou knihy je, že to číta sám autor a to nezameniteľným prejavom s dobrými prvkami irónie, sebairónie ("čtu si to sám") a naozaj sa to veľmi dobre počúva. Najväčšou nevýhodou knihy je to, že chce obsiahnuť všetko a nie je na to dostatočný priestor preto sa mi niektoré časti zdajú veľmi útržkovité a niektoré zas príliš podrobné. Vzhľadom na to, že ide o obrazy, fragmenty, sa to dá pochopiť a tak je už na preferenciii poslucháča (napr. ku ktorým častiam "Strednej Európy" má vzťah), čo ho viac zaujme. Martin C. Putna v sebe nezaprie vzdelaného akademika a tak niekedy sa človek cíti ako by bol na prednáške z literárnych dejín. Som veľmi rád, že táto kniha vyšla v audiopodobe adúfam, že podobných kníh bude vychádzať viac. Všetky klobúky dole za odvahu vydať toto dielo v audioforme.

Proces review

11.12.2018

Pocit bezmocnosti proti "systému"

Skvelá kniha. temná atmosféra. Zdá sa mi, že niekedy je zámerne písaná "nedejovo" a dej sa vlečie. Autor sa hrá s pochmúrnou atmosférou a táto "nedejovosť" len podčiarkuje absurditu a bezútešnosť situácie. Jiří Ornest je skvelý interpret a veľká škoda, že už ďalšiu knihu nenačíta.

Vyhnání Gerty Schnirch review

11.12.2018

Novodobé povinné čítanie

veľmi dôležitá kniha, ktorá sa vryje do pamäti a človek na ňu nezabudne. Jedna z najlepšie načítaných audiokníh, prednes pani Cibulkovej je takisto nezabudnuteľný ako samotný obsah knihy. Znepokojivé čítanie (počúvanie) o tom, čo je človek schopný spraviť človeku a o kolektívnej "vine." Naozaj by si ju mal každý vypočuť.

O krok pozadu review

11.12.2018

Vynikajúci Mankell

moja najobľúbenejšia kniha od H. Mankella, na rozdiel od filmového (seriálového) spracovania je košatejšia a viac rieši súkromný život Wallandera. Klasická detektívka bez krkolomných zvratov a zbytočne frenetického tempa. Wallander nie je žiaden superhrdina, ale viacrozmerná ľudská bytosť. Výborná kniha.

OPEN: Andre Agassi review

11.12.2018

Obsah výborný, ale ten prednes....

Je to suverénne najhoršie nahovorená audiokniha akú som počul. Počúval som aj amatérsky načítané prevedenie kníh (v domácich podmienkach) a malo to vyššiu kvalitu ako toto "dielo". Už nehovorím o katastrofálnej výslovnosti zahraničných miest a názvov. Naozaj nepochopiteľné. Obsah je vynikajúci, obzvlášť pre každého, kto sa len trochu "obtrel" o tenis, ale ten prednes zráža túto knihu spôsobom, ktorý je na hranici počúvateľnosti.

Stará dáma vaří jed review

11.12.2018

Klasická kniha Arta Paasilinna

výborná kniha a som rád, že sa dočkala aj audio-spracovania. Veľmi dobrý príbeh, taký typický od A.Paasilinnu, trochu vážny, trochu smiešny a v ideálnej dĺžke na daný nápad. Ak by som mal vybrať jednu knihu, ktorou by mal čitateľ u Arta začať, tak je to práve táto. Trochu sme si počkali (po viacerých odložených termínoch) na jej vydanie, ale stojí za to.

Lovci hlav review

11.12.2018

Jedna z najlepších Nesbových kníh

výborná kniha, možno jedna z najlepších od J.Nesba. Strhujúce a napínave čítanie a jeden z menej predvídateľných počinov J. Nesba. Samozrejmosťou je veľmi kvalitné prevedenie audioknihy od OneHotBook. Naozaj odporúčam (a to aj pre tých, ktorí videli film podľa tejto knižnej predlohy).

Stín kapradiny review

05.12.2018 Verified purchase

Nie je Čapek ako Čapek

chvíľu to drhne, chvíľu to ide, asi tak by sa dalo v stručnosti charakterizovať toto dielo, niekedy sa to veľmi ťažko počúva a je to také upracované, inokedy človek ocení jemnú iróniu Josefa Čapka. Opisy sú ozaj obrazotvorné, no chýba tomu väčšia dejovosť, niektoré pasáže boli nudné až zbytočné. Prednes je veľmi dobrý, jednu vec by som však vytkol - príliš hlasné hudobné predely medzi jednotlivými kapitolami (a aj v rámci jednotlivých kapitol). Záverom, som rád, že vychádza aj česká tvorba a literárne klasiky a nielen detektívky.

Povídky z jedné a druhé kapsy review

28.11.2018

Výber z poviedok

Výber z poviedok Karla Čapka s prevažne detektívnou tématikou. Niektoré sú prirodzene lepšie ako iné, ale určite nadštandard. Vzhľadom na to, že ide o poviedky má to svoje limity a autor sa nemohol tak vyhrať s postavami ako v iných dielach. Rozhodne ale odporúčam (a zvyšok asi dočítať, keďže nie je tu k dispozícii plná verzia).

Šachové figurky review

22.10.2018

Záver trilógie

a najslabší diel celej trilógie, aj keď kvalitou je vyššie ako iná porovnateľná produkcia. Stále prevažujú plusy a to, čo zdobí a zdobilo autora v predošlých dieloch (opisy krajiny a drsného života na Hebridoch a retrospektíva) je aj tu prístupné, nechýba podrobná psychologizácia postáv, ale tá "krimi" linka prípadu je ešte slabšia a krkolomnejšia ako v predošlých dieloch. Jedná sa ale o dôstojný záver trilógie.

Muž z ostrova Lewis review

22.10.2018

Peter May ako ho poznáme

opäť krásne a naozaj až obrazotvorné rozprávanie, výborné popisy života v Škótsku, ale kriminálny prípad je slabinou (o rozulzení nehovoriac). Úžasná atmosféra, do ktorej sa vie človek vcítiť. Výborne sa prelína minulosť s prítomnosťou a každý čin má svoje následky a odráža sa v človeku. Krimi, kde pre mňa o krimi ide až v druhom rade.

Sova review

22.10.2018

Rovnaké chyby ako v prvom dieli

aj čo sa týka samotného príbehu a aj čo sa týka jeho nahovorenia a spracovania - v druhom prípade opäť zbytočne hlasné zvukové predely kapitol a a preafektované "Pojď, Mio, pojď" neustále opakujúce sa a iritujúce. Opäť rovnaké nelogickosti a chyby v príbehu (až si človek myslí, že polícia je ako celok buď mentálne retardovaná alebo minimálne mentálne nestabilná), chýba motivácia vraha, príbeh je nejaký odfláknutý a umelo nastavovaný. Vcelku ale nechýba napätie a spád. T

Sluneční bouře review

19.10.2018

Priemerná severská detektívka

Najprv k tomu, čo bavilo: opis severu Švédska, zimy, chladu, reálie a náhľad do fungovania cirkvi v uzavretom spoločenstve. Kvôli tomu som vlastne počúval aj ďalšiu knihu autorky a budem aj ďalšiu zo série, keď vyjde. Príbeh a zápletka taká priemerná, správanie postáv sem-tam "na facku" a nepochopiteľné (Sanna). Na prejav J. Strýkovej som si musel chvíľu zvykať, ale nemám výhrady.

Nemesis review

19.10.2018

Audiokrok mimo

Jedná sa o dramatizáciu Nesbovej knihy. Som proti zásahom a kráteniam kníh, keďže autor a jeho editor, vydavateľ najlepšie vie, aký rozsah má mať kniha a čo tam má byť. Napriek tomu som chcel dať dramatizácii šancu a sklamala ma aj dramatizácia ako taká - príliš veľa hlasov, príliš afektovaná, Inscenácia a veľký počet interprétov mali za následok, že audiokniha bola, aspoň pre mňa, zmätočná, menej dobre zapamätateľná, vačšina interprétov na mňa pôsobila v českom podaní afektovane (s výnimkou interpréta Igora Bareša, ktorý narozprával postavu HH), neprirodzene, výnimočne som za rušivé a zbytočne dlhé považovala aj hudobné predely jednotlivých kapitol. Samotný český jazyk nie je v prípade audiokníh od Jo Nesba na prekážku, v predchádzajúcich dvoch dieloch, ktoré narozprával Hynek Černák, bol prejav interpréta vynikajúci a teším sa na ďalšie audioknihy v jeho podaní. Pokiaľ ide o dej knihy, zápletku a vykreslenie postáv, Jo Nesbo štandardne nesklamal, po obsahovej stránke sa s knihou vyhral, avšak audiokniha v dôsledku zásahov vydavateľstva do jej obsahu a spracovania do podoby inscenácie, stratila na kvalite a mám za to, že prišla o veľa dobrých momentov a očakávala som od nej (alebo presnejšie od jej spracovania)

Netopýr review

19.10.2018

Začiatok cesty Harryho Holea

s nostalgiou spomínam na prvú knihu v sérii. Pre väčšinu čitateľov / poslucháčov bude prvá a nie posledná. Zaujímavý príbeh, napätie a vlastne všetko čo robí Nesba Nesbom, s kladmi aj zápormi. Čitateľa vie veľmi vtiahnuť do deja a tak mu tie negatíva prepáči. Výborný Hynek Čermák a spracovanie knihy na úrovni.

Policie review

18.10.2018

Harry Hole na hrane...

ako každý čitateľ/poslucháč som bol veľmi v napätí ako sa podarí "obživiť" Harryho. Podarilo sa to po "Nesbovsky". Opäť knihe nechýba neskutočné tempo a napätie, no pre skalných poslucháčov Nesba opäť vyniknú aj nedostatky: opakujúci sa motív skorumpovaného policajta, schopnosti Harryho uniknúť zo spárov smrti neskutočnými krkolomnými zvratmi a superschopnosťami (a to aj pri miernej či väčšej intoxikácii bourbonom :) ) Má to šťavu a spád, vtipné momenty a slabšie momenty. Typický Nesbo.

Farma zvířat review

16.10.2018

Nesmrteľná klasika

neprekonaná alegória na totalitné režimy, jedno zo základných diel literatúry 20. storočia. Našťastie v neskrátenej podobe. Naozaj povinné čítanie (alebo počúvanie), ktoré má zmysel. Nadčasové, trefné a výborne prednesené. Odporúčam každému, aj tomu, kto už pozná a má predtým prečítané.

Snehuliak review

16.10.2018

Mrazivý Nesbo

určite jedna z lepších Nesboviek, má jednu z najlepších atmosfér, celý spôsob rozprávania je takpovediac filmový (preto niet divu, že práve táto kniha z HH-série bola sfilmovaná), aj vrátane akčného (a trochu kostrbatého) záveru. Samozrejme, môže človek očakávať aj dejové zvraty a nelogickosti, ako je u Nesba zvykom, ale Harry je sympaťák a tak sa to dá odpustiť :) Kniha je načítaná dobre, prednes neruší, ale človek má Harryho predsa len spojeného najmä s Hynkom Čermákom.

Zatím dobrý - Mašínovi review

16.10.2018

Strhujúca audiokniha

Naozaj veľmi napínavý, výborne napísaný príbeh o skupine bratov Mašínov. Napísané a prednesené je to veľmi sugestívne, prednes Jiřiho Ornesta (R.I.P.) je špičkový a človeka hneď dostane do deja. Autor veľmi dobre vysvetľuje aj motiváciu aktérov. Nie je čo vytknúť.

Velký Gatsby review

16.10.2018

Preceňovaná klasika

veľmi slabý príbeh, pri ktorom netuším, čo malo byť pointou knihy. Príbeh ma nepohltil ani tým, čo som najviac čakal (atmosférou miesta a doby). Banálny, zameniteľný príbeh a ani v tom nebolo vidno to majstrovstvo autora. Zhodou okolností som to počúval hneď následne po dielach K. Čapka (Obyčejný život, Hordubal) a v podstate obyčajné príbehy K. Čapka sú omnoho vrstevnatejšie, precíznejšie a lepšie napísané ako toto dielo, ktoré len kĺže po povrchu. Oceňujem prednes a samotnú skutočnosť, že sú vydávané aj klasiky, ale táto svojej povesti nedostojí.

Obyčejný život review

16.10.2018

Ďalší skvelý kus od Karla Čapka

opäť ako v celej trilógii, zdanlivo banálny príbeh - životopis obyčajného človeka, "dobrý jednoduchý človek", o ktorých sa životopisy nepíšu. Výborný rozbor osobnosti a doklad toho, že nikto nie je jednorozmerná osobnosť. Výborne napísaný príbeh a len dúfam, že sa dočkáme audio spracovania aj chýbajúceho diela trilógie (Povětroň).

Hordubal review

16.10.2018

Čapek je majster pera

Karel Čapek je naozajstný majster pera. Mohli by ste mu dať akúkoľvek banálnu tému (ľúbostný trojuholník) a vystaval by z toho strhujúci, nekonvenčný príbeh, plný krásneho jazyka a fascinujúcich detailov (v tomto prípade napr. súdneho procesu). Vynikajúca kniha a prednes je takisto skvelý. Nemám čo vytknúť a môžem len odporučiť.

Oheň a hněv review

16.10.2018

Je to ešte horšie ako sme si mysleli...

V prvom rade oceňujem, že táto kniha vyšla aj formou audioknihy (dúfam, že vyjde aj ešte podnetnejšia kniha Boba Woodwarda). Ide o súbor faktov, klepov a viac či menej potvrdených skutočností o fungovaní Trumpa a jeho administratívy. Obrovský chaos a zmätok aký panuje v Bielom dome je až strašidelný. Prednes je výborný, aj keď preklad do Češtiny mierne "pokulháva". Asi je to daň za rýchlosť prekladu. Každopádne, audioknihu veľmi odporúčam.

Macbeth review

16.10.2018

Nesbov pokus o experiment

Na rozdiel od inych Nesbovych knih sa to spociatku velmi zle pocuvalo, neviem, ci je to knihou samotnou alebo prednesom (ktory sa mi zdal trochu prirychly), rovnako dej je az velmi tazko uveritelny (aj na Nesbove pomery). Nesbo zaostal za ocakavanim, su tam nejake nove prvky v tvorbe (vacsia psychologizacia), ale odchadza to nejak do stratena. Samozrejme pri pisani bol Nesbo limitovany aj temou (variacia Macbetha). Nesbovi by prospela tvoriva pauza.

Umrlčí cesta review

19.04.2018 Verified purchase

(Ne)typický May

touto knihou sa treba unášať, nasať atmosféru Škótska a počúvať. Keď sa totiž človek začne nad ňou zamýšľať, tak hneď mu napadne celý rad nelogickostí (na ktoré poukázali aj ďalší recenzenti) a aj to, že ide v podstate o banálny príbeh predžutý mnohokrát predtým (strata pamäti, zlé korporácie atď.). Plusom bolo rozhodne pojednanie o včelách (koho by zaujímalo: https://www.efsa.europa.eu/en/press/news/180228 ), mínusom pre mňa bolo, že chýbal historický presah ohľadom Škótska ako v minulých knihách ako aj popis Škótska.

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. review

22.01.2018

Nesbovi dochádza dych

Najprv k negatívam: bohužiaľ, kniha ničím neprekvapuje, obsahuje všetky klišé žánru a rozhodne patrí k Nesbovym slabším knihám

pozitíva: napriek vyššie uvedenému, sa kniha veľmi dobre počúva, má spád a opäť je výborne načítaná a vypracovaná.

Přízrak review

22.12.2017

Rozpačitý príbeh

Pre mňa najslabšia kniha J.Nesba. Opäť sa nevyhla žánrovému klišé (kriminálny dej sa týka postavy, ktorá je blízka hlavnému hrdinovi), príbeh je málo presvedčivý. Toľko k negatívam. Pozitíva: opäť je to veľmi dobre napísané z hľadiska toho, že je to "čtivé", dej odsýpa ako v správnom krimi-thrilleri má. Kapitola sama o sebe je potom prednes H.Čermáka, ktorý je ako vždy vynikajúci a ťažko si už človek vie predstaviť "Nesbovku" bez jeho hlasu.

Červenka review

20.12.2017

Hole prvýkrát v Nórsku

prvá kniha zo séerie Haryho Holea, ktorá sa odohráva "doma" v Nórsku a jedna z mojich top od Nesba. Veľmi oceňujem presah do minulosti, opäť trochu "nešvar" detektívok, že dej a samotný zločin je až príliš spriaznený s hlavnou postavou, ale keď je to tak majstrovsky a pútavo napísane, tak to človek je ochotný prepáčiť.

K2 - 8611 m review

20.12.2017

Príbeh z doby...

...kedy výstup na Himaláje nebol len vysokohorskou turistkou, veľa bolo neprebádaného a nešlo o "dobývanie" hory za peniaze.

Zaujímavý je aj pohľad na logistiku celej výpravy, aké namáhavé vôbec bolo len sa dostať na miesto, nie už samotný výstup. Heroický výkon Josku Rakoncaja. Knižné prevedenie má svoje rezervy (trochu ma obťažovali listy z Talianska, samozrejme sa nemohli vyhnúť až prílišnej glorifikácii).

Pán Táborský načítal knihu na veľmi dobrej úrovni, výborne sa počúva.

Příběh kriminálního rady review

20.12.2017

Psychologická krimi

Psychologický krimi-román L. Fuksa, mnohovrstevný príbeh o vine, morálke a hľadaní zločinca, pred ktorým sa môže skryť väčšina súčasných v podstate banálnych (severských) detektívok. Audiokniha s hlbším posolstvom a výborne vystaveným príbehom a vzťahom medzi otcom a synom.

Ostáva len dúfať, že vyjdú aj ďalšie diela autora v nekrátenej podobe.

Spalovač mrtvol review

20.12.2017

Klasické dielo povojnovej českej literatúry

Asi sa nájde len málokto, kto by nevidel film alebo nečítal knihu. Autor popisuje zlo a banalitu zla tak ako pred ním napr. Hannah Arendt. Výborný príbeh, napísaný nezameniteľným Fuksovským štýlom. Rozhodne odporúčam aj tým, čo videli film. Majstrovské prevedenie. Klobúk dole pred vydavateľom.

Dva proti Říši review

20.12.2017

Strhujúce

Výborná kniha, ktorá zachytáva nielen samotný odbojový čin, ale aj celý výsadok a hrdinské odolávanie presile. Povinná literatúra. Ponúka plastický obraz bez prílišného zjednodušovania ako vo filmoch. Živá história. Neskutočne skutočné. Priam až povinnosť kúpiť. Aj načítanie knihy je veľmi dramatické, ale nie patetické. Jedna z najlepších audiokníh na trhu.

O lidech a lidech review

20.12.2017

Sklamanie

Nesúrodá zmes krátkych príbehov a čŕt vo veľmi nevyrovnanej kvalite. V tom je rozdiel napr. medzi p. Lasicom a p. Svěrákom, u druhého menovaného pána nikdy nie je písanie na úkor kvality, u p. Lasicu to tak celkom neplatí. Samozrejme, fanúšikom autora to vadiť nebude a človek tak trochu vie, čo dostane.

Ekonomie dobra a zla review

20.12.2017

Ekonomická kniha bez čísel

Vynikajúca ekonomická kniha bez použitia čísel a grafov, náhlaď na ekonómiu z filozofickej roviny. Naozajstný bestseller a nielen u nás. Ku knihe sa dá kedykoľvek vrátiť. Ekonómia asi najviac zo spoločenských vied trpí "fachidiotizmom", autor ponúka širší pohľad. Navyše je veľmi pútavo napísaná resp. nahovorená. Bodaj by takýchto kníh bolo napísaných a vydávaných ako audioknihy čo najviac. Chce to viac kvalitne napísaných a vydaných non-fiction.

Povídky review

20.12.2017

Vynikajúce

prvá časť poviedok pána Svěráka, skvelé dielo, človek sa príjemne pobaví, inteligentný a slušný humor tak ako to vie len p. Svěrák. Samozrejme treba zakúpiť aj s Novými poviedkami, nech to má človek komplet. Poviedky výborne človeka naladia a hneď je krajší deň. Antidepresívum :)

Nové povídky (komplet) review

20.12.2017

Skvelé

skvelé zábavné príbehy od p. Svěráka, ktoré prekonávajú aj prvý diel. Nádherne umne a s citom vypointované zábavné príbehy, väčšinou s prekvapivou pointou. Jediné, čo je možné považovať za negatívum, že tých príbehov nie je viac :) Dúfam, že bude aj ďalšie pokračovanie.

Krev na sněhu review

20.12.2017

Trochu slabší príbeh

a trochu sklamanie. Zvlášť keď na J.Nesba má človek tak trochu automaticky vyššie nároky ako na ostaných autorov severskej krimi. Zaujímavý oproti iným knihám autora je tne pohľad z "druhej strany". Nie je to však komplexná kniha, uvidíme ako obstojí v spojitosti s druhým dielom, ktorý som ešte nepočul.

Listy Emilovi I review

20.12.2017

Zbierka fejtónov pre týždenník

reprezentuje to, čo sa od podobného formátu dalo čakať: niekedy lepšie, niekedy primernejšie postrehy (nikdy však podpriemerné) majstra p. Lasicu písané tak ako to p. Lasica vie. Je to jeho "trademark" v dobrom aj v zlom. Niekedy ten kontext môže byť už poslucháčovi cudzí, ale väčšinou ide o nadčasové príbehy. Pohodový posluch.

Skála review

20.12.2017

Óda na Škótsko

podobne ako u ostatných kníh od P. Maya týkajúcich sa Škótska, aj v tejto je vlastne celá detektívna zápletka len nejakým bonusom a vedľajšia a rovnako ako v ostatných knihách aj tu je tá detektívna rovina slabšia. Čo je ale podstatné je tá atmosféra, autor vie vynikajúco popísať atmosféru Škótska, zložitú históriu a človek pri počúvaní knihy má pocit, že cíti chladný vietor,vôňu mora a vie sa vcítiť do miesta.

Muž jménem Ove review

20.12.2017

v podstate už klasika

výborná kniha, ktorá mala naozaj všetko. oproti filmu je viacrozmernejšia, pútavejšia a menej lineárna. vzhľadom na tému sa vyhla zbytočnému pátosu. výborne načítaná, rozhodne kvalitná práca a túto audioknihu nemôžem nič len odporúčať. rozhodne stojí za zakúpenie.

Havel review

20.12.2017

som veľmi rád, že konečne je audiokniha

kniha je veľmi dobre načítaná a spracovaná, oceňujem aj načítanie úvodu priamo od autora knihy.

bohužiaľ obsah ma sklamal, autor nenecháva žiaden priestor na interpretáciu havla...miesto názorov havla a citácií sú to často krát jeho interpretácie. niekedy zbytočne zachádza do bulvárnych detailov na jednej strane a na druhej strane príliš zdôrazňuje akú rolu mal sám autor a čo on robil v danom čase ako jeho poradca.

Prolitá krev review

31.10.2017 Verified purchase

"štandardná" severská detektívka

opäť pochvala za skvele načítanú a interpretovanú knihu. čo sa týka samotnej predlohy, v podstate sa jedná o dobrý štandard v rámci žánru a odporúčam najmä tomu, kto čítal aj prvý diel. záver knihy a rozuzlenie trochu pokulháva a na môj vkus to bolo odbité dosť rýchlo a opäť sa to nevyhlo niekoľkým klišé v rámci žánru. určite ale si zakúpim a vypočujem aj tretí diel série.

Porodní bába review

27.06.2017 Verified purchase

Drsný príbeh

Pre silné povahy, naozaj je človeku až fyzicky zle pri počúvaní, veľmi drsný jazyk, výborný preklad a prednes... Rozhodne nie oddychové čítanie, ale mimoriadne zaujímavá kniha... Mám aj v tejto oblasti veľa načítané, ale táto kniha je ozaj unikátna.

V lese visí anděl review

08.03.2017 Verified purchase

Slušný priemer v rámci žánru

V rámci žánru severských detektívok slušný priemer, sem-tam iritujúca nelogickým správaním postáv a detektívmi, čo by nenašli vraha ani keby sa im sám priznal :) Ďalšia itirujúca vec: neustále srdcervúce (a preafektované volania) "Pojď, Mio, pojď", po ktorom sam mal chuť knihu stále vypnúť.

Čo sa týka prednesu, tiež v rámci vysokej kvality audiokníh OneHotBook priemer, niečo mi na hlase interpretky vadilo, možno málo dynamiky v miestach, kde by sa vyžadovalo a príliš afektu v miestach, kde to nebolo treba (viď "Pojď, Mio, pojď"), nepochopil som tú hlasnú gitarovú vsuvku medzi niektorými kapitolami.

Ako teraz čítam svoju recenziu, vyznieva asi kritickejšie ako som zamýšľaľ. Rozhodne treba vyskúšat aj túto knihu, ak už kvôli ničomu inému, tak kvôli tomu, aby sa človek utvrdil akým majstrom kriminálok je v porovnaní s inými Nesbo :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Ostrov Entry review

08.03.2017 Verified purchase

Skvelé rozprávanie,

ale slabší detektívny prípad - opätovne ako u jeho predošlých kníh, rozprávanie hlavne o Škótsku je vynikajúce a fascinujúce, autorský štýl taktiež, no samotný detektívny príbeh a jeho rozuzlenie veľký zmysel nedáva. Každopádne ale zaujímavý posluch

Prevedenie a načítanie audioknihy, opäť vynikajúce a bez chyby.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Švábi review

08.03.2017 Verified purchase

Vynikajúca audiokniha

Odhliadnuc od toho, že Nesbo je zaručená kvalita, čo sa týka knižnej predlohy, audiokniha je výborne načítaná, hlasový prejav p. Čermáka je zaručená kvalita. Ozaj nie je čo vytknúť, treba zakúpiť a vychutnať si posluch