User Silvia's Reviews

Anglická slovíčka - úroveň 3 pro středně pokročilé review

06.09.2020 Verified purchase

Učenie počúvaním

Kniha je veľmi vhodná pre samoukov, ktorí sa chcú učiť počúvaním a opakovaním výslovnosti a zároveň vlastným prekladom. Kedykoľvek si môžete pustiť daný okruh viet ešte raz a znovu si preopakovať dané vety. Každý okruh viet sa venuje nejakému slovu: čísla, slovesá... Odporúčam všetkým na domáce učenie, pre opakovanie angličtiny a jej výslovnosti.

Beginners

Môj príbeh Rating

06.09.2020 Verified purchase

Anglická slovíčka - úroveň 4 pro pokročilé Rating

02.08.2020 Verified purchase

Anglická slovíčka - úroveň 2 pro mírně pokročilé Rating

02.08.2020 Verified purchase

Slepá mapa Rating

18.06.2020 Verified purchase

Anglická slovíčka - úroveň 1 pro začátečníky review

18.06.2020 Verified purchase

Vyborná pre začiatočníkov

Výborná angličtina pre začiatočníkov pre ľahšie učenie formou viet. Každá veta sa 2x opakuje a necháva dostatočný čas na opakovanie vety po lektorovi. Venuje sa rôznym témam a precvičuje mnoho fráz.

Sůl moře Rating

18.06.2020 Verified purchase

Můj život review

18.06.2020 Verified purchase

Obdivuhodný životný príbeh

V životopisnom príbehu Harryho Pollaka je úplne všetko, čo očakávam od knihy: kus vojnovej, ale aj predvojnovej histórie, obraz života v tom ťažkom období, ťažké osudy jeho rodiny a jej jediného preživšieho syna Harryho, ktorý veľmi statočne bojuje s osudom. Jeho život je pre mňa veľkou inšpiráciou ako v búrke a nepohode prežiť a ako sa motivovať k ďalšej ceste vpred. Je to príbeh človek, ktorý sa nepoddal osudu a túžba po slobodnom a statočnom živote ho hnala dopredu aj keď sa mu často nedarí ani v novej krajine. Nakoniec sa stáva uznávaným odborníkom, ktorý sa napriek problémom vypracuje a precestuje celý svet. Odporúčam životopis všetkým, ktorých fascinujú skutočné príbehy.

Hana review

26.04.2020 Verified purchase

Hana

Pútavý, ale často napínavý a pretkaný krutými obrazmi reality, príbeh o skutočnom osude českých Židov - konkrétne 3 generácií žien- počas vojny od Aleny Mornštajnovej, ktorého hlavné postavy úžasne načítali Tereza Dočkalová a Lenka Vlasáková odporúčam všetkým, ktorých zaujíma osud ľudí v našich krajinách. Je to história, ktorá by mala ostať nezabudnutá.

Nežná fatamorgána Rating

01.02.2020 Verified purchase

Ireniny děti review

26.12.2019 Verified purchase

Skutočný Irenin príbeh

Nie je to klasický vojnový príbeh, je to biografia, ktorú rozpráva americká spisovateľka a historička Tiran Mazzeo o Irene. Rozprávanie v podaní Magdalény Tkačíkovej je naozaj pútavé. Príbeh faktograficky zachytáva Irenin život od útleho detstva, jej štúdium na varšavskej univerzite, kde sa angažuje v odboji a sociálnej práci, až po koniec vojny. Rozprávanie je plné napätia, opisov ťažkého života židovských obyvateľov v gete, ale hlavne detí. Irena má obrovskú odvahu hlavne vďaka láske k Adamovi, mladíckym ideálom a silnému sociálnemu cíteniu, ktoré zdedila po otcovi – židovskom doktorovi.

O varšavskom gete sa dozvedáme množstvo detailných informácií o organizovaní odboja varšavských obyvateľov a o záchrane židovských detí z geta, ktoré v žiadnom filme či knihe nenájdeme. Príbeh Ireny je neuveriteľný, je to hrdinka, ktorá sa každý deň aj napriek strachu vystavuje nebezpečenstvu smrti, ale vďaka jej inteligencii dokáže z každej situácie vykľučkovať. „Drobná nebojácna žena, ktorá má prsty vo všetko dobrom.“ Knihu odporúčam každému, koho zaujíma téma holokaustu, 2. svetovej vojny a zverstiev, ktoré páchali fašisti na židovskom národe. Je dôležitá preto, aby sa na toto kruté obdobie nikdy nezabudlo.

Cela číslo 17 Rating

21.12.2019 Verified purchase

Vyhnání Gerty Schnirch Rating

09.12.2019 Verified purchase