User Siváčik's Reviews

Príbeh Vesmíru review

26.11.2020 Verified purchase

Tzv. Haluz

Taká hrstka bludov, ktoré dávajú zmysel, až ma to silno bavilo. Ateistické zdôvodnenie existencie boha. Veľmi odporučam. Dielo, ktoré každého utvrdí, že mal vo svojom svetonázore pravdu.

Taktne o tráviacom trakte review

26.11.2020 Verified purchase

Jemne detské, ale príjemne tráviteľné.

Čakal som trochu viac odborných informácií, až som sa bál, že nebudem rozumieť. Bolo to práve naopak, podané skôr pre laikov. Len by som čakal predsa len viac odkazov na zdroje, štúdie, výskumy. Proste si viac obhájiť svoje tvrdenia. Obsah knihy ako celok ma nešokoval, ani nezmenil radikálne moje postoje, ale prinútil sa zamyslieť nad väčším akcentom na veci, ktoré človek považuje za dôležité ale nevenuje im až taký dôraz.

Proč spíme Rating

22.11.2020 Verified purchase

Hlbokomorské rozprávky Rating

17.05.2020 Verified purchase

Traja kamoši a fakticky fantastický poklad Rating

03.05.2020 Verified purchase

Kniha džunglí - Mauglí Rating

25.04.2020 Verified purchase

Hluboká práce review

01.04.2020 Verified purchase

Nie pre každého

Kniha napomáha odbúrať pri práci rušivé elementy vo forme nepodstatného "balastu". Nie pre každého sú však tieto rady vhodné. Sú pracovné pozície, kde je to čo je v knihe nazývané hlbokou prácou iba zlomok pracovnej činnosti a nedá sa podľa pravidiel v knihe popísaných fungovať. Pre toho kto chce a potrebuje intenzívne a hlboko duševne pracovať je však kniha dobrým vodítkom.

Traja kamoši a fakticky fantastický bunker Rating

25.03.2020 Verified purchase

Čtyřhodinový pracovní týden review

28.02.2020 Verified purchase

Extra kontroverzia

Knihu by sa dala rozdeliť do dvoch rovín, nie však častí. V jednej rovine návod na zmysluplnejšie a efektívnejšie využívanie pracovného aj osobného času a v druhej rovine návod na efektívny spôsob podnikania. V prvej rovine veľmi inšpirujúce a motivačné k zmene myslenia. V druhej rovine je ukrytý jeden s najviac amorálnych postojov k zárobkovej činnosti, aké som kedy spoznal, okrem zarábania násilím a podvodmi. Je to však tak hlboko ukryté, že túto amorálnosť myslenia len málokto uvidí. Každopádne ako návod pravdepodobne výborné. A v neposlednom rade, ide o knihu plnú reklamy na konkrétne služby a tovar. To ma hodne vyrušovalo, pretože nešlo o inšpiráciu k typu produktov, ale o konkrétne značky.

Pozitivní leader review

19.02.2020 Verified purchase

Hlavne pozitívny... líder až potom

Nepracujem na pozícii lídra a zo začiatku som sa obával, či toto bude dielo vhodné pre mňa. Ale i keď sa celá kniha točí okolo vedenia ľudí, celé je to hlavne o nastavení samého seba. Je teda táto kniha vhodná nie iba pre toho kto chce vedieť ako správne viesť iných, ale dá podľa mňa správny návod na usmernenia seba v osobnom a pracovnom živote.

Nikdy nedělej kompromis Rating

04.02.2020 Verified purchase

Emoční inteligence Rating

27.01.2020 Verified purchase

Zbraně vlivu Rating

31.12.2019 Verified purchase

Myšlení, rychlé a pomalé review

28.12.2019 Verified purchase

Zatiaľ najlepšie čo som počúval.

Veľmi jasné, konkrétne a pritom rozsiahle a detailné. Popis myšlienkových procesov, ktoré každý pozná, ale málokedy si ich uvedomuje tak, ako je to tu prezentované. A odkazy na myšlienky z tohto diela som už viackrát našiel aj v iných dielach, kde to "zapadalo".

Psychologie ovlivňování Rating

08.10.2019 Verified purchase

Čochtan vypravuje (+bonusy) Rating

08.10.2019 Verified purchase

Faktomluva review

07.10.2019 Verified purchase

Povinné čítanie

Obsah knihy by mal byť povinný predmet od druhého stupňa základnej školy až po doktorandské štúdium. Tiež denne 5min. pred hlavnými správami a 5min. po nich by mali vysielať výrivky z knihy ako kompenzáciu skreslenia reality. Kniha krásne vo faktoch ukazuje ako si bez poznania faktov utvárame v hlave predstavu reality len preto, že chceme vedieť "ako sa veci majú" a nepripúšťame si, že netušíme.

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1 Rating

03.10.2019 Verified purchase