User Jenetka's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Vnučka čaroděje Modromíra - Čertovský minipříběh review

11.12.2020 Verified purchase

Tato pohádka je naprosto klasickou záležitostí

Dnes se stává, že pohádky se píšou hodně moderně a pro někoho je to až přes čáru. Tohle však není ten případ. Rozhodně se jedná o klasickou pohádku, tak, jak se to dělalo kdysi. Je krátká - necelých devatenáct minut, takže kdo si potrpí na kratší příběhy, bude to skvělá volba. Navíc je to už vánoční tematika - sice Mikuláš, ale prostě to patří do Vánoc. Vlk je tak trochu zvláštní, vždycky je to takový ten zloun, ale tady spíše naopak. Jinak se mi moc líbí obal.

A znovu Maxipes Fík review

16.08.2019

Kdo by neznal jednoho z nejznámějších psů

Tyto příběhy se mi líbily na obraze, takže jsem předpokládala, že se mi to bude líbit i jako audio, a taky, že ano. Jen těžko by si člověk mohl představit, že by to mluvil někdo jiný než Josef Dvořák, to je prostě neopakovatelné. Všechno je vlastně klasika tak, jak to bylo v televizi, i ta hudba. Zvuk bez problémů, jak se dalo čekat bezchybný, velmi dobe se to poslouchá. Očekávání se potvrdila. Obal klasicky dobrý, jak se dalo čekat.

Povídání o pejskovi a kočičce Rating

28.02.2019

Kdo zabil Snížka? Rating

28.02.2019

Jak vycvičit draka Rating

28.02.2019

PAX 5: Sluhové zla Rating

28.02.2019

PAX 3, 4: Dívka ze záhrobí, Neviditelný zloděj Rating

28.02.2019

PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak review

27.02.2019

Čekala jsem víc

Mám ráda fantasy, protože to jsou pořád pohádky, vznešené označené právě výrazem fantasy, ale vážně jsem myslela, že to bude trochu lepší. Avšak musím vyzdvihnout interpretaci a také design obalu.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší review

27.02.2019

Třetí díl stejně dobrý jako první dva

Když jsem začínala s prvním dílem, neměla jsem žádná očekávání, respektive jsem si myslela, že to nebude dobré, ale změnila jsem názor vlastně okamžitě a u třetího dílu jsem tak nějak tušila, že to bude dobré, když byly i první dva, a to se mi jen potvrdilo.

Jak se stát pirátem review

27.02.2019

Série, ale ne pro mě

Mojí příbuzné se celá série líbí, ale pro mě to prostě není. Pochvalu sklízí David Novotný za interpretaci, ale ten příběh výrazně pokulhává, teda pro mě. Je to čistě subjektivní názor, nikomu to nevnucuju a naprosto chápu, když se to někomu líbí.

Shakespeare review

27.02.2019

Krásné hlasy vypráví klasiku

Shakespeare je klasik klasiků, přičemž tuto audioknihu namlouvá i jeden z mých velkých oblíbenců Martin Stránský a už proto jsem si ji poslechla a musím říct, že se mi to moc líbí. Doporučuju i mládeži, určitě se jim to bude hodit do literatury ve škole, pokud tedy neradi čtou.

Nekonečný příběh review

27.02.2019

Filmová verze je lepší

To, že Nekonečný příběh je lepší na obrazovce - tak za tím si stojím. Nevím, ale nějak výrazně mě to nezaujalo, ale to bude tím, že jsem dost náročná a jen tak něco mi neulahodí.

Jak správně mluvit dracky review

27.02.2019

Příběh mě bohužel nezaujal

Celá tato série se mě jaksi nedotýká, jediné, co můžu pochválit je to, jakým způsobem se toho zhostil David Novotný a pak také ilustrace - jen kvůli tomu tři hvězdičky.

Malé ženy review

27.02.2019

Zásadní pozitivum - Andrea Elsnerová

Jen tak něco se mi nelíbí a tohle je bohužel ten případ. Příběh mě nebaví, tři hvězdičky dávám pouze za herecký um, jenž předvádí Andrea Elsnerová a také za obal.

Mumínci a kometa review

26.02.2019

Nemůžu si pomoct, ale neoslovilo mě to

Nadpisem recenze je to asi jasné. Opravdu to není to pravé ořechové, minimálně teda pro mě. Tři hvězdičky jsem dala pouze ze dvou důvodů - za ilustraci a načtení panem Javorským, jinak bych dala jednu. Příběhy v televizi, které běžely jsou lepší.

Jak zlomit dračí prokletí review

26.02.2019

Není to můj vkus

Sestra mě donutila poslouchat s ní tyto díly, ale prostě to není moje gusto. Jí se to líbí hodně, ale já na to nejsem. Její hodnocení ale zahrnuje superlativy, takže za ni určitě ano.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema review

26.02.2019

Čekala jsem víc

Sestra má obrovskou zásobu audioknih, protože to bere popořadě a má i tuhle, tak jsme to opět poslouchaly spolu. Zatímco ona byla nadšená, já to měla úplně naopak a opět se potvrdilo, že máme absolutně rozdílný vkus.

Se Štěpánkou za pohádkou review

25.02.2019

Štěpánka Haničincová - mistr vyprávění

Paní Haničincová zasvětila svoji kariéru dětem a i tahle audiokniha je toho důkazem. Všechny pohádky jsou hezké, nedá se vybrat jedna na úkor druhé, protože by bylo nespravedlivé. Navíc zde vypravují i další herci, kteří jen podpořili tyto hezké pohádky.

Čertovská pohádka review

24.02.2019

Takhle má vypadat pohádka

Je to podle mě klasická pohádka tak, jak má být. Princezna je rozmazlená, čerti legrační, to je prostě ono. Myslím, že se to bude líbit dětem, rozhodně doporučuju k poslechu.

Doktor Proktor a konec světa. Možná… review

23.02.2019

Moc dobré, jako všechny díly

Čekala se, respektive byla jsem si na sto procent jistá, že to bude dobré, a taky, že ano. Koneckonců tyto příběhy jsou tak dobré knižně, že to nemohlo dopadnout jinak ani s audioknihou. Načtené jako všechny díly úplně výborně.

Usínání s anděly - 24 relaxačních pohádek review

21.02.2019 Verified purchase

Překrásné, úžasné

Pro mě je tahle audiokniha úplně dokonalá. Jsem věřící, takže mě to ulahodilo nesmírně a jsem potěšená, že někoho napadlo stvořit takové pohádky. Sice se píše, že je to malé děti, ale já si myslím, že se nic nestane, když to budou poslouchat i dospělí - na věku přece nezáleží, což je stará moudrá pravda. Navíc je ten obal rozkošný, takže rozhodně doporučuju.

Krása nesmírná review

21.02.2019

Klasické ruské pohádky

Mám ráda pohádky a je mi jedno, odkud pocházejí, koneckonců těch ruských mám doma několik, co se týká knih i audioknih. Rozhodně jsou hezké, to byly vždycky, ať si říká kdo chce, co chce, ale je to tak. Líbí se mi všech osm, nedá se říct, která je nejlepší, všechny jsou moc pěkné.

Kolo se zlatými ráfky review

20.02.2019

Pohádka přesně podle autora

Já myslím, že je hned od začátku jasně patrný rukopis pana Svěráka. Je to milá a vtipná pohádka, kterou čtou velmi známí herci a herečky. Troufám si tvrdit, že by se mohla líbit každému posluchači, i když je to čistě můj subjektivní názor.

Honzíkova cesta review

19.02.2019

Přesně podle knížky

Já mám tuhle knížku doma a byla jsem zvědavá, jestli to bude stejné, slovo od slova a ono ano. Velmi hezky namluvené, takže nemám co dodat. Obal je také moc pěkný, úplně stejný jako na knize.

Čarodejná Země Oz review

19.02.2019

Bezva pohádka

Je to jasné už z názvu, mě to teda tak připadá i podle děje, že je to na motivy filmové pohádky Čaroděj ze země Oz. Rozhodně je to milá pohádka, která potěší každého.

O Budulínkovi a Mandelince review

19.02.2019

Moc hezké

Je to taková krátká a roztomilá pohádka, kde už od začátku dítě vtáhne děj. Rozhodně doporučuju posluchačům a nejenom dětem, ale vlastně každému, kdo má rád pohádky.

Dášeňka review

18.02.2019

Čapkovská klasika

Karel Čapek miloval zvířata a z tohoto příběhu je to zcela jasné. Dášenku zná určitě každý a v interpretaci Karla Högera je to dokonalost sama. Z příběhu je cítit ta opravdová láska vůči zvířeti a pro nás, kdo je milujeme, to tak má být.

Vítejte v Pekle! review

16.02.2019

Milá pohádka, která mě překvapila

Nečekala jsem, že to bude dobré, to říkám rovnou, ale překvapil mě příběh hned od začátku. Není dlouhá, ale to vůbec nevadí - nemusí mít pohádka deset hodin, aby byla dobrá. Navíc jsou tam moji oblíbení herci, například Jiří Dvořák, takže jednoznačně plus.

Vánoce Hercula Poirota review

31.12.2018 Verified purchase

Předčilo má očekávání

Upřímně řečeno jsem čekala, že se mi to nebude líbit - spletla jsem se. Prvotní názor o domnělém nelíbení mě přešel už během první kapitoly. Můžu hodnotit příběh jako velmi mistrně a k tomu se musí připočíst mistrovsky načtené známým hercem Lukášem Hlavicou. Kromě toho se mi líbí i obal, takže jenom samé dobré věci.

Nejlepší pohádky o čertech review

26.12.2018

Krásné krátké pohádky - v hlavní roli čerti

Šest krátkých pohádek o čertech, které znají určitě všichni. Navíc je zde přidaná i jedná nová, zfilmovaná od režiséra Trošky, kterou celou vypráví Jakub Prachař, který hraje i ve filmové verzi. Pohádky jsou vyprávěné od takových bardů, jako je například František Filipovský a další. Rozhodně doporučuju posluchačům.

Bubáci a hastrmani review

25.12.2018

Klasické pohádky o hastrmanu Brčálovi a strašidlu Mulisákovi

Myslím, že asi každý to zná, tyhle pohádky a rozhodně neprohloupí, když si je pořídí jako tuhle audioknihu. Je to velmi laskavě vyprávěné mistrem Františkem Smolíkem, takže co si přát více. Obal je nádherný tak, jak jsou všichni zvyklý od další legendy - Josefa Lady.

Doktor Proktor a velká loupež zlata review

22.12.2018 Verified purchase

Norské zlato je pryč

Ano, tentokrát se to točí všechno kolem norského pokladu, který je fuč. Do příběhu jsou přidány další nové postavy a znovu je to prča jak hrča, jak říká jedna populární slovenská herečka. Neumím si představit, že by to měl načítat někdo jiný než je David Novotný, to byla od nakladatelství geniální volba. Obal super, tak jak je člověk zvyklý u těchto dílů.

Doktor Proktor a vana času review

22.12.2018 Verified purchase

Opět vynikající

Tohle je další díl o řekněme trochu svérázném doktoru Proktorovi. Ten se tentokrát dostane do docela složité šlamasytyky a spolu s ním i Líza s Bulíkem. Já si myslím, že se u toho lidi dost pobaví. Navíc je vhodně zvolený i obal a David Novotný opět svým přednesem nezklamal.

Sedmikráska review

20.12.2018 Verified purchase

Krásná německá klasika

Jsou to opravdu krásné klasické německé pohádky, které zná asi každý, hlavně tedy z pohádkových knížek nebo i z televize, když se zfilmovaly. David Novotný to vypravuje s takovým milým klidem, takže rozhodně doporučuju jak malým, tak i velkým. Obálka je akorát tak, jak má být. Není totiž žádná ostuda, když dospělí poslouchají nebo čtou pohádky.

Klubíčko veselých pohádek review

19.12.2018 Verified purchase

Rozkošné krátké pohádky

Nadpis podle mě sedí úplně dokonale. Nejvíc se mi líbí O kočce a klubíčku, kterou načetla sama autorka Jitka Škápíková a pak ještě O slepici s chlupatým krkem, kterou načetl Jiří Dvořák, což tomu navíc dodává další rozměr. Kromě toho je i hezký obal. Někomu může přijít, že je to málo, ale já si myslím, že je to akorát.

Doktor Proktor a prdicí prášek review

17.12.2018 Verified purchase

Dosti vtipné

Tohle je první díl série a podle mě je to i legrační, hlavně, když mluví doktor Proktor, to jsem se opravdu neudržela a smála se. David Novotný to načetl úplně dokonale. Četla jsem knihu, takže jsem věděla, o čem to bude, čili předpokládala jsem spokojenost, a to se taky naplnilo. Obal takový, jak má k této audioknize být, protože tímto stylem, jaký je zde, se prezentují i knihy o doktoru Proktorovi, takže za mě výborné celkově.

Co mě naučil tučňák review

12.12.2018 Verified purchase

Dojemný příběh o soužití zvířete a člověka

Moc hezké vyprávění. Mám celkově ráda příběhy o zvířatech, takže jsem čekala, že to bude dobré, ale až tak moc, to jsem nepředpokládala. Herec Kryštof Hádek tuto audioknihu načetl dokonale, pro někoho by to mohlo být až moc tzv. poklidné čtení, ale právě dodává tomuto příběhu ten správný rozměr. Kromě toho je k tomu i moc hezký obal.