User Ivan's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Playground review

04.12.2017 Verified purchase

Nieco ine, ako som od autorov cakal

Už som počul viacero kníh od autorov Lars Kepler, avšak táto je úplne iná ako tie doteraz. Interpretácia na vynikajúcej úrovni bez pripomienok. Dej má veľmi zaujímavú myšlienku a zaujímavý pohľad na život po smrti. Trochu mi nepasovala prílišná prekombinovanosť ...

Indiánské báje Střední a Jižní Ameriky review

11.10.2016 Verified purchase

Príjemné

Príjemná knižka pre detičky. Každý príbeh má svoje ponaučenie. K interpretácii nemám výhrady , ale na druhej strane na mňa nezanechala extra dojem. Najväčšie plus tejto knižky je, že prináša tunajším deťom príbehy z inej kultúry. Z kultúry celkom inak zmýšľajúcich indiánov. Knižka potešila, ale neohúrila. Mojim deťom sa zdala byť trochu nudná ...

Syn review

11.10.2016 Verified purchase

Ďalšia super knižka.

Daľšia super knižka od tohoto autora. Páčili sa mi zatiaľ všetky Nesbove knižky a táto ničím nezaostáva. Výborná interpretácia. Z knižky som mal radosť nakoľko som mal pocit, akoby sa počúvala sama. Vôbec som nemusel cielene sústrediť pozornosť na jej počúvanie a niekedy som sa zbadal, že už som dávno v cieli svojej cesty a napriek tomu daľej sedím v aute a počúvam ...:-)

Dalajlamova kočka a síla meditace review

30.09.2016 Verified purchase

Ohm

Do tretice znova super. Knižka znovu pomocou úsmevných životných situácií a príbehov prerozprávaných z pohľadu mačky hovorí o veľmi veľkých myšlienkach a princípoch budhizmu. Veľmi príjemné počúvanie. Plus príjemná meditácia na záver. Výborné. Odporúčam, ako aj predošlé dve knižky série.

Dalajlamova kočka a umění příst review

30.09.2016 Verified purchase

Ohm

Daľšia výborná knižka tohoto autora. Príbeh opäť s neuveriteľnou ľahkosťou zachytáva a prezentuje neuveriteľne silné životné pravdy. Aj pri tejto knižke som sa zo začiatku nevedel stotožniť s hlasom, ktorý mi príde skôr pre ženského poslucháča, ale keď uvážim že sa jedná o mačku, tak nemohli vybrať lepšie. Odporúčam. Super ...

Techniky rychlého učení review

30.09.2016 Verified purchase

plné informácií

Výborná kniha. Vrele odporúčam. Aj keď, takmer vždy počúvam knihy v aute a táto mi bola za volant dosť ťažká. Niektoré pasáže som si musel pretáčať, pretože unikli mojej pozornosti. Ale knihu určite odporúčam. Veľa užitočných a zaujímavých informácií.

Pád Cařihradu review

30.09.2016 Verified purchase

Prečo nie.

Dobrá knižka, aj keď musím uznať, že predošlé knihy (etrusk a egypťan) ma oslovili o ničo viac. Napriek tomu vôbec neľutujem čas strávený počúvaním tejto knihy. Interpretácia bez pripomienok. Hlasy sa výborne hodili k príbehu.

Stalker review

21.02.2016

Klasická detektívka written by Kepler

Prečítal som si tu na túto knižku kopu dobrého aj zlého. Mne sa táto knižka opäť páčila. Bola napínavá, prekombinovaný s nečakanými dejovými zvratmi. A to, že niektoré pasáže sú pritiahnuté za vlasy? Ak budem chcieť realitu, tak si vypočujem nejakú literatúru faktu. Plus znovu výborná interpretácia. Knižku odporúčam, ako napokon všetky knihy od tohoto autora.

Policie review

20.02.2016 Verified purchase

Vie to ten Nesbo

Vie skrátka písať ten Nesbo. Ďaľšia dobrá knižka. V aute sa mi to super počúvalo, ako všetky jeho knižky, ktoré som počul. Drsňák a sympaťák Hary. Odporúčam. Severanom v detktívkach skrátka ide karta. Tradične výborná interpretácia.

Muž z ostrova Lewis review

20.02.2016 Verified purchase

Dobrá detektívka.

Dobrá detektívka. Dobrá interpretácia, akurát sa mi zdalo, akoby sa to celé trošku vliekol, alebo to bolo prednesom? Ani neviem. Dobrá knižka, ale priznám sa, že Nesbo, Turc, alebo Kepler ma chytili viac.

Božská komedie review

20.02.2016 Verified purchase

Hmmmmmm

Neviem, mnohý označujú túto knihu, ako jedno z najväčších diel nášho sveta, ale mne sa v tom až takú silu nepodarilo nájsť. Cítil som to asi ako dielo, ktoré vzniklo v príliš inej dobe, aby som ho vedel oceniť.

Egypťan Sinuhet review

20.02.2016 Verified purchase

Veľmi dobré počúvanie

Vôbec neveiem posúdiť či je knižka historicky správme, ale príbeh super. Výborne približuje vtedajše doby. Zaujímavý príbeh simpatického hlavného hrdin. Výborná interpretácia. presne sa mi hodila k príbehu. Super.

Hrdinovia a géniovia. review

20.02.2016 Verified purchase

Zaujímavé počúvanie.

Knižka, ako sa dá očakávať, prezentuje veľa zaujímavých informácii o veľkých ľuďoch žijúcich v rôznych dobách. Možno bysom len očakával, že jednotlivé kapitoly budú na informácie ešte obsiahlejšie. Každý z velikánov by neochybne uživil vlastnú knihu. K innterpretácii nemám žiadne výhrady. Celkový dojem faj.

Tajemný Etrusk review

20.02.2016 Verified purchase

vyborna kniha

Silná knižka. Pri počúvaní som sa úplne vedel preniesť do iných dôb. Výborná interpretácia. Podobne ako Egypťan Sinuhet pútavý príbeh. Určite si vypčujem aj pád carihradu.Páči sa mi štýl, akým Mika Valtari píše.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

08.02.2016 Verified purchase

Trosku sklamanie.

Napriek tomu, že táto knižka je veľmi dobré počúvanie (Kvalitný úsmevný, aj dojímavý príbeh) bola pre mňa trošku sklamaním. Je to spôsobené len tým, že muž jménem ove nasadil latku hodne vysoko. Dobrá interpretácia.

Celkový dojem? Nieje to TOP, ale da sa.

Dalajlamova kočka review

08.02.2016 Verified purchase

Milé prekvapenie.

Táto knižka ma veľmi milo prekvapila. Priznám sa, že názov mi neznel ktovieako, ale som rád, že ma neodradil a knihu som si vypočul. Jednoduchý úsmevný príbeh, ktorý v sebe nesie obrovské životné pravdy a hlbokú filozofiu. Príjemná interpretácia. Skvelé počúvanie. Vrele odporúčam.

Paganiniho smlouva review

14.05.2015

Výborná kniha, ale nie ich najlepšia

Knižky do týchto autorov mám všeobecne rád a nebolo to inak ani pri tejto, aj keď musím uznať, že už napísali aj lepšie. Interpretácia super. Čo mi na tejto knihe trocha vadilo boli z môjho pohľadu prehnané akčné scény. Dvaja ľudia strelený jedným nábojom, to mi prišlo trocha moc. Ale inak dobrá kniha. Oplatí sa vypočuť.

Když Nietzsche plakal review

06.05.2015 Verified purchase

Výborná knižka.

Vymyslený príbeh o Nietzchem a jeho terapeutovy asi nebude knižka, ktorá zaujme klždého, zato určite nadchne fanúšikov filozofie a psychológie. Práve týchto tém sa knižka dotýka, ako by sa už z názvu dalo oťakávať. Interpretácia veľmi príjemná, knižka sa dobre počúvala. Celkový dojem super.

Svědkyně ohně review

30.04.2015

Daľsia dobrá knižka.

Napínavý príbeh plný nečakaných zvratov. Vrah sa vykľul z osoby, ktorú by som ani len netypoval. Dej ma úplne vtiahol až ma miestami mrazilo a pri konci venovanom komisárovej rodine mi vážne zovrelo srdce. Výborná interpretácia. Hlas Pavla Rímského sa mi k príbehom Linu veľmi hodí. Škoda len, že som si vypočul najskôr Písečného muže, pretože Svedkyne ohne obsahuje také intro k ďaľšej knižke. Takže pre úplný zážitok si najprv stiahnite túto knižku, až potom Písečného muže.

Cesta Steva Jobse review

20.04.2015

Silný týpek ten Jobs

Nie som veľkým fanúšikom apple, vlastne nemám ani jeden ich výrobok, ale Steve Jobs bol jednoznačne osobnosť , ktorá zmenila svet a jeho príbeh je o to fascinujúcejší, že začínal v garáži. Výpoveď človeka tak blízkemu Jobsovi znie naozaj hodnoverne. Príbeh velikána. interpretácia bez pripomienok.

Písečný muž review

20.04.2015

Vedia to Tí severania

Druhá kniha, ktorú som počul od Keplera a opäť super spokojnosť. Zaujímavá zápletka, napínavý dej a psycho z ktorého ma úplne mrazilo. Interprét má super hlas, ktorý sa mi hodil k tomuto žánru. určite si vypočujem daľšie knihy od Keplera.

Vojna a mír review

20.04.2015 Verified purchase

Klasika.

Kniha sa super počúvala. Je to skor rozhlasová hra. Knihu interpretuje viacero intrprétov. Čo sa týka deja, na to že sa jedná o knihu, ktorá je populárna už tolko rokov som čakal ešte trochu zaujímavejšiu zápletku. Ale kniha dobre odráža život vtedajšej ruskej smotánky ako aj realitu vojnového ruska. Neľutujem, že som si ju vypočul.

Snehuliak review

27.03.2015

Všetko je na koniec inak.

Ak sa Vám podarí už niekde na začiatku zistiť kto je vrah, tak ste vážny borec. Príbeh už tradične zamotaný. Podozrivých kopec a vlastne žiadny, ale že to nakoniec povedie k odhaleniu páchateľa v podobe práve tejto postavy som vážne nečakal. Odporúčam Vám si vypočuť túto knihu, ako aj ktorúkoľvek inú od Jo Nesba. Interpretácia fajn. Kniha sa počúvala príjemne.

Nemesis review

27.03.2015

Výborná interpretácia.

Všeobecne sa mi zapáčil štýl tohoto autora, takže aj túto knižku nemôžem hodnotiť inak ako pozitívne. Navyše výborný zážitok podporuje aj vynikajúca interpretácia v podobe viacerých autorov. Ďej je dostatočne zaujímavý, prekvapivý a aj napínavý. Navyše som si vytvoril sympatie k HH, takže ďalší dobrý zážitok pri počúvaní audio knihy.

Červenka review

27.03.2015

Ďalšia detektívka ktorú sa oplatí počuť

Po vypočutí Netopiera som mal samozrejme veľké očakávania, ale priznám sa, že som zo začiatku zostal zmätený z dvoch časovo vzdialených dejov a mien, ktoré som si nemohol zapamätať. Chvíľami som sa fakt trochu strácal v tom kto je vlastne kto. Možno to vlastne bol autorov zámer, aby čitateľ (poslucháč) zostal v určitej fáze zmätený. Nakoniec však všetko perfektne zapadlo a mne sa dej vyjasnil. Príbeh plný a zaujímavý (možno vyžadujúci trošku viac pozornosti), interpretácia super. Jo a ani Harry ma nesklamali a knižku Vám odporúčam vypočuť.

Hypnotizér review

27.03.2015

Psychiatria

Mne sa táto kniha dosť páčila. Je napínavá, ponúka prekvapivé zvraty, darilo sa mi vcítiť sa do deja, navyše ponúka v podstate dva rôzne deje (prípady) týkajúce sa tých istých hrdinov. Podľa mňa kniha dosť dobre sprostredkováva pohľad do chorej mysle človeka, ako aj odhaľuje zúfalosť obetí a ich blízkych. Interpretácia bez pripomienok.

Netopýr review

25.03.2015

Super detektívka

Túto knihu som od Jo Nesba počul ako prvú a hneď som si vypočul asi ďalšie štyri. Harry ako hlavný hrdina v podobe alkoholického policajta vo mne nevzbudzoval veľa sympatií, avšak počas počúvania som si ho úplne obľúbil a dokázal sa do jeho pocitov a myšlienok dokonca vcítiť. Počas počúvania som zažil napätie, vzrušenie, smútok a dokonca som sa aj svojským spôsobom pobavil.

Interpretácia super. Odporúčam vypočuť.

Lovci hlav review

25.03.2015

bol som v napatí

Zo začiatku som bol smutný, že sa nejedná o knihu zo série z hlavným hrdinom Harrym, ale neskôr, som bol aj rád, pretože iný hlavný hrdina stavia celý príbeh do úplne iného prostredia a vytvára veľmi zaujímavý a pútavý príbeh, ktorý ma dokázal udržať v napätí. Interpretácia ma nijako nerušila a pomohla mi dostať sa do deja.

Príbeh veľmi zaujímavý. Plný zvratov a nečakaných situácií a udalostí.

Inferno - peklo review

25.03.2015

Napínavé

Daľšia dobrá kniha od Dana Browna. Tento autor skrátka vie ako na to. Ak máte radi jeho knihy táto sa Vám bude určite páčiť. Knižku som počul už pred časom, ale doteraz mám v hlave slová Cerca Trova. Kniha napínavá, plná prkvapivých zvratov až dokonca.

Analfabetka, která uměla počítat review

25.03.2015

Pobavil som sa.

táto knižka mi poskytla odreagovanie v podobe humorného príbehu a ľahkého počúvania. Miestami som sa naozaj dobre pobavil. Interpretácii nemám čo vytknúť. Celkovo hodnotím veľmi pozitívne, ale musím uznať, že stoletý střík sa mi páčil ešte o trošku viac.

Alchymista review

25.03.2015

Skvelá knižka.

Táto kniha ma úplne nadchla. Autor úplne jednoducho a výstižne popisuje prostredníctvom fiktívneho príbehu, o čo v živote predovšetkým ide a povedal by som, že sa dotýka zmyslu života, každého kto hľadá. Myslím, že kniha má tendenciu osloviť Mystika, Profesora, Robotníka, Študenta, Bohatého, Chudobného ....

Interpretácia Mariana Geišberga je veľmi príjemná.

Rozhovor s Einsteinem review

18.12.2014

Kratka no velka knizka.

Aby bezny smrtelnik ako ja hodnotil Alberta Einsteina my pride az nemiestne, takze napisem len tolko ze je to jednoducho odprezentovany kus velkej pravdy sposobom hodnym velkeho majstra akym Einstein nepochybne bol. Interpretacia trosku hypnoticka, ale k tejto knizke sa mi hodila.

Poslední Laponec review

18.12.2014

Dobra detektivka

Zaujimavy dej a dobra interpretacia ma niekedy vtiahli ta ze som sa citil ako na finskosvedskej hranici. Mysticka atmosfera vyborne dotvorena zvukom samanskeho bubna, okolo ktoreho sa toci aj cela zapletka. Odporucam.

Štyri dohody review

18.12.2014

Knižka plná veľkého múdra

Skvela kniha pre osobný rozvoj. Majster Don Miguel Ruiz hovorí zrozumiteľné pravdy, ktoré môžu človeku otvorit oci a ak by sa tak stalo urcite by sa nam vsetkym zilo lahsie. Myslím, že tuto knizku by si mal vypocut uplne kazdy.

Atlas Mraků review

18.12.2014 Verified purchase

Urcite sa zapocuvate.

Knižka opisuje viacero príbehov, ktoré spolu v podstate nijako nesúvisia no napriek tomu sú prepojovane. Zaujímavejšiu robi knižku aj to že pribehy su rozrospravane len scasti a ukoncene su az po case, akoby z minulosti do buducnosti a znova naopak. veľmi dobra knižka, ktorá Vas vtiahne do deja. Veľmi sa mi pacila interpretácia.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

18.12.2014

Pobavil som sa.

Knizku samotnu aj interpretáciu hodnotím velmi dobre. velmi prijemne pocuvanie. Zaujimavy dej. Pritomny ustredny dej je prekladany minulostou a to zaujimavym zivotom hlavneho hrdinu. Odporucam. Taka oddychovka.

Ztracený symbol review

25.11.2014

Putave pocuvanie

Putava knizka, dej napinavy. Ak mate radi styl Dana Browna, tak Vam ju urcite odporucam.

Inferno review

25.11.2014

Skvela knizka

Velmi dobra knizka. Napinava do posledneho momentu, plna zvratov. Odprucam.