User Maja's Reviews

Hora mezi námi review

21.10.2019 Verified purchase

Nič nie je silnejšie ako láska - ani mráz nie !

Priznám sa, nevidela som film. A som rada pretože ma v ničom neovplyvnil a užila som si putovanie mrazivou prírodou, boj o prežitie a emóciami nabitý príbeh. Fascinovala ma neskutočná láska ktorú muž môže cítiť k žene a hovoriť jej to aj v takej vypätej situácii akou je boj o prežitie. Celý čas som čakala na ukončenie a vývoj vzťahu nielen medzi oboma bojujúcimi o život ale aj ich súkromných životov. Bolo pre mňa prekvapujúce a nečakané ako to dopadlo - ani neviem či sa mi to páči alebo by som chcela iný záver.... bola som nešťastná zo záveru pretože také nádherné slová manželke do diktafónu - to bola pecka ! No ale dopadlo to pre mňa inak a bola som z toho trocha sklamaná... ale taký je asi zámer autora - namotať nás, nech si predstavujeme, rozmýšľame, pripravujeme odpovede a potom to celé zamiešať a urobiť inak. Perfektné spracovanie a film bol oproti tomu slabý odvar ( pozrela som si len po odpočúvaní audioknihy ) ! Stojí to za to !

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Cizinci v noci review

21.10.2019 Verified purchase

Príjemné počúvanie hlavne pre vyššie ročníky

Na začiatku sa mi to veľmi nechcelo počúvať. Mala som pocit rozvláčnosti a slabej dynamiky. Ale interpretácia bola skvelá a pomaly ma vťahovala do príbehu. Keď som sa vžila do situácie a myslenia oboch hlavných postáv už to išlo samé od seba.... príjemné čítanie, trochu smutné, trochu humorné a hlavne na zamyslenie aj pre mladších ako sa pozerajú na generáciu seniorov. A tiež je to čítanie snáď aj plné nádeje v to, že život sa nekončí nikdy a vždy ho môžete naplniť niečím prekvapivým a možno aj trochu vzrušujúcim. Takže milé a príjemné počúvanie.

Řbitov zviřátek review

21.10.2019 Verified purchase

Hrozné , SK mal pravdu !!!

SK tvrdil že je to jeho najhrozivejší príbeh... súhlasím. Predstavivosť išla na plné obrátky, počúvalo sa to fantasticky spolu s občasným mravenčením v žalúdku či na celom tele a výsledok ? Fajn som sa bála len výsledok bude vo mne doznievať dlho a mal na mňa zlý vplyv. Prečo ? Rada ventilujem stres tým, že sa idem do hory prebehnúť. Po dopočúvaní som trochu mimo z toho, že inými očami pozorujem les a zamýšľam sa nad tým že ktovie čo je pod nohami... A ak je podvečer a šero - normálne sa bojím ! Verím však, že to prejde a pre zmenu budem musieť počúvať niečo ľahké aby mi dojem z príbehu prepísalo v hlave. Skvelé !?

Trhlina review

16.06.2019 Verified purchase

Perfektne spracovanie

Pocula som o knihe, filme aj autorovi a preto som si chcela audioknihu vypocut. Bolo to vyborne a pocuvala som s napatim az do konca. Interpret bol taktiez vynikajuci a tema perfektne spracovana. Tesi ma ze aj u nas su zahadne miesta o ktorych sa da pisat, polemizovat...ktore cloveka potom tahaju hladat dalsie informacie o mieste ktore autor opisuje, o zmiznutiach ktore sa nevysvetlili.... vyborne a tesi ma ze aj nas autor dokaze napisat takyto strhujuci pribeh. Odporucam vsetkym.

Cizinka review

16.06.2019 Verified purchase

Velmi zdlhava exkurzia do minulosti

Kniha ma prekvapila ale skor v opacnom slova zmysle. Cakala som nieco tajomne v prepojeni minulosti a pritomnosti ale toto bol velmi podrobny a miestami az unavujuci opis miesta veci ludi..... priznam sa ze som preskakovala texty lebo stale sa nedialo nic a tak to ostalo az do konca. Sice pekne opisy tych cias a zivota, zmyslania ludi i liecenia...ale inak velmi velmi priemerne...bez nejakeho naboja ktory by ma nutil pocuvat.

Kritik review

03.07.2018 Verified purchase

Detektívna príručka o víne

Tradične výborný spád deja a pre tých, ktorí sú na tom podobne ako ja aj skvelá príručka k tomu aby ste sa dozvedeli viac o víne. Pre mňa je to prvé miesto u autora a to som si už vypočula dosť. Odporúčam dokonca aj znalcom aby si počas počúvania detektívky oprášili čo to o vínku a dali si pohárik k audioknihe.

Muž z ostrova Lewis review

29.04.2018 Verified purchase

Opat vyborne

Mne osobne sa tento diel trilogie pacil najviac. Musim sice abstrahovat od prilis realnych opisov mrtveho ci v pitevni a pod... kedy mam problem to predychat ale inak vynikajuce. Hudba je podla mna najlepsia v tejto casti a pribeh tiez. Opis myslienok cloveka ktory postupne uplne straca pamat je taky vyborny a dobre interpretovany az som mala pocit ze autor bol priamo v hlave nejakeho starca s Alzeimerom! Vyborne podanie a vystavanie pribehu s prelievanim sa minulosti a sucasnosti - ako je to u autora zvykom. Odporucam pocuvat!

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dívka ve vlaku Rating

06.04.2018 Verified purchase

Skála review

06.04.2018 Verified purchase

Fantasticky pribeh

Nepoznala som tohto autora a rozhodla som sa intuitivne. Nelutujem - perfektny pribeh, vyborne nahovoreny a pomdopocuvani som si kupila aj dalsie diely trilogie. U autora to vsak urcite nebudu len tieto. Odporucam !