User Jitkaszs's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Milenec lady Chatterleyové Rating

08.03.2021 Verified purchase

Terapeutka Rating

24.02.2021 Verified purchase

Pýcha a předsudek Rating

21.02.2021 Verified purchase

Cirkadiánní kód Rating

17.02.2021 Verified purchase

Američtí bohové review

29.01.2021 Verified purchase

Barevné vize

Pozoruhodná kniha založená na zajímavém a vtipném nápadu. Její vrstevnatost se rozděluje a zase spojuje za účasti mnoha zajímavých osob, které leckdy navzdory svému božství jsou zcela živé a uvěřitelné. Poslední cca čtvrtina už mi ale přišla zbytečně rozvláčná. Neil Gaiman na tomhle díle pracoval podle svých závěrečných slov dost dlouho a evidentně se mu nechtělo je opustit, ani když se hlavní děj chýlil nezadržitelně ke svému konci.

Nicméně jsem si poslech velmi příjemně užila, jednak je kniha napsaná tak, že mi před očima defilovaly nádherné vize popisovaných míst a dějových situací, jednak i díky perfektnímu přednesu Kajetána Písařovice, který poměrně minimalisticky dokázal rozlišit jednotlivé osoby tak, že bylo vždycky hned jasné, o koho jde. Knihu můžu jen doporučit.

Běžkyně Rating

23.12.2020 Verified purchase

Já, Poutník Rating

15.12.2020 Verified purchase

Dívka, která musí zemřít Rating

30.11.2020 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

24.11.2020 Verified purchase

Lisbeth je prostě úžasná...

Právě jsem doposlouchala a jsem opravdu "plná dojmů", jak zní oblíbená fráze. Frázemi ale nijak netrpí cyklus Milénium, jehož poslech mě asi nikdy neomrzí. Mozaika faktů a událostí, vrstvy každého z dějů vyprávěných v knize se mistrně proplétají v mnoha barevných tónech mezi nejčistší bílou až po nejtemnější černou, aniž by kdokoli a cokoli zůstávalo jen jednobarevné. Vše pak směřuje k cíli v jemně, ale dynamicky postupující gradací, jejíž vrchol ve mně vždycky zanechá bláznivou a neutuchající víru, že z každého maléru se dá nakonec vysvobodit a že zlo je nakonec stejně odhaleno, a dá-li Prozřetelnost, i potrestáno. Hlas a projev Martina Stránského celý dojem ještě podtrhuje a umocňuje. Vřelé díky všem zúčastněným tvůrcům!! Mohu jen doporučit!

Pán ohně Rating

23.10.2020 Verified purchase

Jedinečný Jeeves Rating

19.10.2020 Verified purchase

Nestydaté plavky review

19.10.2020 Verified purchase

"Nestydatými plavkami" proti covidu :)

Prima poslouchání na odlehčení covidového podzimu. Problémy, které řeší protagonisté téhle knihy, mi připadaly tak roztomile archaické, že můj hlavní vjem z ní je slunce, voda vzduch a happyend. Velmi osvěžující!!! Zejména v téhle době - DOPORUČUJI :)

Dámy a pánové review

13.10.2020 Verified purchase

Báječné, laskavé, vtipné

Takové jsou ve své podstatě i všechny tři čarodějky z království Lancre, i když jim to někdy dá trochu práci :). Celá kniha ale taková opravdu je. Znalec ví, pratchettovský začátečník by si měl asi raději poslechnout nejdříve alespoň Čarodějky na cestách, aby leckdy věděl "která bije". Není to sice nezbytné, ale lépe tak ocení některé dějové souvislosti. Jsem opět nadšená a moc se těším na dalšího Pratchetta!

Čarodějův učeň review

29.09.2020 Verified purchase

Velmi zvláštní atmosféra...

...vytvořená skvělým přednesem Lukáše Hlavici a úžasnou scénickou hudbou. Je jí tam málo, ale působí přímo magicky. Poslouchala jsem již několikrát a určitě ještě budu. Příběh, ač vlastně pohádkový, rozhodně není nijak naivní. Obsahuje i velmi smutné pasáže, které však nejsou nijak sentimentální. Fascinuje mě zemitost tohoto vyprávění, skromnost, s jakou lze dojít k osobnímu štěstí. Pocit, že člověk toho potřebuje opravdu velmi málo, bez lásky se ale opravdu neobejde... Vřele doporučuji.

Smrtka Rating

29.06.2020 Verified purchase

Sál smrti review

14.06.2020 Verified purchase

Poslouchala bych klidně ještě déle

Kniha se mi moc líbila, skoro jsem litovala, že už je konec :). Martin Myšička a Jana Plodková jsou skvělí interpreti, jejichž hlasy v mé hlavě vykreslují plastický obraz světa, který je pro mě exotický, možná je jiný než v realitě, ale to mi vůbec nevadí. Harmonicky se mi tady propojoval příběh "detektivky" s příběhem hlavních postav. Pro mě z celku nic nevyčnívalo. Tyhle "čínské příběhy" od Petera Maye mám ráda minimálně stejně, jako jeho detektivky ze skotských ostrovů. Díky všem tvůrcům audioknihy!

Sekáč Rating

16.05.2020 Verified purchase

Projekt manželka review

20.04.2020 Verified purchase

Příjemné překvapení!

Autora jsem neznala, ale zaujalo mě, že se jedná o vyprávění člověka s aspergerem. Nějak jsem čekala spíš parodizující nadsázku typu Sheldona Coopera z Big Bang Theory, což se ale nestalo. Kniha je sice plná jemného humoru, jenž přináší srovnání vnímání světa "aspíka" a ostatní populace, ale ohromě mě potěšilo, že jsem nenašla žádnou stopu nějaké prvoplánové, od začátku průhledné "zápletky". Je to inteligentní kniha o inteligentních lidech, kteří mají skutečnou snahu spolu komunikovat - a ta se jim daří! Musím zmínit i skvělou interpretaci Jana Zadražila, v jehož podání je hlavní hrdina knihy Don prostě k sežrání :). Jsem moc ráda, že jsem tuhle knihu "objevila".

Indigový svět Rating

15.04.2020 Verified purchase

Nevieš dňa, nevieš hodiny Rating

04.04.2020 Verified purchase

Dobrá znamení review

01.04.2020 Verified purchase

Interpret - třešnička na skvělém dortu obou autorů

Svěží dílko plné chytrého humoru, kde se skvěle spojují autorské styly obou spisovatelů. Myšlenkový kulomet Terryho Pratchetta, který vaše myšlenky normálně nenechá ulétnout jinam, je tady zřejmě trochu tlačen vypravěčem Neilem Gaimenem kupředu vstříc přehlednější dějové lince. Knihu jsem už před lety četla, ale teď je ještě navíc skvěle oživena báječným Janem Zadražilem, který má zejména pro Pratchetta zvláštní cit. Vřele doporučuji!

Počátek review

21.02.2020 Verified purchase

Sympaťák Langdon

Kniha s jednoznačným rukopisem Dana Browna. Vrstevnatá zápletka, jejíž rozuzlení je napínáno ad absurdum. Poslouchala jsem se zájmem celou knihu, ale myslím, že tohle není zrovna Brownův nejpovedenější opus. Nicméně nelituji, že jsem ji koupila.

Bubáci a hastrmani review

10.02.2020 Verified purchase

Sladká vzpomínka na dětství

Měla jsem velikou radost, když jsem u Vás objevila text načtený mým milovaným Jaroslavem Smolíkem. Jako dítě jsem doma poslouchala jeho hlas, jak čte pohádky ze starých gramofonových desek. Byly to pohádky hlavně od Boženy Němcové, ale i jiné. Nevím, čím to je, ale jeho hlas mi vždycky navodí představu, že jsem mrňous, který sedí někde za pecí a ten nejlaskavější dědeček mi vypráví nejkrásnější pohádky na světě. Navozuje pocit bezpečí, lásky a pohody. Kdybyste našli od něho ještě nějakou nahrávku, moc byste mě (a jistě i jiné posluchače) potěšili. Děkuji! :)

Němý svědek Rating

24.01.2020 Verified purchase

Nohy z jílu review

07.01.2020 Verified purchase

"Jíl mého jílu"

...a krev mé krve je opět tento díl báječné zeměplošské noční hlídky, zejména v podání skvělého Jana Zadražila. Nepřestává mě bavit a udivovat kreativita jeho přednesu, stejně jako bezedná studnice tvůrčího talentu Terryho Pratchetta. Díky za tuhle audioknihu a těším se na namluvení dalšího dílu Zeměplochy. :D

Muži ve zbrani review

07.01.2020 Verified purchase

Kniha, která neomrzí

Opět zcela kouzelná záležitost, jednak úžasně napsaná, jednak naprosto geniálně interpretovaná Janem Zadražilem. Mám všechny díly Noční hlídky, které máte v nabídce a postupně si je s manželem vychutnáváme již po několikáté. Trávíme s nimi večery plné pohody a skvělé nálady. Kdyby se podařilo, aby Jan Zadražil načetl ještě více dílů Pratchettovy Zeměplochy, moc by nás to potěšilo. I za tyhle ale velké DÍKY :)

Hadrový panák Rating

15.12.2019 Verified purchase

Mitfordské vraždy Rating

26.11.2019 Verified purchase

Stín modrého býka Rating

17.11.2019 Verified purchase

Prázdné křeslo Rating

14.09.2019 Verified purchase

Ochráním tě review

19.06.2019 Verified purchase

Žádné velké nadšení...

Proti všem ostatním Mayovým knihám, které jsem doposud četla/poslouchala mi tahle přijde jako velmi slabý odvar. Dlouze vyprávěný příběh sestavený z jen těžko uvěřitelných situací, postavený na jakési etnografické sondě do života skotských ostrovních tkalců... Vše zazdí ještě úplně z prstu vycucaný krkolomný konec. I tak skvělý spisovatel, jakým je beze sporu Peter May, je zkrátka jen člověk, a není každý den neděle. Věřím, že příště napíše ještě něco lepšího.

Lolita review

20.05.2019 Verified purchase

Dráždivě mučivý / mučivě dráždivý příběh

Nevím, jestli dokážu napsat svoji recenzi k takové klasice, jako je Lolita. Dosud jsem ji znala jen jako filmovou verzi s J. Ironsem. Je to sice dávno, co jsem ji viděla (asi jako středoškolačka), ale pamatuji si z ní asi už jen nutkavou potřebu nafackovat té děvěnce po papule... Nevím, jestli díky nabytým zkušenostem a dlouhé řadě let v mém životě, nebo literární podobě v úžasném přednesu Miloslava Mejzlíka, mám po vyslechnutí audioknihy chuť nafackovat spíše panu H.H. Pokud vůbec někomu. Člověk nemá soudit ostatní, pokud "nechodí v jejich kalhotách". Audiokniha se mi moc líbila, překvapilo mě, jak na mě zapůsobila. A pan Mejzlík je opravdu úžasný! Vřele doporučuji!

Trhlina review

09.05.2019 Verified purchase

Děsivé alternativní Slovensko...

Jak vypravěč říká trochu jinými slovy, nejděsivější je obyčejná skutečnost, která ale v té "naší" skutečnosti nemá co dělat. Příběh se opravdu vymyká normálnímu chápání a pokud se něco podobného ve slovenské Tribeči opravdu děje, osobně se jí po zbytek života vyhnu obloukem :D! Jozef Karika myslím z tohoto záhadného jevu vytěžil pro svou knihu naprosté maximum, některé napínavé situace možná beletristicky natáhl o něco více, než je pro skutečné napětí zdrávo. Někdy už drnčení mých nervů překonalo jistou kulminaci a situace stále nespěla ke svému děsivému závěru. Přemysl Boubík odvedl ale velmi dobrou práci, myslím, že bych si v jeho přednesu dokázala představit i Dominika Dána. Takže můj celkový dojem z "Trhliny" velmi dobrý!

Stráže! Stráže! review

02.05.2019 Verified purchase

Drak! Drak!

Báječná alegorie lidské společnosti postihnuté svou vlastní špatnou volbou. Pratchettovský humor s vrstevnatě vystavěným příběhem zalidněným krásnými živými charaktery vás chytí a nepustí až do konce. Jan Zadražil tady podal opravdu působivý herecký výkon, nenechá vás na pochybách, která postava zrovna mluví. Tvůrcům děkuji za brilantní výkon. Vřele doporučuji!

Soudné sestry review

24.04.2019 Verified purchase

Skvělé! Skvělé!

"Bylo na něm znát, že viděl něco, o čem slušný člověk ani neslyšel"... dovolila jsem si ocitovat jednu z mnoha perel tohoto "svěžího dílka", které jsem právě doposlouchala. Kongeniální tvůrčí seskupení Pratchett/Kantůrek/Slavíková mi opět přineslo velké potěšení. Nikdy nepřestanu žasnout nad vtipem Terryho Pratchetta, nad úžasně citlivým překladem Jana Kantůrka, který se nad takovým textem musel hodně zapotit a nakonec nad hereckým projevem Zuzany Slavíkové, která všechny postavy oživila a krásně vybarvila. Děkuji! :)

Co mě naučil tučňák review

17.04.2019 Verified purchase

Velmi milé a laskavé poslouchání

Už dlouho jsem nečetla (neposlouchala) něco takhle milého a vlídného. A nadějného! Příběh tučňáka, jehož zachránce byl vlastně mezi prvními průkopníky, kteří se snaží zachraňovat životy vodních ptáků zasažených ropnými katastrofami, je velmi dojímavý a v nejlepším smyslu poučný. Právě v podání Kryštofa Hádka, který čte velmi civilně, ale o to autentičtěji a působivěji, má tenhle příběh tu správnou sílu. Měli by si ho poslechnout všichni, kdo bezstarostně ženou životní prostředí do záhuby. Na druhou stranu mě naplňuje nadějí, že se snad vždycky najde někdo, kdo je ve správný čas na správném místě. A že lidé všechno snad nezničí. Možná jsem ale jen naivní. V každém případě tenhle tučňák něco naučí každého čtenáře/posluchače, nejen Toma Michella.

Dívka ve vlaku review

09.04.2019 Verified purchase

Vzrušující mozaika osudů

Kniha se mi moc líbila!! Napínavě poskládané děje, skvěle vypointovaný příběh, barvitá atmosféra jednotlivých dějových složek, skvělý přednes všech tří žen (zejména Petra Špalková skvěle dávkuje náznaky hysterie :) ). Vřele doporučuji!

Hadohlavec Rating

20.03.2019 Verified purchase

Čarodějky na cestách review

13.11.2018 Verified purchase

Ryzí požitek! :D

Čarodějky patří k mým nejoblíbenějším dílům Pratchettovy Zeměplochy. Každá ze skvostné trojice čarodějných dam tady ožívá v podání Zuzany Slavíkové v osobitých barvách svého charakteru. Společně tvoří roztomilou skupinku, od které se člověk naděje prakticky všeho lidského. I když úspěšně bojují proti zlu, rozhodně nejde o nějaké prvoplánové dobračky :). Prvoplánové tady úplně není ani ono zlo, jak mi jistě dají za pravdu zejména pamětníci československé předlistopadové doby... V každém případě je tady opět všudypřítomný Pratchettův humor, jehož inteligenci, brilantnost, fantazii, vzdělanost, vlídnost... nepřestanu nikdy obdivovat :). Tuhle audioknihu v interpretaci Zuzany Slavíkové rozhodně vřele doporučuji!

Léčení s anděly review

08.11.2018 Verified purchase

Doreen Virtue asi hodně přehání...

Představu existence andělů mám velmi ráda, vlastně chci věřit, že jsou. Proto jsem si koupila i tuhle audioknihu. Naďa Konvalinková je báječný interpret. Svým krásným, laskavým, barvitým hlasem a vlídným projevem opravdu nakreslí úplně jasný obraz těch nádherných světelných bytostí, které nad námi bdí a šeptají nám všechny ty dobré myšlenky... Jen mě v závěru zklamala sama autorka, když její fabulace začala používat rádoby exaktní argumenty v podobě číselných kombinací. Celá ta nádherná pohádka, při které si člověk pořád říká "co kdyby?" upadne do naprosto nesmyslné a nudné roviny. Škoda. Ale z valné většiny jde o milé poslouchání.

Čtvrtá oběť review

13.07.2017 Verified purchase

Kriminalistická "lavstory"

Příběh jsem si poslechla celý, podání interpretů bylo velmi pěkné a celou věc pozvedlo o stupeň výš. Myslím, že kdybych knihu četla, odložila bych ji někdy po druhé třetině nepřečtenou...

Kdo očekává napínavou detektivku, bude zřejmě zklamán. Jedná se o zbytečně rozvleklý, od jisté chvíle poněkud předvídatelný kriminální příběh s přebohatou vztahovou "oblohou". Vztahové zápletky v této knize vítězí natolik, že jsem si poslední tři kapitoly, které přináší rozuzlení té hlavní zápletky - kriminální, pustila ještě jednou, protože jsem měla nejasný pocit, že jsem něco přeslechla.

Nejsem znalcem čínských reálií z žádné doby, takže nedokážu posoudit, nakolik je v knize skutečné líčení čínského prostředí, postav Číňanů a nástin doby kulturní revoluce v Číně. Tyhle "kulisy" jsem ale shledávala zajímavými a pro účel příběhu dobře napsanými.

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I review

22.05.2017 Verified purchase

Dílo, které se dá slyšet (číst) několikrát

Tahle kniha patří k mým oblíbeným, stejně jako ostatní díly Milénia. Kromě zajímavého a napínavého děje, který oplývá nečekanými zvraty, je také "osazena" barvitými a plasticky zpracovanými postavami. Zejména fascinující je postava Lisbeth Salanderové. Zajímalo by mě, jestli autor měl nějakou živou předlohu, nebo jestli je pouze dílem jeho bezesporu fantazií oplývajícího literárního talentu. "Sali" je pro mě takovým "pohádkovým hrdinou", který se nakonec vyškrábe ze všech pohrom a beznadějných životních situací.

Doporučuji těm, kdo mají rádi úlevnou katarzi po chvílích napětí a obav o životy hlavních hrdinů :)

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II review

22.05.2017 Verified purchase

Salanderová nikdy neunaví :)

Většinu série Milénium jsem poslouchala již asi před rokem z pirátské nahrávky, ale už tehdy mě natolik nadchla, že si tady postupně všechny díly koupím.

Nepřestává mě bavit vrstevnatá dějová linie tohohle díla, jeho úžasně propracované hlavní figury Lizbeth Salanderové a Mikaela Blomkvista, které ačkoli mě svým naturelem jsou vlastně cizí, po dočtení nebo doposlouchání Milénia o nich přemýšlím jako o někom blízkém. Těším se vždy na další díl, abych se dozvěděla "jak žijí" :). Perfektní jsou ale i ostatní postavy, členové redakce i každý z padouchů.

Úžasný je i přednes Martina Stránského, který kvalitu již tak povedeného literárního díla násobí svým hereckým uměním. Každé postavě vdechne život a rozproudí v ní krev. Věřím mu každičké slovo.

Skutečné zločinecké prostředí sice (díkybohu) vůbec neznám, nedokážu posoudit věrohodnost situací, o kterých se v knize píše, ale rozhodně ji mohu doporučit těm, kteří mají rádi napětí s vyhlídkou na dobrý konec za účasti velmi zajímavých a barvitých postav.

Skála review

16.03.2017 Verified purchase

Detektivka s drsným počasím i příběhem

Audioknihu jsem si koupila již před rokem, ale své hodnocení píšu až teď, kdy jsem si ji s chutí poslechla už podruhé. Jde o spletitý příběh, který se jako mozaika skládá ze současných a dávno minulých událostí, a spěje k překvapivému závěru. Pravda je, že právě ten závěr mi z psychologického hlediska přijde jako poněkud slabší moment této knihy, ale celkově se mi poslouchala tak pěkně, že jí to odpouštím :). Výkon Jiřího Dvořáka tradičně velmi pěkný!!!

Playground review

20.02.2017 Verified purchase

Opravdu drsné "hřiště"

Tereza Bebarová je opět skvělá. Její velmi široký rejstřík, od drsných až přidrzlých tónů po měkce něžné ševelení rozhodně podpořil celý spád děje i citové zvraty, které se střídají v celém textu.

Knihu jsem si se zájmem poslechla, od textu jsem, přiznám se, čekala něco malinko jiného. Snad jsem od záhrobí čekala trochu víc "filozofična" než akčních honiček týpků drsných charakterů (to je samozřejmě věc osobních názorů).V podstatě mi přijde "onen svět" jen autory trochu zneužitý jako prostředí rvaček, honiček a intrik, které se mohly odehrávat kdekoli na světě "tomto". Jenže na to čtenář (posluchač) přijde až pak... A také doufám, že něco takového nás po smrti opravdu nečeká! :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hubnutí bez diet a cvičení review

06.02.2017 Verified purchase

Pustím se do toho!

Pregnantnost vyjadřování a argumenty paní Králíčkové mi dodaly chuť pustit se do jejího způsobu stravování. "Násilí" se na člověku v tomto případě děje tak pohodovým způsobem, že není důvod nezačít. Je mi to celé velmi sympatické, protože tahle metoda zachovává člověku svobodu. Bonusem je, že takhle se může stravovat celá rodina, aniž by jakkoli strádala. Díky!