User PeterK's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Malevil review

18.01.2021 Verified purchase

Skepsu vystriedalo nadšenie

Knihu som kúpil len na základe pozitívnych recenzií a urobil som dobre. Odradzovalo ma neobvyklé prevedenie (mám radšej klasicky načítané knihy) a stručný popis tiež tak úplne nepodnecoval moju fantáziu. Ale nakoniec bolo všetko inak. Nejakú chvíľu som si zvykal na spracovanie a priraďoval jednotlivé hlasy postavám a potom už len užíval dobrý posluch. Téma mi pripadá nadčasová a fascinuje ma práve spoločnosť reagujúca na okolnosti v ktorých sa ocitá svojim "novým" usporiadaním. Štúdia násilnej ľudskej nátury, vypočítavosti a sebectva, ale aj lásky, súdržnosti a dobrej vôle. Asi by sa dalo všetko rozpracovať detailnejšie a obsiahlejšie, no mám pocit že kniha mi dala presne to čo mala a tých pár hodín, ktoré som pri nej strávil rozhodne neľutujem.

Sirotčinec slečny Peregrinové: MAPA DNÍ review

20.07.2020 Verified purchase

Ďalšie príbehy podivných

Na Jacoba a jeho partu podivných som sa celkom tešil. Kniha sa rozbiehala na môj vkus torchu pomaly a nejaký čas to bolo o ničom. Chvíľami sa mi zdalo, akoby Riggsovi dochádzal dych a mlátil už len prázdnu slamu, ale oplatilo sa vydržať. Táto kniha otvára nový príbeh, ktorý bude celkom určite pokračovať. Je to akýsi úvod do novej série dobrodružstiev. Ďalšie skutočnosti zo sveta podivných sa odkrývajú a ich svet v našich očiach stále rastie a odhaľuje svoje komplikované zákutia. Ak sa Vám páčili prvá tri knihy, dajte šancu aj tejto. Ja si určite zadovážim aj ďalšie pokračovanie.

Terror review

20.07.2020 Verified purchase

Mrazivý príbeh na základe skutočných udalostí

K Simmonsovi ako autorovi som si našiel cestu cez sci-fi dielo Hyperion a jeho pokračovania. Mám pocit, že čoho sa tento autor dotkne, premení na zlato. Priznám sa, že táto kniha mi bola chvíľami až moc. Zúfalstvo a beznádej odoháravajúce sa za polárnym kruhom by z knihy priam vytekalo, keby nebolo zamrznuté na kosť. Simmons majstrovsky skĺbil všetky dostupné fakty o Franklinovej expedícii s vlastným príbehom, dodal každej postave charakter a majstrovsky skĺbil s trochou tajomna. metafyzična a indiánskymi legendami. Kniha nie je pre slabšie povahy a niekoho by možno jej tempo mohlo trochu nudiť, ale nenechajte sa odradiť. Príbeh Vás pohltí a garantujem Vám, že kým dočítate budete mať mapu severnej ameriky za polárnym kruhom dokonale naštudovanú a poznať každý ostrov, poloostrov a pevninský výbežok. Interpretácia je už v dnešnej dobe na tak vysokej úrovni, že to ani nemá význam hodnotiť.

Tělo review

20.07.2020 Verified purchase

Letné dobrodružstvo, ktoré absolvujete s partou rovesníkov

Asi najlepšia krátka poviedka akú som čítal (počúval); King je výnimočne dobrý v kratších textoch ako je tento. Ten pocit, že ste opäť dieťa, je leto - prázdniny a Vy sa vydávate na výpravu bez vedomia rodičov je uchvacujúci. Dokonalá atmosféra. Mal som pocit, že dýcham prach cesty a mám mokré vlasy od dažďa. Príbeh je podaný veľmi priamo a bez prikrášlení, ale aj tak mám pocit že je neuveriteľne romantický. Asi mi len Steve zahral na strunu a ja som mal opäť možnosť zažiť ten úžasný pocit slobody a ľahkosti z detských čias. Nie je to horor ani thriller, je to len výborne napísaný príbeh, aký sa mohol prihodiť takmer každému z nás.

Nohy z jílu review

03.01.2020 Verified purchase

Ďalšie dokonalé predstavenie Jana Zadražila

Priznám sa, že knihy Terryho Pratcheta nikdy nepatrili k mojim favoritom, ale interpretácia pána Zadražila a silné charaktery členov hliadky môj postoj zásadným spôsobom zmenili. Detektívky z Ankh-Morporku som si naozaj obľúbil a vychutnal som si zatiaľ každú z nich. Najzásadnejší podiel má na tom práve interpretácia, ktorá spadá, pre mňa osobne, k absolútnej špičke. Mnoho kníh je nahovorených veľmi dobre, niektoré vyčnievajú viac ako iné, ale to čo predvádza pán Zadražil je úplne iná liga, úplne iný šport. Neviem sa dočkať pokračovania.

Ready Player One review

13.12.2019 Verified purchase

Veľmi pohlcujúce

Obzvlášť pútavo napísané. Pre fanúšikov žánru povinnosť, ale myslím že kniha má potenciál zaujať aj širšie publikum. Ak navyše máte radi videohry, budete knihu milovať. Osobne som mal problém sa od počúvania odtrhnúť a tých viac ako 15 hodín mi uletelo ani som nevedel ako. Film som našťastie predtým nevidel a dovolím si Vám odporučiť urobiť to podobne. Audioverzii by som vytkol kvalitu zvukového spracovania. Interpretácia sama o sebe je v poriadku, na pána Königa som si po pár kapitolách zvykol, ale prekvapil ma šum, ktorý čítanie sprevádzal a odsekávanie tohto ruchu vždy v momente ako interpret dokončil vetu. Aj na to sa dá zvyknúť, ale v dnešnej dobe už je úroveň zvukového spracovania audiokníh omnoho ďalej. Táto drobná výtka je však detail, na ktorý som v celkovom hodnotení nakoniec ani neprihliadal. Odporúčam !

Temná věž Rating

03.10.2019

Píseň krve review

09.05.2018 Verified purchase

Čerstvý a silný vietor vo fantasy žánri

Mimoriadne sympatický hlavný hrdina. Vélina si zamilujete od prvej chvíle, je to správny chlap (i keď vekom chlapec a neskôr mladý muž). Kniha je ucelená, plynulá, hutná a príbeh skvelý. Počúvať sme ju začali na dlhej ceste autom do zahraničia a aj keď sme z nej výrazne pohli, pri jej rozsahu sme ju nemohli dopočúvať celú. Samé za seba hovorí, že sa ju každý z ostatných troch členov posádky auta rozhodol dopočúvať po vlastnej osi až do konca. Kniha je napísaná veľmi vyvážene a mne ako čitateľovi a poslucháčovi ulahodila. Nič nechýba a nič nie je naviac. Nie je zbytočne a prehnane surová, ale zároveň sú tieto scény vykreslené dostatočne reálne. Nie je prehnane emocionálna, ale zároveň poskytuje náhľad do hrdinovej skoro až romantickej duše. Naozaj som nečakal, že ma to až tak vezme, ale toto bolo jedno z napríjemnejších počúvaní za dlhší čas. K výberu knihy mi pomohli recenzie ostatných čitateľov, za čo som im vďačný. Zrejme by som si ju inak nevybral. Skvelou správou je, že ide len o prvý diel z troch, takže sa ešte máme na čo tešiť. Napriek tomu, že ide o príbeh s pokračovaním je však prvá kniha pekne a logicky ukončená, takže Vás nenecháva visieť niekde nad priepasťou, ale môžete túto kapitolu spoločne s hrdinom pekne uzavrieť a tešiť sa na jeho ďalšie kroky životom. Jednoznačne odporúčam !!

TO review

09.11.2017 Verified purchase

Vitajte v Derry !

Ťažko hodnotiť túto Kingovu megaklasiku. Nenechajte si pokaziť chuť novým filmovým spracovaním. Samotné nie je úplne zlé, ale značne pokrivkáva jednak oproti temnému filmovému spracovaniu z roku 1990 a zároveň, ako to už býva, oproti knihe len kĺže po povrchu. Ale k naspäť k pointe: príbeh je strhujúci a dokonale napísaný. Chváliť ho by bolo nosenie dreva do lesa. Jediné, čo môžem a chcem hodnotiť je audiospracovanie, ktoré interpreti už ani nemohli zvládnuť lepšie. Celková produkcia je vynikajúca a táto kniha je doslova povinnosťou a to aj v prípade, že už ste knihu čítali a videli aj obe filmové prevedenia. Nie, táto recenzia nie je zaujatá, to len kniha aj spracovanie skrátka výrazne vyčnieva z priemeru.

Amber 1 - Devět princů Amberu review

08.11.2017 Verified purchase

Prvá časť pútavého epického príbehu

Kniha je napísaná tak šikovne, že Vás chytí od prvých riadkov a na jej konci, ktorý príde vzhľadom k jej svižnému spádu pomerne rýchlo, by sa Vám už aj žiadalo pokračovania. Veľmi príjemné fantasy dielo. Teším sa na pokračovanie.

Švábi review

08.11.2017 Verified purchase

Naozaj dynamická detektívka

Knihy o Harrym sa dajú čítať aj samostatne a mimo poradia, ale mne sa páči práve postupnosť ako na seba nadviazal jeho prvý prípad (Netopýr) a tento príbeh z Thajska. Táto kniha mala vcelku solídne tempo a počas počúvania som sa ani chvíľu nenudil. Osobne sa mi páčila ešte viac ako prvý Harry. Niet divu, že je Nesbo tak populárny.

Netopýr review

08.11.2017 Verified purchase

Môj prvý Nesbo

Toto bola moja prvá kniha od Jo Nesba. Začiatok mi pripadal trochu rozvláčny, ale postupne sa to celkom vygradovalo. Autor sa celkom so mnou pohral :) Vždy keď som si už myslel, že viem, kto je vrah sa to tak nejak zamotalo a zvrtlo. Celkovo na mňa kniha urobila dobrý dojem a Harryho Hole je celkom charizmatický spoločník. Pôjdem určite aj do ďalších kníh.

1984 review

16.06.2017 Verified purchase

Znepokojivá téma, profesionálne spracovanie

Téma je znepokojivá a pocity pri počúvaní mierne povedané zmiešané. Každý aspoň priemerne inteligentný a sčítaný človek by si ju ale podľa môjho názoru mal prečítať, alebo vypočuť. Zrejme mi neprináleží obsahovo hodnotiť toto dielo svetového významu, zamerám sa teda skôr na formu. Spracovanie je mimoriadne profesionálne, na úrovni rozhlasovej hry. Interpretácia totiž nie je "len" klasické čítanie, ale doslova audio-predstavenie s kvalitnými hereckými výkonmi. Zaradil by som knihu medzi povinnú literatúru a odporučil práve jej audioverziu, ako vhodný spôsob "čítania".

Setkání s Rámou review

05.06.2017 Verified purchase

Veľkolepé

Trvalo mi pár minút kým som si zvykol na spôsob interpretácie, hlas pána Myšičku a štýl akým je kniha napísaná. Po pár úvodných kapitolách som začal príbehu prepadať a ku koncu som už bol úplne odovzdaný. Prakticky všetka chvála, ktorá tu v recenziách zaznela je úplne oprávnená. Budem možno pár slov od ostatných recenzentov opakovať, ale inak to nejde: nadčasové, veľkolepé, výpravné a majstrovsky napísané. Zvukové a hudobné vsuvky dotvárajú atmosféru, skreslenie hlasu interpreta napríklad pri komunikácii cez vysielačku, alebo v konferenčnej miestnosti bol výborný nápad. Skvelé !

Enderova hra review

05.06.2017 Verified purchase

Pútavý príbeh a skvelá práca Filipa Kaňkovského

Kniha mala veľmi dobré recenzie, tak som ju skúsil. Išlo o moje prvé stretnutie s Enderovou hrou a príbeh, ktorý som predtým nepoznal ma od začiatku vtiahol do deja. Audioverzia je veľmi dobre spracovaná a Filip Kaňkovský podal výborný výkon. Podľa môjho názoru je to dobrá voľba aj pre čitateľov, ktorí nie sú vyložene fanúškovia sci-fi. Enderov príbeh je zaujímavý a pohľad do sveta mladého génia je osviežujúci. Za seba môžem odporučiť.

Hunger Games (komplet) review

07.03.2017 Verified purchase

Zabudnite na film a vypočujte si knihu

Kniha ma pohltila. Viac ako 30 hodín počúvania príbehu v ktorom toho zistíte a pochopíte omnoho viac ako z filmov, ktoré, ako to už býva, museli byť zosekané a pozmenené. Vhľad do myšlienok hlavnej postavy, jej rozpory, motivácie, obavy. Výborná interpretácia. Odporúčam každému, kto má aspoň trochu rád podobný žáner.

Elon Musk review

07.02.2017 Verified purchase

Povinné čítanie

Chvíľu mi trvalo kým ma kniha zaujala a pohltila, ale od určitého momentu už to bolo naozaj pútavé. K Elonovi a jeho životu mi neprináleží niečo dodávať. Kniha je veľmi inšpiratívna a rozhľadený inteligentný človek by si ju mal takmer povinne prečítať. Interpretácia je bezchybná, hlas príjemný a zrozumiteľný. Ak sa Vám páčil životopis Steva Jobsa, tak s Elonom nešlapnete vedľa.

Blade Runner review

13.12.2016 Verified purchase

Sci-fi detektívka

Z knihy mám zmiešané pocity. Nebola zlá, ale celú dobu som mal pocit, že mi niečo chýba, alebo uniká. Tohto pocitu som sa nezbavil až do konca. Ak by som sa na knihu pozeral ako na sci-fi, tak v porovnaní s inými knihami bola slabšia. Ak by som porovnával s detektívkou, platí to isté. Možno mi len nesadla. Do deja ma ale vtiahnuť dokázala a od určitého momentu som bol naozaj zvedavý ako to pôjde ďalej. Škoda, že celý príbeh nešiel viac do hĺbky. (alebo som tú hĺbku len ja nedokázal tak úplne odkryť. Určite ale neľutujem, že som si knihu vybral a rozhodne stojí za vypočutie, alebo prečítanie.

Marťan review

08.12.2016 Verified purchase

Film je oproti knihe len slabý odvar

Hlavný hrdina je veľmi vtipný a vynaliezavý. Pri výbere knihy som bol trochu skeptický, ale Mark Watney ma z tejto skepse vyviedol hneď prvými pár vetami svojho denníku. Niekedy som nestíhal sledovať všetky odborné detaily a termíny, ale v zásade to ničomu neprekážalo. vypočujte si prvých pár viet a už nebudete môcť prestať počúvať, lebo Vás bude zaujímať ako to všetko dopadne. Kto nevidel film, rozhodne ho nepozerajte skôr ako si prečítate, alebo vypočujete knihu.

Emil Běžec review

08.12.2016 Verified purchase

Silný príbeh

Kratšia kniha, ale ani trochu neľutujem že som si ju vybral. Veľmi silný príbeh jedného krásneho človeka so smutným koncom. Dobové rozhlasové záznamy dodávajú neopakovateľnú atmosféru. Povinné "čítanie" pre všetkých Čechoslovákov !

Metro 2033 review

08.12.2016 Verified purchase

Mrazivý príbeh ruského autora

Najskôr ma svojimi knihami dostal Lukianenko a teraz ma dorazil Glukhovsky. Ruskí autori dokážu dať svojim príbehom nejaký zvláštny nádych reality. Metro je svojim spôsobom veľmi desivé práve preto, lebo v súčasnom svete plnom vojnových konfliktov si človek nikdy nemôže byť úplne istý, či niekto nestlačí ten nesprávny gombík a svet bude čeliť atómovej katastrofe. Príbeh má aj zaujímavý filozofický podtón a podľa môjho názoru vynikajúci a prekvapivý záver. Atmosféra a prednes výborné. Kto sa po tme bojí, nech metro nečíta a v žiadnom prípade nepočúva.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

08.12.2016 Verified purchase

Príjemné prekvapenie

Kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Rozprávka pre dospelých, alebo staršie deti dokáže vtiahnuť do deja. Príbeh je vzdušný a odohráva sa príjemným tempom. Výkon Viktora Dvořáka je fajn, nič mu nechýba. Svieža kniha.

Mortdecai – Záhadný případ s knírem review

08.12.2016 Verified purchase

Nie je to zlé, ale čakal som viac

K audioknihe ma priviedol rovnomenný film, ktorý bol nedávno natočený. Bežne býva zvykom, že kniha predčí film vo všetkých smeroch, tentokrát som ale ostal sklamaný. Najsilnejšou stránkou knihy je prednes, ktorý bol celkom fajn. Kniha mi ale neprišla tak vtipná, ako som čakal a samotný príbeh tak nejak pokrivkával. Páčili sa mi kvetnaté aristokratické preslovy a spôsob reči, ale ako celok na mňa kniha pôsobila len priemerne.

DUNA review

08.12.2016 Verified purchase

Nadčasové dielo, pre fanúškov sci-fi povinnosť !

Nekonečne dlho (16 rokov) som sa odhodlával, k tejto knihe. Vždy dostalo prednosť niečo iné, čo som považoval za aktuálnejšie. Duna mi vyrazila dych. Toto dielo bude aktuálne či už v roku vydania 1965, v súčasnosti, alebo za ďalších 50 rokov. Príbeh je tak tajomný a pútavý, že človeka úplne uchváti. Po vypočutí audioknihy som si kúpil aj knihu, aby mohla zaujať čestné miesto v rodinnej knižnici. Audio spracovanie je výborné, hudobné vsuvky a zvuky dotvárajú atmosféru. K prednesu nie je čo dodať. Excelentné.

Mycelium II: Led pod kůží review

08.12.2016 Verified purchase

Dokonca lepšie ako prvý diel

Séria naberá na obrátkach. To čo bolo v prvej časti len naznačené je v tomto pokračovaní čitateľovi (poslucháčovi) pekne vyfarbené. Vyvstávajú však nové otázky a dej má naozaj spád. Človek má problém prestať počúvať. Vynikajúce sci-fi. Prináša to ale sebou jeden významný problém ... Nemôžem sa dočkať pokračovania. Teraz je už ale toto upozornenie bezvýznamné. Vypočutím prvého dielu už človek nastúpil na loď a nedokáže vystúpiť.

Mycelium I: Jantarové oči review

07.12.2016 Verified purchase

Veľmi vyzreté a kvalitné sci-fi

Knihu som si vybral na základe žánru a pozitívnych recenzií. Je evidentné, že príbeh sa v prvej knihe ešte len rozbieha a zároveň dáva tušiť zaujímavú a originálnu zápletku. Fantázii je ponechaný veľký priestor. Prostredie, okolnosti, postavy a zvláštnosti napĺňajúce túto knihu prichádzajú postupne a čitateľ si ich musí sám pekne vyzbierať a spájať do skladačky. Podľa môjho názoru ide o veľmi vyzreté dielo, ktoré ma naozaj príjemne prekvapilo. Za interpretáciu som strhol 1 hviezdičku preto, lebo jedna z postáv chvíľami rozpráva až príliš potichu. vytvára to síce skvelú atmosféru, ale chvíľami som počúvajúc v aute mal problém všetko zachytiť. Odhliadnuc od tohto detailu veľmi oceňujem, že každá postava má vlastného rozprávača. Odporúčam.