User Helena's Reviews

Na smrť review

14.02.2021 Verified purchase

Strhující

Bylo velice těžké přerušit poslech, stejně jako vydržet poslouchat některé pasáže, nebo na příběh nemyslet i přesto, že občas bylo třeba vydechnout si. Vše ještě ztěžovalo vědomí, že je příběh založen na reálném pozadí. Skvělá interpretace nevšední zážitek ještě umocnila. Jediným "zklamáním" byl "neukončený" konec, ale jen do zjištění, že bude další díl.

Rada moudrých - O občanských ctnostech Rating

13.02.2021 Verified purchase

Raději zešílet v divočině review

13.01.2021 Verified purchase

Sami, ale ne osamělí

Příjemné překvapení. Nečekala jsem, že z audioknihy vyplyne taková potřeba mezilidských vztahů (avšak kvalitních).

Poslech donutí k přemýšlení, co je skutečně v životě důležité, a co je zbytné.

Lidé, kteří hovoří ústy skvělých interpretů, vybraných perfektně k postavám, nejsou šílenci, ale převážně moudří. Žijí mnohem bohatší život, než kdyby se v "civilizaci" věnovali povrchním zábavám.

V současné době, plné nenávistných projevů osob frustrovaných mnohdy jen dočasným nedostatkem konzumního způsobu života, by si tuto audioknihu mělo poslechnout co nejvíce lidí.

Co tě nezabije review

13.12.2020 Verified purchase

Podnětné

Kniha donutí zamyslet se nad možnostmi, jak využít výhod otužování a zvykat si na chlad. Podnítí k hledání přijatelné aktivity k posilování imunity a zlepšování kondice fyzické i psychické. Chvílemi se mi však jevila rozvláčná. Interpretace byla poněkud jednotvárná.

Šlachta - Třicet let pod přísahou review

25.10.2020 Verified purchase

Nejzajímavější audiokniha z poslední doby

Těm, kteří se zajímají o případy mafiánských a korupčních praktik, propojení politiky, ekonomiky, státní správy apod., bude po poslechu této audioknihy do sebe vše lépe zapadat. Zvláště pokud si poslech doplní vyhledáváním informací o dalších osudech lidí a vývoji případů, o kterých se v ní hovoří.

Zajímavý je také popis práce jednotlivých policejních útvarů a různých přístupů k ní.

Audiokniha potvrzuje „odstavování“ poctivých lidí, kteří se nechtějí přizpůsobit zavedeným postupům a jsou schopni je aktivně měnit.

Specifická dikce pana Klímy sice kontrastuje s profesionálním přednesem pana Prachaře, ale otázky pana Klímy vedou k úvahám o alternativních řešeních i možných chybách.

Dobrým nápadem byla závěrečná část, která podporuje autenticitu reakcemi oslovených osob.

Německá slovíčka A1-A2 Rating

15.10.2020 Verified purchase