User EF 's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Červenka review

21.02.2021 Verified purchase

Jo Nesbo mě tentokrát trochu zklamal

Příběh začíná velmi zajímavě, v závěru je opravdu napínavý. Ale nějak jsem se chvílemi ztrácela v ději, problém byl možná v časté změně místa děje, možná v záměnách jmen, možná v mé nepozornosti. Ale jinak je samozřejmě Harry Hole prozíravým a neúnavným detektivem, snad najde i svoji životní lásku...

Na Hynka Čermáka jako skvělého interpreta jsem si tak zvykla, že se obávám "okusit" někoho jiného.

Švábi review

08.02.2021 Verified purchase

Sympaťák Harry, sympaťák Hynek

Další příběh Harryho Holea je opět situán do exotické ciziny. Harry je vyslán jako "odborník", ale v podstatě aby nic nezkazil a nic nedokázal. Takový lůzr přece nemůže nic objasnit... Harry se pouští do spletitého vyšetřování, kdy po neobjasněné vraždě velvyslance dochází i k vraždám dalším. Ale to by to nebyl Harry, aby vše neobjasnil!

Hynek Čermák je skutečně vynikajícím interpretem, hned si jdu koupit další audioknihu s Harryho příběhem, který stvárnil on.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Běžkyně review

16.12.2020 Verified purchase

I Li Jen se může zmýlit!

Další příběh čínských thrillerů nás zavádí do sportovního prostředí. Podivné sebevraždy jsou vlastně vraždami a na Li Jena a jeho tým čeká vyčerpávající a nebezpečná práce. Klidu mu nepřidá ani příjezd paní Campbellové a jeho otce. Ani s jedním z nich to není jednoduché. Margaret se ocitá v nebezpečí, ale konec dobrý, všechno dobré.

Peter May je dokonalý vypravěč, vrství na sebe postupně další neočekávané zvraty.

Jana Plodková i Martin Myšička jsou skvělou dvojící a výbornými interprety i této audioknihy.

Nezvratné alibi review

24.11.2020 Verified purchase

Důmyslné zakončení

Peter May vytvořil napínavý příběh - nebo spíše více příběhů, do kterých nenásilně zapojuje i postavy z minulých dílů Akta Enzo. Svůj osobní život je nucen opět podřídit okolnostem pátrání, které je náročné a přináší nečekané zvraty. Peter May je prostě mistrem napětí a poutavého vyprávění. Závěr tohoto dílu je překvapivý, ale logický.

David Matásek je výborný jako interpret, jeho hlas podmanivý.

Zrcadlový muž review

11.11.2020 Verified purchase

Temný Lars Kepler

Všechny zatím vydané knihy Larse Keplera jsou až hrůzostrašné, ale tentokrát si posluchač opravdu nevydechne. Příběh zoufalého muže, příběh zoufalých dívek, příběh Joony Linna, který opravdu nemá mnoho času, aby zabránil dalším únosům a brutálním vraždám. Nečekané rozuzlení bývá autorovou doménou, ale tentokrát ho dovedl k dokonalosti.

Interpretace Pavla Rimského je vynikající, co více dodat.

Netopýr review

26.10.2020 Verified purchase

Výborná audiokniha, výborný Jo Nesbo

Dlouho jsem váhala s touto audioknihou. Převedení textu Jo Nesboa do zvukové podoby jsem si neuměla představit. Nakonec mě přesvědčil interpret Hynek Čermák, když jsem si poslechla ukázku.

A určitě jsem neudělala chybu! Netopýr je příběh plný napětí, posluchač si opravdu nevydechne. Volba Hynka Čermáka byl skvělý tah, jeho jakoby suché kontatování faktů ve spojení s "drsným" hlasem ještě přidává událostem na dramatičnosti.

Všem doporučuji!

Dámy a pánové review

04.10.2020 Verified purchase

Sestry /tedy čarodějky/ v akci!

Další poutavé a vtipné vyprávění o Stařence Oggové a Bábi Zlopočasné nás zavádí do Lancre, které se chystá na královskou svatbu - Magráta bude královnou! Ale než se tak stane /pokud se tak stane/ musejí všechny tři čarodějky napnout veškeré síly a důvtip, aby oddálily blížící se nebezpečí - během letního slunovratu se může stát cokoliv...

Zuzana Slavíková jako interpretka je výborná, její čarodějky /a nejenom ty/ jsou skutečnými a "živými" postavami.

Vřele doporučuji!

Katarze review

24.09.2020 Verified purchase

Nevinné oběti?

V dalším z napínavých a temných příběhu od Yrsy Sigurdadóttir jsme svědky smrti dvou mladých lidí, kteří zdánlivě nevybočují z běžného průměru svých vrstevníků. Huldar s pomocí Freyji odkrývá tragické události, které sahají i do minulosti. Zoufalství vrahů jen podtrhuje to, co bylo spácháno. Konec částečně naznačuje, že na každého jednou dojde...

Huldarovi se opět nepodaří se k Freyje přiblížit, její odtažitost - snad předstíraná - případnému vztahu nenapomáhá.

Civilní interpretace Kláry Cibulkové je vynikající. Nikdy jsem neslyšela hlas Yrsy Sigurdadóttir, ale určitě se Kláře Cibulkové podobá!

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Selfies review

04.09.2020 Verified purchase

Podle mě nejlepší...

Všechny díly oddělení Q mě zaujaly /ano, přiznávám, část Marco jsem vyslechla jen z úcty k autorovi/, ale Selfies se mi zdály nejlepší. Snad množstvím reálných postav, reálných příběhů, které můžeme najít i okolo sebe. Také mě zaujala citlivost, se kterou autor k postavám přistupuje, jen konstatuje, v podstatě nehodnotí jejich činy, nemoralizuje. Jasminu, Anelise nebo Rose můžeme potkat tam, kde bydlíme. Jmenují se jinak, ale svojí povahou, chováním a zoufalstvím, nebo naopak odvahou jsou stejné.

Igor Bareš dokonalý, marně hledám další superlativy pro jeho interpretaci!

Nesmírný review

31.08.2020 Verified purchase

Adler-Olsen opět plný napětí

Oddělení Q se dostává k dalšímu ze starých a nevyřešených případů. Smrt mladé dívky, která se jeví být autonehodou, zavádí Carla a jeho spolupracovníky na úplně jinou cestu. Autor čtenáři-posluchači "podsouvá" osoby, které musejí být evidentně vinny. Ale všechno je jinak a závěr je tak překvapující, že jsem měla pocit, že jsem vůbec nedávala pozor při poslechu. Ale ne, všechno je logicky vysvětleno. Asad opět projeví svoji statečnost, Rose je nedílnou součástí oddělení, ale hlavně, aby se neobjevila její sestra...

Výkon Igora Bareše je skvělý, vždycky už se těším na jeho tajuplný nádech!

Složka 64 review

06.08.2020 Verified purchase

Temná minulost

Další pokračování příběhů oddělení Q zavádí posluchače do strašné minulosti dívky, která souhrou nešťastných událostí, nedostačující výchovy a vlastní naivity prožila hrůzyplný život, než se na ni takzvaně usmálo štěstí v podobě dobrých pěstounů. Její život se vyvíjí dál a proplétá se s velmi vlivnou osobou, kterou ale dívka zná z úplně jiného pohledu. Další peripetie tohoto dílu jsou stejně napínavé a ještě napínavější se zdají být podivné známosti tajemného Asada, o němž toho ani z minulých díků moc nevíme.

Rozuzlení je naprosto překvapivé, tedy aspoň pro mě...

Interpretace Igora Bareše je jako vždy vynikající, jeho schopnost vygradování děje je obdivuhodná.

Zabijáci review

29.07.2020 Verified purchase

Vrazi se stávají oběťmi...

Zabijáci jsou napínavým příběhem o zvrácených činech partičky bohaté mládeže, která ví, že za peníze se dá koupit všechno. Jejich brutalita se obrací proti neznámým lidem, proti jejich známým i proti zvířatům. Jednoho dne ale dojde ke zvratu a už není cesty zpět. Carl s Asadem za významné pomoci Rose postupně rozkrývají celý příběh. Za něj dávám jen čtyři hvězdičky, místy mi připadal nepřehledný a útržkovitý.

Interpretace Igora Bareše je skvostná.

Vlak z Paddingtonu review

28.07.2020 Verified purchase

Slečná Marplová odhalí vše

Slečnu Marplovou sužují zdravotní problémy, a tak už si netroufá objasnit záhadu, o které sugestivně vypráví její přítelkyně Elspeth. Požádá proto mladou, schopnou a inteligentní Lucy, aby jí pomohla při vyřešení vraždy. A mrtvých ještě přibude...

Napínavý příběh ve výborné intepretaci již osvědčené dvojice Jitky Ježkové a Růženy Meruňkové nikoho z milovníků Agathy Christie určitě nezklame.

Konec hry review

14.07.2020 Verified purchase

Wolf je zpátky ve hře!

Wolf se sice vrátil už na konci Loutkaře, ale teprve v tomto dílu opět rozehrává své výborné schopnosti pro odhalování zločinu. Spoustu let starý příběh dvou začínajících policistů končící smrtí jednoho z nich odkrývá zákulisí touhy po moci, po penězích a také touhy po spravedlnosti.

Wolf a Baxterová se tentokrát dostávají do opravdu nečekané role, nejedna posluchačka určitě uroní slzu...

Závěr trilogie je svižný, poutavý a výborná interpretace Martina Stránského a Moniky Žákové k tomu všemu přispívá.

Loutkář review

11.07.2020 Verified purchase

Kdo tahá za nitky?

Druhý příběh Daniela Colea je co do napětí srovnatelný s Hadrovým panákem. Nepředvídatelné zvraty, hrůzné objevy na dvou kontinentech. Velmi zajímavou se mi zdá paralela s vyrovnáním se s životními tragédiemi dvou mužů na opačných stranách zákona.

Zpočátku jsem si nemohla zvyknout na interpretaci Moniky Žákové, protože Emily Baxterovou jsem si v duchu po prvním dílu představovala jinak, ale nakonec musím říct, že jsem s ní spokojená.

Hadrový panák review

06.07.2020 Verified purchase

Sympaťák Wolf

Hadrový panák je strhující příběh s propracovanými zápletkami. Hned od začátku nenechává posluchače vydechnout, překvapuje ho dalšími a dalšími zjištěními, která ne vždy vedou správnou cestou. Rozuzlení se zdá být nepochopitelné a zároveň šokující. Jak Wolf, tak i jeho kolegyně Baxterová jsou postavami, jejichž osobnímu životu lze uvěřit, což ještě znásobuje sled událostí.

Interpretace Martina Stránského je dokonalá, jeho medově drsný hlas je tak krásný...

Dokonalé ticho review

01.07.2020 Verified purchase

Dokonalá hrůza podle Helen Fieldsové

Další pokračování případů, které řeší Luc a Ava, mají vše, co správný kriminální příběh potřebuje. Autorka ani v tomto dílu neslevuje ze svého dokonalého líčení napětí, hrůzy a nepředvídatelného závěru. Prostředí utajovaných komunit ještě zvyšuje celkový dojem. Jak už bylo v minulém titulu naznačeno, seržant Livelly /omlouvám se, pokud jsem jméno nezapsala správně/se nejen stává přátelštějším, ale tentokrát dokonce překvapí ve všech směrech! Kdyby to bylo možné, asi bych ubrala čtvrt nebo půl bodu za příběh: napadání bezdomovců už použil jeden známý švédský autor ve svých posledních dvou knihách.

Interpretace Jana Šťastného je vynikající, co k tomu dále říci...

Dokonalá smrt review

20.06.2020 Verified purchase

Soucit s dokonalou smrtí

Třetí titul z pera Helen Fieldsové řeší dva v podstatě odlišné případy: sebevraždu šéfinspektora a obtížně vysledovatelná úmrtí, která se nezdají být zaviněna další osobou. Ava a Luc se snaží dobrat řešení někdy i poněkud nezákonným způsobem. Ale když se viníkova nesporná inteligence spojí s traumaty z dětství, dochází k dokonale bestiálním činům.

Asi bych v hodnocení příběhu ubrala půl bodu, což nelze. Zdá se mi, že vyhrocené situace jsou poněkud nepřehledné.

Interpretace Jana Šťastného je jako vždy výborná.

Už se těším na další díl!

Dokonalá kořist review

15.06.2020 Verified purchase

Edinburghem se potuluje šílenec

Brutální vražda mladého muže v davu je vzápětí vystřídána dalšími vraždami bezúhonných občanů. Nikde žádní svědci, nikde žádná vodítka, jen hrůzné nálezy se stupňují ve své šílenosti. Luc Callanach se již cítí ve Skotsku jako doma a společně s Avou Turnerovou se pouští do pátrání, které v podstatě v ničemu nevede. Ale jednou se vrah, vrazi nebo zosnovatel stejně prozradí...

Můžeme také sledovat osobní příběhy vyšetřovatelů: zásnubní prsten nemusí nic znamenat, očekávaná radost se může zhatit, ale seržant Lively začíná být poměrně citlivým a vtipným mužem!

Jan Šťastný pojímá interpretaci dle mého soudu s větším nasazením a porozuměním než v prvním dílu, ale to může být jen můj pocit. Je výborný!

X způsobů smrti review

08.06.2020 Verified purchase

Stefan Ahnhem nás nenechá ani vydechnout!

Skvělé pokračování, respektive rozuzlení příběhů z knihy Motiv X je dalším vynikajícím dílem autora. Byť v Motivu X je leccos naznačeno, až nyní se dočkáme skutečné pravdy, toho, jak se vše vyřešilo. Opravdu si posluchač ani na chvíli neoddychne, akce stihá další akci, všichni hrdinové i nehrdinové jsou pořád v pohybu. Jen jsem byla trochu rozpolcena, že hlavní "záporák" nedošel spravedlivého trestu, ale tak to v životě bývá.

Ahnhem si u některým postav nechává otevřená zadní vrátka, tak třeba ještě uvidíme...

Pavel Soukup jako vždy vynikající, přistihla jsem se, že podle jeho oznamování kapitol se snažím soudit, co bude dál.

Zpětný ráz review

06.05.2020 Verified purchase

Kázat vodu a pít víno - nebo naopak?

Enzo Macleod se ponořil do dalšího z dlouhodobě nevyřešitelných případů, do kterého se při sázce se svým přítelem - nepřítelem odhodlal. Tentokrát se jedná o velmi prestižní prostředí udělování michelinských hvězd, kdo by o takovou poctu chtěl přijít? Záhadná smrt jednoho z nejprestižnějších francouzských kuchařů nás zavádí do propletence osobních vztahů, skrytých nepřátelství, nevyslovených záští a samozřejmě otázky velkých peněz a dědictví.

Enzo ani tentokrát nezůstane stranou milostných dobrodružství, ale ve svém věku už si uvědomuje, co je v životě důležité...

David Matásek je jako interpret vynikající, jen se lze těšit, že Peter May na svoji další knihu nás nenechá čekat dlouho.

Motiv X review

21.04.2020 Verified purchase

Stefane Ahnheme, cos nám to udělal?

Všechny příběhy Stefana Ahnema jsou velmi napínavé. Postavy se vyvíjejí postupně, můžeme sledovat životní příběhy vyšetřovatelů, obětí i vrahů. A tak už v minulé audioknize jsme nahlédli do záhadné sebevraždy Fabianova kolegy, stejně jako do podivné hry kohosi s kostkami a osudy lidí. Motiv X je dle mého soudu nejpropracovanější autorovou knihou, většina zápletek je rozuzlena, ale ty hlavní ne! Prostě najednou je konec a nám nezbývá, než s toužebným očekáváním čekat na další pokračování...

Pavel Soukup je jako vždy vynikající, marně se snažím vymyslet ještě lepší hodnocení jeho dokonalé intepretace.

Sekáč review

13.04.2020 Verified purchase

Smrť - hrdina, Vilík Klika - dobrák

Všechno je najednou úplně jinak. Staletími prověřené zákonitosti se bortí a nemohou s nimi nic počít ani věhlasní mágové. Možná nějaká žena "z lidu" by mohla něco zvládnout... Příběh především k zamyšlení, ale hlavně plný komických situací a tradičního humoru Terryho Pratchetta. Snad vše dopadne dobře a vozíky ze supermarketů už nás nebudou obtěžovat.

Stran interpreta se musím přiznat - jakmile jsem uviděla další audioknihu Terryho Pratchetta, objednala jsem ji v domnění, že interpretem je opět Jan Zadražil. Mea culpa - Jana Vondráčka si velice vážím a dobře znám jeho role v Divadle v Dlouhé, ale v počátku jsem byla poněkud "ostražitá". Vůbec k tomu nebyl důvod! Jan Vondráček je skvělým interpretem a Sekáč jeho projevu skvěle sedí.

Dobrá znamení review

08.04.2020 Verified purchase

Hluboce lidský příběh s ďábly a anděly

Knihu jsem neznala a musím přiznat, ani o ní nikdy neslyšela. Ale Terryho Pratchetta a jeho Zeměplochu miluji. Tak jsem šla "do rizika", zakoupila Dobrá znamení a musím říct, že jsem nelitovala ani na okamžik.

Jemný a intelektuální humor v každé situaci, postavy, které se v mnohém podobají lidem okolo nás a které mají tak zvláštní osudy, že je litujeme, ale vlastně jim fandíme, to vše najdeme v Dobrých znameních. Několik kapitol před závěrem jsem se začala obávat, aby konec nevyzněl příliš pateticky - ale ne, oba autoři z něj vybruslili vtipně a s nadhledem.

Interpretace Jana Zadražila je vynikající jako vždy, tentokrát snad ještě více rozehrál kouzlo svého hlasu.

Devátý hrob review

30.03.2020 Verified purchase

Nenaplněná láska až za hrob

Stefan Ahnhem mistrovsky rozehrává dvě linie vyšetřování, stockholmskou a kodaňskou. Mezi nimi se ještě odehrává temný příběh nenaplněné lásky...

Tentokrát nám autor dává více nahlédnout do soukromí Fabiana i Dunjy, a ani tady se nejedná o příjemná zjištění. I další Fabianova kolegyně Malin se ocitá v ohrožení.

Celé vyšetřování je provázeno spoustou omylů, nejasných tvrzení, zastíráním a zatajováním důkazů. Vše se vyřeší, ale za jakou cenu? Bude ještě Fabian tím, kým byl před tímto případem? Jak se změní jeho život?

Interpretace Pavla Soukupa je jako vždy vynikající, k tomu není co dodat.

Jeden mrtvý navíc review

18.03.2020 Verified purchase

Kdo je viník? Kdo je spravedlivý?

Otec Cadfael dostává narychlo nového pomocníka, který je pracovitý, pečlivý a bezděky vtáhne Cadfaela do další záhady, jak říká název audioknihy, najednou se objevuje jeden mrtvý navíc. Nikdo neví, kdo to je, ale vývojem děje, logickými úvahami otce Cadfaela a jeho výborným předvídáním budoucích událostí je vrah dopaden. Ale nic není tak, jak se jevilo...

Autorka Ellis Peters jako by už při psaní svých knih slyšela interpretaci Pavla Soukupa...

Osmnáct pod nulou review

14.03.2020 Verified purchase

Zločiny, které neznají mezí

Audiokniha Osmnáct pod nulou je dalším skvělých dílem Stefana Ahnhema. Posluchač je vtažen do dvou prolínajících se případů neskutečné brutality. Nepředstavitelná propracovanost plánů vrahů na straně jedné kontrastuje s impulzivními a bestiálními činy druhého případu. Posluchač si ani na chvíli nevydechne!

Pavel Soukup je vynikající, ale to všichni víme. Přistihla jsem se, že dávám přednost těm audioknihám, kde on je interpretem.

A tak jenom pod čarou - i když v závěru je mi opravdu líto Riskovy dcery - obě jeho děti by potřebovaly trochu razantnější výchovu!

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Černá díra review

23.02.2020 Verified purchase

Kdo zavírá oči před zlem?

Huldar nedostává žádné zvlášť zajímavé případy, tedy v podstatě žádné. Touží po setkání s Freyjou. Freyja po setkání s ním vůbec netouží, ale ani ona se nedostává k závažnějším případům. Zpočátku bezvýznamné ověřování mnoho let starého dopisu je svede dohromady. A najednou se začíná odkrývat náročný propletenec odporné záležitosti, kdy i ti nejzodpovědnější "neviděli a neslyšeli" ke svému vlastnímu prospěchu. Posluchač je až do konce svědkem nečekaných zvratů a strašných odhalení.

Klára Cibulková je vynikající, její interpretace ještě podtrhuje temnost celého příběhu.

Oběť 2117 review

10.02.2020 Verified purchase

Všechno může být jinak, než se zdá

S prakticky všemi protagonisty příběhu se znám již z předcházejících příběhu Oddělení Q. Tato audiokniha je ovšem odlišná. Zavádí posluchače i mimo obvyklá místa, na která je zvyklý. Velmi osobní odhalení příběhu Asada, další dějové zápletky na jiných místech nenechají posluchače v klidu. Některá místa jsem si dokonce vracela zpět, protože se akce rozběhla tak neočekávaně, že jsem se domnívala, že neposlouchám pozorně.

Ovšem závěr překvapí bezesporu. Všechno se vyřeší, ale nic není tak, jak se zprvu zdálo...

Interpretace Igora Bareše je jako vždy vynikající, víc nelze dodat.

Oběť bez tváře review

06.01.2020 Verified purchase

Může být něco horšího než tvrdá šikana?

Fabien Risk řeší svoji rodinnou krizi a zároveň se těší na zaslouženou dovolenou. Tu se najednou objeví fotografie, na níž se objevuje i on...

Mnoho let vrah spřádá nitky, aby se pomstil svým spolužákům. Připravuje falešné stopy, bez ustání pozoruje své budoucí oběti a volí heslo Každému, co jeho jest. Fabian Risk se pouští do svého vlastního vyšetřování, které sice přinese výsledky, ale bohužel za velkou cenu i pro něho samotného.

Nad koupí této audioknihy jsem trochu váhala, byť Stefan Ahnhem je vynikající vypravěč, ale intepretace Pavla Soukupa mě přesvědčila - a opět jsem se nezklamala. Fenomenální výkon!

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Maigretova trpělivost review

23.12.2019 Verified purchase

Maigretova paměť

Komisař Maigret se už po léta snaží zjistit, jaké pochybné obchody dělá jeho "známý" z podsvětí Manuel. Zároveň se zabývá sérií loupeží v klenotnictví, která neukazují na nikoho z pařížských známých firem, zvláště ne po tom, kdy je Manuel zavražděn.

Pátrání přivádí Maigreta do domu, kde rozplétá zvláštní osudy nájemníků, z nichž mnohé sahají až do 2. světové války, a mají dosah až do dnešních dnů.

Rozuzlení příběhu je překvapivé, Maigret po minulé zradě stojí zase pevně ve své pozici.

Jan Vlasák je výborný, díky fotografii na každé audioknize ho zařazuji v duchu po bok Jeana Gabina a Rowana Atkinsona.

Nohy z jílu review

16.12.2019 Verified purchase

SKANDÁL V ANKH MORPORKU! Kdo chce zabít lorda Vetinariho?

Sir Samuel Elánius bravurně zvládá nástrahy manželství i abstinence. Kdo mu ale klade nástrahy v podobě otravy lorda Vetinariho a podivných sebevražd golemů? Kdo bude novým nástupcem ankh-morporského tyrana? Nejvyšší z nejvyšších mají jasnou myšlenku: musí to být někdo, kým bude lze manipulovat a zároveň bude mít vznešený původ, což určitě Elánius není.

Intepretace Jana Zadražila je jako v předchozích dílech vynikající. Posluchač si "procvičí" různá nářečí, rozpozná jednotlivé postavy, no prostě si "pošmákne".

A k té troše napětí se určitě neubrání pobavení a úsměvu...

Smrtící bílá review

05.12.2019 Verified purchase

Další vynikající Strike

Nový román Roberta Gailbraitha čtenáře zavádí do různých prostředí - od těch nejubožejších až po místa nejvyšší politiky. Několik dějových linií se propojuje a vytváří náročné a hlavně nečekané situace, se kterými si někdy ani Cormoran neví rady. Robin se také dostává na tenký led, v některých případech si přímo hraje s ohněm.

Text románu je napínavý, interpretace Pavla Rimského výborná.

Autor/autorka nás nenechá vydechnout. Osobní příběhy Cormorana a Robin jsou jakousi nadstavbou, bez které bychom se ovšem neobešli. Robinino manželství..., no prostě poslechněte si Smrtící bílou!

Maigret se brání review

28.11.2019 Verified purchase

Že by došlo i na komisaře Maigreta?

Po nezávazném rozhovoru s doktorem Pardonem si komisař Maigret začíná uvědomovat, že už není nejmladší a že odchod do penze se blíží. A najednou jakoby se okolnosti nebo vylhané a vykonstruované výpovědi proti komisaři spikly. Ocitá se v pozici, kterou znali jen ti, které vždycky pronásledoval. To by ale nebyl komisař Maigret, aby se nezačal bránit a svými proslulými metodami se nesnažil celé záležitosti přijít na kloub. Lehká práce to nebude, ale přesto má vše jednu výhodu - konečně se paní Maigretová dostane se svým manželem na večeři do luxusní restaurace!

Interpretace Jana Vlasáka je jako vždy vynikající, vtahuje posluchače do děje a nenechává ho vydechnout.

Vřele tento nevšední příběh doporučuji!

Soumrak dne review

12.11.2019 Verified purchase

Promarněný život?

Soumrak dne je silným příběhem mnoha postav. Kdo promarnil svůj život? Majordomus Stevens? Jeho lord? Nad tím se autor zamýšlí a snaží se v souvislostech s historickými událostmi, důstojností, slušností a každodenním životem najít odpověď, která není vůbec jednoduchá.

Vlastně všechny postavy prožily bohatý a smysluplný život, i když v kontextu dějin se to může zdát diskutabilní.

Interpretace Jana Vlasáka je skvostná, jemné nuance jeho projevu jen zvyšují celkový dojem z audioknihy.

Zapomenutá vražda review

08.09.2019 Verified purchase

Stará zlatá Anglie slečny Marplové

Příběh Zapomenutá vražda je laskavým pohlazením po duši, ostatně jako většina knih o slečně Marplové. Tajemné vzpomínky, stejně jako záhadná úmrtí jsou po mnohých peripetiích logicky vysvětleny, "zlí a hamižní" jsou po zásluze potrestáni, "hodným" se dostane šťastného konce. Jako vždy slečna Marplová vidí dál než policie, má totiž svoje mnohaleté zkušenosti! Charakterizace postav jednotlivými interprety je výborná, přímo nás vtahuje do děje. I když jsem Zapomenutou vraždu četla několikrát, do hlasu Gwendy, slečny Marplové i dalších jsem se vcítila okamžitě!

Deset malých černoušků review

11.08.2019 Verified purchase

Dva skvosty v jednom - v jedné audioknize

Detektivní příběh Deset malých černoušků se dočkal mnoha provedení, vesměs výborné kvality. Proplétání osudů a myšlenek jednotlivých hostů na Černochově ostrově nenechá posluchače ani na chvíli v klidu, argumentace a vývody ohledně možného pachatele jsou přesvědčivé, a o to nepředvídatelný je závěr. Agatha Christie je jako autorka zárukou nejvyšší kvality. Atmosféra celého příběhu je podtržena vynikající intepretací Vladimíra Čecha, jeho medový hlas je skutečným skvostem této audioknihy.

Ve službách zla review

09.08.2019 Verified purchase

Napětí až do úplného závěru

Předcházející audioknihy s Cormoranem Strikem jsou napínavé a dechberoucí, ale Ve službách zla se mi líbila nejvíce. Pavel Rímský svojí interpretací /není snadné navazovat na vynikajícího Petra Olivu/ podal výborný výkon a velmi citlivé téma, které je námětem tohoto příběhu, podal s emocemi, ale bez přehnaného vlichocování se posluchači.

Poněkud nešťastné mi přišlo zařazení hudebních předělů, které měly být asi původně doplněním anglických textů písní, které jsou součástí knihy, tudíž autor/autorka zřejmě trvá na jejich zařazení i do audioknih.

I když jsem svůj příspěvek nazvala Napětí až do úplného závěru, přece jen druhá dějová linie nebyla úplně dořešena! Tak snad se dozvíme více v dalším případu Cormorana a Robin.

DNA review

19.07.2019 Verified purchase

Temné stránky lidské duše

Všechny knihy islandské spisovatelky Yrsy Sigurðardóttir jsou hlubokým pohledem do lidské duše. Určitě nevyhovují každému, náměty jsou příliš niterné, odstrašující. Ve výborné interpretaci Kláry Cibulkové jsou obsaženy všechny náznaky toho, co člověk může v zoufalství, v dlouhodobém stresu či ponížení udělat. Náznaky toho, na co se běžný člověk ani neodváží pomyslet. Rozuzlení audioknihy je šokující a nepředvídatelné, epilog ale dává posluchači jakousi naději na to, že nevinným se dostane utěšení. Mým jediným problémem bylo, že se mi pletla jména, ach jo, ale to bude asi nepozorností...

Určitě audioknihu doporučuji každému milovníkovi náročných severských detektivek - nebudete zklamáni!

Clona review

16.07.2019 Verified purchase

Náročný případ Mii a Holgera

Třetí knihu Samuela Bjorka jsem přečetla hned, když vyšla. Proto jsem byla velmi zvědavá na její ztvárnění v audioknize. A skutečně jsem nebyla v žádném případě zklamaná. Příběh udržuje posluchače v neustálém napětí, nečekané obraty v ději, které posluchač opravdu nemůže předvídat, jej provázejí až do konce. Rozuzlení celého případu je tak překvapivé, jak bývá u Bjorka zvykem. K to mu všemu přispívá i výborná intepretace Petry Špalkové, její charakteristika postav je obdivuhodná. A proč jsou mi Mia i Holger tak sympatičtí? Jsou to lidé z masa a kostí, mají své starosti, obavy, problémy a někdy snad i radosti!

Muži ve zbrani review

07.07.2019 Verified purchase

Kapitán Elanius opět na scéně

Městská hlídka se rozšířila. Každý nový člen/ka svým osobitým způsobem přispívá k řešení úkolů, problémů a hlavně tajemných zločinů, které ohrožují celé město. A jak se zdá, ohrožují i jednotlivé cechy - nebo se cechy ohrožují navzájem?

Terry Pratchett nikdy nezklame, ale já bych chtěla především vyzdvihnout opravdový koncert interpretace Jana Zadražila. Jednotlivé postavy zřetelně odlišuje, takže uslyšíte většinu nářečí, mluvu typickou pro různé skupiny obyvatelstva, nadřazený, případně ponížený tón - to dle situace.

Muže ve zbrani prostě musíte slyšet!

Závěrem ještě otázka: jak to dopadne se svatbou?

Zázrak svaté Winifredy review

23.05.2019 Verified purchase

Mnich mnoha tváří

Když jsem si koupila tuto audioknihu, neznala jsem ani autorku, ani postavu bratra Cadfaela. Důvodem mého zájmu byl podmanivý hlas Pavla Soukupa, jehož interpretace mě nikdy nezklamala.

O to větší potěšení - Pavel Soukup je opět vynikající - jsem měla, když jsem se ponořila do středověkého prostředí s mnoha zajímavými historickými souvislostmi. Bratr Cadfael už prožil ledacos, má pochopení pro lidské slabosti, pro lidské hříchy - prostě zná svět. A protože se historie stále opakuje, hříchy a nedostatky jeho současníků také, může bratr Cadfael s nadhledem poradit či dokonce vyřešit záhadu. Nebo snad zázrak?

Maigret na dovolené review

16.05.2019 Verified purchase

Komisař Maigret má dovolenou podle svých představ

Když jsem si objednávala první audioknihu s Maigretem v interpretaci Jana Vlasáka, trochu jsem váhala. Přece jenom hlas Rudolfa Hrušínského byl nepřekonatelný. Teď už vím, že i Jana Vlasák je nepřekonatelný!

Příběh Maigret na dovolené je strhujícím příběhem s mnoha zápletkami, které už už vypadají, že se vyjasní, ale jak tomu v dobrých detektivkách bývá, všechno je jinak. Letní atmosféra přímořského městečka přímo dýchá z vyprávění Jana Vlasáka, jednotlivé postavy jsou čtenáři výborně přiblíženy. Jen ta chudinka paní Maigretová...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Stráže! Stráže! review

06.05.2019 Verified purchase

Samuel Elánius - neohrožený velitel Městské hlídky

Terry Pratchett oslovil mnoho čtenářů fantasy. Ale mojí "srdcovkou" - ve smyslu, který je používán na jedné nejmenované rozhlasové stanici, je /samozřejmě mimo Smrtě/ Velitel Elánius. Je to Muž s velkým M, neohrožený, statečný, ale čtenáři je také blízký svými nedostatky - ostatně kdo někdy nechybuje. Audiokniha Stráže! Stráže! mě okouzlila hned při prvním poslechu. Knihu jsem znala, ale interpreta Jana Zadražila jsem slyšela poprvé. Dle mého soudu přesně vystihnul nejen dějovou linii, ale především jednotlivé postavy. Desátník Noby je vždy připraven utéct od problémů, seržant Tračník se snaží Elánia usměrňovat, ale hlavně Karotka - jak Jan Zadražil představil Karotku! Je to ten pravý "kladný hrdina", který nesmí chybět v žádném příběhu!

Interpretace Jana Zadražila je skutečně skvostná. Audioknihu Stráže! Stráže! poslouchám vždy, když si chci zlepšit náladu.

A jako v každém hodnocení bych měla uvést nějaký zápor. Jediný, který mě napadá, je, že další audioknihu s velitelem Elániem, Městskou hlídkou a Janem Zadražilem Audiolibrix nenabízí. Snad se to brzy změní...