User suari's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Ze světa lesních samot review

06.02.2021 Verified purchase

Klasika pre milovnikov prírody

Napriek časovému odstupu vo mne tento klasický román prebudil snenie o romantickom živote, niekde uprostred hôr a peknej prírody. Avšak samota je tu vykreslená aj vo svojom negatívnom svetle. Domáci obyvateľia sa s drsný m prostredím vedia vysporiadať inak, ako "prišelci". Gro knihy tvoria pre mňa osobne opisy prírody a živlov, ktoré sú krátke, ale prenesú človeka do hustých lesov. Ľudské osudy sú zaujímave tým, že príblížia človeku myslenie bežných ľudí 19. storočia. Niekomu ale táto romantická kniha nemusí sadnúť, ak ich takáto prírodná tématika nazaujíma.

Faktomluva review

26.12.2020 Verified purchase

Toto by sa malo učiť na školách

Tieto štatistiky naozaj otvárajú oči a pomáhajú si uvedomiť reálnu situáciu na svete, oproti obrazu, ktorý nám sprostredkúvajú médiá a sociálne siete. Takisto kniha obsahuje návod na objektívne sa zamyslnenie nad pravdivosťou informácií, ktoré prijímame. Jediné, čo mi trochu vadí, je "americky bomabastický" štýl podania, ale sú knihy z tejto kategórie, kde je to aj horšie. Kópiu knihy som zakúpil aj rodičom, ktorý ma napriek svojmu vzdelaniu raz prekvapili názorom, že "afričania nás vyženú z domova kolbúkmi, lebo máme nízku natalitu". Táto kniha vám okrem iného ukáže, prečo tomu tak s veľmi veľkou pravdepodobnosťou nebude.

Thinking Practical

40 dní pěšky do Jeruzaléma review

26.12.2020 Verified purchase

Dobrá kniha, ale jeho ďalšie cestopisy mám radšej

Začal som Ziburovými neskoršími cestopismi, takže napriek tomu, že je to dobrá knha, som sa pri nej nudil trochu viacej ako pri jeho dalších knihách - mám pocit, že sa stále zlepšuje a toto bola jedna z jeho prvých ciest.

Nikdy nedělej kompromis review

26.12.2020 Verified purchase

Táto kniha mi priblížila smer rozmýšlania o medziľudských vzťahoch, ktorý som si predtým vôbec neuvedomoval

Ako človek mám pomerne submisívnu povahu. Vyjednávať je pre mňa tažké a častokrát sa preto radšej konfliktu vyhýbam, ako mu ísť napred. Táto kniha mi však priblížila iný pohľad na túto problematiku medziľudských vzťahov a motivovala ma trošku viacej sa v tomto ohľade snažiť vystúpiť so svojeje komfortnej zóny - vyjednávanie nie je len o vašom štastí, ale často aj o štastí druhej strany. Narozdiel od autora si stále myslím, že kompromis je v istých situáciách správne riešenie. Vďaka knihe som si ale uvedomil, že môže často viesť k situácii, že obidve strany sú neštastné. A vtedy naozaj niektorá zo strán musí zobrať zodpovednosť do svojich rúk a presvedčiť tú druhú o svojej pravde. Autor sa na to ako profesionálny vyjednávač s teroristami pozerá z trochu extrémneho uhla - on nemôže "prehrať", stálo by to ľudské životy - ale tento uhol pohľadu je užitočný aj v každodennom živote. Týždeň po prečitaní som bol schopný vedomím použitím techník z knihy zajednať STK pre auto na druhý deň, napriek tomu, že mi všetci naokolo tvrdili(vrátane daného STK technika), že čakacia doba je 2 až 3 mesiace. Nejdem ani spomínať, koľkokrát mi to už pomohlo aj vo vzťahu s frajerkou :-)

Relationships Practical Life Happinness

Na ostřích čepelí II. review

26.12.2020 Verified purchase

Priemerné pokračovanie prvej časti

Pokračovanie románu splní očakávania a uzavrie príbeh, ale z môjho pohľadu neprináša nič nové. Neberte ma v zlom - je to stále dobrá oddychová akčná zábava, kde Koniáš, a.k.a "John Wick" prekonáva všetky prekážky a niekedy aj sám seba. Postupne ma to ale niekey v strede až začalo nudiť.

Epic

Soudné sestry Rating

03.11.2019 Verified purchase

Pán věže Rating

03.11.2019 Verified purchase

Píseň krve Rating

03.11.2019 Verified purchase

Na ostřích čepelí I. review

03.11.2019 Verified purchase

Neutíchajúca akcia

Kniha vtiahne do deja a už nepustí - Koniáš bol pre mňa taký John Wick fantasy literatúry. Je až neuvertieľné, čo všetko si vytrpí...a čo všetko dokáže prekonať. Ako hovorí moja frajerka "to hádam nie je možné, toľko neštastia na jedného človeka" :-). Odporúčam každému milovníkovi akcie a šermiarskych súbojov, už menej asi kniha zaujme ľudí, ktorý hľadajú vo fantasy literatúre aj niečo iné - je to hlavne o akcii. Premisa prípravy karávany civilistov je zaujímavá, pripomínala mi trochu príbehy z divokého západu.

Ptáci našich měst a vesnic Rating

16.08.2018 Verified purchase

Sál smrti review

26.04.2018 Verified purchase

Trochu morbídna, depresívna, ale dobrá detektívka

Kniha na štýl klasických detektívnych seriálov z TV, zasadená v menej tradičnom prostredí modernej Číny. Dej je okrem detailných popisov hromadných policajných pitiev popretkávaný často tragickými životnými príbehmi hlavných postáv (single patologička, ktorá veľmi nevychádza zo svojou rodinou doma, ovdovený policajt, atď.). Stret východnej a západnej kultúry je tu vykreslený práve cez interakciu ázijských vyšetrovateľov a zahraničnej patologičky. Depresívne dielo s rýchlejším spádom až ku koncu ale vďaka netradičnému prostrediu zaujme už od prvej strany.

Rozhlasová historie 1923-2013 review

06.03.2018 Verified purchase

Autentický prierez našou mladou históriou

Rozhlasové nahrávky nám cez veľké historické okamihy ale aj maličksti každodenného života nefalšovane priblížia nie až tak dávnu dobu, ktorá bola úplne iná a zároveň podobná ako tá dnešná. Niektoré nahrávky ma zaujali a niektoré nie, ale celkovo ma to dokopy donútilo premýšľať o tom, kde sme boli, kde sme a kam smerujeme (ako ľudstvo, ako národ, ako jedinec). Odporúčam pre každého, kto má chuť sa vcítiť a trochu pochopiť dobu našich prarodičov, starých rodičov, alebo rodičov.

Šlabikár Finančnej Gramotnosti review

06.03.2018 Verified purchase

V správnom čase na správnom mieste

Myšlienky ohľadom finančnej nezávislosti sú v tejto knihe priame a jednoduché. Mnoho ľudí podľa nich určite koná samo od seba - ja ale taký nie som, potrebujem v tejto oblasti častokrát rázne usmerniť. Kniha mi v mojej aktálnej životnej situácii a "mindsete" naozaj sadla (slobodný, ešte stále relatívne mladý chlap, pre ktorého peniaze nie sú všetko, ale vie že ich treba). Žiadne ekonomické poučky - hovorí sa tu o základných konceptoch, ako žit dobre v kapitalizme. Odporúčam všetkými piatimi pre ľudí s podobným problémom ako ja, mladému finančníkovi ale kniha asi veľa nedá. Škoda že som si to neprečital ešte pár rokov skôr.

Vražda v Orient expresu review

06.03.2018 Verified purchase

Nudná klasika

Asi som už rozmaznaný modernými severeskými detektívkami, ale dej v tejto knihe sa vliekol ako ten zastavený vlak a napriek charizme pána detektíva mi sledovať spôsob jeho vyšetrovania prišlo skrátka neuveriteľne nudné. Najviac ma zaujali drobnosti vykreslujúce historické prostredie, v ktorom sa dej odohráva...za týmto účelom si ale detektívku nekupujem.

Motivace review

21.02.2018

Argumenty nedávajú zmysel

Prečítal som už viacero kníh na podobnú tému a musím konštatovať, že som sa pri počúvaní (premohol som sa dokončiť 1/4) cítil ako pri rozhovore so zlým politikom - argumenty a prirovnania z rôznych vedných odborov jednoducho nedávali zmysel a niekedy dokonca neboli ani pravdivé! Základná myšlienka dobrá, interpretácia slušná, aj keď sú v audioknihe konce niektorých kapitol odseknuté. Na trhu je kopec kvalitnejšej literatúry na túto tému, prečo strácať drahocenný čas s touto knihou?

Dalajlamova kočka a síla meditace review

11.01.2018 Verified purchase

Ďalšie pokračovanie série, kt. si drží rovnaký štandard

Další diel série, v ktorom sa hlavná postava - "Jeho svatost kočka" - prístupnou formou oboznamuje s myšlienkami budhizmu. Tretia kniha sa sústreduje na výhody a spôsob meditovania v každodennom živote. Problematika je znovu načrtnutá jednoducho a miestami naivne, ale ako oddychové počúvanie je to fajn - vyčarí počas dňa príjemný pocit a úsmev na tvári.

Setkání s Rámou review

30.10.2017 Verified purchase

Klasika svetovej sci-fi

Klasické dielo svetovej sci-fi sa počúvalo príjemne. Počas celého príbehu ma sprevádzal pocit ala "vesmírna odysea". Kto číta Clarka nečaká žiadnu napumpovanú akciu, ale kvázi realistický pohľad na to, ako by podobná situácia v skutočnosti mohla vyzerať. Interpretácia a zvukové efekty na výbornú.

Metro 2033 review

20.10.2017 Verified purchase

Post-apokalyptická sureálna jazda

Hororová atmosféra a gore prvky, zmiešané s melancholickou ruskou povahou v postapokalystickom prostredí stiesneného metra, po zuby vyzbrojeného kalšnikovmi - to nemôže byť zlé. Za prepodkladu, že máte podobný žáner radi. Humor tu nehľadajte. Prekvapil ma však až sureálny dej, na ktorý síce autor v poslednej kapitole dáva logickú odpoveď, ale pre mňa už neskoro. Viem si predstaviť, že veľa ľudí neuveriteľný sled náhod, ktorý sa dejú Arťomovi na jeho ceste, unáví. Keď to však človek zoberie ako alegorickú cestu vlakom cez stanice reprezentujúce to najhrošie aj najlepšie z histórie ľudského rodu, túto jazdu metrom si užije. Interpretácia a hudobný doprovod na jedna z hviezdičkou.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dalajlamova kočka a umění příst review

10.10.2017 Verified purchase

Priemerné pokračovanie prvého dielu

Pokračovanie prvého dielu série, ktorý podobne prístupnou formou predkladá ďalšie (zložitejšie) myšlienky budhizmu. Kniha mala pre mňa na rozdiel do prvého dielu slabši rozbeh, ale v konečnom dôsledku to dávalo zmysel. Spôsob podania je niekedy až naivný/rozrávkový, ale ako oddychové počúvanie je to fajn. Zrejme si zakúpim aj tretí diel.

1001 myšlenek: část Filozofie Rating

05.09.2017 Verified purchase

Pěšky mezi buddhisty a komunisty review

26.05.2017 Verified purchase

Žasol som, aj som sa zasmial, aj si zanadával

Cestovanie po Nepále a Číne z "prvej nohy". Pešo autor zažíva cudzie prostredie autenticky cez pľuzgiere na nochách a srdcia obyčajných ľudí, ktorých stretáva na ceste. Niektorí pomôžu, niektorí sa v knihe zvečnia inak. Na autorov svojský prístup k cestovaniu/humoru/riešeniu problémov som si chvíľu musel zvykať, ale potom, čo som sa stotožnil so spoločnými myšlienkami a rezignoval na jeho "rošťárny" sa to počúvalo samo. Zibura to berie s nadhľadom a priblíži tieto exotické krajiny cez denno-denné zážitky a jednoduché cestovateľské pozorovanie viacej ako formalizovaný a faktami nabitý výklad. Klobúk dole, že sa na to takýmto spôsobom podujal. Žasol som, aj som sa zasmial, aj si zanadával a vďaka krátkemu ale trefnému záveru, v ktorom sa dobre zamýšla nad cestovaním a vzťahu k domovine, dávam 5 hviezdičiek. Aj keď by mi v obývačke v spacakú asi liezol na nervy...keby sa zdržal viacej ako dva dni.

S Bohem v Rusku review

10.04.2017 Verified purchase

Život obvineného vo vojnovom/povojnovom Rusku

Prerozprávanie skutočného životného príbehu jezuitského kňaza, ktorý bol počas 2. svetovej vojny uväznený v Rusku, obvinený so špionáže, a následne poslaný na 15 rokov do Sibírskych gulagov. Silný životopis, ktorý detailnými opismi zachytáva pomery vtedajšej sovietskej byrokracie, praktiky tajnej polície a život v rôznych pracovných táboroch na Sibíri z "prvej ruky". Kniha hovorí aj o životnej ceste kňaza pred príchodom do Ruska a o pretĺkaní sa životom v Rusku po prepustení z gulagov. Ide skôr o vymenuvávanie praktických zážitkov a faktov, ktoré miestami pôsobí až ako príbeh z románu, ako o popis spirituálnej cesty. Miestami ma práve preto kniha veľmi zaujala, miestami som mal ale preto pocit, že tu chýbali pasáže z vnútorného sveta p. Ciszeka (ktoré zrejme rozoberá vo svojej druhej knihe). Kniha vo mne zanechala odkaz o nezlomnosti ľudského ducha a uvedomenie, v akých úžasných a prosperujúcich časoch máme aktuálne v strede Európy môžnosť žit.

Štyri dohody review

05.02.2017 Verified purchase

jodnohubku na zamyslenie odporucam

zaujímavý a stručný návod na osobnostný rozvoj vo forme len 4-och pravidiel (údajne pôvodom od Toltékov). Obsah pravidiel sa mi páči, forma podania bola na môj vkus až priveľmi spirituálna/nábožná. Odporúčam však určite ako ďaľší zaujímavý pohľad na problematiku osobnostného rozvoja, pravidlá aspoň chvíľu vyskúšam používať :)

1984 Rating

03.02.2017 Verified purchase

Sila prítomného okamihu Rating

03.02.2017 Verified purchase

Zbraně vlivu Rating

03.02.2017 Verified purchase

Génius v nás Rating

03.02.2017 Verified purchase

Brisingr Rating

03.02.2017 Verified purchase

Eldest Rating

03.02.2017 Verified purchase

Eragon Rating

03.02.2017 Verified purchase

Líheň I. - Smrt zrozená v Praze Rating

03.02.2017 Verified purchase

Zelená review

03.02.2017 Verified purchase

Jiří válí

Humorný román, ktorý veľmi netradične spracuváva klasickú fantasy tému elf vs. goblin. Niekomu humor sadne, niekomu nie - ako audiokniha načítaná Jiřím Pobudom zážitok. Dej bol na môj vkus trochu rozvláčny, ale potešil.

15 případů Sherlocka Holmese podruhé Rating

23.01.2017 Verified purchase

15 případů Sherlocka Holmese Rating

23.01.2017 Verified purchase

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I Rating

23.01.2017 Verified purchase

Hubnutí bez diet a cvičení Rating

23.01.2017 Verified purchase

Jak zhubnout, být zdravý a plný energie po celý život Rating

23.01.2017 Verified purchase

Netopýr Rating

23.01.2017 Verified purchase

Skála Rating

23.01.2017 Verified purchase

Jak prokouknout druhé lidi Rating

23.01.2017 Verified purchase

Lovci hlav Rating

23.01.2017 Verified purchase

Asfalt II. - Efektivní brutalita Rating

23.01.2017 Verified purchase

Mycelium I: Jantarové oči Rating

23.01.2017 Verified purchase

Hrabě Drákula Rating

23.01.2017 Verified purchase

Dalajlamova kočka Rating

23.01.2017 Verified purchase

Inferno - peklo Rating

23.01.2017 Verified purchase

Zen a hotovo Rating

23.01.2017 Verified purchase

Systém šesti nádob Rating

23.01.2017 Verified purchase

Být bohem je lidské Rating

23.01.2017 Verified purchase

Stín modrého býka Rating

06.09.2016 Verified purchase

Inheritance Rating

12.06.2016 Verified purchase

Jak si správně přát Rating

10.04.2016 Verified purchase

Jak zdvojnásobit příjem review

24.03.2016 Verified purchase

Popol všetkých zarovná Rating

14.01.2016 Verified purchase

Asfalt I. - Poslední tři týdny Rating

11.04.2015 Verified purchase