User Martin's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Smrť na druhom brehu review

04.09.2017 Verified purchase

Spomienka na 90-že roky

Divoké 90-te roky, až sa človek čuduje, že ich v zdraví prežil. Na Dánových detektívoch sa mi páči to, že to nie sú takí tí čestný šerifovia, ale že sú takí zašpinení od ulice.

Geišberg už bude mať na Dána monopol, Vajdis bol dobrý ale Geišberg je úplne top.

Nežná fatamorgána review

04.09.2017 Verified purchase

Ďalší Malý Pitaval

Že každá kniha od Dominika Dána sa dá čítať bez pocitu strateného času aj po takom množstve vydaných kníh je obdivuhodné. A najlepšie je, že Dánov jemný náznak v jednej vetena nejaký skutočný prípad je stokrát dôveryhodnejší ako 700 strán dvojdielnej publikácie istého bývalého novinára.

Elon Musk review

04.09.2017 Verified purchase

Inšpiratívna

Je zaujímavé zistiť aké enormné množstvo práce je za firmami SpaceX a Tesla. Ten úspech je fakt vydretý, vyvzdorovaný a zároveň strašne krehký. Ja som nikdy predtým Elona Muska nesledoval, ale po tejto knihe má môj obdiv.

Top výrok "najlepšie mozgy tejto generácie premýšľajú o tom, aby ľudia viac klikali na reklamy"

Cesta Steva Jobse review

04.09.2017 Verified purchase

Mačkopes

Táto kniha chce byť akože knihou o leadershipe na pozadí príbehu Steva Jobsa. Mne to príde ako znôška blábolov, ktoré vôbec nejdú do hĺbky a všetky sú podľa šablóny: "Steve urobil toto, robte to ako Steve, lebo to bol fasa chalan, a ja som Steva poznal, lebo aj ja som fasa chalan"

Možno mám však skreslený pohľad, pretože som už predtým čítal knihu od Walterová Isaacsona, ktorá sa mi páčila. Ak ste tú knihu čítali, táto je zbytočná.

Blade Runner review

04.09.2017 Verified purchase

Klasické sci-fi

Výborne načítané, výborný príbeh. Kto nečítal knihu toto je povinná jazda. Ja som nevidel ani film, takže som to mal o to lepšie.

Na týchto starých sci-fi príbehoch je najzábavnejšie, ako si autor predstavoval ďalekú budúcnosť, napr. náladové varhany :))

Šachové figurky review

09.02.2017 Verified purchase

Najslabšie z trilógie, ale stále veľmi dobré

Táto kniha je z celej trilógie najslabšia, na druhej strane je to stále ešte na veľmi vysokej úrovni. Ako aj predchádzajúce diely, dalo by sa to veľmi dobre čítať aj bez detektívnej zápletky. Známe postavy a známe prostredie, táto trilógia je jednoducho povinné čítanie.

Muž z ostrova Lewis review

09.02.2017 Verified purchase

Znova kvalitný príbeh aj keby to nebola detektívka

Znova kvalitný príbeh aj keby to nebola detektívka.

Detektívna zápletka sa odohráva na pozadí neuveriteľnej životnej cesty jedného človeka. Znova živá atmosféra severných škótskych ostrovov. Ak ste počúvali Skalu, toto vás určite nesklame.

Skála review

09.02.2017 Verified purchase

Toto ani nie je detektívka

Táto kniha je krásny popis škótskych ostrovov. Detektívna zápletka sa dá považovať za bonus, aj keby tam nebola, kniha je výborná. Ja som sa následne pobavil aj hľadaním miest deja na mape. Najlepšia kniha z celej trilógie.

Výjimeční lidé review

09.02.2017 Verified purchase

Pekný obraz Paríža

Toto bol môj prvý Peter May a jednoznačne ma zaujal. Oproti Skale je to slabšie, Skala a celá jej trilógia sa mi páčili viac. Príbeh je super, je to akoby kombinácia detektívky a hlavolamu a popis katakomb je naozaj zaujímavý.

Dívka ve vlaku review

09.02.2017 Verified purchase

Trochu rozťahané

Je to celé trochu rozťahané, hlavná postava sa tam siahodlho utápa v svojich problémoch asi aby bola pripravená pôda na hlavný zvrat v deji. Počúva sa to dobre, ale fakt nerozumiem tomu, že je to bestseller. Možno sa to dá dobre spracovať vo filme.

Mucholapka review

09.02.2017 Verified purchase

Realita je najmenej uveriteľná

Táto kniha je podobný prípad ako "Kráska a netvor". Pátranie je relatívne jednoduché a priamočiare, až sa vám zdá, že to je iba vymyslené aby si autor splnil podmienky zmluvy s vydavateľom. Ale keď zistíte (alebo vy rozhľadenejší dopredu viete), že prípad je naozaj skutočný, táto jednoduchosť mrazivo ukáže banalita zla v plnom svetle.

Básnik review

10.02.2016 Verified purchase

Krauzove začiatky

Škoda, že Dominik Dán zasadil Krauzov začiatok na oddelení vrážd do roku 1988. Zúžil si tak priestor na prípady z čias socializmu, ktoré by čitateľov určite zaujímali, vzhľadom na informovanosť autora. Autenticita prostredia polície, ktorú autor pozná, robí jeho diela unikátnymi nielen medzi slovenskými autormi detektívok.

Mucha review

08.01.2016 Verified purchase

Dán je autentický

Dominikova Dánova najsilnejšia stránka je autentickosťˇ. Máte pocit, že to tak naozaj funguje aj v skutočnosti. Tak je to aj v tejto knihe. Zábava a poučenie. Samozrejme, autorovi by možno prospelo vyškrtať niektoré pasáže, prípadne zbytočné komentáre kde je cítiť autorov osobný postoj k noektorým veciam. Ale toto mu s radosťou prepáčite, lebo zdá sa že je to znalosťou policajného prostredia unikátny autor.

Usměvavý muž review

08.01.2016 Verified purchase

Trochu povrchné

Popis vyšetrovania je dosť povrchný, celé je to akoby postavené na vode, Wallander prepadá hnevu, že na nič neprichádza, pričom ešte nemá preverené už načrtnuté stopy. Je to detektívka s ekonomickým pozadím, to sa dozviete už na začiatku, ale to je tak všetko, potom už sa tejto stránke nevenuje takmer vôbec. Hlavný hrdina mi príde ako zmes jasnovidca a hysterky. No a vyriešenie je príznačné.

Syn review

31.12.2015 Verified purchase

vlk samotar na love

Bol to moj prvy Nesbo. Zaujimavy dej, vela zvratov. Trochu nerealne, ale to je asi u tohto autora, sudiac z dalsej knihy normalne. Na interpretaciu som si musel dlhsie zvykat. Petr Kubes zvolil taky akoby lezerno-drsný štýl, čo mi spočiatku vadilo.

Vychováváme děti a rosteme s nimi review

15.12.2015 Verified purchase

Užitočné, ale treba brať s nadhľadom

Táto kniha je užitočná pre každého rodiča, treba ju však konfrontovať s realitou a vybrať si to čo vyhovuje vám, zapojiť zdravý rozum. Takisto sa treba obrniť pred takým tým americkým usmievavo entuziastickým "láska všetko zdolá" štýlom. Spievané názvy kapitol sú príšerné. Dušek je výborný.

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I review

05.12.2015 Verified purchase

Klasika čo nesklame

Výborne načítané, dobre sa to počúva. Príbeh je správne tajomný, skvele vygradovaný, záver má dobrý spád a je prekvapujúci.

Postava Lisbeth je však tak trochu klišé. Teším sa mna ostatné časti trilógie.

Snehuliak review

05.12.2015 Verified purchase

Bestseller ale v podstate nič moc

Môj druhý Jo Nesbo. Načítané je to výborne. Ten dej sa mi zdá dosť priehľadný, zvraty tak trochu umelé a vrcholnú scénu si nijako neviem reálne predstaviť. Sympatická je postava Harryho Holeho. Kvôli nemu tomu ešte dám šancu.