User Pedromal's Reviews

Poslední království review

10.04.2021 Verified purchase

Ssuuppeerrrrr.....

Kdysi dávno jsem četl sérii o hledání ztraceného grálu a tím pro mne Cornwel skončil. Když se objevila tato kniha a přečetl jsem si anotací, něco mi v duchu říkalo "to je ono, to se ti bude líbit", a taky že jo. Po doposlechu téměř na jeden zátah jsem s radostí zjistil, že série má asi dvanáct dílů a je vysoce hodnocena. Doufám, že se tedy dočkáme i dalších dílů a nebudeme na ně muset dlouho čekat.

Jó historické romány, to je moje...

Nevinným sa neodpúšťa review

28.03.2021 Verified purchase

Bohužel...

Když jsem si pořídil další dánovku do sbírky, těšil jsem se, jak si ji pěkně užiji. Bohužel to dopadlo jako vždy, poslechl jsem si ji téměř na jeden zátah a tudíž mi nezbývá, než opět netrpělivě čekat na další díl.

Teď k vlastní knize. Zpočátku mi přišel děj na pana Dána trošičku moc jednoduchý, ale poté, co jsem si myslel, že je konec, se to pořádně rozjelo. I když úplný závěr se dal předpokládat, nezbývá mi nic jiného, než dát palec nahoru.

Pan Mňahončák je důstojným nástupcem pana Geišberga.

A group of detectives Humor

Hrad mrtvých review

17.03.2021 Verified purchase

Ale jo ...

Ale jo, knížka se dala poslouchat. Příběh celkem jednoduchý a až moc rychlý. Trochu mi to připomíná radu Vacátko, koukne a hned ví, kdo je vrah - ale vlastně je to taky v Praze.

Interpret to všechno podrží a tudíž krásná oddychovka.

Šikmý kostel review

10.03.2021 Verified purchase

Zvláštní doba, ještě že je za námi...

O knihu jsem se zajímal hlavně proto, že jsem byl v Darkově v lázních a kostel samotný a celkově okolí Karviné jsem navštívil.

Ani jsem od ní nic nečekal, protože mne zrazovala od četby forma ", kroniky". Musím říct, že jsem to v podstatě ani moc nevnímal, i když se tam nějaké to datum vyskytovalo, a se zájmem sledoval příběhy jednotlivých rodin a v podstatě rodiny jedné.

Musím se zahanbením přiznat, že jsem nevěděl o poválečných problémech ve Slezsku, kam že bude patřit v nové republice.

Na přednes jsem si musel chvíli zvykat, ale nakonec dobré.

Už se těším na další díl.

Dívka v ledu review

18.01.2021 Verified purchase

Slibná série

Druhá kniha od autora.

Tentokrát trošičku slabší. Hlavně co mi vadilo, tak přílišná pozornost na popisování sexuálních scén. Přijde mi to, jako by dnes bez sexu nic nešlo na prodej. Jinak děj zajímavý a plný zvratů, jen mne překvapovala ta jistota vyšetřovatelky, že má ve všem pravdu.

O interpretovi snad ani nemusím psát. Pan Stránský je záruka perfektního přednesu.

Female detective

Anna Česká review

04.01.2021 Verified purchase

Cukrárna

Příběh o Anně České jsem vůbec neznal a rád jsem se dozvěděl něco nového. Na můj vkus hodně cukru a medu, ale pro ženy asi dobrá romantika. Až se mi nechtělo věřit, že je to podle skutečnosti. U Anežky České jsem byl na pochybách, ale budu o Anně věřit doslovu.

Poslech pohodový, doprovázený příjemnou hudbou.

Myšlenky za volantem review

31.12.2020 Verified purchase

Stojí to za to

Dlouho jsem se tak nenasmál nahlas, jako při poslechu této knihy. Musím dát panu Ebenovi ve všem za pravdu. Je vidět, že si drží svoji laťku pořád vysoko. I když je kniha poměrně krátká, vyplatí se investovat do dobré nálady. Vřele doporučuji.

Touha Rating

27.12.2020 Verified purchase

V tieni review

23.12.2020 Verified purchase

Retro

Pokaždé, když zjistím, že vyšel nový Dán na audioknize, těším se, že konečně načetli i Na podpatkoch a konečně budu vědět, jak dopadl BOSS. I tentokrát si budu muset ještě počkat. Ale vůbec nevadí, další příběh na čas zasytil věčný hlad po kvalitní dánovce a mohu se těšit dál.

Co se týká tohoto dílu, Top kvalitu vyzobala již Beštia, ale i tak stále výborná kvalita dějová i interpretační.

Jen tak dál a snad...

Nebojte se klasiky 10 - Rusalka review

23.12.2020 Verified purchase

Jiný šálek kávy...

Opět krásně zpracovaná opera i pro takové analfabety, jako jsem já. Je zajímavé, jak se dá opera přiblížit. Pouštím si ji několikrát za sebou a opravdu tomu začínám přicházet na chuť. Určitě se časem pustím i do nějaké italské opery.

Vřele doporučuji.

Ewraker II review

18.12.2020 Verified purchase

Stále příliš krátké

I když je kniha skoro o pětinu delší než první díl, stále je to příliš krátké. Děj je dobrý, ale přijde mi to jako jedna kapitola v porovnání s jinými knihami. Pokud to tak půjde dál, tak se v patnáctém dílu k té svaté Ludmile snad přece jen dostaneme.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

SPRÁVNÁ PĚTKA na ostrově pokladů review

17.12.2020 Verified purchase

Návrat do mladých let

Kniha se dobře poslouchala, přednes paní Maurerové výborný. Pro děti určitě perfekní příběh, ale i dospělí se vrátí do svého mládí, kdy si přáli prožít něco podobného. Za mne dobrá oddychovka a těším se na další kousky.

Nebojte se klasiky 9 - Prodaná nevěsta review

17.12.2020 Verified purchase

Jiný šálek kávy...

Opera není zrovna můj šálek kávy, ale když jsem se dozvěděl o cyklu "Nebojte se...", snažil jsem se dlouhou dobu NĚCO si poslechnout. Když to má klasiku přiblížit dětem, třeba to pomůže i mně. dloho jsem přemýšlel, který díl a nakonec jsem se rozhodl pro Prodanku. Jednak příběh zhruba znám a jednak je to česky.

Příjemně mě překvapilo zpracování, které opravdu pochopí každý a je to nenásilné provázení dějem s pomocí ukázek hudby.

Určitě si po čase poslechnu i další díly.

Kirké review

15.12.2020 Verified purchase

Jiný pohled na známé ...

Jedná se o velmi zajímavý pohled na obecně známý příběh, jen zpracovaný z jiného úhlu pohledu a překvapivě docela uvěřitelný a přijatelnou formou vysvětlující i jiné staré řecké báje. Je až s podivem, že se někdo pustí do převyprávění a rozvinutí takového příběhu.

Paní Špalková super.

Alternate History

Bordeří povídačky 2 review

10.12.2020 Verified purchase

Výborné pro děti

Když jsem získal tuto knihu, nic jsem od ní neočekával a proto mne velmi mile překvapila a vřele doporučuji nejen dětem.

Také paní vypravěčka zaslouží uznání za velmi kvalitní a příjemný přednes. Překvapilo mne, že je to již druhý díl a přitom jsem první vůbec nezaregistroval. je někde k mání?

Rozhodně pro děti pěkný dárek.

Ewraker I review

07.12.2020 Verified purchase

Plný rozporů

Jelikož se zajímám o historii a obzvláště tu naši, mám Ewrakera již delší dobu v hledáčku a chtěl jsem ho koupit dětem. Bohužel to pro děti moc není - sex. Jinak je děj celkem dobrý, ale než se člověk stačil seznámit s postavami, bylo finito. Naštěstí je druhý díl skoro o čtvrtinu delší ?!!

Co se týká interpretace, jelikož jsem starší ročník a již něco znám, dost mne rozčilovaly vsuvky s vysvětlením některých výrazů, ale i na to se dalo časem zvyknout - na rozdíl od interpreta, kterému jsem na chuť nepřišel ani do konce knihy.

Přes to přeze všechno si druhý díl rád poslechnu.

Časodějové 1 - Klíč k času review

03.12.2020 Verified purchase

Slibná série

O spisovatelce jsem získal povědomí, když jsem sháněl dárek pro neteře a pan knihovník nám poradil, že je nyní v kurzu. Když se tedy objevila v nabídce, neodolal jsem knihu "oprubovat" - neteře dostaly Časodol.

Z počátku mi pan Sláma moc neseděl, ale jak se děj rozvíjel, tak mi přestal vadit. Co mi naopak vadilo, byly opožděné zvukové efekty, které díky tomu opoždění působily dost lacině a vracely mne o pár let zpět, kdy knihy načítali amatéři v Balabolce.

Kniha má dobrý potenciál, děj dobře postupuje a slibuje zajímavou sérii, takže se už těším na další díly

Girl main character

On-line ZOO review

24.11.2020 Verified purchase

Poučné...

Krásně zapracováno spojení internetu a zvířátek, pro děti může být výchovné. Je jim to třeba vtloukat do hlavy odmala, aby to přešlo do krve a nebyly problémy jako V síti...

Ages 6 - 8 Short fairy tales Real life

Nezvratné alibi review

24.11.2020 Verified purchase

Briliant mezi detektivkami

Když jsem si v anotaci přečetl, že je to poslední díl série Akta Enzo, nejdřív jsem se podivil, ale po poslechu musím všechny fanoušky ubezpečit, že je to bohužel pravda. Bude se mi po Enzovi stýskat, protože to bylo, na rozdíl od severské detektivky, celkem inteligentní a napínavé počtení s nečekaným závěrem.

Male detective

Naslouchač Rating

23.11.2020