User Echinacek's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Smrtka review

01.01.2021 Verified purchase

Milé překvapení

Tento audioknižní počin mě zaujal původně obálkou a po přečtení anotace jsem nějakou dobu váhala se zakoupením. Ale neprohloupila jsem, kniha je moc pěkně načtená, příběh poutavý, akorát závěr mě trochu rozladil, ale nikdo nejsme dokonalý. Ke knize se určitě ráda vrátím...

Multiple POVs

Hedvábník review

23.12.2019

Hedvábník vám nedá spát :)

Po Volání kukačky jsem se už netrpělivě těšila na tento počin a vyplatilo se. Autor postupně odkrývá další tajemství z minulosti obou hlavních postav, aby před našima "ušima" mohly vyzrávat a bojovat s vnitřními démony. Hlavní děj knihy je také pěkně propracovaný a nebojím se říci, že přednes interpreta přesně zasedl do knihy i postav. Ačkoliv běžně u audioknihy usínám, tahle mě rozhodně vyspat nenechala. Všem doporučuji, i když raději po poslechu Volání kukačky, ať jste v obraze :) .

Volání Kukačky review

23.12.2019

za chvilku trpělivosti hodně muziky

Když jsem poprvé naslouchala Petru Olivovi v "Kukačce", zaujal mě jeho zdrsnělý hlas a skvělý přednes, nicméně v knize jsem se začala rychle ztrácet. Avšak u JK Rowlingové alias Roberta Galbraitha se vyplatí trocha počáteční trpělivosti, za kterou budete odměněni chytlavým příběhem, výbornou propracovaností dějů a vztahů, a zárukou, že Vás jen tak nepustí a že se budete těšit na další pokračování. Já si serii s Cormoranem Strikem rozhodně zařadila do oddílu oblíbených.

Ztracený review

14.11.2019

Další oblíbený vyšetřovatel ve sbírce

Tahle audiokniha mne po delší době donutila sehnat si pár knížek k přečtení, protože z Davida Rakera se stal můj nový oblíbený hrdina. Příběh je veden srozumitelně, je skvěle propletený a překvapivý a napínavý až do konce. Už jsem ani nevěřila, že mě někdo zase takhle nadchne...

Ready Player One review

14.11.2019

Paráda

Sonda do duše hráčů a virtuálních světů. Jako milovník útěků z reality jsem si tenhle únik moc užila. Načteno klidným a pohodovým hlasem, příběh je chytlavý a působivý. Doporučuji všem o maličko víc než film :)

Sál smrti review

08.02.2018 Verified purchase

Sázka na jistotu

Peter May mě zatím ještě nikdy nezklamal. Poutavý příběh bez nudných úseků, kvalitně a citlivě načten a ozvučen. Ráda si ho brzy poslechnu znovu a už teď se teším na další! Pobaví, poučí a nenudí. Nesourodá dvojice hrdinů a pro nás tolik neevropské prostředí moderní i tradiční Číny je prostě sázka na jistotu..

Prázdné křeslo review

05.11.2017

Viva Lincoln Rhyme

Po dlouhé době zase jednou příjemně načtený příběh z pera Jefferyho Deavera. Tohle je vždycky sázka na jistotu, příběhy jsou poutavé a zajímavé. Tenhle byl možná trošilinku překombinovaný, ale i tak jsem poslouchala jedním dechem...

Vídeňské bratrstvo review

17.07.2017 Verified purchase

zdlouhavé

Tak tohle bylo zklamání. Přednes pana Stacha mě vůbec nezaujal, ačkoli jako herce ho mám ráda. Tohle bylo nemastné neslané. Děj tomu taky moc nepřidal, hrozně popisů a vpravování do děje. Po poslechu se mi kniha špatně vybavuje, mnohdy jsem poslech prostě v hlavě vypnula a nesoustředila se.

Brouk review

17.07.2017 Verified purchase

dá se...

Paní Šternerovou mám spojenou s femme fatale z "Líhně", tak mi dalo chvilku, než jsem si zvykla na něco méně úchylného. Příběh je klidnější, odpočinkovější, často sklouzává k bočním epizodkám, které jako by nesouvisely s dějem. Ale vcelku je to pohoda ke čtení a žádný stres :)

Kroky vraha review

17.07.2017 Verified purchase

dobré

Proti Ostrovu šedých mnichů trochu přetažené a trochu příliš zapletené, ale jinak pěkně poslouchatelné a "odpočinkové". Místy mně poslech moc bavil, místy jsem se dost nudila. Ostrov jsem proti této audioknize zhltla, byl tak nějak víc se šťávou...

Pátá žena review

17.07.2017 Verified purchase

Mankell nikdy nezklame

Tohle jsou už dlouho moje srdcovky. Je to tak akorát nadávkované násilí, tak akorát komplikovaný děj a tak akorát popisů a vykreslování příběhu. Za mne maximální spokojenost a milovníkům severské detektivky vřele doporučuji.

Doktor Proktor a velká loupež zlata review

17.07.2017 Verified purchase

příjemný poslech

Doktora Proktora posloucháme se synem hrozně rádi na zahradě při sběru ovoce nebo podobné činnosti. Syn u toho vydrží, protože nechce přijít o zápletku a já mám radost, že o knížce přemýšlí a zkouší vykoumat, co to zase Nesbo vymyslel za blbosti :)

Pobavíme se u toho a prdonautí prášek už u nás také zdomácněl coby vysněná pomůcka

Ve službách zla review

30.12.2016

ale tak jo

Nic proti panu Rímskému, ale když už si jednou navyknete na něčí hlas, patřící k postavě a příběhu, nikdy změna interpreta nedělá dobrotu. U pana Rímského je to navíc umocněno tím, že ho mám spojeného s Keplerovic drsnými a syrovými scénami a Joonem Linnou, a s Posledním Laponcem, kde se mi tedy docela dost zamlouval, tady mi jeho přednes spíš vadil.

Příběh a postavy zato podle mého názoru vyzrávají. Nechci a nebudu nic prozrazovat, ale hlavní postavy s tím, jak je postupně v knihách poznávám víc a víc, získávají konkrétní tvar a osobnost, a až na přehnanou sentimentalitu, si je postupně zamilovávám :)

Ptáci review

30.12.2016

Tohle je vynikající záležitost

Daphne du Maurier je moje oblíbená autorka už od Hospody Jamajka, kterou jsem zhltla. Ptáků jsem se nejprve bála, už i proto, že jsou tak Hitchcockovsky slavní, ale čekání na správnou chvíli se vyplatilo. Se spící neteřinkou v autosedačce, se stopatřiceti kilometry notoricky známé cesty před sebou jsem měla tak akorát čas a potřebu na něco strašidelnějšího. Tohle byla trefa do černého! Přednes na jedničku s hvězdičkou, napětí že by se dalo krájet a znepokojení tak akorát na zamyšlení. Nechci nic prozrazovat, ale tenhle počin fakt stojí za to! A panu Hartlovi respekt a velký dík, nejen za tuto povídku...

Tanečník review

29.12.2016

Napínavka s dobrým koncem

Jeffery Deaver patří pro mne mezi špičku oddechového detektivně-thrillerového žánru, a to nejen v příbězích Lincolna Rhyma, ale i dalšími. Každou knihu, kterou je možno od tohoto autora sehnat i jako audioknihu, si nesmírně považuji. Takže mne načtení Tanečníka nesmírně potěšilo.

Příběh Tanečníka prozrazovat nehodlám, kdo četl nebo poslouchal Sběratele kostí a líbil se mu, ať neváhá ani minutu. Dějově i napětím srovnatelné, snad jen trochu méně drsné.

Co se týče kvality načtení, hodnotím maximem. Pan Vondráček je mi o dost bližší, než jiní současní interpretové, jeho hlas je příjemný, nekomolí jména, má smysl pro dějový a větný kontext. To se o mnohých jiných říci nedá. Takže šup šup do dalšího dílu, už se nemůžu dočkat!

Kritik review

12.12.2016 Verified purchase

Chuť na sklenku

Doporučuji všem,kdo mají chuť na příjemnou detektivku a skleničku vína, já na něj měla chuť skoro celou dobu! May nezklame! A Enzo také ne... Člověk se dozví něco málo o alchymii vinařů i umění degustace.

Čtvrtá oběť review

11.12.2016 Verified purchase

Peter May nezklame

Tohle je můj šálek kávy. Vstup do jiného, mně jinak celkem neznámého čínského všedního života, rozpory mezi mně pochopitelnou a místy protivnou samozřejmostí všeho u američana či evropana, a tím, jak a co se děje tam - na východě. Do toho slušně propracovaný příběh, který je nutno rozlousknout. Za mě jednička z hvězdičkou, Mayovy knihy nezklamou!

Sova review

11.12.2016 Verified purchase

v něčem lepší, v něčem horší

Komisař Munch je sympatická postava, avšak postavy kolem něj jsou poněkud nevyrovnané. Jeho dcera a jeho kolegyně jsou nezářnější příklady, v první knize z dcery autor dělá upjatou vzteknu a přepečlivou matku, v druhém rozmazlenou frfňu, která neví, co chce. Mia nevyrovnaná být má, to chápu, její postava má být rozporuplná, ačkoliv věčné kolísání mezi sebevražednicí a brilantní detektivní pomocnicí, které najedou strašně záleží na každém jiném životě, a která se k večeři zase nacpe prášky s vínem, nevím nevím, taky mi to moc nesedělo, a proto dávám tu hvězdičku mínus, jinak dobrý... Jinak příběh dobrý, dost temný, ale to už po poslechu prvního dílu člověk čeká...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kruh review

07.08.2016 Verified purchase

působivé

Po Minierově Mrazu jsem si konečně trochu přivykla způsobu vyprávění a dějových skoků, takže mne Kruh příjemně zaujal. Obávám se, že nám to začíná stále více psychologicky drsnět, ale rozhodně už se těším na další díl série...

Babičky: Mrtvý kuchař Rating

05.06.2016

V lese visí anděl review

05.06.2016 Verified purchase

Nářez

Vždycky si říkám, že už to zvládám, že už mě ta drsná severská brutálnost nepoloží. Tohle bylo dost na hraně. Do dvou třetin knihy jsem s každou poslouchanou minutou váhala, jestli ještě poslouchat dál. Bylo to drsné, ale vytrvala jsem. Možná jsem sama jako matka na tohle téma moc citlivá, pamatuji si, že mi to dělalo potíže i u detektiva Martina Becka v knize Muž na balkoně, a chvíli asi potrvá, než si tuto audioknihu pustím znovu. Ale dala jsem to a špatná detektivka to rozhodně není...

Složka 64 review

05.06.2016

Paráda!

Tyhle tři postrachy jsem si oblíbila od prvního případu. Takže se vždycky netrpělivě těším na další knížku!

Příběh hlavní postavy ve Složce 64 chápeme a vnímáme už od začátku. Takže se na ní nijak nezlobíme, že se rozhodne jednat tak, jak se rozhodne. Vzala tak trochu spravedlnost do vlastních rukou, protože jinde se spravedlnosti nedomohla. Subjektivně tak možná v knize držím palce jí a Morckovu týmu zas tolik ne... Ale nechci nic prozrazovat, rozhodně kniha stojí za poslech nebo přečtení!

Ve slepé uličce review

05.06.2016 Verified purchase

Sázka na jistotu

Mankell zraje jako víno. Tedy spíš Kurt Wallander. Slepá ulička je možná trochu poklidnější, co se týče vyšetřování, nicméně zase odhaluje prostředí zločinu, který je společností více či méně přehlížen (nebo snad společností trpěn). Na přednes pana Vyorálka jsem si za těch pár knih už zvykla, je dobře postavený, u postav pěkně střídá akcent nebo barvu hlasu, takže je snadno rozpoznatelná. Už se těším na další případ...

Mráz review

05.06.2016

překvapivě dobré

Francouzské detektivky jsem se trochu bála, po rozvláčných pojednáních typu Podvolení, ale tohle bylo docela příjemné překvapení. Trochu mi možná chyběla schopnost představit si prostředí příběhu, což mi u Nesboa, Mankella či Maye jde naprosto bez problémů, postavy v příběhu ale byly vcelku sympaticky vylíčené a nebyly tak hrozně rozporuplné, jak jsme zvyklí u Harryho Holea či Carla Morcka. Zápletka trošku přetažená, ale to se dozvíme až na konci knihy jako součást překvapivého zvratu, a pořád to není přehnaně Deaverovsky překrouceno, jako například v knize Tvůj Stín.

Ale za mě doporučuji k přečtení nebo poslechu, po severské smršti je to další příjemný vánek odněkud jinud...

Lovci vran review

12.05.2016 Verified purchase

Snad ne poslední

Do vyprávění Timothy Wildea jsem se prostě zamilovala! Je mi jasné, že stylisticky ani obsahem třeba nebude atakovat čtenost Jo Nesbo nebo Larssona, mně osobně však sedí. Propracovaností, námětem, plynulostí. Každému vřele doporučuji, ať si udělá vlastní názor na Bozích z Gothamu, za těch pár šušňů je to hodně muziky a zase jednou v trochu odlišném provedení, než nabízí severská krimi.

Zabijáci review

04.05.2016

sázka na jistotu

Adlera-Olsena si užiju v jakékoliv roční době i náladě. Nápady detektivek jsou zajímavé, neotřelé a postupy oddělení Q mnohdy až zábavné. Užila jsem si detektivku, i když jsem jí poslouchala až po Složce 64, vlastně to vůbec nevadilo!

Podvolení review

04.05.2016

znepokojivé

Igor Bareš svým rozvážným, klidným hlasem perfektně zapadl do role nezaujatého pozorovatele věcí možná ne zas tak vzdáleně budoucích. Kniha je aktuální tématem, plíživě realisticky otevřená a znepokojivá. Jenže - co nějaká alternativa, nebo alespoň naděje?

Sluneční bouře review

05.04.2016 Verified purchase

spokojenost

Ač to na začátku vypadá jako kdovíjak záhadné pátrání, příběh je ve finále poměrně nekomplikovaný a zbytečně nepokroucený. Vstupy do vzpomínek na minulost jsou srozumitelně odděleny hudebním předělem, možná by bodla i malá dramatizace, když se v příběhu objevuje mužská postava a její pohled, ale audiokniha není ani tak nepřehledná či zmatená. Audioknihu jsem teď poslouchala už podruhé s odstupem roku a musím přiznat, že jsem si jí znovu docela vychutnala.

Sedm svědků review

16.03.2016

skvělé

Tohle je mistrovská etuda hereckých hvězd, jejichž hlasy jsou nedosažitelné. Dějově ho možná spousta současných autorů předčí "akčností", nicméně, tahle rozhlasová hra je jako opravdu kvalitní lahev vína, udělejte si čas a vychutnejte si jí! Já si pošmákla :)

Sběratel review

16.03.2016

znepokojivé

Zajímavý vhled do pokřivené mysli jednoho "úchyla". Zaujal mě především proměnami v myšlení a cítění, myslím, že i hlas rétora byl celkem případný. Prostřihy s obětí, byly na mé gusto trochu moc afektované až arogantní, na to, co se jí stalo, možná by bylo lépe, aby byla kniha viděna stále z hlavního pohledu.

Nemůžu říci, že by se mi audiokniha líbila, tohle není líbivá kniha. Možná spíš trochu mrazivá a trochu víc nešťastná...

Výjimeční lidé review

06.03.2016 Verified purchase

spokojenost

Peter May je poměrně jistě záruka příjemně plynoucího příběhu se zajímavými zvraty a rozuzlením. Trochu mě na něm "otravuje" osobní rovina příběhu v každém z jeho románů, někdy až trochu přeslazená, ale jinak fajn detektivní pohádky, a to ať z Británie, Francie nebo Číny. Kam nás pozve příště, se ráda nechám překvapit :)

Ostrov šedých mnichů review

01.03.2016 Verified purchase

Milé překvapení

Trochu jsem se děsila všech těch ocenění i vzhledem k právě doposlouchanému "uměleckému" Mlýnu na mumie. A tohle bylo fajn. Žádná brutální krutost, žádné psychoblábolení o vnitřní rozervanosti hrdiny. Postavy nejsou dokonalé ani Nesboovsky ztroskotané, děj příjemně plyne a pořád se něco děje. Finále bylo na mě možná až trochu moc rychlé, ale zase, proč to protahovat, že jo... Takže za mě jednoznačně plus plus plus a jen tak dále, už se jdu pídit po dalších klevisovských eknihách, a jen tak dále!

Vzkaz v láhvi review

09.01.2016 Verified purchase

Další dobrý Mørck

Olsen je můj oblíbenec, umí zaujmout a přitáhnout veškerou pozornost, je chytrý a vtipný, a krom toho umí být i seversky drsný, i když ne tak moc jako Keplerovské nebo Mankellovské knihy... Postav je mi trochu líto, ale držím palce, ať zůstanou ještě dlouho naživu a vyřeší ještě dost "odložených" případů :)

Dívka ve vlaku review

04.11.2015 Verified purchase

Velmi dobře načteno

Všem třem rétorkám vyslovuji pochvalu a obdiv, umí do četby vložit emoce a jejich postavy jsou tak uvěřitelné a zajímavé. Příběh samotný má čas od času tendenci upadnout do nezáživných pasáží a čas od času je trochu zmatený, ale nápad je dobrý a zápletka celkem také :-)

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

05.09.2015 Verified purchase

Navzdory očekávání spokojenost

Jemnější,ale přesto vcelku zdařilé navázání na Milenium. Kniha možná zbytečně zdlouhavě popisuje a komplikuje, a autorova představa o autismu asi také trochu pokulhává od reality, ale ve finále se to poslouchalo vcelku pohodově. Odpočinkovka...

Psi z Rigy review

27.08.2015 Verified purchase

Jen víc takových

Knihu jsem si užila a vychutnala do poslední minuty. Ponuřejší styl Henninga Mankela mi vyhovuje, tady snad trochu víc politizoval, než je zdrávo, ale zdá se mi, že to není jen tak z čisté vody... Už jsem měla tu čest i s Bílou lvicí a také super!