User Peti's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Terapeutka review

05.04.2021 Verified purchase

Terapeutka

Audiokniha se mi líbila, terapeutka popisuje svou práci, ze které jsem měla dojem, že jí moc nebaví a její osobní život se zhroutí. Jen mě mrzelo, že poměrně brzy jsem kápla na to, kdo to má na svědomí. Konec knihy byl na můj vkus hodně jednoduchý.

Katarze review

21.03.2021 Verified purchase

Katarze

Už kniha od Yrsy Černá díra se mi hodně líbila, tak jsem neváhala a zakoupila i knihu Katarze. A jsem ráda, že jsou i tady i stejné postavy detektiv Huldar a Freya, kteří společně řeší další případ, snad ještě děsivější než v knize Černá díra. Doporučuji si poslechnout.

Kdo o tom ví? review

21.03.2021 Verified purchase

Kdo o tom ví

Kniha mě nijak zvlášť nenadchla. Alkoholička, která se snaží dostat ze své závislosti, nastěhuje se zpět ke své matce, na které nechce být závislá, ale přitom jí nic jiného nezbývá. Snaží se uniknout své minulosti, ale ani to se jí nedaří. Pro mě nuda, měla jsem problém udržet soustředěnost, ale nechtěla jsem to vzdát. Ani konec příběhu mě nijak neuchvátil.

Ti druzí Rating

21.03.2021 Verified purchase

Svitky z londýnského mostu review

21.03.2021 Verified purchase

Svitky

Tahle audiokniha patří mezi mé velmi oblíbené. Je to odlehčená humoristická kniha, která vás vtáhne do děje a jste na mostu spolu se všemi postavami knihy. I přednes audioknihy se mi líbí. Úplně se hlas p. Jiřího Pobudy do "časů" londýnského mostu hodí. Tuto knihu ráda poslouchm před spaním.

Pusinka review

21.03.2021 Verified purchase

Pusinka

Pusinka je zajímavá kniha. Komu věřit a komu ne, jsem fakt nevěděla. Je ona blázen, nebo to vážně na ní hrajou. Rozuzlení knihy celkem zajímavé. Interpretace také poměrně slušná.

Milé dítě review

21.03.2021 Verified purchase

Milé dítě

Mě osobně se tahle audiokniha líbila. Nic přemrštěné, vše by se opravdu mohlo stát. A hlavně děti, kteří vlastně nikdy nepoznaly jiný život. Jak moc těžké by tahle situace v reálném životě musela být. Doporučuji.

Psychological

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty review

17.03.2021 Verified purchase

Vlastní hodnoty

Toto je kniha, kterou si poslechnu určitě ještě jednou. Kniha nutí k zamyšlení se nad svým životním postojem a uvědomí si, ke kolika věcem se staví špatně. Musím říct, že jsem několikrát při poslechu knihy měla pocit, že mluví o mě. Poučná, kniha o přehodnocení vlastních hodnot.

Zrcadlový muž review

11.03.2021 Verified purchase

Zrcadlový muž

Pana Rímského mám jako interpreta ráda a ani tentokrát nemám co na jeho přednesu vytknout. Co se týká děje, první knihy od Larse Ceplera se mi zamlouvaly mnohem víc. Zrcadlový muž určitě není špatná kniha, to rozhodně ne, nechybí napětí, nechybí pochybnosti, dá se říct, že i rozuzlení je překvapivé. Jen jak říkám, první knihy mě nadchly víc.

Údolí review

11.03.2021 Verified purchase

Údolí

Asi jsem čekala od knihy trochu víc. Ani interpretace mi moc nevyhovovala. Spletitý příběh, který mi přišel už trochu přitažený za vlasy. Ale dalo se poslouchat a taky se dalo předpokládat, kdo, bude hlavním iniciátorem za tím vším.

Pravda, nebo lež review

11.03.2021 Verified purchase

Pravda nebo lež

Z počátku se mi kniha zamlouvala. Byla jsem vtažena do děje a očekávala, co se bude dít... Jenže množství popisovaného sexu bylo na můj vkus moc a od knihy mě začal odrazovat. Tyto pasáže jsem už ani poté nevnímala a čekala jen na konec, jak vše dopadne. Prostě "červená knihovna". Hodně věcí mi v knize nesedělo a přišlo přehnané, jiné zase nedotažené. Pravda a lež se ani na konci knihy nedala s určitostí říct. Nejspíš to byl i autorčin záměr, ale určitě nejen mě, ale i další posluchače napadla další možnost závěru knihy nebo tzv. rozuzlení. Vyberte si sami... Interpretace byla dobrá, jen asi není úplně nutné tak moc zvyšovat hlas při křiku, musela jsem neustále regulovat hlasitost poslechu, když můj manžel spal po noční :).

Viděla jsem vraždu review

02.02.2021 Verified purchase

A zase Agatha

Co napsat za recenzi? Snad to, že opět do konce příběhu netušíte, kdo je vrah. Úžasná Agatha Christie a její puntičkářský Poirot. Viděla jsem vraždu je určitě lákavá kniha pro všechny příznivce klasických detektivek.

Nultá hodina review

02.02.2021 Verified purchase

Agatha

Mám ráda knihy od Agathy Christie, takže jsem neváhala a knihu zakoupila a samozřejmě nezklamala. Vždy jsou pro mě tyto detektivky příjemným poslechem. A v této knize nejprve posloucháme události, příběh, který se odehrává, než dojde k vraždě, k nulté hodině.

Firma review

02.02.2021 Verified purchase

Právníci

Musím říct, že jsem od knihy očekávala trochu víc. Námět knihy není špatný, ale pro mě tomu chyběla jiskra. Banda bohatých právníků, co si myslí, že mohou cokoliv, FBI, která se jim snaží dostat na kobylku a mezi nimi, vlastně dá se říct, mladičký, začínající právník.

Já, Poutník Rating

13.01.2021 Verified purchase

Jeden z nás Rating

13.01.2021 Verified purchase

Popravčí Rating

06.10.2020 Verified purchase

Cizinec Rating

06.10.2020 Verified purchase

Dvojitý kříž review

25.05.2020 Verified purchase

Chris Carter

I přesto, že mám doma všechny knihy od Chrise Cartera a všechny mám přečtené, neodolala jsem a zkusila jsem i audio verzi. A super. Nezklamala mě. Příběh, přesto, že pro mě známý, nikdy není ohraný, interpretace je také velmi dobrá. Kdo má rád knihy o opravdu velkých psychopatech, tak si určitě přijde na své.

Lži review

15.05.2020 Verified purchase

Lži

Moc fajn kniha. Až mě to překvapilo, jak moc mě zaujala. Od začátku do konce samé intriky a rozluštění bylo pro mě vážně překvapivé. Až mi hlavní postavy manžela Lynche bylo líto. I s interpretací jsem byla spokojená. Do budoucna plánuji poslechnout si tuto knihu znova.

Zpětný ráz Rating

15.05.2020 Verified purchase

Rozjímání s anděly Rating

15.05.2020 Verified purchase

Osvícení Rating

15.05.2020 Verified purchase

Černá díra review

15.05.2020 Verified purchase

Černá díra

Toto je druhá kniha od Yrsy, kterou jsem poslouchala a obě dvě se mi líbily. Jediné, co mi v této knize dělalo docela problém, jsou příjmení postav v knize. Zapamatovat si, kdo je kdo, byl pro mě trochu oříšek. Příběh je jinak zajímavý a určitě v budoucnu si budu chtít poslechnout další.

Kanibal z Nine Elms Rating

15.05.2020 Verified purchase

Čtvrtá opice Rating

25.04.2020 Verified purchase

Panský dům review

22.03.2020 Verified purchase

Panský dům

Romány není zrovna má kategorie, ale musím říct, že tahle audiokniha se mi fakt líbila. Poslechla jsem si ji už dvakrát a pokaždé mě děj úplně pohltil. Pavel Soukup knihu interpretuje výborně.

Devátý hrob review

22.03.2020 Verified purchase

Devátý hrob

Místy docela drsná kniha, ale určitě stojí za poslech. Každopádně můžu jen doporučit i přesto, že kniha Oběť bez tváře od Ahnhema se mi líbila o něco víc. Interpretace od p. Soukupa je velmi příjemná na poslech a troufám si tvrdit, že jeho hlas a podání mírně odlehčuje právě ty drsné části knihy.

Žena mého života review

06.03.2020 Verified purchase

Žena

Interpretace této knihy je naprosto luxusní. Pan Bareš prostě umí. Vždycky dodá knize tzv. život. Kniha je poutavá, děj zajímavý a líbila se mi. Byla jsem moc zvědavá, jak vše dopadne.

Mokrá ryba Rating

29.10.2019 Verified purchase

Písečný muž review

24.10.2019 Verified purchase

Písečný muž

Další úžasná kniha od Larse Keplera. Sára Bauerová a Joona Lina opět excelovali a Jurek Walter zrovna tak. Příběh je napínavý, nenechá Vás se od knihy odtrhnout. Interpretace pana Rímskeho je také naprosto perfektní.

Ztracený review

17.10.2019 Verified purchase

Ztracený

Kniha určitě není špatná, ale něco mi v ní chybělo. Nemá pro mě osobně ten správný šmrnc. Děj je poměrně zajímavý, některé pasáže z knihy byly zbytečné, ale celkový dojem opravdu špatný není.

Volání Kukačky Rating

14.10.2019 Verified purchase

Prokletý ostrov review

05.10.2019 Verified purchase

Prokletý ostrov

Filmové zpracování knihy je hezké, kniha, je samozřejmě ještě lepší, ale přednes knihy je naprosto luxusní. Doporučuji každému si ji poslechnout. Určitě si knihu v budoucnu ráda poslechnu znovu.

Zlo pod sluncem review

14.08.2019 Verified purchase

Agatha

Nezapomenutelná Agatha Christie a její detektivky. Kdo má rád klasické detektivky, si určitě přijde na své i u této knihy. Logické úvahy a myšlení slavného detektiva nezná mezí. Kniha je výborně namluvena, děj také zajímavý, jen jsem čekala malinko větší překvapení, kdo je vrah, ale i tak stála kniha za poslech.

Selfies review

10.08.2019 Verified purchase

Selfies

Další vyřešený případ oddělení Q. Vlastně hned několik. Jussi Adler Olsen, je nejlepší spisovatel severských kriminálek. V této knize jsme měli možnost nahlédnout i do sociálního systému Dánska a do úplného soukromí jedné z hlavních postav oddělení Q. Interpretace pana Bareše opět dokonalá, nedokážu si ani představit, že by tyto knihy namluvil někdo jiný. Takže palec nahoru.

Scotland Yard review

06.08.2019 Verified purchase

Scotland Yard

Velmi příjemný poslech o detektivech Scotland Yardu, o jejich zapálení do vyšetřování hromady případů, které sužuje Londýn, o společenských vrstvách tehdejší doby a o čestnosti detektivů, jejich uvažováním, postoji a řešením případů. Úžasná kniha, skvěle načtená.

Věř mi review

04.08.2019 Verified purchase

Věř mi

Z počátku jsem si říkala, že ta kniha bude pěkně nudná, ale ne. Nastal zlom a já se tak zaposlouchala do knihy, jako dlouho ne. Pořád jsem u knihy přemýšlela, kde bude ta pravda? Za mě super.

Nesmírný review

03.08.2019 Verified purchase

Nesmírný

J. A. Olsen. Jednoznačně jeden z nejlepších spisovatelů kriminálek. A díky i některým jeho dílům, které byly filmově zpracované, u každého poslechu si dokážu ty dva úžasný detektivy vždy dokonale představit. Děj knihy je opět luxusní, včetně interpretace p. Bareše. Knihu doporučuji poslechnout. Ti, kteří mají rádi severské kriminálky, nebudou zklamaní.

Lazar review

01.08.2019 Verified purchase

Nekonečný

Myslela jsem, že ta kniha snad nikdy neskončí :) Pořád se něco dělo, ale Jurek stále nedosažitelný. Jak mohl předvídat každý pohyb policajtů. Hodilo by se mi, kdyby byla kniha psaná i z pohledu Jurka a pár věcí mi objasnil. Přes hromadu mrtvol a některých přehnaných scén, mi asi i něco uniklo. Přesto se mi to líbilo, ale chvíli si dám od Keplera pokoj..

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Jak se zbavit starostí a začít žít Rating

26.07.2019 Verified purchase

Někdo blízký review

26.07.2019 Verified purchase

Někdo

Kniha je hezká, zajímavá, vůbec není špatná. Každopádně některá z částí interpretace mě rozčilovala. Přednes tzv. chatů mi trhala uši, ale na druhou stranu chápu, že se toto jiným způsobem asi interpretovat ani nedalo.

Mráz review

26.07.2019 Verified purchase

Mráz

Z děje až mrazí. Úžasná kniha. Jen vyžadovala mou plnou soustředěnost, protože interpretace pana Žáka mě doslova uspávala. Což není špatné, pokud použijete knihu na dobrou noc, ale pokud si ji vážně chcete poslechnout...

Syn review

25.07.2019 Verified purchase

Nejoblíbenější

Syna jsem už jednou poslouchala a určitě si knihu poslechnu znova i v budoucnu. I přesto, že hlavní postava je feťák a vrah, fandíte mu, držíte palce a souhlasíte s jeho konáním až do konce příběhu. Interpretace je výborná, není co vytknout.

Žízeň review

25.07.2019 Verified purchase

Nesbo

Jo Nesbo je pro mě klasika. Znám všechny jeho knihy a ani tentokrát mě nezklamal. Interpretace jako vždy dokonalá, vtáhne vás do děje a vy si vše živě představujete. Psychopatickou mysl člověka v knize Nesbo pozvedl do další úrovně.

Dokonalé stopy  review

25.07.2019 Verified purchase

Luxusní

Kniha i interpretace byla pro mě vážně luxusní záležitost. Bavilo mě to. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi knihy o psychopatech. Není co vytknout.

DNA review

19.03.2019 Verified purchase

DNA

Kniha není špatná. Téma je slušné, poslechla jsem si jí v průběhu dvou dnů. Konec příběhu mě moc nepřekvapil, čekala jsem něco obdobného. Co se týká interpretace, ani ta nebyla vůbec špatná.

Text review

04.03.2019 Verified purchase

Text

Audiokniha se mi líbila. Fakt pěkná. Až do konce jsem netušila, jak vše dopadne. Interpretace knihy je také perfektní. Všem doporučuji knihu zakoupit a poslechnout si ji.

Brouk Rating

13.02.2019 Verified purchase

Alias Grace review

13.02.2019 Verified purchase

Grace

Popravdě řečeno, kniha mě vůbec neoslovila, nezaujala, špatně se mi poslouchala. Dá se říct, že jsem jí ani moc nevnímala. Asi to není pro mě to pravé ořechové, ale věřím, že jiné posluchače může zaujmout.

Taková normální rodinka review

16.01.2019 Verified purchase

Rodinka

Navzdory tomu, že jsem nadšencem jiného žánru knih i tato kniha se mi líbila. Hanákovi, tak jak je známe :) Poslech byl pro mě uvolňující, až relaxační. Poslechnout si audioknihu o tzv. "normální" rodině byl dobrý kup.

Vzkaz v láhvi review

16.01.2019 Verified purchase

Olsen

Vzkaz v láhvi patří pro mě k nejlepším dílům tohoto autora. Audioknihu jenom vřele doporučuji. Přednes Igora Bareše každé knihy od Adlera Olsena je jedinečný.

Zabijáci review

11.12.2018 Verified purchase

Olsen nikdy nezklame

Adler Olsen je jeden z nejlepších spisovatelů. Každá jeho kniha čtenáře nebo posluchače úplně pohltí. Zabijáci není výjimkou. Děj se Vám odehrává přímo před očima. Doporučuji všem, co mají rádi tenhle žánr. V knize není nic přemrštěného nebo nemožného. Vše se může stát. Interpretace pana Bareše je jedinečná...

Zvěrolékař a kočičí historky review

04.11.2018 Verified purchase

Kočičí příběhy

Kočičí příběhy se mi líbily. Interpretace příběhů je velmi příjemná, jen bych mezi příběhy vynechala to rádoby kočičí zamňoukání, celkem mi to trhalo uši. Jinak povedený, humorný kousek, velmi příjemný k poslechu.

Jedlová samota review

25.09.2018 Verified purchase

Dle skutečnosti

Líbilo se mi zpracování knihy. Velmi zajímavé. Příběh dle skutečné události. Není k tomu co víc napsat. Co člověk, to povahový rys a ať je člověk věřící či není, peníze, moc a ego hraje vždycky svojí roli.

Andělská naděje pro každý den review

20.09.2018 Verified purchase

Andělé

Kdo má rád anděly, relaxace s nimi bude pro něj příjemným poslechem a přijde si na své. Využívám poměrně často, nejčastěji na spánek a proti stresu. Doporučuji všem, komu se špatně usíná, kdo se nedokáže uvolnit nebo neumí tzv. vypnout.

Indigový svět review

20.09.2018 Verified purchase

Perfektní

Můžete poslouchat tuhle knihu několikrát za sebou a pokaždé tam narazíte na něco, co vám při posledním poslechu uniklo. Doporučuji přečíst nebo poslechnout opakovaně. Není to smýšlený příběh, jsou to fakta, jen si vše uvědomit....

Relaxace & meditace pro každý den review

11.09.2018 Verified purchase

Relax

V dnešní době je spousta knih, videí a namluvených meditací a relaxací, nicméně, co se týká této knihy, je pro mě v něčem trochu jiná, než jsem doposud slyšela nebo používala. A je to v tom, že jsem se snad poprvé setkala s tím, že Vám není vnucována nějaká představa, vizualizace, přesný popis, jak a co si máte v mysli vytvářet, ale umožňuje Vám nechat si vyvíjet svoje vlastní. Interpretace je velmi příjemná a to natolik, že se mi podařilo několikrát usnout, než jsem knihu doposlouchala. Relax až k úplnému spánku.

Mrtví v Badger’s Drift review

11.09.2018 Verified purchase

Příjemný poslech

Velmi příjemný poslech, interpretace je výborná a kniha se mi krásně odvíjela před očima, celý příběh jsem opravdu vychutnala.Každý známe hrdiny knihy z filmů odvysílaných v televizi. Všem, kdo máte rádi tento styl, vřele doporučuji.

Kroky vraha review

09.09.2018 Verified purchase

Kroky vraha

Audiokniha mě nijak zvlášť nenadchla. Děj by nebyl špatný, ale interpretace, která byla provedena jedním tónem Vás do samotného příběhu nepohltí. Nicméně ještě z počátku knihy jsem si myslela, že trpělivost růže přináší a postupem času kniha dostane ten správný spád, ale nestalo se tak. Největší zklamání z knihy byla část, kdy pubertální dívka bez jakýkoliv zkušeností vypátrá vraha rychleji, prakticky hned, narozdíl od kriminalistů. Kdo máte rádi nenáročné detektivky, nebo poslech nenáročné knihy jako takové, možná si přijdete u tohoto příběhu na své.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Marco review

13.07.2018 Verified purchase

Olsen

J. A. Olsen patří dle mého názoru k naprosto nejlepším spisovatelům a v podání pana I. Bareše je poslech všech jeho knih opravdovým zážitkem. Ani kniha Marco není vyjímkou. Při poslechu si celý děj v hlavě představujete, odvíjí se před Vámi jako film. V knize není nic nesmyslného, vše do sebe krásně zapadá a Vy budete určitě mít chuť si po čase přečíst nebo poslechnout knihu znovu. Můžu jen doporučit.

Dítě ohně review

13.07.2018 Verified purchase

Očekávala jsem víc

Bohatá rodina, to nikdy není v knihách jen tak. To by bylo, aby rodina neměla nějaké tajemství. Mně osobně děj přišel chvílemi poměrně ujetý. Je pravda, že stát se může leccos a v knihách obzvlášť, ale pokud není námětem knihy sci-fi...

A navíc se mi zdá konec knihy velmi málo pravděpodobný. Do knihy jsem se po celou dobu poslechu nedokázala pořádně tzv. zakousnout. Interpretace byla dobrá, ale to už pro mě tento tzv. thriller nezachrání.

Za zavřenými dveřmi review

04.02.2018 Verified purchase

Za zavřenými dveřmi

Člověk nikdy neví, co se děje za zavřenými dveřmi. Můžeme se akorát domnívat, ale realita nám zůstává utajená. Již z počátku čtenář ví, jakým směrem se bude příběh vyvíjet. Na toto téma jsem již přečetla více knih, kde jsem hlavním hrdinkám držela palce nebo se děj překvapivě obrátil, coz udržuje čtenáře v napětí a v touze dočíst knihu co nejdříve, ze zvědavosti, jak vše dopadne. Toto všechno mi v této knize chybělo. Téma pěkné, ale nic poutavého.

V lese visí anděl review

01.02.2018 Verified purchase

V lese visí anděl

Na světě jsou různí lidé, ale děti má většina z nás. Není pro rodiče citlivější téma, než jsou děti. Policejní práce je v knize dobře popsaná, včetně osobních životů všech postav. S psychickými poruchami a fanatizmem se setkáváme i ve skutečném světě, nejen v knihách, takže mi děj přišel i hodně reálný, pokud si odmyslím některé pasáže. Audioknihu doporučuji zakoupit a poslechnout.

Stalker review

28.01.2018 Verified purchase

Kniha promyšlená do sebemenšího detailu

Stalker je audiokniha plná napětí a nutí posluchače doposlouchat ji najednou. Široké rozpětí příběhu, detailní popisy osob, míst a děje, jsou bezkonkurenční.

Posluchač je díky tomuto úplně vztažen do děje.

P.Rímský čte velmi poutavě, je,jednoduše řečeno, profesionál.

Lovec králíků review

22.01.2018 Verified purchase

Králíci

Audiokniha Vás zavede do několika společenských vrstev a ukáže Vám mnoho tváří povahového charakteru. Děj je velmi obsáhlý a napínavý, ale je fakt, že jsem velmi brzy přišla na to, kdo má vše na svědomí. I přesto se mi kniha líbila a mohu jen a jen doporučit.