User Dagmar K.'s Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Tři kapitáni 3 - Korzárská čtverylka Rating

20.01.2021 Verified purchase

Tři kapitáni 2 - Putování Rating

06.12.2020 Verified purchase

Tři kapitáni 1 - Mračna nad arénou Rating

13.11.2020 Verified purchase

Baron Prášil Rating

09.11.2020 Verified purchase

Aristokratka u královského dvora Rating

09.11.2020 Verified purchase

Atlas Mraků review

29.10.2020 Verified purchase

Dlouhé - výborné - napínavé

Z počátku jsem se Atlasu mraků (knihy i audioknihy) bála pro jeho délku. Poslech audioknihy jsem odkládala, ale není proč. Je to nádherné, poutavé a skvěle napsané vyprávění k zamyšlení. Jednotlivé příběhy jsou opravdu silné. David Mitchell stvořil úžasné vyprávění osudů vzájemně propletených, vyprávění plné zajímavých postav a originálních propojení. Obdivuji jeho fantazii a obrazotvornost, která dokáže takto složité dílo vytvořit a srozumitelně předat čtenáři.

Podání všech interpretů bylo výborné. Obzvláště chci ocenit výkon Kryštofa Rímského, Jana Zadražila a Jany Strykové - ta byla jako Sonmi famózní.

Dystopian / Post-apocalyptic Multiple POVs

Marťan review

29.10.2020 Verified purchase

Skvělá a napínavá sci-fi

Úžasné sci-fi vyprávění, které věřím, že ocení nejen milovníci tohoto žánru. Andy Weir je obdivuhodný tvůrce napínavého a do detailů vykresleného příběhu. Jeho propracovaný deníkový popis dění s využitím odborných technických informací je obdivuhodný. Příběh je napínavý a zaujme vás každá jeho věta. S napětím jsem hltala každou minutu.

Pánové Jan Zadražil i Jan Vondráček jsou skvělí jako vždy. Úžasné výkony.

Takes place in Space

Příšerné příběhy vánoční review

29.10.2020 Verified purchase

Fakt děsivé

Zajímavé a opravdu strašidelné příběhy. Možná jsem příliš útlocitná, ale již po předchozí zkušenosti raději poslouchám ve dne. První kniha Chrise Priestleyho byla poněkud temnější a děsivější, ale i tato je dobrá a strašidelná. Jediné, co nechápu, je určení pro děti. Tohle poslouchat jako dítě, tak se budu v noci cpát do postele k rodičům, ať si myslím, jak už nejsem velká holka. Pro odolné děti doporučuji.

Interpretace v podání pana Ladislava Freje je příjemná, jeho hlas se ke knize hezky hodí.

Supernatural Explicit scenes

Pád domu Usherů / Berenice review

29.10.2020 Verified purchase

Krásná klasika

Pád domu Usherů i Berenice jsou nádherné povídky plné tajemna, vzrušující hrůzy a pocitu husí kůže po celém těle. Poe byl skvělý vypravěč, originální autor a mistr strachu a tajemna. Nesmrtelná klasika pro inteligentní čtenáře.

Interpretace pana Vladimíra Dlouhého je fenomenální. Dokonalý přednes, hluboké procítění, nádherný hlas, skvělý výkon.

Stovka Jaroslava Haška review

29.10.2020 Verified purchase

Nesmrtelný Jaroslav Hašek

Knihy Jaroslava Haška mám opravdu moc ráda. Miluji jeho nádhernou ironii, krásný styl vyprávění a umění nepřistupovat k ničemu příliš vážně. Na svou dobu byl velmi odvážný a obdivuji nadčasovost jeho postav, humoru a point. Všechny jeho povídky včetně tohoto vyprávění i o něm si užijete.

Interpretace v podání pánů Preisse a Nárožného je skvělá.

Stopařův průvodce galaxií 2: Restaurant na konci vesmíru review

29.10.2020 Verified purchase

Skvělá zábava

Skvělá zábava k potrhání smíchy. Miluji knihy Douglese Adamse. Má úžasnou fantazii, vypravěčské nadání a smysl pro originální děj. Ačkoli Restaurant na konci vesmíru považoval za ne zcela povedený, nemůžu souhlasit. Já si všechny jeho knihy včetně Restaurantu velmi užívám. Pro milovníky neortodoxní a o to chytřejší a vtipnější sci-fi.

Vojta Kotek mě jako interpret velmi mile překvapil. Je skvělý, čte zajímavě, užívá si to a vy si to užíváte s ním. Velká pochvala. Vojta Kotek je mnohem lepší než jeho předchůdce taky Vojta ale Dyk, díky jehož Hlubině Myšlení první díl Stopařova průvodce nemůžu vystát...

Humor Single POV

Dámy a pánové review

29.10.2020 Verified purchase

Geniální Pratchett

Terry Pratchett je ve svém díle geniálním, dokonalým a nesmrtelným autorem. Celá Zeměplocha je fantastická, originální, neskutečně vtipná a úžasná. Dámy a pánové jsou stejně skvělí jako každý další díl. Miluji jeho geniální a neopakovatelný humor, nádherný jazyk, fantastické vyprávění, napínavé zápletky a prokreslení všech postav. Má můj největší obdiv, poklonu a poděkování. Kdybych si měla vybrat pouze jediného autora ze všech, vybrala bych si s čistým srdcem Terry Pratchetta a stačilo by mi to. Naštěstí je jeho dílo docela obsáhlé.

Interpretace je jako obvykle na vysoké úrovni. Paní Zuzana Slavíková je skvělá, naprosto fenomenální, nádherně si s knihou hraje a skvěle se poslouchá. Hudební doprovod je také výborný a stojí za pochvalu.

Vše je zprostředkováno díky skvělému překladu, který si rovněž zaslouží ocenit.

Single POV Humor

Mumínci: Tatínek a moře review

29.09.2020 Verified purchase

Milá fantazie

Tove Jansson je skvělá autorka kouzelných příběhů plných romantiky dětství, originálních a milých postav, poetického vyprávění a fantastických dobrodružství. Její knihy jsou krásné a k dětskému věku se svou příjemnou atmosférou, pozitivními postavičkami a kouzelnou fantazií dokonale hodí. Pohladí po duši malé i velké. Poslech jsem si užila a cítila jsem se při něm velmi příjemně. Přestože je vyprávění fantaskní a hrdinové jsou pohádkoví, postavy jsou jako z reálného života a to zejména tím, že jsou nositeli mnoha vlastností, které známe z našeho světa a jež do nich projikovala sama autorka ze svého života. To jsem si jako dítě při čtení muminích příběhů neuvědomovala a objevila až nyní.

Interpretace je uspokojivá, poslech je příjemný.

Žofka ředitelkou zoo review

24.07.2020 Verified purchase

Vtipná a chytrá zábava pro děti

Žofka je klasika, milé, vtipné a duchaplné příběhy pro děti, které si rádi poslechnout i jejich rodiče nejen jako připomínku svého dětství. Příběhy jsou chytré a příjemné, pointa vtipná a zajímavá, morální ponaučení nevtíravé a jemné a tím je i přijatelné. Moc pěkné příhody plné lásky k přírodě a zvířátkům.

Interpretace panem Petrem Nárožným je geniální, zábavná, skvělá.

Ages 4 - 6 Ages 6 - 8 Short fairy tales

Stará dáma vaří jed review

19.07.2020 Verified purchase

Nezvládla jsem...

O knize jsem hodně slyšela a moc jsem se na ni těšila. Musím ale přiznat, že jsem ji nedala. Prostě jsem ji nezvládla. Na mě moc drsné, moc vážné, příliš severské, humor mě nerozesmál, spíš mi z toho všeho bylo zle. Skončila jsem, sotva jsem začala a už jsem nesebrala odvahu audioknihu doposlouchat. Ani se o to snažit nebudu. Při poslechu mi vážně nebylo dobře, spoustu stresu a deprese. Třeba tam ale někde humor je...

Dobrá znamení review

19.07.2020 Verified purchase

Zábavné, kouzelně bláznivé

Fantazie, která nezná mezí, chytrá zábava k popukání. Geniální kniha z pera jednoho génia a druhého přinejmenším chytrého a originálního autora, když se s ním geniální Terry Pratchett spojil :) Pro mě naprosto nepochopitelné, že je možné spojit dva tak originální a osobité autory a výsledkem této tvůrčí práce je zábavná kniha, plná neotřelých postav, děje s originální zápletkou, vtipných průpovídek a fantastických point. Při poslechu jsem se neskutečně bavila a skvěle jsem si užívala každou kapitolu. Kniha perfektně vyhovuje mé kacířské fantasy duši a uspokojuje ji. Doporučuji.

Interpretace v podání Jana Zadražila skvělá jako vždy. S Pratchettem spolu už dlouho výborně ladí. Skvělé!!! :D

Parody Paralel reality Standalone Single POV Humor

Čarodějnice review

18.07.2020 Verified purchase

Příjemné vyprávění, hezký poslech

Roald Dahl je skvělý autor, jeho příběhy pro děti jsou velmi milým vyprávěním. Postavy jsou sympatické, zápletka originální, mravní ponaučení nenásilné a pointa promyšlená a chytrá. Čarodějnice se velmi příjemně poslouchá. Dej má spád a každá kapitola je propracovaná. Autor vládne opravdu silným uměním zaujmout čtenáře/posluchače, dokáže vtáhnout do děje a píše krásným jazykem. Poslech si užijí nejen děti.

Interpret je velmi dobře zvolen. Kryštof Hádek si s knihou krásně hraje a je poznat, že ho četba baví. K hlavní postavě se velmi pěkně hodí. Doporučuji.

Ages 6 - 8 Ages 9 - 11 Boy main character Supernatural

Sirotčinec slečny Peregrinové: MAPA DNÍ review

18.07.2020 Verified purchase

Slabé, nepovedené prodlužování série

Pokračování série Sirotčince se úplně nepovedlo. Nevím, co si o něm mám myslet, ale pro mě velké zklamání. Celý poslech jsem si přála, aby už byl konec. Ze slušnosti dočítám knihy a doposlouchávám audioknihy až do konce. Navíc, jakmile jednou s jakoukoliv sérií začnete, něco vás nutí pokračovat bez ohledu na zdařilost dalších dílů. U částí jedna až tři jsem ten pocit neměla, nebo jsem si nevšimla (nevím), ale tento díl je opravdu slabý, naivní, prvoplánovitý a (omlouvám se autorovi) až hloupý. Navíc mi připadá velmi neoriginální, velmi často jsem se nemohla zbavit dojmu z minimálně inspirace Harry Potterem a J.K.Rowling. V mnoha částech mi paralela s postavami, dějem a zápletkou přišla více než zjevná. Už teď se obavám, že bude další díl a že mi to zase nedá si ho nekoupit a neposlechnout... Moc toho ale litovat nebudu ;) Dá se to vydržet ;)

Přesto všechno ale věřím, že mladším čtenářům/posluchačům se kniha bude líbit. Je to moderní fantasy, styl vyprávění je příjemný a jazyk hezký. Výkon interpreta je zdařilý a na celé knize to nejlepší. Myslím, že nenáročné posluchače musí chytnout.

Single POV For beginners in the genre

Medvídek Pú review

19.06.2020 Verified purchase

Poetika dětství

Medvídek Pú je něžné, krásné, poetické vyprávění, romantická nostalgie dětství. Doporučuji dětem i jejich rodičům. Příběhy jsou krásné a nadčasové, milé pohlazení po duši. Audiokniha se krásně poslouchá, cítím se při ní tak klidně a pozitivně. Ideální pro příjemnou náladu.

Vojta Kotek čte příběhy moc pěkně, dokonce i písniček se zhostil velmi dobře. Části, které čte svým hlasem, se mi líbily. Změny hlasu mi ale u některých postav moc neseděly.

Žofka review

11.06.2020 Verified purchase

Parádní! :)

Žofka je parádní! :) Jak jsem stará, tak se mi příběhy líbí :) a možná čím dál tím víc. Podání Petra Nárožného je geniální! :) Opravdová nádhera.

Všechny pohádky Miloše Macourka mám moc ráda a Žofka je jedna z nejlepších. Příběhy nijak netrpí časem, milovala jsem je jako malá a dnešní děti by je taky měly ocenit. Humorné vyprávění s pointou, originální námět, půvabná zvířátka, vtipně a přitom až k zamyšlení vykreslené povahy jednotlivých postav, to je pro mě Žofka. Kdykoliv se k ní ráda vrátím.

Velkou zásluhu na úspěchu Žofky má bezesporu také pan Nárožný. Jeho vyprávění je dokonalé, zábavné a moc příjemné. Má krásný hlas, vtipný přístup a z každého slova je cítit, že si to užívá. Já jsem si to užila moc. Děkuji :)

Pestrý život jedné kočky review

11.06.2020 Verified purchase

Celkem fajn

Pestrý život jedné kočky je příjemné pohádkové vyprávění, originální příběhy pro milovníky koček, tedy spíše pro ty menší. Myslím, že pan Čechura musel alespoň několik koček znát a pochopil, že jsou velmi inteligentní. Nemůžu ale říct, že by příběhy byly nadčasové, přece jen je teď spoustu věci vnímáno jinak. Příběhům to ale nijak zvlášť neublíží, jen jsem jako milovník koček občas trochu trpěla.

Vyprávění v podání pana Nárožného je fantastické. S hlasy i s příběhem si hraje neskutečné zábavně. Dokonalá volba.

Žít a nechat žít review

11.06.2020 Verified purchase

Smíšené pocity

Oba tajné deníky Hendrika Groena se mi moc líbily, proto jsem očekávala od tohoto nového dílka více. Mám z něj ale smíšené pocity... Určitě oceňuji originalitu příběhu, je zajímavý, má děj i spád. Na druhou stranu se mi ale nelíbí úsečný až smskový styl vyprávění. K “deníkům” se tento typ hodil, ale tady mě dost rozčiloval. To už v dnešní době nikdo neumí napsat souvětí?!? A co má znamenat 137 kapitol??? To snad nemá ani Vojna a mír!!! Dobře, Lev Nikolajevič to zvládl, ale ve čtyřech dílech a na více než 1500 stranách.

Dost rozporuplné pocity jsem měla i z příběhu samotného. Probudil ve mně moralistku hodnou učitelky prvního stupně (zhrozila jsem se tím sama nad sebou ;)) a audioknihu jsem vlastně doposlouchala jen proto, abych zjistila, jestli se tomu h... jeho hnusná hra vymstí. Závěr s jistou byť slabou pointou byl pro mě částečným zadostiučiněním. Přesto všechno ale věřím, že se nenáročným posluchačům bude audiokniha líbit.

Interpretace byla vcelku dobrá, paní Juřičková a pan Hlavica mají příjemné a velmi vhodné hlasy pro obě postavy a poslouchají se dobře.

Temný karneval review

25.04.2020 Verified purchase

První a hned skvělá

Temný karneval je první publikovanou sbírkou povídek mého milovaného autora Raye Bradburyho a je skvělá. Miluji jeho krásné vyprávění, příjemné napětí, nádherný jazyk, originální příběhy a dokonalé pointy. Je mistrem jazyka i mistrem sci-fi, spojení, které není neobvyklé ani časté. Příběhy považuji za nadčasové a přestože se jedná o hororové vyprávění, je plné poetiky, romantiky a krásy.

Interpretace v podání pánů Mejzlíka a Hrušky je dobrá, ale ničím výjimečná. Interpreti zvolení u Bradburyho jiných děl mi seděli více.

Sekáč review

25.04.2020 Verified purchase

Skvělé! Skvělé! Skvělé!

Terry Pratchett je geniální, on i jeho dílo nesmrtelné a já ho bezvýhradně miluju. Celá Zeměplocha je úžasná, plná originálních příběhů, neskutečného humoru a nádherného jazyka. Žádný díl nezklamal, všechny jsou až neuvěřitelně vtipné a silné a Smrť, tedy Sekáč, není výjimkou.

Obdivuji, jak je možné při tolika knihách držet laťku tak vysoko, stále vyrovnaně a vždy nadchnout. Pratchett je génius, jiné vysvětlení nemám. Sekáč, jak už podstata hlavního hrdiny napovídá, je sice trochu serióznější než další díly Zeměplochy, ale neméně vtipný. Doporučuji všem milovníkům chytré fantasy, dobrého humoru, krásného jazyka, originálních příběhů i point a otevřeným osobitému pohledu na svět.

Interpretace v podání Jana Vondráčka je dokonalá a půvabná, jako je to u něj vždy. Krásně spolu ladí, přednes je dokonalý a myslím, že si to sám užíval. Je to cítit. Dokonalé spojení.

Muž jménem Ove review

07.04.2020 Verified purchase

Ze začátku zvláštní, později velmi milé

Musím přiznat, že ze začátku se mi příběh a zejména hlavní postava Oveho moc nelíbili. Přišel mi nesympatický a moc mě to nebavilo. V průběhu děje jsem ale začala chápat, proč je takový a velmi jsem si je zamilovala - jak příběh, tak hlavně Oveho. Začala jsem mu fandit a styděla jsem se za to, co jsem si na začátku knihy myslela. Příběh je moc pěkný, milý, trochu smutný, ale krásný a velmi lidský. U autora velmi oceňuji s jakou grácií a jemností se vypořádal s částmi, které mohly být až srdceryvné. S ohledem na čtenáře/posluchače se s nimi vypořádal velmi něžně, přívětivě a důstojně. Nebyly nutné potoky slz a “nevyráchal” příjemce ve smutku, naopak vše pojal citlivě a důstojně. Moc pěkné. Pokud jste “cíťa” jako já, nebojte se, dá se to zvládnout a je to příjemné.

Interpretace je příjemná. Jan Vlasák se hlasem i typově ke knize i k postavě velmi hodí. Dobře se poslouchá.

Malevil review

28.03.2020 Verified purchase

Klasika, která nezklame, ani nepřekvapí

Klasické dílo z kategorie fikce. Asi patří ke kulturnímu přehledu čtenáře, ale za sci-fi bych ji neoznačila. Prostá fikce je vhodnější pojmenování. Trochu naráží na technologický vývoj společnosti, ale příběhu to nevadí. Příběh je vystavěn barvitě, široce a promyšleně. Dej se ubírá kupředu, avšak nenadchne ani neurazí.

Naprosto neuvěřitelná je interpretace a množství osob. Hlasy k jednotlivým postavám krásně sedí. Je až neuvěřitelné, že toto dílo v této šíři pan Jiráň vůbec dal dohromady. Množství hlasů je zážitek, nicméně já dávám přednost jednomu interpretovi. Lépe se tak soustředím na děj a můžu snáze zapojit vlastní fantazii.

Ilustrovaný muž review

20.03.2020 Verified purchase

Skvělé! Ray Bradbury je skvělý vždy

Mistr sci-fi, stavby příběhu, slova, génius pointy a příjemného napětí. Ray Bradbury je fantastický autor, který nikdy nezklame a ráda se k jeho knihám vždy vracím. Obdivuji jeho dokonalé vykreslení příběhu, originální pointu i nádherný jazyk, kterým vládne. Je jeden z mála. Myslím si, že jeho knihy dokáží oslovit nejen vyznavače sci-fi literatury ale hlavně milovníky krásného slova a mistrného používání jazyka.

Interpretace v podání pana Jaromíra Meduny je skvělá, procítěná, krásná.

Svitky z londýnského mostu review

13.03.2020 Verified purchase

Napínavé, temné, ponuré, zdařilé

Svitky z londýnského mostu jsou napínavou sérií historických detektivních příběhů. Autorka Jana M. Šouflová má skvělý styl vyprávění, buduje napětí, hraje si s fantazií, místy vzbuzuje odpor při popisu oběti zločinu (naprosto správně, je to detektivka) a to až natolik, že být to film, zavřu oči a nechci to vidět. Je výborná ve znalosti historie i historických londýnských reálií a obdivuhodně je dokázala zakomponovat do příběhů a poutavě popsat čtenáři/posluchači. V popisu knihy je uvedeno “lehce humorná”. Humoru jsem si upřímně moc nevšimla. Popsala bych spíše jako ponorkou a temnou historickou detektivku s propracovaným příběhem a prvky fantasy. A omlouvám se, ale opravdu mě překvapilo, že autor knihy je žena. Některé popisy jsou velmi naturalistické až nepříjemné, drsné a odporné, ale ne nevkusné. Jen jsem místy tajila dech a přála si, aby byl už konec.

Jiří Pobuda jako interpret není špatný, ale přestože jeho styl mám opravdu moc ráda, v této audioknize mi neseděl. V Zelené je jeho styl dokonalý, tady mě nebavilo jeho střídání hlasů postav.

Zelená review

24.02.2020 Verified purchase

“Střelka být skvělý, Střelka zábavný ;)”

Střelka vtipný, Střelka skvělý, já Střelka milovat! Fakt skvělá audiokniha. Kniha Martina D. Antonína je báječná, originální svým přístupem a pojetím i přes hemžení postavami jako od Tolkiena a jemu podobných fantastů. Milé, vtipné, zábavné, k popukání, poutavé a napínavé vyprávění. Audioknihu jsem doslova hltala a doporučuji ji těm, kteří mají pochopení pro “něco osobitého a nekonvenčního”. Velmi zajímavý a originální počin na poli, kde už všechno dobré bylo napsáno. Se zájmem a nadšením jsem si poslechla dvakrát po sobě a určitě se ke Střelce znovu ráda vrátím. Popravdě vlastně dvakrát a “kousekkrát”. První dvě kapitoly jsem napoprvé nezvládla a nepochopila. Pokud se vám to také stane, nenechte se odradit, jděte to toho a budete odměněni neskutečnou zábavou a napětím. Předmluva a Omluva knihy je to nejvtipnější, co jsem kdy slyšela :) Živě si dovedu představit zfilmování knihy. Zelená mi vůbec nepřipadá jako parodie na fantasy. Naopak, je to originální, vtipná a napínavá fantasy se skvělým a silným příběhem.

Interpretace v podání Jiřího Pobudy je dokonalá, skvěle s knihou ladí a vážně mě moc baví. Myslím, zle četba bavila i jeho a je to na každém slovu znát. I hudební doprovod je velmi zdařilý.

Dveře do léta review

14.02.2020 Verified purchase

Nádherný příběh, nádherný poslech

Opravdu nádherná kniha/audiokniha autora, kterého jsem dříve neznala, ačkoliv sci-fi miluju. Po poslechu mám v plánu toto napravit a s knihami Roberta A. Heinleina se seznámit. Nádherný příběh, velmi milý a poetický. Autor je mistrem krásného a přitom napínavého vyprávění, dokonalého propracování děje, postav a vyústění skvělých a originálních point. Při poslechu si přejete, aby všechno dobře dopadlo a na ničem jiném vám nezáleží. Je úžasné, jak více než šedesát let vyprávění nic neubralo. V žánru sci-fi nevídáno. Některé vynálezy sice šly kupředu a třeba i malinko jinou cestou, ale vůbec to nevadí. Dveře do léta jsou krásné a zanechávají velmi příjemný zážitek.

Interpretace v podání Otakara Brouska je skvělá. Jeho příjemný hlas se k příběhu nádherně hodí, krásně vykresluje děj a báječně ladí s jeho poetičností. Hudební podkres je skvělý.

Povídky review

06.02.2020 Verified purchase

Geniální pan Hašek

Jaroslav Hašek je nesmrtelný geniální autor geniálních a nadčasových humorných povídek, které byly vtipné před sto lety a jsou neméně vtipné dodnes. Jeho postavičky jsou pitoreskní a skutečné, dokonale vystihuje lidské povahy, které se léty nemění, je mistrem v poetickém vyprávění a naprostým géniem inteligentního humoru, originální zápletky a odzbrojující pointy.

Pan Bohumil Bezouška vypráví povídky kouzelně a velmi výstižně. Nádherně jim to spolu ladí. Audiokniha je krásná a ráda ji poslouchám znovu a znovu. Děkuji Vám pane Hašku.

Ducháčkovic rodina aneb Strašidla mezi námi review

04.02.2020 Verified purchase

Milé a nenáročné

Ducháčkovic rodina je příjemné vyprávění o duší rodině pro děti, pokud je chcete zabavit a mít od nich chvíli pokoj. Nenáročné poslouchání, od kterého jsem čekala víc, je spíš pro menší děti s prostým kusem a zálibou v duchařských historkách. Nápad je velmi dobrý, postavy zajímavé, vyprávění je průměrné a zápletky jednoduché. Trochu více fantazie by neškodilo. Do dalších dílů se nepustím.

Interpretace Václava Vydry je výborná, skvěle si s příběhem hraje a postavy krásně dokresluje. Moc dobrá volba.

Studie v šarlatové review

30.01.2020 Verified purchase

Klasika

Klasika z pera A. C. Doyle, která nezklame a naplní očekávání od detektivky, jak má správně vypadat. Příjemné vyprávění ze staré dobré školy tohoto žánru, zajímavý poslech, napětí, chytrá zápletka, napínavý průběh a inteligentní rozuzlení. Podání klasických interpretů klasickou detektivku nádherně doplňuje a jde ruku v ruce. Očekávání splní, poslech zpříjemní.

Karlík a továrna na čokoládu review

30.01.2020 Verified purchase

Klasika pro děti milá i pro dospělé

Roald Dahl je skvělý autor, který mě vždy udivoval rozdílným pojetím svých děl pro dospělé a pro děti. Jakoby to ani nepsal jeden a tentýž člověk. Všechny jeho knihy jsou krásné, ale k těm dětským se uchyluju nejraději. Vlastně je nevnímám jako dětské, ale spíše jako určené pro všechny věkové skupiny čtenářů. Roald Dahl je mistrem originálních příběhů, barvitého vyprávění, nádherných postav, poetické atmosféry a milého a originálního humoru, který zaujme a pobaví všechny. Karlík je nádhernou ukázkou jeho umění. Pokud nepatří, měl by patřit do povinné četby.

Bára Hrzánová byla skvěle zvolena se svým osobitým a ironickým stylem jako interpretka humorné knihy a ke Karlikovi výborně sedí. S knihou si hraje a z každé věty je poznat, že ji to opravdu baví. Občas jsem ale přemýšlela, jestli to už není trochu moc. Ale to je Bára :)

Nohy z jílu review

02.01.2020 Verified purchase

Vtipné, chytré, zábavné, napínavé

Nohy z jílu jsou další fantastický díl Zeměplochy geniálního Terry Pratchetta. Milé, chytré a vynalézavé vyprávění opět plné originálních příběhů, napínavých zápletek, vtipných rozuzlení a neskutečného humoru musí zaujmout všechny posluchače. Pratchetta miluju a s poslechem každého dílu se už nemůžu dočkat toho dalšího.

Jedna z mála audioknih, kde oceňuji skvělý hudební doprovod. Jan Zadražil jako interpret je dokonalý, čte se zaujetím, je slyšet, že ho to baví a perfektně k dílu sedí.

Všem vřele doporučuji. Kdybych si měla vybrat pouze jednu jedinou sérii audioknih, které si smím koupit, byla by to bez rozmýšlení právě Zeměplocha.

Příšerné příběhy strýce Montaguea review

14.12.2019 Verified purchase

Horor pro dospělé

Nádherně napsané opravdu strašidelné příběhy, plné originálního vyprávění, zajímavých dějových linií a s krásným jazykem autora, který umí vymyslet překvapivou pointu. Skvělá kniha, kterou by se mohli pyšnit i ti nejlepší autoři hororové literatury. Jen by mě zajímalo, pro jakou věkovou kategorii je kniha určená. Je opravdu pro děti? Já už teda dlouho nejsem dítě, ale při poslechu jsem se vážně bála a místy ve mně byla malá dušička. Kniha je nádherná, v noci bych ji ale neposlouchala a dětem bych ji taky nepustila, je ale vážně skvělá.

Obzvláště bych chtěla vyzdvihnout a ocenit oba interprety. Jan Vondráček i Viktor Kuzník jsou skvěle vybráni, dějem provázejí nádherně a pro poslech jsou jejich hlasy i styl četby dokonalé. Moc děkuji.

Velký Gatsby review

03.12.2019 Verified purchase

Klasika, které způsob interpretace škodí

Velký Gatsby je opravdu VELKÁ klasika, mistrný román americké literatury. Velký krásný příběh k zamyšlení a k odsouzení lidských povah a člověčí malosti. I když se odehrává v New Yorku v časech prohibice, lidské nedostatky se nemění a nemá na ně vliv ani geografická poloha. Člověk je prostě jen člověk. Určitě doporučuji všem, román patří mezi základní kulturní vzdělání.

Můj názor, se kterým nemusíte souhlasit a ani to neočekávám, je, že zvolený interpret a jeho způsob četby, knize uškodil. Nesedí mi hrubost přednesu, uvzdychanost a hrané pohrdání. Způsob načtení jsem protrpěla a těšila se na konec. V přednesu mi chyběla ta velikost a glanc, které kniha má (a měl je i film) a audiokniha by je také neměla postrádat.

Postřižiny review

26.11.2019 Verified purchase

Poetický příběh, nádherný jazyk

Bohumil Hrabal je mistrem nádherného jazyka. Čeština v jeho románech je neuvěřitelně malebná a krásná. Dokonalé spojení krásy jazyka a poetičnosti vyprávění se snoubí i v knize Postřižiny a kvůli nim se k ní čtenáři/posluchači rádi vrací. Bezpochyby patří k základnímu kulturnímu vzdělání každého z nás a k dědictví, na které můžeme být pyšní. Bohumil Hrabal je nesmrtelný génius.

Kniha je krásně načtená a Tereza Bebarová mě velmi mile překvapila, s jakou něhou a láskou určitě nelehkou roli zvládla. Krásná paní správcová je v jejím podání uvěřitelná, svérázná a něžná. Hudební doprovod se ke knize sice hodí, ale já bych se bez něj obešla. Hudba ze zfilmované klasiky je příjemná, zbytek bych vynechala, ačkoliv si Ondřeje Havelky velmi vážím a uznávám, že hudba Melody Makers s knihou ladí a audioknihu jako celek povyšuje, není to můj “džbánek piva”.

Bylo nás pět review

10.11.2019 Verified purchase

Nezklame a potěší

Klasika Karla Poláčka potěší každého čtenáře/posluchače ať je velký nebo malý. Kouzelné vyprávění klukovských příběhů nadchne a pohladí po duši a kdykoliv se k němu s láskou vracím. Karel Poláček vládne nádherným jazykem, skvělým slohem a úžasným vypravěčským talentem. Příběhy jsou milé, i když někdy dojemné, ale taková byla doba, ve které se odehrávají. Tato audiokniha se opravdu povedla a řadím ji k jedněm z nejmilejších. Intrpretace v podání Jana Zadražila je velmi dobrá, má příjemný a citlivý projev, knihu si užívá a posluchač s ním. Děkuji.

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět  review

09.11.2019 Verified purchase

Trochu nucené pokračování, ale jde to

Druhé pokračování Stoletého staříka, nyní už stojednaletého, stejně jako jeho první díl, je v podstatě Forrest Gump trochu jinak. Pro mě je to slátanina nesourodých témat a příběhů do nesmyslného guláše knihy. Jenže kniha stejně jako jiná autorská díla nemusejí vždy dávat smysl. To je umění. První díl byla lehká četba na dovolenou, která nevyžaduje zamyšlení. Tento druhý díl je ještě lehčí a se zamyšlením nad dějem si vůbec nemusíte lámat hlavu. Druhý díl na mě působí trochu vynuceně a neoriginálně, vždyť první díl vypráví děj 100 let a druhý jen jednu setinu stejného. Pro milovníky knih typu Forrest Gump je to ideální četba/poslech. Většinu knih poslouchám vícekrát. V tomto případě s dalším poslechem nebudu ztrácet čas, aspoň bude prostor pro další. Přes moji kritiku knihu hodnotím dobře, děj je příjemný, humor milý a není to nepříjemně strávený čas. Martin Stránský jako interpret je velmi dobrý, jeho projev je příjemný, má krásný hlas a čte nádherně.

Jak jsem vyhrál válku review

24.10.2019 Verified purchase

O válce úsměvně

Klasický humoristický válečný román Patricka Ryana se podařilo velmi mile a příjemně převést do podoby audioknihy. Úsměvné vyprávění v podstatě neveselého tématu si zachovává důstojnost, s nadsázkou vypráví o útrapách války a přitom nepůsobí neuctivě. Zlehčení autora vůbec nezlehčuje válku jako takovou a poukazuje na její krutost a nesmyslnost vtipným a velmi inteligentním způsobem. Četla jsem knihu a její verze v podobě audioknihy je velmi zdařilá. Martin Písařík je jako interpret dobře vybrán a zapadá mi k tématu, hrdinům knihy i očekávání.

Proč máma pije review

30.09.2019 Verified purchase

Nadšení

Kniha autorky Gill Sims Proč máma pije mě nadchla! Skvělá kniha o vtipné ženě pro ženy, které mají smysl pro humor a chybí jim smysl pro hloupou romantickou literaturu a naivní love-story. Je to kniha pro matky, které neberou mateřství jako jediné poslání svého života a dokáží žít normálně, nepostižené mateřstvím a se smyslem pro humor a realitu. Vyprávění formou deníku je zábavné, příjemné a vtipné. Interpretace v podání Zuzany Slavíkové je geniální, uvěřitelná a k popukání. Zuzanu Slavíkovou považuji za jednu z našich nejlepších interpretek audioknih, pro mě je tou nejlepší.

Proč máma nadává review

30.09.2019 Verified purchase

Příjemné pokračování

Máma autorky Gill Sims mě dostala už svým prvním dílem a na druhý jsem se vyloženě těšila. Druhé díly bývají velmi často zklamáním, v tomto případě tomu tak není. Druhý díl je možná o něco malinko slabší (i když toto přisuzuji horšímu překladu), ale je určitě zdařilým pokračováním skvělé jedničky. Jediné, co bych knize vytkla, je tedy překlad, který není tak dobrý, jako byl ten u jedničky. Tentokrát byl překladatelem čistě ženské knihy muž a je to poznat. To nebyla šťastná volba.

Ovšem Zuzana Slavíková je opět fenomenální. Její projev je dokonalý, hlas fantastický, interpretace geniální. Moc děkuji.

Muži ve zbrani review

03.08.2019 Verified purchase

Miluju Terry Pratchetta!

Opravdu a bez nadsázky miluju Sira Terry Pratchetta. Všechny jeho knihy jsou fantastické a geniální. Když už není mezi námi, budiž nám útěchou alespoň to, že jeho dílo je tak rozsáhlé. Pokračování Zeměplochy Muži ve zbrani je vtipné, inteligentní, originální a nedostižné, ostatně jako všechny jeho díly. Neznám jiného autora jehož dílo by mělo stabilně tak vysokou opakující se úroveň, kvalitu i originalitu. Všechny díly Zeměplochy jsou stejně skvělé, humor je geniální a originální fantazie nevyčerpatelná. Je to nesmrtelný génius.

Interpretace v podání Jana Zadražila koresponduje s úrovní knihy, je skvěle vybrán, jeho projev je výborný, hlas příjemný, střídání postav perfektní. Už se zase nemůžu dočkat dalšího dílu. Moc a moc děkuji.

Maxipes Fík (komplet) review

12.07.2019 Verified purchase

Milé

Maxipes Fík je milé vtipné vyprávění Rudolfa Čechury o neobyčejném psovi a pro mě příjemná vzpomínka na večerníčky mých dětských let, kterou si občas ráda připomenu. Nenáročný poslech pro ty větší, perfektní pohádky pro ty menší. Audiokniha je povedená, jednotlivé příběhy jsou milé a rádi si poslechnete další a další.

Josef Dvořák jako vypravěč je dokonalý. Myslím, že někdy musel být psem, jinak to snad ani není možné ;)

Marťanská kronika review

23.06.2019 Verified purchase

Mistr sci-fi

Ray Bradbury je geniální autor sci-fi literatury. Jeho knihy nestárnou, příběhy jsou dokonale propracované, vypravěčské umění je mistrné a jazyk je nádherný. Jako ve všech jeho knihách i v Marťanské kronice si právem zasluhuje titul mistr pointy, nečekané, promyšlené a precizní pointy. Poslech potěší, zaujme a vtáhne do děje stejně jako při čtení jeho knih.

Interpretace Martinem Siničákem je velmi dobrá, jeho hlas se ke knize báječné hodí a způsob četby dokonale vyhovuje žánru a obsahu děje.

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let review

10.05.2019 Verified purchase

Skvělé pokračování milého vyprávění

Málokdy je pokračování stejně tak dobré jako první díl. V tomto případě tomu tak je. Hendrik Groen ve skvělém podání Jaromíra Meduny, který mu dokonale propůjčil svůj hlas, posluchače opět zavádí do svého života originálního, milého a vtipného staříka, jenž se nevzdává radostí života a nepoddává se svému věku a k tomu samému se snaží přimět i své přátele. Kniha je opravdu milá, půvabná, i když občas smutná, to už patří k věku hlavních hrdinů, ale hlavně je velmi pozitivní a nabízí příjemný poslech. Další pokračování by potěšilo.

Poprava na Kramberku a další povídky review

20.04.2019 Verified purchase

Milý chytrý horor

Audiokniha Poprava na Kramberku přináší typické Švandrlíkovy povídky, které jsou plné zajímavých a originálních postav, strašidelných situací, tajemna a hororové atmosféry, ale hlavně geniálních nepředvídaných point. Může se zdát, že není horor jako horor, že v podání pana Švandrlíka je jemný a není tak děsivý, ale upřímně: jeho povídky raději čtu/poslouchám ve dne, v noci by mě k tomu nikdo nepřinutil. A pak že není strašidelný ;)

Interpretace různými herci je v tomto případě skvělá. Výborně se hodí k postavám a krásně se doplňují.

Dáma, která měla ráda čisté záchodky review

12.04.2019 Verified purchase

Skvělým názvem to začíná, ale zároveň i končí

Skvělý a originální název knihy/audioknihy zaujme a slibuje zajímavý obsah, ale falešně, v příběhu nic takového není. Nudné vyprávění o ničem. Stále to zní jako předmluva a stále čekáte, že to začne, ale nic se neděje, a to až do konce... Nemůžu věřit, že takovou blbost napsal autor muž. Kdyby to byla zhrzená žena v přechodu, vůbec bych se nedivila a nejspíš bych to i chápala.

Interpretace také není něco, co by zaujalo. Všechny tři interprety mám opravdu ráda, ale toto se moc nepovedlo. Přednes je nudný (stejně jako příběh), zní jako nezaujatý komentář a Petra Špalková (ačkoliv je skvělá a já ji mám moc ráda) zní jako uspávačka hadů. Varování: Neposlouchejte v autě při řízení.

Uspávající ztráta času.

Léčba neklidem review

09.04.2019 Verified purchase

Dokonalý inteligentní britský humor

Skvělá ukázka dokonalého, perfektně promyšleného a inteligentního britského humoru. Všechny povídky nadchnou svou propracovaností a skvělou pointou. Vyprávění je milé, poetické a krásné. I když autor působil již před 100 lety, jeho dílo se hodí do každé doby a je nesmrtelné.

Interpretace je rovněž skvělá, hlas se velmi dobře hodí jak k žánru, tak k této knize. Pan Pellar příběhy nádherně vypráví a velmi vhodně dokresluje.

Už jsem slyšela několikrát a vždy si pustím znovu a moc ráda.

Mumínci a čarodějův klobouk review

07.04.2019 Verified purchase

Krásná roztomilá fantazie

Knihy Tove Jansson jsou mé dětství. Jako malá jsem je milovala a v podobě audioknihy to je příjemná vzpomínka. Příběhy mumínků jsou fantastické a velmi milé. Tove Jansson vymyslela úžasný svět, o kterém věříte, že někde na severu skutečně existuje. Příběhy i postavy jsou dokonale propracované, děj je zajímavý, vyprávění roztomilé a místy až kouzelné a příjemně dojemné.

Interpretace v podání Vladimíra Javorského je vhodně zvolená, příjemně se poslouchá a hezky si s postavami hraje.

Jediné, co chybí, jsou nádherné ilustrace, které jsou úžasnou součástí všech muminních knih.

Julius a Albert review

31.03.2019 Verified purchase

Nudné zklamání

Příběh o ničem, nemá ani hlavu ani patu. Velmi jsem se snažila doposlouchat, ale nezvládla jsem to. Takže vlastně nevím, třeba knize křivdím, třeba to nějaký příběh a vtip má, já ale ke konci nejsem schopna dojít. Připadá mi, že pan Horníček jen nashromáždil spoustu krásných a vznešených slov za sebou, čím neobyčejnějších tím lepší, ale příběh, natož humorný, nikde.

Interpretace průměrná. Uspávající nuda k nepochopení.

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka review

11.01.2019 Verified purchase

Síla zvyku a zvědavost

U prvního dílu Aristokratky jsem se smála nahlas, dvojka byla slabší, ale trojka už byla lepší. Čtvrté pokračování jsem popravdě ani nečekala, že vznikne. Šla jsem do něj ze zvědavosti a pod vlivem síly zvyku, protože jak jednou s něčím začnu, nemůžu přestat. Aristokratka IV. je rádoby humorné, nenáročné čtení, které nezarmoutí, ale ani příliš nepobaví. O smíchu se mluvit nedá... Asi nejpodivnější a nejslabší pro mě je, že hlavní zápletkou, a vše vyvíjející se z ní, je událost stará více než 20 let... Měl by pan Boček vůbec o čem psát, kdyby neměl princeznu Dianu?!? A co ho vede k bezúčelnému a docela trapnému využívání jména knížete Schwarzenberga? Vypravěčský talent má, fantazii také a jeho knihy se čtou příjemně. Domnívám se, že opustit laciná klišé a snažit se být nadčasový by mohlo přispět ku prospěchu jeho tvorby.

Veronika Kubařová je jako Marie Kostková z Kostky velmi příjemná a více než uvěřitelná. Velmi dobrá volba. Jen se mi moc nelíbí měnění hlasů pro jiné postavy a hudba je dost otravná, to je ale u všech dílů.

Čarodějky na cestách review

26.12.2018 Verified purchase

Báječné!!!

Terry Pratchett je nesmrtelný génius, mistr příběhů i pointy a úžasný vypravěč. Jeho knihy mě moc baví, příběhy jsou originální, zajímavé, neskutečné vtipné, chytré a kouzelné. Při poslechu se skvěle bavím každou minutu každé kapitoly. Kniha je plná krásné fantazie, chytrého humoru, vtipu a zábavy. Jako audioknihy by mohlo vyjít kompletní dílo autora.

Načtení Zuzanou Slavíkovou je dokonalé. Vypráví příběh zábavně, skvěle se vciťuje do jednotlivých postav a dokonale mění hlasy. Je báječná.

Stráže! Stráže! review

26.12.2018 Verified purchase

Úžasný Terry, úžasná Zeměplocha

Fantastický díl fantastické série. Terry Pratchett je laskavý, nápaditý a originální génius, mistr vyprávění, fantazie a pointy, který zůstane navždy mezi námi díky jeho úžasným knihám. Každý díl Zeměplochy je jiný a přitom stejně báječný. Jsem velmi ráda, že jich je tolik. Příběh je skvělý, velmi zábavný a napínavý. Doporučuji větším dětem a hlavně dospělým. Terry Pratchett má skvělé vyjadřovací prostředky a krásný jazyk. Miluju knihy pro děti, ve kterých zaznívají slova jako ‘zkurvysyn’ v kontextu, který nemůže nikoho pohoršit.

Interpretace v podání pana Jana Zadražila je rovněž skvělá, velmi vhodná volba. Krásně si s textem hraje a moc dobře se poslouchá. Zvukový doprovod je opět výborný.

Tajný deník Hendrika Groena review

06.10.2018 Verified purchase

Humorné, mile dojemné poslouchání

Krásné, milé, velmi vtipné a taky trochu dojemné vyprávění. První poslech jsem si užila a skvěle jsem se bavila. “Stařík” Hendrik nejenže umí žít a užívat si života, ale umí o tom taky parádně vyprávět. Jeho deník je zábavný pro čtenáře/posluchače všech věkových kategorií. Druhý poslech jsem si užila neméně skvěle, jen navíc k vtipné a chytré zábavě jsem se nad vyprávěním více zamyslela a trochu i dojala nad osudy všech obyvatel domova důchodců a donutilo mě to přemýšlet o tom, co mě čeká... tedy jestli dožiju...

Interpretace v podání pana Jiřího Žáka je skvělá, velmi milá, procítěná, krásně se poslouchá. Velmi dobře zvolený hlas, osobnost i přístup k četbě.

Soudné sestry review

22.09.2018 Verified purchase

Láska na první poslech

Moje první setkání s Terry Pratchettem a hned je to láska na první poslech a naprosté propadnutí jak Zeměploše, tak Terry Pratchettovi. Obdivuji jeho skvělý styl, fantastickou představivost, poutavé vyprávění, vtipné pointování a úžasné vyjadřování. Kniha je nádherná, velmi originální a zábavná, zaujme jak starší děti tak dospělé. Terry měl fantastický a velmi originální smysl pro humor a vždy bude famózním vypravěčem a “kresličem” příběhů. Skvěle jsem se bavila. Mám v plánu poslechnout i přečíst si vše.

Interpretace v podání paní Zuzany Slavíkové je dokonalá, úplně jsem se do ní zamilovala a její přednes mě vážně baví. Skvělý výkon, výborná volba. Rovněž hudební doprovod je velmi zdařilý, velká pochvala. Děkuji.

Mumínci a kometa review

11.08.2018 Verified purchase

Kouzelná stvoření z četby mého dětství

Tove Janssonová a Mumínci spolu s dalšími tvorečky z Muminího údolí patří mezi mé nejoblíbenější knihy z dětství. Mumínci jsou roztomilá stvoření a Tove Janssonová vymyslela báječný svět plný kouzelných originálních bytostí a zajímavých příběhů. Převedení do audioknihy je velmi příjemné. V audioknize se povedlo zachovat atmosféru vyprávění a celkový dojem jsem měla podobný jako v době, kdy jsem tyto knihy četla.

Interpretace Vladimírem Javorským je dobře zvolená, jeho hlas je velmi vhodný a většinou si umí s vyprávěním krásně pohrát. Jen v některých místech mi jeho pojetí některých postaviček úplně přesně neodpovídalo jejich povaze, ale s velkou pravděpodobnosti to bude jen tím, že já jsem si je představovala ve svém dětství trochu jinak.

Krásná kniha, milé originální vyprávění, nádherný styl a příjemná interpretace.

Vzpoura mozků review

27.07.2018 Verified purchase

Skvělá sci-fi, která nemusí mít mindrák z data svého narození

Vzpoura mozků od Václava Šorela je příkladem, že dobře napsána sci-fi nestárne. Některé drobnosti už třeba nejsou úplně up to date, ale vůbec to nevadí. Vždyť je to příběh z budoucnosti. A přestože je tak starý, pardon ‘dříve narozený’, i v dnešní době je právem vrcholným dílem sci-fi literatury. U nás tedy určitě. Autorovi se do knihy podařilo výborně, uvěřitelně a přirozeným způsobem dostat jak vědu, tak fikci, tak zároveň příběh. Pokud už nepatří mezi povinnou literaturu, mělo by.

Interpretace v podání Aleše Procházky je skvělá. Nejen že se ke knize výborně hodí, ale s příběhem si úžasně hraje, vtáhne posluchače do děje, drží v napětí a přirozeně provádí knihou. Po poslechu jsem si ho zařadila mezi vyhledávané interprety. Obzvláště oceňuji také naprosto skvělý zvukový doprovod. Myslím, že tato audiokniha má jeden z nejlepších zvuků vůbec. Výborné.

Severská mytologie review

27.07.2018 Verified purchase

Skvělý přehled severské mytologie, ale vyprávění slabší...

Od knihy Severská mytologie Neila Gaimana jsem očekávala mnohem víc. Je dobrá, dobře se poslouchá, ale nenaplnila má očekávání. Autor přináší velmi zajímavý přehled severské mytologie, severských božstev a jejich činů, ale příběhy a vyprávění trochu pokulhávají. Nemůžu se ubránit přesvědčení, že tak silný a zajímavý materiál by šlo zpracovat mnohem lépe, do větší hloubky i rozsahu. Jako přehled dobré, jako výpravná kniha slabé.

Nedá se ale severu upřít, že je to drsný kraj, mají drsná božstva a i vyprávění je místy drsné a kruté.

Interpretace na mě působila poněkud nevýrazně. Pavla Soukupa mám moc ráda, má úžasný hlas a k tomuto tématu skvěle sedí. Určitě patří k našim nejlepším interpretům. Poslouchal se dobře, ale v tomto případě mi jeho výkon připadal “neslaný-nemastný”.

Přes to všechno dávám poměrně vysoká hodnocení. Možná jsem jen od knihy očekávala příliš mnoho.

Svět podle Garpa review

23.06.2018 Verified purchase

Literární klasika

Svět podle Garpa je literární klasika Johna Irvinga, místy grotesknější, místy drsnější. Fiktivní životní příběh vyprávěný hlavním hrdinou - fiktivním spisovatelem nutí k zamyšlení nad příběhem samým, nad autorem a dobou, ve které dílo vzniklo.

Obdivuji Irvingův literární styl, ve kterém dokonale užívá jazyk a mistrně střídá žánry. Děj je velmi poutavý a vyprávění napínavé. S každou kapitolou očekáváte, co bude dál, někdy v dobrém a někdy s obavami. A že je těch kapitol opravdu hodně...

Martin Zahálka má krásný hlas a načetl knihu opravdu skvěle. Věřím mu, že je Garp a přitom nechává i prostor pro posluchačovu vlastní fantazii, což u audioknih vyhledávám.

Zlá minuta review

12.05.2018 Verified purchase

Detektivka ze staré školy

Klasický detektivní příběh ze staré dobré školy, kterému stačí nešťastná oběť, chytrý detektiv, poctivá práce a dostatek důvtipu, a který se nemusí předhánět v množství prolité krve a míře sadističnosti. Detektivka Zlá minuta je poutavým vyprávěním kriminálního činu a jeho následků, smutného osudu a poctivé detektivní práce, viny a trestu. A nejen toho. Zlá minuta je především mistrným vyprávěním, vykreslením pointy a připoutáním posluchače k ději.

Interpreti jsou velmi dobře zvolení a předvedli výborný výkon. Zejména Bára Hrzánová, i když jen v malé roli, je nezapomenutelná.

Den trifidů review

28.04.2018 Verified purchase

Skvělá sci-fi ve skvělém podání

Skvělý klasický sci-fi příběh z pera Johna Wyndhama zaujme propracovaným dějem, napínavým vyprávěním, promyšleným vykreslením osudů všech postav a zajímavou pointou. Tajemná apokalyptická a postapokalyptická katastrofa vtáhne do děje a zaměstná představivost každého čtenáře či posluchače a nutí k zamyšlení nad osudem, jaký čeká lidstvo. Kniha sama je mistrným zástupcem nejlepšího umění sci-fi.

Podání Norberta Lichého je dokonalé a považuji ho za skvělou volbu. Jeho výkon je výborný a já jsem se do něj úplně zamilovala. Má velmi příjemný, zajímavý a charismatický hlas. Od poslechu této audioknihy je pro mě ‘Hercem velkého hlasu’. Řadím jej mezi největší mistry mluveného slova.

Pohádky k neuvěření review

16.04.2018 Verified purchase

Velmi originální, ještě více depresivní

Pohádky k neuvěření jsou velmi originální příběhy s více než osobitým rukopisem Terry Jonese. Po vyslechnutí se však nemůžu zbavit silného pocitu melancholie až deprese a podezření, že autor ve vyprávění úmyslně soustředil všechen smutek a neštěstí světa. Hlavních hrdinů, kterými jsou ti nejpolitováníhodnější ubožáci a chudáci, je mi upřímně líto a při poslechu ukápla nejedna slza. Nejspíš jsem příliš měkká na “pohádky” tohoto druhu.

Interpret Jan Vlasák se velmi snaží o vhodné podání, a nejspíš jeho pojetí k příběhům i sedí, ale mně se neposlouchal příjemně a moji trudnomyslnost svým projevem jen prohloubil. Ale věřím tomu, že to všechno byl nejspíš záměr obou pánů a všech dalších za touto audioknihou.

Škola humoru review

16.04.2018 Verified purchase

Geniální :) :) :)

Hašek je nesmrtelný génius humoru a satiry. Při poslechu jsem se neskutečně skvěle bavila a mnohokrát jsem se smála nahlas. Přestože je knize už nějakých sto let, není na ní věk vůbec poznat a do dnešních dnů se hodí snad ještě mnohem lépe než do časů jejího vzniku. Hašek pro mě ztělesňuje dokonalou kombinaci inteligence a vtipu, dokáže si dělat legraci ze sebe i všeho kolem. Upřímně obdivuji, s jakou lehkostí, důvtipem a genialitou si dělal z lidí prdel ;) Za toto slovo se upřímně omlouvám. Vím, že Haškova čtvrtá “Rada pro život” zní: “Nenadávejte”. Domnívám se však, že takto je to nejvýstižnější.

Volbu interpreta považuji za dokonalou. Při poslechu mám dojem, že Hašek Jiřímu Štědroňovi ukázal, jak by knihu četl sám a jeho projev nemůže být lepší.

Audiokniha Škola humoru je představitelkou dokonalosti jednoty obsahu a formy.

Včelí medvídci - Příběhy včelích medvídků review

10.02.2018 Verified purchase

Roztomilé

Roztomilé příběhy včelích medvídků zaujmou a pobaví menší děti. Vyprávění o Čmeldovi a Brumlovi a jejich hmyzích kamarádech je půvabné a zábavné. Oproti večerníčkovému zpracování mi však trochu chybí obraz.

Hlavní předností této audioknihy jsou skvělé, originální a velmi humorné písničky.

Výběr interpretů je vhodný, hlasy se k postavám krásné hodí, postava vypravěče je příjemná.

Saturnin se vrací review

06.02.2018 Verified purchase

Omyl, který neměl nikdy vzniknout

Saturnin se vrací je hromada nesourodých hloupostí, příšerný plagiát, který jako pokračování geniální knihy nikdy neměl vzniknout. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že nula hvězdiček dát nelze a možná trochu i za tři postavy, které se mi jako jediné líbily - strýc František II., pes Nero a kocour Seneca. Škoda jen, že všechny ostatní postavy jsou neštěstí, příběh neexistuje a je v podstatě jen přesnou kopií Jirotkova Saturnina a vtip ani pointu nehledejte, prostě chybí.

Knihu Saturnin se vrací lze rozdělit na tři třetiny. Jedna třetina knihy vypráví, co se stalo v původním a jediném Jirotkově Saturninovi, druhá třetina je vykradena tamtéž a třetí třetina je vykradena všude jinde. Pokud čtete nebo se aspoň díváte na televizi, není těžké vzpomenout si kde.

Jirotkova Saturnina miluji a znám ho nazpaměť. Velmi lituji, že se mi paskvil s názvem Saturnin se vrací dostal do rukou. Kéž by nikdy nevznikl. Přesto si myslím, že pokud někdo nezná Saturnina, může se mu tento literární omyl líbit.

Interpret Miroslav Vladyka je vybrán celkem vhodně, knihu načetl docela obstojně.

Tajemný hrad v Karpatech review

24.01.2018 Verified purchase

Klasika v klasicky kvalitním zpracování

Klasika z pera Julesa Verna známá nejen čtenářům verneovek, ale i divákům a obdivovatelům geniálních tvůrců pánů Brdečky a Lipského ve zpracování hodném autora. Tajemný příběh je vyprávěn napínavě a velmi poutavě. Výběr interpretů i podoba zpracování je skvělá. Všechny postavy vás doslova vtáhnou do děje. Ačkoliv nejsem příznivcem dramatizací, raději zapojuji vlastní fantazii, toto je ukázka dokonalého zpracování českých umělců na nejvyšší úrovni. Při poslechu jsem si připadala jako kdysi, když jsem byla ještě malá a nedělní den jsme s rodiči pravidelně trávili ve společnosti českého rozhlasu. Jediná škoda je, že audiokniha není delší, nejspíš se musel vejít na LPíčko... :)

Kopyto a Mňouk ...další příhody review

14.01.2018 Verified purchase

Kopyto a Mňouk nikdy nezklamou

Skvělé pokračování zábavné knihy Miloslava Švandrlíka v podání pánů Lišky a Matonohy funguje a nezklame. Nové příběhy jsou vtipné a mají co říct malým i velkým. Žáci Kopyto a Mňouk jsou akční kluci, kteří posluchače vtáhnout do děje. Autor vypráví příběhy plné bezstarostné zábavy, inteligentního humoru a vtipných zápletek. Možná bude potřeba malým posluchačům některé věci vysvětlit, přece jen příběhy vznikly v trochu jiné době, ale přesto se domnívám, že i dnešní děti dokáže audiokniha zaujmout. Pro nás velké je to nostalgické zavzpomínání.

Volba interpretů je velmi dobrá a jejich výkon je skvělý. Obzvláště Pavel Liška mě vážně baví a jeho osobitý charakter roli prospívá.

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka review

12.01.2018 Verified purchase

Zábavné a skvělé příhody

Miloslav Švandrlík napsal velmi zábavné příběhy žáků Kopyta a Mňouka, kterým pánové Liška a Matonoha vtipně propůjčili své hlasy. Kniha je plná inteligentního a milého humoru. Doporučuji velkým i malým. Pro mě audiokniha představuje příjemné zavzpomínání na četbu mého dětství a dnešním dětem jen prospěje, když se dozví, že se dříve psalo inkoustem a mobilní telefony ještě neexistovaly. Možná zjistí, že tehdejší dětství bylo mnohem zábavnější, než je to jejich dnešní.

Volba interpretů je skvělá, pánové se do postav náramně hodí a je poznat, že si své role opravdu užívají. Já jsem si audioknihu užila moc.

Kopyto a mnouk review

06.01.2018 Verified purchase

Skvělá kniha, parádní audiokniha

Miloslav Švandrlík napsal skvělé příběhy Kopyta a Mňouka a Petr Nárožný jim propůjčil perfektní hlas. Z tohoto spojení vzešla opravdu parádní audiokniha plná inteligentního humoru, originálních příběhů, promyšleného děje a vtipných point.

Kniha je zábavná, má spád a moc příjemně se poslouchá. Pan Nárožný výborně mění hlasy a dokonale pracuje s textem. Doporučuji dětem i dospělým. Věřím, že stejně jako já, si ji rádi poslechnete opakovaně.

Sirotčinec slečny Peregrinové: Knihovna duší review

30.12.2017 Verified purchase

Pokračování série splnilo očekávání

Na třetí díl série ‘Podivných’ jsem se opravdu těšila a pokračování splnilo má očekávání. Autor dokáže čtenáře/posluchače skvěle zaujmout, vtáhnout do děje, držet v napětí, napětí stupňovat a provokovat k tomu, že potřebujete číst/slyšet ještě jednu kapitolu a ještě jednu a ještě jednu... Příběh má napínavý fantaskní děj, rychlý spád, překvapivý vývoj a tajemnou poetičnost. Závěr je hezky vystavěn a potěšil mě.

Je skvělé, že pro děti a mládež teď vycházejí knihy/audioknihy jako je tato a že se je nemusí stydět poslouchat ani dospělí.

Výkon Viktora Dvořáka je opět výborný, má příjemný hlas, dobře se poslouchá a myslím, že pro tuto sérii byl skvěle vybrán. Jen měnění hlasů pro některé postavy se mi úplně nezamlouvalo a zvolený hlas mi k postavě úplně neseděl. Pan Dvořák má krásný hlas, velmi přirozený styl četby a příjemně se poslouchá. Zůstala bych raději u prosté četby, na změny hlasů pro každou z postav je pan Lábus.

Celá trilogie se mi velmi líbila. Nechci si protiřečit, ale doufám, že 3. díl je skutečně závěrečný. Pokračování je možné, ale už bych to nenatahovala.

Princ Mamánek review

16.12.2017 Verified purchase

Originální bomba!

Jan Budař je neskutečný talent. Nevěděla jsem, co od knihy očekávat a moc se mi do ní nechtělo, ale byla jsem zvědavá. Pak přišlo velmi příjemné, zábavné a neočekávané překvapení.

Příběh je naprostá pecka! Jan Budař stvořil originální a zábavný děj, nečekané zápletky, skvělý humor a poradil si báječné i s pointou a překvapením. Ludvíček je prostě úžasný spratek a já ho miluju.

Interpretaci Jana Budaře a Ondry Vetchého hodnotím na 5 hvězdiček, nebo raději rovnou na 10 :) hvězdiček, byli fantastičtí a strašně moc mě bavili. Podání Libušky Šafránkové a pana Abrháma mě už ale nebavilo a v jejich podání jsem knihu vlastně už jen doposlouchala, abych věděla, jak to dopadne. Nebyli špatní a oba je mám moc ráda, ale vůbec se mi k tomu nehodili a po dvojce Budař - Vetchý jsem při jejich četbě ztrácela zájem a pozornost. Pozitivně hodnotím zajímavý nápad na obsazení interpretů, které bylo naprosto neočekávané, ale...

Moc bych si přála, aby Mamánka nečetl úplně celého jen Jan Budař.

Mach a Šebestová (komplet) review

16.12.2017 Verified purchase

Vzpomínka na dětství

Báječná vzpomínka na dětství ve společnosti večerníčků.

Dříve narozené děti rády zavzpomínají a dnešní děti by to měly mít jako povinný poslech. Až na “soudružku učitelku” a několik málo “dobových drobností” jsou příběhy Macha a Šebestové nadčasové a budou se líbit dnešním dětem stejně, jako se líbily nám před mnoha lety.

Dokonalá interpretace pana Nárožného je skvělá, příjemně se poslouchá a je opravdu zábavná.

PAX 5: Sluhové zla review

14.11.2017 Verified purchase

Fantasy série pro děti. Pro děti??? Horor pro mládež.

Série PAX je skvěle napsaná fantasy. Děj je napínavý a má rychlý spád, vyprávění graduje a každým dílem se posouvá dál, příběh je moderní, akční a zajímavý. Prvním dílem jsem této sérii propadla a s každou její kapitolou jsem se stávala více a hlouběji závislá. Je to opravdu kniha, která dokáže čtenáře/posluchače nadchnout, vtáhnout do děje a zamilovat si četbu knih. Už se nemůžu dočkat dalších dílů a jsem napjatá, jak se bude osud hlavních hrdinů vyvíjet.

Kniha je prý určena pro děti. Tak úplně s tím nesouhlasím. Já jsem byla dítětem už hooodně dávno a při poslechu PAX se vážně bojím a raději ho poslouchám ve dne. Myslím, že podle série by klidně mohli natočit hodně drsný horor. Podle mého názoru je kniha napsaná pro mládež a stejně tak je zajímavá i pro dospělé.

Výkon interpreta pana Vondráčka je opět skvělý.

O. Henry - Povídky review

11.11.2017 Verified purchase

Mistr pointy

O. Henry je dokonalý vypravěč, mistr pointy, umělec slohu i psaného slova, autor originálních, milých a půvabných příběhů. O. Henryho povídky jsou moje láska na první přečtení a od té doby vyhledávám vše z pera tohoto autora. Věřím, že i vy si jej zamilujete a budete se k jeho povídkám s láskou vracet.

O. Henryho povídky jsou u nás tradičně spojeny s velmi kvalitním překladem a tak je tomu i v tomto případě.

Interpretace v podání pana Högera, mistra mluveného slova, je velmi osobitá, originální a pro něj charakteristická.

Povídky vybrané v tomto souboru patří spíše k těm autorově dojemnějším, odrážejí svou dobu, ve které nebylo lehké žít. Přesto nebo právě proto jsou hluboce lidské, vypravěčsky kouzelné a neskutečně půvabné.

PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak review

11.11.2017 Verified purchase

Skvělá fantasy

Skvělá fantasy nejen pro děti, která vás vtáhne do děje. Vyprávění má spád, akci, napětí a tajemno. Nejdřív jsem byla jen zvědavá, co je PAX zač. Jakmile jsem se zaposlouchala, úplně jsem mu propadla a to i přesto, že jsem ve věku spíše rodičů čtenářů/posluchačů pro které je příběh určen. Autorka Asa Larsson píše stylem, který děti umí přitáhnout k četbě a učí je budovat si představivost. Komiksový styl vyprávění, rychlý spád a nezabíhání do zbytečných detailů odpovídá době a způsobu života i vyjadřování.

Naprosto fantastický (ostatně jako vždy) je výkon interpreta Jana Vondráčka. Celou napínavost příběhu umocňuje a doplňuje, až máte pocit, že vše nejen slyšíte, ale i vidíte jako živé.

Ráda bych ještě pochválila hudební doprovod, který je velmi vhodný a zdařilý.

PAX 3, 4: Dívka ze záhrobí, Neviditelný zloděj review

11.11.2017 Verified purchase

Pokračování skvělé fantasy graduje

Pokračování skvělé fantasy nezklamalo, ba naopak ještě vygradovalo. Autorka nebo obě autorky PAXem 1 a 2 dokázaly, že umí psát knihy, které mají své čtenáře a PAXem 3 a 4 to ještě potvrdily. Věřím, že takovéto příběhy umí přitáhnout děti k četbě a k zájmu o literaturu. Příběh je opět zajímavý a přitažlivý a dokonce čím dál tím víc napínavý a tajemný. PAX jsem úplně propadla a těším se na každý nový díl. Upřímně jen s tím určením věku čtenářů si nejsem jistá. Já sama jsem velmi ráda, že 3. díl jsem poslouchala ve dne. Poslouchat ho před spaním, měla bych asi pořádnou noční můru. Jsem už hodně dlouho dospělá, ale vážně jsem se bála, hodně jsem se bála. Ale krásně jsem si to užila.

Naprosto skvělý a dokonalý je opět výkon interpreta. Jan Vondráček patří k těm nejlepším a příběh nádherně vykresluje, dodává mu ještě větší tajemno a napětí.

Hudební doprovod je velmi dobrý, u 3. dílu výborný, na audioknihu až neslýchaně povedený.

Hrůzostrašné příběhy - Vřeštící lebka review

09.08.2017 Verified purchase

Příjemná husí kůže

Báječné strašidelné povídky ze staré školy hororu od inteligentních autorů. I pokud jste povídky už dříve četli, přesto s napětím očekáváte, co se stane. Mistrně propracovaná hra se slovy, stupňování napětí a vyústění pointy. Interpretace je velmi dobrá, jen na mě příliš "herecká". Raději mám trochu "civilnější" způsob a zapojení vlastní fantazie. Pokud oceňujete teatrální načtení, budete nadšení.

Mikulášovy patálie review

21.07.2017 Verified purchase

Příjemný návrat do dětství

Skvělá předloha, výborná interpretace, báječná audiokniha. Mikulášovy patálie je jedna z prvních knih, které jsem jako malá četla a kterou si dodnes pamatuji. Milovala jsem všechny příhody malého Mikuláše a dodnes obdivuji autora René Goscinnyho za dokonalou schopnost vyprávění příběhů pohledem malého chlapce a jeho kamarádů, které je neskutečně skutečné ;) a autentické. Nikdy bych nevěřila, že pan František Filipovský, ač jistě výborný herec, byl schopný tak skvělého načtení audioknihy, kde je hlavním hrdinou malý chlapec. Při poslechu této audioknihy jsem si opět připadala jako malá holčička hltající každé písmeno, slovo, větu báječných příběhů. Příjemná omlazovací kúra :)

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město review

03.07.2017 Verified purchase

Skvělé a originální :)

Skvělý a napínavý poslech. Doporučuji. Velmi originální předloha, což se už málokdy vidí - čte - slyší. Obdivuji autora, který dokáže zaujmout i dospělé a předpokládám že i starší děti (myslím si to, nedokážu posoudit). Propojení starých "podivných" fotografií s novým "podivným" příběhem je dokonalé a neotřelé. První díl byl skvělý, druhé díly mají tendenci zklamat, což se v tomto případě nestalo a třetího dílu se už nemůžu dočkat. Interpretace je stejně tak výborná a interpret je velmi vhodně vybrán. Knihy Ransom Riggse bych si dovolila srovnat s knihami J. K. Rowling o Harry Potterovi ovšem bez jejích prvoplánovitých klišé. ...se vší úctou.

Tatínku, ta se ti povedla review

21.05.2017 Verified purchase

Nějak nevím...

Nápad originální, interpretace dobrá, prostě klasický kvalitní inteligentní Svěrák, ale nějak nevím, co pochválit, ale ani nemám, co vytknout... Nezaujalo... Je to stále stejné. Trochu rozpačitý dojem, čekala jsem víc.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

21.05.2017 Verified purchase

Nadšení :)

Sirotčinec slečny Peregrinové je skvělá a napínavá kniha, která upoutá jak větší děti, rak dospělé. Děj je propracovaný, zajímavě vystavěný, má spád i překvapení a neutápí se v klišé prvoplanovitosti. Interpretace příjemná, velmi vhodně vybraná, krásně se poslouchá. Ráda si ji pustím znovu a moc se těším na další díly.