User Hlína's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Smrtka Rating

19.10.2020 Verified purchase

Zelená míle review

06.10.2020 Verified purchase

Míle

Velmi příjemný poslech, který se do velké míry shoduje s filmovou podobou. Vhodně vybraný interpret doplňuje opravdu výborný posluchačský zážitek. Po Vykoupení z věznice S. je toto jasná vězeňská dvojka.

Vesmírní baroni review

05.10.2020 Verified purchase

Vesmírná odysea pokračuje

Tuto audioknihu bych doporučoval jako pokračování Kosmonautů na pokraji smrti. Prostě mlska pro všechny milovníky kosmických letů a vesmírných průkopníků. Nové skutečnosti, dobře zvolený interpret. Osobně bych si koupil i pokračování...

Ready Player One review

28.09.2020 Verified purchase

Absolutní pecka v kabátě po starší sestře

Fenomén doby. "Novej kulťák", který se dost liší od poněkud trapné filmové verze. Škoda nevyužitého potenciálu v podobě začlenění zvukových ukázek znělek, her, písní ad. Asi bych zvolil jiného interpreta. Každopádně budete nadšeni...

Bombardér T-2990 se odmlčel review

27.09.2020 Verified purchase

Válečná klasika

Poutavý příběh o statečnosti a národní hrdosti , která v dnešní době nemá obdoby. Bohužel vás bude nutit k zamyšlení, co bychom jako současný národ byli schopni vykonat pro svou zemi.... Příjemný a poutavý poslech

Úzkosti a jejich lidé review

27.09.2020 Verified purchase

U mě dobrá

Humor a zamyšlení. Dvě slova, která není vůbec lehké spojit dohromady. Tady je najdete pohromadě a ne jednou. Velmi příjemný hlas p. Brouska jen uhladí tento audiodezert, jenž sladce proklouzne vašima ušima...

Expresní zásilka review

04.09.2020 Verified purchase

Tak trochu vetřelec

Popravdě řečeno po Mariňacích a Palubním střelci jsem čekal více. Zvlášť v případě kdy byl ve hře "mazlík" vetřelec. Nejedná se o propadák, prostě mě jen zklamala dějová linie příběhu. Tomáš Mařas odvedl dobrou práci.

Prostě průměrné dobře namluvé sci-fi, které fanouška neurazí, ale ani nepřekvapí.

Vytrvalost review

15.08.2020 Verified purchase

Nový pohled

Žádná pohádka o Raškovi, jde o pohled zvenku, což často znamená, že to idylické, už idylickým není. Kniha obsahuje odkazy na spoustu pramenů a rozhodně vám o Zátopkovi rozšíří obzor.

Velmi zajímavý poslech s dobrým výkonem od V. Neužila.

Legie Prokletých Rating

24.06.2020 Verified purchase

Bábovky review

22.06.2020 Verified purchase

Celkem

Poutavě pospojované životní osudy jednotlivých protagonistek. Výborné je střídání interpretek (ne každý hlas mi lahodil...).

Byla to pro mě spíše "nouzovka", neměl jsem co poslouchat. Ale rozhodně jsem nelitoval, i když bych ji zařadil spíše do knihovny své ženy.

Bratrstvo neohrožených review

18.05.2020 Verified purchase

Airborne 101.

Fantastický poslech s dobře zvoleným interpretem. Pro fanoušky populárního televizního seriálu se bude jednat o třešničku na dortu, která obsahuje spoustu skutečností, které se na obrazovku prostě nevešly. Občas vám sice bude chybět dramatičnost seriálu, ale to je opravdu asi jediná výtka, která mě napadla.

Vladana a Prasopes (komplet) Rating

19.04.2020 Verified purchase

Spad Rating

03.04.2020 Verified purchase

Měsíc je drsná milenka review

03.04.2020 Verified purchase

Klasika, která nezklame

Pokud neznáte, určitě neváhejte a poslouchejte. Sice starší, ale nápaditá záležitost od klasika žánru. Interpretace je velmi dobrá a pokud jste fanoušci sci-fi, určitě vás nezklame. Doporučuji.

Dobrá znamení review

03.04.2020 Verified purchase

Pohodovka

Neponesete na hřbetech čtyř slonů a velké A -tuin, ale stojí to za to. Příjemný interpret, lehká nadsázka, která vás přinutí nejdříve k pousmání, ale později vás rozchechtá na celé kolo. Vřele doporučuji všem, kteří mají rádi Pratchetův humor.

Královna ohně Rating

03.01.2020 Verified purchase

Tiché roky Rating

03.01.2020 Verified purchase

Mycelium V: Hlasy a hvězdy review

28.12.2019 Verified purchase

Konečně

Po dlouhém, opravdu dlouhém čekání na nás OHB vyplivlo další houby. Příběh v tomto díle trochu pokulhává, ale interpretace je opět skvělá. Určitě nezklame. Netrpělivě očekávám závěrečný díl a posílám Vilmě děkovný dopis.

Metro 2035 review

07.12.2019 Verified purchase

Odvar

Lepší než 2034, horší než 2033. Průměrný poslech, který by možná dostal lepší hodnocení, kdyby se jednalo o první díl. Bohužel, jak to tak bývá, po skvostném 2033 ve vynikajícím podání Filipa Čapky se 2035 jeví jako plochá historka okresního formátu.

Drsný spasitel 1 review

13.05.2019 Verified purchase

Oddechovka

Klasika s tajemným, lehce rozpolceným, hlavním hrdinou doplněná démony, upíry a postapokalyptickou vizí. Velen perlí. Při poslechu jsem se bavil, i když se v podstatě jedná o "brakovou" literaturu...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Dos grojse genareraj (z antologie Ve stínu Říše) review

15.04.2019 Verified purchase

Malá kotletka

Kotletu mám rád, zvláště pak jeho zvláštní způsob přirovnávání, ale tato povídka mi přišla spíše jako "plochá historka okresního formátu." Prostě jsem po předchozích záležitostech, např. Hustej nářez, čekal více. Takže tři hvězdičky.

Pán věže review

23.03.2019 Verified purchase

U mě dobrý.

Většinou bývá druhý díl problematický, rozuměj horší a o dost. V tomto případě je horší, ale jen o vydří čumec. Napínavý poslech s vynikající interpretací.

Český ráj review

16.02.2019 Verified purchase

Rudiš v sauně

Další pěkné Rudišovo dílko, které ve vás vyvolá vzpomínku na Hrabalovy knihy. Přidejte "soda" hlas Petra Čtvrtníčka, tedy pokud ho máte rádi, a dostanete velmi zajímavý výsledek, který stojí za poslech.

Kosmonauti na pokraji smrti review

04.02.2019 Verified purchase

3,2,1.... Pacner

Pro všechny fanoušky vesmírných letů velmi příjemná záležitost, která jistě potěší uši. Jiří Schwarz je dokonalým hlasem kosmických dobyvatelů. Osobní zkušenosti a vzpomínky společně s historií vesmírných letů. U mě dobrá.

Text review

24.01.2019 Verified purchase

Text - 2033

Nic moc. Čekal jsem další post apokalyptické téma a byl jsem zklamán. Příběh nespravedlivě odsouzeného sice nebyl špatný, ale Metro je Metro. Tenhle příběh mě prostě do děje nevtáhl a jeho atmosféru jsem necítil. Měl jsem co dělat, abych ho doposlouchal. Interpret mi připadal spíše průměrný.

Artemis review

01.12.2018 Verified purchase

Mars?

Jasně že jsem čekal dobrou věc. Marťan mě nadchl. Artemis je prostě dvojka. A teď nemyslím špatná dvojka ve stylu Sněženky a machři, ale dvojka Toy story... Pěkná a poutavá záležitost s výbornou interpretací...

Metro 2034 review

11.08.2018 Verified purchase

Propad

Po poslechu prvního dílu jsem se opravdu hodně těšil na pokračování. Bohužel 2034 se liší hned v několika aspektech. Chybí Arťom, děj je dost rozmělněn a hlavně se objevují řady filosofických úvah, které knihu "zpomalují". Navzdory dobré interpretaci se jedná o jednoznačné zklamání.

Medvědín review

08.06.2018 Verified purchase

Hokej?

Doporučuji všem, především všem rodičům a především všem rodičům hokejistů. Opět skvělý počin tohoto autora, zážitek je umocněn matadorem audiomanéže Pavlem Soukupem.

P. S. Není to Ove, ale to dobré

Umrlčí cesta review

08.06.2018 Verified purchase

Znovu na ostrovech

Atmosféra příběhu je záhadná odpočátku, hlas Jiřího Dvořáka - prostě nádhera. Bohužel May nastavil laťku předcházející ostrovní trilogií příliš vysoko. Takže - toto není špatný příběh a dozvíte spoustu nových informací o včelách, ale nečekejte Skálu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Volání netvora Rating

08.06.2018 Verified purchase

Osm hor review

27.03.2018 Verified purchase

Ó hory, ó hory...

Poutavý příběh, který v podstatě ve dvou dějových linkách, odhaluje kouzlo dobývání hor. A hory vám pomohou najít i sebe sama... Příběh je skutečně zajímavý, ale v tomto případě ho zastínil výkon Pavla Baťka, nádherné čtení...

Umina verze review

27.03.2018 Verified purchase

Umná Uma

Představte si zmrzlinu a dvěma třešničkami, jednou je vynikající interpretace (Novotný není nováček ani Anfanger), druhou je skvělý jazyk, který autor při své tvorbě používá. Příběh není až tak nový, ale to nevadí. Nebudete litovat.

Píseň krve review

18.12.2017 Verified purchase

Pro příznivce fantasy

Velmi poutavá záležitost pro všechny příznivce fantasy žánru. Retrospektivní děj, nápaditost, dobrý interpret. Prostě pokud chcete poslouchat poutavý příběh plný soubojů, hrdinů, tajemství a překvapení, tak tato kniha je pro vás.

Co by můj syn měl vědět o světě review

28.09.2017 Verified purchase

Zábava

Jako několikanásobného otce mě kniha rozhodně pobavila. Na rozdíl od Deníčku moderního fotra (obsah odpovídá názvu), je tato kniha plná kultivovaného humoru. Barva hlasu a způsob četby jsou vynIkající. Doporučuji.

Kosmonaut z Čech review

10.09.2017 Verified purchase

NIc moc

Málokdy se mi stane, že audioknihu nedoposlouchám, ale Kosmonaut z Čech se k těmto nehmnoha knihám bohužel přidá.Začátek by dobrý a připomínal mi seriál Kosmo, ale jakmile se autor pustil do řešení problémů manželské krize, přišla krize. Vzpruhou bylo snad jen setkání s mimozemšťanem... Řečeno nova slangem - palec dolů.

Mycelium IV: Vidění review

10.09.2017 Verified purchase

Kde je pátý díl?

Mycelium je vynikající řada knih, která s přibývajícími díly neztrácí na poutavosti. V propojení s interprety jako Stryková a Vlasák se jedná o knihu, kterou si poslechnete a budete toužit po díle závěrečném, který bohužel na obzoru zatím není. Tím vás ovšem nechci odradit od poslechu této skvělé audioknihy.

Hvězdná pěchota review

10.09.2017 Verified purchase

Pecka

Na tuhle knihu jsem dlouho čekal, klasika sci-fi v lehkém duchu verbířské příručky zelených mozků. Každopádně milionkrát přebije tu ubulenou limonádu, co splácali hoši od filmu ze štastného lesa. Vřele doporučuji.

Mycelium III: Pád do temnot review

21.05.2017 Verified purchase

Prostě pod kůži

Pokud jste přečetli či poslechli dva předcházející díly, věřte, že třetí vás nezklame. Za mě pět hvězdiček za interpretaci, je prostě vynikající a úplně návyková. Pravda příběh se zamotává a poněkud ztrácí z "údernosti" předchozích dílů. Ale budete více než spokojeni.

Setkání s Rámou review

14.05.2017 Verified purchase

Lahůdka

Připomínka klasika sci-fi, kterou jsem četl před dvaceti lety. Martin Myšička je vynikající a dodává celému příběhu další rozměr. Rozhodně doporučuji a myslím, že audioverze jasně předčí "němý" papír.

Marco Rating

14.05.2017 Verified purchase

Paklíč Rating

23.04.2017 Verified purchase

Tanečník review

15.04.2017 Verified purchase

Nečekaný zážitek

Koupil jsem si ji náhodou a děkuji jí za to. Usínání s touto audioknihou se proměnilo v noční šichtu a kruhy pod očima svědčily o tom, že jsem opravdu poslouchal. Ale stálo to za to. Dlouho jsem nebyl takhle napnutý a dějové zvraty byly ďábelsky promyšlené.

Na ostřích čepelí II. Rating

15.04.2017 Verified purchase

Konec vlka samotáře Rating

31.01.2017 Verified purchase

Blade Runner review

21.01.2017 Verified purchase

Klasika

"Myšičko, myš, jen čti knih víc," chtělo se mi zvolat po poslechu této klasiky žánru. S filmem tedy tolik nekoresponduje, ale za poslech rozhodně stojí. Zvláště teď, když se pracuje na remaku. Přeji nerušený poslech.

P.S. Myšička je fakt dobrej...

Na ostřích čepelí I. Rating

08.01.2017 Verified purchase

Praha NOIR Rating

08.01.2017 Verified purchase

Maigret a jeho mrtvý Rating

08.01.2017 Verified purchase

Kritik Rating

30.12.2016 Verified purchase

Vetřelec - Probuzení review

06.12.2016 Verified purchase

Slabší odvar

Jako fanoušek vetřelců jsem nebyl zklamán, ale na druhou stranu ani kdovíjak nadšen. Autor nijak nevybočuje z klasického scénáře, který jsme viděli již několikrát. Mění se jen komparz a kulisy. Co pozvedá tuto audioknihu z bahna, je krásný hlas Pavla Rímského a jeho brilantní přednes.

Aristokratka na koni review

24.11.2016 Verified purchase

Marie III. potřetí a zřejmě naposledy

Hlas Veroniky Kubařové - vynikající, děj tentokráte slabší a kratší. Pokud bych posuzoval jednotlivé díly dle počtu hlasitých výbuchů při poslechu, patří tento díl na chvost celé série. Možná jsem měl přehnaná očekávání, ale tento díl je pro mě zklamáním. Howgh.

Úsměvy smutných mužů Rating

09.11.2016 Verified purchase

Moc a sláva Rating

09.11.2016 Verified purchase

Noční pád Rating

06.11.2016 Verified purchase

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti review

06.11.2016 Verified purchase

Poslechuchtivé

Poslechni a teprve potom sedni k obrazovce. Jinak lahůdková záležitost, která vám zpříjemní nejeden okamžik. Neposlouchat s malými dětmi, jinak doporučuji.

Čtvrtá oběť Rating

06.11.2016 Verified purchase

Cesta Steva Jobse Rating

06.11.2016 Verified purchase

Podvolení review

30.09.2016 Verified purchase

Vize?

Poutavá záležitost, která vás jistě přiměje k zamyšlení. Jen by mě zajímalo nakolik se autorovi podařilo vystihnout realitu blízké evropské budoucnosti. Kolik víry v nás zbylo a jaká bude islámská Evropa? Poslouchejte sami.

Himmlerova kuchařka review

11.08.2016 Verified purchase

Kuchařka není Analfabetka

V předchozí recenzi jsem četl, že je to podobná kniha jako Analfabetka. Rozhodně ne. Jediná shoda je možná v retrospektivním postupu (vynechal jsem vynikající interpretaci). Rozhodně se nejedná o humornou knihu. To ovšem neznamená, že není dobrá, je.

Aristokratka ve varu review

07.08.2016 Verified purchase

Prázdninová pohoda

Pokud nějakou knihu na dovolenou, pak tuto. Už dlouho se mi nestalo, abych "prskal smíchy" se sluchátky na uších. Tahle kniha vás skutečně rozesměje. První díl je možná o chlup lepší, ale "dvojka" nezklame. Možno poslouchat i bez znalosti prvního dílu.

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) review

03.08.2016 Verified purchase

Třetí mimo

Zaplatil, stáhnul, rozbalil, poslouchal a usnul. Nuda. A skvělý přednes pana Stránského však nedokáže zachránit celou knihu. Neříkám, že jsem se nezasmál, ale po Staříkovi a Analfabetce jsem očekával více. Takže držím palce při čtvrtém pokusu pane Jonassone.

DUNA review

24.06.2016 Verified purchase

Klasika konečně ve slušné audioverzi

Příběh, jehož skutečnou genialitu odhalíte až při druhém a třetím čtení (případně poslechu). Dle mého skromného názoru nejlepší kniha ever. K interpretaci - atmosféra je poutavá, Jana Stryková má medový melodický hlas (občas mě uspala), Marek Holý mi tolik nesedí, ale zvykl jsem si. Mimochodem u Harkonenů bych očekával hrubší podání. S touhle knihou prostě navážete vodní pouto.Jen houšť.

GAME review

23.06.2016

Bomba

Tak tohle vás kousne a nepustí. Jako bych to viděl. Člověk si lízne a už se veze. Skvělý začátek, nápaditý průběh, pro mně poněkud ustrnulý závěr. A tahle věc mě stála odřené uši. Mimochodem, začal jsem bedlivě sledovat svůj mobil.

Sběratel Rating

23.06.2016 Verified purchase

Konec starých časů Rating

23.06.2016 Verified purchase

Doktor Proktor a prdicí prášek Rating

23.06.2016 Verified purchase

Brouk Rating

23.06.2016 Verified purchase

Vyhasínání mozku Martina Kleina Rating

23.06.2016 Verified purchase

Složka 64 Rating

20.06.2016 Verified purchase

Nezbedníci Rating

20.06.2016 Verified purchase

Doteky dějin Rating

20.06.2016 Verified purchase

Mrtvá šelma Rating

20.06.2016 Verified purchase

Házím ti laso, kamaráde review

20.06.2016 Verified purchase

Brilantní Myšička

Krátká nápaditá povídka doplněná "lahodným šlehačkovým interpretačním přelivem" v podání Martina Myšičky. Sice to není Setkání s Rámou, ale rozhodně se nebudete nudit. (Prostě poslech na jedno žehlení).

Výjimeční lidé Rating

20.06.2016 Verified purchase

PAX 1, 2: Hůl prokletí, Grim přízrak review

20.06.2016 Verified purchase

Strach?

Lituji, že nejsem o pár (rozuměj hodně) let mladší, protože pak bych si atmosféru PAX série vychutnal daleko lépe. Skvělá interpretace, dobré pozadí, ale bohužel jednodušší a velmi přímočarý příběh. Mám alespoň dárek pro naši malou školačku.

Emil Běžec review

20.06.2016

Zážitek

Porce běhu, která potěší každého sportovce. Zrychlená činnost srdce a lehká husí kůže v průběhu dobových záznamů je zaručena. Hodnota ukazatele vlastenectví se posune do hodnot, které hravě předčí současná reprezentační trápení hokejek a kopaček. Přidejte kouzlo podmanivého hlasu Ivana Trojana a... Rozhodně vložte do košíku.

Ostrov Entry review

08.06.2016 Verified purchase

Skála je skála

Pan Dvořák vás nezklame (s jeho hlasem bych se mohl stát Sirénou). Příběh je poutavý, opět spojený s ostrovy, které má autor tak rád. Ovšem nemohu pominou srovnání se Skálou,(takže 1:0 pro Cagea a Conneryho). Prostě jsem očekával víc, autor mě rozmazlil spletitým příběhem Skály, který je, bohužel, těžko překonatelný. Závěr? Poslechněte tuto audioknihu dříve než Skálu a budete nadšení.

Metro 2033 review

08.06.2016 Verified purchase

Strach ze tmy

Metro. Tma. Představy, šílenství, apokalypsa. Svělý interpret, poutavý příběh, nevšední ruština.

Tvůrcům se opravdu věrně podařilo vystihnout atmosféru tmavých tunelů moskevského metra, kde každý zvuk může znamenat nebezpečí. Když jsem se snažil představit si pocity hlavního hrdiny, začal jsem si rozsvěcet lampičku i při noční cestě na záchod... Pokračování bude?

Marťan review

02.06.2016 Verified purchase

Pecka

Nejdříve jsem poslouchal a potom jsem se podíval na film. Dobře jsem udělal. Vondráček se Zadražilem strčí do kapsy Matta D. (i s Patem). Prostě skvělé provedení a smysluplnější konec, děj, úvod - prostě, porovnání film/kniha (rozuměj audiokniha) slovy Davida Listera: "Pět a půl hvězdičky whirlpool pro audio." Příjemný poslech.

Vzkaz v láhvi review

10.01.2016 Verified purchase

Drsné

Pokračování zamotaných případů oddělení Q. Krutost, zoufalstí a neuvěřitelná vypočítavost, to jsou hlavní motivy této audioknihy, která, myslím, zcela splňuje očekávání (tedy pokud jste slyšeli předcházející díly). Doposlouchání tohoto příběhu mě stálo několik (rozuměj hodně) hodin, které byly původně určeny spánku, ale nelituji.

Roden24 review

07.01.2016 Verified purchase

Kouzlo slovenčiny

Po dlouhé době jsem se zaposlouchal do audioknihy ve slovenčině a výsledek byl více než pozitivní. Originální příběh, který nás možná čeká v blízké budoucnosti. Samotná představa popisované situace mě stála více než jedno zamyšlení, takovýto svět by byl prostě šialeny. Škoda, že se jedná o kratší nahrávku.

Mycelium II: Led pod kůží review

07.01.2016 Verified purchase

Lahůdka

Skvělí interpreti, zvláště Plesl a Stryková excelují. Vynikající atmosféra spojená s neotřelým a poutavým dějem. Jistě, nebude se líbit každému, ale většina si jistě užije skvělý poslech. Osobně se již nemohu dočkat dalšího pokračování.