User Mika's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Ústav Rating

21.02.2021 Verified purchase

Pentagram Rating

15.02.2021 Verified purchase

40 dní pěšky do Jeruzaléma review

13.02.2021 Verified purchase

Tuto knihu Ládíka mám nejraději (zatím)

Je to první audiokniha, u které jsem se těšila na hudební vložky. Normálně mě zvukové doplňky spíše rozčilují, ale tentokrát to bylo něco jiného, k Ládíkovi to prostě sedlo. Musím Ládíka obdivovat. Každá z jeho cest je potenciálně nebezpečná, ale tato byla navíc nebezpečná kvůli vedru. Turecko o prázdninách v největším vedru, to může napadnout fakt jen Ládíka :-). První část cesty - Turecko - s tím si Ládík víc pohrál. Zdálo se mi, jakoby na Izrael už neměl tolik sil. Putování po Izraeli mohlo být delší. Jako vždy byla kniha vtipná, zábavná, ale tentokrát se i více zamýšlel. A už jsem si zvykla a nevadilo mi, že cestopis v pravém slova smyslu Ládík nepíše, je to spíše pouťopis. Interpretace se mi líbila.

Za oponou války review

13.02.2021 Verified purchase

Tuto knihu si poslechnu ještě jednou

Kniha nabitá informace. Musíte při poslouchání dávat pozor a nejlépe bude, když si k tomu vezmete i mapu :-). Není to žádná oddechovka, není to nenáročné a není to jednoduché na poslouchání. Je to po dlouhé době audiokniha, u které jsem si říkala, že by bylo lepší ji přečíst v tištěné formě. Netušila jsem, že Jakub Szántó byl na tolika místech, měla jsem ho spojeného především s Izraelem. Kniha vás nakopne a máte chuť si o popisovaných konfliktech přečíst více. A na to může být autor pyšný. Zákulisí z novinářské práce knihu plnou složitých faktů skvěle doplňuje a odlehčuje. Rychlý švih interpretace Davida Matáska se ke knize hodí. Interpretaci a hudebnímu doprovodu nemám co vytknout.

Drak spí review

13.02.2021 Verified purchase

Další výborná kniha od M. Klevisové, výborná po všech stránkách

Kniha se mi velmi líbila. Detektivové nastupují na scénu pozdě, protože dlouho v knize k žádné vraždě nedojde. O to více je to napínavé, protože netušíte, co přesně se stane a na koho to padne. Jako bonus se dozvíte něco zajímavého o kousku naší země a o poválečné historii jihočeských Sudet. Autorka píše věrohodně, kriminalisté jsou normální, to je fajn osvěžení mezi mnoha někdy až pitomými detektivkami, které vychází. Příběh není drastický a přitom je napínavý, má několik dějových linek, a je čtivý. Interpretace Kristýny Kociánové je skvělá. Další knihu od autorky si určitě koupím.

Based on a true story

Rekonstrukce review

06.02.2021 Verified purchase

Zvláštní příběh

Zajímavá kniha od zajímavé autorky. V Čechách máme opravdu hodně dobrých spisovatelek. Žádný bestseller se však z tak depresivní knihy nestane. Hlavní hrdince se nedivím, že je taková komplikovaná. Kdo by nebyl nevyrovnaný s takovou minulostí a s tak divným příbuzenstvem. Bože, hrdinka knihy má tedy pech. A proto je každá rada těžká. Jak udělat tlustou čáru, když se vám v hlavě pořád honí proč proč. Kniha nepatří mezi oddechovky. S napětím posloucháte, čekáte na rozuzlení, ale protože autorka nic nepřikresluje, tak se proč nedozvíte. Hlas interpretky byl k tématu dobře zvolen. Další audioknihu od paní Hanišové si koupím.

Zelená míle review

06.02.2021 Verified purchase

Skvělé

K této audioknize bylo napsáno mnoho kladných recenzí a já nevím, jaké další superlativy bych mohla ještě dodat. Poslouchání bylo za odměnu a těšila jsem se na každou volnou chvilku, kdy si nasadím sluchátka. Poslouchání mě hladilo na duši, nutilo mě k přemýšlení, vyburcovalo moji představivost. A jako vždy jsem žasla nad genialitou Stephena Kinga. Ke Kingovi patří "duchařina", ale v této knize je jí jen tak trochu, léčitelské schopnosti jsou skoro uvěřitelné. Mnoho knih přečtu a za chvíli nevím, o čem byly. Zelená míle je úplný opak. Knihu jsem kdysi četla, film viděla, ale audiozpracování této knize přímo sluší. Interpretace Vladislava Beneše je výborná. Hudební vsuvky u audioknih nemusím, ale tady byl hudební doprovod dobrý. Skvělá audiokniha.

Mlha nad Shadow Sands review

30.01.2021 Verified purchase

Ale jo, nebylo to špatné, šlo to

Moje první kniha Roberta Bryndzy. Nejdříve jsem si říkala, že jeho další knihu si už nekoupím, ale nakonec jsem změnila názor a někdy ho možná ještě zkusím, když nebude po ruce nic lepšího. Nejsem z knihy nějak výjimečně nadšená, ale nakonec to nebylo špatné poslouchání. Hlavní hrdinka je fajn. Příběh byl sice jako obvykle chvílemi přitažený za vlasy, ale bylo to docela dobře napsané. Jen se podivuju, proč autoři detektivek tak často milují klišé v závěru - hrdinka sama samotinká proti zloduchovi. Celkově hodnotím jako fajn nenáročnou oddechovku. K interpretaci - mám raději civilnější projev. Dlouhé dramatické odmlky Martina Stránského na konci každé věty nejsou můj šálek kávy. A ta jeho slyšitelná nadechnutí - ach jo.

Female detective

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik review

30.01.2021 Verified purchase

Slabé

Výborná anotace, dobré recenze. Asi proto jsem tak zklamaná. Dnes už píše detektivky opravdu každý. I když jim úplně chybí logika. Nad propagací knihy kroutím hlavou a nevím, co si o tom myslet: "Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu. Odstartoval sérii (dnes již dvanáctidílnou), která vychází v 28 zemích a díky níž se Angela Marsonsová stala jednou z nejúspěšnějších současných britských spisovatelek krimi." Pokud je Angela Marsonsová nástupkyní Agathy Christie, tak to potěš pánbůh!!! Začátek knihy mě docela zaujal, ale ten konec byl fakt ujetý. Za mě - nenáročná kniha dobrá na dovolenou k vodě. Jitka Ježková má velmi příjemný hlas. Ale její na můj vkus strašně přehnaně prožívané některé části byly chvílemi až směšné. Při nákupu knih od Témbru budu příště opatrná.

Teritoria review

30.01.2021 Verified purchase

Drsné bezútěšné francouzské předměstí, drogy, nezaměstnaní, korupce v komunální politice

Dala jsem plný počet bodů. Bylo to napínavé, zajímavé. Sídliště, kde žijí i analfabeti, je to vůbec v dnešní době možné? Čím mladší grázlíci, tím nenormálnější, ale bodejť by ne, když rodiče na ně drsně kašlou, slušně řečeno. Jen gang je vlastně živí. A barikády v dnešní době? Bohužel realita. A úplně všechno působilo bezútěšně. Marnost nad marnost. Hodně zajímavá byla dějová linie s místní političkou - dost přesvědčivě popsaná služba veřejnosti (lepší nevědět, jak to chodí). Ale něco v knize bylo pozitivní, i když kapku přitažené za vlasy - příběh důchodce. Nejsem nadšená fanynka Martina Stránského, ale v této knize mu dávám plný počet bodů. Hudební předěly se mi nelíbily. Knihu doporučuji těm, koho zajímá autentický život na velkých sídlištích s přistěhovalci v předměstí Paříže. Kniha je spíše akční, nic hlubokomyslného v ní nenajdete.

Based on a true story Explicit scenes

Pustina review

30.01.2021 Verified purchase

Hodně se mi to líbilo

Fakt dobré. Připomínalo mi to Kráľovstvo od Jo Nesbo. Kdyby mě nerozčilovala halasná přímá řeč od Jitky Ježkové, dost často jakoby hysterická, tak bych byla moc spokojená. Nevím, jestli to režisérka neslyší. Interpret Jan Vondráček je výborný. Mně se vlastní příběh nezdál vůbec rozvláčný. Ponurost přece nejde popsat rychle. Všechno na knize bylo zajímavé. Dobře popsané postavy. Výjimečně dobře. Špínu starého pána jsem si úplně živě dovedla představit . Skvěle vykreslený byl vztah mezi matkou a synem. Moc zajímavé byly i osudy bratrů zlodějů. O patologickém vztahu hlavních hrdinů ani nemluvě. A také nijak nepřikrášlený život na švédském venkově. Kdo oželí akčnost a dá přednost opravdovým lidem, často nepříjemným, hnusným a podivínským, tak nebude zklamán.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Psychological Domestic Well-rounded characters

Nenapravený omyl review

30.01.2021 Verified purchase

Nový autor, nová série, nové očekávání = prima

Všichni srovnávají tuto detektivku s detektivkami Dominika Dána, protože jsou opravdu hodně podobné. Když porovnávám interpretaci, tak dávám jednoznačně více bodů této knize. Tedy při porovnání s dánovkami z poslední doby. Juraj Smutný je skvělý. Nepřehrává, není zbytečně rozvláčný, naopak interpretace má správný spád, jde rozlišit jednotlivé postavy, hlas je příjemný. Když porovnávám vlastní příběh, tedy zajímavost a uvěřitelnost zločinu, tak oba autoři jsou skvělí, oba mají zkušenosti se zločinci. Když porovnávám kriminalisty, tak se mi tito noví líbí víc, ale kdoví, možná se časem u desátého příběhu taky omrzí. Když porovnávám vykreslení jednotlivých postav, tak Dán se mi zdá lepší. Celkově musím říct, že mají Slováci výborné detektivky, mnohem lepší, než je většina ostatních krimi audioknih. Vlastní příběh této knihy byl moc zajímavý. Všemu jsem věřila. A na závěr musím říct, že jsem měla i pochopení pro vraha. Těším se na další audioknihy od tohoto autora.

A group of detectives

Ať se rozhodneš jakkoli review

29.12.2020 Verified purchase

Po doposlouchání si změníte všechna hesla

Kniha se mi líbila hodně. Narazila jsem na ni náhodou, když jsem četla recenzi jedné audiomolky, na jejíž názor dám. U detektivek jsou většinou oficiálně propagované bestsellery, které jsou bestsellery jen rádoby, a fajn detektivka od neznámého autora zapadne. I když ona je to vlastně spíše taková populárně naučná detektivka. Běžnému uživateli počítače, mobilu a internetu z ní mrazí. Přemýšlíte, jaké fotky máte uložené. Hodně zajímavá dějová linka je i z novinářského prostředí, ze vší té manipulace. Děj je napínavý, zločin v pozadí hnusný, hlavní hrdinka sympatická, polské prostředí - příjemná změna, závěr přitažený za vlasy. Interpretace dobrá. Doporučuji.

V tieni review

25.12.2020 Verified purchase

Fakt dobrá dánovka

Přečetla jsem všechny dánovky. A nemůžu říct, že úplně vždycky jsem byla výjimečně nadšená. Ano, pořád jsou to nadprůměrné detektivky, které si bez debat zaslouží plný počet bodů, ale i mezi nimi se najdou takové, na kterých mně přece jen něco vadilo. Ale V tieni se opravdu povedla! Nechci prozrazovat děj, tak nemůžu napsat, co jsem už na začátku poznala. Pro mě to tentokrát bylo napínavé, byla jsem zvědavá, jak na to přijdou, bavila mě ta normální policejní práce. Na čtení, teda poslouchání, jsem se těšila. A taky musím pochválit interpreta pana Mňahončáka, ke kterému tentokrát nemám výhrady, protože nepřehrával a zbytečně nedramatizoval tak moc, jako obvykle. Zpracování audioknihy je výborné. Těším se na další.

A group of detectives Based on a true story

Petrolejové lampy review

16.12.2020 Verified purchase

Krásný, ale smutný příběh

Kniha je moc pěkně namluvená, ale přesto jsem váhala, jestli nemám dát o hvězdičku méně za hudební předěly. Houslové kreace byly dramatické a asi správně podbarvovaly příběh, ale protože jsem vše poslouchala na mobilu, tak jsem ho musela kvůli každému hudebnímu předělu ztlumovat. Já prostě při poslouchání audioknih nemám výraznou a hlasitou hudbu ráda.

Příběh je výjimečný, dokonale napsaný, krásnou češtinou. Nevzpomínám si, v jaké jiné knize je tak často a natvrdo napsáno: škaredá, nehezká, tlustá, nikomu se nelíbí... ach jo. Autor žádnou postavu nešetří, všichni (a tím myslím i celé městečko) jsou vykresleni tak syrově, až je z toho člověku smutně, z toho zlomyslného a vychytralého (vyčur.....) lidského plémě. A překvapivé pro mě je, jak je příběh z konce minulého století vlastně aktuální.

Diabol v zrkadle review

12.12.2020 Verified purchase

Fajn oddechovka, dobře jsem se bavila

Můj první Červeňák. A líbil se mi. Knihu jsem si užila, je to taková pohodová detektivka. Odehrává se ve Vídni za éry Matěje Habsburského, vystupují v ní skutečné historické osoby, což mám ráda, protože si opráším hodně zaprášené historické události a příjemnou formou se trochu vzdělám :-). Trojice "detektivů" je sympatická, každý je jiný a každý má něco do sebe. Příběh není nudný, naopak, děj hezky odsýpá. Knihu je radost poslouchat, interpretace je na plný počet hvězdiček. Ráda si koupím i jiné díly, když se budu chtít odreagovat něčím nenáročným, přitom ne hloupým.

Historical A group of detectives

Kráľovstvo review

11.12.2020 Verified purchase

Úžasná kniha, ale připravte se - každá postava má patologické chování

Kniha se mi líbila moc. Interpretace je úplně úžasná, i když jsem se musela soustředit, abych rozuměla a nic mi neuniklo. Žádné přehrávání a zbytečně trapná dramatizace, což mi někdy vadí u posledních knih Dominika Dána. Přemysl Boublík to prostě umí. Je to tak skvěle napsané a skvěle namluvené, že jsem přímo viděla ten osamělý dům v horách a ty serpentiny, které k němu vedou. A tu normální rodinu ..., jak matka sedí v obýváku a plete, jako by se nic nedělo. Knihy od Nesboa s detektivem Harrym mám sice ráda, ale někdy jsem jim plný počet bodů dávala jen tak tak. Harry Hole je prostě Harry Hole, ale kniha Kráľovstvo je něco jiného. Jako by Nesbo byl psycholog a rozhodl se napsat o svých zkušenostech. Poslouchala jsem se zatajeným dechem. Výjimečně dobře napsané, první dvě třetiny knihy zcela určitě. Nesbo u mě hodně stoupl v ceně.

Psychological Domestic Well-rounded characters

Věci, na které nastal čas review

09.12.2020 Verified purchase

Zajímavá kniha, přemýšlela jsem o ní i dlouho po přečtení

Na první pohled pomalý a klidný popis života jedné obyčejné české rodiny s obvyklými problémy, ne nijak zásadně těžkými. Každý z dospělých má svým způsobem pravdu, každý se chová tak, jak se všichni v životě chováme, tedy ne na jedničku, všichni máme máslo na hlavě... Každý z dospělých je sympatický a nesympatický zároveň. Co je na knize výjimečného, to jsou dětské postavy. Zvlášť Kája. A jak je namluvem, to je opravdu na jedničku. Všichni interpreti byli skvělí, ale hlas Matyáše Valenty mě moc bavil. Kniha je zvláštně napsaná, jednoduchými větami, nic přehnaně složitě psychologického, jen tak plyne čas, nic výjimečně šíleného se neděje (ale něco se děje!). A právě ta obyčejnost nutí k zamyšlení, k přemýšlení, co postavy v knize udělali, co já sama jsem udělala...

Já, Poutník Rating

04.12.2020 Verified purchase

Hriech náš každodenný Rating

04.12.2020 Verified purchase

Svědectví Rating

04.12.2020 Verified purchase

Na dně Rating

04.10.2020 Verified purchase

Katarze Rating

04.10.2020 Verified purchase

Bratr review

06.09.2020 Verified purchase

moc se mi kniha líbila

Nenapadá mě nic zásadního, co bych mohla knize vytknout. Mnozí psali, že se jim více líbil od stejného autora Plavec, ale u mě to tak nebylo. V knize nevystupuje žádný detektiv, který by pátral po zločinu. Takže to není detektivka v tomto slova smyslu. Ani to není thriller, i když je kniha do této kategorie přiřazená. Přitom je dost napínavá. Není to ani žádná oddychovka. Doporučuji těm, koho zajímá současné politické dění, problémy migrantů žijících na předměstích velkých měst nebo třeba fungování marketingových agentur. Kniha je čtivá, zajímavá a docela uvěřitelná (pochopitelně s určitým nadhledem). Interpretace byla výborná, líbila se mi, arabská slova mi nevadila, člověk si jejich význam časem domyslel. Dávám tedy plný počet hvězdiček.

Spy & political

Už teď jsi mrtvá Rating

05.09.2020 Verified purchase

Klbko zmijí Rating

05.09.2020 Verified purchase

Řeka v temnotě review

03.08.2020 Verified purchase

Velmi zajímavá autobiografická kniha

Pokud se chcete dozvědět něco o současné Severní Koreji, tak tato kniha je právě pro vás. 13 letý kluk se přestěhuje z Japonska do Severní Koreje a za 36 let, v roce 1996, z ní uprchne. V knize popisuje každodenní život svůj a své rodiny. Život strašně těžký. Je to až neuvěřitelné, jaká bída tam panuje. Hledala jsem na netu vše o hladomoru a jiné články o Koreji a přesně to odpovídá tomu, co se dozvíte v knize. A epilog - ten mě dostal. Nechci se pouštět do filozofování, ale máme se jako prasata v žitě. Přitom nedávná historie naší země není nepodobná té jejich. Ufff, fakt je to kniha k pořádnému zamyšlení. Interpretace byla skvělá.

Nezvestná Rating

27.07.2020 Verified purchase

Na okraji propasti Rating

27.07.2020 Verified purchase

Ďáblův spár review

18.07.2020 Verified purchase

Moc pěkná detektivka

Normanské ostrovy (tam se to odehrává) připomínají skotské Hebridy - to pro ty, komu se líbila série detektivek Petera Maye z Hebrid (ale jeho kvalit tato kniha nedosahuje). Příběh nebyl přitažený za vlasy, celkem jsem všemu věřila. Napínavé to bylo dost, ale tak nějak poklidně napínavé. Líbily se mi všechny postavy, každá byla něčím zajímavá. O ostrově jsem nic nevěděla, a tak bylo fajn něco nového se dozvědět, třeba z historie, to mě docela překvapilo. K interpretaci - Petr Kubes byl skvělý. Pavla Gajdošíková - přednes mi chvílemi vadil, někdy mi totiž připadalo, jako kdybych to četla já a ne profesionálka. Ale zvykla jsem si. Celkově vše hodnotím na plný počet hvězdiček, což v poslední době u detektivek (které poslouchám ráda) často nedělám, protože jsou stále více a více překombinované a nelogické.

Female detective

Pochovaní zaživa review

03.07.2020 Verified purchase

Není to kriminální vyšetřování jako obvykle, je to trochu jiná dánovka

Většinou si u knih Dominika Dána myslím, že jsou ze života, jsou inspirovány skutečností, a proto jsou tak skvělé a oblíbené. Tentokrát se mi tomu všemu, co se ve starobinci dělo, nechtělo úplně uvěřit. Ale námět je dobrý, je třeba odkrývat společenské problémy stáří. Také mi moc nesedla výprava Josého za pomstou do hor. Podle mě byla tato dějová linie mimo mísu. Nejvíce se mi tajil dech při popisu rodinné "idylky" sourozenců. K interpretaci mám poprvé u dánovky výhrady. Na začátku knihy mi "přehrávání" pana Mňahončáka lezlo na nervy, pak jsem si naštěstí zvykla.

Celkově jsem byla a audioknihou spokojená, protože každá kniha Dominika Dána v porovnání s jinými detektivkami vítězí.

Legenda Emöke Rating

03.07.2020 Verified purchase

Sněžný měsíc review

22.06.2020 Verified purchase

Stručně a jednoduše: výborná detektivka

Byla to radost - poslouchat tuto detektivku. Přednes byl výborný. Rozlišovala jsem bez problémů jednotlivé postavy, nebylo to zbytečně patetické a předramatizované, bylo to akorát. Oproti všem detektivkám, co jsem poslední dobou slyšela, se celá kniha netočila kolem postavy vyšetřovatele. Hodně prostoru bylo věnované psychologii jednotlivých postav, každá z nich byla nečím sympatická a nesympatická, tak jak to bývá. Proto byl příběh uvěřitelný. Překvapivě byl i hodně napínavý. Pro mě bylo zajímavé i vše o ochraně přírody a o myslivosti a o realitách. Po všech přemrštěných amerických a severských detektivkách, často dost pitomých, byla tato kniha příjemná a fajn.

Kamenná opice review

14.06.2020 Verified purchase

Příběh = "americká detektivní pohádka"

Celkově se to dobře poslouchalo. Ale musíte knihu brát jako oddechovku a hodně přimhouřit oči nad někdy až do očí bijícími trapnostmi a nelogičnostmi při vyšetřování. A snažit se kvůli tomu nebýt moc otrávený, což se mi chvílemi fakt nedařilo. Prostě je to nadsazené, všechny osoby mají výjimečné schopnosti, až se tomu čtenář musí smát. Umí skvěle střílet, potápět se, ohledávat místo činu, řídit jako fittipaldi, vše vydedukovat, a taky hrát stolní hry. Prostě dokonalé. Ale aspoň všechno to čínské bylo zajímavé. Interpretace byla skvělá. Další knihu od tohoto autora si už nekoupím.

Šelma review

07.06.2020 Verified purchase

Začalo to dobře a pak už to bylo jen horší a horší

Pro mě byla tato audiokniha velkým zklamáním. Recenze byly dobré, což ukazuje, že ostatní čtenáři mají jiný vkus než já. Začátek příběhu se mi líbil. Vědecké vsuvky byly zajímavé, postava profesora bioinformatiky byla sympatická a zápletka vypadala slibně. Příběh se poslouchal dobře, mělo to švih. No a pak to všechno sklouzlo v trapný béčkový film. A závěr byl vysloveně pitomý. Poslední kapitoly se už jen zbytečně protahovaly. Autorovy krátké věty mě zpočátku bavily, ale ke konci jsem si říkala, že Andrew Mayne nejspíš složitější souvětí neumí napsat. Takže shrnuto: Theo Cray fajn, bioinformatika taky, ale vlastní příběh hodně podprůměrný. Ani interpretace mě moc nenadchla. Civilní projev bez přehnaných emocí mám ráda, ale tady jsem se dost často ztrácela v dialozích, protože jsem nepoznala, kdo z dvojice právě mluví. Ale pan Velen za to asi nemůže, s blbým textem se blbě pracuje. Závěr - nic brutálně návykového, jak se píše v upoutávce, se z knihy nevyklubalo.

Osvícení review

25.05.2020 Verified purchase

Aby se posluchač opravdu bál, tak takové emoce umí vyvolat jen opravdu skvělá kniha

Začnu interpretací. Byla výborná. Wendy Petra Janišty je dokonalost sama. U Kinga mě vždycky napadne - bože, kam na ty nápady chodí. Knihu jsem kdysi četla, ale audiokniha byla strašidelnější a více jsem si ji užila. Oproti audioknize TO je tento příběh hororovější. Při poslechu jsem si uvědomila "slabost" a "průměrnost" jiných knih, které jsem v poslední době doposlouchala. King je světový autor, a tentokrát byl světový i interpret. A největší dojem na mě udělal boj se závislostí, z toho šla největší hrůza.

Posledný kojot review

25.05.2020 Verified purchase

Bohužel slabší boschovka

Boschovky mám ráda, ale tento díl nemůžu chválit tak moc, jako jsem chválila předešlé díly. Jaksi jsem se do všech těch líbivých vzpomínek na úžasnou matku, jejíž smrt Harry Bosch po 30 letech vyšetřuje, nemohla vcítit. V boschovkách většinou sladkobolnost a melodramatičnost nebývá, ale tento příběh na mě tak působil. Ale závěr byl fajn. V porovnání s ostatními díly dávám tedy za příběh jen 3 hvězdičky. Interpretace byla dobrá, slovenština je osvěžující a kniha se dobře poslouchá.

Nůž review

01.05.2020 Verified purchase

Čtivé, napínavé, krásně namluvené

Kniha je trochu překombinovaná. Ale to už tak k detektivkám patří, s tím se musí počítat, že ne všechno bude uvěřitelné. V příběhu nejsou jen vraždy, ale i zajímavé linky - např. na misii, u psychologa, alk. závislost, nebo jak se to v někom vaří, až to časem vybuchne. V knize je mnoho drastického jako vždy u Nesboa, na druhou stranu jsou tam i melodramatické úseky. Asi to tak musí být, aby se vyhovělo vkusu všech čtenářů. Prostě to není žádná vysoká literatura, ale čtení pro zábavu. Interpretace je skvělá. Jak David Matásek dokáže pracovat s hlasem, hlavně v ženské roli, to je zážitek sám o sobě. Není to namluveno rozvláčně, ale ani překotně rychle. Milovníkům detektivek tuto knihu doporučuji.

Eleanor se má vážně skvěle review

16.04.2020 Verified purchase

Něco tomu chybělo

Tak z této audioknihy jsem vedle, jak ta jedle. Koupila jsem si ji na základě skvělých recenzí a teď pořád přemýšlím nad tím, co na ní bylo až tak úžasného, co jsem já neviděla a ostatní ano. Začátek knihy byl dobrý, to ano, hrdinka zajímavá a zábavná, pěkně se to poslouchalo, ale pak už to bylo víc a víc sladkobolné. Nejvíce se mi "líbila" matka. Byla to oddechovka s nádechem k zamyšlení, ale pro mě žádné jééé. Bohužel. Interpetace bez chybičky, P. Špalková má moc hezký hlas, úplně hladí.

Nevieš dňa, nevieš hodiny review

12.04.2020 Verified purchase

Shrnuto podtrženo - nic moc

Poslechla jsem všechny dánovky, co vyšly. Jsem velkou fanynkou. Nedávná Venuša zo zátoky byla skvělá. Ale u Nevieš dňa, nevieš hodiny fakt neviem, neviem .... Prvních deset kapitol mě až unavovalo, dialogy na silvestrovském večírku byly nekonečné a obehrané. V této knize se vlastně pořád zbytečně moc kecalo. U DD jsme zvyklí na zábavné špičkování z kanceláře nebo se soudním patologem, ale tentokrát mě to nebavilo. Z dvou dějových linií se mi více líbil příběh mladých lidí, jak to s nimi dopadlo, nad tím jsem hodně přemýšlela i po doposlouchání. Interpretace se mi líbila. Ale celkově jsem bohužel byla zklamaná, asi proto, že u každé dánovky mám vysoké očekávání.

Pěšky mezi buddhisty a komunisty review

07.04.2020 Verified purchase

Není to cestopis v pravém slova smyslu, je to něco ziburovsky speciálního :-)

Když jsem poprvé začala poslouchat Ládíka, tak jsem nevěděla, jestli se mi jeho přednes líbí nebo nelíbí. A nakonec zvítězilo líbení. Vlastně je fajn, že si knihu namluvil sám, protože z jeho hlasu více poznáte i jeho samotného. Trochu přednes přehání. Jinak Nepál se mi líbil, Čína více. Máme o ní zkreslené představy. A za mě tentokrát vyhrávají Ládíkovy básničky. Ty byly super. Jen jsem nepochopila ten Kokořín na konci, ale Ládík je holt svéráz. Určitě si koupím jeho další knihu. A kéž by Ládík příště přidal i více faktů.

Venuša zo zátoky review

03.04.2020 Verified purchase

Nemám nic, co bych knize vytkla

Interpretace za jedna. Líbí se mi slovenština. Dokonce jsem hledala ve slovníku, co znamená krpatý :-). Vždycky jsem u Dominika Dána přemýšlela nad tím, jestli opravdu všichni tak moc kouří, jak je to v každé jeho knize popisováno. No a v tomto díle má kouření svůj vlastní smutný příběh. A právě proto jsou knihy DD tak uvěřitelné, protože nic nepřibarvují a ničemu se nevyhýbají. Líbily se mi všechny dějové linie. Fajn příběh, fajn poslech. Kupte, nebudete litovat.

Šikmý kostel review

03.04.2020 Verified purchase

Až moc sladkobolné a hrozné hudební předěly

Podání Vilmy Cibulkové bylo dobré, ale ty hudební předěly mě vždycky natolik polekaly, že jsem měla tendenci ztlumit poslech. To mně opravdu hodně vadilo a divím se, že jsem jediná. Pro mě paní Lednická nedosahuje kvalit paní Tučkové, natož Mornštajnové. Dobře se to poslouchalo, ale trochu předvídatelné.

Temný plameň review

03.04.2020 Verified purchase

Mám pro boschovky slabost

Interpretace dobrá, ale u dialogů je někdy problém poznat, která postava právě mluví. Mně se příběhy Harryho Bosche líbí, jsem k němu nekritická, i když je toho tam leckdy splácáno moc dohromady - jako v tomto díle. Po boschovkách se čtenář málem stane "odborníkem" na americké právo a soudy a advokátní kanceláře a policejní stanice atd. Proto se při poslechu musí soustředit. Ale knihy mají spád a jsou zajímavé.

Stříbrná cesta Rating

08.03.2020 Verified purchase

Černá díra review

03.03.2020 Verified purchase

Pecka

Autorka Yrsa dokáže hned v první kapitole na plné pecky zaujmout. A pak už to má spád, i když takový zvláštní - pozvolný. Už první audiokniha DNA od Yrsy se mi moc líbila. U Černé díry byl příběh možná až zbytečně překombinovaný a tím pádem trochu méně uvěřitelný, ale nevadilo to. Kniha je výborně napsaná, asi i výborně přeložená, slova lahodí uchu. Interpretace paní Cibulkové skvělá. Hudební předěly neruší. Fakt dobrá detektivka a dobré audio zpracování.

Betónová blondína review

07.02.2020 Verified purchase

Akční, čtivé, napínavé ... jaké vždy skvělé

Líbila se mi část děj, která se odehrává v soudní síni a líbila se mi i druhá část děje, ve které probíhá policejní pátrání v terénu. Detektiv Harry Bosch je věrohodný policista. Příběh má překvapivé vyústění, přitom logické vysvětlení. Interpretace dobrá, ale čtenář se musí soustředit, aby rozlišil, kdo mluví. Kniha neměla chybu, boschovky mě zatím nikdy nezklamaly.

Zlá krev review

31.01.2020 Verified purchase

Výborné žurnalistické dílo, moc mě to bavilo

Skvěle napsaná kniha. I v průběhu poslouchání jsem si o Eleanor hledala články na internetu. A knihu jsem všude doporučovala. Kdo pracuje v podobném prostředí, tak v knize lecco pozná, až z toho mrazí. Manipulátoři jsou kolem nás. Interpretace se mi líbila. Není to oddechové čtení. Nutí k zamyšlení. Doporučuji.

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Rating

31.01.2020 Verified purchase

Záhada tří čtvrtin review

31.01.2020 Verified purchase

Zvolna plynoucí anglická detektivka ... , ale jo, bylo to fajn

Poirot ala Agatha Christie to nebyl, ale šlo to, nakonec se mi to líbilo. Po všech drastických severských detektivkách je milé poslechnout si něco ze staré dobré Anglie. Zápletka není nic moc, ale nad pravděpodobností a logičností situací v detektivkách už dávno nepřemýšlím. Je to oddychové čtení s určitou dávkou napětí. Hlas interpreta se k Poirotovi hodil. Ale u jedné ženské postavy mě rozčiloval, protože moc přehrával. Mám raději civilnější přednes. Hudební předěly byly fajn a nevadily. Pro čtenáře, kteří mají rádi knihy typu Agathy Christie (a nejsou moc přísní), doporučuji.

Oběť 2117 Rating

31.01.2020 Verified purchase

Terror review

05.12.2019 Verified purchase

Bomba

Líbilo se mi všechno. Téma o polárních objevech, o zimě, mrazu, o lodích v 19. století, o životě námořníků - např. že bylo běžné, že byli z domova pryč na několik let, o britské admiralitě, o Eskymácích, dokonce i krátká zmínka o Tasmánii. Dozvěděla jsem se mnoho věcí, které jsem dosud neznala. Proto mě to i při té délce bavilo. A ty skvěle vykreslené postavy, charaktery, příběh, zápletka - to všechno to jen umocňovalo. Přednes byl tak dobrý, že nechápu, jak můžou být některé audioknihy tak odfláknuté. Toto je top laťka.

Goldstein Rating

26.11.2019 Verified purchase

Chirurg Rating

26.11.2019 Verified purchase

Plavec Rating

26.11.2019 Verified purchase

Tichá noc Rating

15.10.2019 Verified purchase

Život na nitích Rating

08.10.2019 Verified purchase

Zlo pod sluncem Rating

08.10.2019 Verified purchase

Kaštánek Rating

08.10.2019 Verified purchase

Dokonalé stopy  Rating

31.08.2019 Verified purchase

Firma Rating

31.08.2019 Verified purchase

Paní Hemingwayová Rating

31.08.2019 Verified purchase

Ta přede mnou Rating

09.08.2019 Verified purchase

Konec hlídky Rating

07.08.2019 Verified purchase

Trhlina Rating

07.08.2019 Verified purchase

Otčina review

21.07.2019 Verified purchase

Příběh dobrý, ale dramatizace byla až moc dramatická

Na rozdíl od ostatních posluchačů dramatizaci audioknihy nepovažuji za super skvělou. Prostě mě přemíra doprovodných zvuků rušila, někdy jsem dokonce špatně slyšela. Za mě - méně je někdy více. Příběh byl výborný. Bylo to napínavé, neotřelé a zajímavé. Postavy "syrové" - třeba linie se synem. Kniha, která nutí k zamyšlení.

Tady byla Britt-Marie review

20.07.2019 Verified purchase

Sladkobolná pohádka

Mám Backmanovy knihy ráda. Ale tato na mě byla až moc sladká. Celé to zachránil přednes. Je neuvěřitelné, co dělá Valerie Zawadská s hlasem. Dokáže dojmout i rozesmát. Myslím si, že kdybych knihu četla v knižní podobě, tak bych z ní nebyla příliš nadšená. Byl to milý příběh, to ano, a bylo v něm hodně úsměvného a ještě více dojímavého, ale kvalit jiných Backmanových knih nedosahuje.

Vyvolávač deště review

11.07.2019 Verified purchase

Dobré nejen pro advokáty a pojišťováky

Kniha měla výbornou dynamiku, dobře se poslouchala, přednes se mi moc líbil, hudební předěly byly příjemné. I když autor knihu napsal před 20 roky, je pořád aktuální. A je napsaná tak chytlavě, že i neprávníky musí bavit. A pro právníky je zajímavé prostředí amerických soudů, porot atd. Postavy jsou skvěle vykresleny. Nejlépe ta stará paní. Za mě celkově fajn.

Hod mrtvou labutí review

23.06.2019 Verified purchase

Dobré, zábavné i vážné, originální

První povídku doporučuji poslechnout jako poslední. Děj povídky je dobrý, ale přednes M. Krobota mě rozčiloval. Podle mě číst knihy neumí, nesmyslně klesá hlasem, zvlášť u krátkých vět. A těch je v celé knize hodně. Naopak ostatní interpreti byli výborní, někteří super výborní. Povídky mě bavily. Celá kniha byla provázaná, to bylo sympatické. Závěrem musím říct, že mi dost vadí, že v audioknize oproti vlastní knize chybí povídka Divotvorné hrnce. Přece si nebudu kupovat ještě i knihu, abych si ji mohla přečíst. A ještě jednu malou výhradu mám - hudební předěly byly zbytečně dlouhé. Jinak výborná audiokniha.

Žízeň review

20.06.2019 Verified purchase

Harry Hole je stále zárukou, že se člověk nebude nudit

Asi by se dalo příběhu lecco vytknout. Ale takové už jsou detektivky, čtenář alias posluchač musí počítat s tím, že to bude překombinované. Jako většina detektivek. Ale i tak jsem knihu s chutí a s napětím poslouchala. Pořád je Jo Nesbo jedním z nejosvědčenějších autorů a dá se spolehnout, že to nebude pitomě napsané. Harry zbačkorovatěl, holt už má svá léta :-). Interpretace mi nijak nevadila.

Ja som niekto iný review

08.06.2019 Verified purchase

Příjemný návrat do staré doby

Začnu přednesem. Mně se na audioknize líbil ze všeho nejvíce právě ten "starodávný" hlas pana Ďuriše, který je opravdu skvělý. Krvavých audiodetektivek vychází mraky, ale toto je jiná detektivka a je příjemné poslechnout si něco ve stylu rozhlasového filmu pro pamětníky. Vlastní příběh s detektivní zápletkou se bohužel neodehrává v Bratislavě, ale na venkovském sídle. Tentokrát není zločin nijak důvtipný, ale nějaké napětí tam přesto bylo a celkově to ušlo. Spravedlivě musím napsat, že Případy reportéra AZ z předválečného období byly lepší.

Čierny ľad review

05.06.2019 Verified purchase

Poctivá detektivka, která má spád

Na poslech této audioknihy se musíte soustředit. Po dlouhé době jsem si říkala, že by asi bylo lepší přečíst si ji v knižní podobě místo poslechu. Je rychle namluvená a musíte dávat pozor, kdo zrovna mluví. Někdy se dialogy špatně rozeznávají. Ale slovenština mě baví. Děj se odehrává i v Mexiku, a to bylo zajímavé. Drogy jsou už obehraná písnička, ale i tak to až do konce bylo napínavé. Jinak klasika - "neposlušný" detektiv, který všechno vykoumá sám. Nechybí žádoucí žena. Nechybí hodní a zlí policajti. Kdo má rád detektivky, které se nevlečou, bude se mu tato audiokniha líbit.

Stojednaletý stařík, který se vrátil, aby zachránil svět  review

05.06.2019 Verified purchase

Oddechovka, ale už mě to nebavilo tak, jako Stoletý stařík a Analfabetka

Vůbec to nebylo špatné. Ale už to bylo tak trochu na jedno brdo jako předchozí audioknihy Jonase Jonassona. Bavila mě charakteristika současných světových mocnářů, bavila mě typická autorova propletenost děje, bavila mě interpretace, ale přesto jsem u všech hodnocení ubrala jednu hvězdičku, a to proto, že jsem asi tak od poloviny knihy čekala, kdy už to skončí. Takže celkově zábavné, oddechové, milé, nekomplikované, usměvavé, ale málo napínavé, možná až moc infantilní a tak nějak obehrané.

Jedlová samota review

16.05.2019 Verified purchase

Super - další slova chvály jsou zbytečná ...

Nechtělo se mi dávat peníze za tak krátký poslech. Neměla jsem důvěru v namluvení knihy tolika herci. Ale úplně jsem se spletla. Bylo do výborné. Příběh napínavý, až jsem fyzicky cítila to napětí. Živě jsem si tu vesnici, stodolu, kuchyň představovala. Všechny postavy byly dokonale věrohodné. Neuvěřitelné, že v tak krátkém textu toho dokázala autorka tolik říct. Interpretace skvělá. Doprovodné zvuky mi vůbec nevadily, i když normálně hudební předěly a všelijaké zvukové serepetičky v audioknihách moc nemusím. Mám v plánu si tuto knihu poslechnout ještě jednou a dokonce se na to znovu poslechnutí těším. Celkově SUPER.

Temná ozvena review

16.05.2019 Verified purchase

Mezi detektivkami patří mezi ty lepší

Byla jsem příjemně překvapena, že to nebyla až taková průměrnost, jak by se u amerického autora mohlo očekávat. Příběh byl ze začátku docela napínavý, pak už to bylo zdlouhavé a jaksi moc překombinované, no a závěr docela ušel. Takže příběh žádná pecka, ale taky žádná pitomost. Hlas interpreta příjemný, ale vadilo mi, že jsem nerozeznala, kdo zrovna mluví. Ivo Gogál četl dialogy hrozně rychle a postavy se pletly. Někdy jsem se musela vracet. Celkově hodnotím dobře, protože mě zaujalo vše o "potkanech" i o policii v Hollywoodu.

Tiché roky review

28.04.2019 Verified purchase

Rodinná sága, ale nuda ani trochu

Mám ráda napínavé knihy, tak si raději kupuju detektivky. Jenže po jejich přečtení si druhý den už nepamatuju, o čem byly. Ale na knihu Tiché roky jsem myslela ještě dlouho po doposlouchání. Je to román. O lidech. Nic nepůsobí vyfabulovaně, nic není přehnané, není to červená knihovna, není to přesladká romantika, není to překombinovaná detektivka, prostě je to tak akorát. Přitom je tam hodně napětí a zvratů. Lidské povahy bez příkras, žádné ťuťuňuňu, rodinné vztahy tak, jak to ve skutečnosti bývá = nejen samá láska, ale i nenávist. Žádná z postav není černobílá, i pro tu zápornou osobu máte pochopení. A taky není na škodu přečíst si, jak se žilo v době komunismu. K interpretaci nemám vůbec žádnou připomínku, a to je co říct. Moc pěkná kniha. Aleně Mornštajnové fandím, její popularita je zasloužená.

Firewall review

18.04.2019 Verified purchase

Mohlo to být lepší

Na novou audioknihu s vyšetřovatelem Kurtem Wallanderem jsem se fakt těšila, protože je to sympaťák, normální chlap, žadný superhrdina s přehnaným sebevědomím. Ale tentokrát se mi zápletka zdála až moc nepravděpodobná a vykonstruovaná. Mankell píše dobře - používá krátké výstižné věty a vždycky dokáže mě dokáže překvapit, jak něco nečekaného zmíní - často jsem si při poslechu pomyslela - to se povedlo. Interpret Jiří Vyorálek je dobrý, nečte moc rychle ani moc pomalu a není nijak přehnaně dramatický (až na pár výjimek, kdy to s napodobením hlasu určité osoby přehnal). Škoda tedy, že jsem zápletce knihy, tomu vlastnímu příběhu, nevěřila. Ale na druhou stranu jsem věřila vzájemným vztahům na policejní stanici, pocitům Wallandera - v tom je Mankell výborný. Závěrem - dobrá, napínavá detektivka, ale žádné uffff to není.

Entomologův odkaz review

22.03.2019 Verified purchase

Docela to ušlo, ale koupi další knihy od Maye si dobře rozmyslím

Kromě výborné trilogie z Hebrid nejsou jiné série Petera Maye, zvláště Akta Enzo, nic výjimečného. Ale já se vždycky nechám zlákat, novou audioknihu koupím a doufám, že to bude dobré. Tentokrát se mi příběh docela líbil, ani nevím proč. Nejspíš kvůli závěru. A dobře se mi poslouchal David Matásek. Komáři, Bretaň a nacistická minulost to celé oživili. A bylo tam pár zajímavých zvratů, takže i když je to klasicky poklidná pozvolná mayovka, tak to nebylo nudné.

Ochráním tě review

22.03.2019 Verified purchase

"Bajka" z Hebrid

Fakt neuvěřitelné, že Peter May dokáže napsat něco tak úžasného jako Skála a něco tak podprůměrného jako Ochraňuj mě. Interpretace Davida Matáska v nedávno vydané Mayově audioknize Entomologův odkaz je v porovnání s Jiřím Dvořákem mnohem lepší. A Lenka Zbranková přes hloubku hlasu jako by to četla malým dětem. Kdo s Peterem Mayem začínáte, tak si vyberte z prostředí Hebrid z jeho knih něco jiného a neprohloubíte, kdo už Maye znáte, tak se připravte na zdlouhavé povídání bez napětí, nepovedené dialogy a neustálé očekávání - kdy už se to konečně zlepší. Knihu doporučuji jen těm, kdo se chtějí dozvědět něco o textilní výrobě. Holt dobrý autor nemusí být zárukou dobré knihy. Bohužel.

DNA review

18.03.2019 Verified purchase

Fakt dobré se vším všudy

Yrsu jsem neznala. A teď jsem ráda, že jsem ji poznala. A doufám, že nějakou její další knihu namluví a že to bude stejně dobré. Zápletka byla uvěřitelná. Svět radioamatérů byl zajímavý. Vraha jsem neuhádla. Charaktery jednotlivých postav povedené. Detektiv mě neštval. Interpretace dobrá, hlas Kláry Cibulkové se mi líbil a poslech byl tak akorát. Žádné pitomé hudební předěly. Celkově mě to hodně bavilo. Není to jen jalová detektivka, jakých jsou mraky.

Rychlopalba Rating

11.03.2019 Verified purchase

Velký Gatsby Rating

11.03.2019 Verified purchase

Svitky z londýnského mostu Rating

11.03.2019 Verified purchase

Krakatit Rating

11.03.2019 Verified purchase

Právo nálezce review

11.03.2019 Verified purchase

King patří do povinné četby/poslechu každého audiofila

Na audioknize se mi líbilo všechno. V porovnání s ostatními audioknihami, kterých vychází mraky, je King a jeho Mercedes a toto pokračování špičkové. Nevím, kam King chodí na ty nápady. Vždycky dokáže něčím překvapit. Je to radost poslouchat. K interpretaci jsem nějaké připomínky měla, ale postupem doby jsem si na všechny hlasy zvykla. Doporučuji nejdříve přečíst Pan Mercedes.

Někdo blízký Rating

04.03.2019 Verified purchase

Tichý zabiják review

26.02.2019 Verified purchase

6 hvězdiček

Nenapadá mě žádná kritika. Líbilo se mi všechno. Zpracování audioknihy na jedničku. Interpretace skvělá. Hudební doprovod taky. Příběh úžasný. Není to kniha jen na zábavu, ale i na poučení. Meziválečné Německo, filmová branže, policejní prostředí, skutečné historické události, dokonce skutečný politik, politické začátky nacistů a mnohé další - to vše z knihy udělalo něco víc, než jen obyčejnou detektivku. DOPORUČUJI.

TO Rating

09.02.2019 Verified purchase

Text Rating

24.01.2019 Verified purchase

Dobrodružství Sherlocka Holmese (komplet) Rating

13.01.2019 Verified purchase

Selfies Rating

05.01.2019 Verified purchase

Hadohlavec Rating

05.01.2019 Verified purchase

Hotýlek Rating

05.01.2019 Verified purchase

Lazar Rating

24.11.2018 Verified purchase

Alias Grace Rating

13.10.2018 Verified purchase

Angličtina do ucha 1 - začátečníci Rating

05.10.2018 Verified purchase

Angličtina - slovíčka pro mírně pokročilé B1 Rating

05.10.2018 Verified purchase

Mrtví v Badger’s Drift Rating

05.10.2018 Verified purchase

Co mě naučil tučňák Rating

05.10.2018 Verified purchase

Tvář vody Rating

19.09.2018 Verified purchase

My proti vám Rating

19.09.2018 Verified purchase

Gentleman v Moskvě Rating

24.08.2018 Verified purchase

Navždy zbohom Rating

09.08.2018 Verified purchase

Pan Mercedes Rating

09.08.2018 Verified purchase

Promlčení Rating

29.07.2018 Verified purchase

Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii Rating

29.07.2018 Verified purchase

List zo záhrobia Rating

22.07.2018 Verified purchase

Mokrá ryba Rating

30.06.2018 Verified purchase

Malevil Rating

30.06.2018 Verified purchase

Modré stíny Rating

30.06.2018 Verified purchase

Sára Rating

22.06.2018 Verified purchase

Černé světlo Rating

19.06.2018 Verified purchase

Dlouhý stín času Rating

15.06.2018 Verified purchase

Na západní frontě klid Rating

10.06.2018 Verified purchase

Zmizet Rating

10.06.2018 Verified purchase

Bábovky Rating

08.06.2018 Verified purchase

Zmizela v mlze Rating

08.06.2018 Verified purchase

Nejlepší pro všechny Rating

17.05.2018 Verified purchase

Macbeth Rating

13.05.2018 Verified purchase

Umrlčí cesta Rating

29.04.2018 Verified purchase

O krok pozadu Rating

09.03.2018 Verified purchase

Medvědín Rating

12.02.2018 Verified purchase

Dešťová hůl Rating

10.02.2018 Verified purchase

Příběh služebnice Rating

04.02.2018 Verified purchase

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. Rating

24.12.2017 Verified purchase

Mycelium III: Pád do temnot Rating

13.12.2017 Verified purchase

Cigaretka na dva ťahy Rating

13.12.2017 Verified purchase

Mycelium IV: Vidění Rating

13.12.2017 Verified purchase

Krev na sněhu Rating

11.12.2017 Verified purchase

Sál smrti Rating

10.12.2017 Verified purchase

Soumrak dne Rating

02.12.2017 Verified purchase

Žiješ iba dvakrát Rating

25.11.2017 Verified purchase

Prázdné křeslo Rating

21.11.2017 Verified purchase

Nehanebné neviniatko Rating

08.11.2017 Verified purchase

Nesmírný Rating

17.10.2017 Verified purchase

Korene zla Rating

22.07.2017 Verified purchase

Marie a Magdalény Rating

12.07.2017 Verified purchase

Do vody Rating

01.07.2017 Verified purchase

Déšť smývá stopy Rating

01.07.2017 Verified purchase

Bezbarvý Cukuru Tazaki a jeho léta putování Rating

21.06.2017 Verified purchase

Opona. Poslední případ Hercula Poirota Rating

08.06.2017 Verified purchase

Diabolská maska Rating

08.06.2017 Verified purchase

Čierny chlieb lásky Rating

08.06.2017 Verified purchase

Hocikam mimo tohto sveta Rating

08.06.2017 Verified purchase

Kain, kde je tvoj brat Ábel? Rating

08.06.2017 Verified purchase

Jaskyňa vrahov Rating

08.06.2017 Verified purchase

Totální rauš Rating

02.06.2017 Verified purchase

Prolitá krev Rating

18.05.2017 Verified purchase

Marco Rating

13.05.2017 Verified purchase

Lovec králíků Rating

11.04.2017 Verified purchase

Pátá žena Rating

11.04.2017 Verified purchase

Praha NOIR Rating

16.03.2017 Verified purchase

Ve službách zla Rating

13.03.2017 Verified purchase

Všemi dary obdarovaná Rating

27.02.2017 Verified purchase

Cela číslo 17 Rating

23.02.2017 Verified purchase

Kroky vraha Rating

10.02.2017 Verified purchase

Tma Rating

10.02.2017 Verified purchase

Provazochodkyně Rating

01.02.2017 Verified purchase

Dívka, která spadla z nebe Rating

02.01.2017 Verified purchase

Tanečník Rating

02.01.2017 Verified purchase

Kritik Rating

02.01.2017 Verified purchase

Smrť na druhom brehu Rating

25.12.2016 Verified purchase

Svět podle Garpa Rating

25.12.2016 Verified purchase

Mucholapka Rating

07.12.2016 Verified purchase

Švábi Rating

07.12.2016 Verified purchase

Divoké labutě Rating

25.11.2016 Verified purchase

Jsou světla, která nevidíme Rating

11.11.2016 Verified purchase

Potichu Rating

11.11.2016 Verified purchase

Směšné lásky Rating

24.10.2016 Verified purchase

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) Rating

24.10.2016 Verified purchase

Sova Rating

24.10.2016 Verified purchase

Nevinný Rating

20.09.2016 Verified purchase

Homo ASAPiens Rating

20.09.2016 Verified purchase

Soustředění Rating

20.09.2016 Verified purchase

Zámek Rating

20.09.2016 Verified purchase

Jméno růže Rating

20.09.2016 Verified purchase

Lord Mord Rating

20.09.2016 Verified purchase

Muži, kteří nenávidí ženy - Milénium I Rating

20.09.2016 Verified purchase

Čtvrtá oběť Rating

20.09.2016 Verified purchase

Kruh Rating

03.08.2016 Verified purchase

Katyně Rating

03.08.2016 Verified purchase

Babička pozdravuje a omlouvá se Rating

03.08.2016 Verified purchase

Muž jménem Ove Rating

17.07.2016 Verified purchase

Není přání jako přání Rating

09.07.2016 Verified purchase

Mráz Rating

09.07.2016 Verified purchase

Nežná fatamorgána Rating

09.07.2016 Verified purchase

Mycelium II: Led pod kůží Rating

09.07.2016 Verified purchase

Mycelium I: Jantarové oči Rating

25.06.2016 Verified purchase

Složka 64 Rating

11.06.2016 Verified purchase

Lovci vran Rating

11.06.2016 Verified purchase

Ostrov Entry Rating

27.05.2016 Verified purchase

Ve slepé uličce Rating

17.05.2016 Verified purchase

Marťan Rating

07.05.2016 Verified purchase

Jednou nohou v hrobe Rating

07.05.2016 Verified purchase

Motýlek Rating

18.04.2016 Verified purchase

Sluneční bouře Rating

16.04.2016 Verified purchase

Brouk Rating

29.03.2016 Verified purchase

S elegancí ježka Rating

29.03.2016 Verified purchase

Ostrov šedých mnichů Rating

29.03.2016 Verified purchase

Vzkaz v láhvi Rating

29.03.2016 Verified purchase

Krv nie je voda Rating

19.12.2015 Verified purchase

Mucha Rating

19.12.2015 Verified purchase

Výjimeční lidé Rating

19.12.2015 Verified purchase

Doživotí - autentické výpovědi doživotních vězňů Rating

12.11.2015 Verified purchase

Syn Rating

12.11.2015 Verified purchase

Usměvavý muž Rating

12.11.2015 Verified purchase

Dívka ve vlaku Rating

12.11.2015 Verified purchase

Uzol Rating

12.11.2015 Verified purchase

Sběratel Rating

12.11.2015 Verified purchase

Muž se psem Rating

09.10.2015 Verified purchase

Červenka Rating

09.10.2015 Verified purchase

Přízrak Rating

09.10.2015 Verified purchase

Písečný muž Rating

09.10.2015 Verified purchase

Snehuliak Rating

09.10.2015 Verified purchase

Policie Rating

09.10.2015 Verified purchase

Zabijáci Rating

09.10.2015 Verified purchase

Bílá lvice Rating

09.10.2015 Verified purchase

Vrazi bez tváře Rating

09.10.2015 Verified purchase