User Alena's Reviews

Môj príbeh review

30.03.2021 Verified purchase

Inspirativní kniha

Tak tahle kniha mě naprosto dostala a mile překvapila. Bývalá první dáma je inspirativní, silná žena, která má perfektně srovnané životní hodnoty a ví, co je správné a co špatné. Je dobrou manželkou, matkou a stala se i celosvětovou ikonou. Naprosto si mě během čtení její knížky získala. Z jejího vyprávění se dozvíme nejen hodně z jejího i Barackova soukromí, z jakých rodin pocházeli a co je utvářelo, ale také nahlédneme do zákulisí předvolebního boje a následně do života v Bílém domě. Audioknihu jsem si poslechla ve slovenštině a nelituji toho – interpretace v podání Gabriely Dzuríkové je skvělá. Všem vřele doporučuji!

Jako hvězdy v temné noci review

18.03.2021 Verified purchase

Další milé dílko Jojo Moyesové

Krásný příběh o síle ženského přátelství, o odhodlání překonávat předsudky, o životě v nelehké době v zapadlých končinách Kentucky. V knize je vše, láska, přátelství, nespravedlnost, rasová nesnášenlivost, předsudky a zažité společenské konvence tehdejší doby. No, a skvělá interpretace Jany Štvrtecké je třešničkou na dortu. Vřele doporučuji!

Hvězdy na cestě review

08.03.2021 Verified purchase

skvělá dvojka

Po vyslechnutí audioknihy Za sny jsem netrpělivě sáhla po dalším díle Karin Krajčo Babinské a udělala jsem dobře. Opět emotivní a krásný příběh dnešní doby. Děj má spád, místy humorný, místy i napínavý. Dovedla bych si ten příběh představit i ve filmové verzi. No a spojení autorka - interpret zkrátka nemá chybu! Opět vřele doporučuji!

Za sny review

04.03.2021 Verified purchase

Krásný příběh

Příběh o lásce a naději, který vás přinutí k zamyšlení co je a co není v životě důležité. Že smyslem života není jen vydělávat spoustu peněz, že život v luxusu není to nejdůležitější. Je to také příběh o síle svůj život změnit a hledat pravé hodnoty. Třešničkou na dortu je interpretace Richarda Krajča. Všem vřele doporučuji!

Čtyři dohody Rating

02.03.2021 Verified purchase

Na východ od ráje - Mistři slova review

26.02.2021 Verified purchase

John Steinbeck – opravdový mistr slova

Autorův popis jednotlivých hrdinů je dokonalý a výstižný. Člověk si uvědomí, jak důležité je mít okolo sebe vnímavé a citlivé rodiče či blízké, kteří dokáží ovlivnit jeho vnímání a chápání světa, schopnost rozlišit dobro a zlo. Je to klasický román s dosti náročným, ale krásným příběhem o lidství. Interpretace nemá chybu. Vřele doporučuji!

Hvězdy nám nepřály review

05.02.2021 Verified purchase

Dojemný emotivní příběh

Překrásná, i když velmi smutná kniha. Obsahuje mnoho hlubokých myšlenek, které člověka donutí uvědomit si věci, které mu dochází až v momentě, kdy někoho ztrácí. Uvědomit si, jaký je to dar být zdravý. Je to kniha plná lásky, lidskosti, přátelství a upřímnosti. Dvojice interpretů Veronika Khek Kubařová a Matouš Ruml je naprosto skvělá! Celkově tedy opravdu zážitek, doporučuji všem!

Doktorka z domu Trubačů review

02.02.2021 Verified purchase

Silný příběh

Krásný silný příběh o životě neobyčejné ženy, napsaný podle skutečnosti, mě zcela pohltil. Můj zážitek umocnila také skvělá interpretace Jany Strykové, její příjemný hlas a krásný přednes bych vydržela poslouchat od rána do večera. Vřele doporučuji poslech této výjimečné audioknihy.

Nejlepší pro všechny review

15.01.2021 Verified purchase

Příběh ze života

Autorka opět prokázala své mistrovství v popisu jednotlivých postav příběhu, umění vhledu do myšlení tří generací. Příběh naprosto běžný, jednoduchý a přesto nesmírně složitý. Složitý vztah matky a dcery mě mnohokrát až zamrazil, jako bych poslouchala sebe a svoji mámu. No, a proměna malého grázlíka v citlivého a vnímavého chlapce mě dostala. Interpretace tří postav třemi interprety byla skvělá, vyzdvihla bych především Jana Cinu.

Myšlenky za volantem review

06.01.2021 Verified purchase

Skvělý Marek Eben

Skvěle jsem se bavila, interpretace samotného autora je samozřejmě bezkonkurenční. Krátké, velmi trefné, plné laskavého humoru. Určitě se k ní budu vracet vždy, když budu chtít pobavit!

Dívka, která spadla z nebe Rating

16.11.2020 Verified purchase

Staré pověsti české a moravské Rating

16.11.2020 Verified purchase

Provazochodkyně Rating

16.11.2020 Verified purchase

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Rating

16.09.2020 Verified purchase

Dalajlamova kočka a síla meditace review

27.07.2020 Verified purchase

Série, která rozhodně nezklame

Ani další díl kouzelného vyprávění himálajské kočky nezklamal. Opět vlídný, laskavý a moudrý příběh v úžasném podání paní Jirešové. Na závěr pak skvělý návod na to, jak začít meditovat, provázený překrásnými tóny. Rozhodně doporučuji celou tuto nádhernou sérii k poslechu!

Dalajlamova kočka a umění příst review

17.07.2020 Verified purchase

Pokračování krásného příběhu

Ani druhá autorova kniha mě nezklamala, poslouchala se stejně krásně jako první. Všechna vyprávění Dalajlámovy kočky jsou velmi inspirativní, každý si v nich najde to své. Knihy na sebe bezprostředně nenavazují a dají se tak poslouchat v jakémkoliv pořadí bez ztráty souvislostí. Třešničkou na dortu je pak opět úžasná interpretace paní Jirešové a hudební doprovod audioknihy. Všem vřele doporučuji!

Dalajlamova kočka review

14.07.2020 Verified purchase

Knížka, která pohladí duši

Kniha plná moudrosti, vlídnosti a laskavosti. Přímo z ní čiší klid a všeobjímající láska Dalajlámy. V podání Ivanky Jirešové to pro mne byl silný zážitek, věřila jsem, že příběh vypráví opravdu kočka! Navíc vše doplněno krásným hudebním a zvukovým doprovodem. Všem vřele doporučuji poslech této výjimečné audioknihy a vrhám se s chutí na další díl!

Volba Rating

10.07.2020

Panský dům review

09.07.2020 Verified purchase

Panský dům - pěkná pohádka

Pokud hledáte oddechovku na dovolenou nebo nenáročné čtení, je ideální. Určitě mě ale ničím neobohatila. Krásná pohádka, trochu červená knihovna - syn továrníka se zamiluje do krásné, dokonalé a nejšikovnější služebné, už od začátku víte, jak to skončí…díky síle hlasu pana Soukupa se mi příběh líbil, ale do dalších dílů se nejspíš pouštět nebudu.

Úzkosti a jejich lidé Rating

29.05.2020 Verified purchase

My proti vám review

17.05.2020 Verified purchase

Fredrik Backman je jistota

Další krásný příběh z pera skvělého vypravěče, navíc v podání skvělého interpreta. Tohle pokračování Medvědína je opět strhující příběh o lidství. Rozhodně doporučuji poslech všech audioknih tohoto autora.

Medvědín Rating

11.05.2020 Verified purchase

Šikmý kostel Rating

11.05.2020 Verified purchase

A každé ráno je cesta domů delší a delší Rating

11.05.2020 Verified purchase

Ta přede mnou Rating

10.04.2020 Verified purchase