User Svěrča's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Petrolejové lampy review

25.03.2021 Verified purchase

Škoda, že to nemá pokračování!

Pan Jaroslav Havlíček, ať už mu bylo kolik chtělo let, umřel předčasně. Tu zamýšlenou trilogii měl napsat. Každopádně ho považuji za jednoho z našich nejlepších spisovatelů, snad i trochu nedoceněných. Umí krásně vyprávět, velmi citlivě zachází s češtinou. Jen mi je záhadou, co dalo impuls k napsání Štěpky, tak hrozné ženské stvoření snad ani neexistuje.Přistihla jsem se, jak číhám na byť jediné dobré slovo o jejím vzhledu, marně. Jakoby mu působilo potěšění hledat ta nejhorší přirovnání, ty nejhnusnější fyzické vlastnosti. Nedivím se, že po Havlíčkových románech sáhli tři naši režiséři, Juraj Hertz, Jaromil Jireš a Jiří Svoboda. Jen pan Hertz určitě nenašel pro ztvárnění Štěpky takovou obludu a musel vzít za vděk půvabnou Ivu Janžurovou. Ale film to je krásný, i když trochu jinak než román. Pan Rudolf Pelar se velice hodí právě pro přečtení této knihy, jeho způsob je lehce archaický, rozhodně pomalejší než modernějších interpretů. Audioknihu vřele doporučuji.

Analfabetka, která uměla počítat Rating

23.03.2021 Verified purchase

Chrám i tvrz Rating

21.03.2021 Verified purchase

Běžkyně Rating

10.03.2021 Verified purchase

Malá kniha etikety pro celou rodinu review

28.02.2021 Verified purchase

Velice užitečná knížka.

Během poslechu knihy jsem měla pocit, jako by mne vzal jeden laskavý člověk za ruku a provedl mne důležitými životními událostmi. Proto mi ani nepřišlo zatěžko hodnotit příběh, protože tyto události jsou logicky řazeny. Knížka mne natolik zaujala, že jsem ji poslala jako dárek své dceři, aby v ní našla odpovědi na otázky, na které jsem já odpověď neznala, a které jí mohou být k užitku. Velice povedené autorské čtení! Pan Špaček má příjemný hlas a kultivovaný projev.

Drak spí review

28.02.2021 Verified purchase

Dobrá česká detektivka...

......která je důkazem toho, že lze napsat napínavý příběh bez rozum a dech beroucích krutostí a morbidit. Je to úleva mezi všemi těmi severskými detektivkami. Přitom autorka dokáže udržet napětí od začátku do konce. Její způsob vyjadřování je věcný, tím spíš překvapí a pobaví občasné originální metafory či přirovnání. Interpretka mi moc nesedí, vadí mi její přidušený hlas, občasné pražské samohlásky a to, že podle mne neumí pracovat s tečkou. Myslím, že paní Klevisová dělá záslužnou práci a umí to.

Terapeutka Rating

20.02.2021 Verified purchase

Deväť brestov Rating

12.02.2021 Verified purchase

Nevieš dňa, nevieš hodiny Rating

07.02.2021 Verified purchase

Venuša zo zátoky review

04.02.2021 Verified purchase

Detektivka nebo horor?

Tak jsem se po doposlouchání knihy rozhlížela, kdo by mne "pomojkal"- marně. Bodejť, když žiju už čtyři roky sama! Přiznám se, že těch pár uříznutých hlav bych už nějak skousla, ale co provedl pan Dán s Petrou mne otrávilo. To ji měl snad raději dovolit, aby umřela, zvlášť po tom, co si dal tak záležet na vylíčení její fyzické krásy. No, budiž. Každopádně i tato kniha se dobře poslouchá, parta "vraždárov" je nadále sympatická, DD nechává svoje hrdiny prostřednictvím jejich způsobu uvažování a profesního chování, stárnout. Podle mého názoru je M. Mňahončák dobrým nástupcem M. Geišberga. A zase další slovíčka! Detektivkám DD určitě zůstanu věrná.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Sophiina volba review

30.01.2021 Verified purchase

Zatím to nejlepší, čeho se mi v oblasti audioknih dostalo.

Kdysi jsem knihu četla a už tenkrát se mi velice líbila. Považovala jsem za nemístnou odvahu točit podle ní film, který nemohlo zachránit ani hvězdné obsazení. Ovšem nic se nevyrovná podání tohoto skvělého textu panem Martinem Stránským. Zpozorněla jsem hned v úplném začátku četby, kdy pan Stránský uvedl proti běžnému zvyku jméno překladatele, zjevně si vědom, jak náročná to byla práce a jak skvostně odvedená. Co potom předvedl mne zcela uchvátilo. Pokorně ve službách autora ze sebe tolik přidal, že se to podle mne vyrovná významné divadelní roli. Až se budu bát poslouchat jeho hlas při čtení jiných knih, považujíc to za jakousi nevěru. Vyprávění, vedené po jakési spirále, je mistrovské. Je přerušované Styronovými mnohomluvnými, ale strhujícími úvahami ať už o sexu, o lásce, hudbě , literatuře- životě. Jednoduše poslech knihy mne beze zbytku dostal. Píšu ůmyslně hned po doposlouchání, pokud se nevzpamatuji a nezapnu rozum. Jsem přemožená. Děkuji, pane Stránský.

Normální lidi review

21.01.2021 Verified purchase

Román hlavně pro mileniály....

..... a taky pro nás staré, pokud chceme aspoň nakouknout do jejich světa. Poslouchala jsem bezprostředně po sobě Tři kamarády a Normální lidi a jak je patrné, i literatura je generační záležitost. Musím se přiznat, že jsem měla co dělat, abych knihu doposlouchala.

Myšlenky za volantem review

21.01.2021 Verified purchase

Tomu říkám pohlazení !

Mám moc ráda inteligentní humor Marka Ebena, jeho originální postřehy mne baví a inspirují.Oceňuji autorské čtení a taky to, že feletony jsou lepší a lepší, až mne ke konci rozesmějou nahlas. Tuhle knížečku si určitě stáhnu, abych se k ní mohla v krušných dobách vracet.

Tři kamarádi review

21.01.2021 Verified purchase

Remarque, má dávná láska!

Je to už dávno, kdy jsem jako hodně mladá jeho knihy milovala, pak přišlo období, kdy jsem o nich říkala, že je to čtení pro holky a teď se k němu s pokorou vracím. Pravda, už se tolik nesoustředím na milostné scény s jeho křehkými, nemocnými hrdinkami a chlapáckýni, hluboce milujícími hrdiny, ale o to víc oceňuji skvěle popsané historické pozadí, na němž jsem si uvědomila, proč bylo pro Hitlera snadné zfanatizovat většinu Němců. Román mne po letech znovu chytil a je to také díky výbornému načtení.

Nezvratné alibi Rating

06.01.2021 Verified purchase

Hocikam mimo tohto sveta Rating

20.12.2020 Verified purchase

V tieni review

17.12.2020 Verified purchase

Sázka na jistotu.

Tato kniha se vrací k počátkům formování mordparty, tentokrát dává zcela vyniknout schopnostem sympatického mladého detektiva Richarda Krauze. Tentokrát pan Dán vyjímečně nepolitizuje.Přiznávám, že vraha jsem poznala brzy, ale stejně jsem napjatě čekala, jakým způsobem se dostane autor k jeho odhalení. Byla jsem spokojená, vyprávění je opět bravurní a pan Mahončák si četbu vychutnává. Líbí se mi, že se nesnaží příliš měnit hlas v přímé řeči, určitě ta úspornost není na škodu. I tentokrát jsem si obohatila znalosti "slovenčiny" o pár nových slovíček.

Červená sedma review

17.12.2020 Verified purchase

Milé překvapení.

Nevím jak se mi stalo, že jsem na tuto knihu pozapomněla. Asi jsem od ní , neznajíc autora, nic neočekávala. Připravila mi však požitek z kultivovaného vyprávění hlasem dalšího skvělého slovenského interpreta.Pan Jurík nemá ambice vymýšlet co nejmorbidnější scény, pouštět se co do nejsložitějších zápletek a líčení děje. Atmosféra jeho knihy něčím připomíná povídky Karla Čapka. Ovšem klenotem audioknihy je doprovodná muzika. Jde sice jen vždycky o pár taktů dovyprávějících děj, ale je důkazem toho, jak se hudbou lze usmívat, smát se, dokonce se chechtat. Už kvůli té muzice si knihu určitě poslechnu znova.

Hadrový panák Rating

05.12.2020 Verified purchase

Baletky review

04.12.2020 Verified purchase

Tomu říkám thriller!

Kam se hrabou všechna krimi a detektivky. Doposlouchala jsem knihu a v slzách jsem si uvědomila, že už nikdy. Jsem babička ze šesté řady a vím, že už nikdy nepůjdu na Labutí jezero ani za seniorskou slevu. Miřenka Čechová se nakonec našla ve psaní, její kniha je fascinující.Přispívá k tomu i zvláštní forma, nevzpomínám si, že bych se někdy setkala s oním oslovováním čtenáře ve druhé osobě, které je střídáno deníkovými záznamy v osobě první. Tereza Dočkalová je naprosto geniální, text nádherně doprovází i hudba. Píšu hned po doposlouchání, propadlá hlubokému smutku.

Nežná fatamorgána review

02.12.2020 Verified purchase

Něžná fatamorgána....

........velice přiléhavý název pro něžnou revoluci. Tentokrát se pan Dán vypsal ze své potřeby zachytit ty nejvýznamnější dny listopadu 1989. Aťsi to bylo na úkor samotného příběhu, i to je potřebné, Myslím, že to líčení je naprosto autentické včetně scén, ve kterých vystupuje Milan Kňažko. Vyznívá z něj trochu frustrace z faktu, že se málo mluví o úloze Veřejné bezpečnosti v těchto dnech. Je to

zajímavý pohled slovenského kriminalisty, atmosféra je skvěle zachycená. Pan Geišberg jako obvykle vynikající. Ráda poslouchám knihy načtené majiteli níže položených hlasů, je to příjemnější.

Světlem oděná Rating

30.11.2020

Svědectví Rating

27.11.2020 Verified purchase

Básnik review

26.11.2020 Verified purchase

Dominik Dán je sázka na jistotu.

Doporučovala bych posluchačům srovnat si nahrávky chronologicky. "Básník"

patří mezi ty detektivky, kde se parta detektivů teprve formuje, ve které je Richard Kraus pětadvacetilelý elév, píše se rok 1988. Oceňuji mimo jiné i atmosféru doby, humor, v neposlední řadě krásnou slovenštinu. Jedinou nevýhodou je, že četbu musím vyslechnout pokud možno na jeden zátah, což je maratón.

Šarlatán Rating

22.11.2020 Verified purchase

Zrcadlový muž review

14.11.2020 Verified purchase

Pardon, ale chvílemi se musím smát.....

.......tak je to hrůzostrašné. Až mne napadá, kdo z nás dvou je nenormální. Lars Kepler nebo my, jeho posluchači? Vlastně ten poslech je ještě hutnější, pan Rímský tomu ještě dodá na směšnosti tím, jak

svědomitě stvárňuje ženské postavy. Sama jsem zvědavá, jestli to doposlouchám do konce. Ale ze zvědavosti bych měla. Za mne - již nikdy Larse Keplera!

Geniální přítelkyně review

10.11.2020 Verified purchase

Vidět Neapol a zemřít?

Kniha mne vtáhla do prostředí chudé Neapole, jejíž prostředí autorka očividně dobře zná. Postavy živě stvořené vyvolávají potřebu zamyslet se nad tím, jaké blízkosti lze dosáhnout u dvou úplně odlišných bytostí. Interpretka se mi líbila až do doby,kdy se jí přízvuk na druhé slabice u jmen stal neurotickým tikem. Přiznám se, že mne to taky znervóznilo a už jsem si přála, aby byl konec. Celkově- přes své kvality se mi kniha nijak zvlášť nelíbila, neboli jak je dnes módní říkat- neoslovila mne.

Serotonin review

10.11.2020 Verified purchase

Nic pro romantické duše.

Začátek knihy mne přímo nadchnul. Neotřelé vidění, originální životní postoj a břitkost vyjadřování se mi jevilo jako slibná lahůdka.Během četby moje nadšení trochu opadlo, zdravý cynizmus byl i na mne chvílemi silné kafe, i když jsem oceňovala smysl pro humor, poněkud černý. Jde o výpověď nadprůměrně inteligentního člověka, velice složitého a především duševně nemocného. Myslím, že je to výpověď literárně velmi hodnotná. Ovšem co se interpreta týká, nedovedu si představit lepší volbu. Otakar Brousek je neskutečně precizní, četba je do posledního záchvěvu hlasu promyšlená i procítěná, takto vycizelovaný projev jsem dlouho neslyšela. Jistě je to i zásluhou režiséra. V tomto směru nevšední zážitek. Konečný dojem z knihy pro mne skličující.

Hriech náš každodenný Rating

20.10.2020 Verified purchase

Nehanebné neviniatko review

15.10.2020 Verified purchase

Byla jsem trochu zklamaná

...... přesto, že v průběhu celé četby docela napnutá a hlavně- známá partička detektivů dostala v této knize dost prostoru a mne baví je sledovat. Dominik Dán se tentokrát vyřádil v líčení sexuálních praktik, čest jeho fantazii. Na můj vkus (i věk) zbytečně moc sexu. Hlas pana Geišberga ve mně vyvolává nostalgii, teprve nedávno jsem se kdesi dočetla, že už umřel. Mám moc ráda jeho hloubku a zabarvení. Závěr - už jsem četla horší knihy.

Terapia review

07.10.2020 Verified purchase

Stoprocentní psychotriler

Možná víc než stoprocentní a právě ta procenta navíc mi trochu vadila. Autor už neví, co by roupama, kde by ještě přidal ději na záhadnosti a jak by napsal postavu ještě složitější a pomatenější. Konec mne překvapil a trochu pobavil, neboť jsem si zlomyslně uvědomila, že ani psychiatrům se psychické choroby nevyhýbají. Interpret měl s textem určitě dost práce, ale odvedl ji dobře.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Parfém - příběh vraha review

07.10.2020 Verified purchase

Rozverná obálka

..klame.V knize byste jakoukoliv rozvernost a lechtivost hledali marně. Román je plný šera, hnusných pachů a krutosti.Hlavní hrdina je kreatura s extrémně vyvinutým čichem a zvráceným chápáním lásky. Příběh, vyburcovává představitost díky brilatním vyjadřovacím schopnostem autora a také - nemohu si to odpustit-mimořádně skvělému překladu a panu Medunovi. Ten čte některé pasáže s nadhledem a dokonce s humorem kdesi hluboko, i když hodně černým. Závěr je šokující a vyvolává jisté analogie. Neměl snad Adolf Hitler také svého Grenouilla?

Popol všetkých zarovná Rating

22.09.2020 Verified purchase

Sedem sestier review

19.09.2020 Verified purchase

Pěkná limonáda

.....ozvláštněná dotekem historie, letmým líčením vzniku sochy Ježíše Krista nad Rio de Janierem a krachu newyorské burzy. Formát vyprávění ve vyprávění ve mně vyvolal chvílemi zmatek, tápala jsem v čase i generacích. Bylo to dáno tím, že jsem se do poslechu zcela ponořila. Velmi šťastná byla podle mne volba vypravěčky, její hlas, který má zvláštní patinu, knize sluší. Každopádně se to krásně poslouchalo a já doufám, že se dočkám i příběhů Mainých sester.

Nejlepší pro všechny review

04.09.2020 Verified purchase

Měla jsem při výběru knihy štěstí,

že jsem z té bohaté nabídky zvolila právě tuhle. Petra Soukupová s lehkostí zdatné scénáristky mne přesvědčila, že všední, obyčejný život je detektivka, komedie i horor zároveň. Její postavy mají opravdovost a hloubku, autorka je výborná psycholožka. Je patrná taky důvěrná znalost prostředí, ve kterých se pohybují, někdy spíš plácají. Jako často my všichni. Velkou předností nahrávky je vynikající interpretace, která pomáhá z knihy vykouzlit napínavý příběh.

List zo záhrobia Rating

30.08.2020 Verified purchase

Mokrá ryba review

28.08.2020 Verified purchase

Kožené, rigidní a bůhvíjaké ještě....

Nějak se mi nedaří doposlouchat tuto knihu, musela jsem si rychle spravit chuť a koupit si dalšího Dána. Tato detektivka mi nesedí, budu se muset poohlédnout po jiném žánru. Parta "studenejch čumáků" bez špetky smyslu pro humor- nuda. Pro sebe jsem ocenila jako klad knihy to, že ve mně probudila zvědavost, jak to vlastně v Německu po I. světové válce vypadalo, seznala jsem, že moje znalosti o tomto problému jsou velmi povrchní. Určitě vyhledám nějaké seriózní prameny. Interpret dobrý.

Pochovaní zaživa review

27.08.2020 Verified purchase

Pozor na chronologii!!

Je lepší přečíst si či poslechnout tuto audioknihu až po seznámení se s dřívějšími detektivkami Dominika Dána, neboť parta detektivů už toho hodně prožila a posunula se v čase někdy dost tragicky. Petra přišla o svou tělesnou krásu, Burger se ocitl v poslední fázi života, Richard vyzrál a zmoudřel. Je lepší znát svoje oblíbené postavy i z jejich veselejších období. Vůbec celá tato kniha je poněkud skličující zvlášť potom pro nás seniory. Myslím, že ani autor už není žádný mladík soudě podle množství napsaných knih a sám sobě některé vážné otázky pokládá. Až z anotace této knihy jsem se dozvěděla, že Marián Geišberg už nežije, což je mi líto- současně musím uznat, že Martin Mňahončák je jeho plnohodnotným nástupcem.

Detektivky obecně nejsou žádný rozverný žánr, ale takhle detektivka se zamýšlí nad obzvlášť vážnými problémy a je veskrze pesimistická.

Sára review

27.08.2020 Verified purchase

Partu "vraždárov" jsem si oblíbila

...a často při nich zapomínám, že to jsou jen literární postavy. Ostatně jejich živoucí pravzory určitě existují. Dominik Dán umí udržet napětí v celém rozsahu příběhu, a kdybych ho musela k někomu přirovnat, byla by to sama velká Agatha Christie. Často se ocitnu v rozporu, kdy nemůžu s poslechem přestat, ale současně si ho chci šetřit, aby mi co nejdéle vydržel. Ze způsobu, jakým Marián Geišberg knihu interpretuje je znát, že jeho samotného to baví, v jeho podání vynikne krásná, košatá slovenština. V prúběhu četby si poznamenávám pozapomenutá a neznámá slovíčka, a že jich je tam "neúrekom." Těším se na další příběhy bezva partičky, v bohaté nabídce je jich ještě dost a doufám, že audioknihám nepropadnu natolik, abych zapomněla číst.

Prekročil som svoj tieň review

26.08.2020 Verified purchase

Je moc dobré, že touto audioknihou otevíráte tak citlivé téma.

Za textem je vidět hodně práce, sbírání materiálu a zasvěcených informací, také dát knize anglickou podobu bylo jistě náročné.Moc to oceňuji a jsem přesvědčená, že tento počin má opravdu smysl.

I have overcome my fears (EN) review

26.08.2020 Verified purchase

Skvělý počin, díky!

Vyslechla jsem si dvakrát za sebou audioknihu v angličtině a pak si pro kontrolu pustila českou verzi, takže jsem si ověřila jak moc a jak správně jsem textu porozuměla.A to si nahrávku v angličtině určitě pustím znovu. Nejenže mne baví, jak lahodným jazykem je namluvena, ale zamilovala jsem se do hlasu toho nejstaršího cikána,zní jako hudba, jako pohlazení, je požitek ho poslouchat. Bylo by hezké, kdybyste v tom projektu pokračovali.

Petr a Lucie Rating

17.08.2020 Verified purchase

Zdravé audiozprávy Margit Slimákové 1 Rating

17.08.2020 Verified purchase

Navždy plynule review

14.08.2020 Verified purchase

Doporučuji všem, kdož studují cizí jazyk, anebo se jej studovat chystají!!

Já už necestuji, ani nepřicházím běžně do styku s rodilými angličany či američany, přesto je mi tato kniha k užitku, což jsem si ověřila při poslechu I have overcome my fears. Navíc je vtipná, dobře se poslouchá. Výborně napasováno na češtinu. Skvělá práce! Interpret bravurně vládne jazykem, rty i hlasivkami. Předurčuje ho k tomu profese, ale i tak jistě musel věnovat textu pečlivou přípravu. Je to znát!

Vrány review

13.08.2020 Verified purchase

Kam se poděla jemná práce Petry Dvořákové?

Vrány jsou podle mého názoru zatím nejhorší kniha této autorky.Stěží jsem ji doposlouchala do konce a už se k ní nehodlám vracet. Především postava matky šustí papírem a její nevěrohodnost a přepjatost je ještě umocněna otřesným načtením.Docela mne zaráží, kolik kladných hodnocení četba dostala.

Dědina review

12.08.2020 Verified purchase

Jsem najednou pětiletá a slyším svou "stařenku",jak mi brblá......

Petra Dvořáková umí beze zbytku využít přednosti ich-formy a vyhnout se jejím úskalím. Podařilo se jí znovu stvořit lidi z masa a kostí, Nedokázala jsem se s nimi rozloučit, poslouchala jsem knihu hned celou znova. Interpreti jsou vynikající, tentokrát výrazně vnímám úlohu režie. Petru Dvořákovou považiji za naši nejlepší současnou spisovatelku a dějuji jí.

Chirurg review

10.08.2020 Verified purchase

Brilantně napsaná kniha, která mne proti mé vůli hospitalizovala na pár dní na chirurgii.

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mne tolik vtáhla do děje. Lékař Hynek nejen že byl skvěle napsán, ale prostřednictvím pana Batěka si získal moje sympatie. Potřebovala bych k hodnocení interpreta ještě víc hvězdiček, je prostě úžasný. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Karanténa review

09.08.2020 Verified purchase

Fascinující ,věštecký námět, jinak fantasmagorie.

Je nasnadě, že v tom množství knih, které pan May napsal,nemohou být všechny špičkové kvality. Svou skotskou trilogií nasadil autor laťku příliš vysoko. Přiznávám se, že Karanténu jsem stěží doposlouchala. Interpret je profesionál, ale vzhledem k jeho výše položenému hlasu znějí ženské party v dialozích jako karikatura. (Naštěstí jich tam není mnoho.) Proč jsem se ale rozhodla po dlouhém váhání napsat je fakt, že mi připadá nedoceněna úloha překladatele. Karanténa je podle mého názoru přeložená průměrně. Je fakt, že jsem se ve vašich prezentacích často překladatele ani nedověděla a zaráží mne, že občas je v recenzích zmínka o "krásném jazyku" aniž by bylo zdůrazněno, že jde vlastně o jazyk zprostředkovaný, a že překlad může kvalitu knihy velmi ovlivnit. Nakonec musím napsat, že jsem četbou strávila pár hezkých hodin. Patří to asi do hodnocení aplikace, ale považuji váš softwear za vynikající a až nebezpečný (pro moje finance) svou snadností a zábavností.