User Saaarka's Reviews

Běžkyně Rating

21.01.2021 Verified purchase

Sněžný měsíc review

15.10.2020 Verified purchase

Další skvělá detektivka

Detektivky Michaely Klevisové jsou pro mě sázka na jistotu. Když však svého inspektora Bergmana začínala nechat pátrat v zahraničí - na norských ostrovech, nejprve mě to zklamalo, byl to nezvyk. Michaela Klevisová ale umí, to je bez debat, napsat skvělý příběh a daří se jí i popisy prostředí způsobem, který vám i tu "exotiku" přiblíží tak, abyste se cítili její součástí. Návrat do ČR a do Beskyd, jak je tomu v této knize, byl pak pro mě spíše překvapivý. Nicméně se potvrdilo to, že je to skvělá autora nezávisle na lokaci. A příběh dokáže vystavět tak, že se zkrátka nejedná jen o čirou detektivku, zajímají vás osudy obyčejných lidí, v tomto případě boj o záchranu přírody, ač jste v souvislosti se systémem a jeho mocí jen malí a nepatrní. K zamyšlení taky všem myslivcům. :-) Ti to asi nebudou číst rádi. Pro mě ale další báječný zážitek a protože se s detektivkami MK setkávám v audiopodobě poprvé i tento další zajímavý rozměr.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Projekt manželka review

14.10.2020 Verified purchase

Inteligentní humor a pohlazení po duši

Chcete-li knihu, která pohladí po duši, ale zároveň není jednoduchá "juchanda" (nic proti například Aristokratce, ale moc se u ní já nesměju, ač mám Bočka velmi ráda - ovšem za Deník kastelána víc), tak jste tady správně. Osobně jsem se dokonce i několikrát smála nahlas (to se mi stalo naposledy snad jen u Analfabetky). Je to chytrá kniha, ale hlavně hodně hodně hodně milá. Plná naděje v lásku, i když pocity nedokážete pořádně identifikovat jako její hlavní hrdina - geniální vědec nicméně s poruchou autistického spektra a s ním i neschopnost porozumět emocím (svým i druhých) a sociálním vazbám. Přesto se rozhodne najít si manželku, která ovšem musí být dle jeho představ a výpočtů. Že to v lásce takhle vůbec nefunguje, to je zřejmé už od začátku a i když to poměrně dlouho trvá, příběh končí prozřením a milostným happyendem. Tohle prostě chcete číst - poslouchat v téhle době podzimních plískanic a proticovidových opatření. Opravdu chcete.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Serotonin review

14.10.2020 Verified purchase

Nebýt to audiokniha, nevím, zda bych dočetla

O románu Serotonin stejně jako o jeho autorovi jsem mnohé slyšela. A na začátku jsem tušila, že se jedná o četbu ryze intelektuální, takže jsem se obávala, zda jí budu cele rozumět. :-) Tyhle obavy se nenaplnily, v tomto ohledu je to zkrátka kniha, která krom úvah (někdo někde psal, že se jedná o kombinaci beletrie a esejí, tak zásadní, jako například o Kundery, to ale není) oplývá také dějem a ony "esejistické" části jsou s ním v souladu, takže příběh hodně dlouho poměrně dobře plyne. Někdy je ale i toho dobrého příliš, a tak se postupně z popisů permanentní a stále se prohlubující beznaděje hlavního hrdiny, stávají zkrátka jen nudné pasáže, které je třeba překlenout. Tady mne napadlo, že nemít Serotonin coby audioknihu, kdy ono audio v podání skvělého herce dodává textu přece jen trochu šťávu, nevím, zda bych román vůbec dočetla. Nicméně rozhodně přináší zajímavé myšlenky související s krizí jedince i civilizace - zvláště v případě popisů krajních pocitů hlavní hrdiny, které ho vedou až k hranici lidství a psychopatie. Určitě zajímavé k zamyšlení, ale, že by to byla kniha, z níž by chtěl mít onen zážitek z četby člověk ještě jednou, to ne.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hotýlek Rating

05.10.2020 Verified purchase

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka Rating

05.10.2020 Verified purchase

Jeden mrtvý navíc Rating

05.10.2020 Verified purchase

Nestydaté plavky Rating

05.10.2020 Verified purchase

Karanténa Rating

05.10.2020 Verified purchase

Úzkosti a jejich lidé Rating

28.09.2020 Verified purchase

Deník kastelána Rating

28.09.2020 Verified purchase

Plachetnice na vinětách Rating

24.07.2020 Verified purchase

Rekonstrukce review

19.07.2020 Verified purchase

Nedá se přestat poslouchat

Další výborná Hanišová, která je navíc většinově čtenářsky stravitelnější než její (pro mě skvělá) Houbařka. Asi čtyři pětiny knihy se nesou ve velmi dynamickém tempu plném očekávání rozuzlení, pak přijde zpomalení, které není až tak příjemné. Závěr bychom si asi taky většina z nás přála konkrétnější. Nebo nevím, něco tam pak jakoby chybí, občas se to u některých autorů stává, že chtějí mít už knihu dopsanou a na poslední kapitoly nekladou takový důraz, nemyslím si, že je to případ Hanišové. Jen by to prostě chtělo na ty závěrečné kapitoly nějaký větší důraz. Jinak kniha ale úžasná, nedá se od dní odtrhnout. Zvláště interpretace Marie Štípkové tomu dává ještě další zajímavý rozměr. Velmi mě to celkově potěšilo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Šikmý kostel Rating

15.07.2020

Klub divných dětí review

05.03.2020 Verified purchase

Výborné, zase o stupeň lepší Soukupová

Když jsem četla první knihu Petry Soukupové, byla jsem nadšená. Při těch dalších mé nadšení pomalu mizelo, zdály se mi navzájem zaměnitelné. Nicméně tohle se u Klubu divných dětí neděje. Ano, není to originální téma - parta oudsiderů se jakoby i sama autorům nabízela, nicméně Soukupová jej zpracovala způsobem, který rozhodně nenudí a už vůbec se nezdá fádní. Ich forma i to, že jednotlivé příběhy vyprávějí jeho čtyři aktéři ze svých pohledů a tím i z pohledů svých zvláštností (jinak reaguje na situaci dívka s určitou zřejmě poruchou autistického spektra, jinak chlapec, který se všeho bojí, atd...), to všechno zdánlivě jednoduchou zápletku o setkání se čtyř "divných" dětí (a pozor TROCHU SPOILER: jejich útěku z domova) dělá knihu, která baví od začátku do konce. Podtrhuje to i to načtení, je výborné! Zvláště Patricie Solaříková (která je pro mě pořád jen "ta holka z Ulice " a pak nějakýho plakátu na pravděpodobně průměrnou komihru, se kterou jezdí po republice) opravdu hodně příjemně překvapila. Zní to skvěle, zábavně, doporučuju. Jo a je to taky ideální kniha v době, kdy máte z něčeho splín a už ho fakt mít nechcete.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Vrány review

08.02.2020 Verified purchase

Zůstane dlouho mrazivě pod kůží

Že Petra Dvořáková umí jít ve svých příbězích do syrova až na dno, to víme. Vrány jsou ten případ a navíc je to příběh, dle mého ještě mrazivější, než ostatní její knihy. Pokud si ho ale ještě navíc pustíte jako (tuhle) audioknihu, je prožitek ještě ještě znásoben. Jistě, audioknihy jsou tu od toho, aby měli v sobě další, řekněme divadelní, rozměr, ale v případě knih jako je Vrána, půjde o takový zážitek, který není pro úplně slabé povahy. :-) Prostě na pocit z této audioknihy nelze už nikdy zapomenout.

Dědina review

08.02.2020 Verified purchase

Dokonalá kniha, nejdokonalejší audiokniha

Dědinu miluju, zamilovala jsem si ji totálně už po tak dvou desítkách minut poslechu. Ano, četla jsem od ostatních, že tohle dílo Petry Dvořákové se řadí k těm nejlepším (za mě vedle Chirurga), ale jako audiokniha to má navíc ještě neskutečné grády. Tedy, jestli máte pocit, že je to skvěle napsaná kniha, tak tahle interpretace ji vystřelí ještě výš, až do stratosféry. Ale zpět k příběhu, opět, stejně jako řada dalších autorčiných, jde na dřeň, ale ne zas tolik, aby jste kvůli němu nemohli usnout (jako třeba u Vran), na druhou stranu na něj budete asi myslet ještě hodně dlouhou dobu. Jak odhaluje hloubku lidských charakterů, jejich motivací a přitom, kdo kdy žil na vesnici, musí uznat, jak pravdivé to je. Ještě poznámka k úvodu: první z povídek mě tolik nebrala, ale Pavla Tomicová byla tak výborná, že nešlo přestat poslouchat, a udělala jsem dobře. Pak už nešlo přestat. Kniha je navíc výborně řemeslně propracovaná a všichni z vypravěčů (jsou to příběhy obyvatel jedné vesnice) jsou opravdu uvěřitelní, ač jsou jejich charaktery mnohdy tak rozdílné.

Vyvolávač deště Rating

23.08.2019 Verified purchase

Věř mi Rating

23.08.2019 Verified purchase

Ta přede mnou Rating

23.08.2019 Verified purchase

Zázrak svaté Winifredy Rating

22.07.2019 Verified purchase

Ochráním tě Rating

12.05.2019 Verified purchase

Někdo blízký Rating

14.04.2019 Verified purchase

Hadohlavec review

17.02.2019 Verified purchase

Peter May opět nezklamal

Spojení Peter May a OneHotBook byla pro mě vždy záruka toho, že se to bude opravdu příjemně poslouchat. Příběh knihy pro mě nečekaně na začátku trochu pokulhával. Říkala jsem si, že přece Peter May umí víc a líp a lepší zápletky. Což se v zápětí potvrdilo. Umí. Zkrátka vše bylo jinak, než se zdálo. Z příběhu vyšetřování nelegální migrace se vyklubal v podstatě boj o život celého lidstva. No ano, asi většinu z nás časem napadne (pozor spoiler) co je tím spouštěčem rozvoje nebezpečného viru, ale to vůbec nevadí. Příběhy hlavních aktérů a jejich vyšetřování a i všechna ta další rozmmotávání, vytváří ve výsledku děj plný napětí , dobrodružství a - jak to mám já obzvlášť ráda - i s kapkou romance a dobrým koncem. Baví mě i interpretace knihy, střídání hlasů mužského a ženského, zpestří to poslech a umocní vnímání děje z různých úhlů pohledu. To si myslím, že vůbec není snadné dokázat tak, aby to nerušilo. A tady se to povedlo. A mimochodem, poslechla jsem bez problémů, aniž bych znala předchozí tři části těchto Mayových tzv. čínských thrillerů, vůbec mně to nerušilo.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Tvář vody Rating

04.01.2019 Verified purchase

Na odpis Rating

04.01.2019 Verified purchase

Pan Mercedes Rating

30.12.2018 Verified purchase

Český ráj Rating

13.11.2018 Verified purchase

Dovolená s moderním fotrem Rating

22.09.2018 Verified purchase

Firma Rating

22.09.2018 Verified purchase

S elegancí ježka Rating

22.09.2018 Verified purchase

Artemis Rating

06.09.2018 Verified purchase

Hana Rating

04.09.2018 Verified purchase

Praha NOIR Rating

04.09.2018 Verified purchase

Půlnoční slunce: Krev na sněhu II. Rating

04.09.2018 Verified purchase

Nejlepší pro všechny Rating

04.09.2018 Verified purchase

Malé ženy Rating

22.08.2018 Verified purchase

Muž a žena Rating

15.07.2018 Verified purchase

Jedna želva za druhou Rating

14.07.2018 Verified purchase

Černé světlo Rating

22.06.2018 Verified purchase

Umrlčí cesta Rating

22.05.2018 Verified purchase

Psi z Rigy Rating

20.04.2018 Verified purchase

Vrazi bez tváře Rating

25.03.2018 Verified purchase

O krok pozadu Rating

16.03.2018 Verified purchase

Lovci vran Rating

14.01.2018 Verified purchase

Zmizelá / Gone Girl Rating

18.12.2017 Verified purchase

Do vody Rating

08.12.2017 Verified purchase

Bohové Gothamu Rating

25.11.2017 Verified purchase

Anne ze Zeleného domu Rating

25.10.2017 Verified purchase

Umina verze Rating

04.10.2017 Verified purchase