User Martin's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Saturnin review

02.12.2020 Verified purchase

Vskutku milé poslouchání

Už jsem se těšil, až Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru zrecenzuje deník, který pečlivě Saturnin během výpravy zaznamenával. Určitě bych dozvěděl v čem všem měl ještě pan Saturnin, milý a obětavý to služebník, prsty. S ohledem na jeho důvtipnou mysl si dokáži představit, že s těmi povodněmi měl co dočinění. Perfektní interpretace od Oldřicha Víznera.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

1001 myšlenek: část Psychologie review

11.11.2020 Verified purchase

Zkouška série

Vyzkoušel jsem jeden díl ze série 1000+1 myšlenek. V úvodu skvělá hudba, parádní úvod, který mě namotivoval dále poslouchat. Sliboval hlubší vysvětlení, souvislosti, neencyklopeciké pojetí. Realita - encyklopedie jak vyšitá, definice, letopočty. Pro mě zklamání, vím, že další série nebudu číst a poslouchat. Když budu potřebovat, přečtu si wikipedii. PS: nesnáším abecední uspořádání čehokoliv, ale to je můj problém :)

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Muffin a čaj review

02.11.2020 Verified purchase

O více než přátelství

Upřímně, takový young adult jsem nečekal. Něco nového. Když přeženu, událo se v celé knize tak 5 dialogů. Které jsou vždy v nesmírné detailnosti vykresleny, včetně myšlenkových pochodů dvou introvertů, vždy ještě ze dvou úhlů pohledů. Interpretace fajn, téma mě nepohoršuje, ani nevyvádí z míry. Nečekal jsem, že by to bylo o tak blízkém přátelství.

Tisíc let české poezie review

19.10.2020 Verified purchase

Jsem spíše na prózu

Jsem spíše na prózu, tak mé hodnocení neberte vážně. Byl to test. Poetikou nepolíbený, sem tam vzpomínka na profesorku češtiny na gymnáziu. Poznal jsem cca 4 básně a to díky Čechomoru. Neumím to adekvátně ocenit, přednesy byly asi taky takové jaké mají být. Jen to není šálek mého čaje.

Jak bezpečně investovat do nemovitostí Rating

11.10.2020 Verified purchase

Born to Run - Zrozeni k běhu review

04.10.2020 Verified purchase

Prý Bible běžců

Velmi ctive, parádní kytarový doprovod, skvělý výkon interpreta. Na Vánoce si budu přát prstové boty. Možná knihu koupím i kamarádům ortopedum, jiný pohled než jen konstatování ze už strárnu. Pokud jste aspoň jednou někdy běželi, bude se vám kniha líbit. Mix: dějepisu, cestopisu, beletrie, vědeckého čtení. Když si člověk googloval další informace o problamatice zázračného kmene, byl jsem malinko zklamán, ze autor si semtam věci přibarvil, ale spíše v detailech. Obecně, knihu velmi doporučuji.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel review

14.08.2020 Verified purchase

Švédský Cimrman

Taková švédská kombinace Švejka a Cimrmana. S úsměvem a jedním hltem jsem poslouchal celou audioknihu. Neuvěřitelný příběh člověka, který nesnáší politiku a přitom ovlivňuje celý svět. Upřímně, více jsem si užíval dějovou linku "historickou". Oddechovka. Je jen otázka času, kdy naváži pokračováním. Interpretace výborná.

Uspořádání světa review

31.07.2020 Verified purchase

Povinná četba místo zeměpisu

Některé souvislosti mi unikaly, příjemné si některé osvojit, připomenout. Génius, který rád využívá slovo ekvilibrium. Prostě je to o diplomatickém tanci mezi státy, které postupně přechází do testování limitů jednotlivých států dnešní doby. Postřehy dlouhověkého autora jsou velmi široké, někdy až abstraktní. Asi pan Kissinger ale ví o čem mluví.

Umění konverzace review

31.07.2020 Verified purchase

Půlhodinka s úsměvem na tváři

Samozřejmě pokud hledáte edukační poselství, nehledejte. Brilantní konverzační přestřelka mezi mistrem a žákem :) Ach ta teta Libuška, až bych jí rád poznal ..:)

Příliš dlouhá swingers party review

21.07.2020 Verified purchase

První seznámení s autorem

Tato audiokniha byla mým prvním seznámením s autorem Kotletou. Několikrát jsem o autorovi slyšel, tak jsem říkal - zkusím to. Střídaly se záživnější a méně záživnější pasáže. Každopádně mě autor do děje vtáhl. Příběh o magii, sexu a akci. Možná to nebylo poslední setkání s autorem.

Muži, co zírají na ženy review

18.06.2020 Verified purchase

soubor povídek

Soubor povídek, někdy divných, někdy bez pointy. Každá třetí měla semtam v sobě něco úsměvného. Je to sice otázka osobního vkusu, ale vyloženě mi vadil hlas pana Čermáka.

Lovci mamutů (komplet 3 alb) review

04.06.2020 Verified purchase

Nostalgie

Nostalgické dílo. Poslech mě tolik nebavil, vadilo mi střídání hlasů v četbě. Když čte každou větu někdo jiný je to divné. Aspoň, kdyby to sedělo na postavy. Příběh takový - zacyklený. Ale pěkný "soundtrack", hudební doprovod krásný. Překvapil mě výskyt lvů a nosorožců na našem území v době pravěku, google tuhle variantu nevylučuje :)

War and Peace (EN) review

31.05.2020 Verified purchase

Hodně postav v angličtině mi dělá problém

Je to můj problém, nestíhám v angličtině pobírat více postav. Jejich charaktery se mi promítaly a často i pletly. Je to klasické dílo, neměl jsem moc velká očekávání. Nic co by mne ohromilo. Prakticky na procvičení angličtiny.

Hovory s T. G. Masarykem review

31.05.2020 Verified purchase

K maturitě

Trošku takové tehdejší “tatíčkovo” PRko, zdá se mi. Nic to nemění na tom, že klobouk dolů co dokázal. Nevěděl jsem jak celý život měl blízko k náboženství. Mravnost a láska jsou jeho krédem. Tak si představuji prezidenta.Část knihy vzpomínky na dětství. Druhá část filozofické úvahy. U maturity by se mi to hodilo, ale spoustu pojmů už jsem si nepamatoval z filozofie, a pro dnešního čtenáře laika, nečitelné (neposlouchatelné). Pro mě zajímavé sledovat jeho postoje, ale mnohdy jsem se přistihl, že nedávám pozor.

Oběť bez tváře review

31.05.2020 Verified purchase

Moc dobré

Nejsem fanda detektivek, ale děj mě totálně vtáhl. Spousta zvratů, minimum nelogismů. Budou určitě dále pokračovat v poslechu dalších dílů o Fabianovi Riskovi. V tomto případě mi nedělal problém poměrně dost postav. Opravdu milé překvapení. Trošku mírné zklamání jak našli vraha, tak trošku deues ex machína a náhoda, proto mě to finále mírně zklamalo. První setkání se severskými krimi je velmi příjemné.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Knoflíková válka review

31.05.2020 Verified purchase

nostalgie

Nostalgický návrat do dětství. Možná jedna z prvních knížek, kterou jsem četl. Pamatuji, že jsem ji tenkrát hltal list za listem. Tentokrát nadšení bylo ryze nostalgické. Dnešní děti by asi tolik v partách nebojují jak my. Bitvy s klackama a šutrama jsou v městech asi ta tam a tak jim to tolik líbit nebude :) Přednes audioknihy skvělý

Visionaries - Men Who Changed the World B1/B2 review

15.02.2020 Verified purchase

Historky

Historky z minulosti velkých můžu, vizionaru, bossů. Byla to první audikniha v životě, byla zadarmo, tak proč nevyzkouset. Srozumitelná, má průměrná angličtina stačila. V pidi příbězích i česká stopa 👍👌

Jak si najímat a udržet dobré zaměstnance review

15.02.2020 Verified purchase

Pro hr manažery spíše ne, vedoucím ano

Souhrn pravidel, může být fajn pomocnikem pro vedoucí zaměstnance. Hr manažerům známo, běžná, pravdivá pravidla. Pustit povinně všem mistrum 😉 pěkně načteno, pravdivé myšlenky

Boss Babiš review

11.02.2020 Verified purchase

kvalitní investigativní žurnalistika

Překvapení co se pečlivou prací dá vyčíst z veřejně dostupných zdrojů. Autor nechává čtenáře, posluchače, udělat si vlastní názor. Povinná četba pro voliče?

Couchsurfing v Rusku review

10.02.2020 Verified purchase

Něco jako Zibura

Trefné, vtipné, s ponaučením. Přirovnal bych k Ziburovi. Budu upřímný, pocit vyzkoušet ve východních zemích couchsurfing se ve mě začal rozvíjet... V Rusku jsem nikdy nebyl, poznat místní vesnice mimo města mě láká. Chce to kuráž, což kniha jednoznačně dodala.

Pozitivní leader review

11.01.2020 Verified purchase

Poslech na vicekrat

Měl poměrně nízká očekávání od martketingoveho názvu. Překvapila mě šířka témat a někdy i hloubka. Byl jsem mile překvapen, koncept sice známý, ale komplexně napsaný. Určitě nutné vyslechnout nebo přečíst vícekrát. Určitě půjdu i do dalších knih od autora.