User Pap's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Ve slepé uličce review

16.01.2021 Verified purchase

Špica

Jako obvykle Mankell nezklamal. Knížka je poutavá a místy napínavá. Komisař Wallander je za mě velmi uvěřitelná postava, mnohem reálnější než spousta jiných knižních nebo filmových hrdinů, kteří jsou často až přehnaně neomylní a dokonalí.

Lovec králíků Rating

16.01.2021 Verified purchase

Firewall review

09.11.2020 Verified purchase

Neurazí

Oproti některým jiným Mankellovým detektivkám s komisařem Wallanderem je tato o něco méně vzrušující. Místy trochu předvídatelné. Nicméně i tak mě kniha opět bavila. Je psaná stylem, který je v kombinaci se čtením Jiřího Vyorálka velmi poutavý.

Geniální podnikatel Tomáš Baťa Rating

09.11.2020 Verified purchase

Stalker Rating

09.11.2020 Verified purchase

Doktor Spánek Rating

28.05.2020 Verified purchase

O krok pozadu Rating

04.03.2020 Verified purchase

Hračkář Rating

04.03.2020 Verified purchase

Moc přítomného okamžiku Rating

06.02.2020 Verified purchase

Steve Jobs review

01.02.2020 Verified purchase

Zevrubná práce

Dlouho jsem se nesetkal s tak poctivě provedenou autobiografií. Walter Isaacson popsal jednoho z nejzásadnějších vizionářů a podnikatelů naší doby takového jaký byl. Pravdou je, že tato audiokniha je opravdu dlouhá, přičemž některé pasáže jsou záživnější než jiné. Nicméně myslím, že stojí za poslech. Dává dobrý obrázek o tom, kdo Steve Jobs byl. Proč ho někteří milují a jiní nemají příliš v oblibě.

Boss Babiš review

01.02.2020 Verified purchase

Kmenta ftw

Tohle je první Kmentova kniha, kterou jsem poslechl/přečetl. Určitě vyzkouším i některou další. Je opravdu poctivý a zdatný investigativní žurnalista. Množství přípravy, kterou musel pro tuto knihu provést je vskutku pozoruhodné. občas se člověk ve všech těch jménech a událostech trochu ztrácí, ale dle mého není cílem, aby byl posluchač schopen do detailu knihu převyprávět. Jako vhled do politického zákulisí opravdu dobré.

Kniha má jednu zásadní chybu...nebudete vědět, koho příště volit. Ale to je něco, co asi většina lidí, která po knize šáhne tak nějak čeká.

Metro 2034 Rating

01.02.2020 Verified purchase

Metro 2033 Rating

01.02.2020 Verified purchase

Faktomluva review

01.02.2020 Verified purchase

Jednoznačně si zaslouží šanci

Výborný, jednoznačně výborný. Kniha má za cíl lidem ukázat, že svět ve kterém žijeme, není tak strašný, jak se někdy může zdát. A přesně tohle dělá, skvěle.

Slouží jako světlo v dnešní době, která se často zdá dosti negativní, bez příslibu zlepšení. Autor argumentuje fakty (překvapivě), které často působí až neuvěřitelně. Napříč knihou klade různé otázky, jejichž odpovědi vás přesvědčí, že realita kolem nás je opravdu značně pozitivnější, než se občas domníváme.

Němčina pro každého 1 review

01.02.2020 Verified purchase

Hodnocení

Za mě jedna z horších poslechových učebnic němčiny, které jsem vyzkoušel. Opakování náhodných frází bez jasnějšího konceptu mi nepřijde jako ten nejefektivnější výukový způsob. Obecně ale zjišťuji, že samotný poslech není, minimálně pro mě, až tak klíčový. Může sloužit pouze jako doplněk ke klasické učebnici nebo ještě lépe výukovému programu. Možná lepší pro někoho, kdo už jakýsi základ má, spíše než pro úplného nováčka.

Pátá žena review

01.02.2020 Verified purchase

Slabší Mankell

Dle mého patří tahle Mankellova detektivka mezi ty slabší. Příběh mě až tolik nezaujal a narozdíl od jiných, mě ani samotný děj tak nevtáhl. Pokud jste ovšem fanoušci Mankella a jeho komisaře Wallandera nebo jen fanoušci severských detektivek, myslím že stojí za poslech. Ačkoliv říkám, že některé jeho předchozí díla jsou zdařenější, myslím že i tak patří mezi konkurencí k tomu lepšímu.

Metro 2035 Rating

01.02.2020 Verified purchase

Jídlo na prvním místě review

09.07.2019 Verified purchase

Nesmíš nic

Tak by se za mě dala kniha shrnout. Samozřejmě, že realita je jiná a někteří by mohli tvrdit, že jsem prostě jen nepochopil sdělení autorů, nicméně takový jsem měl při poslechu dojem.

Kniha je plná odborných pasáží z biologie a chemie, ovšem posluchač je vždy předem varován, naveden do laičtějších pasáží.

Celkově je určitě možné si určité věci z knihy odnést a pro někoho, kdo se zajímá o výživu a životní styl bude určitě zajímavým poslechem. Co mi přišlo opravdu dobré je, že autoři celou dobu zdůrazňují, jak je důležité poslouchat vlastní tělo a že to co funguje jednomu, nemusí fungovat druhému. Tento přístup, kdy člověk sám ze sebe udělá pokusného králíka mi přijde rozumný.

Jack Reacher: Nevracej se review

21.03.2019 Verified purchase

Akce

Americkej James Bond. To v podstatě znamená bezchybný James Bond. Kniha nebyla tak dobrá, jako druhý titul ze série Jack Reacher, který lze na Audiolibrix najít. Příběh mě tolik nezaujal, tentokrát byl také více předvídatelný. Moje celkové hodnocení je hodně štědré. Zejména proto, že pokud hledáte poslech, na který se nebudete muset tolik soustředit a který vás neurazí, poslouží dobře.

DNA Rating

15.03.2019 Verified purchase

Právo nálezce Rating

15.03.2019 Verified purchase

40 dní pěšky do Jeruzaléma review

14.03.2019 Verified purchase

Opět nezklamal

U Zibury jsem to měl tak, že jsem se k této knize postupně propracoval od té nejnovější. Jeho milé vyprávění mě vždycky baví, dokáže krásně vykreslit atmosféru jakéhokoliv místa, o kterém píše. Kromě čistého popisu nabízí i momenty, které nutí se člověka zamyslet...je znát, že i přes nízký věk už toho viděl a zažil opravdu hodně. Zvláště jeho optimismus mi vždy zvedne náladu. Knihu můžu jedině doporučit. Pokud někdo nečetl ani jeho dvě (možná už brzy tři) novější, rovněž neváhejte, myslím, že se jako spisovatel posunuje mílovými kroky.

Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel) review

14.03.2019 Verified purchase

Sestupná tendence

Když jsem přečetl Stoletého staříka, byl jsem mile překvapen. Míra absurdity byla šílená, ovšem myslím že má knížka svoje místo...někdy člověk prostě nechce nad ničím moc přemýšlet a prostě se jen zasmát. Analfabetka mě rovněž bavila, ale už nebyla příliš překvapivá, jako první kniha. Tato je myslím z těch tří nejslabší. Asi bych ji nedoporučil, ovšem pokud má někdo autora rád, tak proč ne.

Usměvavý muž review

14.03.2019 Verified purchase

Napětí

Zatím možná můj oblíbený příběh z dílny Henninga Menkella. Moc mě baví, jaký je jeho Wallander uvěřitelný. Moc toho o policejní práci nevím, ale takto si nějak opravdového komisaře představuji: člověka chybujícího, opravdového, spíše než dokonalého a neomylného lovce zločinců. Usměvavý muž je k tomu navíc plný napětí.

Svědkyně ohně review

14.03.2019 Verified purchase

Spokojen

S touhle audioknihou jsem byl celkem spokojený. V některých chvílích mi přišla možná trochu zdlouhavá, nicméně samotný příběh to dokázal kompenzovat. Závěr mě pak dokázal navnadit na další díl série.

Paganiniho smlouva review

14.03.2019 Verified purchase

Kvalitní Rímský

Knihu jsem musel poslouchat nadvakrát. Příběh mi nejprve přišel poměrně komplikovaně vystavěný. Dostal jsem se asi do 1/3 knihy a uvědomil si, že jsem úplně ztracen. Vrátil jsem se zpět na začátek a tentokrát se snažil více soustředit. Vyplatilo se. Zajímavé postavy, napětí i samotný děj vytvořily nakonec pozitivní poslechový zážitek. A samozřejmě Pavel Rímský předčítá fantasticky.

Pan Mercedes review

23.08.2018 Verified purchase

Dobrá kniha, přesto lehké zklamání

Musím se přiznat, že jsem od Stephena Kinga čekal trošku víc. Obě hlavní postavy jsou, myslím, dobře rozpracované a příběh celkově je zajímavý. Ani jendou se mi ovšem nestalo, že by mě děj vtáhl nebo, že bych snad cítil nějaké větší napětí.

Stojí ovšem za to vyzdvihnout interpretaci. Ta je dle mého názoru velmi zdařená a skvěle pomáhá vytvářet obraz obou hlavních postav knihy.

Elon Musk review

16.08.2018 Verified purchase

Plnohodnotný životopis

Autorským zpracováním Muskova životopisu jsem byl potěšen. Nejdedná se o nic povrchního, nýbrž o poctivou žurnalistiku. Kniha plná rozhovorů s Muskem, jeho okolím i vlastních pocitů. Musk zde není vyobrazen jako bezchybný génius milovaný všemi, nýbrž jako urputný podnikatel a vizionář, který je schopen ve snaze uskutečnit všechny své cíle použít veškeré prostředky. Jsou zde detailně popsány příhody z jeho života, podnikatelské začátky, názory jeho fanoušků i oponentů. Kniha ve mě vzbuzovala neskutečný obdiv k jeho odhodlání a schopnostem, ale rovněž opovržení nad některými jeho kroky. Opravdu velmi zdatně zpracovaná kniha o jednom z nejviditelnějších businessmenů současnosti.

Konec prokrastinace review

16.08.2018 Verified purchase

Nic pro mě

Musím říci, že mě tato knížka příliš neoslovila. Poslechl jsem si ji, protože jsem byl zvědav, proč vyvovala tolik pozitivních ohlasů. Velkou zkušenost s knihami na téma self-improvement nemám a tohle mě nepřesvědčilo, abych se jim začal více věnovat. Taky si myslím, že je jí možná lepší, když už někdo chce, přečíst, nežli poslechnout.

Analfabetka, která uměla počítat review

16.08.2018 Verified purchase

Velmi vtipné

Po přečtení Stoletého staříka jsem byl na toto opravdu zvědavý. Tahle nedosahuje úrovně absurdity prvního autorova bestselleru, ovšem pocit naprosté nereálnosti vám rozhodně zůstane. Množství náhod a souvislostí je neskutečné, ale kdo četl první knihu, tak nějak s tím počítá. Ostatně záměrem těchto příběhů jistě není navodit iluzi reality, nýbrž nabídnout úsměvné víkendové počtení (poslech :)), u kterého člověk příliš nezatíží hlavu.

Celkový příběh je dle mého napsaný hezky, jednotlivé postavy se dobře doplňují. Naprostá racionalita hlavní hrdinky krásně kontastuje s někdy až neuvěřitelnou imbecilitou jiných postav. Měl jsem určitá očekávání, ta se naplnila a rozhodně jsem nebyl zklamaný. Mohu doporučit.

Bílá lvice review

16.08.2018 Verified purchase

Nezklamaný

Byl to již můj několikátý Menkel. Ikdyž bych ho neoznačil za svého oblíbeného, komisař Wallander mě stále baví. Je uvěřitelný, autor z se z něj nesnaží udělat žádného nepřemožitelného superhrdinu.

Jack Reacher: Jatka review

06.08.2018 Verified purchase

Příjemné překvapení

Před poslechem jsem autora neznal, pouze jsem věděl o filmové adaptaci jednoho z příběhů Jacka Reachera. Musím říct, že mě kniha velmi překvapila. Skloubila hezky napětí, akci a taky mezilidské vztahy. Hlavní hrdina si vždy dokáže poradit, až lehce bondovským způsobem, nicméně měl jsem stále pocit uvěřitelnosti. Rozhodně se zaměřím i na další tituly z této série. Můžu vřele doporučit.

Hypnotizér review

05.07.2018 Verified purchase

Jednička

Poslech jsem si opravdu užil. Výborný výkon Pavla Rímského. Dle mého názoru je Kepler jedním z lepších severských tvůrců detektivek. Hypnotizér mě přivedl k několika dalším jeho dílům, ale tenhle je dodnes jedním z mých nejoblíbenějších.

Psi z Rigy review

22.06.2018 Verified purchase

Dobrá dvojka

Už vrazi bez tváře mě zaujali. Myslím, že Mankell umí slušně pracovat s napětím a celkově zdařile vykreslil ponurou atmosféru tehdejšího Lotyšska.

S výkonem interpreta jsem byl vcelku spokojen, ostatně jako v prvním díle.

Vrazi bez tváře review

09.06.2018 Verified purchase

Jedna z mých prvních audioknih

Vrazi bez tváře byla jedna z mých prvních audioknih. Velmi rychle jsem si tento formát oblíbil, zvláště pak knihy z dílny Henninga Mankella. Vytvořil dle mého názoru skvělou a uvěřitelnou hlavní postavu, kterou je navíc vždy schopen zasadit do poutavého příběhu. Má, myslím, vše, co audiokniha na běžný den má mít: je zajímavá, poutavá, zároveň nevyžaduje žádné velké soustředění a přemýšlení. Rozhodně doporučuji.

Malevil review

09.06.2018 Verified purchase

Super

Znal jsem autorovo dílo Smrt je mým řemeslem, což je samozřejmě úplně jiný žánr. Ovšem jeho způsob psaní se mi líbil a tak jsem od této knihy měl velké očekávání, která se naplnila. Chvilku mi trvalo, než jsem si přiřadil hlasy k postavám, interpretů je zde totiž skutečně hodně. jakmile se stalo, byl jsem už jen a jen spokojen. Vřele doporučuju.