User Mikron's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Génius v nás review

20.05.2020 Verified purchase

Zajímavá kniha, smím doporučit.

Tereza Richtrová čte knihu velmi příjemně a má pro mne velmi příjemný, energický hlas.

Kreativita mi přijde velmi zajímavá záležitost. Tato kniha pro mne byla výrazně lepší, než kniha Kraď jako umělec, kde jsem se v podstatě nic nedozvěděl. Tady jsou zajímavé myšlenky, kde se dá kreativita a inovace vzít a co jí ovlivňují. Pro mne zajímavá kniha odkud se dá čerpat.

Tato kniha může být vhodná i pro někoho, kdo něco tvoří. Protože se na problematiku kreativity dívá z trochu jiného pohledu, než je zvykem.

Také je tu věnována chvilka jak vést lidi a v mnohém jsem se našel, protože se vždy snažím, aby kreativita byla jedna z věcí, kterou se v týmu snažím podporovat.

Za mne super kniha a mohu ji s čistým srdcem doporučit. :-) Je to fajn poslech.

Mycelium V: Hlasy a hvězdy review

20.05.2020 Verified purchase

Fajn pokračování.

Audiokniha byla jako vždy naprosto parádně načtená. Opět velká úklona interpretům!

Kniha jednoznačně stojí za to, zvlášť pokud máte naposlouchané ty předchozí díly.

Rád bych pěl jen chválu, ale tentokrát mám jedno ale: Je pravdou, že celkově se toho až tak moc nestalo. Kniha se strašně topí v myšlenkách hrdinů. Přišlo mi to až zbytečně moc a snad i někdy bez výsledku. Když to ale vezmu v porovnání s předchozími díly, tak i v předchozích dílech byly myšlenkové pochody popsané. Tentokrát se mi ale zdálo, že nemají takový náboj a nutnost... Někdy to opravdu vázlo.

Jak se však něco dělo, bylo to zajímavé a poutavé. Některé scény jsou velmi zapamatovatelné a originální, takže mne kniha rozhodně nezklamala.

Vilma Kadlečková má zajímavé nápady i provedení. Je to paráda.

S klidným srdcem mohu doporučit!

Peníze a zdravý selský rozum Rating

24.01.2020

Jak drahé je zdarma Rating

24.01.2020

Kniha pěti kruhů review

21.01.2020

Kniha vhodná pro šermíře, moudrost lidstva v tom nehledejte.

Kniha pěti kruhů je zajímavá kniha, která je leckdy velmi obecně napsaná, ale zároveň se má brát velmi doslovně. Jindy je popsaná praktika konkrétní, ale stejně je to pouze nastínění.

Jakožto šermíř se v těchto věcech občas nacházím, ale obecně je pro mne tato kniha daleko více o tom nabádat bojovníka/šermíře k tomu, aby přemýšlel nad danou problematikou - což také umocňuje neustálé opakování "o tom je třeba přemýšlet" nebo "toto je potřeba pečlivě prozkoumat", která mi místy přišla až komická, protože se opakovala velmi často. Má to ale své kouzlo a dává Musashimu správné kouzlo šermířského mistra.

Mijamoto Musaši byl opravdový válečník a taktik/stratég, který bojem doopravdy žil. Příběhy o něm jsou pro běžné lidi řekl bych daleko zajímavější, než přímo kniha pěti kruhů. Kdo v této knize hledá moudrost světa, tak podle mne hledá něco, co tam nenajde. O tom kniha není. Takový čtenáři se snaží najít a vypreparovat hluboké myšlenky z mlhavě popsané praktiky a díky tomu, že se o něco takového snaží, je vede k přemýšlení a spíše, než by je něco kniha naučila, je donutí nad problematikou přemýšlet a hledat paralely se světem. Pravdou ale bude - zvlášť dle života Musashiho - že kniha je o umění boje, taktiky a strategii v boji a ničeho jiného. Některé praktiky se dají použít i jinde, neb člověk pochopí systém těchto taktik, ale nehledal bych v tom tak silné paralely. Umění války je v tomto ohledu daleko návodnější zvlášť v obecněji zaměřených kapitolách.

Jako mnoho manuscriptů je a vždy bude problém rekonstruovat konkrétní taktiky, které Musashi popisuje.

Kniha je každopádně velmi pěkná, hezky načtená - i když klidný styl čtení u mne zajistilo, že utíkaly myšlenky někam jinam. Styl načtení bych ale neměnil. Pro šermíře zajímavé, ale vzhledem k tomu, že nejspíše nebudete znát jména daných postupů, těžko si pod tím něco prakticky představit. K pochopení by bylo třeba získat přesnou ukázku.

Úspěšný obchodní zástupce Rating

20.01.2020 Verified purchase

Cesta Steva Jobse Rating

20.01.2020 Verified purchase

Snad ti nedělají starosti cizí názory Rating

20.01.2020 Verified purchase

To nemyslíte vážně, pane Feynmane! Rating

20.01.2020 Verified purchase

Stručná historie času Rating

20.01.2020 Verified purchase

Proč spíme Rating

20.01.2020 Verified purchase

Síla Jednoduchosti review

20.01.2020 Verified purchase

V jednoduchosti je síla

Ono se toho o jednoduchost v samé podstatě moc nedá mluvit, protože je jednoduchá. Nezbývá tak opakovat pořád to stejné dokola tisíckrát jinak... Pro mne byla kniha z velké části tedy jen opakování několik základních myšlenek, takže se velmi brzy stala nezajímavou. Pro někoho, kdo není systematicky založený to může být poučné velmi, kdo ale je systematický, tak mi přijde, že se toho moc nenaučí, protože většinu věcí používá intuitivně.

Čtení Gustava Bubníka bylo příjemné, možná někdy moc monotónní.

Tak jak tak kniha byla fajn. Doporučení se tentokrát zdržím, neb je to dost individuální. Chytré poučky do praxe kniha určitě obsahuje. Dalo by se tedy říci, že co jsem čekal, to jsem dostal. K nadšení mi chybí tedy jen nějaké překvapení :-)

Faktomluva review

20.01.2020 Verified purchase

Kniha, která vám ukáže svět jinak

Interpret

Borek Kapitančik čte knihu velmi dobře. Čte stylem, jako byste před ním seděli v aule a poslouchali, což je myslím si dobrý styl vyprávění.

Obsah

Kniha velmi pěkně ukazuje rozdíl mezi fakty a tím, co si člověk myslí. To se asi dočtete všude. Co vám tedy mohu říci navíc, tak za mne leckdy přišlo, že se autor někdy opakuje až moc a kvůli tomu jsem ztrácel soustředěnost na čtení, i když je kniha načtena správně. Není to ale nějak extrémní.

Některé jeho pohledy jsou podle mne lehce zavádějící, alespoň mi to přijde, i tak je ale fajn si knihu přečíst. Tento můj pohled je ale nejspíš dán tím, že tady v ČR - i přes veškeré špatné věci - se máme velmi dobře, a tak bych nějaký stav nazval jinak, než jej nazývá autor.

Souhrn

Určitě doporučuji. Když jsem si dělal test, který byl v knize namluvený, měl jsem také špatné povědomí. Na druhou stranu musím říci, že se nepovažuji za někoho, kdo má přehled...

Kniha pěti kruhů a Kniha rodinných tradic válečného umění Rating

20.01.2020 Verified purchase

Nauč se to! review

20.01.2020 Verified purchase

To, co možná hledáte

Úvod

Kniha Nauč se to! Mi měla pomoci trochu rozšířit vědění o tom, jak se správně a efektivně učit - hlavně z pohledu toho, abych vše obsáhl a nezapomínal tak rychle... Povedlo se?

Interpret

Zdeněk Truhlář není špatný čtenář, čte jasně a poměrně poutavě. K takovéto knize se vcelku hodí.

Obsah

Autoři knihy se ve svém psaní opírají o studie, což je myslím velmi důležité, proto to má i nějakou váhu. Některé věci byly i pro mne novátorské a překvapivé, což je paráda. Obecně bych ale řekl, že se autoři dost opakují. Používají příliš mnoho slov k tomu, aby popsali jednoduchou věc. Někdy je to dobré, jindy už je člověk popohání, aby se dostali k něčemu novému. Používají příklady z praxe, což je naprosto super a díky příběhům si pak člověk pamatuje více. Potvrdili i pár mých osobních postupů, které používám v praxi (u mne i mých dalo by se říci studentů), ale které jsem nikde nikdy neviděl, protože nejsou moc intuitivní, což mi udělalo radost.

Závěr

Za mne super kniha. Pokud nejste již odborník v učení, nebo pokud se o učení začínáte zajímat, tak vám může pomoci. Pokud jste, bude to asi spíše opakování. Každopádně audioknihu Nauč se to! doporučuji.

Zlá krev review

01.12.2019 Verified purchase

Velmi poutavé

Úvod

Zlou krev jsem vyhledal, protože mne zajímalo, co se to vlastně kolem té Holmesové dělo a chtěl jsem vědět detaily. Kniha mi toho řekla opravdu hodně a jsem za to moc rád.

Interpret

Borek Kapitančik čte knihu velmi poutavě a při jeho přednesu snadno spadnete do vizualizování popisované scény. Někdy ho ty situace rozesměji, jindy zamrazí.

Obsah

Člověk se nestačí divit, co je všechno možné. Takových věcí, které dokázali obejít a tolik věcí, které tak brutálně okatě flákali. Neskutečné. Nejsem zrovna naivní člověk a nevěřím hned tak něčemu, ale že jsou to fušeři bych si ani náhodou netipoval. Dokázat takto velkou bublinu nafukovat v přítomnosti velkých investorů, to je něco. Za sebe se velmi divím všem investorům, kteří měli možnost se do fungování firmy podívat více a netrvali na tom, aby viděli více. Utajenost byla opravdu podezřelá...

Co je ale neskutečné je statečnost a pevné nervy těch, co odhalili celé tajemství... Je to opravdu masakr, když si vezmete v jakém prostředí a jak obří sumu museli zaplatit za právníky. Holmesová jim doslova zničila životy, nebo minimálně jejich velkou část... Už jen kvůli tomu stojí za to tu knihu číst/poslouchat, aby člověk věděl co se kde děje a nemyslím si, že je to u nás v některých kruzích nějak extra jiné.

Závěr

Jednoznačně doporučuji. Kniha obsahuje místy hodně jmen, takže je někdy těžší se vyznat v tom, kdo co, ale je napsaná pěkně, takže to jde. Je poskládaná z faktů, takže to není až tak oddechový poslech, ale stoprocentně to stojí za to - tedy pokud se zajímáte o tyto záležitosti. Má v sobě i ten správný nádech ze Silicon Valley.

Vím, že máš duši review

08.01.2019 Verified purchase

Óda na zajímavé věci

Mít Clarksona za souseda musí být asi utrpení i sranda zároveň. Vím že máš duši dává nahlédnout Clarksonovýma očima na krásné věci, které jsou dělané s péčí a láskou. Ukazuje, že některé věci jsou nedokonalé a právě tou nedokonalostí získávají duši, což se mně osobně jako myšlenka strašně líbí. Knížku jsem poslouchal strašně rád, k tomu googlil obrázky. Kniha mne tak zavedla na místa, které bych jinak nenavštívil.

Za mne je to velmi pěkná oddechová avšak informacemi nabitá audiokniha, která uteče jako voda. A díky interpretovi Zbyšku Horákovi, který jí celou čte s jeho vlastním nasazením a energií tak typickou pro "českého Clarksona", si myslím, že nakonec bude zábavná i pro někoho, koho stroje až tak nezajímají, ale aspoň trochu se zajímá o design, nebo se chce podívat na věci nadšenýma očima malého kluka. Clarkson opět ukazuje, že má velký obecný přehled.

Za mne doporučuji.

Zbraně vlivu Rating

29.12.2018 Verified purchase

Mycelium II: Led pod kůží review

24.11.2018 Verified purchase

Pokračování myceliální bomby

Interpreti

Opět naprosto skvělý. Tato kniha se dá poslouchat i několikrát i jen díky nim. Vážně tyto interprety a jejich mix mám prostě rád.

Obsah

Skvěle rozjetý vlak se nezastavuje, naopak pokračujeme dál a Vilma Kadlečková drží tempo i skvělou úroveň.

Pokračování absolutně nezaostává za prvním dílem, což je skvělé.

Mycelium III: Pád do temnot review

24.11.2018 Verified purchase

Sadba tohoto Mycelia i nadále krásně roste

Interpretace naprosto úchvatná. Děj se řítí kupředu. Do známého světa přicházejí další hrdinové, což překvapivě není na škodu. Svět se rozšiřuje, poodkrývá další záměry a posluchač si může vesele.

Kamëlë je prostě boží, Ëltaühl se stala nejoblíbenější Össenkou (už jen pro ten její hlas a styl obchodování bych si od ní koupil olej na auru :D ) a Lucas stále drží, i když se postupně mění, což je škoda, i když by to tak být mělo.

Díky tvůrcům za tuto audioknihu, protože sám bych jí četl jen těžko. Ty názvy by mne při čtení dost ničily aslespoň na začátku... Ale i přes ty názvy knihu oči vpíjí jedna radost. Pokud ale zvolit mezi četbou a poslechcem, tak jednoznačně poslech vítězí, protože je to neskutečně dobře přečtená kniha.

Každopádně doproučuji! Kadlečková jede a rovnou se těšte i na další díl!

Mycelium IV: Vidění review

24.11.2018 Verified purchase

Perfektní!

Interpreti září! Jen jejich čtení mne nutí poslouchat dál, popřípadě i znovu.

Mohl bych tu přepsat ostatní chvalozpěvy, ale to je zbytečné. Napíši tedy jen to, že mne Vilma Kadlečková donutila představit si něco, co mě do teď ani nenapadlo si představit. Byl to opravdu silný niterný zážitek. Jak to tu někdo psal, pro mne je to asi nejlepší díl. A to i přes to, že mi chybí moje oblíbená postava.

Vážně skvělá kniha.

Inheritance review

24.11.2018 Verified purchase

WTF? Ale konec dobrý, všechno dobré ...?

Obsah

Tentokrát obsah rozložím na dvě části.

Část první - WTF?

Nekonzistentnost psychologie a rozpoložení lidí i okamžiků se stupňuje, až zkušenější člověk žasne, musí se smát, vrtět hlavou a říkat si: "Co z toho ten Paolini ještě udělá?" Vysloveně mne některé pasáže vytrhovaly z příběhu a nutily přemýšlet o tom, jak se asi kdy spisovatel vyspal, že tam píše takové bludy...

Následující věci popíši tak, aby se ten, kdo knihu neslyšel, nic nedozvěděl. Ale aby se pobavil ten, který ji slyšel.

- Jedno z velkých WTF je popis letu ve velké výšce. To byl tedy nářez... Jako proč? Paolini se to tam snaží pak nějak naroubovat jen proto, aby to tam mělo nějaký význam, ale... Wrff. (citoslovce zoufalství)

- Neuvěřitelný WTF bylo, kdy do příběhu vkládá něco jako vědu jen proto, aby bylo snad vidět, že není blbej a taky slyšel o Einsteinovi... Wrff. To nemohl myslet seriózně. :D Proč to takhle kazil?

- Jak tam nacpal prolínání světů, kdy kouká někomu přes rameno... (Kdo to asi mohl být? :D :D ) Jako tím to kompletně celé zabil. :D Tam jsem se musel smát a plakat zároveň, že to takhle zmršil. To už jsem neměl ani sílu na wrf.

- Střih mezi tím, že zrovna dvě bytosti náhle umřeli a pohled na bílou tekutinu mezi kameny...? :D WHAAAAT? :D Není Paolini psychopat? Jen další důkaz nekonzistentnosti. Totálně zabil veškeré svoje předchozí snažení.

- Mám nápad! Uděláme umělý problém, abychom ho museli vyřešit, i když vlastně žádný není, HURREY!

- To s tím králem myslel vážně? :D

Část druhá - Konec dobrý, všechno dobré. ...?

Velkou čest mu dává to, jak nakonec vyřešil "konec". Na to jsem byl opravdu, ale opravdu zvědavý... Po těch všech přešlapech, které po cestě posbíral.

Takže jsem si vsázel, jestli Galbatorix uklouzne ve sprše po mýdle, upadne a lomí si vaz, nebo jestli na něj nešťastnou náhodou spadne nějaký drak (aby to byla hrdinská smrt). Nebo že by upadl na svůj meč? Nebo ho zabije bylinkářka, ultimátní overpowered, světelným mečem z pytlíčku na koření? Nebo že by nakonec náš hrdina doopravdy zabil i Galbatorixe? Ale ne, to by přece bylo nemorální... (co na tom, že jsou Eragonovy ruce zacákaný od krve nevinných, kteří brání jen své domovy), u Galbatorixe by to přeci bylo o tom, že se musí obrátit. Ne, do toho Paolini snad nepůjde... Ještě by se Galbatorixovi mohla vzpříčit rybí kost v krku, nebo... kurňa... jak ho vlastně Paolini může nejdebilněji zabít? :D Nebo jak nejdebilněji to jde ukončit?

Nakonec toto vygradování s Galbatorixem ale zvládl s úctou a povedlo se mu to. (Až na ty zbytečné věci okolo, jen proto, aby něco bylo... wajů...)

OK. A co ten úplný konec? Blbost, blbost, blbost... zbytečný, zbytečný. zbytečný... Na to se nedá nic jinýho říct. Kravina. :-(

"Vymyslím si záminku, abych ho dostal tam, kam potřebuji, protože si myslím, že to je nejvíc cool, i když vlastně není a ještě to zabije příběh.", řekl si Paolini a s tímhle záměrem to celé napsal. Pro mne obří, obří zklamání.

Interpret Martin Stránský je prostě super. Bylo ho super poslouchat ve všech částech knihy. Jeho hlas je prostě skvělý. On s ním umí pracovat.

Závěrem

Doufám, že se Vám moje recenze líbila a pobavila. Chápu, že pro ty, kteří jsou do této tetralogie zamilovaní bude moje recenze znít jako rouhání, ale vážně... prostě natažené zklamání k uzoufání s relativně dobrým půlkoncem.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Brisingr review

24.11.2018 Verified purchase

Boje začínají a pomalu ubíjejí

Obsah

Třetí díl je obdařen spoustou bojů, které jsou v podstatě nudné. Ano, jsou tam nějaké myšlenky, takže si s nimi Paolini dal práci, ale některé části začínají být nekonečné. Naštěstí jsou tam i jiné části, které dávají daleko větší smysl.

Psychologii postav - kterou jiní chválí - já musím naopak zhejtovat, neboť je naprosto nekonzistentní. Jednou tak a jednou jinak. Politické boje, které Paolini stvořil byly umělé a nedomyšlené. A i kdyby je měl nějak vymyšlené, tak to neuměl prodat. Všechno ještě vidí strašně jednoduše.

Smrt, ke které dojde - a kterou jsem prostě čekal - je naprosto zcestná a tím, že jí tam Paolini vážně narval na hulváta mě naštval. Absolutně to nedávalo smysl a když už jí tam chtěl nacpat, tak proč tak hloupě?

Ale dobře, zkusím se podívat na tu lepší stránku zase chvíli. Byly tam pěkné pasáže, které měly svou myšlenku.

Interpret

Martin Stránský opět nezklamal a je velká výhoda celé audioknihy.

Závěr

Obecně se dá říci, že pro mne byla kniha zklamáním. Bohužel... je to tak.

Eldest review

24.11.2018

Pěkné pokračování započatého příběhu

Obsah

Eragon roste a učí se. Obecně bych řekl, že tato kniha je velmi pěkné navázání na první díl. Možná ho v některých bodech i předčí. Paolini stárne, občas se vyvrbí nějaké moudro, které hlavně pro mladší, čtenáře... diváky může být poučné. Pro ty starší, kteří koukají a vnímají svět kolem sebe nic nového a převratného nepřijde. Na druhou stranu může připomenout něco, na co člověk zapomíná. Není to hloupá kniha, což se mi na tom líbí.

Interpret

Martin Stránský v této knize září, protože vybarvil mého oblíbeného trpaslíka ještě barvitěji a jeho intonace je prostě špičková. Dostane člověka do děje a je přesně taková, jaká má být. Ani přehnaná, ani nudná. Tleskám.

Závěr

Druhý díl doporučuji. Je poutavý jak první, je v ní spousta zajímavých nápadů, které se rozvíjejí a obecně příběh tak nějak funguje.

Eragon review

24.11.2018

Pěkný svět

Obsah

Příběh Eragona je už docela známý. Christopher Paolini ho začal psát jako mladý, protože se nudil a musím říci, že se mi kniha líbila. Není to žádné extra terno, není to promyšlené až na půdu, není to extra chytré, ale na to, že knihu psal mladý klučina jsou v ní dobré postřehy, které ale nijak nepřekvapí. Je to pohodová kniha, která baví. Děj odsýpá a vše funguje.

Interpret

Já mám hlas Martina Stránského rád. Jeho intonace mi seděla a některé postavy dokázal krásně vystihnout, takže jsem se i těšil na to, až zase přijde na řadu daná postava.

Závěr

První díl Eragona jednoznačně doporučuji. Neobohatí vás to moc do života, ale přinese Vám pohodové chvíle, kdy člověk může vypnout, odletět do jiného světa a nemusí tolik přemýšlet.

Mycelium I: Jantarové oči review

13.01.2018 Verified purchase

Mycelium je větová série!

Úvod

Jednoho dne jsem zjistil, že tu mám nějak moc bodů a je třeba je rozdělit :) Rozhodl jsem se, že tentokrát udělám výběr typu "Podle obalu soudím audioknihu" a pustil jsem se do toho. Mezi jinými knihami jsem narazil i na Mycelium. Jsem z toho nadšen!

Interpreti

Takhle skvěle namluvenou knihu jsem snad ještě neslyšel. Opravdu. Hlavní hrdinové mají své hlasy, které skvěle padnou k jejich charakteru a člověk je při poslouchání doslova vidí. Za toto zpracování má u mne tým, který se na tvorbě audioknihy podílel ovaci ve stoje.

Obsah

Po velkém nákupu kupky virtuálních audioknih jsem si poslechl začátek knížky, ale nějak mi do oka nepadla a tak jsem jí na nějakou dobu odložil. Když jsem se k ní vrátil a poslechl jsem si začátek, doslova jsem se ponořil do jiného světa. Knížka je tak skvěle napsaná a propracovaná, že člověka drží vzhůru klidně celou noc. Může u ní přemýšlet co se stane, fandit, poznávat svět a vžívat se do postav. Mimořádně mne zaujala propracovanost a pohled hlavního hrdiny na svět a drobné zmínky o jeho vnitřním světě, jeho rozhodnutí a změny, které postupně dělá.

Závěr

Knihu každopádně doproučuji každému, kdo má rád složitější knihy. Vilma Kadlečková se pro mne stala hrdinkou. A tomu, kdo složitější knihy rád nemá doporučuji knihu už jen kvůli interpretům. Kéž by jednou vznikla série filmů celosvětového formátu... Samozřejmě bych ho hejtoval, že kniha je lepší, ale i tak bych ho rád viděl :-D

Elon Musk review

16.12.2017 Verified purchase

Kniha o dřině

Kniha Eleon Musk je především o dřině. Je tam zmíněno pár zajímavostí, ale ve skutečnosti mi jen pár věcí utkvělo v paměti. Občas zajímavě popisuje některé děje, zajímavé události, nebo prostory ve firmě. Dává nahlédnout do Muskova života - především pracovního - jeho stylu práce.

Musím říct, že mě to docela bavilo, i když vyloženě nadšen z té knihy nejsem.

Interpret si s knihou poradil parádně. Krásný přednes dokázal Muskovi vnuknout ducha. Bohužel se o Muska ale nikterak více nezajímám, takže nevím jak moc je kompatibilní s realitou.

Dovolím si zde pro srovnání zmínit knihu Steave Jobs od Waltera Isaacsona. Jobs se mi líbil daleko více, protože i když byl o tom, jak tvořil jednotlivé své výtvory, podával to její autor tak nějak zajímavěji. Méně techničtěji a člověka to více nadchlo. Jobs byl obecně zajímavěji napsán a daleko více vtáhl do děje. Kniha Elon Musk je daleko více psaná jako "strohý souhrn faktů".

I tak mne potěšila a doporučení se nevyhýbám.

Babička pozdravuje a omlouvá se review

19.11.2017 Verified purchase

Pěkná kniha, která mne ale tolik nenadchla

Tuto knihu jsem kupoval, protože jsem neuvěřitelně nadšen z knihy Ove od Fredericka Backmana. Po Ovem jsem se těšil na další jeho knihu. Tato kniha mne však tolik nenadchla.

Valérie Zawadská umí neuvěřitelně pěkně číst, ale mě to bohužel nějak nesedlo. I to se někdy stane. Příběh jako takový je parádní, ale některé základní věci mně taky nesedly úplně a nemohl jsem si tak pořádně oblíbit postavy.

Kniha je ale obdařená parádními pasážemi, které za to opravdu stojí. Některé se člověka dotknou.

Za knihu jsem rád. Jsem rád, že jsem si jí poslechl.

Všemi dary obdarovaná review

19.11.2017 Verified purchase

Střelba na slepo se vyplatila

K této knize jsem se dostal náhodou. Nevěděl jsem co a zaujal mě... obal :-) Tak jsem si řekl proč ne.

Podle obalu jsem čekal něco pozitivního, odlehčeného a proto mě děj docela překvapil. Ale mile. Kniha je parádně namluvená. Interpreti dokáží parádně vtáhnout do děje. Fakt se mi jejich přednes líbil.

Během poslechu mě autor několikrát překvapil nějakou nečekaností, což bylo příjemné. Na druhou stranu mě neuvěřitelně štvou ty logické chyby, které to docela sráží... Těch je tam bohužel více a fakt zamrzí.

I tak pěkná kniha a pěkný poslech.

Hunger Games 3 - Síla vzdoru review

25.04.2017

Třetí díl - Završení všeho?

Nejdříve jsem viděl film a díky němu jsem si koupil i audioknihu. Tu jsem ale pořídil taky hlavně kvůli interpretce Tereze Bebarové, která opravdu si velmi dobře umí hrát s hlasem. Načtení této knihy se jí vážně povedlo.

Třetí díl se mi líbil kvůli proklamám, a zjevné smyčce, na kterou lidstvo neustále opakuje. Chyběl mi trochu Kapitol, protože byl v podstatě úplně odstřižen, na druhou stranu se mi líbila Katniss víc, protože si jí z filmu pamatuju daleko víc plačtivou, ale v knize taková není. Občas se autorka zbytečně moc plácá v nějakých myšlenkových kruzích... Ale jinak se mi kniha i nálada z ní líbila. Pár věcí jsem si v knize užil víc než ve filmu a jsem za audioknihu rád. Navíc se u tohoto dílu filmaři nejvíce odklonili (pokud si ho dobře pamatuji), byť spoustu věcí si udrželi, tak nějaké podstatné věci ve filmu nebyly a Katniss v knize některé věci neřešila a podle toho, jak se běžně chovala, docela jistě řešit měla.

Audiokniha se mi líbila. Zaujala i po filmu. Celou trilogii doporučuji pro někoho, kdo si chce u audioknihy odpočinout. Není to náročné dílo, ale na odpočinek dobré.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hunger Games 2 - Vražedná pomsta review

25.04.2017

Druhý díl je "pomsta za první"

Nejdříve jsem viděl film a díky němu jsem si koupil i audioknihu. Tu jsem ale pořídil taky hlavně kvůli interpretce Tereze Bebarové, která opravdu si velmi dobře umí hrát s hlasem. Načtení této knihy se jí vážně povedlo.

Druhý díl je povedený. Stále se drží stejného scénáře, pokud jste poslouchali první díl, nebo viděli film, nebudete moc překvapení, ale líbí se mi svět, ve kterém se děj odehrává. Rozdíl mezi Kapitolany a ostatními kraji, kdy se ukazuje, že Kapitolani josu taky lidé, jen narození na lepším místě a žijí ve svém pohodlí. Neliší se to moc od běžného světa, jen je svět rozdělen vládně.

Na tomto dílu už mi vadí, jak moc se řeší Peta... občas je jeho jméno opakováno až do zblbnutí... A za tak jsem to musel občas prostě přečekat, až ta část odezní. I tak ale dobré.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Hunger Games 1 - Aréna smrti review

25.04.2017

První díl je nejlepší

Nejdříve jsem viděl film a díky němu jsem si koupil i audioknihu. Tu jsem ale pořídil taky hlavně kvůli interpretce Tereze Bebarové, která opravdu si velmi dobře umí hrát s hlasem. Načtení této knihy se jí vážně povedlo.

První díl se mi líbí z celé trilogie nejvíce, protože vás jako první dostává do jiného světa. I když skrze Katniss, která je mi někdy ne úplně sympatická.

Pěkně popisuje věci, které ve filmu nemohly být. Z filmu je vše ale pěkně znatelné. Kniha je ale samozřejmě detailnější a stojí za to si jí poslechnout. Takže pokud jste viděli film, asi nebudete zásadně překvapení, ale budete vědět více.

Za mě spokojenost.

Hunger Games (komplet) review

25.04.2017 Verified purchase

Zajímavý svět

Tuto knihu jsem si chtěl poslechnout kvůli interpretce Tereze Bebarové, protože ona prostě umí číst. Mám jí moc rád a tady mě nezklamala. Na Katniss se hodí a chopila se své role velmi povedeně.

Viděl jsem filmy dříve, než poslouchal knihu, ale filmová trilogie se mi líbila a rád jsem se do jejího světa ponořil znovu prostřednictvím audioknihy. V audioknize je samozřejmě daleko více detailů, než ve filmu, jsou tam pěkně rozepsané některé části, které světu dají větší živost a dodají světu detaily. Některé věci ve filmu nebyly a je to velká škoda, protože tím filmaři ochudili diváky. Ale jinak musím říci, že se drželi knižní předlohy docela pěkně.

Pokud se vám líbil film, bude se vám nejspíše líbit i kniha. Záchvat inteligence z ní nedostanete, ale ponoří vás do jiného světa a stojí to za to.

Metro 2033 review

20.03.2017

Kdy jste naposledy viděli nebe?

Interpret

Filip Čapka má osobitý styl čtení. Nejdříve mi skoro až vadil, ale postupně jsem si s ním Metro spojil a musím říct, že se k němu doopravdy tak nějak hodí.

Metro

Mé doporučení je pustit si knihu bez dalších informací, bez očekávání. Kdy nevíte na čem jste a budete.

Atmosféra metra je působivá, napadne vás přemýšlet nejen o příběhu a pohledech jednotlivých lidí, ale i nad tím, jestli jsou jejich světy kompatibilní, nebo se úplně vylučují. Co je pravda a co se jako pravda nedá brát. Občas překvapí.

Co mě nejvíce vadilo jsou jména neustále proudící kolem. Na mě jich tam bylo prostě zbytečně moc. Člověk se v tom pak lehce ztratí. Chvilku jsem přemýšlel, že si mapu vytisknu abych věděl o čem je řeč, ale už bylo docela pozdě a tak jsem to pustil. Možná by to ale pomohlo. Tím, že jsem tu mapu nakonec v ruce neměl jsem byl i trochu jedním z nich.

Někdy mě zamrzely nelogičnosti, ale to se mi stává docela často.

Metro je fajn kniha z mnoha pohledů. Člověk si opět uvědomí svojí svobodu, výšku na které stojí a jak z ní může sejít.

Určitě doporučuju.

Dívka ve vlaku review

31.12.2016 Verified purchase

Intonační špička u zajímavého příběhu

Tereza Bebarová, Lucie Pernetová i Petra Špalková jsou neuvěřitelně dobré čtenářky. Už jen kvůli tomu jakou intonaci v tomto díle představují stojí za to knihu poslechnout.

Děj je působivý, dá se u něj přemýšlet, skládat věci do sebe, podívat se na svět jinýma očima - občas je vidět úplně jiný styl myšlení. Je na tom znát, že knihu psala dáma a bylo fajn nahlédnout do jiného druhu smýšlení.

Tato audiokniha je velmi dobrá. Pro dámy jednoznačně doporučuji, nevím jak moc se bude líbit pánům, ale mně se líbila z výše uvedených důvodů. Už jen kvůli té intonaci věřím, že se ke knize ještě vrátím. :-)

Techniky rychlého učení review

21.10.2016 Verified purchase

Odpad u kterého odchází vaše IQ

Bohužel nula hvězdiček nelze dát, dal jsem tedy jednu z donucení :-/

U této knihy jsem se těšil jak se dozvím něco nového, něco, co mi pomůže pomoci se něco naučit rychleji, lépe si pamatovat. A to celé vysvětlené vědecky - tedy jak mozek funguje, proč si pamatuje... Jak jsem se jen spletl :-/

Interpret:

Bohužel tento interpret mi nesedl. Intonace je přehnaná, rve mi uši. Ale i tak s interpretem soucítím, protože číst toto muselo strašně bolet.

Obsah

Dobře. Tak tady bych moc rád vypsal základní techniky, které jsme všichni používali na základní škole... Bohužel nemohu, protože bych vyzradil co je v knize. Upřímně lituji svého drahoceného bodu, který jsem do knihy investoval.

Je to kniha, která se vás na začátku snaží přesvědčit, že jste superman a že vše co je třeba je "aktivovat" se. Několikrát pak odkazuje na techniky, které se brzy dozvíte. Je plná odkazů na citáty a moudra typu "Ten, kdo se zastaví ve skutečnosti nestojí, ale couvá." Po tom, co jsem toto slyšel jsem se upřímně rozzuřil, protože podobné kecy upřímně nesnáším.

Autor jediné co udělal je to, že začal přemýšlet. Takže pokud se o učení zajímáte a už jste přemýšleli o tom, jak se lidé učí a jakými technikami jste se dříve učili, tak tuhle knihu budete nesnášet, protože jste naletěli někomu, kdo vás okradl.

Za mne je tato kniha totální odpad. Láká na sebe pozornost vysokou cenou ale je to shnilé jablko. A to mne opravdu mrzí.

Raději sáhněte po jiné knize zde na audiolibrixu, mají tu klenoty.

Steve Jobs review

19.10.2016 Verified purchase

Kniha, kterou si objednal sám Jobs

Úvod

O Jobsovi jsem toho nikdy moc nevěděl. Neřešil jsem ho. Snad jako každý jsem zaslechl o jeho projevu ve škole. Díky náhodě jsem ale vyhrál iPhone a tak jsem si řekl, že si poslechnu něco o muži, který za tím stojí a který má být génius. Jobs stvořil náboženství kolem Applu a sám stále nechápu co na tom spousta lidí vidí. Nepopiratelné je, že díky Jobsovi a jeho týmu se svět počítačů ubírá směrem, kterým se ubírá a že hardware, který Apple produkuje vypadá jako šperk.

Interpret

Martin Stránský čte tento životopis tak dobře, že knihu chcete poslouchat jen pro čtení samotné. Kdybych tuto knihu četl sám, nejspíše by mě tolik nezaujala, ale takto jsem se vždy těšil na další část.

Obsah

Nevím, zda se zde úplně vyhnu spoilerům, takže varuji.

Kniha je o pozoruhodném životu. Jobs autora požádal ještě za svého života, aby napsal jeho životopis. Než se ale Isaacon pustil do psaní uteklo ještě hodně času. Líčí jaký puntičkář Jobs byl, jak byl za zabití a také vrhá světlo na spoustu prapodivností z Jobsova života, jeho podivných jídelníčků, zákulisí Applu, jak vzniklo jménu Applu a mnoho dalšího.

Obsah je hodně spletitý, spousta jmen... Člověk se v něm snadno ztratí. Občas vám to ale ani nevadí. Kniha vás donutí hledat stará videa a informace, které zmiňuje - Tedy alespoň mě donutila.

Atlas Mraků review

19.10.2016 Verified purchase

Kniha je i po filmu dobrá volba

Osobně jsem nejdříve viděl film. Když jsem viděl, že je možnost i audiokniha, hned jsem po ní sáhl a udělal jsem dobře.

Na této knize se mi nejvíc líbila interpretace. Naprosto perfektní. Extrémně se mi líbí střední část - První záhada Luisy Reyové, Orison Sonmi a Jak to bylo u Slooshova brodu.

I když jsem některé části slyšel víckrát, rád si knihu poslechnu znovu právě kvůli interpretům.

Děj není nějak extra strhující, kniha nepřekypuje moudrostí, ale chytrá je. Jednoznačně doporučuji.

Muž jménem Ove review

19.07.2016 Verified purchase

Stařec, který zaujme, pobaví a možná Vás i donutí přemýšlet.

Více Vám o Ovem neřeknu, nerad bych Vám kazil zážitek.

Hlas Jana Vlasáka k tomuto dílu opravdu velmi dobře sedne a jeho intonace je prostě super. Už teď mi do slovníku pár Oveho hlášek přibylo a myslím, že tam ještě dlouho vydrží.

Audiokniha je prokládaná naprosto parádní muzikou. Často mi muzika v audioknihách vadí, ale tady to celou knihu vyzdvihuje.

V knize se mi líbí, jak občas autor na začátku řekne nějakou větu a následně jí vysvětlí příběhem, aniž by si toho posluchač na první pohled všiml.

Audioknihu jednoznačně doporučuji.