User Profesor Tomáš's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Příliš mnoho života review

17.12.2020 Verified purchase

Zajímavé, k přemýšlení

Poměrně zajímavý kousek, který místy rozesměje, jindy donutí posluchače k vážnějším myšlenkám, ať už o životě, o smrti, o hypochondrech, o tom, co je a není v životě důležité, případně o vlastním životě. Výkony interpretů velmi zdařilé. Za poslech určitě stojí.

Liščí pohádka review

16.12.2020 Verified purchase

Poměrně bláznivé a netradiční

Zvláštní, leč velmi zajímavá pohádka v netradičním pojetí se skvělými výkony všech interpretů. Dětem se moc líbila, na mě jde o poměrně hodně bláznivý kousek, v rámci nějž se míchá "polévka s mnoha zajímavými a velmi nečekanými ingrediencemi v podání přechodu mezi různými pohádkami a pohádkovými hrdiny". Určitě za poslech stojí, takže doporučuji.

Orlí kámen review

16.12.2020 Verified purchase

Další velmi hezká pohádka Karla Šiktance

Další velmi kouzelná pohádka básníka Karla Šiktance, která opět byla zpracována do nádherné audioknižní podoby. Karla Šiktance jsem si velmi oblíbil právě díky audioknižním podobám jeho pohádek. I Orlí kámen má velmi zajímavý a napínavý příběh, skvělé obsazení interpretů, zvuky, hudbu i písničky velmi povedené, celkově opravdu další pohádka, která za poslech (opakovaný) stojí. Palec nahoru!

Svatební šaty review

12.12.2020 Verified purchase

Další krásná pohádka z pera Karla Šiktance

Další překrásná pohádka z pera básníka Karla Šiktance. Opět velmi zajímavý a napínavý příběh, témat k ponaučení opět spousta, lakota, zlost, sobectví, láska, dobrota, pomoc v nouzi, dobré slovo, to vše se kloubí v pohádce se skvělými interprety, zvuky i hudbou do nádherné audioknihy zabalené. Doporučuji!

Jan Hus review

12.12.2020 Verified purchase

Excelentní!

Velice kvalitní, srdceryvné, skvěle příběhově, dramatický i interpretačně zpracované dílo s fantastickými výkony pánů Herců s velkým H, výborné dialogy, prostě vrcholné dílo, které by si měl poslechnout každý Čech... Více než "jen" doporučuji!!!

Se srdcem mušketýra review

11.12.2020 Verified purchase

Když se sny stanou skutečností

Poměrně zajímavý pokud Pavla Soukupa, který se dle mého rozhodně podařil. Je dobře, když malí kluci mají své vysněné hrdiny, navíc z knihy, nota bene knihy od renomovaného autora a klasika. Z literárního světa se pak stane motivace pro malého chlapce, a to v jakémkoli jeho činění. V tomto případě velmi dobrá motivace, nikoli zprofanované a nebezpečné. Velké dobrodružství nejen pro chlapce, ale i pro rodiče a další fanoušky dobrodružství. Doporučuji.

Vnučka čaroděje Modromíra - Čertovský minipříběh Rating

07.12.2020 Verified purchase

Král Kamenné srdce review

06.12.2020 Verified purchase

Další laskomina

Budu se opakovat, ale pohádky Karla Šiktance jsou prostě zárukou kvality. A to i v dalším, tedy audioknižním levelu/zpracování. Příběh vždy super, občas řekněme více fantazijní, jindy méně, výběr interpretů více než vhodný, zvuky rovněž zvládnuté, takže opět doporučuji...

Svatojánský oheň review

04.12.2020 Verified purchase

Opět nápaditý Karel Šiktanc

Další z pěkných pohádek básníka Karla Šiktance, kterého jsem si velmi oblíbil právě díky audioknihám s jeho chytlavými pohádkami. Tato pohádka mi přišla něčím ale přece jen trochu jiná, možná i tím zpracováním, kdy dostává až netradičně velký prostor vypravěč/průvodce Tomáš Töpfer. Zároveň je tu velká plejáda výborných interpretů, ať už velmi či méně známých, opět skvěle podchycené zvuky (včetně praskání ohně), na můj vkus občas byly ale hůře vyvážené mezi pasážemi... Celkově ale opět paráda. ;-)

Akce poklad review

27.11.2020 Verified purchase

Napínavé, parádní obsazení, skvělý příběh

Toto byla opravdu lahůdka! Velmi napínavý příběh, parádní obsazení interpretů, celkově dokonale zpracované, bavilo to děti i tatínka. Poslouchali jsme vícekrát. Chtělo by to více podobných dobrodružných historických výletů v knižní i audioknizni podobě. Jasný palec nahoru!!!

Hodiny pro nevěstu review

22.11.2020 Verified purchase

Nápadité, povedené, prostě Karel Šiktanc

Nápadité, povedené, prostě básník Karel Šiktanc. Tak nějak by se dala pár slovy charakterizovat další z pohádek Karla Šiktance. Příběh starého hodináře Matouše, který si jde za svým a nedopustí nespravedlnost a zlé čáry je velmi pěkný a věkem hlavního hrdiny pro pohádky vlastně i netradiční... Super!!!

Třikrát Sherlock Holmes review

17.11.2020 Verified purchase

Parádní

Skutečně skvělé dílko. Výborný výběr tří velmi zajímavých a napínavých příběhů, excelentní dramatizace, perfektní interpretace všech vynikajících herců, kteří v audiu vystupují, famózní Ilja Prachař a Alois Švehlík... Rozhodně doporučuji, a to nejen kmenovým fanouškům Sherlocka Holmese... 👍

Balady Jiřího Wolkera review

17.11.2020 Verified purchase

Klasika

Jiří Wolker dokázal za svůj krátký život skutečně hodně. Klobouk dolů. Je třeba se při jeho četbě či poslechu oprostit od minulosti a toho, jak nám ho "rvali" do hlav ve škole. Balady jsou plny těžkých životních situaci, je z nich cítit naivita, mladičký vzdor a touha po nápravě, vše zabaleno v podání skvělých interpretů. Zdařilé!

Umírající detektiv review

14.11.2020 Verified purchase

Krátké, ale opravdu vynikající

Pokud někoho odrazují krátké audioknihy, věřte, že i takové mohou být velkým dílem. Příkladem je právě Umírající detektiv, který v sobě skrývá výborný příběh z pera sira Doyla, výborné zpracování do audioknizni podoby a rovněž excelentní výkony interpretů s velkými jmény. Doporučuji, neprohloupite... 👍

Šípková Růženka (1994) review

10.11.2020 Verified purchase

Růženka trochu jinak

Velmi pěkná pohádka. Šípková Růženka zase trochu jinak, ale přesto velmi pěkná, výborné zpracovaná, skvělí interpreti, navíc svou délkou optimální i pro menší děti, vhodné i jako pohádka před spaním... Doporučuji.

Pipi Dlouhá punčocha review

10.11.2020 Verified purchase

Skvost

Opravdový skvost. Jako malý jsem Pipi nikdy moc nemusel, ale nutno podotknout, že toto je paráda! Výborné výkony interpretů v čele s fantastickou Bárou Hrzánovou, kterou jsem za její herecké a interpretační umění chválil i v rozhovoru pro Český rozhlas, poutavý a napínavý děj, hezké písničky... Jako celek skvělé dílo, doporučuji!!!

Koblihy review

08.11.2020 Verified purchase

Tak svět oplácí

Lidská naivita, dobrota s falší a podvody se často kloubí. A ne vždy je dobrý skutek po zásluze oplacen. Nebo snad ano? Pokud Vás zajímá odpověď, máte možnost poslechnout si špičkové interprety v méně známém klasickém díle Raisově, které Vás jistě potěší. Já se k němu budu určitě vracet, paráda!

Šíleně prolhaná princezna review

04.11.2020 Verified purchase

Solidní, ale s vadami na kráse

Jsem tak trochu rozpolcený. Příběh pohádky je poutavý, zajímavý, poučný a vlastně i motivační. Navíc je vše proloženo písničkami, paní Stella ukazuje, že nejde pouze o herečku, interpreti známí, renomovaní, podávají slušné výkony... Ale... Hodně znát je zvuková nevyváženost, velké rozdíly v hlasitosti, místy horší kvalita... Přesto jde o pěknou pohádku, která za poslech stojí...

Malá jabloňová zahrada review

02.11.2020 Verified purchase

Prostě Karel Šiktanc 👍

Další z nádherných pohádek z pera Karla Šiktance, kterému s věkem přicházím čím dál víc na chuť. A dětem se líbí také. I tato je velmi pěkná, poučná, pýcha nesmí člověku zastřít srdce a rozum. Velké výkony výborných herců, příjemná hudba, povedený příběh. Palec nahoru! 👍

Traktor review

25.10.2020 Verified purchase

Velmi reálné i dojemné

Velmi působivý a až příliš reálný příběh z českého venkova z dob dávno minulé. Různí lidé, různé názory, honění se za mocí, optimálně přes likvidaci druhých, téma kolektivizace a restrikce proti soukromníkům, sedlákům, stejně jako dohnání vlastní minulostí... Velmi dobrý kousek, doporučuji...

Byteček na jihu review

25.10.2020 Verified purchase

Dietlovská klasika

Dietlovská klasika ve zvukové podobě. Za mě určitě povedený kousek, který za poslech stojí. Příběh prostě z klasických reálií, které bývaly a jsou často ještě horší, drsnější, ne vždy s dobrým koncem. Zdařile zpracováno. Za mě ale kazem na kráse určitě zvukový a hudební doprovod, který sice připomínal někdejší televizní adaptace, na druhou stranu je dle mého někdy méně lepší než více. Zde toho bylo za mě přespříliš, trhali to místy až uši...

Pastvina zmizelých review

25.10.2020 Verified purchase

Povedená detektivka

Za mě velmi zdařilá detektivka z českých luhů a hájů. Prostě klasická erbenovka, která byla opentlena solidními výkony interpretů, byť třeba méně známých. Celkově velmi zdařilý kousek, příběh, prostě typický erbenovský. Jedinou výtku mám snad jen ke konci už skutečně monotónním tónům hudebního podkresu, ty mi poněkud kazily dojem z velmi povedeného audia. Vřele ale doporučuji, koupě nelituji, naopak!

Noční linka review

24.10.2020 Verified purchase

Povedený "Lanďák"

Povedený kousek alá Lanďák. Myslím, že velmi zdařilé vystihl dobovou náturu venkovských lidí i venkova jako takového. Zdánlivě banální příběh bez napětí, ovšem z reálného života, což při výkonech interpretů a zamyšlení se nad tím mnohonásobně převyšuje potřebu akčnosti. Vystižená doba i sorty lidí. Doporučuji!

Vzpomínky Františka Kováříka review

24.10.2020 Verified purchase

Pan herec s velkým P

Na toto audio jsem měl dlouho zálusk, protože Františka Kováříka jsem měl už od dětství hodně rád pro jeho obrovský talent, um, mistrovství a lidskost. Jeho vzpomínání je ale mnohem lepší, než jsem čekal, dozvěděl jsem se totiž navíc plno střípků zejména z jeho mládí, o nichž jsem neměl ani tuchu, navíc ve skvělém podání velkého mistra samotného. Excelentní!

Nejčernější les review

23.10.2020 Verified purchase

Paráda

Další velice povedená pohádka z pera Karla Šiktance. Jeho pohádky jsou opravdu nádherné, jde o perly, které jsou navíc v audio verzi opentlené ještě skvělými výkony výborných interpretů. I tato má myšlenku, skvěle poskládaný děj, perfektní výkon Jirky Langmajer a a dalších, výborně vyladěné doprovodné zvuky... Prostě paráda! 👍

Komteska a Koloděj review

04.10.2020 Verified purchase

Prostě paráda

Pohádky Karla Šiktance snad ani zklamat nemohou. Další naprosto úžasná - Komteska a Koloděj - je toho dalším důkazem. Nádherný příběh, skvěle dialogy, excelentní výkony naprosto perfektních a renomovaných herců/interpretů v čele s Ivanem Trojanem, Lindou Rybovou (a jejím odzbrojujícím smíchem) a dalšími... Paráda, jedinečné, výtečné, doporučuji!

Dar nedar review

23.09.2020 Verified purchase

Velmi krásná pohádka

Opravdu nádherná pohádka! Špičkový příběh, skrývající permanentní ponaučení, a to hned několik. Místy připomínající např. Prince a Večernici, především těmi "úkoly", vynikající výkony interpretů, zvuky, hudba, prostě celkově paráda!!! 👍

Hurvínek a drak review

21.09.2020 Verified purchase

Klasika z dětských let

Skvostná záležitost! Doteď se sentimentem vzpomínám na dětská léta, kdy jsem nemocný ležel v posteli a potil se a babička či rodiče mi pouštěli mého oblíbeného Hurvínka na gramofonových deskách. Jedním z těchto příběhů byl i ten s drakem, panem Spejblem jako uznávaným lékařem, Hurvínek jako zdravotním bratrem. Kdyby tehdy pan Nepil věděl, kolik zdravotních bratrů bude běhat po nemocnicích ve 21. století... 😉 Doporučuji!

Bleděmodrý Petr review

21.09.2020 Verified purchase

Skoro zapomenuté

Velmi povedený kousek se skvělým obsazením interpretů, kteří se jakoby předhánějí v lepších výkonech. Dokonce i výborný strýček Jedlička, ale také Jiřina Bohdalová a další u rodičů vyvolali vzpomínky na tento výborný příběh přátelství, zrady, života... 👍

Bludičky a Jakoubek a další pohádky review

21.09.2020 Verified purchase

Velmi pěkné

I méně známé pohádky mohou být velmi povedené, srdceryvné, pěkné. Dramatizace těchto vybraných pohádek, které mají vlastně společného jmenovatele -blata - rozhodně za poslech stojí. Velmi poutavě podané pohádky, výborní interpreti, příjemná hudba, hezké pohádkové písničky, jedním slovem paráda!

Císařův Hurvínek a Hurvínkův císař review

20.09.2020 Verified purchase

Paráda

Opět skvělý Hurvínek, výborný příběh v rámci série výletu do historie, tentokrát se Hurvínek vyřadil na dvoře Přemysla Otakara II. Toto je vše vymyšleno výborně, děti to baví, přibližuje jim to historii, pomáhá jim to hledat cestu k výuce, prostě výborná volba, nudit se nebudete...

Pinocchio review

20.09.2020 Verified purchase

Pinocchio zase trochu jinak

Pinocchio zase trochu jinak. Tentokráte v podání neméně slavných českých herců a dabérů. Skvěle zdramatizováno, opět už klasický úžasná hra s hlasy v podání Jiřiny Bohdalové, ale nejen její excelentní výkon. I ostatní předvedli něco naprosto výjimečného. Bavit se bude celá rodina!

Pinocchiova dobrodružství review

20.09.2020 Verified purchase

Klasika

Jde o výbornou Audioknihu, četbu v podání skvělého Jirky Macháčka, který si s touto svou práci skutečně pohrál a vyřadil se na ni. Evidentně ho změna z jeho už zavedeného stereotypu povedla a posluchač si tak může užívat výborný příběh, bavit se - děti i dospělí - u velmi dobrého kousku...

O třech zakletých psech review

30.08.2020 Verified purchase

Pěkné, příjemné

Další pěkná pohádka v audioverzi. Výborné poskládaný tým interpretů v podobě skvělých herců, který pozvedli pohádku v audioverzi na vyšší level. Krásné a povedené bylo i to štěkání. Doporučuji, líbí se dětem i dospělým.

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert review

30.08.2020 Verified purchase

Zase trochu jinak

Klasický Drdův příběh zase trochu jinak, s jinými herci, interprety, ale celkově vynikajícími výkony a hlasy. Poslouchali jsme už více verzí, každá za to stojí. I tento kousek je velmi povedený, každý tomu dal své a celkově vzniklo pěkné audio, díky za něj!!!

O statečném kováři review

24.08.2020 Verified purchase

Solidní kousek

Dnes večer koupeno, vzápětí i odposloucháno s dětmi jako pohádka před spaním. Všichni jsme už znali filmové zpracování s Pavlem Křížem v hlavní roli. Audiokniha se nám líbila, skvěle prokládáno písničkami z filmového zpracování, Pavel Kříž jako interpret seděl, snažil se i měnit hlasy, dle mého za poslech určitě stojí. Ale tak nějak mi tam chybělo něco víc, možná ještě tak jeden dva další hlasy na ty vedlejší role, přidat nějaké ty dějové zvuky a bylo by to za pět hvězd. Ale celkově to bylo solidní, díky, doporučuji...

Bota jménem Melichar review

22.08.2020 Verified purchase

Nebylo to špatné

... ale čekal jsem od toho přece jenom více. Film byl skvělý, klasika, která se líbí i dětem, stejně jako kdysi nám rodičům, ale tak nějak bych čekal, že bude zapojeno více tehdejších herců, byť by to dnes muselo být v rolích dospělých, a občas jsem měl pocit, že to těm lidem moc nevěřím, že místy moc nehráli. Ale za poslech to stojí, ne že ne...

Dášeňka čili život štěněte (1964) review

22.08.2020 Verified purchase

Klasika od klasika klasikem

Dášeňka je sama o sobě velmi krásným příběhem. Když se vyprávění navíc ujme takový skvělý herec a interpret, jakým Karel Höger bez jakýchkoli pochyb byl a je, pak není co řešit. Hudební stránka také příjemná, vyprávění, resp. obsah, ani netřeba hodnotit. Celkové skvělá audiokniha, doporučuji...

Rájem i peklem review

22.08.2020 Verified purchase

Batličku povinně pro každého kluka

Otakar Batlička je Otakar Batlička. Už jako malý kluk jsem hltal vše, co napsal. Teď mají děti výhodu navíc - skvěle zpracované audio, výbornou dramatizaci, na které se podílely téměř dvě desítky špičkových herců, interpretů. Do děje vtáhne každého, byť by stokrát nechtěl. Palec nahoru, paráda! 👍

Posunutá hranice review

21.08.2020 Verified purchase

Mělo by být povinným poslechem, četbou

Povedený dokument formou reportáží že žhavých Sudet, které si "užily" před válkou, ve válce i po ní opravdu hodně zlého, z kamarádů se stávalo nepřátelé, lidé se báli, těžko se někomu věřilo, ovládala je často propaganda a pokřivená ideologie, stejně jako msta... Mělo by být povinné na školách... Palec nahoru...

Popelka review

21.08.2020 Verified purchase

Velmi dobře zpracováno

Pohádka, kterou by měl znát snad každý už od narození. Velmi dobře zdramatizováno, skvělé výkony vynikajících herců, interpretů, Hana Maciuchová a mnohými zapomínaný herec osmdesátých let Petr Svoboda v hlavních rolích, skvělí i další, prostě skvělé audio. Krásné písničky, návrat do dětství... Snad jen ten tišší zvuk u všech těchto "starších" nahrávek bývá poněkud slabší stránkou. Za mě ale palec nahoru!

Povídky review

21.08.2020 Verified purchase

Velmi dobrý počin

Konečně! Jsem velmi potěšen vznikem této audioknihy. Velmi dobře napsané příběhy z pera sportovního nadšence a reportéra Oty Pavla snad ani nelze hodnotit jinak. A sestava interpretů, kdy je čtou stáří známí klasici, kteří už bohužel nejsou stejně jako Ota Pavel mezi námi, a omladina současná... Prostě velmi dobrá práce. Velký dík. Doporučuji!

Máj review

21.08.2020 Verified purchase

Paráda

Jedním slovem - paráda! Naprosto skvěle z literární klasiky vytvořená klasika audioknižní. Výborný výběr sestavy recitátorů, interpretů, mistři nad mistry, netřeba vyzdvihovat byť jen jednoho z nich, všichni člověka dokážou vtáhnout do děje, příběhu, jednoznačně palec nahoru!

Malý princ v nás review

21.08.2020 Verified purchase

Rozpaky

Z této audioknihy jsem tak trochu na rozpacích. Zajímavý nápad, hlubinný pohled mezi řádky Malého prince se hodí, místy mi ale přijde vesměs povrchnější než bez hlubinného psychoanalytického pohledu profíka. Občas mám pocit, že autor vnucuje čtenáři/posluchači něco, co si sám vsugeroval, přes co nejede vlak. Interpret David Novotný podal solidní výkon. Celkové ale nevím, co si mám myslet, za poslech stojí, některé pasáže jsou super, jiné za moc nestojí...

Klubíčko veselých pohádek review

21.08.2020 Verified purchase

Zajímavé pohádky

Za mě poměrně netradiční, leč velmi zajímavé a nápadité pohádky, místy ale poměrně drsné. Povedené, byť jsem v řadě věcí konzervativní člověk a preferuji tak spíš pohádky klasické, na nichž jsme "odkojeni". Přesto se mi ale audio moc líbilo, dětem také, vyšší level přidali bezesporu interpreti, kteří byli dle mého dobře vybráni, dali Audioknize hodně ze sebe, třeba Jirka Dvořák či Hynek Čermák - prostě bomba. Zkuste sami, uvidíte... 😉

Johan doktor Faust review

21.08.2020 Verified purchase

Klasika v jiném kabátě

Velmi zajímavé zpracování Fausta v podání skvělých interpretů. Osobně jsem byl nejvíce nadšen panem Nedbalem, Kepkou a Libuší Havelkovou. Nejlepší na celém audiu jsou právě ty excelentní výkony interpretů. Poslech jsme si doma užili všichni, určitě můžu doporučit, stojí za to...

Smrt krásných srnců review

21.08.2020 Verified purchase

Klasika

Naprostá klasika, skoro až povinnost tuto audioknihu v knihovničce mít. Ota Pavel je prostě skvělý, výborná charakteristika postav, průnik do doby příběhu, skvělá interpretace, u pánů Horníčka a Heřmánka se ostatně ani nic jiného čekat nedalo. A je to snad lepší i než filmové zpracování. Doporučuji!

Malý princ - dramatizace review

10.08.2020 Verified purchase

Povedená dramatizace

Opakoval bych se, kdybych tu měl chválit Malého prince jako takového. Dramatizace se za mě opravdu povedla, a to včetně interpretů. Josef Somr, Norbert Lichý, Jiří Dvořák za mě naprosto excelentní, ostatní také, ale úmyslně zmiňuji tyto tři pány, kteří byli přece jen o level výše. A třeba Norbert Lichý svým úsečným, velícím výkonem byl naprosto bravurní. K Malému princi mi sice patří hlas Eduarda Cupáka, ale tuto dramatizaci mohu směle řadit rovněž velmi vysoko. Díky za ní, doporučuji.

Malý princ review

09.08.2020 Verified purchase

Mnoho verzí, tato vyčnívá

Malý princ je klasika nad klasiky, která by neměla minout nikoho z nás. Předává se vlastně z generace na generaci a tento koloběh už pár těch generaci funguje skvěle. Ta naše i ty budoucí mají navíc výhodu, že vznikla tato audioverze, které dal mnoho ze sebe vynikající Eduard Cupák. Těch verzi vzniklo hafo, ale tato je za mě ta nejlepší. Pan Cupák má výborný hlas, dikci a celkově způsob interpretace, která je jakoby s Malým princem spojená v jedno, ve spojité nádoby, které prostě nejde oddělit. Byl by to hřích. Palec nahoru, skvělé, vynikající, fantastické! 👍

Želary - Jozova Hanule review

09.08.2020 Verified purchase

Skvělý příběh

Květa Legátová se vynořila na literárním poli naprosto nečekaně, prakticky ze dne na den, z hodiny na hodinu, a to ve věku, kdy už nic tak úchvatného od lidí nečekáme. A je to dobře. Napsala skvělý, srdceryvný, velice smutný příběh, k němuž se člověk bude vždy rád vracet. Povedené je i audio, přesto jsem ale toho názoru, že mu něco chybí, že to chtělo věnovat mu více tvořivosti a možná i interpretů... Přesto paráda!

Knihy džunglí review

09.08.2020 Verified purchase

Klasika v podání skvělých interpretů

Mauglí, Šér chán, Balú... Prostě klasika od Kiplinga ve skvělém kabátě, který výborně vytvářejí fantastičtí herci a dabéři. Skvělí jsou naprosto všichni, ale pan Vlasák, to je pro mě jejich král... Excelentní, výborné, ale mohlo to být delší, nezkrácené. Budeme poslouchat opakovaně... Palec nahoru!

Fimfárum review

09.08.2020 Verified purchase

Skvělé

Fimfárum Jana Wericha je samo o sobě velmi známé. Osobně jsem Jana Wericha jako dítě nikdy moc nemusel, ale s věkem mu přicházím na chuť, stejně jako jeho vyprávění, jeho typickému hlasu, dikci... Toto audio jsem pořídil ale hlavně kvůli Lakomé Barce, protože tuto "pohádku" mám už od dětství moc rád od doby, kdy jsem ji viděl v loutkovém zpracování. Je to paráda, doporučuji. 👍

Jan Werich vypráví pohádky a povídky review

09.08.2020 Verified purchase

Méně známé, ale povedené

Jana Wericha jsem jako dítě zase až tak nemusel, ale s věkem přicházím na chuť jemu i jeho vyprávění, jeho typickému hlasů, dikci... Prostě další povedený kousek, který ve spojení s Josefem Stefanem Kubínem dává dohromady skvělý zážitek pro všechny věkové kategorie. Doporučuji.

Anne ze Zeleného domu review

09.08.2020 Verified purchase

Solidní

Příběh Anny za poslech stojí. Tato dívenka dokazuje, že se i malé dítko může poprat s osudem s humorem, jakousi noblesou a elegancí, ať už člověka potká prakticky cokoli. Navíc výborná Klára Sedláčková Oltová, která je výborná, leč dle mého ne úplně doceněná herečka a dabérka, tomu dodává něco navíc. Za poslech stojí...

Přijďte pobejt review

09.08.2020 Verified purchase

Zajímavé

Poměrně povedený kousek. Člověk se rád dozví, jak kdo kdy žil, co bylo běžné, jaké starosti a radosti lidi měli. Určitě za poslech stojí, navíc charakteristická a skvělá Ljuba Skořepová dala audiu opravdu vyšší level. 👍

Pohádky ze stříbrného města review

08.08.2020 Verified purchase

Solidní příběhy

Toto audio jsem pořídil hlavně kvůli historii, oblibě v dějinách, Kutné Hoře a její roli v naší historii, aby se i děti mohly poučit. Pana Přeučila s jeho kdysi typickou přehazovačkou jsem nikdy moc nemusel, ale jako interpret podal vynikající výkon, audio opravdu povedené, příběhy také, vše povznesení výborným panem Přeučilem, stojí za to...

Pohádky review

08.08.2020 Verified purchase

Výborné pohádky i přednes

Toto dílo se opět povedlo. Pořizoval jsem je nejen kvůli dětem, ale také kvůli skvělému panu Smolíkovi, který mě udivoval už jako malého prcka. A rozhodně koupě nelituji. Audio se líbí dětem i mně, občas je nutné některá slova prckům vysvětlit, neb už nejsou tolik užívána v dnešní mluvené ani psané češtině, což ale není na škodu. Pohádky klasika, mistr Smolík i paní Beníšková jsou excelentní... Palec nahoru!

Prasátko Pigy a kouzelná pohlednice plná písniček review

08.08.2020 Verified purchase

Nemůže chybět v žádné rodině s malými dětmi

Toto by měl pořídit pro své ratolesti snad každý rodič s malými dětmi naprosto povinně. Pouštíme velmi často, to snad nikdy neomrzí... Vtipné, zábavné, skvěle přednesy, písničky, prostě děti to milují!

Povídky malostranské review

08.08.2020 Verified purchase

Excelentní

Netřeba slov chvály, která by byla jen opakováním již mnohokrát vyřčeného. Klasická a srdcová záležitost od Jana Nerudy, podpořena navíc excelentním přednesem Zdeňka Štěpánka, prostě paráda. Jen škoda, že nejsou kompletní Povídky malostranské. Ale jednoznačně doporučuji!

Limonádový Joe review

08.08.2020 Verified purchase

Paráda, leč s náznakem rozpaků

Dílo Jiřího Brdečky je klasikou, příběhem, který snad ani hodnocení nepotřebuje, skvělý, vtipný a trefný příběh, slavná Kolalokova limonáda, skvěle hlášky, božský Karel atd. Rozpaky ve mně budí snad jen přednes pana Třebického, na kterého si prostě stále nemohu zvyknout, snaží se, není špatný, ale něco mi na něm prostě tak nějak úplně nesedí... Na druhou stranu ale solidní kousek k poslechu, výborná parodie a nostalgické vzpomínky...

Básně review

08.08.2020 Verified purchase

Klasika v přednesu klasiků

Výborná audiokniha. Klasiků od K. H. Borovského snad ani nemohl recitovat nikdo jiný než právě tito excelentní umělci a klasici českého divadla, filmů a rozhlasových vln. Pánové Pivec, Štěpánek, Höger, Pešek... To prostě hovoří za vše. A samotný poslech je prožitkem, který to jen dokazuje! Díky!

Jobova noc review

31.05.2020 Verified purchase

Excelentní!

Opravdu vynikající audiokniha, duch doby, který jakoby zcela mění dětmi známého básníka z jeho Špalíčku pohádek na vlastence, kterému není jedno, do jakého živlu se dostala jeho země a národ, který si teskní nad dobou pokřivenou a poničenou válkou, která bere životy, členy rodin, domovy a všude krouží temno a smrt... Mělo by být povinné pro školáky, minimálně pro středoškoláky a vyšší ročníky ZŠ... Navíc skvělé interpretační výkony, které posluchače naprosto vtáhnou do "té hrůzy", o níž to celé je... Palec nahoru!

Baron Prášil review

31.05.2020 Verified purchase

Trochu rozpaky, skvělá interpretace

Z této audioknihy jsem tak trochu na rozpacích. Určitě ji pozvedl výše výborný a snaživý výkon Mirka Táborského, nicméně příběhy jsou tak nějak místy zbytečně zdlouhavé a především pro malé děti nepříliš vhodné. Ať už jde o poměrně na děti velice dlouhá souvětí, která ti nejmenší poberou velmi těžko, nebo o celkový dojem. Takže neurazí, dá se poslechnout, ale o vracení se k ní zatím moc řeč být nemůže...

O mluvícím Golfíku review

31.05.2020 Verified purchase

Povedené Golfíkovy příhody

Velmi zajímavá, moderně pojatá audiokniha s příhodami mluvícího autíčka. Prckům se moc líbí, taťka jim už kdysi vymýšlel podobné pohádky, protože autíčka prostě mluví, myslí, kouzlí, takže jim to hodně připomínalo pohádky mé... Příjemný interpretační výkon Honzy Potměšila a hudební podkres tomu dodávají šťávu...

Dva roky prázdnin review

31.05.2020 Verified purchase

Verneovka jak víno

Verneovka par excellence! Výborný příběh, který je dán ale už literární předlohou, nicméně skvěle zpracovaný do podoby dramatizace. Skvělí interpreti a jejich výkony, které jsou ještě podporovány velmi povedenými a vhodnými zvuky, hudbou, paráda... A líbí se i malým dětem, byť tatínek to ocenil ještě možná o stupeň výše... ;-)

Hlavní přelíčení review

31.05.2020 Verified purchase

Karel Poláček je prostě klasika

Karel Poláček je prostě klasika. Výborný příběh, skvělý a neustále napínavý děj, naprosto unikátní plejáda interpretů, kteří jsou bezchybní, velmi příjemná a dobově charakteristická hudba, zvuk vyvážený, dýchání doby, prostě excelentní dílo!

Pohádky ovčí babičky a bílého beránka review

31.05.2020 Verified purchase

Naprostá paráda, klasika

Naprosto suprová audiokniha, skvělé pohádky, které mají oblíbené už rodiče a nyní si získávají i naše děti. Jiřina Bohdalová tomu dává šťávu, dodává na dramatičnosti, děti jsou nadšené a rodiče se baví s nimi. Palec nahoru!

Disney - Na vlásku, Malá mořská víla Ariel, Popelka review

31.05.2020 Verified purchase

Opět pěkné, ale s nevyužitým potenciálem naplno

Stejně jako u předchozího výběru tří pohádek Disney musím říci, že jde o velmi hezké pohádky, navíc převyprávěné skvělou interpretací Tomáše Juřičky a dalších, ale opět jsme s dětmi očekávali i proložení písničkami přímo z animovaných verzí, což nám tak trochu chybělo. Takže pěkné, ale potenciál to mělo větší, škoda.

Disney - Ledové království, Dumbo, Pinocchio review

31.05.2020 Verified purchase

Příjemné, ale chybělo tomu něco více

Velmi hezké pohádky, výborná interpretace Tomáše Juřičky, hudební podkres milý, ale moc jej tam nebylo, místy navíc rušil příběh. Trochu jsme s dětmi očekávali i proložení písničkami přímo z animovaných verzí, což nám tak trochu chybělo. Takže pěkné, ale potenciál to mělo větší, škoda.

Tobiáš Lolness review

05.02.2020 Verified purchase

Perfektní!

Tobiáš Lolness dokazuje, že není nad srdceryvné příběhy ze života, které v sobě ještě nějaké myšlenky navíc či nějaká skrytá poselství, ponaučení. Nemusí být ani skutečné, stačí když mají určitou špetku napětí a třeba nás do i z našeho reálného světa “přenesou” jakýmsi metaforickým zrcadlením. Příběh je plný nebezpečí, která plodí bezohlednost, zaslepenost mocí a osobních zájmů a odráží i četná ekologická témata. Není tak problém, aby se člověku dostal pod kůži. Tématem či svou oduševnělostí a silou, případně vším dohromady. A věřte, že vám pak bude v uších znít hodně dlouho. A když vám je navíc vypráví taková plejáda vynikajících interpretů, není co řešit, stačí se jen zaposlouchat...

Jde o příběh, který má vše a který si leccos přenáší z našeho skutečného života. Je plný napětí, chytrosti s protikladem hlouposti, boje o vliv a moc, nenávisti, závisti i lásky, ze všeho pak pro posluchače může plynout řada moudrosti a ponaučení. Navíc jde o příběh, který dokáže svým pojetím oslovit de facto kohokoli, tedy jakoukoli generaci. Jde vlastně zároveň o velmi zdařilou alegorii. Popravdě a bez mučení přiznávám, že se u poslechu bavily nejen mé děti. Možná ještě více jsem byl napjatý já sám.

V dramatizaci Tobiáš Lolness účinkují více než tři desítky interpretů, přičemž co hlas, to výborný výkon, v celku pak opravdu excelentní dramatizace pod taktovkou vynikající rozhlasového režiséra Aleše Vrzáka. To vše dokreslují velmi povedené zvukové efekty, vkusná hudba Marka Ivanoviče v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu a nechybí ani nádherné a dechberoucí písně. Za mě jde o velmi zdařilou dramatizaci, která má vše, co potřebuje k tomu, aby své posluchače (ať už malé či ty velké) nejen oslovila, ale také nadchla. ;-)

Zapomenutý čert review

20.08.2019 Verified purchase

Klasika v podání herců par excellence

Více než jen milé překvapení. Klasický Drdův příběh, který dostal skvělý kabát s vynikajícími výkony a hlasy, které dnes člověk může slyšet vlastně už jen z podobně skvostných záznamů, audií. Pan Neumann a paní Šejbalová - prostě unešen synáček, ale především tatínek. Poslouchali jsme v posledních týdnech snad už 20x. Naprosto skvostný kousek, díky za něj!!!

Jan Werich a Miroslav Horníček na Kampě review

23.07.2019 Verified purchase

Příjemné povídání

Musím říct, že čím jsem starší, tím více miluji takováto setkání, povídání, vzpomínání. Dříve jsem tyto dva pány nemusel, ale teď mi čím dál více začínají pan Horníček a pan Werich sedět. Příjemný poslech, který je plný vzpomínek na jejich mládí, rodiny, na Jiřího Voskovce a jeho rodinu, k tomu přehršel upřímného smíchu včetně toho werichovského smíchu alá chraplák. Moc povedený kousek a kupodivu velmi dobrá kvalita i po zvukové stránce. Palec nahoru!

Princezna se zlatou hvězdou na čele review

21.07.2019 Verified purchase

Princezna Lada trochu jinak

Další ze série dramatizovaných rozhlasových pohádek, která za to stojí. A nejednou... Opět trochu jiný příběh než ve filmovém zpracování, což neuškodilo, ba naopak. Velmi povedené výkony interpretů, výborný hudební doprovod, zvukové efekty, prostě palec nahoru!

O princezně Jasněnce a ševci, který létal review

20.07.2019 Verified purchase

Paráda

Povedený kousek. Dlouhé akorát na pohádku před spaním, příjemné hlasy a skvělé výkony interpretů, výborně zpracovaná dramatizace - to vše jako celek paráda. A navíc poněkud jiné než filmové zpracování, takže to člověka přinutí přečíst si originál. 😁

O Hurvínkovi a králi husitském review

16.07.2019 Verified purchase

Další střípek do mozaiky

Další povedený příběh Hurvínka a Máničky. A opět je o co stát. Příběh je postaven velmi zdařile, nechybí v něm řada překvapení, i lidé typu Hurvínka se mohou dostat do vysoké politiky, třeba jako velvyslanci, což je opravdu vtipné. Výborné výkony všech interpretů a skvěle sladěná hudba i zvukové efekty dávají tomuto kousku šmrnc. Palec nahoru! ;-)

Hurvínek na dvoře lucemburském review

25.06.2019 Verified purchase

Prostě Hurvínek a Mánička

Další skvělé audio s Hurvínkem a Máničkou. Celou tuto historickou sérii velmi kvituji, protože přiblíží dětem dějiny trochu jinak a třeba je naučí lásce k historii jako takové. Navíc zde excelují všichni interpreti, nejen ti hlavní, ale třeba také Stella Zázvorková, Jiří Krampol, "dětský" Miroslav Vladyka a další. Opět skvělé i doprovodné zvuky a vše kolem. Za mě tedy opět bomba nejen pro děti, ale rovněž pro mě. ;-) Chachááá...

Kytice review

25.06.2019 Verified purchase

Klasika

Je dobře, že se k posluchačům dostávají i česká vrcholná klasická díla. Naprosto fantastický Erben v člověku zůstává už od dětství, ale nejde jen o Polednici, vše naprosto skvostné. Interpret rovněž neodvedl špatnou práci, byť se "rozjíždí" poměrně pozvolna. Já se však nedokážu zcela ztotožnit s jeho způsobem projevu, jsem zvyklý měnit intonaci, dělat pomlky, zdůrazňovat a hrát trochu jinak, neříkám, že správně je to dle mě, nebo naopak dle pana Štědroně, ale když má člověk něco navyklé, těžko si zvyká na jiný přednes od někoho jiného. Ale i tak považuji toto audio za zdařilé.

Hurvínek mezi Přemyslovci review

04.06.2019 Verified purchase

Povedený nápad

Není nad vykutáleného Hurvajze, který v tandemu s Máničkou tvoří dětskou akční dvojku. 😉 Musím říci, že tento výlet k Přemyslovcům se opravdu povedl. Skvělý a nápaditý příběh, prvky z jiných pohádek, historie a výborní interpreti tak jako celek tvoří skvělé audio nejen pro děti. Těším se na další příběhy této série, které už jsem samozřejmě nakoupil také. 😀 Chachááá..

Ferda, Beruška a Pytlík & Ferda sporty všeho druhu review

03.06.2019 Verified purchase

Klasika v podání další plejády interpretů

Další audio ze série o Ferdovi Mravencovi, tentokráte v pozměněné sestavě interpretů. Jde o povedené audio, výborný příběh v podání skvělých interpretů. Dětem se líbil i tento kousek a rodiče se opět mohli vrátit do dětských let. Na mě však možná až příliš "pouťová, kolotočářská" hudba, která mi místy lezla tak trochu na nervy...

Robin Hood review

29.05.2019 Verified purchase

Klasika

Dramatizace, která vrátí i dospělé do dětských let a hrdinných dobrodružství Robina Hooda. Renomovaná plejáda herců, kteří opentlili už takto skvělý příběh svými velmi dobrými výkony, ať už jde o monology či dialogy. Navíc příjemná dobová hudba, podkres i další zvuky. (Dětem se líbil např. i psí štěkot...)

Chrám i tvrz review

29.05.2019 Verified purchase

Paráda!

Výborná záležitost! Kombinace skvělé knihy Pavla Eisnera a výborného interpretačního výkonu Miroslava Horníčka. Opravdu velice povedená audiokniha s jedinou vadou, tedy že jde pouze o výběr z celé knihy, která je skutečně velmi obsáhlá. Myslím, že je ale výběr vhodně zvolený (když už k určitému krácení muselo dojít), protože i člověk, který se češtině nevěnuje mimo každodenní činnosti, se v audiu najde a zaujme jej. Pavel Eisner v tomto svém literárně-jazykovědném díle prokazuje svou lásku k češtině a to, co říkám dlouhodobě - člověk se musí naučit češtinu milovat, prožívat k ní milostný vztah, umět si s ní hrát, používat ji a pak jsou pro něj gramatika i stylistika a další podobory hračkou a zábavou. Palec nahoru! Více takových audioknih, prosím...

Cesta do pravěku review

19.05.2019 Verified purchase

Návrat do dětských let

Skvělý kousek. Oldřich Kaiser posunul tuto audioknihu o level výše, navíc ji na "autentičnosti" přidává fakt, že obsahuje vybrané scény ze Zemanova filmu, takže opět můžeme slyšet skvělé hlasy Jirky a spol. A potěšilo mě i to, že z tohoto audia byl nadšený i pětiletý syn. Za mě jen dvě negativa, kvůli nimž jsem ubral z celkových pěti hvězd - mohlo být delší, materiál by na to byl, zadruhé dojem trochu kazily rušivé zvuky před dialogy chlapců z filmu, kdy se vždy ozvalo takové klapnutí. Ale jinak za mě bezva věc, která za poslech stojí...

Byla jednou koťata review

17.05.2019 Verified purchase

... a zase ta koťata ;-)

V televizi v posledních dnech běží Večerníček Byla jednou koťata. Doma u prcků velký úspěch. A o co větší pak byla radost, když uslyšeli tyto skvělé pohádky čtyřnohých rošťáků i z aplikace Audiolibrix v mobilu. Rozzářila se jim očíčka a rázem to bylo samé "psst, ticho, posoucháme..." Děti tyto skvěle Josefem Dvořákem namluvené příběhy koťat milují. Pouštíme je stále znovu a zase, líbí se nejen dětem. Skvělý Josef Dvořák, bezva příběhy, rošťácké kousky na úrovni, prostě parádně trávené chvíle u poslechu. Jen je škoda, že tu není těch příběhů více...

Čtyřlístek - Nová dobrodružství review

15.05.2019 Verified purchase

Povedené

Poměrně povedená záležitost, která se dětem líbí. Líbí se i rodičům, výkony interpretů jsou bezva, prostě velmi dobře zvládnutá dramatizace. Na druhou stranu je ale komiksový Čtyřlístek stále především komiksový Čtyřlístek.

Pohádky z pařezové chaloupky review

15.05.2019 Verified purchase

Klasika v kabátě audia

Klasika. Nádherné a už zcela klasické pohádky, skvělé příběhy "tlustého a tenkého", které už na televizních obrazovkách namluvila naprosto famózně Jiřina Bohdalová. Ta rozhodně nezklamala ani v audioknižní verzi. Prostě klasika, při níž se baví nejen děti, ale i rodiče. Palec nahoru!

Kouzelný měsíc review

07.05.2019 Verified purchase

Nádherné pohlazení

Velice příjemný kousek, který si vybral mladší prcek, protože ho zaujalo autíčko na obrázku. Už ukázka jej nadchla, tak jsem musel chtě nechtě pořídit. A nelitujeme. Opravdu povedený příběh, který pohladí po duši a na srdci. Navíc opět perfektní interpretace v podání Jirky Lábuse, který nikdy nezklame. K tomu se povedl dokonale i hudební doprovod a zvukové efekty. A zajímavá je i pointa, respektive "i staré věci mají na světě své místo a nemusíme se k nim chovat špatně" - bylo by super, kdyby si to především děti vzaly k srdci. Jedinou vadou na kráse je za mě i za prcka ta (ne)délka. Je velkou škodou, že stopáž není aspoň dvojnásobná. Kouzelné audio pro celou rodinu. Paráda, palec nahoru!

Příšerní nezbedníci review

06.05.2019 Verified purchase

Další povedená sázka na rodinné interprety

I další díl Nezbedníků je velice povedený. Nápad nasazovat do audií herce, kteří jsou zároveň partnery i v životě, se ukazuje jako velmi dobrý. Perfektní příběhy, skvělá interpretace... Jen mlaďas říká, že o malinko lepší je díl první, namluvený Janem Dolanským a Lenkou Vlasákovou. Já v tom ale nějak rozdíl nevidím, snad naopak v měkčím hlásku Lindy Rybové, ale osobně stavím obě audia na víceméně stejnou úroveň.

Příhody Ferdy Mravence a brouka Pytlíka review

06.05.2019 Verified purchase

Návrat do dětství, skvělí interpreti

Další velmi dobré audio, výborný příběh, skvělí interpreti, kteří předvádějí excelentní výkony v rámci této dramatizace. Vše, včetně zvuků, opravdu povedené. Dětem se to líbí a rodiče se vrátí do dětských let. Jen čtyři hvězdy za celkový dojem však musím dát kvůli ne úplně povedenému sladění hlasitosti interpretů a jejich okolí, je tedy třeba soustředit více vlastní "sluchy". Ale jinak bezva záležitost.

Pohádky o mašinkách review

02.05.2019 Verified purchase

Oblíbený večerníček jako skvělé audio

Je bezva, že i tento oblíbený večerníček dostal svou audioknižní podobu. Výborný příběh, který navíc skvěle podává Pavel Zedníček, kdy perfektně přizpůsobuje hlas dramatičnosti konkrétní situace, vhodně doplněné zvuky a hudba, to vše z tohoto audia dělá výborně trávený čas nejen po děti, ale rovněž i pro rodiče. Vhodné v plném denním režimu, ale stejně tak i jako pohádka před spaním. :-) Jen je škoda, že každá pohádka má i svůj konec...

Nezbedníci review

01.05.2019 Verified purchase

Další bezva audio pro děti

Další povedený výběr zpracování příběhu do formy audia. Navíc pro mě poměrně nečekaní interpreti, kteří ovšem nezklamali. Ba naopak, jejich sehranost herečka a interpretační v sobě nese podtext sehranosti rodinné, kterou doplňuje svými občasnými vstupy velmi vhodné nejspíše syn... Příběhy jsou velmi zajímavé, nadchnou bez rozdílu věku posluchače od nejmenších až po rodiče. Prostě díky za skvělou zábavu.

Ruské pohádky (RUS) review

26.04.2019 Verified purchase

Příjemný návrat do školních let

Velmi zdařilá audiokniha, navíc velmi dobrý výběr pohádek, které znám z dětství z úžasné knihy Krása nesmírná. Výborný přednes interpretů, skvělá artikulace, takže poslech může být příjemný jak pro ty, kteří rusky hovoří a vnímají plyně, tak i pro studijní účely. A ať se na mě nikdo nezlobí, ale ruština je stále jeden ze světových a důležitých jazyků. Navíc velmi zdařilé jsou i další zvuky, ať už jde o kohoutí kokrhání, případně vhodnou hudbu mezi jednotlivými částmi pohádek. Doporučuji pro vzpomínky, stejně jako pro studium.

Písničky a příběhy zvířátek z večerníčků review

26.04.2019 Verified purchase

Povedený kousek, který neomrzí

Opravdu povedená audiokniha, která obsahuje vlastně vše, co děti potěší, pohladí a také de facto uklidní a může být pomůckou k tomu, aby se naučily pozornosti. Audio v sobě kloubí skvělé příběhy s nádhernými písničkami a hudbou, prostě je skvělé, že děti mohou slyšet svůj oblíbený večerníček de facto kdykoli. Písničky už se naučily občas i pobrukovat společně s audioknihou, ale líbí se j uklidňující přednes příběhů a hudba samotná. Jen více takovýchto audií, palec nahoru!