User Blanka's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Já, Poutník Rating

29.03.2021 Verified purchase

Tekuté krystaly Rating

10.01.2021 Verified purchase

Motiv X review

08.01.2021 Verified purchase

jen ta angličtina

Asi se budu opakovat, když řeknu, že jediným rušivým elementem je angličtina pana Soukupa, někdy fakt až úsměvná. Jistě by se na tom dalo zapracovat. Jinak je i přednes poutavý, příběh napínavý a nejhorší na tom je, když na konci zjistíte, že je to první díl...

Černý led review

08.01.2021 Verified purchase

Harry

Detektiv, který jde proti proud, trochu samorost, který má starosti i sám se sebou, a do vyšetřování se pouští na vlastní pěst. Příběh a prostředí, do kterého je zasazený, mně osobně úplně nesedl, ale detektivka je to napínavá a přednes bezvadný.

X způsobů smrti review

08.01.2021 Verified purchase

završení děje

Vítané pokračování a rozplétání složitého případu, který je možná trochu víc neuvěřitelný než "běžný" zločin, ale přesto otevírá spoustu otázek a nabízí pohled na duševně nemocného vraha, kterému je velmi těžké přijít na stopu, ale nakonec se to - i když za cenu určitých obětí - podaří...

Nevermore Baltimore review

08.01.2021 Verified purchase

tomu říkám příběh...

Naprosto jsem nevěděla, co od knihy očekávat, a nikdy jsem nemohla očekávat to, co jsem pak slyšela. Jsem naprosto nadšená, nezvyklým interpretem, překvapivým příběhem, neočekávaným humorem... V hodnocení mi chyběly šesté hvězdičky. Určitě to bude věc názoru, ale mně osobně to naprosto padlo do noty, nemohla jsem se odtrhnout a bylo mi tak líto, když kniha skončila, jako už dlouho ne!

Metro 2035 review

08.01.2021 Verified purchase

scif-i jak má být

Po předchozích dílech jsem měla určitá očekávání, která tato knihu beze zbytku splnila. Opět se vnoříme do moskevského bezútěšného postapokalyptického podzemí, abychom rozplétali konspirace, plané naděje, fakta i touhy přeživších. Některá rozuzlení a vysvětlení jsou možná až moc fantastická, neuvěřitelná nebo neočekávaná, ale v žánru sci-fi nejsou hranice a nic není nemožné...

Běžkyně review

08.01.2021 Verified purchase

poutavý poslech

Přednes Martina Myšičky a Jany Plodkové je pro tuto sérii, a tím i pro tuto knihu, vybraný podle mě naprosto bezvadně. Stejně tak rozdělení textu mezi ně dva, naprosto logicky podle toho, o kom zrovna je řeč, a jejich prolínání při vzájemném dialogu působí nenuceně a přidává poslechu další rozměr. Stejně tak je vícerozměrný příběh - detektivní zápletka, osobní rovina hlavních aktérů, a to vše zasazené v pochmurné realitě komunistické Číny. Všechno se prolíná a hezky to funguje.

Na dně review

29.10.2020 Verified purchase

Detektivka jak má být

Knížka přesně splnila moje očekávání - nevtíravý profi přednes, přiměřený spád děje i zápletka, a nakonec - aspoň pro mě - docela nečekané rozuzlení. Prostě klasická detektivka a naprostá spokojenost s ní.

Sál smrti Rating

22.07.2020 Verified purchase

Šelma Rating

30.01.2020 Verified purchase

Dokonalé stopy  review

23.01.2020 Verified purchase

Výborné

Poutavé vyprávění, kde ačkoli víte, kdo je vrah, stejně se zatajeným dechem sledujete každý krok vyšetřovatelů a fandíte jim, aby uz už našli protivníkovu slabinu a dostali se mu pod kůži. Podmanivý přednes pana Šťastného skvělý zážitek ještě podtrhuje.

Loutkář Rating

14.01.2020 Verified purchase

Černé světlo review

30.12.2019 Verified purchase

Poutavý příběh

Interpretace v dokonalém souladu s příběhem. Líbí se mi autorovo líčení prostředí, které člověka přenese na dané místo a v mysli se mu při poslechu odvíjí film, který vytváří vlastní fantazie řízená autorem Mayem za vydatné podpory pana Matáska. Enzo nás nezklame ani v této detektivce a postupným odkrýváním stop a indicií rozplétá zprvu zdánlivě nerozlousknutelný příběh...

Ochráním tě Rating

30.12.2019 Verified purchase

Firewall review

30.12.2019 Verified purchase

Krásná interpretace

Pan Vyorálek už k Wallanderovi patří a jinak si to ani neumím představit. Jako u jiných jeho detektivek jsem poslouchala jedním dechem, fandila Kurtovi i všem ostatním, bála se s nimi a o ně... Jedna z těch knížek, kvůli které zůstanete po dvouhodinové cestě za volantem ještě chvíli sedět na parkovišti v autě, aspoň než skončí věta... odstavec... kapitola...

Modré stíny review

30.12.2019 Verified purchase

Pěkná detektivka

Seriál podle této knížky jsem neviděla, takže můj dojem z knihy jím není ovlivněný, a jsem za to ráda. Po mnoha detektivkách z cizího prostředi jsem uvítala jednu naši místní, když dokonce znám i zevnitř některé z budov, kde sw děj odehrává. Obzvlášť bych chtěla pochválit interpretaci - střídání paní Postlerové a pana Kubese je hezky udělané včetně občasného a nepravidelného přecházeni do čistého dialogu. Pani Postlerová ja profík, ale civilnější pan Kubes ji tady pro mne o půl stupně převyšuje. Hezký a napínavý poslech!

Ztracený review

29.12.2019 Verified purchase

napínavé

Příběh od začátku slibuje zajímavou zápletku a posluchač se jí opravdu při postupném rozplétání záhadných nejasností skutečně dočká. Přesné a dokonalé popisy prostředí, někdy až ve stylu "dračího doupěte", tedy typu - vcházíš do místnosti, po levé ruce máš skříň, ve které je nahoře v poličce soška... :) vás vtáhnou do míst, ve kterých se děj odehrává, tak, že máte chuť se podívat na Streetview, jak to tam doopravdy vypadá. A ta místa opravdu existují... Bezchybný přednes pana Bareše jen celou scenérii dokresluje a knížku si poslechnete "jedním dechem".

Hadrový panák review

29.12.2019 Verified purchase

poutavý poslech

Jak příběh spěje k rozuzlení, nechce se vám věřit, že by to mělo opravdu takhle dopadnout, a pořád čekáte, jestli to dopadne jinak. Nakonec... to dopadne ještě jinak. Zápletka je trošku komplikovaná, občas jsem se malinko ztrácela, ale nádherný přednes pana Stránského dotáhne, co příběhu třeba trošku chybí. Určitě stojí za poslech!

Žízeň review

20.11.2019 Verified purchase

Harry Čermák a Hynek Hole

Interpret - aspoň pro mne - v naprostém souladu s hlavním hrdinou. Knížka je poutavá od začátku do konce, nikde děj nezpomalí, poslouchá se "jedním dechem". Mám ráda, když to, že jsem neslyšela (nebo už zapomněla) předchozí díly, nijak neumenší dojem z toho aktuálního. Můžu jen doporučit.

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V review

29.06.2019 Verified purchase

interpret k nezaplacení

Martin Stránský knížku čte naprosto geniálně, jeho přednes je skvělý a "vytahuje" celkové hodnocení knihy. Její hlavní devizou jsou postavy Mikaela a Lisbeth, tedy to, že tam vůbec jsou. Těží z minulých dílů, tedy hlavně z těch originálních. Příběh jako by nebyl, jen se dozvíme, co se dělo před rokem a půl, zatímco současné postavy vyslýchají účastníky ještě starších dějů, aby se všechno nakonec nějak poskládalo. Spousta rozhovorů o minulosti, málo současného příběhu a akce, ale jak bylo řečeno, hlavně díky interpretovi to člověk nakonec doposlouchá.

O krok pozadu review

19.05.2019 Verified purchase

napětí od začátku do konce

Pan Vyorálek čte knihu tak, že zapomenete, že ji čte, a nevypráví prostě jen příběh. Kurta už posluchač po minulých dílech důvěrně zná, ale zůstává v kontaktu s jeho soukromím i prací, které se spolu prolínají. Otevírá se další kapitola, ve které se s přítele a kolegy stane minimálně oběť, aby ostatní zjistili, jak moc ho znali či neznali, a o to víc usilují o dopadnutí vraha...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Selfies review

19.05.2019 Verified purchase

poutavý poslech

Jako vždycky skvělý Igor Bareš, poutavý poslech. Mám ráda střídání děje z pohledu pachatele i vyšetřovatelů, tentokrát se oboje navíc výrazně prolne. Příběh samotný je možná někdy až příliš košatý a postavy se střídají, ale napínavosti to ve výsledku nic neubere.

Medvědín Rating

19.05.2019 Verified purchase

Hadohlavec Rating

16.02.2019 Verified purchase

Pátá žena review

16.01.2019 Verified purchase

napínavé poslouchání

Knížka splnila moje očekávání, a to ať jde o příběh, nebo o interpretaci. Děj byl sice chvílemi až moc komplikovaný a detailní, ale podmanivá četba pana Vyorálka mi pomohla se v tom neztratit. Trochu mě na autorovi mrzelo, že ne všechny záhadné souvislosti, respektive fakta, se kterými vyšetřovatelé pracují a pak se ukážou jako slepé uličky, nakonec vysvětlí. Ale smířila jsem se s tím, že to už prostě detektivové nevypátrali. I u této knihy oceňuju hlasové variace interpreta a kontinuální barvy hlasů jednotlivých postav, stejně jako nenásilné používání technických možností, odlišující hlasy v telefonu.

Ve slepé uličce Rating

30.12.2018 Verified purchase

Usměvavý muž review

03.11.2018 Verified purchase

Ověřená jistota

Kombinace interpreta a autora jako obvykle nezklamala. Poutavý příběh, dramaticky hezky zpracovaný, pečlivě načteno od začátku do konce. Jako vždy obdivuji, jak rozdílná interpretace hlasů hlavních i vedlejších postav zpestří celý dojem.

Metro 2033 review

29.09.2016 Verified purchase

knižka splnila mé očekávání

dokonalý popis prostředí a společnosti, přednes odpovídá ději. Napínavé od začátku do konce a závěr skutečně strhující. Po doposlouchání jsem shodou okolností zrovna viděla reprízu reportáže o moskevském metru a tam dokonce přesně některé stanice, obydlené v příběhu...