User De Klerk's Reviews

Píseň oceli review

04.04.2021 Verified purchase

Svižná a zábavná fantasy

Toto byla má první kniha od Michaely Merglové a musím říct, že jsem nadšený. V první řadě bych všem, kteří zvažují zda knihu koupit, doporučil stáhnout si delší ukázku (50 min) ze stránek vydavatele. Zdejší krátká ukázka je taková nicneříkající a po jejím poslechu bych si knihu asi nekoupil.

Kniha je postavená hlavně na dialogu a dynamice hlavních postav. Nečekejte tu hloubku a vážnost jako u slavných fantasy ság. Tato kniha je plná humoru, svižných akcí a zábavného dobrodružství. Svět ve kterém se příběh odehrává není dopodrobna vykreslen, spíš jen tak lehce nastíněn. Pro základní orientaci to ale stačí. V knize se totiž neřeší příliš politika, války a osud světa, ale spíše život dvou hlavních hrdinů - bojovníka Cuchenana a barda Minangara. V této knize se dozvíte jak se z Cuchenana stal slavný hrdina a z Minangara věhlasný bard.

Jan Meduna odvádí skvělou práci a jeho interpretace této knize skvěle sedí.

Epic Single POV Humor

Tekuté krystaly review

28.02.2021 Verified purchase

Dejte mozek do čistírny a pusťte si Tekuté krystaly.

Před poslechem zapomeňte na to, že existuje něco jako logika. Dále zapomeňte na vše, co víte o informačních technologiích. Nebojte se při poslechu to nebudete potřebovat. Absence těchto znalostí prospívá krčním obratlům, které nebudete muset namáhat při častém kroucení hlavou nad tím... Proč člověk s procesorem v hlavě který zvládá brutální taktické analýzy - počítá triviální výpočty na kalkulačce v mobilu? Proč musí lézt na globální síť když se chce spojit s počítačem svého pomocníka který je kousek od něho? A tak dále a tak podobně (o zaměřování signálu ze strany NSA raději nemluvě). Pokud dáme stranou logické a technické kiksy je "příběh" i vcelku zábavný. A na Hetešovy poměry se mi líbil i ten konec. Podtrženo sečteno Tekuté krystaly jsou ideální pro chvíle nenáročné relaxace a pacienty v kómatu.

Urban Standalone Humor

Bezhvězdné moře review

28.02.2021 Verified purchase

Úžasný zážitek, který nedokáží slova věrně popsat. Je třeba si ho prožít.

Tato kniha se zcela vymyká mému obvyklému vkusu, obsahuje spoustu prvků které u fantasy knih spíše nemusím a nevyhledávám je. Magický realismus, velké množství vzájemně propojených dějových linek, LGBT tématika, délka přes 500 stran... (A navíc to, že předchozí kniha od této autorky mě naprosto nezaujala.)

Souhlasím s názorem, že tato kniha se nebude líbit každému. Na mě však nějakým záhadným způsobem zafungovala. Vše zapadlo na své místo a já si užíval naprosto úchvatný příběh, který mě do sebe vtáhl a už nepustil. Bavila mě každá jednotlivá linka příběhu. Oblíbil jsem si všechny postavy (ano i Allegru). Hltal jsem každou minutu vyprávění a v mé hlavě se skládal nádherný příběh. Střípek za střípkem zapadal do sebe a vytvářel magickou mozaiku na kterou jen tak nezapomenu. Bezhvězdné moře je jednou z těch knih ke kterým se dá vracet znovu a znovu a pokaždé objevíte nějaké nové droboučké střípky, uvědomíte si nové významy nebo souvislosti a ještě více tak umocníte své prožitky z tohoto geniálního díla. Na závěr musím ještě zmínit Danu Černou, která svým skvělým a procítěným přednesem dodává knize tu správnou magickou atmosféru.

Překupník na darknetu review

28.02.2021 Verified purchase

Investigativní detektivka

Výborně napsaná kniha. Skvěle přeložená i načtená. Vše do sebe krásně zapadlo a k nám (posluchačům) se dostává úžasný příběh, který překonává i mistrně napsané detektivky. Nechci zde rozebírat obsah, to již udělali jiní přede mnou, ale rozhodně musím pochválit formu, která je po všech stránkách vyladěná. A výsledkem je jedna z nejlepších audioknih kterou jsem v roce 2020 slyšel. Rozhodně doporučuji všem které toto téma zaujme. Jistě nebudete litovat.

V první linii: Armádní generál Petr Pavel‎ review

28.02.2021 Verified purchase

Dobře napsané - skvěle načtené.

Kniha se poslouchá velice dobře a jistě zaujme všechny kteří se chtějí dozvědět více o životě generála Petra Pavla. Věřím, že pro mnoho lidí bude audio zpracování přístupnější než klasická kniha. Já osobně biografie moc nemusím, ale takhle v audiu ta kniha odsýpala a dokázala si udržet můj zájem i když historek z vojenského života by tam za mě mohlo být mnohem víc.

SPRÁVNÁ PĚTKA opět v akci Rating

26.12.2020 Verified purchase

Půl krále review

26.12.2020 Verified purchase

Příjemná fantasy oddechovka

Kniha má trochu pomalejší rozjezd. Musím se přiznat, že začátek mě příliš nebavil, ale jakmile se děj trochu rozjel vtáhl mě do sebe a nepustil. Často jsem v diskusích narážel na výtky, že tento příběh je příliš jednoduchý a předvídatelný. Já osobně považuji jednoduší příběh který má spád spíš za plus a jistá míra předvídatelnosti mi nevadí. Navíc vzhledem k tomu že kniha spadá do žánru Young Adult se asi nedá předpokládat, že se bude jednat o nějakou brutálně drsnou a extrémně komplikovanou knihu. Mě osobně se audiokniha líbila a s klidem bych ji doporučil fanouškům fantasy kteří hledají nějaký titul pro oddechový poslech.

Svět ve kterém se příběh odehrává mi přišel zajímavý a do jisté míry i originální, nečekejte zde však žádnou magii. Svět i postavy jsou inspirované vikingy a v knize Půl krále získáme základní přehled o rozdělení světa, náboženství, legendách a mocenských strukturách. Jelikož je tato kniha první díl trilogie Moře střepů můžeme se těšit, že další díly nám vykreslí tento svět v mnohem širším a komplexnějším měřítku. Postavy jsou napsané dobře, působí vcelku reálně a v průběhu děje prochází postupně vývojem (který může někdy možná působit trochu skokově). Přestože se jistě nebude jednat o nějak epickou sérii, musím říct že mě tato kniha bavila a těším se na další díly.

Nevermore Baltimore review

16.11.2020 Verified purchase

Hodnoceno s odstupem deseti let.

Knihu jsem četl před deseti lety. V té době patřil Petr Heteša mezi mé nejoblíbenější české autory. A pamatuji se, že jsem byl nadšený a kniha se mi velice líbila. Od té doby uplynulo mnoho času a já jsem postupně ztrácel o Hetešovy knihy zájem. Knihy vydané za poslední cca 4-5 let mě už neoslovují vůbec. A právě proto jsem zajásal když se objevila audiokniha Nevermore Baltimore. Představoval sem si, že se vrátím do doby kdy Hetešovy knihy byli lepší a já si tenhle příběh znovu skvěle užiji. To jsem se pěkně přepočítal. S odstupem těch deseti let musím říct, že Nevermore Baltimore na mě dnes působí dosti průměrně. Hra jako taková je sále super, ale příběh nabalený okolo je přinejlepším průměr a největším zklamání je pro mě hlavní hrdina, který mě vyloženě štval (obzvlášť některé jeho hlášky). Knihu jsem si tedy neužil tak jak jsem doufal a přišla mi možná až zbytečně dlouhá jelikož jsem si zhruba od poloviny přál aby už byl konec.

Hodnocení: dvě a půl hvězdičky za příběh a půl hvězdičky za skomírající jiskřičky nostalgie.

Muž, který měl dost času review

26.10.2020 Verified purchase

Příjemně zabitá půlhodinka

Zdeněk Kupka odvádí opravdu výbornou práci a krásně posluchače vtáhne do "děje". On je to totiž takový děj neděj, ale povídka se poslouchá pěkně a musím se přiznat, že jsem byl zvědavý jak to dopadne. Délka je tak akorát, být povídka delší asi by tento způsob vyprávění tak dobře nefungoval a posluchač by se mohl začít nudit, případně být otráven repetetivností. Jelikož ale pan Holan nežil 1000 let je příběh snesitelný a mohu ho s klidem doporučit všem posluchačům, kteří občas rádi experimentují a nevadí jim poslechnout si něco netradičního.

Jak se zbavit Mstivý Soni review

08.10.2020 Verified purchase

Zábava pro celou rodinu.

Nepamatuji si kdy jsem se naposledy při poslechu dětské knihy tolik nasmál. Takže mi ani nevadilo, že jsem ji slyšel během jednoho týdne minimálně čtyřikrát. Interpretace Davida Novotného posouvá zážitek z poslechu na úplně jiný level. Pořízením této knihy jistě neuděláte chybu a děti budou nadšené.

Lovci review

29.09.2020 Verified purchase

Skvělá kniha!

Lovce jsem si opravdu oblíbil. Skvělé postavy, svět i akce dle mého gusta. S ohledem na dosavadní Kotletův styl bych řekl, že je kniha poněkud netradiční - nevím přesně proč nebo čím, ale funguje skvěle po všech stránkách. Hlavní devízy této knihy podle mě jsou:

Humor (jako vždy). Svižná akce (jako vždy). Málo sexu (za mě rozhodně velké +). Super postavy a svět (jako vždy). A fakt že se jedná o samostatný román (doufejme že to tak zůstane - protože méně je někdy více). V neposlední řadě pak interpret Josef Kaluža který mě mile překvapil.

Bratrstvo neohrožených review

29.09.2020 Verified purchase

Audiokniha nebo seriál? Rozhodně obojí!

Všem fanouškům seriálu doporučuji poslech této knihy. A všem fanouškům knihy doporučuji shlédnutí seriálu. Tyto dvě formy vyprávění (stejného příběhu) se skvěle doplňují a vytvářejí tak mnohem komplexnější a ucelenější zážitek. Martin Zahálka zde odvádí skvělou práci a svým osobitým způsobem dodává knize větší spád.

Smrtka review

29.09.2020 Verified purchase

Nejlepší byla interpretace.

Celou dobu jsem měl problém se s tímto světem sžít. Nepůsobil na mě uvěřitelně a všechna ta pseudofilozofie to rozhodně také nevylepšila. Hlavní postavy špatné nebyly a dalo by se s nimi ztotožnit, ale svět a příběh jako takový mě příliš neoslovil. Nicméně v rámci žánru je to dílo přinejmenším průměrné a pro čtenáře který přistoupí na tento výklad světa a nebude o něm příliš dumat možná i vcelku nadprůměrné.

Bombardér T-2990 se odmlčel Rating

29.09.2020 Verified purchase

Letuška z economy review

29.09.2020 Verified purchase

Nákup naslepo který se vyplatil.

Tato kniha není cestopis ani turistický průvodce a dokonce ani návod jak se stát letuškou! Nic takového rozhodně neočekávejte. Já jsem neočekával - no vlastně jsem neočekával pro jistotu vůbec nic. Protože co by člověk asi tak mohl očekávat od blonďaté letušky? :-D

Ale teď vážně. Kniha mi opravdu sedla, pobavil jsem se, trochu se i poučil a zakroutil si hlavou nad tím jak je autorka praštěná. Tohle dílko určitě není pro každého, ale čtenáři různých humorných blogů (s důrazem na sarkasmus a drsnější humor) si zde mohou přijít na své. Kniha je spíš takový emocionálně laděný výlev holky která je celý rok daleko od svých blízkých a od domova. Létá po celém světě a ačkoli po většinu toho roku zažívá jeden velký jet lag snaží se z této své životní etapy vytlouct co nejvíc a vše si pořádně užít. Ani nevím proč, ale celé to vyprávění mi přišlo prostě takové neobyčejně obyčejné a milé. No možná to bude tím že mám slabost pro rozežrané blondýny. Na závěr bych ještě chtěl vyzdvihnout četbu Kristýny Leichtové, která odvedla opravdu skvělou práci a celkově tak tuto knihu pozvedá na vyšší úroveň.

Dobrá znamení Rating

12.09.2020 Verified purchase

Kód Zeta review

12.09.2020 Verified purchase

Fajn jednohubka

Povídek o invazi mimozemšťanů není nikdy dost. Jméno František Kotleta slibuje drsnou zábavu a specifický styl vyprávění příběhu, ale v tomto případě se připravte na příběh poněkud netypický. V první řadě je netypický hlavní hrdina (vědec), dále tu není typická akce na kterou jsme u FK zvyklí. Co je takové jak jsme zvyklí je humor. Myslím si, že při poslechu povídky se nudit určitě nebudete. Všem fanouškům knih Františka Kotlety a fanouškům apokalyptické SF mohu povídku jedině doporučit. A teď mě prosím omluvte musím jít „Samlít zimlák!“.

Zmetek z temnot review

04.09.2020 Verified purchase

Prostě Lota

Zaklínačku Lotu mám rád a povídka Zmetek z temnot patří k těm (nej)lepším. Rozhodně mohu doporučit fanouškům i lidem kteří knihy o zaklínačce Lotě neznají a prostě jen mají rádi fantasy. (I když na Audiolibrixu je povídka z mě neznámého důvodu zařazena mezi Sci-Fi :-)

Na závěr bych ještě dodal že paní Daniela Choděrová odvedla skvělou práci, ale jedna povídka nikdy nestačí a proto bych uvítal další takto skvěle načtené povídky o zaklínačce Lotě.

Vlci review

04.09.2020 Verified purchase

Pro fanoušky série je nákup povinnost

O Vlcích se říká že jsou nejslabším dílem série. Do jisté míry je to pravda, ale to slovo "nejslabší" je hodně v uvozovkách. A do velké míry je to dáno tím, že zde nevystupuje hlavní hrdina série Jan Bezzemek. Každopádně fanoušek série si přijde na své. Co ale musím audioknize vytknout je zpracování zvuku. Konkrétně kolísající hlasitost - poslech přes sluchátka byl utrpení. Hlas interpreta je poměrně tichý (někdy více, někdy méně) a když dělá zvukové efekty jako křik a řev atp. tak je zase extrémně hlasitý. Nepamatuji že bych u poslechu nějaké knihy tolikrát šteloval hlasitost. Každopádně tento nešvar bych připsal spíše vydavateli který zřejmě nechtěl moc utrácet za zvukaře a čas ve studiu.

Přestože je kniha Vlci Prequel k sérii Bratrstvo krve rozhodně ji nedoporučuji jako první knihu k poslechu. Nejprve základní trilogie a poté Stalingrad a nakonec Vlci.

O čem víme prd - Průvodce neznámým vesmírem review

16.07.2020 Verified purchase

Vesmír v kostce

Jednoduše a odlehčeně podané současné poznatky o vesmíru. Knihu doporučuji všem, co si chtějí udělat alespoň rámcovou představu o vesmíru ve kterém žijeme a o poznatcích které jsme o něm zatím nashromáždili.

Osvobození review

16.07.2020 Verified purchase

Volba které nebudete litovat

Strhující příběh z prostředí francouzského odboje. Kniha se poslouchala opravdu výborně a bylo těžké se od ní odtrhnout. Pořád jsem si říkal "Ještě kapitolu, ještě jednu kapitolu a pak už půjdu spát....". Při poslechu jsem měl místy nutkání porovnávat knihu Osvobození s knihou Dívka, která spadla z nebe. Obě knihy jsou vynikající, ale Osvobození má ještě větší spád a v podstatě neustávající akci. Přestože je tento příběh zčásti fiktivní - jako román skvěle funguje a má i historickou výpovědní hodnotu.

Superholky Rating

01.12.2019 Verified purchase

ERILIAN 1 - Město čarodějů Rating

01.12.2019 Verified purchase

SPRÁVNÁ PĚTKA na ostrově pokladů Rating

01.12.2019 Verified purchase