User Martinečka's Reviews

Zrcadlový muž Rating

12.11.2020 Verified purchase

Smršť Rating

12.11.2020 Verified purchase

V tieni mafie Rating

12.11.2020 Verified purchase

Hriech náš každodenný Rating

12.11.2020 Verified purchase

Tichá noc Rating

12.11.2020 Verified purchase

Na okraji propasti Rating

12.11.2020 Verified purchase

Ohnivé znamenie Rating

03.07.2020 Verified purchase

Les přízraků Rating

23.06.2020 Verified purchase

Pochovaní zaživa Rating

14.06.2020 Verified purchase

Čierny kruh: Koniec mafie Rating

26.04.2020 Verified purchase

Posledný kojot Rating

27.03.2020 Verified purchase

Čierny rok: Vojna mafie Rating

16.02.2020 Verified purchase

Strach Rating

26.01.2020 Verified purchase

Dny opuštění Rating

14.01.2020 Verified purchase

Snehuliak Rating

14.01.2020 Verified purchase

Osvícení Rating

14.01.2020 Verified purchase

Švábi Rating

14.01.2020 Verified purchase

Lovec králíků Rating

24.11.2019 Verified purchase

Přízrak review

24.11.2019 Verified purchase

Harry nesklamal

Napínavé od začiatku až do konca. Odporúčam milovníkom Harryho Hole . Interpretácia super, nič ma nevyrušovalo, len boli možno príliš dlhé hudobné predely.

Terror review

16.10.2019 Verified purchase

Táto kniha ma dostala...

...fakt. Dlhšie som sa odhodlávala ju kúpiť lebo som si nebola istá, či chcem ja ako čisto teplokrvný tvor čítať o ľadovej pustatine.... Ale neľutujem. Je to prvá kniha, ktorú som mala okamžite po dopočúvaní chuť pustiť si od znova začiatku. Niektoré opisy boli tak sugestívne, že ma až mrazilo.

Skála review

18.08.2019 Verified purchase

Firewall review

14.08.2019 Verified purchase

Príbeh áno, interpretácia nie

Príbeh napínavý, téma veľmi aktuálna v dnešnom svete technologických výdobytkov, ale pre mňa opäť sklamanie z interpréta. Základný hlas vyprávača, aj komisára Wallandera a niektorých postáv je OK, ale niekoľko hlasov ďalších postáv nemôžem počúvať, až som mala potrebu posunúť príbeh ďalej, čo som samozrejme neurobila..... Veľmi sa mi páčilo v závere knihy zhrnutie toho, čo sa počas vyšetrovania podarilo dokázať a čo sú len domnienky a čo sa nikdy nezistilo. Knihu odporúčam.

Zabijáci Rating

27.07.2019 Verified purchase

Lovci hlav review

23.07.2019 Verified purchase

Dobré, ale nič viac....

Vybrala som si knihu lebo bola veľmi vysoko hodnotená. Nebola som sklamaná, ale ani nadšená. Lovec a lovná zver, poradie sa mení..... Páčila sa mi interpretácia Filipa Švarca a autorov humor, väčšinou práve na miestach, kde by som to najmenej očakávala. Boli chvíle, keď som pri počúvaní od smiechu vyprskla a pretočila som nazad, aby som si to znova vychutnala...

Konec hlídky review

23.07.2019 Verified purchase

Keby bolo 6 hviezdičiek, tak dám 6......

King nesklamal, záver trilógie predstihol v napätí obidva predchádzajúce diely. Počúvala som ako v tranze, mala som pocit, že hypnóza sa prejavuje aj v pôsobení knihy na počúvajúceho.....v dobrom slova zmysle. Úžasné, napínavé. Nechápem, kam na tie nápady autor chodí, ale každé jedno jeho dielo ma presvedčí, že je naozaj "KING". V tomto dieli ma fascinovali opisy toho, ako sa Brady dostával do mysli a do tela svojich "dronov", až sa mi zdalo, že by to aj bolo možné...... Škoda, že séria skončila.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Syn review

14.07.2019 Verified purchase

Nesbo bez Harryho...

Ide to aj bez Harryho.... páčilo sa mi po všetkých stránkach, len možno ten slaďáčik v podobe úžasného vzťahu tam nemusel byť. Interperét výborný, len strihač sa asi veľmi nesústredil lebo miestami sa odlišné situácie zlievali do jedného textu.... a zasa pri hudobných predeloch boli zbytočné pauzy. Postava Syna má potenciál aj do budúcnosti, ktovie či by nemohol nahradiť Harryho?

Mŕtvy na Pekelnom vrchu review

14.07.2019 Verified purchase

Úplne niečo iné

Teším sa, že som si nakoniec knihu zakúpila, viackrát som pri nej váhala a teraz neľutujem. V záplave severského krimi vítané osvieženie, iná doba, iné reálie a predsa detektívny príbeh, ak so to tak dá nazvať, alebo taký priam "štiavnický thriller".... Mladý Geišberg super prednes, úžasne sa o počúvalo.

Žízeň review

19.06.2019 Verified purchase

Nebolo to zlé, ale

celkové hodnotenie som znížila o 1 hviezdu len preto, že koniec sa už príliš naťahoval. David Matásek výborný, dobre sa počúva, neprehráva a pritom vie dobre odlíšiť jednotlivé postavy. A Harry bojuje opäť nielen proti zločincom ale aj proti svojmu démonovi...... V každom prípade to nebol stratený čas a knihu odporúčam.

DNA Rating

18.06.2019 Verified purchase

Dívka, která si hrála s ohněm - Milénium II Rating

18.06.2019 Verified purchase

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III Rating

18.06.2019 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV Rating

18.06.2019 Verified purchase

Muž, který hledal svůj stín - Milénium V Rating

18.06.2019 Verified purchase

Pan Mercedes Rating

18.06.2019 Verified purchase

Právo nálezce Rating

18.06.2019 Verified purchase

Řbitov zviřátek review

28.05.2019 Verified purchase

Výborné

Som obdivovateľka Mistra S.K., toto bola prvá audiokniha a musím povedať, že prekonala moje očakávania. Napätie, ale miestami aj humor, silný príbeh, farbisté popisy, strach, hnus, .... všetky ingrediencie tak akurát. Na rozdiel od filmov, kde sa ešte nenašiel režisér, ktorý by dokázal knihu dostať na plátno tak, aby jej neublížil, interpretácia hlavného narátora bola bezchybná, druhé dva hlasy ma skôr rušili, nebolo ich potreba. Teším sa na ďalší kúsok.

Tma review

13.05.2019 Verified purchase

Ešte lepšia

Tretia kniha ešte lepšia ako tie predchádzajúce, tento autor sa mi veľmi veľmi páči. Tretí príbeh, zasa iná krajina, iný teror - psychoteror, čo je vec v dnešnom svete predstaviteľná. Autor veľmi dobre pracoval s napätím.... veľmi dlho som držala palce Christine, priala som je vyhrať bitvu o život za to, ako sa dokázala vzoprieť... aká som bola najskôr smutná, keď to vyzeralo, že prehrala, ale .... kto sa smeje na koniec, ten sa smeje najlepšie. Celý čas som bola očakávaní, kedy sa objaví zmienka o JH??? veď ten ešte neskončil. A záver trojky znamená, že je sa na čo tešiť v pokračovaní. Odporúčam. Interprét v pohode, len strih by mohol trochu racovať s logickým členením kapitol v deji, niekdy mi chvíľku trvalo, kým som pochopila, že už je v deji iná postava na inom mieste.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Kruh review

08.05.2019 Verified purchase

Napínavé až do konca

Druhý diel nesklamal moje očakávania a už sa teším na tretí..... Napínavý príbeh, interpretácia pána Žáka je super. Policajt Martin Servaz je sympatický hrdina s ľudskými problémami, ako postava je veľmi uveriteľný. Samotný príbeh až tak uveriteľný nie je, ale v tom spočíva kúzlo knižnej fikcie.

Mráz review

01.05.2019 Verified purchase

Napätie, atmosféra, prednes na jednotku....

Toto v skratke charakterizuje môj dojem po dopočúvaní prvej knihy od Miniera a hneď bude nasledovať druhá v poradí Kruh..... Veľmi, veľmi sa mi páčila interpretácia pána Žáka, ničím ma nerušila, neprehrával, nepitvoril sa, reč súmerne plynula rýchlosťou, ktorá mi dovolila plne si vychutnať opisy charakterov, deja ale najmä prostredia. Ponuré, od sveta odtrhnuté, plné snehu a vetra a šialených činov, bála som sa a teším sa záveru, ktorý otvára dvierka do ďalších príbehov..... Opisy krajiny, snehovej búrky, ústavu - to všetko bolo tak plastické, že som mala pocit, že som priamo tam v deji, naozaj veľká spokojnosť.

Lazar Rating

23.04.2019 Verified purchase

O krok pozadu review

23.04.2019 Verified purchase

moja prvá "Wallanderovka"

a bohužiaľ, na nejaký čas aj posledná. Príbeh samotný ma nijako nenadchol, chýbalo mi podrobnejšie vykreslenie detstva (ako dôvodu) a okamihu zlomu (kedy sa rozhodol vraždiť....) páchateľa. Postava kriminalistu Wallandera mi tiež nebola veľmi sympatická - neustále zabúdanie mobilu, zbrane a pod. z neho robilo v porovnaní s jeho knižnými kolegami z iných detektívnych sérií nesympatického neboráka. Nenapravila to ani jeho neutuchajúca túžba dolapiť páchateľa a jeho maximálne nasadenie v závere. Rušili ma aj jeho zdravotné problémy.... A čo mi vadilo úplne najviac bol výkon interpréta. Ešte v polohe normálu (hlas Wallandera) to bolo úplne v pohode, ale niektoré iné hlasy ma vyložene vytáčali (najviac technik Nyberg) a kazili mi dojem z prednesu. Čítam iné komentáre, ktoré ho, naopak, vyzdvihujú, ale mne to vyložene nesadlo, takže zatiaľ, zbohom komisár Wallander. Poučenie pre mňa na záver: pred kúpou audioknihy vypočuť celú ochutnávku nahrávky, aby som sa vyhla sklamaniu.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Mucha review

01.01.2019 Verified purchase

Opäť zaujímavá exkurzia do pozadia policajnej práce

V tejto knihe autor opäť neskamal svojim vyprávačským talentom, rada počúvam v texte aj narážky, iróniu a humor, čím autor odľahčuje smutný obsah. Príbeh po sústredení jasných dôkazov vedie k vrahovi a nakoniec sa odhalí, že obeť nie je obeť.... veľmi zaujímavé poučenie, že aj pri takom množstve dôkazov stačia úplné maličkosti, ktoré posunú pátranie úplne inde. Táto partia detektívov nakoniec nepodcenila náznaky a tak sa omyl s obeťou nakoniec nekonal, ale zamýšľam sa nad tým, koľko prípadov nemalo takýto tím a koľko vrážd a násilných činov ostáva v realite bez objasnenia.... nehovoriac o dovetku v závere knihy, ako sa u nás (ne)využívajú moderné vedecké metódy.... Už sa teším na Mucholapku, kde asi bude pokračovať to, čo ostalo v závere Muchy len naznačené.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Nehanebné neviniatko review

29.12.2018 Verified purchase

kniha nesklamala, ale šokovala

Vybrala som si asi zlý čas na tak ťažkú tému (počúvala som cez vianoce...) , možno preto "iba" 4 hviezdy v celkovom hodnotení, pretože na konci mi ostala pachuť z toho ako príbeh skončil - neskončila ako to vyzerá v realite pri vyšetrovaní prípadov, kde je zapletená aj polika a jej možnosti zamiesť veci pod koberec... V každom prípade napínavé, pán Giešberg opäť výnimočný interprét. Len malá poznámka na záver... neviem si predstaviť, kto ho teraz nahradí a či sa mi budú dalšie "dánovky" tak dobre počúvať?????

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Cela číslo 17 review

11.12.2018 Verified purchase

Jedným dychom

resp. jedným uchom som si vypočula túto knihu a už sa neviem dočkať jej pokračovania (Žiješ iba dvakrát). Prvá polovica ubieha pomalšie, spájaja sa v nej minulosť a prítomnosť a ke'd je počúvajúci celkom v obraze, tak nastane rýchly sled udalostí smerujúcich vyriešeniu satrého prípadu. Úžasný hlas Mariana Gaišberga tvorí min. polovicu hviezd celkového hodnotenia. Ako keby som počula jednotlivé osoby oddelene, každá má trochu inú (svoju) intonáciu. Na záver som sa otriasla, čoho všetko je ľudský rod schopný....