User Anoran's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Muži ve zbrani review

27.05.2020 Verified purchase

Pratchett jak má být...

Díla Terryho Pratchetta jsou mou oblíbenou četbou a tak každou audioknihu očekávám s velkým napětím. Zpracování z dílen nakladatelství OneHotBook a podání Jana Zadražila je třeba složit poklonu. Kniha se příjemně poslouchá jednotlivé postavy jsou dobře odlišitelné. A podání alespoň pro mně odpovídá tomu co mně probíhá v hlavě když si tuto knihu čtu.

Cesta do pravěku review

27.05.2020 Verified purchase

Příjemný poslech

Jako malý jsem měl filmy Karla Zemana ve velké oblibě a Cesta do pravěku byla asi jeden z nejoblíbenějších. Poslech této "knihy" se tak pro mě stal naprostou nezbytností. Kombinace originální zvukové stopy s filmu mně velmi potěšilo a Oldřich Kaiser jako vypravěč rozhodně nezklamal. Příběh jsem si vychutnal se vším všudy a při jeho poslechu se mi velmi snadno začali vybavovat jednotlivé scény z filmu. Rozhodně je třeba poděkovat tvůrcům tohoto dílka za neotřelý nápad který alespoň mne ale věřím že i mnoho dalších posluchačů potěšil.

Dobrá znamení review

27.05.2020 Verified purchase

Dobrá znamení

Tuto knihu jsem si zamiloval již před lety v její tištěné podobě a její podání ústy Jana Zadražila se mi líbí neméně. Kniha si v tomto provedení zachovala vše co mám rád na dílech Gaimana a Pratchetta. Tedy neobvyklí pohled na věc, charakterově vytříbené postavy a velkou dávku humoru. K poslechu této konkrétní knihy se určitě zase vrátím rozhodně doporučuji všem kteří mají alespoň jednoho z autorů v oblibě.

Serotonin review

27.03.2020 Verified purchase

Serotonin...

Ústřední postavou této knihy je zemědělský inženýr, který bilancuje svůj život, počínaje svými vztahy se ženami a přáteli. Při životě ho udržují jen dávky antidepresiv, ukazuje se, že právě ty velmi výrazně ovlivňují kvalitu vnímání jeho života. Základní otázkou, kterou si klade, je, zda jeho neutěšená situace ještě stojí za život.

Teorie podivnosti review

27.03.2020 Verified purchase

Teorie podivnosti...

Teorie podivnosti vypráví podivný příběh o podivnostech s nimiž se v běžném životě jedinec setkává. Většina z nás kolem nich prochází bez toho aniž by si jich výrazněji povšimnula. Existují však mezi námi tací, kteří se jimi zabývají na profesionální úrovni ať už jsou to vědečtí pracovníci výzkumných ústavů, nebo i laici kteří se snad na jejich vytváření někdy i podílejí vlastním pozorováním jejich průběhu. Určitě je třeba ocenit výkon Jitky Ježkové, která této knize propůjčila svůj hlas. Kniha rozhodně nepatří k těm které by bylo možné poslouchat jen tak při nějaké aktivitě, je třeba ji věnovat pozornost. Za to však budete odměněni opravdu podivným příběhem.

V šedých tónech review

27.03.2020 Verified purchase

Smutné šedé tóny....

Tato kniha vypráví o zážitcích dvou dětí, které se stanou součástí ruských transportů litevců daleko na sibiř. Příběh je děsivým svědectvím své doby. Jehož zpracování se velmi vydařilo. V přiměřené míře je kniha doplněna zvukový nebo hudební doprovod podporující atmosféru příběhu.

Nulorožec review

27.03.2020 Verified purchase

Prostě Nulorožec

Nulorožec je pro mě po dlouhé době originální detektivka. Který míchá jednoduchý příběh se symboly a mystérii minulosti. Ústřední postava inspektora Lavaby rozhodně nepatří k prototypům hodných následování. Je ale velmi uvěřitelně lidský a tak soustavně čekáte, co dalšího se ještě stane. Tajemno a mystika zamotané do příběhu pak jednoznačně udrží Vaši pozornost po celou dobu i v okamžicích kdy můžete mít chvílemi dojem že už, už tušíte co se stane dál.

Vřele tak doporučuji poslech všem komu nevadí trocha krve, smrti a tajemna.

Eleanor se má vážně skvěle review

27.03.2020 Verified purchase

Velmi zvláštní příběh...

Velmi zvláštní příběh vyprávějící o tom, jak člověku dokáží události v jeho dětství komplikovat život ještě dlouho v dospělosti a jak je důležité abychom se s těmito komplikacemi vypořádali abychom mohli žít spokojený život. I k čemu může vést pokud problémy budeme ignorovat a snažit se jen přežívat. Kniha je napsána velmi poutavým způsobem kdy jste soustavně v očekávání co za tím čím o ním vězí.

Bohemia review

27.03.2020 Verified purchase

Český sen...

Příběh Bohemia vypráví smyšlený příběh českého režiséra kterému se dostane jedinečné příležitosti natočit film v tzv. "světovém" měřítku. Jde o příběh o překonávání nejen těžkostí technických a skutečných ale i o překonávání jakési malosti a snad nízkého sebevědomý či kulturních rozdílů. To vše promíšeno problémy rodinnými plnými lidskosti. Časové pozadí přelomu 20. a 21. století vnáší do příběhu jedinečný motiv událostí 11. září. Výkon Kryštofa Hádka dodává hlavní postavě na uvěřitelnosti. Kniha rozhodně stojí za poslech.

Kirké review

27.03.2020 Verified purchase

Pro ty co rádi staré pověsti a legendy.

Zmínku o Kirké čarodějnici z Odyseových dobrodružství má v paměti snad každý z nás kdo kdy četl staré řecké báje a pověsti. Tato kniha si právě tuto postavu bere za svou ústřední a díky ní se konečně dozvídáme proč byla Kirké na svém ostrově vězněm. Nebo odkud se vlastně vzala její čarovná moc. Zároveň je její příběh propojen i s dalšími řeckými bájemi. Příběh tak dostává další rozměr a doplňuje tak události které se odehráli na pozadí známých příběhů jejichž autorům takříkajíc "nestáli" za zmínku. Kniha se velmi příjemně poslouchá Petra Špalková zde podává pro posluchače velmi příjemný výkon navíc doplněný místy o hudební a zvukový doprovod, který její vyprávění dále podbarvuje. Celkově tak knihu doporučuji všem kteří mají v oblibě příběhy na motivy starých řeckých bájí a pověstí.

Andělí vejce review

27.03.2020

Mám rád satiru...

Velmi zdařilý satirický román, vyprávějící příběh jednoho lidského života a jaké všechny zvraty ho mohou v dobrém i zlém zasáhnout. A že ne vždy to co se jevý jako zlé musí na člověka zle i dopadnout. Kniha je doplněna o ruchy i hudební přechody. To vše skvěle sladěné jak s obsahem tak s přednesem interpreta.

Z deníku ajťáka review

27.03.2020 Verified purchase

Znovu ne.....

Deník Ajťáka je soubor nepravidelných deníkových záznamů které vycházejí z rozličných vtipů a rozšířených stereotypů o pracovních IT služeb. Lukáš Pavlásek zde zklamal hned na dvou rovinách prvotně jako autor knihy samotné která přes téma které má samo o sobě velký potenciál. Právě tento potenciál nedokázal využít a kniha tak připomíná slepenec na sebe navazujících špatných vtipů o IT a jejich životě. Druhou rovinou je pak interpretace knihy, které by jistě Pavláskův mírně afektovaný projev prospěl v okamžiku kdy by vtipy, které přednáší byli vtipné, takto vyznívají do ztracena.

Pochválit lze příjemné zvukové předěly mezi jednotlivými deníkovými zápisy, které tak dávají knize alespoň nějakou strukturu.

Temná dcera review

27.03.2020 Verified purchase

Vnitřní svět....

Příjemně ubíhající příběh o tom co se odehrává v nitru ženy. Jejích motivacích myšlenkách, každodenního života. To vše se v příběhu najde a Helena Dvořáková to posluchači předkládá klidným přednesem který spolu s občasným hudebním podkresem dále doplňuje náladu přemýšlivé sebereflexe. Příběh sám pak plyne přirozeným tempem a velmi rychle svého posluchače pohltí. Rozhodně ji doporučuji všem kdo rádi poslouchají příběhy cizích životů zatímco se sami věnují nějaké své oblíbené činnosti.

33 pověstí o českých hradech a zámcích review

27.03.2020 Verified purchase

Příjemný poslech...

Třiatřicet pověstí z rozličných hradů a zámků českých zemí. Některé známější jiné méně známe avšak všechny v excelentním podání Jana Kanyzy. Jednotlivé příběhy jsou místy doplněny zvukovým nebo hudebním podkresem. Vše v rozumné míře tak aby pouze dokreslil tu či onu událost o níž se vypráví. Kniha je příjemným pásmem v němž jedno vyprávění přechází nenuceně v další a další.

Kniha určitě potěší všechny fanoušky českých pověstí a legend u jejího poslechu se bude skvěle usínat i odpočívat.

Slavné české kriminální příběhy review

27.03.2020 Verified purchase

Kriminálka trochu jinak...

Soubor vyprávění o případech z policejních spisů. Příjemný přednes Norberta Lichého příležitostně velmi vhodně doplňuje hudební podkres dokreslující atmosféru událostí jednotlivých případů. Podobně zvukové přechody oddělují i jednotlivé případy. Ty jsou prezentovány jako vzpomínky na vyšetřování rekonstruováné podle spisů jednotlivých případů. Jsou pak popisovány tak jak byli vyšetřovány policií a podle indicií které odhalila se pak mění i předpoklady o jednotlivých zločincích. Některé případy jsou spíše úsměvné jiné drastické a odstrašující tak jak to v životě bývá. Případy jsou rozesety po celé republice a stejně tak jsou rozesety v čase. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní příběhy.

Žena filmového kritika review

27.03.2020 Verified purchase

Zajímavý poslech

Je audioknihou s netypickou formou vyprávění prostřednictvím krátkých deníkovým záznamům. Tyto záznamy mají charakter rychlých reflexivních postřehů k událostem toho kterého konkrétního dne. Obsahem těchto záznamů je pochopitelně popis života ženy filmového kritiky. Jednotlivé zápisy pak jsou různou mírou zábavné a kniha díky své struktuře velmi rychle utíká.

Celá kniha je vhodně doplněná nerušícími příjemnými zvukovými efekty, které její strukturu deníkových záznamů ještě dále prokreslují. Iva Pazderková pak celý příběh podává s osobitým klidem.

Kniha je tak celkově na poslech příjemná a doporučil bych ji všem kdo si chtějí poslechnout něco krátkého ne zcela náročného a přitom dostatečně plného lidského životního humoru.

Vanilkové rohlíčky review

28.05.2019 Verified purchase

Vanilkové rohlíčky

Rohlíčky a vyprávění o nich je krásné hodinové pásmo. Během něhož se určitě každý zasměje. Určitě doporučuji nejen před vánoci ale i kdykoliv během roku.

Cizinci v noci review

28.05.2019 Verified purchase

Nádherný příběh

Příběh o radostech které ve stáří lze objevit a o tom jak si je užít. I o tom jak rodina či okolí může takové štěstí pokazit díky svému nepochopení. Jde o příběhy lidskosti a vzájemného porozumění.

Hvězdná pěchota review

28.05.2019 Verified purchase

Hvězdná pěchota

Poslech této knihy, byl velmi příjemným zážitkem, který opět dokládá že nakladatelství Walker a Volf prostě umí. Ludvík Král pak odvádí na interpretaci této knihy skvělou práci, kterou dál dobře dokreslují rozličné efekty a ruchy. Během téměř třináctihodinového poslechu se rozhodně nudit nebudete. Nemohu jinak než vřele doporučit.

Soudné sestry review

28.05.2019 Verified purchase

Soudné sestry

Mám rád knihy a příběhy Terryho Pratchetta, proto jsem se na další audioknihu od tohoto autora a jsem moc rád že se One Hot Book k výrobě této audio knihy odhodlal. Příběh je skvělý dobře se poslouchá od Zuzany Slavíkové jsem si sliboval perfektní prokreslení hlavních ženských postav a to se také stalo. Musím uznat že Bábi Zlopočasná nebo Stařenka Ogová v její poddání jsou opravdu originální. Na této úrovni nelze audioknize nic vytknout.

Jako věrného fanouška zeměplochy mně na audiknize mrzí zpracování pouze jediného detailu a to postavy Smrtě. Který prostě jako Smrť nezní. Tato postava má dunět a každé slovo znít jako klapání vík rakví jak v jedné z knih popisuje smrťův hlas sám autor.

Možná jsem ale zmlsán shlédnutím divadelních her či filmového zpracování kde se pravidlo zdůrazněného hlasu Smrtě vždy dodrželo. Tato audiokniha tím utrpěla zejména v úvodní pasáži kde je špatně odlišitelný hlas Smrtě od hlasu ducha.

Exorcista - Souboj s ďáblem review

28.05.2019 Verified purchase

Exorcista

Mysteriozní drama rozvíjející se kolem mladé dívky kolem které se odehrávají podivné věci. Do nichž se postupně zaplétá víra, duchovno. Celý příběh se rozvíjí velmi dramaticky a nenechá posluchače až do samotného konce chvilku vydechnout. Rozhodně doporučuji všem kteří se rádi bojí a mají rádi mystiku.

Povídání o pejskovi a kočičce review

28.05.2019 Verified purchase

Pejsek a kočička

Krásné zpracování tradičních příběhů Pejska a Kočičky z pera Josefa Čapka, který je příjemně oživený celou řadou výborných interpretů. Určitě výborný poslech pro celou rodinu do auta na delší cesty.

Taková normální rodinka review

28.05.2019 Verified purchase

Opravdu normální rodinka

Vyprávění o různorodých patálii jedné opravdu "normální" rodinky. Je opravdu velmi pěkně zpracovaný souhrn postupně eskalujících patálii v rámci jedné rodiny. Tereza Bebarová pak propůjčuje celému příběhu jedinečný náhled a každé postavě originální hlas. Určitě doporučuji, všem kdo se rádi zasmějí.

Příběhy Staré dámy review

15.04.2019 Verified purchase

Stará dáma a neb Tour de France

Velmi pěkný pohled na vznik a vývoj jednoho z nejznámějších a největších ciklistických závodů. Vývoj závodu je zde zachycen v průběhu stovky ročníků a zachycuje nejen vývoj stanovování tras ale také pravidel. Velká pozornost je věnována antidopingovým pravidlům a jejich vývoji v čase.

Artemis review

13.04.2019 Verified purchase

Výborný příběh, skvělé podání....

Svým obsahem tento příběh v principu kopíruje základní autorovu myšlenku z Marťana. I zde jde totiž o to, že někdo prožívá něco co se dá zjednodušeně shrnout asi takto: Pokazí se vše co může ať je to sebenepravděpodobnější a vše se nakonec vyřeší. Jen člověk nesmí ztrácet hlavu a odvahu. Celkově je příběh velmi živý a poutavý a rozhodně se od něj neodtrhnete a kdo z Vás slyšel Marťana ten bude stále napjatě očekávat co že se to pokazí tentokrát a především. Jak z toho hlavní hrdinka vybruslí tentokrát. Koho bavil Marťan toho tato kniha rozhodně nezklame.

Anička a cirkus review

13.04.2019 Verified purchase

Krásný příběh...

Skvělý příběh o dětském přání nebo chcete-li snu žít v cirkusu a užívat si zde sláv. Příběh o přátelství, zradě i odpuštění přesně tak jak to v dětských příbězích má být. Navíc vše podáno velmi živým příjemným jazykem který se velmi příjemně poslouchá.

Jedlová samota review

13.04.2019 Verified purchase

Skvělý zážitek...

Dramatizace výpovědí svědků brutální vraždy, která se svým provedením dle mého názoru neuvěřitelně podařila. Příběh i když nemá hlavní osnovu podél které by se posluchač pohyboval mně dokázal velmi rychle vtáhnout do sebe a doslova pohltit. Užil jsem si zde prvky čisté krimi někdy až s přesahem směrem k hororu. Tato kniha zcela jistě stojí za poslech mohu jen vřele doporučit.

Pane Bůh, tady Anna review

13.04.2019 Verified purchase

Víra co to vlastně je....

Víra co to vlastně je víra a víra v boha? Jako té je věřit a je víra totéž co příslušnost k církvi či náboženství? To jsou otázky na které se prostřednictvím této knih a jejích postav snaží do jisté míry odpovědět. Posluchače vede nenásilnou formou k zamyšlení nad tím co je pro něho víra potažmo i bůh. Barbora Hrzánová pak dává knize jedinečný tón který je velmi příjemný a příběh jako takový dobře dokresluje.

Proč máma pije review

13.04.2019 Verified purchase

Opravdu pije....

Vskutku některé matky mohou propadnout alkoholu zcela jistě a u hlavní postavy této knih je to po jejím přečtení naprosto pochopitelné. Kniha excelentně popisuje schopnost matek vypořádat se s neuvěřitelným množstvím různorodých úkolů za cenu ztráty vlastního duševní pohody a komfortu obecně. Zuzana Slavíková příběh podává dokonala uvěřitelným způsobem, který zcela koresponduje s obsahem knihy a o to větším zážitkem se pro mně poslech této knihy stal. Jsem si jist, že se k ní z nova vrátím už jen proto abych se mohl některým pasážím hlasitě smát.

Som mama review

13.04.2019 Verified purchase

Příběh emocí....

Toto je příběh o emocích a radosti ze zrození nového života stejně tak ale o útrapách, které dopadnou na jeho okolí když přijde na svět. Jedinečný vhled do vnímání a prožívání dvojčat a její snahy o zachování vlastního duševního zdraví. Podaná s neobyčejným citem pro věc.

Řez do tuhého review

13.04.2019 Verified purchase

Opravdu netradiční hrdinové,....

Tato kniha mně překvapila přirozeností a lehkostí s jakou je zde představen pohled do života a praxe takové profese Soudního patologa ve Spojených státech Amerických. Mám rád tento druh knih, které dokáží postihnout nejen ústřední téma samotné praxe ale i životní příběh lidí kteří se dané povolání zvolí. Kniha je složena z vyprávění o jednotlivých zážitcích zároveň však autoři velmi dobře vyvážili úsměvné případy s popisem tragédií kterých byli svědky. Pro mě zcela jedinečný pohled na událost která změnila svět 11. září 2001 a to ze zcela neobvyklého pohledu hrdinů, kteří nikde vidět nejsou, přesto nemám odvahu označit je jinak. Právě oni se podíleli na celé katastrofě hned od počátku a řešení jejích následků tím nejméně představitelným způsobem o to však důležitějším pro ty které tato událost zasáhla prostřednictvím ztráty blízkých.

Stará dáma vaří jed review

13.04.2019 Verified purchase

Zajímavý poslech

Příběh paní Plukovníkové, který začíná jako vhled do života starého osamělého člověka se postupně získává detektivní prvky. Celek je pak protkán situacemi, dotaženými až na hranici nadsázky a snad absurdity. I proto se mi kniha špatně řadí k nějakému konkrétnímu žánrů. Nejvíce snad převažuje přeci jen spíše krimi zápletka nad komedií. Díky tomu je však příběh velmi neotřelý a originální. Milena Steinmaslová a Jan Zdražil se svých úloh zhostili s velkou péčí a citem. Zejména ženský hlas velmi vhodně prokresluje hluboké emoce ústřední postavy. Celkově jsem si poslech této knihy užil a mohu ji jen vřele doporučit.

Hrabě Monte Christo Rating

27.12.2018

Atlas Mraků Rating

27.12.2018

Vetřelec - Probuzení review

27.12.2018

Velmi příjemný poslech

Kdo má rád hororové příběhy a mezi jeho oblíbené filmy někdy patřil Vetřelec pak určitě nesmí minout tuto audioknihu. Autorovi její předlohy se podařilo něco co se jen tak nevidí / neslyší. Mezi dva filmové díly se mu podařilo vtěsnat příběh který filmy velmi příjemně doplňuje. Příběh do světa Vetřelců skvěle zapadá, má velmi dobře vykreslené postavy a Pavel Rímský pak odvedl jako interpret skvělou práci na celkové atmosféře. Audiokniha je pak umně doplněna o různé ruchy hluky a efekty.

Celkově za mně jde o perfektní zážitek.

Pes baskervillský Rating

27.12.2018

Dvacet tisíc mil pod mořem review

27.12.2018

Audiokniha mého dětsví

S touto audioknihou jsem se potkal v době svého dětství ještě na kazetách. Dnes si tuto knihu vychutnávám znova. Tak jako v minulosti i dnes. Složení interpretů pak hovoří samo za sebe. Knihu doporučuji všem kdo rád Verneovky i těm kdo mají rádi dramatizované knihy.

Tři mušketýři Rating

27.12.2018

Pražská zima Rating

27.12.2018

Setkání s Rámou Rating

27.12.2018

Stalker Rating

27.12.2018

Mycelium II: Led pod kůží Rating

27.12.2018

DUNA Rating

27.12.2018

Dalajlamova kočka a umění příst Rating

27.12.2018

Toulky českou minulostí - speciál Karel IV. Rating

27.12.2018

Inferno - peklo Rating

27.12.2018

Pes Jejího Veličenstva review

27.12.2018

Dalajlámova Kočka jinak...

Tři knihy pojednávající o Dalajlámově kočce jsou originálním vhledem do života jedné z velmi zajímavých osobností světa. Pes jejího veličenstva se pak snaží aplikovat stejný model na jinou osobnost. Vzato kolem a kolem však nepřináší nic nového a celková osa příběhu se mi jeví oproti knihám o dobrodružství Její svátosti kočky, poněkud vláčný a bez většího nápadu. Nicméně výsledek se i díky skvělé interpretaci Borka Kapitančika velmi dobře poslouchá. Zvláště ti pro které to bude první kniha Davida Michie se budou velmi dobře bavit. Ti kteří před tím slyšeli příběhy Dalajlámovy kočky, tak nadšení nebudou i tak ale budou spokojení a tak jako s kočkou i s psíkem se budou bavit a smát.

Metro 2033 review

27.12.2018

Neotřelý příběh

Mám rád příběhy, které jsou něčím neotřelé, nové. Metro 2033 tuto definici pro mě naprosto splňuje, opětovně jako mnoho jiných příběhu zpracovává téma postapokalyptického z pohledu přeživších. Zvláštností příběhu je pak jeho umístění do prostředí moskevského metra a tím získává punc jedinečnosti. Celek pak přechází od klasického dobrodružství k místy až hororovým pasážím. To vše je doplněno a příjemně doplňují hluky a ruchy které nerušivým způsobem příběh výborně interpretovaným Filipem čapkou dále dokreslují.

Poslední Aristokratka review

27.12.2018

Dlouho jsem se tak dobře nepobavil

Audio kniha s velmi příjemným příběhem, který skutečně pobaví situacemi na hranici absurdnosti přesto však stále dokonale uvěřitelné. Hlas Veroniky Kubařové, pak přesně vykresluje hlavní hrdinku a její pocity z dění kolem ní. Příběh zchudlé aristokratické rodiny, které se v restituci vrátilo rodové sídlo je plný neočekávaných ale uvěřitelných zvratů plynoucích z jazykové či kulturní bariéry, stejnou měrou jako z finanční situace nebo mentality zaměstnanců.

Knihu jsem si velmi užil a určitě se k ní v budoucnu znovu vrátím.

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV review

10.12.2015 Verified purchase

Originál je originál

Kniha prostřednictvím postav navazuje na příběhy Milenia, že je od jiného autora je však v příběhu patrné. Je však třeba říct, že autor s tímto dílem popasoval se ctí. Martin Stránský pak podává opět excelentní výkon a to z této audio knihy dělá rozhodně knihu, která stojí za poslechnutí.

Šachové figurky Rating

10.07.2015 Verified purchase

Sběratel kostí review

02.07.2015 Verified purchase

Excelentní kniha

Tak jako mně před lety zaujala autorova kniha když jsem ji četl tak stejným způsobem mne oslovila i její audioverze. Kniha je výborně zpracovaná. Opět jsem si tak její obsah podaný jinak mohl dokonale vychutnat.

Staré pověsti české a moravské Rating

24.06.2015 Verified purchase

Plzeňské mordy review

24.06.2015 Verified purchase

Výborná historická detektivka

Příběh této knihy není zrovna originální v té nejobecnější rovině. Zpracování prostředí a postav je však pro mě velmi příjemné. Velkým plusem této knihy je i excelentní interpretace které celkovému dojmu velmi pomáhá.

Jde o příjemnou historickou detektivku která rozhodně neurazí a vnáší zajímavý pohled do života lidí 16. století. Já osobně doufám že se obdobným způsobem podaří do budoucna zpracovat i další navazující případy z Letopisů královské komory.

R.U.R. Rating

24.06.2015 Verified purchase

Mycelium I: Jantarové oči review

24.06.2015 Verified purchase

Zajimavé

Zajímavá neotřela pojatá kniha. Příběh ale pro mě postrádá vývoj tento díl jen rozehrává jakýsi nejasný příběh. Ale jen velmi povšechně nastiňuje možnosti kudy se bude děj dál ubírat.

Na rozsah jaký kniha má jsem si od ní sliboval víc. Nemám rád knihy programově rozdělené do více částí. Na pokračování této si ač nerad počkám. Myslím že to bude stát za to.

Dalajlamova kočka review

24.06.2015 Verified purchase

Velmi neotřelá kniha

Tato kniha by mně podle názvu ani obsahu, nikdy neoslovila k tomu abych si ji koupil či poslechl. Naštěstí jeden z mých kamarádů si nahlas pouštěl ukázku z této knihy, když uvažoval, že si ji pořídí. Jen tato krátká ukázka mně natolik oslovila, že jsem knihu musel pořídit.

Excelentní interpretace, výborně s kombinovaný s tématicky velmi vhodným hudebním nebo zvukovým doprovodem. Této audioknize propůjčuje jedinečné kouzlo. Které ještě víc prohlubuje, velmi zajímavý prožitek z pohledu na svět očima kočky. Kočky jenže se čirou náhodou dostane do společnosti takové osobnosti jako je Dalajláma.

Svým kočičím originálním pohledem pak sleduje myšlenky budhistické filosofie a aplikuje je ve svém kočičím životě.

Po velmi dlouhé době kniha která pohladí na duši.

Zmetek z temnot review

28.02.2015 Verified purchase

Velmi podařené

Příběh knihy vycházející ze známého světa Zaklínače je důvodem sám o sobě pro poslech této audioknihy zvlášť pak pro milovníky tohoto hrdiny. S prostředím i osobností postavy zaklínačky se autorka vypořádala se ctí. Celkově audio kniha rozhodně nezklamala očekávání a doufám že v budcnu se objeví od autorky další třeba i rozsáhlejší díla. Pokud jde o zpracování audioknihy samotné v průběhu poslechu mně z rušili hudební přechody kterých vzhledem k délce knihy bylo až neuvěřitelně mnoho.

Pád Cařihradu Rating

30.01.2015 Verified purchase