User Mirka's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Teritoria review

25.02.2021 Verified purchase

Kniha mě zaujala

Stejně jako Code 93 se i Teritoria dobře poslouchá. Je to kniha pro Martina Stránského jako napsaná. Nejsem schopná se rozhodnout, jestli se mi víc líbila první kniha nebo Teritoria, ale rozhodně nejsem zklamaná. Kniha se odehrává v prostředí, které neznám, na sídlišti plném chudoby, drog a násilí, ale rozhodně bylo dobré si něco takového poslechnout, i když násilí bylo občas za hranicemi. Děj byl napínavý, detektivové sympatičtí. Pokud vyjde další kniha,určitě si ji koupím.

Well-rounded characters

Manuál zralé ženy review

25.02.2021 Verified purchase

Stejné jako vždycky

Od knihy Manuál zralé ženy jsem očekávala podobnou zábavu, jakou poskytují knížky Haliny Pavlowské z posledních let a moje očekávání se splnilo. Stejně jako ve většině knih jde o krátké, vtipně okomentované postřehy ze života a dobře se to poslouchá. Občas se sice v pointě příběhu nechytnu, ale to nevadí. Je to prostě takový relax.

Případy Kim Stoneové 1: Němý křik review

08.02.2021 Verified purchase

Napinavé poslouchaní

Kim Stoneová je sympatická mladá vyšetřovatelka, kterou jen tak něco nerozhodí a hlas Jitky Ježkové se k ní velmi dobře hodí. Příběh o tom, co hrozného se stalo před lety, nabírá rychle spád a opravdu dobře se poslouchá. Stále se prolíná minulost většiny postav se současnosti a rozvíjí se více příběhů najednou a vy netušíte, komu a čemu věřit. Závěr byl pro mě rozhodně nečekaný. Nedoporučuji posluchačům, kteří špatně snášejí knihy o násilí na dětech.

Uvítala bych další audioknihy s Kim Stoneovou.

Female detective A group of detectives Unexpected twist

Terapeutka review

08.02.2021 Verified purchase

Trošku zvláštní detektivka

Tato kniha se mi poslouchala docela dobře. Celá je vyprávěna přímo hlavní postavou mladé terapeutky, které se ztratí manžel. Velkou část děje tvoří její myšlenky a psychologický rozbor všeho, co se jí honí v hlavě. Z tohoto důvodu bych ji doporučila hlavně ženám, protože si myslím, že na muže by toho bylo až moc. Zápletka sama osobě není špatná, a docela mě to bavilo.Ale rozhodně to není typická detektivka, kdy se vyšetřovatelel honí za vrahem. Hlavní hrdinka si mě příliš nezískala. Přednes Jitky Ježkové je výborný jako vždy a knížku určitě vylepšuje.

Psychological Domestic Well-rounded characters

Drak spí review

31.01.2021 Verified purchase

Škoda, že už to skončilo

Stejně jako všechny detektivky od M. Klevisové se mi i tato líbila. Mám ráda její dlouhé popisy přírody, vykreslování postav a vůbec mi nevadí, ze detektivní zápletka začne až později. Tentokrát se mi místo děje tak líbilo, že bych se tam hned jela podívat. Detektivní zápletka byla velmi povedená, knížka se velmi příjemně poslouchala a už se těším na další. Jako vždy byla načtena perfektně.

Ti druzí review

27.01.2021 Verified purchase

Zatím nejlepší kniha od C. J. Tudor

Poté, co jsem poslouchala Kříďáka a Jámu, se mi do této knížky ani moc nechtělo. Obě předchozí knížky nebyly špatné, ale byly dost temné a zvláštní.Teď jsem se po několika měsících odhodlala a musím říct, že jsem si knihu dost užila. Je to dobrá detektivka se spletitým a napinavym příběhem, který se rozvíjí a rozpleta velmi pomalu, ale pořad se v něm něco deje. V hlavní roli není žádný detektiv, ale příběh prožívají a řeší hlavní postavy samy. To, že je to také trochu duchařina, mi vůbec nevadilo,i když nevím, jestli to knihu vylepšilo. Vasil Fridrich načetl knihu jako vždy skvěle.

Dívka v ledu review

13.01.2021 Verified purchase

Další dobrá detektivka

Knihy Roberta Bryndzy mě baví. Také tato detektivka je velmi dobře napsaná a i přes velké množství postav jsem se v nich dobře zorientovala. Erika je sympatická.

Do každé detektivky, přestože námět není až tak nový, dokáže přidat další zajímavé zápletky. Martin Stránský byl jako vždy skvělý, děj utíkal velmi rychle a vždycky jsem se těšila, až budu poslouchat. Je skvělé, že četba není rušena žádnými hudebními vložkami. Hned naváži poslechem dalšího příběhu s Erikou Fosterovou.

Female detective Unexpected twist

Sova review

28.12.2020 Verified purchase

Opět dobrá detektivka

I tato druhá kniha od Samuela Bjørka se mi líbila. Opět trosku bizardní pribeh, ale mne to vyhovuje. Včetně prostředí Norska, je to zase něco trochu jiného. Po Němém křiku další dobré poslouchání. Dvojice detektivů i způsob vyšetřování je rozhodne zajímavý. Jen ty hudební vložky bych vypustila.. Petra Špalková je opět naprosto skvělá.

Northern Crime A group of detectives

V lese visí anděl review

02.12.2020 Verified purchase

Skvělé

Kniha se mi velmi líbila. Pribeh byl zajimavy a napínavý až do konce a Petra Špalková, skvělá jako vzdycky, ho ještě vylepšila. Postavy detektivů byly sympatické, klidne bych poslouchala dal.

Northern Crime A group of detectives Unexpected twist

V bílém plášti review

21.10.2020 Verified purchase

Příjemné poslouchání

Příběhy se mi opravdu líbily. Všechny. I když je každý jiný, jsou hezky napsané a krasne namluvené. Asi nejvíc me zaujal pribeh o stáří s dokonalou Martinou Hudečkovou. Poslouchají se samy a jediným minusem je, ze kniha je krátká..

Čtvrtá opice review

20.10.2020 Verified purchase

Zajímavě napsaná kniha

Celkově se mi kniha líbila a určitě si koupím i další díl. Pravdou ovšem je, že detektiv Porter a jeho spolupracovníci mě moc nezaujali. Dlouho jsem se ztrácela v množství jmen v dějí. Mnohem lepší byl Deník, který se celou knihou prolínal a byl více napínavý. Rozhodně mi v této knize nevadily dvě časové linie, dobre do sebe zapadaly. Výkon obou interpretů byl skvělý, jako vždycky.

Cizinec review

13.09.2020 Verified purchase

Dobře se poslouchá

Kniha se mi líbila. Vybrala jsem si ji na základě recenzi, protože mám ráda tento žánr. Hlavní postava je sympatický muž, příběh se stále vyvíjí a je plný překvapení. Občas jsem se v množství postav trochu ztrácela. Načteno velmi dobře, na hlas jsem si rychle zvykla.

Well-rounded characters

Jáma review

16.08.2020 Verified purchase

Podobné jako Kříďák

Protože jsem tuto knihu četla bezprostředně po Kříďákovi, tak už jsem věděla, co mohu očekávat. Osnova obou příběhů je podobná. Nechybí nečekaný závěr. Opět je to příběh o čtyřicátníkovi se složitou minulosti, kterou se snaží dořešit. Ani tady se nevyhli zdlouhavým hudebním vložkám, ale příběh je načtený opravdu moc hezky. Komu se líbil Kříďák, užije si i Jámu.

Mystery / Supernatural Well-rounded characters

Kříďák review

14.08.2020 Verified purchase

Trošku jiné, než jsem čekala

Po poslechu ukázky jsem si myslela, že děj se bude vyvíjet poněkud jinak. To ale není samozřejmě chyba autorky, ale moje. V podstatě se mi příběh líbil, ale dvě časové roviny byly občas trochu matoucí. V díle této spisovatelky jsou postavy trochu méně sympatické. Konec byl zajímavý. Přednes se mi líbil moc, i když jsem si na výrazný hlas musela chvíli zvykat. Hudební vložky byly občas zbytečně dlouhé a časté.

Dokonalé ticho review

15.07.2020 Verified purchase

Už se těším na další příběh

Měla jsem to štěstí, že jsem všechny čtyři ‘dokonalé’ knihy četla hned po sobě. Poslouchají se opravdu velmi dobře a ani tato se nelišila. Opět dvě dějové linie plné hrůzy, opět oblíbený tým detektivů. A čtení Jana Šťastného je prostě lahůdka, poslouchá se to tak nějak samo. Určitě doporučuji všem milovníkům detektivek.

A group of detectives

Dokonalá smrt review

30.06.2020 Verified purchase

Další dobrý díl

I treti pokračování dokonalých detektivek se mi líbilo a hned si kupuji nově vydané čtvrté pokračování. V příběhu se odehrávají dvě dějové linie, z nichž jedna se mi líbila víc. Příběh je dobře napsaný, má spát, jen ve jménech je občas trochu zmatek. Opět jsou zde všechny známé postavy, příběh je dobře napsaný a skvěle namluvený.

Jeden z nás review

06.06.2020 Verified purchase

Dobře se poslouchá

Jsem milovnice podobných knih a tak jsem se na novou od Shari Lapeny těšila. Přednes obou vypravěčů je skvělý a příběh rychle utekl. Nicméně se mi tato kniha ze čtyř, které jsem poslouchala, líbila nejméně. Zápletka je poněkud překombinovaná a má hluchá místa. Postavy jsem si také moc neoblíbila. Přesto ji mohu doporučit, protože pořád je nadprůměrná.

Konec hry review

30.05.2020 Verified purchase

Skvělý závěr trilogie

Knizka se mi moc líbila. Zpočátku jsem si zvykala na přesuny v čase, ale zvykla jsem si rychle. Objevují se zde všechny kladné postavy z předešlých dvou dílů, což mi udělalo radost. Zápletka je Jednodussi a lepší, do konce nevíte kdo, co a jak udělal. Martin Stránský je opět naprosto dokonalý a občasné vstupy Moniky Žakové nijak neruší.

Škoda, že hotovo, klidně bych poslouchala další díl.

Loutkář review

21.05.2020 Verified purchase

Zklamání

Tuto knihu jsem si koupila hned, jak jsem do poslouchala Hadrového panáka. Protože jsem neslyšela ukázku, hlas Moniky Žákové byl pro mě velkým zklamáním a do konce jsem si na něj nezvykla. Děj je trochu překombinovaný, příliš mnoho mrtvých, a tak největší oporou tohoto dílu je detektivka Baxterová a nová postava sympatického detektiva z FBI. Nebýt 3. dílu, který čte opět Martin Stránský a na který se moc těším, nevím jestli bych tuto knihu doposlouchala.

Hadrový panák review

10.05.2020 Verified purchase

Dle očekávání velmi dobra kniha

Knihu jsem si vybrala na základě dobrých recenzi a poslouchala se opravdu dobře od samého začátku. Jak se někdy stává, i tady bylo od začátku opravdu hodně jmen k zapamatování, ale to se casem poddá. Děj byl po celou dobu napínavý, až do úplného konce. Tomu, kdo dobře snáší knihy o sériových vrazich, knihu určitě doporučuji. Zvukové předěly jsou vhodně umístěny a vůbec neruší, četba Martina Stranskeho je jako vždy dokonalá.

Kanibal z Nine Elms review

05.05.2020 Verified purchase

Napínavé od začátku až do konce

Byla to moje první kniha od Roberta Bryndzy. Většinou si knihy o sériových vrazích nekupuji, ale tahle byla opravdu dobrá a zase trochu trochu jiná. Zápletka hezky vymyšlená, moc dobře se poslouchala. Už se těším, až bude namluvená další kniha se stejnou vyšetřovatelkou. Martin Stránský byl jako obvykle dokonalý.

Sněžný měsíc review

27.04.2020 Verified purchase

Příjemné poslouchání

Ani na počtvrté Michaela Klevisová nezklamala. Příběh probíhal v klidném tempu, ale to mi nějak nevadilo, bylo to takové na pohodu. Detektivní zápletka byla dobrá a docela překvapivá. Přednes Kristýny Kociánové byl opět skvělý.

Pusinka review

22.03.2020 Verified purchase

Zajímavě vykonstruovaný přibeh

Kniha se poslouchala dobře, i když ze začátku mi trochu vadily různé časové roviny příběhu. Nicméně pribeh se stále vyvíjel, rozhodne nebyl nudný. Zápletka byla nevšední a zajímavá. Hudební předěly byly zbytečně dlouhé.. Kniha byla dobře načtena, hlasy interpretů jsou příjemné.

Mrtvá šelma review

12.03.2020 Verified purchase

V hlavní roli Tábor

Trochu mi trvalo, než jsem se sžila s hlavními postavami, ale povedlo se. Je to zásluha hlavně skvělé interpretace pánů Klema a Brouska a Jitky Ježkovè. Jinak mi ten děj a la Dan Brown po česku moc neseděl. Pravda je, ze se ale postupně vylepšuje a nakonec z toho česká detektivka je. Navíc mám moc ráda Tábor, tak jsem si prostředí děje dokázala dobře predstavit.

Hra na lháře review

05.03.2020 Verified purchase

Nejslabší Ruth Ware

Nemohu říct, ze by mě kniha vysloveně zklamala, protože jsem po přečtení recenzí neměla velká očekávání. Ale děj je na rozdíl od skvělé Ženy z kajuty 10 i Všude kolem černý les rozvleklý a 2/3 knihy se tam moc neděje. Hlavní hrdinka se v jednom kuse zmítá v nějakých pocitech a výčitkách a půl knihy nevíte proč. Spád kniha dostane až ke konci, kdy jsem se opravdu chvíli bála, ale konec me nepotěšil. Nezachrání to ani skvělý přednes Magdaleny Tkačíkové.

Konec hlídky review

21.02.2020 Verified purchase

Dobrý závěr trilogie

Tento třetí díl jsem cetla bezprostředně po dvou předchozích. Rozhodne jsem nebyla zklamaná, i když tento je trosku sci-fi a trochu víc King. Myslím, ze se povedl. Je lepší být zasvěceny do předchozího deje, takže nedoporučuji číst jen tuto knihu. Hlasy pánů Kanyzy a Písařovic jsou skvělé, ženský hlas je velmi jemný a moc se mi k Fredie nehodil..

Právo nálezce review

13.02.2020 Verified purchase

Napínavé a děsivé

Tento druhy díl jsem četla ihned po prvním, přestože jsem byla z deje dost vystresovaná a původně jsem další díl číst nechtěla. Ale neodolala jsem a určitě nelituji. Nový pribeh je skvělý, neotřelý, promyšlený a bavil mě. Hlas Jan Kanyzy je dokonalý, na mladé hlasy jsem si musela chvíli zvykat, ale interpreti byli čím dal tím lepší. Jen ty zvukové předěly byly příliš pestré a mírně rušivé. Několikrát jsem se i lekla.. každopádně jsem hned zakoupila Konec hlídky a těším se na poslouchání.

Ví o tobě review

07.02.2020

Skvělý a napínavý příběh

Z této knihy jsem byla nadšená. Příběh mě moc bavil. Všechny postavy, které vám okamžitě vstoupí do života, se v něm vyvíjely a napětí se stále stupňovalo. Další skvělý pribeh této autorky. Načteno naprosto dokonale, Ivana Jirešova I Simona Postlerová by se daly poslouchat pořád. Rozhodně je to jeden z nejlepších psychologických thrilerů, co jsem poslouchala.

Pan Mercedes review

07.02.2020 Verified purchase

Poněkud stresující příběh

První část knihy mi připadla zdlouhavá a rozvleklá. Nejdřív jsem si myslela, že je to hlasem Jana Kanyzy, kterého mám jinak velmi ráda, ale bylo to spíše hlavní postavou, která takhle pomalu A nudně prostě žila. Postupně se pribeh začal vyvíjet a zrychlovat, těšila jsem se na každé další poslouchání. Poslední kapitoly jsou poslouchala dlouho do noci, jinak bych neusnula. Ale není to přiběh pro slabé povahy. King dokáže prekvapit a tahle kniha pro mě k těm překvapením patří. Jan Kanyza i Kajetán Písařovic byli perfektní.

Tatérka review

30.01.2020 Verified purchase

Napínavé poslouchání

Knížka se mi moc líbila. Příběh se stále vyvíjel, napětí nebralo konce. I když je zde tetování v hlavní roli, užijí si ji i ti, co tetování nemusí. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Lucie Juřičková ji načetla naprosto skvěle a její přednes jsem si doslova užívala. Je to výborná detektivka a všem ji doporučuji.

Eleanor se má vážně skvěle review

20.01.2020 Verified purchase

Krásný pribeh

Moc hezká knižka. Petra Špalková je čte tak uzasne, ze si vůbec nedovedu predstavit, jaké ný to byli, kdybych knihu četla.. Eleanor je tak zajímavá, milá, vtipná a jiná, ze me to opravdu velmi bavilo. Tak zvláštní lidský pribeh.. nemohla jsem se odtrhnout. Určitě doporučuji, možná spíše ženám, bude vás to bavit.

Teorie podivnosti review

14.01.2020 Verified purchase

Trošku zvláštní knizka

Tuhle knížku jsem si koupila proto, ze jsem si chtěla vyčistit hlavu od mých oblíbených převážně psychothrilerů. Což se stalo. Jde o jednoduchý příběh docela sympatické hrdinky se spoustou často skutečně podivných teorii, nicméně některé jsou zajímavé a stojí za zamyšlení. Některé pasáže jsou nudnejsi, ale celkově se mi knížka poslouchala dobře a přednes Jitky Ježkové je skvělý, byť občas trošku rychlý.. Jako odpočinkovou literaturu doporučuji spíše ženám.

Touha review

10.01.2020 Verified purchase

Nezaujalo mě

Podle me je povídka o ničem. Opravdu velmi pomalé čtení jsem musela zrychlit, abych už podruhé neusnula. Nechápu, co tím autor chtěl říct. Možná je to jen pro skalní milovníky tohoto žánru.

Klub vrahů review

10.01.2020 Verified purchase

Knihu jsem si užila

Jan Plouhar čte knihu opravdu skvěle. Věřila jsem mu každé slovo. Příběh je napínavý, plný zvratů a konec je velmi překvapivý. Celé mě to hodně bavilo. Vzhledem k tomu, že autora vůbec neznám, bylo to příjemné překvapení.

Nevítaný host review

06.01.2020 Verified purchase

Trosku divoké

Ze tři knih autorky je tato nejslabší. Je úplně jiná. Dej a jeho vývoj jsou poněkud pritazene za vlasy, ale poslouchá se to dobře a konec me překvapil. Interpretace i hudební vsuvky jsou bezchybné a bavilo me to. Všem milovníkům jednodussi krimi mohu s klidným svědomím doporučit. Skoda, ze kniha byla tak krátká.

Někdo cizí v domě review

03.01.2020 Verified purchase

Dobře se poslouchá

Stejně jako Manžele odvedle se dej pomalu rozvíjí a zvraty cekejte až v druhé polovině. Moc me to bavilo, hned si koupím třetí knihu. Načteno naprosto skvěle, vůbec nic vás nebude rušit.

Manželé odvedle review

01.01.2020 Verified purchase

Nemohla jsem se odtrhnout

Skvela knížka. Začátek se stejně jako v jiných knihách Lapeny rozehrává pomalu a opakuje se stále to same dokola, ale poté dej začne nabírat obrátky a je same překvapeni. Rozhodne doporučuji, velmi dobře se poslouchá a přednes je perfektni.

Manželka mezi námi review

23.12.2019 Verified purchase

Velká spokojenost

Je to moje první kniha od této autorky a velmi se mi líbila. Je v ní několik důležitých dějových zvratů, proto je potřeba dobře poslouchat. Mám rada tento žánr, takže jestli jste na tom stejně, mate se na co těšit. Čtení pani Štvrtecké je skvělé, moc me to bavilo.

Přiveď mě zpátky review

15.12.2019 Verified purchase

Dobrá, ale ne nejlepsi

Tuto knihu jsem četla až jako třetí v pořadí od B. A. Paris, proto jsem měla velká očekávání. Ano, líbila se mi, ale ne jako dvě předchozí. Možná je to tím, ze je ještě kratší a z větší části vyprávěna mužem. Příběh byl napínavý, těšila jsem se na něj a závěr byl opravdu překvapivý. Martin Pechlát je výrazný herec, takže jsem měla trochu problém si při poslechu jeho vzhled odmyslet. Ale četl pěkně a ženský hlas byl také příjemný, i když méně výrazný. Knihu k poslechu doporučuji.

Za zavřenými dveřmi review

09.12.2019 Verified purchase

Kniha skvělá, Simona Peková strašná

Kniha se mi moc líbila. Psychothrillery mám rada a tento je opravdu povedený. Napínavý, trosku překvapivý, nový. Nemohla jsem se odtrhnout, skoda ze nebyl delší. Hned jsem se s chuti pustila do další knížky této autorky. Co však bylo strašné byla interpretace Simony Pekové. Ne příliš příjemný postarší hlas se k mladé dívce nehodil a její intonace byla místy šilená. Trhali mi to uši. Už nikdy více..

Ta přede mnou review

06.10.2019 Verified purchase

Opět skvělé

Na druhou knihu stejné autorky jsem se těšila a stejně jako Věř mi byla skvělá. Zajímavý a a napínavý dej od začátku až do konce. Námět je nevšední a podněcuje fantazii. Interpretace dokonalá, radost poslouchat.

Věř mi review

30.09.2019 Verified purchase

Napínavé poslouchání

Knížka se mi velmi líbila. Byla napinavá od začátku do konce, takže jsem ji měla brzy doposlouchanou. Přednes Veroniky Kubařové je velmi příjemný a skvěle me vtáhnul do děje. Hlavni hrdinka je rozhodně nevšední a zajímavá.

Analfabetka, která uměla počítat review

13.09.2019 Verified purchase

Neobvyklé a skvělé

Knihu mi doporučila kamarádka. Od první kapitoly jsem byla nadšena. Kniha se poslouchala velmi dobře a je krasne napínavá. Neuvěřitelné příběhy všech postav, velmi zvláštní humor, skvělý vypravěč. Doporučuji všem, kdo dokážou rozdychat časté neskutečné zvraty v dějí a věří v dobře konce ..

Hod mrtvou labutí review

23.07.2019 Verified purchase

Zvláštní příběhy

Nejlepší na této knize je vykon interpretů. Úplně všichni jsou dokonalí. Radost poslouchat. Některé příběhy me bavily, ale některé jsem měla chuť přeskočit. Každopádně doporučuji vydržet, často na vás čeká nečekaně rozuzleni.

Osm review

21.06.2019 Verified purchase

Super knížka

Skvělý příběh, stále jsem se těšila, co bude dál. Od knížky jsem se téměř nemohla odtrhnout. Radka Třeštíková je výborná jako vždy. V knize jde především o propletené lidské vztahy několika dvojic, navíc se zajímavou kriminální zápletkou. Dobře namluveno. Jakub Saic je opravdu skvely vypravěč.

Strašná nádhera review

15.06.2019 Verified purchase

Na dovolenou

Hlas i příběhy Haliny Pawlowske se dobře poslouchají a nenudí. Nicméně mnoho se toho nedozvíte, občas se zamyslite a několikrát zasmějete. Kniha je toto opravdu hodně krátká..