User GRVN's Reviews

Audioworm Influencer - One of the most popular reviewers

Běžkyně Rating

13.02.2021 Verified purchase

Císař Nihon-Džinu Rating

08.12.2020 Verified purchase

J. R. R. Tolkien: Životopis Rating

30.11.2020 Verified purchase

Půl krále Rating

30.11.2020 Verified purchase

Boss Babiš Rating

30.11.2020 Verified purchase

Růže pro Algernon Rating

30.11.2020 Verified purchase

Volání vlka review

08.11.2020 Verified purchase

Ryan je s5

Po trochu nezaujimavej kralovnej ohňa sa Vélin vracia v omnoho lepšej kondícii. Minulú knihu som dopočúval viac menej z povinnosti k celej sérii. No táto sa kvalitou opäť približuje k začiatku série. Vélin sa tento krát vydáva na ďaleký západ do ríše kupeckého kráľa. Kniha sa odohráva pár rokov po prvej trilógii a dejovo na nňu nadväzuje. Za mňa len odporúčam.

Epic Alternate History

Divocí žolíci Rating

27.09.2020 Verified purchase

Mycelium IV: Vidění review

01.09.2020 Verified purchase

4 tá časť unikátnej série

Ak ste čítali alebo počuli predchádzajúce časti nie je o čom. Toto je ďalší skvelý kúsok. Kadlečkovej by mali postaviť sochu. Prednes ako vždy vynikajúci. Zápletka sa rozplieta a dej vrství. Určite je to must have pre fanúšikov série.

Trhlina review

01.09.2020 Verified purchase

Zaujímavá záležitosť

Na horory moc nie som, toto bola moja prva kniha tohto typu. Ale neľutujem. Spôsob aj štýl prednesu Vám navodia zvláštne pocity aké som pri audioknihe ešte nezažil. A myslím že naplánujem aj výlet na Tribeč. Kniha určite stojí za vypočutie už len zo zvedavosti nad Tribečskou záhadou, pričom poslucháč tŕpne do konca knihy ako sa to celé skončí. Prednes je unikátny svojou atmosférou.

Mycelium III: Pád do temnot review

01.09.2020 Verified purchase

3-tie Pokračovanie skvelo rozbehnutej serie

Séria Mycélium, je jedna z najlepších scifi sérii aké sa mi zatiaľ dostali pod ruku. Tretí diel plánovanej 6 dielnej sagy si štandartne drží vysoku úroveň. Myslím že si to celé dám ešte raz pred vydaním 6teho dielu. Určite odporúčam, prednes špičkový ako obvykle.

Takes place on Earth Takes place in Space

Oheň a krev I Rating

01.09.2020 Verified purchase

Blade Runner review

09.08.2020 Verified purchase

Kultová klasika

Musthave pre vsetkych priaznivcov scify. Neopakovatelná atmosféra cyberpunkového postapo sveta vtiahne a nepustí. Je to klasika žánru ktorú nemožno vynechať. Prednes v podaní p. Myšičky 100%

Dystopian / Post-apocalyptic

Mycelium V: Hlasy a hvězdy Rating

09.08.2020 Verified purchase

Hunger Games (komplet) review

05.08.2020 Verified purchase

Oplatí sa vypočuť

Kúpu tohoto kompletu nelutujem. Aj keď YA nie je vyslovene môj obor, knihy sú dobre a napínavo podané a pri ich počúvaní som sa vôbec nenudil. Dobrú knihu spoznám podľa toho koľko minút dokážem ešte sedieť v aute a počuvať po dorazení do cieľa. Odporúčam vypočuť.

Dystopian / Post-apocalyptic

Setkání s Rámou review

05.08.2020 Verified purchase

neopakovateľná atmosféra

Pri tejto klasike žánru musím vyzdvihnúť atmosféru audioknihy. Tá je prerozprávaná tak, že som sa cítil ako keby som bo súčasťou deja. Skutočne výnimočný zážitok.

Dystopian / Post-apocalyptic Takes place in Space Single POV

Kamenná opice review

04.08.2020 Verified purchase

Overená klasika

Kamenná opica ma bavila, obzvlášť som si obľúbil nové postavy. Príbeh aj zapletka je klasicky Deaver. Ale to nie je na škodu. Nedávam plný počet, napriek tomu je to kvalitná kniha, ktorú sa oplatí vypočuť. Interpretácia klasicky 100%.

Female detective Male detective A group of detectives

Smrtka review

04.08.2020 Verified purchase

príjemné prekvapenie

Smrtka ma veľmi milo prekvapila. Aj keď sa jedná o YA, má mnoho dobrých myšlienok a strhujúci dej. Určite odporúčam a už sa neviem dočkať pokračovania. Až si musím nadávať že som knihu nekúpil až po vydaní trilógie.

Dystopian / Post-apocalyptic

Soudné sestry Rating

25.07.2020 Verified purchase

Metro 2034 Rating

27.06.2018 Verified purchase

Dívka v pavoučí síti - Milénium IV Rating

06.06.2018 Verified purchase

Píseň krve review

22.04.2018 Verified purchase

top fantasy !

Kvalitu audioknihy definujem počtom minút ktoré strávim v aute po dorazení do ciela, len aby som ďalej počúval knihu. Pri bloodsongu to často bývalo 30 -40 minút, čo pre je pre mňa maximum ktoré som si ochotný dopriať.

Autor je skvelý rozprávač, čo zistíte už na začiatku knihy. Tempo postupne graduje a vy s napatím prežívate všetky Vealinove rozhodnutia a zážitky. Spracovanie z dielne one hot book by som označil za fenomenálne, špeciálne by som vyzdvihol výkon Ivana Luptáka. Jeho hlas a prednes vás zaujme od prvej minúty. Osobne sa páčil viac,ako anglický originál nahovorený Stevenom Brandtom.

Sál smrti Rating

22.04.2018 Verified purchase

Mycelium I: Jantarové oči review

14.07.2017 Verified purchase

český klenot

Jantárové oči - prvá zo šiestich kníh série mycélium. Kvalita celej série je na naše pomery nevídaná. Musím sa priznať, že som bol veľmi skeptický, keď som si túto knihu kupoval. O kvalitu interpretácie som sa nebál, predsa len one hot book je záruka kvality. Už po pár hodinách som sa stal na knihe závislý. Sedával som v aute o 10 min dlhšie, len aby som dopočúval kapitolu.

Ak máte radi sci-fi táto séria je absolútne must have.

Vrazi bez tváře Rating

21.06.2017 Verified purchase

Marco review

03.05.2017 Verified purchase

5.Q ešte napínavejšie

Skutočne som sa bavil. Pri dobrej knihe sa mi stáva, že ostanem v aute aby som dopočúval kapitolu. Pri najnovšom oddelení Q sa mi to stávalo často. Oddelenie je opäť v skvelej forme, nechýba humor autorovi typický. Prednes Igora Bareša je špička ako vždy. Celkovo je piata kniha z oddelenia Q svieža a zábavna. Za mňa určete ano.

Kritik review

13.04.2017 Verified purchase

Ešte lepšie ako jednotka

May nesklamal, osobne ma jednotka bavila a druhý príbeh nás zavedie do prostredia vína, someliérov a intríg. Príbeh je dobre postavený, dej odsýpa a páchateľ je otázny prakticky až do konca. Prednes Davida Matáska je opäť vynikájúci. Celkovo ma kniha bavila až do konca. Pre Mayových priaznicov je to povinnosť.

Tanečník review

26.01.2017 Verified purchase

Lincoln Rhyme opat v skvelej forme

Táto kniha velmi bavila, velakrat som sa pristihol v aute sediet o 10 min dlhsie, len aby som dopocuval kapitolu. Autor po vynikajúcej jednotke drzí latku nie je citatelovi nic dlzen. Nebudem spominat dej, treba si to cim skor vypocut :)

Spickový prednes z dielne OHB je samozrejmostou. Zostáva len dúfat ze dalsie diely sa objavia co najrýchlejsie.

Ostrov Entry review

13.10.2016 Verified purchase

špička

Ostrovom Entry bol pre mňa zoznámením s Peterom Mayom a jednalo sa o zoznámenie veľmi príjemné. Kniha je zaujímavo napísana, súčasnosť sa prelína s minulosťou, vyvrcholenie na záver som nečakal. Knihu som zhltol veľmi rýchlo, raz ma bavili opisy súčasnosti inokedy minulosť, vďaka čomu mám o cestovateľský cieľ postarané. Samozrejmosťou je špičkový prednes, ktorému nemám čo vytknúť.

Inheritance review

11.10.2016 Verified purchase

a je tu finále...

Mno a sme na konci. Za Eragonom mi bude smutno, za ten čas som sa s ním zžil. Záver celej série je príjemným prekvapením. Bolo to príjemné oddychové počúvanie so špičkovým prednesom M. Stránského. Aj keď sa niekomu može zdať celý príbeh trocha infantilný, určite nie je určený iba pre pubertiakov a užije si ho každá veková kategória. Za mňa určite áno.

Brisingr review

16.09.2016 Verified purchase

epicke fantasy vrcholí ...

Paolini pokračuje v nasadenom trende. 3tia Eragonova kniha je svižná a pútavá. Neraz som sa pristihol sediet v aute aby som dopočúval kapitolu. Je to oddychovka, pri ktorej máločo prekvapí. Je však napísaná dobre, dej odsýpa a poslucháč sa nevie dočkať ďaľšej kapitoly. Nemá zmysel sériu porovnávať s Pratchetom, Eriksonom alebo Tolkienom ale o to sa ani Paolini nesnaží. Práca Martina Stránskeho je vynikajúca ako vždy.

Za mňa určite áno, už teraz som si kúpil 4.tý diel.

DUNA review

12.07.2016 Verified purchase

povinnosť pre všetkých fanúšikov žánru !!!

ak ste sa ešte k dune nedostali, či už prostredníctvom filmu, seriálu alebo kníh, (a máte radi scifi)je na čase to zmeniť.

Monumentálna séria by sa dala prirovnať k Tolkienovmu pánovi prstenov, čo do kvality deja a postáv. Autor vytvoril vlastný unikátny svet ktorý poslucháča rýchlo pohltí. Kúpa ďalších kníh serie je potom už len otázka času (bohužial zatial nie sú nahovorené).

K prednesu Holého a Strýkovej nemám taktiež čo vytknúť. Jedná sa o profesionálne nahovorené dielo so všetkým čo k tomu patrí. Mnoho krát som ani nechcel vystúpiť z auta kým nedopočúvam kapitolu. Dúfam len že vydavateľstvo plánuje vydať aj zvyšok série.

Složka 64 review

30.06.2016 Verified purchase

zatial najlepší prípad z oddelenia Q

táto kniha sa Olsenovi skutočne vydarila...

Prvé tri knihy oddelenia Q boli dobré a so štvrtou do osvedčenej schémy pridáva aj moment prekvapenia, čo spoločne s vynikajúcou atmosférou zvyšuje zážitok z knihy. Samozrejmosťou je vynikajúci prednes Igora Bareša.

Dívka, která kopla do vosího hnízda - Milénium III review

16.05.2016 Verified purchase

skutočná lahôdka

myslím, že sa nenájde veľa ľudí ktorí by sa tejto knihe po predchádzajúcich dvoch dieloch vyhli. Je vynikajúco napísaná a ešte lepšie nahovorená. Pre fanúšikov Lisbeth Salenderovej ako aj kvalitnej severskej detektívky je kúpa audioknihy takpovediac povinnosťou.

Výkon Martina Stránskeho by som zaradil do top 3 čo sa dá v našich končinách počuť. Dokonca aj pri porovnaní s anglickými audioknihami alebo severským originálom.

Vzkaz v láhvi review

04.05.2016 Verified purchase

vynikajúci Bareš v 3. diely oddelenia Q

...čo k tomu povedať, Olsen sa v 3. diely oddelenia Q rozpráva príbeh z prostredia náboženských siekt.

Prostredie, príbeh aj zápletka je dobre vypracovaná a uveritelná. 3. Diel opať posúva latku o kúsok vyššie. Samozrejmosťou je Barešov vynikajúci prednes, ktorý neraz spôsobil, že som zostal v aute, kým som nedopočúval danú kapitolu.