User Rostislav's Reviews

Audioworm Scribe - One of the most frequent reviewers

Úkol pro šaška review

14.02.2021 Verified purchase

A ještě jedna skvělá kniha od Pavla Hrdličky

Další kniha z této série opět nezklamala. Autor jako vždy prokazuje hluboké znalosti historie a tehdejších reálií, Vasil Fridrich je opět úžasný coby interpret. Čtvrtý příběh nebyl tak historicky poučný jako ty předchozí. Poněkud více zapracovala fantazie autora, díky které vyprávění tak trochu připomíná akčně-špionážní thriller. Přesto knihu doporučuji.

Žebrákova pomsta review

09.02.2021 Verified purchase

Další vydařená kniha od Pavla Hrdličky

Tuto už třetí knihu od Pavla Hrdličky jsem si užil stejně jako předchozí dvě. Děj je poutavý, vtipný a zároveň historicky poučný. Jednotlivé hlavní postavy si posluchač prostě musí zamilovat a skvělá interpretace Vasila Fridricha s jednoznačně odlišenými hlasy a intonacemi z nich vytváří téměř skutečné osoby. Už se těším na čtvrtou knihu a doufám, že bude brzy načtena i pátá, poslední z této pentalogie.

Kdo s ohněm zachází review

01.02.2021 Verified purchase

Další vydařená kniha od Pavla Hrdličky

Tahle série se mi moc líbí. Děj je poutavý, poučný a zároveň zábavný, autor skvěle propojuje fikci s historickými fakty a událostmi. Jednotlivé postavy jsou uvěřitelné a čtenář/posluchač si je prostě musí oblíbit. Vasil Fridrich se jako interpret k příběhu skvěle hodí a moc mě baví ho poslouchat. Už se těším na pokračování :)

Historical Humor

Smrt nosí rudé škorně review

22.01.2021 Verified purchase

Skvěle napsaná a namluvená kniha

Takhle kniha se mi moc líbila! Odehrává se vlastně ve dvou rovinách – kromě hlavní osy příběhu, kterou představuje mord mladého pána Bludovského, řeší rychtář spoustu dalších, méně či více složitých záležitostí. Ani jedna není nudná a zbytečná, i když se přímo netýkají hlavního děje. Autor si totiž rafinovaně vymyslel veškerou tuhle omáčku proto, aby předal své nesporně rozsáhlé znalosti života na konci 14. století. Čtenář se dozví, jak fungoval právní a správní systém té doby, jak žil prostý lid i nobilita, jak vypadalo tehdejší město i venkov, prostě pokud nehledáte jen "nějakou" detektivku, ale zajímá vás historie, pak tohle je kniha přesně pro vás. A sám pan Vasil Fridrich by si zasloužil hvězdiček šest. Skvělá kniha i interpretace! Hned jsem si koupil další dvě od stejného autora a stejného vypravěče :)

Historical Humor

Svět bez stížností review

15.01.2021 Verified purchase

Strááášně dlouhé...

Tak asi bych si neměl stěžovat, že...? Kniha je fakt hodně natahovaná, asi by stačilo přečíst / poslechnout si předmluvu a závěr, to je asi 1:15, protože všechno mezitím se jen dokola opakuje. To si nestěžuju, jenom vyjadřuju názor. Interpretace je na jedničku.

Povídky review

14.01.2021 Verified purchase

Pěkné poslouchání

Povídky se mi asi všechny bez výjimky líbily. Samotný děj čtenáře přenáší o desítky let zpět, ale pěkně se poslouchají, a některé nabídnou i určité poučení. Na nahrávce se podílí asi deset interpretů a kvalita přednesu hodně kolísá od vynikajících pánů Brodského, Heřmánka, Horníčka, Somra a Sováka přes průměrné (mně neznámé) po šišlavého pana Hrušínského mladšího.

Nikdy nedělej kompromis review

08.01.2021 Verified purchase

Poučná, zajímavá, ale trochu moc dlouhá kniha

Kniha je to bezesporu zajímavá a poučná. První hodina je takové úvodní tlachání, pak autor začne přinášet spoustu zajímavých informací, postupů, postřehů, návodů, zkušeností, které jsou ovšem často prakticky využitelné jen omezeně. V příkladech popisuje různá vyjednávání s únosci, v obchodě, práci apod. a hlavně jak se na taková jednání opakovaně a postupně připravovali. Málokdy jde o ad hoc situace, ve kterých se obvykle nacházíme. Spousta příkladů taky sedí víceméně jen na americké prostředí. Jako většina podobných sebevzdělávacích publikací trpí inflací obsahu – klidně by mohla být o třetinu kratší a nic by v ní nechybělo. Až příliš se všechno opakuje a dokola se přemílají fráze a marketingové buzzwordy. Tím ale nechci říct, že kniha je zbytečná nebo nepoužitelná. Sám zvažuju, že si koupím její tištěnou verzi, abych si ji mohl znovu postupně projít a zvýraznit si body, které bych mohl ve své práci a životě aplikovat. Interpret se dobře poslouchá.

Productivity Finance Relationships Thinking Practical

Neznámí hrdinové review

02.01.2021 Verified purchase

Netradiční kniha

Tato audiokniha nepřináší příběhy literární, ale lidské. Stručně představuje prakticky zcela neznámé lidi, kteří si zaslouží zůstat nezapomenuti. Nemálo práce také odvedli badatelé, kteří zde prezentované informace shromáždili. Zajímavé dílko.

Lvářka review

20.12.2020 Verified purchase

Nevyvážený příběh

Myšlenka příběhu je skvělá, provedení ale značně pokulhává. První zhruba půlka mě bavila, ale pak to šlo hodně z kopce. Autorka je mileniálka a podle toho vypadá mluva postav. Na můj vkus je zbytečné do dialogů míchat vulgarity a je značně nevhodné, aby se hlavní postavy urážely: "Jdi do p**ele." - "Ty jdi do p**ele." Děj v 21. století je poměrně uvěřitelný, oproti tomu 16. století je totálně mimo. Lidi se chovali a mluvili úplně jinak, děj to zásadně degraduje a příběh kvůli tomu pro mě nefunguje. Interakce postav odpovídají zvyklostem 21. století a je trapné současná schémata roubovat na společnost století 16. Autorka se snažila do textu zamíchat témata jako antisemitismus, ženskou emancipaci, lesbičky... Bylo to divné a zbytečné. Interpretace Báry Hrzánové knize dost pomohla, bez ní by to byl úplný propadák. Někdy ovšem přehrávala a polovina postav měla úplně stejnou intonaci.

Nejbohatší muž v Babylóně review

13.12.2020 Verified purchase

Potenciálně poučná kniha

Asi před 20 lety se mi do rukou dostal Bohatý táta, chudý táta, a jemu jsem vděčný za svůj úspěch. Tuto knihu jsem si koupil možná trochu ze zvědavosti, jaká moudra nabízí, a možná taky trochu abych podpořil Audiolibrix. Od knihy jsem nic neočekával a ničím mne nepřekvapila. Pro některé skupiny posluchačů asi může být docela poučná. Je to takové teoretické povídání zasazené do smyšleného historického příběhu s některými praktickými myšlenkami. Není to špatné. Pokud jste mladý člověk a hledáte inspiraci, jak si vybudovat majetek, naakumulovat kapitál, jděte do toho. Bude vás to stát pár hodin chůze, běhu, cvičení nebo jiné aktivity, u které posloucháte, a možná se něco dozvíte. Kniha se dá docela v pohodě poslouchat na rychlost 1,5. Interpretace je výborná, naopak překlad průměrný, což ale většina posluchačů nepozná - v mém případě je to profesionální deformace...

Škola Malého stromu review

11.12.2020 Verified purchase

Poutavý příběh

Krásný příběh o mimořádném vztahu a citu k přírodě. Příběh vypráví malý chlapec, takže někdy je trochu naivní a nevinný, ale není to na škodu. Lukáš Hlavica je opět dokonalý.

Planina review

06.12.2020 Verified purchase

Fantazie pracuje na plné obrátky

No... Lákavá anotace a jméno interpreta mne zlákaly ke koupi audioknihy, kterou bych asi normálně přešel bez povšimnutí. Příběh měl hned od začátku slušný spád a posluchač může jen tušit, co se skrytě děje ve zdánlivě poklidném domě starého páru, který nabídl svou pohostinnost čtyřem mladým lidem po jejich nehodě v opuštěné pustině bez kontaktu s civilizací. Postupně dochází k více či méně děsivým incidentům a je jasné, že tohle dobře nedopadne. Poslední třetina je už moc překombinovaná a komplikovaná a příběh začíná být možná až bizarně neuvěřitelný. Celkově mě to tedy vlastně moc nezaujalo, ovšem Lukáš Hlavica je opět vynikající, bez jeho skvělého výkonu by hodnocení knihy muselo být o hvězdičku nižší.

Psychological Mystery / Supernatural Well-rounded characters

Alchymista review

30.11.2020 Verified purchase

Krásná kniha

Přiznávám, že tohle byl můj první Coelho. Pohádkový, filozofický, skoro mysteriózní příběh o pastýřovi mne úplně uchvátil. Tolik myšlenek, podnětů k zamyšlení, mouder. Skvělá kniha, kterou si rozhodně po nějaké době poslechnu znovu. A Lukáš Hlavica ji korunoval! Pan Hlavica okamžitě poskočil na mou pomyslnou první příčku mezi mými oblíbenými interprety. Příběh skutečně procítil, prožil, je úžasný. Moc děkuju a doporučuju.

Dešťová hůl review

27.11.2020 Verified purchase

Pěkný, uvěřitelný příběh

Mně se to moc líbilo. Mám rád podobné příběhy, a tento je obzvlášť povedený. Je uvěřitelný, přirozený, pěkně plyne. Hlavní hrdina je obyčejný chlap s obyčejnými problémy, smyslem pro povinnost, spravedlnost. Hlas, intonace a rychlost interpretace pane Pechláta mi k němu dokonale sedí a moc dobře se poslouchal. Výborný příběh a výborná audiokniha, zkusím něco dalšího od stejného autora.

Faktomluva review

16.11.2020 Verified purchase

Nudný a zdlouhavý přehled statistických údajů

Kniha je velmi poučná v tom, že na jasných faktech ukazuje, jak moc média ovlivňují náš názor na svět. V podstatě ve všech směrech se lidstvo má evidentně lépe, než jak nám média prezentují. Autor předkládá spoustu důkazů a argumentů, a bohužel v tom je trochu kámen úrazu. Kdyby to celé shrnul do dvou hodin, bylo by to zajímavé, ovšem on neustále dokola „omílá“ stejné informace tak dlouho, až kniha začne nudit. Začal jsem poslouchat sám při práci na zahradě. Po první půlhodině jsem si myslel, jak je ta kniha zajímavá. Po další hodině jsem už byl úplně otrávený, protože to bylo pořád ta samá nuda. Pak jsem o tom v autě mluvil se ženou a společně jsme poslechli další asi půlhodinu, po které ji kniha zaujala. Při další cestě jsme si poslechli zase asi hodinu, načež žena prohlásila, že je to nudné a pořád dokola to samé... Bohužel, svou délkou se nepochybně zajímavý a poučný obsah devalvuje na předčítání ročenky statistického úřadu. Interpret je skvělý, bohužel ani on to nezachránil. Knihu jsem nedoposlouchal a nemohu ji doporučit.

Motýlek review

16.11.2020 Verified purchase

Poněkud přeceňovaný příběh

Kniha mě moc nezaujala. Od začátku je to spíš taková kronika útěků nebo cestopis. Vlastně se v ní skoro nic neděje, Motýlek v jednom kuse připravuje nějaký útěk nebo je na útěku. A když už se mu to podaří a je na svobodě, pálí ho dobré bidlo a utíká od svých nových přátel – asi aby se mohl nechat chytit, zavřít do káznice a znovu plánovat další útěk. Docela jsem se už těšil na konec, vůbec jsem si nedokázal Motýlka oblíbit. Ačkoli má pan Nobert Lichý hluboký, mužný, charismatický hlas, jeho interpretace byla jen průměrná, četl to jak dívčí román. Všichni úředníci a dozorci s Motýlkem mluvili poníženě a prosebně a on s nimi naopak jako jejich velitel.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Bulbem záchranáře review

09.11.2020 Verified purchase

Zajímavá, poučná, vtipná audiokniha

Tuhle audioknihu by si měl poslechnout každý. Přináší velkou spoustu užitečných informací, které by asi nikdo z nás nejradši nikdy nemusel využít, ale bohužel někdy se můžeme vyskytnout v situaci, kdy si nadáváme, že jsme měli poslouchat pozorněji. Zároveň je to možná jediná audiokniha, kterou jsem hned po doposlouchání zařadil na pomyslný seznam těch, které si v budoucnu poslechnu znovu, a to z cvičných důvodů. Doporučuji všem jako "povinnou literaturu". Těch pár hodin vás nezabije, ale naopak možná někoho zachrání.

Practical

Ven z bludiště review

31.10.2020 Verified purchase

Úplně zbytečná kniha

Za hodinu a půl poslechu (naštěstí na běžeckém pásu) jsem se "dozvěděl", že svět se neustále točí a život mění, a proto když neopustíme své rigidní názory, nenajdeme cestu z bludiště a umřeme hlady. A to vše ve formě přihlouplého infantilního příběhu o myších.

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Já, Poutník review

30.10.2020 Verified purchase

Příliš zdlouhavé

Koupě této audioknihy byla chyba. Nechal jsem se zlákat neskutečně vysokým hodnocením, ale bohužel příběh mě vůbec nezaujal. Celé je to psané takovým tím bombastickým stylem, kdy každá věta má pobavit a každá myšlenka ohromit. Hlavní postava je nejúžasnější špión, vyšetřovatel, macho. Příběh je totálně neuvěřitelný, takový vysněný dokonalý zločin. Opravdu jsem se snažil do knihy proniknout, ale po necelých pěti hodinách mě to už opravdu nebavilo a při představě, že mě čeká ještě dalších 24 hodin, jsem to vzdal. Pro mě škoda času. Interpretace Martina Stránského se perfektně hodí k postavě hlavního hrdiny, ale vlastě to tak trochu kazí, protože tím víc je pak ten "borec" otravný pan Dokonalý.

Dostojevskij, dramatizace E.F.Burian: Bílé noci review

25.10.2020 Verified purchase

Náročný, ale krásný text

Mám rád ruské autory. Jejich díla jsou hluboká, filozofická, a i v tomto případě to není jinak. Úžasné, promyšlené dialogy, mimořádné vyjádření myšlenek a pocitů. A v neposlední řadě dokonalá, mistrná interpretace. Oba herci svůj příběh skutečně prožili.

Hastrmancká komedyje review

24.10.2020 Verified purchase

Veselá veselohra

Mám hodně rád tyhle dramatizace. Je to jako divadelní představení pro nevidomé. Úžasní herci, hudební doprovod i zvuky na pozadí. Příběh mě moc zaujal, vlastně se v podstatě nic neudálo

Ze hry do hry review

22.10.2020 Verified purchase

Průřez tvorbou

Tato audiokniha je přesně tím, co slibuje, tedy krátkými úryvky ze všech doposud vydaných her. Zvukový záznam pobaví, protože představuje vybrané momenty z různých her odehrané "jedním vrzem" v rámci jednoho večera. Asi by bylo ještě zábavnější vidět na vlastní oči, jak soubor řešil převleky a kulisy.

Strážce nádrže review

21.10.2020 Verified purchase

Milé poslouchání

Audiokniha je jakýmsi nahodilým souborem vzájemně více či méně souvisejících krátkých povídek nebo možná spíš rozvinutých zamyšlení Zdeňka Svěráka. Dobře se poslouchají, i když v podstatě nejsou o ničem a nenadchnou.

Den trifidů review

08.10.2020 Verified purchase

Zajímavý postapokalyptický příběh

Den trifidů mi svým dějem připomíná Malevil, podobně laděný postapokalyptický příběh, avšak ve všem za ním trochu pokulhává. Každopádně nastavuje lidstvu zrcadlo a poměrně drsně popisuje, co bychom reálně mohli očekávat, kdyby se zhroutila naše civilizace a zanikly zaběhnuté pořádky. Ty rostliny jsou v tom příběhu nakonec vlastně tak trochu navíc a z potenciálně reálného děje dělají sci-fi (nebo hororovou pohádku). Překlad knihy je z roku 1972 a je to znát, protože používaný jazyk mi přišel poměrně nemoderní, příliš knižní, a dialogy taky odpovídají době vzniku knihy, tedy před 70 lety. Pan Norbert Lichý jako vypravěč je výborný, i když právě s těmi frázovitými, šroubovanými dialogy se ne vždycky vypořádal na jedničku.

Dystopian / Post-apocalyptic Takes place on Earth Single POV

Setkání s Rámou review

06.10.2020 Verified purchase

Příjemná, zajímavá kniha

Nechal jsem se zlákat anotací na jeden z nejslavnějších románů světové sci-fi, a nelituji. Příběh plyne pomalu, bez zásadních akčních zvratů, systematicky a logicky, jak by asi postupovali skuteční astronauti. A nakonec tak vlastně i skončí – jen tak jako mimochodem, bez akčního vyvrcholení amerického sci-fi trháku, prostě jako takové náhodné setkání a rozloučení. Pan Myšička jako interpret je jako vždy výborný.

Takes place in Space For beginners in the genre

Tracyho tygr review

02.10.2020 Verified purchase

Prapodivná pohádka

Ano, pochopil jsem tu metaforu o tygrovi, ale celý ten příběh je takový nijaký. Vlastně ani neplyne, sune se vpřed bez významnějšího dění. Poslechl jsem si ho během jediné cesty autem a jsem rád, nechtělo by se mi k němu vracet. Dramatizace je skvělá, všichni herci výborní, bez jejich dokonalého výkonu by to byla ještě větší nuda.

Adresát neznámý review

30.09.2020 Verified purchase

Poměrně zajímavá myšlenka

Kniha se mi víceméně líbila. Je to spíš takový krátký příběh, na jednu cestu autem. Dva přátelé a obchodní partneři si dopisují přes oceán a jejich vztah se postupně vyvíjí následkem politického vývoje v předválečném Německu. Na tom není nic překvapivého a děje se to i dnes, že se politické názory a postoje během života mění a často politika rozbije pevná přátelství či rodinné vztahy. Docela zajímavou myšlenku, jak to celé uzavřít a se vzniklou situací se vyrovnat po svém, přináší až samotný konec. Nemohu úplně souhlasit s anotací knihy, na příběhu neshledávám nic dramatického a už vůbec ne šokujícího. Interpretace pánů Ebena a Trojana je samozřejmě skvělá.

Nebe nezná vyvolených review

20.09.2020 Verified purchase

Hluboký, i když možná trochu rozvláčný příběh

Remarque je skutečný mistr slova a tímto dílem se natrvalo zařadil mezi mé nejoblíbenější autory. Nebe nezná vyvolených je nádherný příběh se spoustou myšlenek a filozofickým pohledem na život. Způsob, jakým autor slova do vět a věty do příběhu, je úžasný. Tolik metafor, přirovnání, synonym a obratů v jednom díle se hned tak nevidí... Příběh samotný se přelévá z rozvláčného, až možná zdlouhavého proudu myšlenkových pochodů, po skvělé napsané, rychle se odvíjející dialogy. Knihou jsem opravdu nadšený bez ohledu na to, že by ji asi bylo možné o třetinu zkrátit, aniž by zásadně utrpěl obsah. Není zkrátka pro toho, kdo hledá jen akci. David Novotný jako interpret by si zasloužil deset hvězdiček, knihu neskutečně pozvedl.

Vrány review

11.09.2020 Verified purchase

Celkem průměrná audiokniha

Petra Dvořáková umí vymyslet příběh, ale není to žádný mistr slova, takže stylistický zážitek nehledejte. Celé je to takové nedotažené, nezáživné a skončí to, jako když náhle vypnu rádio. Andrea Černá je průměrná herečka a bohužel také průměrná vypravěčka, takže na její intonaci a přednesu (teda kromě přímé řeči, ječet na dítě jí šlo dobře) je jasně poznat, že čte text. Veronika KK byla o úroveň výš, to je herečka a svou část dvanáctileté Báry skutečně odehrála dobře a věrohodně. Byl jsem rád, že tahle audiokniha měla jen 3,5 hodiny.

Růže pro Algernon review

05.09.2020 Verified purchase

Mimořádný zážitek

Růže pro Algernon jsem si koupil vlastně trochu impulsivně. Vyskakovala mi nabídka v rámci novinek, recenze byly vesměs dobré, ukázka mě zaujala... S audioknihou jsem strávil večery posledního týdne a jsem NADŠENÝ. Škoda, že nemohu dát víc hvězdiček! Příběh je milý, vtipný, veselý, smutný, dojemný, poučný, beznadějný a zároveň plný naděje a očekávání. Není snad ani možné, že je to jen fikce, produkt autorovy fantazie. Ani vteřinu jsem se nenudil, děj letí kupředu, pořád se něco děje, posluchač je neustálé napjatý, co bude dál. Četba v podání Jana Potměšila je dokonalá, úžasně mění intonaci, rychlost, hlasitost podle děje. Chrlí slova v ohromném tempu, vždycky ale srozumitelně a s empatií. Mám ho moc rád a po poslechu tohoto díla jsem si ho oblíbil ještě víc. DOPORUČUJI!

Petrohradský lichvář review

05.09.2020 Verified purchase

Milá inscenace

Mám rád tyto krátké rozhlasové inscenace. Je to jako na divadle, se skvělými herci a dramaturgií, zároveň ale v pohodlí vlastní pohovky, v tomto konkrétním případě v pohodlí sedadla automobilu. Hra je milá, má spád a všichni herci jsou vynikající.

Rok na vsi review

27.08.2020 Verified purchase

Výborná dramatizace

Mám rád podobné dramatizace, a často si vybírám různá klasická díla nebo inscenace. Volba herců je obvykle skvělá a i v tomto případě je výsledek výborný. Rok na vsi se příjemně poslouchá a ty dvě hodinky uběhnou jako nic. Příběh je asi trochu zkrácený nebo upravený, aby se výsledek vešel do přijatelného časového rámce, a tak jsou některé děje jen jakoby v náznacích. Navíc to celé končí tak nějak „nedokončeně“, jako kdyby ještě jedna kapitola chyběla. Přesto se mi Rok na vsi líbil.

Pouští a pralesem review

23.08.2020 Verified purchase

Pěkný příběh, hlavně asi pro poslech s dětmi

Knihu Pouští a pralesem jsem četl jako kluk ve svých nějakých 15 letech a tenkrát se mi moc líbila. Chtěl jsem si ji proto připomenout i s vědomím, že mě asi nenadchne jako tenkrát. Tato audiokniha je jen zkrácenou dramatizací. Obsahuje spoustu zvukových efektů, které jsou někdy až rušivé. Celkově mám pocit, že forma převažuje nad obsahem a z napínavého příběhu zůstala jen kostra. Vzhledem k tomu, že hlavní role hrají děti, nedá se od interpretace očekávat silný zážitek. Knihu asi spíše nedoporučuji, je lepší si ji přečíst.

Oldřich a Božena aneb Krvavé spiknutí v Čechách review

22.08.2020 Verified purchase

Trochu historie, trochu legenda

Kniha se mi moc nelíbila. Pro mě v ní bylo moc zloby, nenávisti, negativních emocí a intrik. Interpretace je na druhou stranu úžasná, všichni herci podali dokonalý výkon. A samotné literární ztvárnění legendy / historie Františkem Hrubínem je prvotřídní - volba slov, jazykové obraty, metafory, mimořádné dílo.

Otčina review

22.08.2020 Verified purchase

Docela zajímavý nápad

Příběh je pochopitelně smyšlený, ale je to docela chytrá a zajímavá myšlenka. Interpretace od všech aktérů špičková, bezchybná, jenom doprovodné zvuky a podkresy jsou někdy příliš hlučné, takže je občas hůře rozumět samotnému slovu. Celkově to není špatná audiokniha, taková odpočinková, nenáročné poslouchání třeba v autě nebo před spaním.

Male detective Spy & political Well-rounded characters

Stařec a moře review

18.08.2020 Verified purchase

Krásná kniha

Knihu jsme si moc užili, poslechli jsme si ji celou během jedné delší cesty autem. Je to krásný příběh plný životních zkušeností, pokory, moudrosti a lásky k prostředí, ve kterém hlavní postava žije. Ze začátku nás trochu nudila interpretace, ale brzy se nám pan Mrkvička naopak začal líbit a myslím, že myšlenky a promluvy starce vystihl víceméně dokonale. Celkově se nám kniha moc líbila a patří k těm několika málo, které bych si někdy v budoucnu poslechl znovu. Rozhodně doporučuji.

Obecní museum review

11.08.2020 Verified purchase

Veselá povídka před spaním

Příběh je taková ta klasická komediální zápletka, kdy čtenář/posluchač od začátku víceméně ví, jak to všechno bude, ale přesto je milá a pobaví. Interpretace je na jedničku, skvělí herci se skvělými hlasy a hlavně naprosto přirozené dialogy. Příjemně strávená hodinka.

Jiskra života review

10.08.2020 Verified purchase

Úžasná kniha jak příběhem, tak interpretací

Tato audiokniha ve mne zanechala hluboký dojem a mimořádný zážitek. Remarque je pro mne mistr slova, dokáže toho tolik říct v tak málo slovech. Obsah si od začátku až do konce udržuje vysoké tempo, děj se žene vpřed a posluchač opakovaně nerad zjišťuje, že už je půl dvanácté a měl by spát. Samotný příběh pak svým přednesem doplňuje Martin Myšička, který celé dílo přináší k dokonalosti. Lepší interpretaci audioknihy jsem ještě neslyšel. On tu knihu nečte, on ji prožívá! Pokud vám dané téma není cizí, pak toto dílo nemůžete vynechat.

Ilustrovaný muž review

07.08.2020 Verified purchase

Nezajímavé povídky a monotónní interpret

Nechal jsem se zlákat na spoustu pozitivních recenzí a známé jméno autora. Bohužel povídky se děsně vlečou a dialogy jsou nepřirozené, šroubované, nemoderní. Kdo by asi řekl "Ach, maminko..." nebo "Nuže, pojďme". Obsahově mne celá sbírka vůbec nezaujala, žádná z povídek mne ničím neupoutala, asi se skutečně projevuje fakt, že byly vydány v roce 1951. Autor byl nepochybně vizionář a dokázal dobře předpovědět budoucí technologie, ale jako spisovatel si mne nezískal. Samostatnou kapitolou je pak interpretace. Pan Meduna je výborný Hercule Poirot, takový ten zpomalený, staromódní, trochu pošetilý detektiv, co rád poslouchá sám sebe, ale tato kniha v jeho podání je fiasko. Monotónní přednes, jedna věta jako druhá, neexistující intonace v rozhovorech. Když po výbuchu kosmické lodi volání astronautů „Pane bože, já padám“ zní jako „Dobrý den, chtěl bych pět rohlíků“, pak je asi něco špatně. Zatím nejhorší audiokniha, co jsem slyšel. Ztracený čas. Dávám dvě hvězdy, protože jak se říká, vždycky může být hůř.

Farma zvířat review

01.08.2020 Verified purchase

Nudná a zdlouhavá kniha s předvídatelným dějem i koncem

Audiokniha má sice jen kousek přes čtyři hodiny, přesto jsem se nemohl dočkat konce. Orwell se sice dá považovat za klasiku, ale tahle kniha mě nudila od začátku až do konce. Příběh je jasný, předvídatelný, taková Ezopova bajka, ze které ovšem nevyplynulo žádné ponaučení, snad jen že všem vždycky vládnou prasata? Nekonečné a v každé kapitole několikrát opakované infantilní popěvky, hymna zvířat a oslavné „revoluční“ básně zabraly dohromady určitě přes půl hodiny, a to opravdu nepřeháním! Jediným světlým bodem je vynikající, bezchybná interpretace pana Vinkláře. Knihu bohužel nemohu doporučit.

Malevil review

26.07.2020 Verified purchase

Pro mě zatím nejlepší audiokniha

Malevil mne doslova uchvátil. První kapitola byla pomalá, už jsem si začal říkat, že to asi bude pěkná nuda. Ale byl to jen jakýsi povinný úvod. Jakmile se příběh rozběhl, hltal jsem kapitolu za kapitolou. Je to takový ten román, kdy je vám líto, že končí, protože zkrátka chcete vědět, co bude dál, chcete s hrdiny dál prožívat jejich životy. Interpretace je výborná, jen taková lehká dramatizace, všechny hlasy jsou skvěle zvolené a do příběhu se dobře hodí.

Dystopian / Post-apocalyptic Multiple POVs

Lovcovy zápisky review

25.05.2020 Verified purchase

Výborná audiokniha, úžasná nahrávka

Toto je pro mne zatím nejlépe zpracovaná audiokniha. Samozřejmě se jedná o ruskou klasiku, která nemusí vyhovovat každému, ale já si k ní stále více nacházím cestu. Interpretace je prostě dokonalá, hlasy jednotlivých herců, vynikající intonace, celková atmosféra, vše na vysoké úrovni. Rozhodně doporučuji,

Petr a Lucie review

18.05.2020 Verified purchase

Dnes už klasika v dokonalém provedení

Příběh je asi notorický známý, ale nahrávka je úžasná, skvěle poslouchatelná, namluvená tak, že úplně vtáhne do děje. Všichni interpreti odvedli perfektní výkon.

Neopatrné panny review

12.05.2020 Verified purchase

Kniha pro mne byla spíše zklamání

Po skvělém Neviditelném od stejného autora jsem se těšil, jak si v autě poslechnu tuto sbírku povídek. Bohužel hned od začátku mne naprosto iritoval přednes bez změn v intonaci, bez výrazu, bez emocí. Tak nějak by měl znít smuteční projev na pohřbu. První povídku jsem ještě přetrpěl s malou nadějí, že snad další bude lepší. Bohužel se tak nestalo, a protože ani samotný obsah či děj povídky mne vůbec nezaujal, nemám v plánu v dalším poslechu pokračovat.

Neviditelný review

07.05.2020 Verified purchase

Zajímavý příběh, který má spád

Příběh Neviditelný se příjemně poslouchá. Děj má spád, víceméně pořád se něco děje. Zvraty nejsou až tak zásadní, zápletka se asi dá očekávat, přesto je ale kniha zajímavá. Používá moderní, přímočarý jazyk bez zbytečných kudrlinek. Vícehlasé vyprávění je skvělé, jednotlivé hlasy se mi k příběhu perfektně hodily. Celkově Neviditelného doporučuji, pro poslech v autě ideální.