User Eliška's Reviews

Dámy a pánové review

04.02.2021 Verified purchase

Zase ty čarodějky...

Tak jsem se do třetice zkusila ponořit do příběhu o čarodějkách. Opět jsem zuřila při předvídatelnosti postav, opět jsem nebyla spokojená s interpretací mužských postav, které často zní úplně stejně, ale také opět jsem byla překvapena tentokrát moc hezkým zakončením.

Jako věrný Tolkienovec je mi ale pořád příjemnější představa krásných a většinou hodných elfů a ne zlých a ukrutných ze samé podstaty svého bytí.

Každopádně další příběh o čarodějkách nejspíš oželím...

This review reveals the plot. Click here if you want to see it anyway.

Single POV Humor

Dobrá znamení review

04.02.2021 Verified purchase

Konec světa se blíží!

I když Teryho Pratchetta mám načteného, Neila Gaimana jsem znala pouze jako autora Hvězdného prachu. Nemám moc ráda příběhy se satanisty a různými výklady, jak by to tam nahoře mohlo fungovat, ale protože se jednalo o Teryho Pratchetta, do knihy jsem se s chutí zaposlouchala :-)

V příběhu lze poznat pevnou ruku Pratchetta, namátkou např. jeho nezaměnitelná přirovnání, opravdovost postav, aj. Ale také je tam spoustu scén, které jsou dost naturalistické - na což nejsem u Pratchetta zvyklá a párkrát jsem byla ráda, že jsem si mohla sluchátko s mp3 vytáhnout z ucha. Myslím ale, že tam měly své místo a nebyly zbytečně přehnané.

Celkově se mi tedy příběh moc líbil a velmi oceňuji, že se autoři úplně vyhli postavě samotného Boha a nechali ke konci vše k domyšlení na čtenářích!

Největší díky ale patří ÚŽASNÉMU interpretovi! Jan Zadražil dokáže postavy svým hlasem uvést tak, že už od prvního slova okamžitě víte, kdo to mluví a i ženské postavy nejsou upištěné a pořád stejné, opravdu velká poklona! Díky němu začínám vyhledávat knihy ne podle autora, ale podle vypravěče.

Single POV Humor

Čarodějky na cestách review

10.01.2021 Verified purchase

Nenapravitelné čarodějky

Tento díl čarodějek mě opět tolik nenadchnul. Nechápejte mě špatně, pořád je to Pratchett, takže super, ale pro mě jsou příběhy s čarodějkami až daleko za těmi s městskou hlídkou a mágy. Možná tím, že se autor až moc drží vytyčených povahach čarodějek a nedovolí jim vystoupit ze svých kolejí. Podle mě nikdo není stále stejný a tak tvrdohlavá Esmé, nesebevědomá Magráta a stále usměvavá stařenka začnou být po nějaké té kapitole už předvídatelné a méně lidské.

I tak ale příběh hezky odsýpal a i když jsem měla pocit, že bych všechny tři nejradši propleskla, koupi audioknihy nelituji. :-)

Single POV Humor

Sekáč review

05.12.2020 Verified purchase

Terry Pratchett je skvělý, ale i mistr tesař se někdy utne...

Tento příběh o Smrťovi a mázích mě nezaujal. Byl hrozně předvídavý a ve spoustu kapitolách jsem se vyloženě nudila. Na to nejsem u Pratchetta zvyklá - v Elániovkách se nemůžu dočkat dalšího slova! A také jsem si už moc zvykla na skvělého interpreta Pratchettových příběhu - Jana Zadražila. Pan Vondráček pojal občas se vyskytujícího Freda Tračníka úplně jinak a ani smrť mě nenadchnul. Na druhou stranu, role žen mu šly výborně - proto za mě 2 hvězdičky. Škoda, že celou řadu nenamluvil jeden interpret :-(.

Epic Single POV Humor

Soudné sestry review

05.12.2020 Verified purchase

Čarodějky na scénu!

Již druhá Pratchettovka s bábi Zlopočasnou a její bandou. Můj první příběh s čarodějkami k poslechu. Nevím proč, ale upřednostňuji interprety muže, ale paní Slavíková mě mile překvapila. Interpretace čarodějek byla skvělá!

Příběhy s čarodějkami mě jako knížky moc nezaujaly, ale ve formě audioposlechu je to příjemná oddechovka.

Single POV Humor

Nové povídky (komplet) review

10.11.2020 Verified purchase

Svěrák nikdy nezklame!

Autorovo neherectví, jak o sobě sám často mluví, je zde přímo hmatatelné a propůjčuje tak povídkám neuvěřitelnou realitu. Máte pocit, že všechny ty příběhy prožíváte s ním. Daniela Kolářová je pak třešničkou na dortu. Ani si nedokážu vybrat povídku, která by mě zasáhla nejvíc, každá je jiná a všechny krásné!

Nohy z jílu review

15.10.2020 Verified purchase

Zase pořádná detektivka ze Zeměplochy!

Konečně příběh o golemech! Příběhy s hlídkou jsou prostě nejlepší a pan Zadražil vás opravdu vtáhne do děje! Neuvěřitelné kolik hlasů dokáže vytvořit a v dialozích je tak rychle střídat. Rozhodně si tento díl nenechte ujít!

Epic Historical Single POV Humor For beginners in the genre

Muži ve zbrani review

01.10.2020 Verified purchase

V pořadí druhá Elániovka!

Skvělé pokračování příběhu noční hlídky, tentokrát je kapitán Elánius trochu upozaděn, ale tím líp pro všechny ostatní charaktery v knize - nejvíce se dozvíte zejména o Karotkovi. Jinak je to detektivka jak vyšitá, nakonec vás stejně překvapí, jak to skončí, i když si celou dobu myslíte, že je to jasné!

Pro mě jsou příběhy s Městskou hlídkou ty nejlepší, které Terry Pratchett napsal! A rozhodně se je vyplatí poslouchat popořadě.

Epic Single POV Humor For beginners in the genre

Stráže! Stráže! review

13.08.2020 Verified purchase

Pratchett nikdy nezklame!

Skvělý úvod do příběhů s Noční hlídkou. Lze také číst jako první knížku od Terryho Pratchetta vůbec. Namluveno moc příjemně. Různé postavy namluveny velmi odlišnými hlasy. Dávám 5 hvězdiček!

Single POV Humor For beginners in the genre