User Jana's Reviews

Moudrost lesa review

18.02.2021 Verified purchase

Změní vám pohled na stromy a les

Není to typická kniha s příběhem, zápletkou a vyvrcholením. Přesto se strašně krásně poslouchá. Melodický hlas vám najednou začne povídat o tom, jak stromy žijí, jak jsou mezi sebou propojené a jak fungují a pomáhají si. Chvílemi jsem měla pocit, že poslouchám nějakou pohádku, ale ta vědecká fakta, která tam vzápětí zaznějí vás donutí o tom přemýšlet. Něco jako zvířecí bajky nebo dokonce snad Bible přírody. Není to sice o lidech, ale o živých bytostech ano, nemáme k nim tak blízko jako ke zvířatům, ale přesto nám mohou předat a přinést hromadu poučení. A snad i o trochu více té úcty k přírodě samé.

Určitě poslech doporučuji, změní vám to pohled na les až příště vyrazíte do přírody.

Myšlenky za volantem review

18.02.2021 Verified purchase

Když jedete sami v autě

Milé a vtipné vyprávění, ideální k poslechu na cestách. bylo to vlastně jako kdyby vedle mě někdo seděl a povídal. Skvělé k odreagování, občas i malinko k zamyšlení. Marek Eben má příjemný hlas a velice kultivovaný projev. Vzhledem k tématům doporučuji asi spíše pro generaci čtyřicátníků a starších posluchačů.

Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti / Starej zákon a proroci review

10.12.2020 Verified purchase

Bible v novém světle

Vždy jsem se chystala seznámit se základy křesťanství prostřednictvím Bible, ale to čtení je hrozně krkolomné a ne moc zábavné. Proto jsem neváhala a vybrala si inovované pojetí vyprávění biblických příběhů. Místy docela vtipné, místy poangličtěné a místy překvapivé, zejména při zjištění, že Bůh může být ne zas až tak přísný dědula, ale tak trochu požitkář, trochu flegmatik a pravděpodobně ještě k tomu i černoch.

Jak se říká, vlk se nažral a koza zůstala celá, aneb Biblí jsem se prokousala v docela příjemné formě, ale popravdě zas tak úplně můj šálek kávy to není.

Co tě nezabije review

10.12.2020 Verified purchase

Překvapivé možnosti lidského těla

Musím říct, že někdy až překvapí, co jsou lidé nejen schopni, ale hlavně mnohdy i ochotni postoupit v rámci zjišťování možností lidského těla. Ta kniha je nejen překvapivá, ale i poutavá svým dějem. Ubrala jsem hvězdičku za ne tak úplně dokonalou interpretaci při čtení. Ale jinak je fakt, že jsem se místy nemohla odtrhnout a místy kroutila hlavou co Wim Hof a jeho následovníci zvládnou a dokážou. Věřme, že ku prospěchu a v zájmu jejich zdraví. I když současná epidemie coronaviru, které snadno podlehnou i otužilci a sportovci mě v těch pozitivech trochu zvrátila.

Meditation & Mindfulness

Jedna želva za druhou review

10.12.2020 Verified purchase

Kniha kterou bych koupila své dceři

Zajímavý příběh ze života teenagerů. Nechybí napětí, láska i vztahy s rodiči. Zakoupila jsem na základě autorova bestselleru Hvězdy nám nepřály, který jsem si zapůjčila ke čtení z knihovničky mé dospívající dcery. A není to sice až tak dojemné jako první kniha, ale řekla bych že je zase o něco vtipnější a pohodovější na čtení/poslech.

Věřím, že se bude líbit nejen mládeži, ale i odrostlejším posluchačům.

Šarlatán review

10.12.2020 Verified purchase

Skutečnost nebo fikce?

Napínavý román o velmi zajímavém léčiteli.

Rychlé střídání akcí vyžadující pozornost, zejména kvůli přechodu v různých časových obdobích života hlavní postavy.

A možná nejvíce zajímavý dovětek pana Klímy o tom, jak to všechno oproti knize ve skutečnosti bylo.

Aristokratka u královského dvora review

29.11.2020 Verified purchase

Čtvrtý díl není to co první, ale i tak pobaví

První tři díly jsem četla. Takže hlas hlavní hrdinky mile překvapil, děj už tak moc ne, ale i tak stále ještě pobaví. Vtipné situace jsou i tady. A navíc ještě více lásky. Takže doporučuji i čtvrtý díl české aristokratky Marie.

Komu není shůry dáno, dlouho duchem nebude review

15.08.2020 Verified purchase

Něco, co byste si snad ani nevymysleli

Vtipné povídání o tom, jaké to může být po smrti. Celý děj se odehrává pohledem mrtvého mladého muže na svět živých i mrtvých a jako snad v každé knize nechybí ani zde touha po lásce, i když už v docela jiné podobě. I když zde převažují rozhovory mezi duchy nebožtíků, tak rozhodně není čeho se bát:-)

GUMP - pes, který naučil lidi žít review

15.08.2020 Verified purchase

Oddechový poslech

Jednoduchá kniha, namluvena zklidňujícím hlasem, která tě alespoň malinko donutí zamyslet se nad tím jak se chováme nejen ke zvířatům, ale i k sobě navzájem. Docela dobrý a nenáročný poslech na cesty.

Volba Rating

29.07.2020 Verified purchase

Dalajlamova kočka review

14.04.2020 Verified purchase

Kniha ze sektoru osobního rozvoje podaná formou zajímavého vyprávění zvířete

Asi se s životními rady, které si máme vzít od pejsků a kočiček, roztrhl pytel:-)

V této knize se malé koťátko šťastnou shodou dostane do domácnosti samotného Dalajlámy. A kromě tradičního pravidla žít tady a teď podává i spoustu dalších postřehů z rozhovorů s návštěvníky a lidmi z okolí Jeho svátosti.

Příjemný hlas Ivany Jirešové napodobuje tak trochu holčičí román s podtextem vzít si z toho i nějaké to moudro do života, ale spíše formou oddechového poslechu bez složitých dedukcí a namáhavého přemýšlení. Doporučuji spíše pro ženy nebo emotivně založené muže.

Proč spíme review

14.04.2020 Verified purchase

Skvělý souhrn faktů a zajímavých výzkumů s nádechem osobního příběhu

Kniha prezentovaná vědcem není tak strohá a nudná, jak by se kvůli autorovi mohlo zdát. Díky využití spousty osobních zkušeností ze svého života, z výzkumu i lektorské činnosti opravdu poutavě podává důvody jak je spánek pro náš život důležitý. Příjemný poslech, zajímavá fakta a hlavně zdravotní přínos mě donutili přehodnotit svůj spánkový režim, takže jsem si slíbila, že spánek rozhodně nebudu brát na lehkou váhu:-)